Izotek - cz.II - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-28, 00:24   #2461
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a Acne derm jest w ogóle dostępny czy został całkiem wycofany i pozostały tylko jego droższe odpowiedniki (czyli Skinoren i finacea, oba ok 45zł) ?
Widziałam go ostatnio w aptece. Czemu miałby być wycofany?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 02:57   #2462
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Widziałam go ostatnio w aptece. Czemu miałby być wycofany?
Wyczytałam w którymś z wątków, a potem farmaceutka w aptece tak mi powiedziała więc byłam przekonana, że tak właśnie jest
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 07:04   #2463
zabazabinska
Przyczajenie
 
Avatar zabazabinska
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Izotek - cz.II

[QUOTE=Malinowaslodycz;609 79541]
Cytat:
Napisane przez zabazabinska Pokaż wiadomość

Koniecznie zrób badania hormonalne, jak lekarz nie chce dac skierowania to idz do gina albo zrób na własną rękę chociaż te kilka najważniejszych- wydasz parę złotych ale może to dużo wnieść do sprawy.

Co do sluzowek, u mnie np nos nie był mega suchy ale np musilam zrezygnowac z tamponow bo suchość była u mnie znaczna, teraz ponad miesiąc po kuracji jest lepiej ale jeszcze nie idealnie
Pogadam tego 18nastego z moim derma i postaram się wyciągnąć od niego skierowanie na te badania.

A jak z nawilżeniem oczu? Ja noszę soczewki kontaktowe i nienawidzę okularów, a wadę mam ogromną, więc o chodzeniu bez nie ma mowy Czy u wszystkich występuje suchość oczu czy to sprawa mocno indywidualna?
zabazabinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 08:09   #2464
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

[QUOTE=zabazabinska;609934 56]
Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość

Pogadam tego 18nastego z moim derma i postaram się wyciągnąć od niego skierowanie na te badania.

A jak z nawilżeniem oczu? Ja noszę soczewki kontaktowe i nienawidzę okularów, a wadę mam ogromną, więc o chodzeniu bez nie ma mowy Czy u wszystkich występuje suchość oczu czy to sprawa mocno indywidualna?
Indywidualna sprawa, ja też noszę soczewki ale po miesiacu kuracji przeszlam na okulary, sczewki mega szybko wysychaly i bardzo je czułam chociaż moje oczy niby nie były takie suche.
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 09:27   #2465
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a Acne derm jest w ogóle dostępny czy został całkiem wycofany i pozostały tylko jego droższe odpowiedniki (czyli Skinoren i finacea, oba ok 45zł) ?
Ja się czaiłam na Acne derm rok temu i też wszędzie pisali i mówili, że go wycofali, ale ostatecznie okazało się, że mają duże opóźnienia w produkcji i potem się pojawił w aptekach. Chociaż u mnie Skinoren sprawdził się lepiej, nie wiem czemu (w aptece Gemini jest chyba za ok 30zł)

Cytat:
Napisane przez zabazabinska Pokaż wiadomość

Pogadam tego 18nastego z moim derma i postaram się wyciągnąć od niego skierowanie na te badania.

A jak z nawilżeniem oczu? Ja noszę soczewki kontaktowe i nienawidzę okularów, a wadę mam ogromną, więc o chodzeniu bez nie ma mowy Czy u wszystkich występuje suchość oczu czy to sprawa mocno indywidualna?
Też noszę soczewki i jak nawilżam regularnie oczy kroplami to jest wszystko ok, czasem wieczorem już po zdjęciu czuję, że są trochę suche, ale generalnie nie ma większego problemu. Mi derma też zwróciła uwagę, żeby dużo pić podczas kuracji, bo jakiekolwiek odwodnienie w połączeniu z lekiem może zwiększyć takie odczcia suchości.

Edytowane przez feronik
Czas edycji: 2016-05-28 o 09:29
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 13:43   #2466
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Ja wcale nie mam suchych oczu. Nosze okulary bo słyszałem od pani Dermatolog, aby unikać soczewek przy izoteku. Ogólnie u mnie tylko usta sprawiają problem, i łuszczenie się twarzy.
Zastanawiam się nad zapytaniem o zwiększenie dawki z 40 mg na dobe na np 50/60 na 70kg wagi. Boje się tylko o zbliżające się lato.

Wydaje mi się że tylko łuszczenie i usta są skutkami prawie u każdego widoczne reszta to sprawa indywidualna. Wcale nie odczuwam senności, osłabienia albo buli mięśni, kości. Co dziwne bo 30 marca miałem operacje barku i jestem teraz na intensywnej rehabilitacji.
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 14:25   #2467
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Izotek - cz.II

Hej wszystkim!

Został mi tydzień kuracji. Zauważyłam wypadanie włosów już miesiąc temu, ale to, co się dzieje teraz przechodzi ludzkie pojęcie. Są dosłownie wszędzie, nawet w obiedzie. Kupiłam polecaną wcierkę Jantar i łykam Biotebal. Polecacie jeszcze coś sprawdzonego? Oto efekt dzisiejszego szczotkowania moich włosów... 😢
__________________
www.marykontraizo.blogspot.com

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-02-28 o 16:44
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-28, 19:53   #2468
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Izotek - cz.II

Czy usuwał ktoś zęba podczas kuracji lub tuż po?
__________________
www.marykontraizo.blogspot.com
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 21:08   #2469
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez marihaaaa Pokaż wiadomość
Czy usuwał ktoś zęba podczas kuracji lub tuż po?
Ja. Ale mi się zęby tragicznie posypały podczas kuracji.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 21:09   #2470
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Izotek - cz.II

Nie było żadnych komplikacji?
__________________
www.marykontraizo.blogspot.com
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 21:52   #2471
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez marihaaaa Pokaż wiadomość
Nie było żadnych komplikacji?
Niee. Skończyłam izo w październiku a kanałowe miałam w grudniu. Wszystko było super.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-29, 07:42   #2472
kamiko13
Raczkowanie
 
Avatar kamiko13
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 66
Dot.: Izotek - cz.II

Hej,
zatam jeszcze raz, bo jakos moje pytanie umknelo bez odpowiedzi:
czy w czasie kuracji trafił się wam okres "lepkości skóry"? Moje ręce, dekold i twarz lepią się jak wysmarowane miodem-nie pomaga mycie co kilka minut, ani żasne kremy.
Jestem po 4 miesiacach kuracji, cera-chyba lepsza ale utwierdzam sie w przekonaniu ze u mnie nie pryszcze a blizny sa najwileszym problemem.
__________________
Hotel dla kotów Kobyłka
kamiko13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 11:27   #2473
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

kamiko13 - Na razie nic takiego nie mam chociaż jak pisałem, wróciło mi mycie włosów co dziennie, kuracja trwa 1,5 miesiąca. U mnie też blizny bardzo są widoczne, stronę wcześniej zamieściłem zdjęcia troszkę słabej jakości ale w realu wygląda to tragicznie, mam małą nadzieje na usunięcie tego nawet na razie się nie zastanawiałem jak ... (

marihaaaa - Ja 2 dni przed kuracją zakładałem aparat na zęby i leczyłem jakieś 4,5 zębów. Będę przed wyrywaniem czwórek oraz ósemek. Na razie nie widzę pogorszenia zębów, wręcz ich polepszenie

Edytowane przez Grzegorz93
Czas edycji: 2016-05-29 o 11:29
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 11:28   #2474
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Izotek - cz.II

