Izotek - cz.II - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-01, 17:29   #2251
kejmmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 33
Dot.: Izotek - cz.II

Hej. Jestem juz na koncowce mojej prawie 8 miesiecznej kuracji Izotekiem. Zostalo mi zaledwie 10 tabletek. Cera sie oczyscila, zostaly tylko blizny i przebarwienia. Wszystkie efekty uboczne byly do przezycia, oprocz jednego. W polowie kuracji na rekach wyskoczyly mi biale przebarwienia. Na zdjeciu moze nie wyglada to tragicznie, ale w rzeczywistosci bardzo rzuca sie w oczy. Czy ktos sie z tym spotkal? Plamy niestety nie schodza, dermatolog kazala mi robic peelingi, ale to nic nie daje, wiecie moze jak sie tego pozbyc?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-02-28 o 16:44
kejmmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-01, 19:12   #2252
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kejmmi Pokaż wiadomość
Hej. Jestem juz na koncowce mojej prawie 8 miesiecznej kuracji Izotekiem. Zostalo mi zaledwie 10 tabletek. Cera sie oczyscila, zostaly tylko blizny i przebarwienia. Wszystkie efekty uboczne byly do przezycia, oprocz jednego. W polowie kuracji na rekach wyskoczyly mi biale przebarwienia. Na zdjeciu moze nie wyglada to tragicznie, ale w rzeczywistosci bardzo rzuca sie w oczy. Czy ktos sie z tym spotkal? Plamy niestety nie schodza, dermatolog kazala mi robic peelingi, ale to nic nie daje, wiecie moze jak sie tego pozbyc?
Moze poki co smaruj sie kremem stopniowo opalajacym typu dove, zeby to zamaskowac, a moze z czasem samo zejdzie?


Dzis lyknelam ostatnia tabletke. Zazywalam izotek od 15.07.2015. Z efektu jestem prawie zadowolona. Wychodza mi na twarzy nie ropne krostki, troche rozszerzone pory zostaly, ale na szczescie ropnych pryszczy nie mam.
Co do skutkow ubocznych, to mi najbardziej dokuczaly bole stawow biodrowych, w zimie momentami musialam trzymac sie scian, plotow, samochodow na parkingach itd zeby sie przemieszczac. Te objawy zniknely stopniowo, kiedy zredukowalam dawke z 60 do 20 mg.
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 08:59   #2253
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Izotek - cz.II

Koniec tego dobrego... Z mycia włosów raz na 6 dni, wracam do raz na 2 dni
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 14:33   #2254
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Waże 52kg, 40mg izo /dzień, dawka docelowa: 138mg/1kg
Początek 4 miesiąca - 100dni. Zostało jeszcze 80. Wyglądam tak, że wstydze się wyjść z domu. Wysyp przez 3 miesiące zrobił swoje. Czerwone ślady, przebarwienia - nic nie znika. Nie wyglądałam tak źle nigdy. Rok temu miałam IDEALNIE czystą twarz. Odstawiłam anty i BUM. Wzięłam izotek i BUM x1000000. Lekarz powiedział, że do wakacji będę miała ładną twarz, bez żadnych śladów, ale wydaje mi się to nierealne.
Jesli dermatolog się zgodzi, to chciałam zwiększyć dawkę z 40mg/dzień na 60mg/dzień, żeby skończyć kuracje pod koniec czerwca, a nie lipca. Czy zauważyłyście wysyp po podniesniu dawki?

Byłam pozytywnie nastawiona, ale ostatnio jedyne co odczuwam to załamanie. Ten lek zrujnował mi twarz. I wiem, że musi być gorzej zanim będzie lepiej, ale gdybym wiedziała, że będę doprowadzona do takiego stanu, to nigdy bym się nie zgodziła i wróciła do tabletek

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2016-05-02 o 14:39
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 15:15   #2255
malinka1465
Przyczajenie
 
