Bliznowiec.. proszę o pomoc! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-03, 12:31   #31
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: Bliznowiec.. proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Panie doktorze..chciałam się spytać,czy da się usunąc 1cm bliznowiec, powstał na bliźnie, jest już ok 3 lata..
Bardzo mnie to interesuje,proszę o odpowiedz,jak można to usunąć i czy jest to w ogóle możliwe?
Serdecznie pozdrawiam
bardzo dobrze leczy blizny pani dr Halina Hofman - można ją zanleźć na forum oparzenia Gazety wyborczej
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 13:34   #32
Balbii
Przyczajenie
 
Avatar Balbii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
GG do Balbii
Dot.: Bliznowiec.. proszę o pomoc!

Witam wszystkich! Kieruje swe zapytanie głownie do doktora, ale i do wszystkich zainteresowanych i orientujacych sie w temacie!
Niestety i ja mam bliznowca, a nawet 3 Pierwszy zrobil mi sie po operacji usuwania wyrostka robaczkowego, ale nie jestem pewna czy jest to bliznowiec bo jak wczesniej czytalam bliznowce wystaja ponad poziom skory,moj z kolei wystaje i to nie tak bardzo w jednej cześci oraz bedac u lekarzy dermatologow uslyszalam ze jest to bliznowiec ( jakies 10 cm długości na 1,5-2 cm czerokości), drugi bliznowiec zrobi.ł mi sie i ciaglę rośnie bo przez ostatni rok urósł 2x!!! po szczepionce nie pamietam jakiej i boli mnie, swedzi i kuje jest odstajacy, taki podzielony na gulki, po prostu obrzydliwy(jakies cm długości na 1,5 -2 cm szerokości ) i ten wlasnie mi bardzo przeszkadza , trzeci mam na plecach, ale jest bardzo mały i nie przeszkadza mi, zrobil mi sie po ospie, (5mm długości na 4 mm szerokości). Moje pierwsze pytanie brzmi: czy to prawda ze nie tylko wystarczy usuniecie tego bliznowca, ale rowniez przeszczep skory z posladkow?! tak uslyszalam w szpitalu jak przypadkiem zobaczyli mojego obrzydliwego bliznowca a drugie i trzecie: czy skutecznymi metodami na bliznowce sa laser i zamrazanie azotem?

HELP!!!!!!
__________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie.
Balbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 13:36   #33
Balbii
Przyczajenie
 
Avatar Balbii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
GG do Balbii
Dot.: Bliznowiec.. proszę o pomoc!

Witam wszystkich! Kieruje swe zapytanie głownie do doktora, ale i do wszystkich zainteresowanych i orientujacych sie w temacie!
Niestety i ja mam bliznowca, a nawet 3 Pierwszy zrobil mi sie po operacji usuwania wyrostka robaczkowego, ale nie jestem pewna czy jest to bliznowiec bo jak wczesniej czytalam bliznowce wystaja ponad poziom skory,moj z kolei wystaje i to nie tak bardzo w jednej cześci oraz bedac u lekarzy dermatologow uslyszalam ze jest to bliznowiec ( jakies 10 cm długości na 1,5-2 cm czerokości), drugi bliznowiec zrobi.ł mi sie i ciaglę rośnie bo przez ostatni rok urósł 2x!!! po szczepionce nie pamietam jakiej i boli mnie, swedzi i kuje jest odstajacy, taki podzielony na gulki, po prostu obrzydliwy(jakies 4cm długości na 1,5 -2 cm szerokości ) i ten wlasnie mi bardzo przeszkadza , trzeci mam na plecach, ale jest bardzo mały i nie przeszkadza mi, zrobil mi sie po ospie, (5mm długości na 4 mm szerokości). Moje pierwsze pytanie brzmi: czy to prawda ze nie tylko wystarczy usuniecie tego bliznowca, ale rowniez przeszczep skory z posladkow?! tak uslyszalam w szpitalu jak przypadkiem zobaczyli mojego obrzydliwego bliznowca a drugie i trzecie: czy skutecznymi metodami na bliznowce sa laser i zamrazanie azotem?

