Specyfik na tłustą cerę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-22, 20:55   #1
ongi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 6
GG do ongi
Unhappy

Specyfik na tłustą cerę


Wiem, że temat był juz często poruszany na forum, ale pisałyscie tylko o tuszowaniu świecącej się cery - o kremach matujących, pudrach, podkładach i wspaniałej skrobii. Jednak mnie interesuje czy jest jakis specyfik, lek, może zioła czy coś innego co zmniejsza wydzielanie łoju? Chodzi mi o cos co działa od środka a nie jakies kremy bo te juz stosowałam, zarówno matujące jak i nawilzające i nic.
Pomóżcie
ongi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 21:04   #2
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Specyfik na tłustą cerę

o tym ze twoja skora jest tlusta czyli wystepuje nadmierne wydzielanie sebum - łoju decyduje wiele czyników m-in dieta, warunki w jakich mieszkasz (ogrzewanie, woda jaka myjesz, klimat, zanieczyszenia), stres, hormony trudno jest wiec mowic ze istnieje cudowna pigulka ktora wszytsko unormuje i wszytskiemu zaradzi, stosowanie specyfikow do codziennej toalety z gornej polki wydaje sie byc najlepszym sposobem zapobiegajacym tluszcxzeniu sie skory!!!

pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 12:07   #3
ongi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 6
GG do ongi
Dot.: Specyfik na tłustą cerę

No tak tylko, że ja juz mam dośc ciągłego mycia, matowienia itd. Jak brałam Diane a potem roaccutane na trądzik to było fajnie, miałam suchutką buzikę aż bylo miło. A teraz co prawda nie mam pryszczy ale dokucza mi nadmierne wydzilaenie sebum. Juz po godzinie po umyciu twarzy, jestem cała tłusta juz pomine fakt ze starsznie sie błyszcze bo to mozna zatuszować, ale wystarczy że rozmawiam przez komórke, odkładam od ucha patrze na ekran i musze wycierać za każdym razem, bo jest ptowrnie zabrudzony moim tłuszczykiem. Myslałam że może jest cos co nie koniecznie likwiduje problem, ale przynajmniej zmniejsza wydzielanie sebum.
ongi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 11:17   #4
promyczek24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 33
Dot.: Specyfik na tłustą cerę

Witam
Sama mam problem z przetłuszczającą cerą i powiem Ci, że nie ma na to jednego uniwersalnego leku, wpływa na to szereg czynników wśród, których możemy wyróżnić:
  • jedzenie jakie spożywamy (nie są preferowane pokarmy zwierające tłuszcze zwierzęce, ketchupy i słodycze)
  • jaki tryb życia prowadzimy, wskazane jest regularne ale nie koniecznie forsowane uprawianie sportu, szczególnie dobre jest połączenie pływania z sauną (która oczyszcza cerę)
  • higiena twarzy czyli jej regularne mycie stosowanie odpowiednich kosmetyków i co często jest pomijane używanie do tego celu odpowiednio przefiltrowanej i czystej wody. Sama korzystam z filtra odwrotnej osmozy
promyczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 12:03   #5
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Specyfik na tłustą cerę

Dokladnie - nie ja jednego uniwersalnego kremu. Kosmetyk dla cery tłustej powinien jednak łączyć w sobie 2 właściwości - nawilżać skórę, nawadniać ją i jednocześnie matowić. Tylko taka pielęgnacja skóry będzie kompletna.
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 08:58   #6
martika26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
Dot.: Specyfik na tłustą cerę

Wierzbownica drobnokwiatowa,
cynk (najlepiej zincas - najtańszy)
witamina B6 (której nie wystarczająca ilość w organiźmie może powodować nasilenie łojotoku).
Poczytaj sobie na ten temat, jest naprawdę wiele informacji w necie.
martika26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:27   #7
lid-ka
Raczkowanie
 
Avatar lid-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 207
Dot.: Specyfik na tłustą cerę

a próbowałas serii Effaclar z la roche posay? to seria dla cery trądzikowej i z problemami - zwalcza krostki, ale też matuje skórę. ja jak sie posmaruję rano kremem Effaclar, potem nałożę makijaż to przez pół dnia mam spokój ze świecącą buzią
lid-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.