Avatar malinka1465
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Cześć wszystkim. Chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z przyjmowaniem izotretynoiny (konkretnie Axotretu). Często czytam, że niepokoicie się o to, że wysyp trwa dość długo. Może kogoś podtrzyma na duchu wiadomość, że u mnie wysyp trwał jeszcze w 6. miesiącu kuracji. Co więcej, nawet teraz, w 7. miesiącu nadal zdarzają się pojedyncze epizody. Oczywiście nie jest to żadna prawidłowość, że każdy tak będzie miał, ale ja też bardzo się martwiłam i dołowałam, że nie ma żadnej poprawy. Takie coś potrafi zdemotywować. Jednak poprawa nadeszła, teraz mam prawie czystą twarz, ale do pięknej cery to mi bardzo daleko. Są blizny, pojedyncze zaskórniki, zaczerwienienia. Pewnie byłabym rozczarowana tym, że Axotret nie sprawił, że moja cera będzie raptem piękna gdyby nie to, że prowadzę dziennik ze zdjęciami i mam możliwość porównywania zmian na bieżąco. Efekt jest niesamowity i żałuję, że wcześniej nie odważyłam się na kurację. Ten lek uratował moją psychikę, która przez trądzik była zdeptana. Pozdrawiam wszystkich walczących z tak trudnym przeciwnikiem, jakim jest trądzik.
__________________


"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"


Paul Claudel
malinka1465 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 15:29   #2256
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Ile ważysz, jaka dzienna dawka? To są najważniejsze parametry, które mogą być wyznacznikiem trwania kuracji.

PS Też jestem obiektywna, gdyż też fotografuje "postępy". Od pozycji wyjściowej jest stokroć gorzej. (+ nie da się tego zakryć makijażem, przez suchą twarz i wystające, bolące krosty) Takie to postępy. Dziękuje Ci Izotek.

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2016-05-02 o 16:04
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 19:41   #2257
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Waże 52kg, 40mg izo /dzień, dawka docelowa: 138mg/1kg
Początek 4 miesiąca - 100dni. Zostało jeszcze 80. Wyglądam tak, że wstydze się wyjść z domu. Wysyp przez 3 miesiące zrobił swoje. Czerwone ślady, przebarwienia - nic nie znika. Nie wyglądałam tak źle nigdy. Rok temu miałam IDEALNIE czystą twarz. Odstawiłam anty i BUM. Wzięłam izotek i BUM x1000000. Lekarz powiedział, że do wakacji będę miała ładną twarz, bez żadnych śladów, ale wydaje mi się to nierealne.
Jesli dermatolog się zgodzi, to chciałam zwiększyć dawkę z 40mg/dzień na 60mg/dzień, żeby skończyć kuracje pod koniec czerwca, a nie lipca. Czy zauważyłyście wysyp po podniesniu dawki?

Byłam pozytywnie nastawiona, ale ostatnio jedyne co odczuwam to załamanie. Ten lek zrujnował mi twarz. I wiem, że musi być gorzej zanim będzie lepiej, ale gdybym wiedziała, że będę doprowadzona do takiego stanu, to nigdy bym się nie zgodziła i wróciła do tabletek
Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Ile ważysz, jaka dzienna dawka? To są najważniejsze parametry, które mogą być wyznacznikiem trwania kuracji.

PS Też jestem obiektywna, gdyż też fotografuje "postępy". Od pozycji wyjściowej jest stokroć gorzej. (+ nie da się tego zakryć makijażem, przez suchą twarz i wystające, bolące krosty) Takie to postępy. Dziękuje Ci Izotek.
Dziewczyno, glowa do gory, bedzie lepiej! twoja cera pewnie tak reaguje, bo byla zanieczyszczona, wszystko wylazi na wierzch. Nie bralabym sie za zwiekszenie dawki do 60mg przy 52kg Mozesz sobie zrobic jeszcze wieksze kuku! Mi przy 60mg siadly stawy, nie moglam chodzic!
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-02, 20:11   #2258
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Dziewczyno, glowa do gory, bedzie lepiej! twoja cera pewnie tak reaguje, bo byla zanieczyszczona, wszystko wylazi na wierzch. Nie bralabym sie za zwiekszenie dawki do 60mg przy 52kg Mozesz sobie zrobic jeszcze wieksze kuku! Mi przy 60mg siadly stawy, nie moglam chodzic!
To zależy akurat od organizmu, każdy reaguje inaczej. Ja mam idealne wyniki, zero strupków czy krwi z nosa, co przy 40mg dla niektórych jest normą. O ile lekarz się zgodzi, to spróbuje, najwyżej zejde jak będe miała problemy A co do stawów to współczuje

Właśnie w tym rzecz, że ludzie zaczynają brać te tabletki z ciężkimi problemami, a dużo szybciej im schodzą krostki, a ja - z zawsze czystą twarzą mam armagedon?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 20:19   #2259
malinka1465
Przyczajenie
 
Avatar malinka1465
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Allesi, piszesz, że u Ciebie to dopiero 4. miesiąc. U mnie w tym czasie wysyp był w pełni, wyglądałam fatalnie.

