Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-10, 14:00   #4171
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hej, niedlugo sama mam zaczac brac izo, tylko jeszcze badania musze zrobic
czy Wy musialyscie tylko podpisac jakies oswiadczenie o tym ze nei zajdziecie w ciaze?- tak slyszalam od kolezanek,
bo moja derma kaze mi brac pigulki antykoncepcyjne w trakcie brania izo (mimo iz nie mam faceta na razie) i co 1mc przychodzic z wykonanym testem ciazowym

nie chcialabym dodatkowo obciazac organizmu pigulkami jesli nie ma takiej potrzeby...i co tu robic???
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 14:49   #4172
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez andariel1984 Pokaż wiadomość
hej, niedlugo sama mam zaczac brac izo, tylko jeszcze badania musze zrobic
czy Wy musialyscie tylko podpisac jakies oswiadczenie o tym ze nei zajdziecie w ciaze?- tak slyszalam od kolezanek,
bo moja derma kaze mi brac pigulki antykoncepcyjne w trakcie brania izo (mimo iz nie mam faceta na razie) i co 1mc przychodzic z wykonanym testem ciazowym

nie chcialabym dodatkowo obciazac organizmu pigulkami jesli nie ma takiej potrzeby...i co tu robic???
Ja powiedziałam swojej dermatolog,że nie współżyję z nikim teraz a przypadkowy sex mi się nie zadaża,więc nie biorę pigułek.
Goldys a mocny masz trądzik,bo już jesteś taka zadowolona z efektów,że się zastanawiam.
Mi ciągle siedzi ta gula..ponad miesiąc.inne pryszcze raczej schodzą,nos nadal tłusty,pory rozszerzone..
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 16:11   #4173
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

andariel1984 u mnie tabletki anty i test ciążowy był warunkiem dostania receoty na Aknenormin. Musiałam zacząć je brać dwa miesiące przed kuracją mimo tego, że z nikim nie współżyje. Kwestia dermatologa
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 16:28   #4174
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Lowers,a jak u Ciebie z cerą? masz jeszcze pryszcze na twarzy?
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 16:52   #4175
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

...ciężka sprawa. Przechodze jakby 4 wysyp. Każdy mniejszy od poprzedniego, ale jednak. Tym razem wysypało mi bok prawego policzka i mniejsca w których zwykle ich nie było czyli przy brwiach.. cera wygląda raz lepiej, raz gorzej, ale strasznie się łuszcze i po zrobieniu makijażu wyglądam troche jakbym nie miała w domu lustra...Wyszedł mi też na czole zaskórnik i tak siedzi już chyba drugi tydzień Ogólnie poprawa jest, nie mam ogromnych stanów zapalnych i za każdym razem są mniejsze więc aknenormin działa. Poczekam do 25 paź, wtedy minie dwa miesiące z akne i zrobie małe podsumowanie
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 17:00   #4176
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
andariel1984 u mnie tabletki anty i test ciążowy był warunkiem dostania receoty na Aknenormin. Musiałam zacząć je brać dwa miesiące przed kuracją mimo tego, że z nikim nie współżyje. Kwestia dermatologa
test ciazowy co miesiac nie ma sprawy tylko mi sie nie zdaza przypadkowy sex (jakbym poznala kogos to na wszelki wypadek bralabym pigulki, oprocz gumek)


do ginekologa pojde po recepte na anty, ale nei wiem czy wykupie i bede brac teraz...czy Twoja derma sprawdza w akis sposob ze bierzesz anty? jakies dodatkowe badania?
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 17:10   #4177
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Moge zapewnić Cie, że mi przypadkowy seks również sie nie zdarza Takie były wymagania mojej dermatolog i na to się zgodziłam. 2 miesiące tabletek przed, w trakcie i 2 miesiące po kuracji+testy ciążowe. To ona prowadzi moją kuracje, a mi pozostało się tylko zgodzić. Przy okazji tabletki które biore<najpierw diane35, teraz syndi35?>również wpływają na poprawe cery. Każdy decyzje podejmuje sam, ja jednak wole przestrzegać zaleceń lekarza, a dla niej tabletki antykncepcyjne przy isotretinoinie były warunkiem Ja mam je jeść, a czy wykorzystam to nie jej sprawa.
PS. Nie ma możliwości sprawdzenia czy biore czy nie, nie stoi przy mnie co wieczór i nie pilnuje )
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi


Edytowane przez lowers
Czas edycji: 2009-10-10 o 17:12
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 17:43   #4178
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
Moge zapewnić Cie, że mi przypadkowy seks również sie nie zdarza Takie były wymagania mojej dermatolog i na to się zgodziłam. 2 miesiące tabletek przed, w trakcie i 2 miesiące po kuracji+testy ciążowe. To ona prowadzi moją kuracje, a mi pozostało się tylko zgodzić. Przy okazji tabletki które biore<najpierw diane35, teraz syndi35?>również wpływają na poprawe cery. Każdy decyzje podejmuje sam, ja jednak wole przestrzegać zaleceń lekarza, a dla niej tabletki antykncepcyjne przy isotretinoinie były warunkiem Ja mam je jeść, a czy wykorzystam to nie jej sprawa.
PS. Nie ma możliwości sprawdzenia czy biore czy nie, nie stoi przy mnie co wieczór i nie pilnuje )
myslalam raczej o jakis kontronych badaniach poziomu hormonow czy cos

kiedys diane bralam i super cera w trakcie brania ale po odstawieniu mega wysyp...moze z izo sie zgraja i zadzialaj a synergistycznie
w sumei nie wiedzialam ze wtedy diane tez moze byc jako stricte pigulka anty, i chyba diane jest refundowana jak jest przepisywana jako kuracja przeciwtradzikowa..hmm... moze nei bede kombinowac i bede brac te anty, aby w koncu pozegnac sie z tym tradem, bo juz wymiekam

a bierzesz cos oslonowo na watrobe w trakcie przyjmowania izo?
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 18:15   #4179
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

U mnie z tabletkami było tak, że moja dermatolog powiedziała, że ewentualnie po 9 miesiącach tetralysalu możemy spróbować jeszcze tabletek anty, a jeżeli nie bedzie efektu to dołożymy do tego aknenormin, a anty bd wtedy 'przygotowaniem' do niego. W trakcie 2 opakowania diane sie do niej wybrałam i oczywiście poinfotmowała mnie o tym że możemy spróbować kuracji jeszcze innym antybiotykiem, ale ja chciałam isotretinoine. Naczytałam się już wtedy tyle, że myślałam, że najpierw stane się mutantem a później umre Przed kuracją wyniki miałam bardzo dobre i dostałam 30 mg na dobe. Po miesiącu moje wyniki dosyć wyraźnie się pogorszyły<szczególnie trójglicerydy i próby wątrobowe> więc dostałam sylimarol i dalej 30. Jem drugie opakowanie więc mam nadzieje, że przy nastepnych badaniach wyniki bd lepsze, a ja dostane upragnione 40 mg
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 18:56   #4180
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

o to widze ze i Tobie lowers tetralysal nei pomogl bo tez go bralam przez dlugi czas i na poczatku poprawa a potem jakby przestal dzialac...a trad juz 13lat na twarzy

izo to chyba ostatnia deska ratunku, co prawda wakacje w tropikach odpadaja ale odbije sobie po kuracji...i oby bez syfow

ps dzieki za odpowiedzi
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 08:28   #4181
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Nie ma za co U mnie historia trwa dużo krócej bo może niecałe dwa lata. Wysypywało mnie tak powolutku, powolutku...zaczeło sie od czoła. Nie przykładałam do tego duzej wagi bo nigdy takich problemów nie miałam i myslałam, że to chwilowe. Później z czoła mi zeszło i wyjechałam na niecałe 3 miesiace do anglii...masakra, nie wiem co na to wpłyneło, problemy osobiste, zmiana wody, jedzenia, ale wyglądałam tak tragicznie, że ludzie mnie nie poznawali i doszłam do wniosku, że to juz nie lekki tradzik a choroba. 9 miesiecy tetralysalu, przy 300mg była poprawa, przy zmniejszeniu do 150mg stopniowe pogorszenie aż do tego stopnia, że dalej jadłam antybiotyk a twarz wyglądała jak przedtem. No więc miesiąc przerwy, 2 miesiące diane i aknenormin. Do stosowania zewnętrznego miałam oczywiście wszystko co sie dałoMam okropna skłonność do przebarwień i w tym momencie moje policzki wyglądają gorzej niż u niektórych po 10 latach walki.
Dostałam trądziku po 18, od tak sobie, niewiadomo skad. Nic przyjemnego.
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi


Edytowane przez lowers
Czas edycji: 2009-10-11 o 08:32
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-11, 10:41   #4182
goldys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Goldys a mocny masz trądzik,bo już jesteś taka zadowolona z efektów,że się zastanawiam.
Nie mam (miałam? ) mocnego (czyt. na pewno nie zaliczałam się do beznadziejnych przypadków ), tzn. przed okresem była zazwyczaj porażka, po tygodniu trochę się wygoiło, ale i tak było pełno plam, zaskórników itp. ... Generalnie był bardziej uciążliwy, aniżeli mocny.
A powiedzcie mi jak u Was wygląda gojenie się ran przy braniu tabletek? U mnie się wszystko goi dłużej niż zazwyczaj...

Edytowane przez goldys
Czas edycji: 2009-10-11 o 10:43
goldys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 09:56   #4183
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja nie musze zadnych testów przedstawiac kobiecie ale powieziala mi ze nie wolno mi zajsc w ciąże. zabronila mi jest surowej marchewki, czekolady (nie jadam, fuj), ostrych przypraw i żółtego sera. poza tym mam bardzo niefajną wydzielinę z pipoliny i to pewnie od antybiotyków... a i suche usta.
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 10:57   #4184
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
ja nie musze zadnych testów przedstawiac kobiecie ale powieziala mi ze nie wolno mi zajsc w ciąże. zabronila mi jest surowej marchewki, czekolady (nie jadam, fuj), ostrych przypraw i żółtego sera. poza tym mam bardzo niefajną wydzielinę z pipoliny i to pewnie od antybiotyków... a i suche usta.
przy aknenorminie z tego, co wiem, to się podpisuje całe oświadczenie, że się nie jest w ciaży, że się nie zajdzie w ciążę przez miesiąc po zakończeniu kuracji, że jak zostaną jakieś niezużyte opakowania to się odda do apteki itd.
a co do wydzieliny, to możliwe że grzybek skoro mówisz, że po antybiotykach... trzeba było probiotyki brać, pomagają zapobiegać grzybicom. z tym najlepiej do ginekologa a co do ust polecam zwykłą wazelinkę
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 12:16   #4185
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Biorę izo półtora miesiąca a ciągle przetłuszcza mi się twarz,ciągle robią się wągry(nos mam cały w wągrach)na całej twarzy.po tym co się goiło i odpadł strupek dalej coś siedzi,największa gula podskórna siedzi sobie już ponad miesiąc..nie wiem czy kupić coś do smarowania tego czy czekać aż izo sobie z tym poradzi?
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 19:21   #4186
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja już praktycznie sie zdecydowałam na retinoidy doustnie...
Dziś byłam u drugiego lekarza - prof. Ewy Robak z Łodzi, wyraźnie mnie zachecała do tej kuracji.
Powiedziała tylko, że nie zdązę już przeprowadzić pełnej kuracji do wiosny (chciałby mi dać 30 g na 8 miesięcy) Powiedziała, ze przy takiej kuracji istnieje 86% szans na całkowite wyleczenie bez nawrotów.
Twierdzi też, że jako u mnie problem nie jest duży to można zdecydować sie na kuracje "oszczędną": 7 dni leczenia +14 dni przerwy.
Mam pytanie do Was dziewczyny: do którego miesiąca lekarze zezwalają Wam na prowadzenie kuracji? Bo rozumiem, ze wiosna i latem absolutnie zakaz? Jeślibym sie zdecydowała to teraz, nie za rok, nie za pół. A do kwietnia rzeczywiście już nie zdążę z 8 miesieczna kuracją. Problem sie skomplikował o tyle, ze brałam ostatnio (do dziś) doxycyklinę - po niej podobno trzeba zrobić miesiąc przerwy.

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2009-10-12 o 19:25
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 11:47   #4187
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Was dziewczyny: do którego miesiąca lekarze zezwalają Wam na prowadzenie kuracji? Bo rozumiem, ze wiosna i latem absolutnie zakaz? Jeślibym sie zdecydowała to teraz, nie za rok, nie za pół. A do kwietnia rzeczywiście już nie zdążę z 8 miesieczna kuracją. Problem sie skomplikował o tyle, ze brałam ostatnio (do dziś) doxycyklinę - po niej podobno trzeba zrobić miesiąc przerwy.
Ja kuracje rozpoczelam w lutym i dermatolog z gory mnie poinformowal ze przed latem sie nie wyrobimy, powiedzial tez ze nie stanowi to problemu ale filtry obowizkowe, z wyjazdami wakacyjnymi lepiej poczekac i wogole unikac i jeszcze raz unikac slonca, dostosowalam sie do tych zalecen i problemow zadnych nie mialam. Zreszta nigdy specjalnie za opalaniem nie przepadalam, sloneczko owszem lubie ale nie koniecznie jet mi ono potrzebne do uzyskania brazowego koloru skory.
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 16:33   #4188
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dlaczego po doxycyklinie trzeba zrobic miesiąc przerwy?po każdym antybiotyku tak trzeba przed retinoidami?ja z dnia na dzien przetsałam brac clyndamycyne i zaczęłam łykać izotek.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 17:45   #4189
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
Ja kuracje rozpoczelam w lutym i dermatolog z gory mnie poinformowal ze przed latem sie nie wyrobimy, powiedzial tez ze nie stanowi to problemu ale filtry obowizkowe, z wyjazdami wakacyjnymi lepiej poczekac i wogole unikac i jeszcze raz unikac slonca, dostosowalam sie do tych zalecen i problemow zadnych nie mialam. Zreszta nigdy specjalnie za opalaniem nie przepadalam, sloneczko owszem lubie ale nie koniecznie jet mi ono potrzebne do uzyskania brazowego koloru skory.
Ja też raczej unikam słońca, filtry nie stanowią dla mnie zadnego problemu, wiec nie chciałabym żeby lekarz tak mnie ograniczył i zabronił dokończenia kuracji tylko dlatego, że wypadnie to na wiosnę mam nadzieję, że uwierzy, że podejdę do tego odpowiedzialnie.

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
dlaczego po doxycyklinie trzeba zrobic miesiąc przerwy?po każdym antybiotyku tak trzeba przed retinoidami?ja z dnia na dzien przetsałam brac clyndamycyne i zaczęłam łykać izotek.
Moja lekarka powiedziała, że raz w swojej praktyce miała przypadek dość poważnych powikłań właśnie przez zastosowanie retinoidów zaraz po doxycyklinie.
Z kolei inny lekarz, ten który doxycykinę mi przepisał zakładał, że zaczne brać Izotek zaraz po doxy. Co lekarz to opinia, zwariować można Ja ostatnio zauażyłam, ze nie mam zaufnia do lekarzy.... W każdym razie jest ono coraz mniejsze.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 09:49   #4190
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Powiedziała tylko, że nie zdązę już przeprowadzić pełnej kuracji do wiosny (chciałby mi dać 30 g na 8 miesięcy) Powiedziała, ze przy takiej kuracji istnieje 86% szans na całkowite wyleczenie bez nawrotów.
Twierdzi też, że jako u mnie problem nie jest duży to można zdecydować sie na kuracje "oszczędną": 7 dni leczenia +14 dni przerwy.
Mam pytanie do Was dziewczyny: do którego miesiąca lekarze zezwalają Wam na prowadzenie kuracji? Bo rozumiem, ze wiosna i latem absolutnie zakaz? Jeślibym sie zdecydowała to teraz, nie za rok, nie za pół. A do kwietnia rzeczywiście już nie zdążę z 8 miesieczna kuracją. Problem sie skomplikował o tyle, ze brałam ostatnio (do dziś) doxycyklinę - po niej podobno trzeba zrobić miesiąc przerwy.
lato to nie problem jeśli podejdziesz do tego rozważnie i bedziesz unikać słońac. Mi lekarz proponował rozpoczecie w lipcu! ale poczekałam sobie do września..
Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
dlaczego po doxycyklinie trzeba zrobic miesiąc przerwy?po każdym antybiotyku tak trzeba przed retinoidami?ja z dnia na dzien przetsałam brac clyndamycyne i zaczęłam łykać izotek.
ja Izotek zaczełam brac dzięń po zakońzceniu jakichś antybiotyków
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 10:46   #4191
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ustalanie kuracji to kwestia indywidualna dla kazdego pacjenta - lekarz dobiera ja na podstwie wskazań oraz typu skóry. Nie każdy reaguje tak samo na zastosowane leki, dlatego czesto powstają "odstępstwa" w programach kuracji. W zasadzie nie wopinno się ptrzeciagać terapii za pomoca mocnych retinoidów. Isotrexin jest jednak lekiem"umiarkowanym".
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 15:19   #4192
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Biorę izo półtora miesiąca,a cera wcale się nie wysusza.I wychodzi mi pełno wągrów,cieszę się,że nie wychodzą duże gule oprócz tych co już mam na twarzy..ale mam nadzieję,że będzie jeszcze lepiej.
Paola w jakim sensie jest lekiem umiarkowanym?
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 16:04   #4193
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Paola pisze o Izotrexinie, a wy o izoteku. Paola- to nie to samo
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 16:58   #4194
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej wszystkim.
Jakiś czas temu pisałam o moim problemie - bardzo tłustej cerze i trądziku (umiarkowanym), moze ktoś pamięta
Otoz byłam u dermatologa (który podobno bardzo często leczy izotretynoiną) i tak - dostałam. A w zasadzie dostane za tydzień o ile testy wyjdą w normie. Teraz mam na tydzien szeroko działający antybiotyk (na gronkowca) i metronidazol. W pon mam zacząc kuracje. Boje sie, szczegolnie o włosy i oczy - nosze soczewki.
Ten mój dermatolog stosuje strategie 4 miesiace i dosc duza dawka. Sczezrze mówiac liczyłam bardziej na mniejsza dawke i rozwleczoną w czasie, ale cóz nie bede z lekarzem dyskutowac. Z tego co zrozumiałam to ma zamiar dac mi 2x po 20 dziennie ;O Bardzo ale to bardzo mnie to zszokowało- taka duza dawka na poczatek. Tymbardziej ze jak mojej współlokatorce powiedziałam co zamierzam brac itd. zareagowała - "przeciez ty masz na prawde bardzo dobrą cere". Oczywiscie przesadziła z tym, ale krytycznym przypadkiem tez nie jestem. Nie bede podwazac strategii ale boje sie o mój organizm - nawet jesli zamierza szybko dojsc do 40 to jednak wolałabym zeby to nie było od razu, a chociaz troche stopniowo... Bede negocjowac w pon.
Czy miał ktos tak duza dawke?
Da sie jakos chociaz łagodzic wypadanie włosów?
kurcze mam mnóstwo wątpliowsci
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 17:08   #4195
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim.
Jakiś czas temu pisałam o moim problemie - bardzo tłustej cerze i trądziku (umiarkowanym), moze ktoś pamięta
Otoz byłam u dermatologa (który podobno bardzo często leczy izotretynoiną) i tak - dostałam. A w zasadzie dostane za tydzień o ile testy wyjdą w normie. Teraz mam na tydzien szeroko działający antybiotyk (na gronkowca) i metronidazol. W pon mam zacząc kuracje. Boje sie, szczegolnie o włosy i oczy - nosze soczewki.
Ten mój dermatolog stosuje strategie 4 miesiace i dosc duza dawka. Sczezrze mówiac liczyłam bardziej na mniejsza dawke i rozwleczoną w czasie, ale cóz nie bede z lekarzem dyskutowac. Z tego co zrozumiałam to ma zamiar dac mi 2x po 20 dziennie ;O Bardzo ale to bardzo mnie to zszokowało- taka duza dawka na poczatek. Tymbardziej ze jak mojej współlokatorce powiedziałam co zamierzam brac itd. zareagowała - "przeciez ty masz na prawde bardzo dobrą cere". Oczywiscie przesadziła z tym, ale krytycznym przypadkiem tez nie jestem. Nie bede podwazac strategii ale boje sie o mój organizm - nawet jesli zamierza szybko dojsc do 40 to jednak wolałabym zeby to nie było od razu, a chociaz troche stopniowo... Bede negocjowac w pon.
Czy miał ktos tak duza dawke?
Da sie jakos chociaz łagodzic wypadanie włosów?
kurcze mam mnóstwo wątpliowsci
Widzisz, ja mam trochę podobną sytuacje.. Też nie mam jakiś kolosalnych problemów, nie jestem absolutnie ciężkim przypadkiem. Myślę, że "ciężkim przypadkom" łatwiej zdecydować się na tę kurację, bo nawet skutki uboczne mało mogą wtedy obchodzić i w pełni to rozumiem. Ja w tej chwili mam ledwie 3 małe (naprawdę małe) krostki, siedza co prawda uparcie od miesiąca mimo stosowania Epiduo. Są momenty, ze jest gorzej. Przeważnie jednak jest lepiej... I tak od 10 lat Moja derma dodatkowo postraszyła mnie, że taki trądzik może "przejść" w różowaty...
Też noszę soczewki... Też sie boję wypadania włosów (poprwie cerę, pogorszą mi sie włosy A najbardziej boję się ciąży, nawet nie zajścia w nią podczas kuracji, ale tego, ze nawet po jej zakończeniu zajście w ciaże nie bedzie do końca bezpieczne...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 17:25   #4196
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Własnie ja się boje tego jaka prawda o tym leku wyjdzie za X lat... Czy skutki uboczne nie ujawniaja sie duzo duzo pozniej. