krostki na posladkach i udach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-09, 13:37   #1
wirka
Przyczajenie
 
Avatar wirka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Looblyn
Wiadomości: 24
GG do wirka

Krostki na pośladkach, pupie


Aloha, to znowu ja [img]icons/icon7.gif[/img]
Pani Beatko ( i nie tylko :P) chciałabym się dowiedzieć jak mogę zapobiec bardzo dokuczliwym, nieestetycznym i okropnym krostkom, które upodobały sobie moje pośladki,,, prysznic dwa razy dziennie nic nie daje, ona ciągle tam są, niedobre jedne... cóż mam począć?? O stringach na plaży mogę jedynie śnić... czy może jednak nie tylko?? Dziękuję z góry za odpowiedzi [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Pozdrawiam_Kasia.
wirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 15:02   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: krostki na pupie :(

szorstki piling + nadtlenek benzoilu 2-5% (np. benzacne), do tego lekkie balsamy do ciała.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-26, 08:01   #3
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Krostki na pośladkach- jak je zwalczyć?

Mam kształtne pośladki, z raczej niewielkim cellulitem, jednak rzadko je eksponuje, ponieważ co rusz pojawiają się na nich krostki. Robię peelinig raz w tygodniu, stosuję sudocrem i benzacne i nic!!! Po prostu się pojawiają, zarówno po całym dniu noszenia ubrań jak i po kąpieli. Najlepiej wygląda to rano, gdy pośladki są w miarę gładkie. A tak poza tym fatalnie. HELP!!!
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-26, 22:47   #4
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: Te pośladki...

Może powinnaś po prostu udać się do dermatologa i zapytać co z tym robić!!!
Ja miewam takie pojedyncze krosteczki z tyłu na rące od ramienia do łokcia i pani dermatolog powiedziała mi, że to jest genetyczne i to tak po prostu będzie.

Zastanawiam się czy może, podkreślam, może, bo w tej chwili wymyślam, zastosować Brevoxyl - to taki krem na grudkowo-krostkową postać trądzika, bez recepty w aptece można go kupić. Ja mam niewiele krosteczek na dekolcie i na pleckach, stosuję ten brevoxyl i troszke jakby mniej się ich robi.
Ale najlepszym patentem który ostatnio odkryłam jest sizal - mam taką myjeczkę do ciała i taki długi pasek z rączkami-bardzo wygodny- do pupy i ud. Staram się tym wyszorować co najmniej co dwa dni i stan czczególnie tyłka się poprawił - milutko się wygładził
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-27, 06:52   #5
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Re: Te pośladki...

Dziękuję za radę. Niestety byłam już dwa razy u dermatologa i zastosowane leczenie nie pomogło (mam te krostki już dość długo). Lekarka stwierdziła, że to zapalenie mieszków włosowych, jednak zapisane przez nią specyfiki nie dały żadnej poprawy. Wogóle mam niemiłe doświadczenia z lekarzami tej profesji, bo na ogół działają na "wyczucie" i trafiają kulą w płot. Myślałam, że może któraś z wizażanek miała podobny problem i podzieli się swoimi doświadczeniami. Pozdrowionka
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 10:13   #6
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Re: Te pośladki...

No laseczki, żadna nigdy nie miała krostek na pośladkach. Podzielcie się ze mną swoimi tajnymi metodami na gładką pupę.
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 11:25   #7
milgryf
Zadomowienie
 
Avatar milgryf
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 430
Re: Te pośladki...

Mam to samo i prawdopodobnie robią się od siedzącego trybu życia. Niestety nie znam sposobu jak się tego pozbyć pracując ok.12 godzin dziennie "na siedząco"
Najładniejszą pupkę miałam gdy trafiłam na tydzień do szpitala - tam albo chodziłam albo leżałam.
milgryf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-11-28, 21:30   #8
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225
Re: Te pośladki...

Już kiedys dziewczyny dyskutowały na ten temat. Któraś poleciła dość barbarzyński sposób - zlewać toto spirytusem . O dziwo, działa (choc parę dni trzeba poczekać na wygojenie) i wbrew obawom wcale nie widać wysuszenia skóry . Widocznie w tym miejscu jest idealnie nawilżona (nie ma dostępu słońce, wiatr, suche powietrze...). Tylko żeby sie kosmetyczka nie dowiedziała .
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-03, 07:51   #9
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Re: Te pośladki...

Podciągam temat.
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-03, 10:53   #10
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Re: Te pośladki...

Jak te krostki wygladaja?, czy są takie cieme o wielkości przeważnie ukłucia szpilką, moj dermatolog twierdzi że to nierówne złuszczanie naskórka, dostaje od niego krem z kwasami czyli wazelina z jakims kwasem robia to w aptece i kosztuje az 5 zł i pomaga, dermatolog twierdzi że jest to odpowiednik apteczny tych drogich kremów z kwasami i na takie mniej strategiczne miejsca wystarczajacy..jezeli masz podobne krostki to jutro moge poprosic pania w aptece aby odczytała co to za nazwa bo sama nie dam rady

Zdziwiło mnie że to nierówne złuszczanie naskórka bo z mojej wiedzy wyczytanej na wizazu wynika że takie nierówne złuszczanie kończy sie stanami zapalnymi a ja takowych nie posiadam, tylko ledwie wyczuwalne ciemniejsze krostki .
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-03, 11:39   #11
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Re: Te pośladki...

Trudno powiedzieć. Przeważnie całe pośladki (najbardziej w strategicznej części) obsypane są czerwonym, bolącym maczkiem a dodatkowo niektóre krostki są większe i mają ropny zastrzał. Nie jest to coś w rodzaju pryszcza i na pewno nie nadaje się do wyciskania. Wygląda to raczej jak stan zapalny po nieprawidłowej depilacji. (oczywiście pośladków nie depiluję)
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-03, 12:19   #12
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Re: Te pośladki...

To moze byc faktycznie nierówne złuszczanie naskórka, ja na przykład mam gładziutka buzie wiec trudno mi było sie pogodzic z diagnoza, może zasugeruj lekarzowi że podejrzewasz takie schorzenie, podobno wielu z nas ma taka strefe na swoim ciele gdzie skóra sie nierówno złuszcza jedni twarz inni ramion , plecy ..poprzez nierowne złuszczanie zatykaja sie pory i powoduja stan zapalny. Ale pewnie do takiego miejsca bedzie potrzebny mocniejszy krem z kwasami, popytaj dziewczyn ja postaram sie dac Ci te nazwe kremu co dostałam od lekarza, ale dopiero jutro, bo dzis jestem do 23 w pracy. Tyle mi przychodzi do głowy
Pozdrawiam
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-05, 12:57   #13
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Re: Te pośladki...

?
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 00:14   #14
wusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 8
Re: Te pośladki...

Moj sposob to sol kuchenna . Dwa razy w tygodniu peeling / ramiona i posladki/- soli biore spora garsc i scieram wilgotna skore; potem balsam nawilzajacy . Na moja "gesia skorke" to wystarcza , nie wiem czy twoje to to samo.
Pastwie sie nad nimi tak juz z 15 lat...
A , moje nie sa bolace .
ewa
wusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-15, 22:36   #15
agaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 25
krostki na...pupie :(

Moze to smieszne, ale wlasnie taki mam problem Cokolwiek nie robie, zawsze to samo, pupa w kropki.. W lecie gdy mi czasem uda sie co nieco opalic, jest troche lepiej, ale teraz w zimie.. TRAGEDIA.. przez te krosty nie moge nosic stringow, i w ogole niezbyt pociagajaco wygladam mozna cos na to poradzic? Probowalam peelingow, kremow, nawet toniki na tradzik POMOCY!!!
agaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-15, 23:58   #16
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: krostki na...pupie :(

Hej!

Najprawdopodobniej to rogowacenie okołomieszkowe.