HELP!!!!!!
__________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie.
Balbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 20:06   #34
GosiaMar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Bliznowiec.. proszę o pomoc!

Witam,
Panie Doktorze, i ja mam bliznowca (po opisie tak mi się wydaje). Jest to blizna po cesarskim cięciu. Myślałam najpierw ze taka kolej rzeczy i się wchłonie, ale tak się nie stało. Kupiłam cepan, 3 x dziennie sama sobie masowałam, smarowałam i nic. CC było 31 stycznia 2007. Na całej długosci wystaje ponad skore na okm2-3mm, a szerokosc 4mm. Czy da sie cos z tym zrobic? Czy sa "fachowcy" od masazu ran po cc??? Prosze o pomoc.
GosiaMar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 21:32   #35
nansza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
GG do nansza
Dot.: Bliznowiec.. proszę o pomoc!

czesc. Chcialam zapytac sie czy bliznowce na mostku podlegaja usunieciu ? jest to bliznowiec pooperacyjny, mam go juz okolo 2 lat. Wyglada brzydko, a wiadomo, ze nikt nie chcialby tego miec. Na dodatek jest wysoko osoadzony, prawie pod szyja. Reszta blizny nagoila sie normalnie, a w tym miejscu powstalo cos takiego. Mozna go jakos skutecznie zwalczyc ?
nansza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:23   #36
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Bliznowiec.. proszę o pomoc!

Witam a ja mam pytanie czy bliznowiec zawsze rośnie> Mam na szyji po usunięciu kaszaka( miałam nacinane jedno mijesce dwa razy, bo pojawił się w niedługim zcasie ponownie) i za drugim razem rana brzydko się goiła i zrobił się bliznowiec:\ Jedynym wyjściem jest chirurgiczne usunięcie go? Smarowałam 2 miesiące ponad maścią cepan ale nie pomogło... teraz znów zaczęłam smarować ale nie wierzę, zę to pomorze. Naprawdę bardzo go widać i jest to brzydka blizna poziomo cięcie, pionowo szwy, które są tak samo brzydkie
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 13:04   #37
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Bliznowiec.. proszę o pomoc!

Nie, bliznowiec nie musi się powiekszać. Co do leczenia - interwencja chirurgiczna nie jest jedynym sposobem leczenia. Skuteczne są wielokrotnie powtarzane wstrzyknięcia do tkanki bliznowca sterydów (leków o silnym działaniu, m.in. hamujących proces bliznowacenia). Tego typu zabiegi powtarza się zwykle co 3-4 tygodnie, aż do momentu, gdy blizna zmięknie i obniży się do pożądanego poziomu
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-01, 16:48   #38
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Bliznowiec.. proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Nie, bliznowiec nie musi się powiekszać. Co do leczenia - interwencja chirurgiczna nie jest jedynym sposobem leczenia. Skuteczne są wielokrotnie powtarzane wstrzyknięcia do tkanki bliznowca sterydów (leków o silnym działaniu, m.in. hamujących proces bliznowacenia). Tego typu zabiegi powtarza się zwykle co 3-4 tygodnie, aż do momentu, gdy blizna zmięknie i obniży się do pożądanego poziomu
Dziękuję Ci bardzo za poradę, po ciąży zapytam lekarza o takie rozwiązanie
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 11:21   #39
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Bliznowiec.. proszę o pomoc!

Po ciąży i zakończeniu okresu karmienia piersią. Na razie warto ujędrniać skórę - podejrzewam, że probblemem moga też byc klasyczne, nieco mniejsze ale równie dokuczliwe rozstepy
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 18:02   #40
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Bliznowiec.. proszę o pomoc!

Rozstępami się nie martwię, ponieważ oprócz tych sprzed ciązy nowe się nie pojawiły(może te kremy przeciwko nim coś dają jednak). A bliznowca mam już pól roku - smaruje go cepanem znowu od paru dni. I narazie to musi mi wystarczyć...a nóż chociaż zmięknie
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 18:13   #41
palla136
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Question Dot

Te

Edytowane przez palla136
Czas edycji: 2012-01-21 o 20:11
palla136 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.