Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-02, 11:25   #2671
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

raczej nie. krem nivea (przynajmniej ten podstawowy) jest na bazie euceryny, a to jest mieszanka wazeliny lub parafiny z innymi skladnikami. skora ze sklonnoscia do zaskornikow i wypryskow nie czuje sie dobrze w towarzystwie petrochemikaliow, ktore sa swietnym sposobem na zatykanie porow. lepiej poszukaj jakiegos beztluszczowego nawilzacza

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

smutnychmielu, jak bedziesz szukac gabinetu, to najlepiej popytaj znajomych, zeby miec pewnosc, ze trafiasz do dobrego fachowca. zabieg u doswiadczonej kosmetyczki moze przyniesc znaczna poprawe, ale jesli trafisz w jakies przypadkowe miejsce, to rezultaty moga byc niewielkie albo wrecz przeciwne do oczekiwanych. powodzenia
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 11:25   #2672
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

To zalezy - krem niwe moze zatkać pory - ma on dośc tłusta konsystencję, wiec nie wiadomo jak twoja skóra zareaguje na jego działanie. Może więc lepiej wybrac preparat o właściwościch nawilżajaco - matujących
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 14:40   #2673
smutnychmielu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Moja siostra byla u jedenj kosmetyczki w naszym miescie i zrobila sobie
Peeling Kawitacyjny

Siostra mowi, ze jest super, a do tego ma go po znajomosci za 50zl (czyli ja tez). Dlatego wlasnie tam sie wybiore.
Co Wy na to ?
smutnychmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 19:30   #2674
juustysia83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 18
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

WItam wszystkich podaje opis programu Acne Cure:
Program leczenia tradziku: stsosując ten program przez 6 tygodni(lub krócej) 95 osób na 100 przekona się że trądzik ustąpił.
KROK 1 oczyszczenie skóry z nadmiaru martwych komórek:
Najlepszym środkiem do wstępnego czyszczenia i dezynfekcji skóry jest kwas salicylowy - najlepiej taki który ma stężenie 2% i nie zawiera innych składników, szczególnie kwasu glikolowego. Stosuj kwas salicylowy 2 razy dziennie przez 6 tygodni lub do czasu, kiedy trądzik zniknie całkowicie:
1. zmocz skórę ciepłą wodą w miejscu, gdzie występuje trądzik. Jeżeli jest kilka takich miejsc zajmuj sie nimi po kolei.
2. nalej niewielką ilość (rozmiaru grosza) kwasu salicylowego na dłoń.
3. dodaj kilka kropli wody i rozcieraj aż woda i kwas salicylowy całkowice się połączą.
4. okrężnymi ruchami wmasuj delikatnie tę mikstruę w skórę.
5. powtórz tę procedurę na innych chorych częściach ciała.
6. zostaw płyn na jakiś czas na skórze (powiedzmy na tak długi jak umycie zębów) a następnie zmyj ciepłą wodą.
7. wykonuj całą tę procedurę po wstaniu rano i ostatnią po położeniu się do łóżka.
KROK 2 Usunięcie czopów
Wybierz kwas glikolowy o stężeniu od 8 do 10% i taki w którym nie ma innych aktywnych składników.Stosuj go rano tak jak kwas salicylowy.
KROK 3 Zatrzymujemy chorobę w miejscu
Nadltenek bezoilu (BP)
Gdy zastosujesz i zmyjesz kwas salicylowy i glikolowy:
1. przejedź kostkami lodu po całym obszarze skóry, który leczysz aby oziębić skórę. powinna być ona cała wilgotna i zimna w dotyki. Uważaj aby jej nie przemrozić.
2. zastosuj nadtlenek b. - ktory trzymalas w lodowce - postepujac wg tej samej procedury dla kwasow. jednak najpierw ozięb dłoń na pomocą lodu, nałoż małą ilość nadtlenku (w kremie lub płynie) na dłoń, a następnie rozsmaruj go równo na całym obszarze skóry, w któym występuje trądzik.
3. gdy zastosujesz juz nadtlenek na chorym obszarze, przyloz zimny oklad na to miejsce. zostaw oklad na ok. 10 minut lezac i relaksujac sie.
4. po zastosowaniu nadltlenku mozesz poczuc lekkie mrowienie. ale nawet jesli nic nie poczujesz to i tak srodek dziala.
KROK 4 Ochrona skóry
krok ten polega w wersji mini na codziennym stosowaniu kremow nawilzajacych . najlepiej uzyc zaraz po zastosowaniu 3 korkow.
upewnij sie ze srodki nawilzajace ktorych uzywasz za beztluszczowe. stosuj zawsze srodki nawilzajace z filtrami przeciwslonecznymi z SPF 15 lub wiekszym.
POWODZENIA Tekst ten pochodzi z ksiazki dr T.J.Dubrow , B.D.Adderly Tradzik najnowsze metody leczenia i zapobiegania.
Ja stosuje ten program od ok. 2 tyg i widze poprawe, tylko ze ja stosuje tylko raz dziennie z kwasami na noc. na dzien krem nawilzajacy i korektor antybakteryjny i puder na te pore roku. Zycze powodzenia i wytrwalosci i sukcesow )
juustysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 13:29   #2675
Anusia_S
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Czy maseczka cynamonowa dzłała na wypryski ???