Możesz spróbować stosować peelingi, sól morską, preparaty z złuszczające (z mocznikiem np. Xerial, Alpresan lub kwasami AHA). Może to być też w wyniku niedoboru wit.A (wtedy stosuj balsamy z wit. A). Może pomogą też kataplazmy (z siemienia lnianego)
Poczytaj sobie ten wątek:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1025810344

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1022405508

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1068124867


lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-16, 00:15   #17
agaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 25
Re: krostki na...pupie :(

Dziekuje bardzo za odpowiedz!!!!
agaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 20:22   #18
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Krostki na pośladkach

Od jakis 2 lat mam na posladkach male czerwone kropki, ktore nie znikaja :/ Jak moge sie ich pozbyc?
Prosze o odpowiedz

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-11, 09:01   #19
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Re: Krostki na pośladkach

podlanczam sie do watku
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-11, 13:15   #20
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Krostki na pośladkach

tez kiedys mialam taki problem czasami mialam nawet normalny pryszcz ktory bolal. Ja nic specjalnego nie robilam tylko zaczelam ponownie uzywac do mycia szorstkich gabek, a od jakiegos czasu peelingow do ciala (regularnie, bo wczesniej to bylo na odczep sie). Po jakims czasie zjawisko to sie uspokoilo i sama sie dziwnie jaka mam ladna pupe. Wyczytalam chyba w Przyjaciolce, ze od siedzienia lubia sie takie pryszcze robic skora grubieje i jak nie jest regularnie zluszczana to pory sie zatykaja i potem robia sie rozne swinstwa. Dokladnie jak u mnie. Co nieznaczy ze czasami sie cos nie zrobi ale to zadko i nie tak mocno. Ale jedno moge powiedziec ze troche mnie to cierpliwosci kosztowalo zanim skora zrobila sie ponownie delikatna
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-11, 18:20   #21
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Krostki na pośladkach

I na to pytanie odpowiedzialas Moni dziekuje! z tej rady takze skorzystam

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 11:25   #22
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: Krostki na pośladkach

moja qmpela ma takie krostki,ale ma tez jakby pryszcze..i co wedy?peeling chyba może je roznieść..?
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 11:44   #23
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: Krostki na pośladkach

mi przez pewien czas pomagało po prostu intensywne nawilżanie pośladków, ponieważ skóra była przesuszona i właśnie z tego też powodu robiły się wypryski.

Pozdrawiam
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 12:13   #24
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Krostki na pośladkach

Wiec trzeba sprobowac tego...choc wydaje mi sie ze nie pomoze, bo keidys stosowalam rozne nawilzajace kremy i nic... choc moze teraz bede bardziej wytrwala, a jak nie kremy, to moze macie inne pomysly?
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 12:17   #25
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Krostki na pośladkach

mi sie tak robi czasem po zimie i ostatnio spróbowałam posmarować kremem nivea-takim najzwyklejszym w metalowym płaskim opakowaniu. On jest straszliwie gęsty i wcale to nie przeszkadza-bardzo mi pomógł- daję go dosyć sporawo.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 12:41   #26
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Krostki na pośladkach

Dziekuje za odpowiedzi, moze zwykly krem Nivea pomoze..
Moze macie jeszcze jakies sposoby na pozbycie sie tych krostek?

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 12:53   #27
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: Krostki na pośladkach

właśnie...głównie chodzi o te "pryszczopodobne" :P
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 08:51   #28
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: Krostki na pośladkach

podciągammjeśli macie jeszcze jakies sposoby to czekamy
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 09:26   #29
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: Krostki na pośladkach

też miałam taki problem, ale jak się okazało przez jeansy... Na lini gdzie się kończyły (biodrówki) i trochę poniżej pojawiały się krostki. Jak kupiłam 2 pary innych spodni, jeansy poszły w kąt i już problemu nie mam Więc niekiedy może to być reakcja na jakiś materiał (barwnik i tym podobne rzeczy)
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 09:42   #30
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Krostki na pośladkach

młodaa napisał(a):
> Moze macie jeszcze jakies sposoby na pozbycie sie tych krostek?
>

peeling szorstka rekawica, delikatnie masowac okreznymi ruchami, po umyciu wsmarowywac mieszanine:
olej migdalowy z olejem z kielkow pszenicy (proporcje 1:9, tak zeby bylo tego w sumie 50 ml) i dolaczyc po 2-3 krople olejkow eterycznych: lemongras, cytryna, jalowiec, geranium.

monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-26 22:50:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.