Ważę ok. 50 kg, dawka 40 mg na dobę, wyniki idealne, skutków ubocznych brak (no chyba, że suche usta).
__________________


"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"


Paul Claudel
malinka1465 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 20:43   #2260
Emerald_eyes
Przyczajenie
 
Avatar Emerald_eyes
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Z Polski B
Wiadomości: 21
Dot.: Izotek - cz.II

Ja Izotek odstawiłam pod koniec lutego. Obecnie wyskakuje mi codziennie jedna mała krostka. Mini mini, dosłownie, ale to jest prawie codziennie... łączna dawka to 6000mg przy wadze ok. 50kg. Kuracja trwała około 8 miesięcy. Krostki znikają po 1 lub 2 dniach. Wizyta u dermatolog pod koniec maja... Włosy mam świeże 1 dzień, a 2 wyglądają znośnie bo używam suchego szamponu, inaczej są po prostu tłuste, czyli to samo co przed kuracją... Skóra po nocy jest tłusta na czole i nosie, reszta jest normalna. W ciągu dnia muszę raz czy dwa poprawić makijaż, a przy pudrze ryżowym z Paese czasem nie muszę poprawiać makijażu. Martwię się, że za miesiąc po odstawieniu anty wróci wszystko do stanu sprzed kuracji. Nie godzę się na to, nie po tylu latach męczenia się z tym paskudztwem

Allesi jakie tabletki anty brałaś?
__________________
Tylko sercem widzimy dobrze, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Edytowane przez Emerald_eyes
Czas edycji: 2016-05-02 o 20:45
Emerald_eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 08:37   #2261
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Emerald_eyes Pokaż wiadomość
łączna dawka to 6000mg przy wadze ok. 50kg.
Nie jest to za mało..? Ja wzięłam 6000 mg przy 36 kg.... To była dawka maksymalna, bo widełki miałam od 4800 mg, ale wagowo różnimy się znacznie.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-03, 10:57   #2262
Emerald_eyes
Przyczajenie
 
Avatar Emerald_eyes
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Z Polski B
Wiadomości: 21
Dot.: Izotek - cz.II

Nie wiem czy za mało, lekarka mówiła, że to odpowiednia dawka. Pamiętam, że na początku kuracji miałam dawkę 20mg na dzień, a potem zwiększyła mi do 30mg, ale niestety nie mogłam przyjmować takiej dawki bo miałam biegunki z krwią, od zmniejszenia dawki one ustały, natomiast przez cały czasu kuracji nękał mnie bół przy oddawaniu numeru 2. Miałam obtartą skórę + zaparcia. Ogólne wysuszenie błon śluzowych dało mi się we znaki. Anty odstawiam za kilka dni bo zostały mi białe tabletki (vibin mini), a za miesiąc mam wizytę u dermatolog. Jakbym więc odstawiła anty za miesiąc to przy popsuciu cery musiałabym czekać 2 lub 3 miesiące na kolejny termin, a to za wiele. Martwię się, że zaraz skończy się sielanka i trądzik wróci...
__________________
Tylko sercem widzimy dobrze, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...
Emerald_eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 11:41   #2263
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Czy Wam też dokucza taka senność i zmęczenie? Gdyby to zależało ode mnie, mogłabym spać całymi popołudniami. Nie wiem czy winić za to izotek czy szukać przyczyny gdzies indziej...
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 11:49   #2264
Xzuz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez MickY Pokaż wiadomość
Czy Wam też dokucza taka senność i zmęczenie? Gdyby to zależało ode mnie, mogłabym spać całymi popołudniami. Nie wiem czy winić za to izotek czy szukać przyczyny gdzies indziej...
Tak, odkąd biorę izo , to mogłabym spać dzień i noc.
Xzuz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 13:50   #2265
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny piszecie o wysypie w 4 - 6 miesiącu. Po jakim czasie pojawil się u Was pierwszy wysyp ?
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 14:44   #2266
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Dziewczyny piszecie o wysypie w 4 - 6 miesiącu. Po jakim czasie pojawil się u Was pierwszy wysyp ?
Różnie to było, z tego co dziewczyny tutaj pisały, nawet po tygodniu bywał. Albo wcale go nie było, tak jak u mnie.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 14:46   #2267
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Izotek - cz.II

Ja nie narzekam na senność, wręcz przeciwnie. Budzę się wcześnie rano i już nie mogę spać.
__________________
www.marykontraizo.blogspot.com
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 15:54   #2268
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Emerald_eyes Pokaż wiadomość

Allesi jakie tabletki anty brałaś?
Na początku 9 miesięcy Zoley. Po tym okresie zaczęłam nagle krwawić ok 3 tygodnie. Zmieniono mi tabletki na Milvane. Po paru miesiącach odstawiłam.
Generalnie tabletki nie spowodowały u mnie żadnych skutków ubocznych typu chudnięcie/tycie/poprawa cery/pogorszenie etc. Jakbym łykała cukierki. Po odstawieniu przestało być tak kolorowo, ale sądze, że to nie kwestia tabletek, ale indywidualna organizmu

malinka, ile ma trwać Twoja kuracja? Też 6 miesięcy?

Emerald_eyes - dawka zdecydowanie zbyt mała. Nie chce Cię straszyć, ale nawrót trądizku jest prawdopodobny. Nie wybrałaś 120mg/1kg. Dla porównania - waże 52kg, więc powiedzmy, że tyle, co Ty - a dawka docelowa to 7200 mg.

zbecka - u mnie wysyp pojawił się po tygodniu. Trwa już 4. miesiąc
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 19:11   #2269
malinka1465
Przyczajenie
 
Avatar malinka1465
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Allesi, moja dermatolog twierdzi, że to już końcówka mojej kuracji. Przyjęłam już minimalną dawkę skumulowaną, ale zostały jeszcze małe, pojedyncze zaskórniki na policzkach, dlatego kurację przedłużamy.

Chyba trochę pomyliły mi się daty i podałam za dużo miesięcy mojej kuracji - teraz obliczyłam dokładnie, że trwa 6 miesięcy i 2 tygodnie. Przepraszam za tą pomyłkę! Póki co wiem, że leczenie będzie trwało jeszcze miesiąc, a czy to wystarczy postanowi już pani doktor.

U mnie wysyp pojawił się dosyć późno, bo chyba aż po miesiącu, ale też trwał bardzo długo i intensywnie. Żebym pokazała zdjęcia pouciekałybyście sprzed monitora, sama mam ochotę uciec czasem
__________________


"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"


Paul Claudel
malinka1465 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-03, 19:15   #2270
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Izotek - cz.II

Przyszłam sie pochwalić, ze wysyp o którym niedawno pisałam minął. Nie wiem czym to bylo spowodowane ale przeszlo, goi sie i ogolnie ekstra (odpukać).
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 19:25   #2271
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Malinka, szkoda, że jeszcze Ci przedłuża. Na waacje fajnie byłoby się pożegnać z izotekiem A jak wygląda Twoja twarz? Blizny/przebarwienia? Wysuszenie, czy dajesz rade z makijażem?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 19:57   #2272
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Różnie to było, z tego co dziewczyny tutaj pisały, nawet po tygodniu bywał. Albo wcale go nie było, tak jak u mnie.


Emerald_eyes -

zbecka - u mnie wysyp pojawił się po tygodniu. Trwa już 4. miesiąc[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez malinka1465 Pokaż wiadomość
[B]

U mnie wysyp pojawił się dosyć późno, bo chyba aż po miesiącu, ale też trwał bardzo długo i intensywnie. Żebym pokazała zdjęcia pouciekałybyście sprzed monitora, sama mam ochotę uciec czasem
Biorę trzeci tydzień i wyskoczyły mi do tej pory 3 pryszcze. Czyli mogę spodziewać się wszystkiego. Cera jest b. ładna troszkę sucha. Przed kuracją na twarzy miałam dużo zaskórników, problem trądziku dotyczył głownie klatki piersiowej i pleców no i czasem szyja była obsypana. Moja derma twierdzi, że raczej nie będę miała bo raz na miesiąc robi mi oxybrazję. Jednak obawiam się że tylko tak mnie uspokaja, bo wiedziała, że strasznie bałam się skutków ubocznych leczenia. Zobaczymy co będzie.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 20:37   #2273
Artur94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Izotek - cz.II