Edytowane przez Anusia_S
Czas edycji: 2009-10-03 o 13:32
Anusia_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 15:47   #2676
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smutnychmielu Pokaż wiadomość
Moja siostra byla u jedenj kosmetyczki w naszym miescie i zrobila sobie
Peeling Kawitacyjny

Siostra mowi, ze jest super, a do tego ma go po znajomosci za 50zl (czyli ja tez). Dlatego wlasnie tam sie wybiore.
Co Wy na to ?
peeling kawitacyjny jest super, odswieza i dziala antybakteryjnie, ale nie licz na to, ze usunie zaskorniki. musialbys to chyba robic codziennie przez rok. podobne dzialanie uzyskasz stosujac dobre srodki do eksfoliacji w domu. a jak juz wydajesz pieniadze na kosmetyczke (a twoim glownym problemem sa zaskorniki) to juz lepiej umow sie na oczyszczanie manualne - tylko w ten sposob radykalnie pozbedziesz sie wagrow. a w domu kwasy pomoga ci utrzymac skore w dobrej kondycji

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

juustysia83, podobaja mi sie kwasy, ale nie wiem, dlaczego ich nie laczyc? przeciez razem dzialaja o wiele skuteczniej. i nie przekonuje mnie nadtlenek benzoilu. to starodawny srodek, podraznia i wysusza. a zdarza sie ze przy okazji jeszcze odbarwia. sa lepsze i lagodniejsze substancje przeciwzapalne i gojace
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 17:02   #2677
juustysia83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 18
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam, kwas salicylowy i glikolowy nie powinny byc razem laczone bo jeden wyklucza drugi a osobno moga wiecej zdzialac. Znalazlam te ksiazke (w ktorej opisane sa metody ktore podalam) i tam jest szczegolow opisane dzialanie kazdego kroku. a benzoil trzyma sie na skorze max 10 min pod wplywem zimna ma lepsze wlasciwosci i dzialanie. a na koniec krem nawilzajacy, najlepiej na noc.
juustysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 07:18   #2678
CichaaaWodaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam
Ja tu pierwszy raz Wiecie przeczytałem kilka stron ale nie wszystkie (za dużo ;p) I mam do was pytanie (mogło się już pojawić). Znacie jakieś sposoby na plamy (odbarwienia) po trądziku. Nie wiem jakieś maseczki czy coś? Proszę o pomoc. Jeśli pytanie się pojawiło to przepraszam ale nie widziałem i wtedy proszę powiedzieć gdzie się pojawiło
Z góry dzieki
CichaaaWodaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 10:54   #2679
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Na przebarwienia to chyba acne derm będzie dobry.
A z domowych sposobów to może hmm.. cytryna, podobno rozjaśnia.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 11:01   #2680
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