kamiko13, ja zauważyłam taką tendencję na twarzy, ale pojawiało się zawsze po przetarciu jej płynem micelarnym i to na niego zrzucalam za to winę. Ja mam tak, że jak coś wyczytam to zaczynam się doszukiwać u siebie i tak powstaje wkręcanie sobie niepotrzebnie skutków ubocznych
__________________
www.marykontraizo.blogspot.com
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 11:50   #2475
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kamiko13 Pokaż wiadomość
Hej,
zatam jeszcze raz, bo jakos moje pytanie umknelo bez odpowiedzi:
czy w czasie kuracji trafił się wam okres "lepkości skóry"? Moje ręce, dekold i twarz lepią się jak wysmarowane miodem-nie pomaga mycie co kilka minut, ani żasne kremy.
Jestem po 4 miesiacach kuracji, cera-chyba lepsza ale utwierdzam sie w przekonaniu ze u mnie nie pryszcze a blizny sa najwileszym problemem.
Kamiko13, a używasz kremu z filtrem? Bo mi się zdarzyło, że twarz była taka lepka trochę, jak dobrze nie domyłam filtra (on tak siedział na skórze że szok, musiałam zmienić kosmetyki do mycia).
Moja derma mówi, że skóra jeszcze się zmienia jakiś czas po kuracji i niektóre blizny mogą troszkę się spłycić Ja też mam blizny i przebarwienia na policzkach i w sumie gdyby nie one to byłoby już super...
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 13:44   #2476
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zabazabinska Pokaż wiadomość

Pogadam tego 18nastego z moim derma i postaram się wyciągnąć od niego skierowanie na te badania.

A jak z nawilżeniem oczu? Ja noszę soczewki kontaktowe i nienawidzę okularów, a wadę mam ogromną, więc o chodzeniu bez nie ma mowy Czy u wszystkich występuje suchość oczu czy to sprawa mocno indywidualna?
Ale lekarze nie dają od tak skierowań na badania hormonalne. Co najwyżej na tarczyce ft3, ft4 i TSH. Inne badania są zbyt drogie i nie są refundowane.

Też noszę soczewki i przy dawce 40mg byłam w stanie nosić soczewki, teraz przeszłam na 60mg i odczuwam znaczną suchość oka - waga 50kg. ( usta są ok, twarz nie linieje, nigdy w życiu mi krew z nosa nie leciała, ale bez kropelek nie wychodzę z domu ). Daje radę nosić soczewki, ale kiedy tylko mogę, to tego unikam

Na dobrą sprawę każdy skutek uboczny jest sprawą indywidualną - każdy organizm reaguje inaczej, więc nie sugeruj się odpowiedziami innych

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2016-05-29 o 14:00
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 13:58   #2477
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

To nie jest moja wypowiedź, wizaż zrobił jakiś błąd
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 13:59   #2478
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Faktycznie, już zmieniłam!
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 09:46   #2479
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cześć dostałam dzisiaj skierowanie na badania i jak wszystko pójdzie dobrze to będę brała izo. Ważę 56kg i dostałam dawkę 20mg - czy to nie za mało?

Mój największy problem jest taki, że we wrześniu biorę ślub, boję się że do tego czasu nie będzie super poprawy, mimo że dermatolog zapewnia mnie, że będzie ok.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 09:59   #2480
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Cześć dostałam dzisiaj skierowanie na badania i jak wszystko pójdzie dobrze to będę brała izo. Ważę 56kg i dostałam dawkę 20mg - czy to nie za mało?

