Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-06, 13:33   #1
xaisak
Raczkowanie
 
Avatar xaisak
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44

Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.


Witam. Pierwszy raz udzielam się w takiej sprawie na forum. Mianowicie, od dawna miałam skłonności do niedoskonałości. Było to zawsze kilka krostek. Ale ostatnie trzy miesiące są dla mnie tragiczne. Miałam wysyp jak nigdy i po nich zostały mi straszne plamki, które wyglądają jak syfki, mimo że to nie one. Oprócz nich mam na twarzy 3 wypryski. Nie wiem dlaczego, ale z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Pierwsze zdjęcia zrobiłam w marcu, drugie są sprzed kilkunastu minut - po zmyciu makijażu, więc ślady są nieco bardziej czerwone. Przerzuciłam się na naturalną pielęgnację twarzy. Nie wiem już co robić. Mam wrażenie, że moja twarz wygląda najgorzej na całym świecie.

Powiedzcie, czy jest naprawdę źle?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 03.jpg (31,9 KB, 162 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 04.jpg (49,1 KB, 188 załadowań)
__________________
www.xkasia.blogspot.com

Mój kosmetyczny świat


Edytowane przez xaisak
Czas edycji: 2016-04-06 o 14:28
xaisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 14:10   #2
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Nie ma tragedii, normalny trądzik. Ja z nim walczę już prawie 10 lat. 2 rzeczy mi pomogły - brevoksyl który wycofali i tabletki anty których już nie biorę. teraz testuję różnie kremy ale zanim zadziała to wyjdzie nowy pryszcz i zbytnio nie widać efektów i tak w kółko
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 14:24   #3
xaisak
Raczkowanie
 
Avatar xaisak
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Właśnie nawet nie wiem jak to nazwać... Od lat leczę i dermatolog zawsze mówiła, że mam po prostu "ogromną skłonność do niedoskonałości", ale sam w sobie trądzik to to nie jest. Hoho, ja już tyle tych kremów/leków/antybiotyków w postaci maści miałam, że nawet nie zliczę. Ale Brevoxyl też był - słabo działał. Najlepiej sprawdził się Duac spośród aptecznych.
__________________
www.xkasia.blogspot.com

Mój kosmetyczny świat

xaisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 17:51   #4
braaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 102
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Ja swój trądzik lecze już 15 lat i kilka lat temu przestałam marzyć o twarzy bez zaskórników. Co prawda miałam moment, w którym moja skóra bardzo dobrze wyglądała, ale było to podczas leczenia izotekiem... Niestety po roku od terapii mój problem wrócił. Podobno kolejna kuracja daje 100% pewność, że problem nie powróci, ale szczerze mówiąc szkoda mi mojej wątroby i portfela. Raz jest lepiej i nie mam stanów zapalnych, a innym razem mam 15 sporych zmian.

Może miałaś stresujący okres czas? Ja zawsze miałam poważniejsze wysypy pryszczy gdy się stresowałam.
braaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 18:13   #5
xaisak
Raczkowanie
 
Avatar xaisak
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

W końcu musi się coś poprawić! Przecież niektóre mają takie idealne cery, a nawet nic w tym kierunku nie robią...

Owszem, sesja na studiach była w tym czasie i masa nauki, może to było powodem, alej uż jest okej, to dlaczego się nie polepsza... Ech.
__________________
www.xkasia.blogspot.com

Mój kosmetyczny świat

xaisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 09:48   #6
elkanowa
elzbietta
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 17
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Mialam podobny problem i dosyc dlugo z nim walczylam, na polce stalo prawie pol apteki a pryszcze dalej sie pojawialy i nie bardzo chcialy sie poddac jakimkolwiek kremom, peelingom i masciom.... zaczelam dokladnej zaglebiac sie w temat powstawania tradziku i wyszlo na to, ze najewieksza czesc problemu lezy w srodku i zeby sie jej pozbyc trzeba zaczac dzialac od srodka, moge Ci polecic takie tabletki iq face, duzo jest o nich opinii w inetrnecie, ale najepiej bedzie jak sama sobie poczytacz co i jak i jak dzialaja. mi pomogly zliwkidowac tradzik, chociaz powoli tracilam nadzieje na to, ze bede mogla chodzic bez makijazu, a teraz sie powoli przekonuje i zdarza mi sie wyjsc bez i dobrze sie czuje, bo nie mysle caly czas o pryszczach.
elkanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:47   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

a miałaś robione jakieś kwasy u kosmetologa? albo chociaż miałaś retinoidy?