i ogórek też podobnież rozjaśnia
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 17:43   #2681
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez juustysia83 Pokaż wiadomość
Witam, kwas salicylowy i glikolowy nie powinny byc razem laczone bo jeden wyklucza drugi a osobno moga wiecej zdzialac. Znalazlam te ksiazke (w ktorej opisane sa metody ktore podalam) i tam jest szczegolow opisane dzialanie kazdego kroku. a benzoil trzyma sie na skorze max 10 min pod wplywem zimna ma lepsze wlasciwosci i dzialanie. a na koniec krem nawilzajacy, najlepiej na noc.
ale ja dalej nie wiem dlaczego lekarz dermatolog dr Neal Schultz, ktory jest dyrektorem medycznym firmy DCL, ktorej produktow uzywam, poleca nakladanie produktu z kwasem salicylowym na produkt z kwasem glikolowym, zeby uzyskac najlepsze rezultaty. podobnie w produktach profesjonalnych np. sweet skin system laczy sie kwas glikolowy 15% i salicylowy 2%, co daje mniej podraznien a lepszy efekt niz kwas glikolowy 70%. ja absolutnie ni krytykuje, zle po prostu rzetelnie chce sie dowiedziec. czy ta ksiazka podaje wyjasnienie?
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 07:31   #2682
juustysia83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 18
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Poniżej w załącznikach są opisane metody stosowania kwasu salicylowego i glikolowego osobno. Skan z ksiązki, o której wcześniej pisałam. Ja się nie upieram że jest to najskuteczniejsza metoda z możliwych, bo się nie znam na tej dziedzinie, ale jak dla mnie jest ona super bo widać zmiany na lepsze oczywiście. Dodatkowo lekarz przepisał mi witaminę A w płynie do stosowania doustnie 2xdziennie, a czytałam w ulotce że jest ona pomocna w tego typu objawach. Pozdrawiam i życzę miłego dzionka
juustysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 13:41   #2683
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

juustysia83 dzięki Ci, mam zamawiać kwas salicylowy ale nie wiedziałam za bardzo jak go używać
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 14:39   #2684
szczur17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 21
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam moze ktos przekierowac mnie na strone gdzie pisze o sposobach na wary
szczur17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 17:45   #2685
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

a te kwasy pomaga na zaskorniki czy wylacznie na pryszcze ?
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 09:42   #2686
szczur17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 21
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

http://www.allegro.pl/item769081396_...i.html#gallery zastanawiam sie nad zakupem tego kwasu ten bedzie dobry??
szczur17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 13:24   #2687
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez szczur17 Pokaż wiadomość
http://www.allegro.pl/item769081396_...i.html#gallery zastanawiam sie nad zakupem tego kwasu ten bedzie dobry??
a nie lepiej byłoby zamówić z BU albo Mazideł?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 16:56   #2688
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez misia15 Pokaż wiadomość
a te kwasy pomaga na zaskorniki czy wylacznie na pryszcze ?
kwasy na zaskorniki bardzo dobre sa chociaz glownie zapobiegawczo. bo jesli masz ich duzo i sa dobrze zasiedziale, to lepiej najpierw je usunac u kosmetyczki, a potem traktowac kwasami

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

surowce z mazidel oczywiscie sa super jak sie ma zaciecie, ale gotowe produkty moga byc latwiejsze w stosowaniu. co wy na to? http://www.dclpielegnacja.pl/katalog...12/page12.html
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 18:11   #2689
szczur17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 21
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
a nie lepiej byłoby zamówić z BU albo Mazideł?
nie wiem nie znam tych stron mozesz znajsc jakis odpowiedni i wysłac mi link bo nie moge znajsc ;p
szczur17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 19:09   #2690
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

juustysia83 interesujący ten program, muszę spróbować. Możesz napisać gdzie zaopatrujesz się w kwas salicylowy, glikolowy i nadtlenek benzoilu ? Kwas salicylowy najchętniej kupiłabym na BU, ale nie wiem czy się nadaje, ma w swoim składzie ekstrakt z lukrecji a chyba najlepszy bez dodatków jednak. Teraz nie wiem. Więc będę wdzięczna za pomoc.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 19:58   #2691
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez szczur17 Pokaż wiadomość
nie wiem nie znam tych stron mozesz znajsc jakis odpowiedni i wysłac mi link bo nie moge znajsc ;p
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 07:32   #2692
juustysia83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 18
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Eti_ Pokaż wiadomość
juustysia83 interesujący ten program, muszę spróbować. Możesz napisać gdzie zaopatrujesz się w kwas salicylowy, glikolowy i nadtlenek benzoilu ? Kwas salicylowy najchętniej kupiłabym na BU, ale nie wiem czy się nadaje, ma w swoim składzie ekstrakt z lukrecji a chyba najlepszy bez dodatków jednak. Teraz nie wiem. Więc będę wdzięczna za pomoc.
Witam, ja kupiłam kwasy na Mazidłach, ale tam jest kwas glikolowy 70%, ja rozrabiam go z wodą żeby nie był za mocny na skórę. A BP kupiłam w aptece w maści 4% Benzacne się nazywa ten krem, ale stosuję go co drugi dzień.
juustysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 10:00   #2693
szczur17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 21
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dzieki a teraz powiedz mi czy trzeba go w czyms rozpuszczac bo to jest w proszku czy normalnie , troche wody dolac i rozsmarowac na twarzy
szczur17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 10:09   #2694
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez szczur17 Pokaż wiadomość
Dzieki a teraz powiedz mi czy trzeba go w czyms rozpuszczac bo to jest w proszku czy normalnie , troche wody dolac i rozsmarowac na twarzy
kilka postów wyżej dziewczyna dała skana i tam jest jak go stosować

tylko najpierw upewnij się że nie masz na niego uczulenia
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 10:36   #2695
szczur17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 21
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
a nie lepiej byłoby zamówić z BU albo Mazideł?
A jak mam to zrobic? nałozyc tylko troche i czekac na reakcje skury??
szczur17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 10:40   #2696
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez szczur17 Pokaż wiadomość
A jak mam to zrobic? nałozyc tylko troche i czekac na reakcje skury??
jeśli dobrze pamiętam musisz powąchać i jeśli zaczniesz kichać lub coś podobnego robić to znaczy że masz uczulenie
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 13:33   #2697
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez juustysia83 Pokaż wiadomość
Witam, ja kupiłam kwasy na Mazidłach, ale tam jest kwas glikolowy 70%, ja rozrabiam go z wodą żeby nie był za mocny na skórę. A BP kupiłam w aptece w maści 4% Benzacne się nazywa ten krem, ale stosuję go co drugi dzień.
Dzięki. Patrzyłam na Mazidłach, tylko właśnie zastanawiało mnie czy salicylowy rozpuszczać poprostu w wodzie, czy zrobić według receptury...
Glikolowego tam nie widziałam, ale zaraz zerknę.

Na dzień dzisiejszy mam Epiduo, który też ma BP. Więc popróbowałam w ten sposób, że użyłam toniku z kwasem salicylowym z BU, zamiast glikowego toniku z PHA z BU, i Epiduo . Reszta wszystko robiłam jak w tym programie. Użyłam wczoraj wieczorem i dziś rano. Oprócz zmian, które miałam i przebarwień skóra zrobiła się dosyć ładna. Najbardziej to chyba przez lód . Dla mnie największą nowością jest zmywanie tych kwasów, może przez to nie będą tak wysuszać. Zobaczymy.
A kwasy zamówię na mazidłach, benzacne kupię i będę próbować jak w oryginalnym programie.
Pozdrawiam.

Edytowane przez Eti_
Czas edycji: 2009-10-11 o 10:15
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 22:08   #2698
smutnychmielu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam!
Chcialem Was prosic o rade.
W ostatni piątek zaliczylem wizyte u kosmetyczki. Najpierw manualnie wygrzebala zaskorniki a pozniej zrobila mi jeszcze peeling kawitacyjny.
Moja skora bezposrednio po wyjsciu od kosmetyczki wygladala strasznie (ale to normalne).
Juz wszystko sie ladnie goi i z dnia na dzien jest lepiej.
I teraz pytanie do Was.
Jak mam utrzymac skore w dobrej kondycji? Polecacie kwasy?
Mi kosmetyczka polecila "kwas borny 3%", a ja w ogole nie wiem co to jest...
Prosze o pomoc i dokladne wytlumaczenie jak mam dalej postepowac (jestem kompletnie zielony).
NIE CHCE ZEBY ZASKORNIKI I WYPRYSKI WROCILY!
smutnychmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:31   #2699
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Peeling chemiczny to nic innego, ja nałożenie na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Skuteczność tej metody polega na możliwości regulacji poziomu złuszczania - dobierając odpowiednie proporcje substancji aktywnych możliwe jest usunięcie poszczególnych warstw naskórka. Stąd, wyróżnia się złuszczanie powierzchniowe, a więc bardzo łagodne, w obrębie naskórka, średniogłębokie- obejmujące cały naskórek i górną warstwę skóry właściwej oraz głębokie - sięgające nawet do głębszych warstw skóry właściwej. Ze względu na charakter zabiegu, nie powinno się go wykonywać samodzielnie - nieumiejętne nałożenie preparatu może łatwo podrażnić skórę. Kwasy AHA są zdecydowanie bardziej polecane dla skóry suchej, zgrubiałej oraz zniszczonej opalaniem. Stosuje się je również w wysokich stężeniach, w celu pielęgnacji cery trądzikowej. Ważne jest by w przypadku tego typu kuracji zachować systematyczność - w przeciwnym razie problem powróci. Kwasy BHA jak np. kwas salicylowy, złuszczają martwe komórki naskórka, przenikając w ten sposób przez warstwę serum. Dzięki temu rewelacyjnie oczyszczają pory oraz wnikają w głąb mieszków włosowych, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku leczenia trądziku.
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:02   #2700
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smutnychmielu Pokaż wiadomość
Witam!
Chcialem Was prosic o rade.
W ostatni piątek zaliczylem wizyte u kosmetyczki. Najpierw manualnie wygrzebala zaskorniki a pozniej zrobila mi jeszcze peeling kawitacyjny.
Moja skora bezposrednio po wyjsciu od kosmetyczki wygladala strasznie (ale to normalne).
Juz wszystko sie ladnie goi i z dnia na dzien jest lepiej.
I teraz pytanie do Was.
Jak mam utrzymac skore w dobrej kondycji? Polecacie kwasy?
Mi kosmetyczka polecila "kwas borny 3%", a ja w ogole nie wiem co to jest...
Prosze o pomoc i dokladne wytlumaczenie jak mam dalej postepowac (jestem kompletnie zielony).
NIE CHCE ZEBY ZASKORNIKI I WYPRYSKI WROCILY!
zgadzam się z Paola28, kwasy to bardzo dobry sposób na objawy trądziku i zaskórniki. ale podczas gdy takie poważne zabiegi moze robic tylko lekarz lub kosmetyczka, są też takie które można robić w domu. ich zaletą jest to, że się je robi codziennie i małymi kroczkami uzyskuje się poprawę. nie ma takiego efektu, jak po zabiegach profesjonalnych, że najpierw jest pogorszenie, potem przez jakiś czas jest świetnie, a potem znów trzeba iść na zabieg. a przecież każdy myje twarz i zazwyczaj czymś ją smaruje, wiec ja proponuję po prostu wybieranie właściwych produktów. np. zel do mycia twarzy z kwasem salicylowym, płyn z kwasem glikolowym, nawilżanie bez tłuszczu, najlepiej również z kwasem salicylowym. bezpiecznym wyborem będzie produkt z apteki lub od dermatologa (osobiście polecam http://www.dclpielegnacja.pl/page27/page27.html ) powodzenia
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.