A i ja się podzielę moją opinią po 2 miesiącach Kurde dopiero co pamiętam jak zaczynałem kuracje a tu już 2 miechy minęły

Skutki uboczne;

ogólnie przez większość czasu lekki ból w klatce piersiowej, takie jakby kłucie ale to pewnie dlatego że regularnie uprawiam sport a przy izo powinno się ograniczyć

schodząca skóra z ust - ale z tym daję sobie rade(carmex)

wysypka na rękach po pobycie na słońcu i to jest różnie bo mogę spędzić kilka godzin na słońcu i jej nie będę miał a następnie wyjde na kilka minut i ona się pojawi(znika po kilku dniach)

plusy to oczywiście super cera, wysypu praktycznie nie było, nowe rzeczy od dawna już nie wychodzą jest super, mogę zjeść(oczywiście raz na jakiś czas) paczkę chipsów czy wypić piwo a na drugi dzień nic nie ma(inaczej było przed izo) Jedyne co jeszcze zostało to przebarwienia i blizny które teraz jakoś bardziej mnie irytują i nie wiem czy wcześniej nie zwracałem na nie uwagę czy przy izo widać te lepiej blizny bo jakoś wcześniej ich nie widziałem :P

Czy jest tak jak mi się wydaję że kobietą trudniej wyleczyć jest trądzik? W sensie że częściej powodują go hormony i trudniej znaleść odpowiedni lek?

Pozdrawiam
Artur94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 07:25   #2274
malinka1465
Przyczajenie
 
Avatar malinka1465
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Allesi, moja twarz za dobrze niestety nie wygląda, mam mnóstwo blizn i przebarwień i takich nierówności na skórze, bo długoletnia walka z trądzikiem wyniszczyła mi twarz. Mam 24 lata, a trądzik zaczęłam mieć około 16 roku życia. No i moja twarz jest wciąż bardzo sucha przez co makijaż nie wygląda korzystnie, zwłaszcza, że używam tylko minerałów.

A Ty do kiedy masz zaplanowaną kurację?
__________________


"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"


Paul Claudel
malinka1465 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:54   #2275
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny, miałyscie problemy z miesiączka przez Izo? Jestem po kuracji i @spóźnia się już kilkanaście dni
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 13:17   #2276
Emerald_eyes
Przyczajenie
 
Avatar Emerald_eyes
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Z Polski B
Wiadomości: 21
Dot.: Izotek - cz.II

Czy w tych czasach pacjent musi myśleć za lekarza?... I miej tu kobieto zaufanie do służby zdrowia. Nie ingerowałam w decyzję mojej dermatolog, zaleciła 6000mg więc nie dyskutowałam, nie znam się na tym, nie jestem lekarzem, a tyle co wyczytam w internecie to moje. Coś mnie chyba trafi jak trądzik wróci a moja derma z wesołą minką powie, że zapisuje mi Duac albo Epiduo... maści które mi nic nie dawały i nie mam zamiaru ich kupować. Wczoraj pojawiła mi się mała gulka na policzku, ale nie wychodzi, będzie się cofać. Twarz mi się przetłuszcza tak samo albo minimalnie mniej niż przed kuracją... nie chcę brać drugiej kuracji i nadszarpywać moje zdrowie po raz drugi. Dziewczyny myślicie, że to pewne, że trądzik wróci?
__________________
Tylko sercem widzimy dobrze, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...
Emerald_eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 21:03   #2277
tytlini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 42
Dot.: Izotek - cz.II

ja jestem w 2,5 miesiacu kuracji i narazie nie widze poprawy, wrecz przeciwnie.
Czy tez tak macie ze zrywajac skorki, uszkadzacie naskore i leci krew?

i pytanie do dziewczyn, czy tez mialyscie problem z okresem, raz jest raz nie ma, albo wydluza sie o kilka, kilkanasci nawet dni?
tytlini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 22:09   #2278
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

_________________________
100 DZIEŃ KURACJI - 14 TYDZIEŃ
_________________________

  • Trądzik hormonalny po odstawieniu antykoncepcji (wcześniej brak kłopotów z cera)
  • Axotret - 40mg/1 dzień
  • Waga - 52kg
  • Wiek - 20lat
  • Przyjęte - 4000g, 77mg/1kg