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

czy dermatolog przepisał ci kiedykolwiek atrederm?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-10, 17:49   #8
xaisak
Raczkowanie
 
Avatar xaisak
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Nie miałam ani kwasów, ani retinoidów. Już pisałam, moja cera jest raczej "skłonna do niedoskonałości", niż sama w sobie trądzikowa. Nigdy nie była w takim stanie, że potrzebowałaby silniejszych leków.

Atredermu też nie miałam, przynajmniej nie kojarzę, chociaż nie wiem, bo przez te kilka lat wydałam łącznie ponad 3 tysiące na różne maści..
__________________
www.xkasia.blogspot.com

Mój kosmetyczny świat

xaisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 10:16   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

atrederm to nie maść tylko płyn do smarowania. warto poczytać i wziąć receptę od lekarza :P chociaż po używaniu tego specyfiku jest ban na słońce. najlepiej jesienią go używać.
przed czy po problemami z cerą zmieniłaś pielęgnację?
a stosowałaś np. dermokosmetyki z eucerina albo la roche posay? bardzo ładnie goją, bo mają fajne składy.
co do kwasów czy retinoidów - warto je wprowadzić do pielęgnacji nawet jak się nie ma problemu z trądzikiem.

poczytaj : http://kosmostolog.blogspot.com/
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 15:57   #10
Errata6565
Raczkowanie
 
Avatar Errata6565
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Nie jest tak źle, tez jestem na etapie przejścia w naturalna pielęgnację (trochę ponad miesiąc) i widzę efekty. Dużą rolę ogrywa powstrzymanie się od dłubania przy tym badziewiu (chociaż nigdy dotąd nie udało mi się tego ograniczyć do zera). Więc nie rozdłubuj i nie wyciskaj, bo nie warto. Niby frazes, niby każdy to wie, ale dobrze jest po prostu zająć myśli czymś innym, żeby dodatkowo się nie nakręcać (bo to potęguje chęć wyciskania). Nie wiem, co konkretnie robisz w ramach tej "naturalnej pielęgnacji", ale mnie np. pomagają lekkie olejki, cynamon i kurkuma (w różnych wariantach).
Errata6565 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 20:00   #11
xaisak
Raczkowanie
 
Avatar xaisak
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Wiem, właśnie poczytałam o tym płyniku Dodałam sobie do zakładek. Stosowałam LRP jeszcze jak nie miałam takiego stanu jak teraz. Problemy pojawiły się od nowego roku jak zmieniłam trochę klimaty i wyjechałam w góry (mieszkam na Zachodzie), po powrocie moja cera oszalała, no i tak do teraz. A naturalną pielęgnację wprowadziłam od jakiegoś 1,5 miesiąca i w sumie widzę, że mniej niespodzianek wyskakuje, skóra jest bardziej nawilżona, no ale sam fakt tych 'ciapek'

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

ERRATA6565 Ja nigdy nie dotykałam, nauczyłam się tego Moja naturalna pielęgnacja to: lekki krem Sylveco na dzień, oczyszczanie twarzy mydłem hypoalergicznym, jako peeling enzymatyczny mydło czarne Nacomi, na noc mieszanka olej lniany + kwas hialuronowy. Szukam jeszcze jakiegoś toniku i chyba skuszę się na hydrolat jałowcowy z jagód Widzę w sumie poprawę cery, jeśli chodzi o nawilżenie, uspokojenie się niespodzianek, ale tak jak pisałam wyżej - te ślady :/
__________________
www.xkasia.blogspot.com

Mój kosmetyczny świat

xaisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-11, 23:03   #12
Errata6565
Raczkowanie
 