Mój największy problem jest taki, że we wrześniu biorę ślub, boję się że do tego czasu nie będzie super poprawy, mimo że dermatolog zapewnia mnie, że będzie ok.
No wrzesień to nie długo, nie chcę straszyć ale niektórzy maja w tym czasie wysyp. Ale wiem że chcesz wyglądać pięknie może pogadaj z derma i trzymam kciuki abyś miała piękna buzię w dniu ślubu
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 10:47   #2481
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Dermatolog twierdzi, że do września będę już po wysypie i będzie super...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 10:57   #2482
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dermatolog twierdzi, że do września będę już po wysypie i będzie super...
Może jakieś dziewczyny się wypowiedza ale no różnie bywa.
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 11:02   #2483
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Dodam, że nie mam poważnych problemów. Obecnie dwie zmiany ropne i w zasadzie tyle.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 11:17   #2484
KarolaKr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dodam, że nie mam poważnych problemów. Obecnie dwie zmiany ropne i w zasadzie tyle.
to na co izo ?
__________________
Kuracja Izotekiem
KarolaKr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 12:06   #2485
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Na to żeby nie mieć całe życie trądziku?
Mam 28 lat i ciągle się z tym zmagam, przez trądzik moja skóra na twarzy wygląda jak pizza, bo mam mnóstwo przebarwień pozapalnych.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 12:24   #2486
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Na to żeby nie mieć całe życie trądziku?
Mam 28 lat i ciągle się z tym zmagam, przez trądzik moja skóra na twarzy wygląda jak pizza, bo mam mnóstwo przebarwień pozapalnych.
Jak masz dwie zmiany to nie trądzik taki na jaki bierze się izo. Są tylko na twarzy?
Może powinnaś najpierw spróbować kuracji zewnętrznej, w twoim przypadku to powinno pomóc, ewentualnie antybiotyk doustnie
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 12:54   #2487
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Próbowałam i nic mi nie pomaga, obecnie mam dwie zmiany, tydzień temu było ich z 10. Myślę, że lekarz jest bardziej kompetentną osobą do stwierdzenia, czy jest to powód do brania izo czy nie Zwłaszcza, że już kilka razy miałam proponowaną terapię, ale zawsze się wstrzymywałam ze strachu przed skutkami ubocznymi. Teraz już jestem na skraju wytrzymałości i męczy mnie ciągła walka z cerą oraz martwienie się o swój wygląd.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 13:54   #2488
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Jak proponują to bierz od razu. Ja teraz na twarzy też mam tylko 2 na plecach miałem i nikt mi nie powie, że chodzi tutaj i ilość... Zmagam się z trądzikiem od kilku lat i raz jest świetnie a raz jest tragicznie. Nie ilość lecz czas i leczenie stanowią podstawę do brania izoteku. Zresztą bierzcie wszyscy ;d

visionAM - Właśnie o to mi chodziło, przebarwienia po starych brykach i blizny to mi zostało ;/ no i trądzik na twarzy w małych ilościach już i plecach w większej. Tylko pytanie jak to po kuracji zlikwidować i blizny i te przebarwienia ?

Edytowane przez Grzegorz93
Czas edycji: 2016-05-30 o 13:56
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 14:16   #2489
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Próbowałam i nic mi nie pomaga, obecnie mam dwie zmiany, tydzień temu było ich z 10. Myślę, że lekarz jest bardziej kompetentną osobą do stwierdzenia, czy jest to powód do brania izo czy nie Zwłaszcza, że już kilka razy miałam proponowaną terapię, ale zawsze się wstrzymywałam ze strachu przed skutkami ubocznymi. Teraz już jestem na skraju wytrzymałości i męczy mnie ciągła walka z cerą oraz martwienie się o swój wygląd.
Jak uważasz że jesteśmy niekompetentni to o wszystko pytaj lekarza a nie tutaj
Nie atakuje Cię, ale napisalas ze nie masz powaznych problemy a izo jest na poważne problemy dlatego odradzalam.

Tak tylko przypomnę, lekarz uprzedził Cię ze dwa lata po nie można zachodzić w ciążę?

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Jak uważasz że jesteśmy niekompetentni to o wszystko pytaj lekarza a nie tutaj

Tak tylko przypomnę, lekarz uprzedził Cię ze dwa lata po nie można zachodzić w ciążę?



Grzegorzu, na to mozna coś poradzić 6miesięcy po kuracji a nie na początku. przebarwienia mają jeszcze sporo czasu żeby zblednac. Ja jestem ponad miesiąc po, a od dnia odstawienia bardzo sie rozjasnily. Trochę za dużo o tym wszystkim myślisz

Edytowane przez Malinowaslodycz
Czas edycji: 2016-05-30 o 14:23
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 14:27   #2490
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość

Tak tylko przypomnę, lekarz uprzedził Cię ze dwa lata po nie można zachodzić w ciążę?
Na ten temat zdania są podzielone, a i tutaj przewijał się wielokrotnie. Niektóre źródła twierdzą, że wystarczy odczekać rok. Z kolei znajomy farmaceuta zalecał powstrzymać się przed powiększaniem rodziny do 3 lat.
Nie wiem z czego wynikają takie rozbieżności, moja dermatolog mówiła o roku.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.