Optymalna skumulowana dawka to 120(150)mg/1kg masy ciała. Ważę 52kg, planuję przyjąć 7200mg. Daje to 138mg/1kg.
Do tej pory przyjęta dawka, 4000mg, stanowi 77mg/1kg masy ciała

Skutki uboczne
- CERA: Twarz zrujnowana niekończącymi się wysypami. Jest źle.
- WŁOSY: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SKÓRA: Coraz bardziej odczuwalna suchość
- USTA: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SAMOPOCZUCIE: Bez zmian od ostatniego wpisu
- OCZY: Bez zmian od ostatniego wpisu
- CYKL: Nieregularne miesiączkowanie. Przed izo cykl zawsze trwał+-28dni. Ostatnio jednak było to aż 38 dni, teraz tylko 20. Loteria.

Wizyta u lekarza
Dermatolog stwierdził, że jestem pierwszym przypadkiem, jaki leczył, który tak reaguje na leczenie. Przy tak wysokiej dawce pacjenci skarżą się na suchość i pękanie ust - mi nigdy nie pękły, a to jest wyznacznikiem, czy dawkę można podwyższyć. Wciąż mam okropny wysyp, a zazwyczaj w ciągu 6 tygodni już na twarzy jest poprawa. (ja miałam średni trądzik, teraz dopiero jest ciężki - nie tak miał działać ten lek) Dostałam na 2 tygodne steryd - Encorton, by zwalczyć stan zapalny Po tym okresie mam przyjść i się pokazać. Wysłałam lekarzowi zbiór zdjęć, jakie robiłam podczas kuracji, bo był ciekawy "postępów' - dopiero teraz widze, jakie spustoszenie wywołała izotretynoina. No cóż.. mój organizm jest wyjatkowy i oporny. Nie ma to jak być ciekawostką medyczną. Mam nadzieje, że te sterydy mi pomogą, a nie wywołają więcej skutków ubocznych. Dodatkowo zaproponowałam podwyższenie dawki do 60mg. Dostałam na to zgodę. Zaczynam od 3 dnia stosowania sterydów.


Wyniki badań
  • Triglicerydy - 117 mg/dl <150
  • HDL Cholesterol - 58 mg/dl => 45
  • LDL Cholesterol - 88 mg/dl <115
  • Cholesterol całkowity - 169 mg/dl 115-190
  • ALAT - 15 U/l <33
  • ASPAT - 16U/l <32


Koszta +- (sumarycznie)
  • - 4 opakowania Axotret'u - 560zł
  • - 3 wizyty u dermatologa - 300zł
  • - kremy, pomadki, maści, odżywki - około 600zł
  • - badania - 84zł
  • - sterydy -80zł

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2016-05-04 o 22:14
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 01:03   #2279
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez tytlini Pokaż wiadomość
ja jestem w 2,5 miesiacu kuracji i narazie nie widze poprawy, wrecz przeciwnie.
Czy tez tak macie ze zrywajac skorki, uszkadzacie naskore i leci krew?

i pytanie do dziewczyn, czy tez mialyscie problem z okresem, raz jest raz nie ma, albo wydluza sie o kilka, kilkanasci nawet dni?
Tak, skóra przy izo bardzo łatwo ulega uszkodzeniu oraz trudno się goi. U mnie, rok po izo wszystko nadal goi się trudniej niż przed, ale to może być przez to, że twarz już nie przetłuszcza się, tak myślę, stąd może i gorzej regeneruje.

Z okresem u mnie było wszystko bez zmian, nic się nie działo.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 08:42   #2280
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez tytlini Pokaż wiadomość
Czy tez tak macie ze zrywajac skorki, uszkadzacie naskore i leci krew?
Tak, mi dermatolog mówił żeby unikać absolutnie takich sytuacji i nic samodzielnie nie zrywać (żadnych suchych skórek z ust, czy rąk), nie usuwać ani nie traktować skóry żadnymi agresywnymi zabiegami typu peeling. Wszędzie mydło/żel, krem nawilżający i tyle, bo bardzo łatwo tworzą się przebarwienia i blizny.

Cytat:
Napisane przez tytlini Pokaż wiadomość
i pytanie do dziewczyn, czy tez mialyscie problem z okresem, raz jest raz nie ma, albo wydluza sie o kilka, kilkanasci nawet dni?
Mnie się trochę wydłużył cykl, tj. miesiączka spóźniała się kilka dni.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.