Avatar Errata6565
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

xaisak - no, ślady są najgorsze. Ale jeśli skóra ma czas się zregenerować i udaje się uniknąć nowych niespodzianek na skórze, to ślady z czasem bledną. Nie mogę wyjść z podziwu, jak niektóre moje ranki i blizny po naprawdę paskudnych niedoskonałościach zdołały się wyleczyć i śladu nie widać. Czytałam niedawno (w kontekście nowej profesji nazwanej "trenerem cery" czy jakoś tak - no nieważne), że naskórek regeneruje się w pełni (czyli przechodzi pełny cykl wyrastania nowego naskórka) w ciągu ok. sześciu tygodni. Zakładam więc, że z tymi bliznami po większych, głębszych zmianach musi trwać to jeszcze dłużej. Czyli czas działa na nasza korzyść (liczę, że jeszcze zanim będzie musiała przerzucić się na kosmetyki przeciwzmarszczkowe, haha)


EDIT: no właśnie po zdjęciach widziałam, że nie masz ognisk zapalnych, tylko pojedyncze, "samotne" niespodzianki więc podejrzewałam, że nie rozdrapujesz

Edytowane przez Errata6565
Czas edycji: 2016-04-11 o 23:04
Errata6565 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 23:31   #13
xaisak
Raczkowanie
 
Avatar xaisak
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Trener cery, olaboga;D No to ja chyba zacznę odhaczać te 6 tygodni w kalendarzu, haha. Tutaj na zdjęciu te przebarwienia są też bardziej czerwone, bo zdjęcie robiłam chwilę po demakijażu w upał. Za jakiś czas dodam kolejne, znowu do porównania.
__________________
www.xkasia.blogspot.com

Mój kosmetyczny świat

xaisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 07:17   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Na same przebarwienia najlepiej dzialas kwasem. Ja sie teraz luszcze, bo jestem po tca, a prawdopodobnie zadnego sladu/przebarwienia juz nie bede miec. Tca mozna zrobic nawet punktowo.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 18:49   #15
xaisak
Raczkowanie
 
Avatar xaisak
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Up Znowu ja. Tamte zdjęcia były z 06.04, te są z dzisiaj, czyli po 14 dniach. Jest jakaś zmiana w porównaniu z wcześniejszymi?

Drugie zdjęcia to porównanie twarzy sprzed dwóch tygodni, i z dziś obok siebie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01668-horz.jpg (64,1 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01634-horz.jpg (67,0 KB, 44 załadowań)
__________________
www.xkasia.blogspot.com

Mój kosmetyczny świat


Edytowane przez xaisak
Czas edycji: 2016-04-20 o 18:50
xaisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 16:24   #16
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Miałam coś bardzo podobnego, właśnie pełno takich plamek na twarzy i ja osobiście zdecydowałam się na terapię Izotekiem, żeby raz na zawsze pozbyć się tego cholerstwa. Maści, antybiotyki, wszystko to było już za mną, a miałam już totalnie dość nawrotów.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 14:52   #17
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Też zdecydowałam się na izotek. Miałam coś takiego jak Ty, no może bardziej nasilone. Po odstawieniu antykoncepcji. W tym momencie zaczynam 4 miesiąć izoteku i wstydzę się wyjśc z domu, taki mam wysyp i tyle przebarwień. Możliwe, że niedługo to zniknie, ale na razie nie jestem optymistycznie nastawiona. Pamiętaj, że izotek to nie jest uniersalne rozwiązanie i każdy reaguje inaczej
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 18:58   #18
xaisak
Raczkowanie
 
Avatar xaisak
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy jest bardzo źle? Trądzik, zdjęcia.

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Też zdecydowałam się na izotek. Miałam coś takiego jak Ty, no może bardziej nasilone. Po odstawieniu antykoncepcji. W tym momencie zaczynam 4 miesiąć izoteku i wstydzę się wyjśc z domu, taki mam wysyp i tyle przebarwień. Możliwe, że niedługo to zniknie, ale na razie nie jestem optymistycznie nastawiona. Pamiętaj, że izotek to nie jest uniersalne rozwiązanie i każdy reaguje inaczej

Ojej, ale ja wcale nie mam zamiaru brać Izoteku na przebarwienia po trądziku. Mam nadzieję, że przejdzie Ci ten wysyp.

Jeśli chodzi o mnie - coraz lepiej! Przebarwienia są jeszcze bardziej rozjaśnione a buźka wygląda z dnia na dzień lepiej
__________________
www.xkasia.blogspot.com

Mój kosmetyczny świat

xaisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-17 19:58:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.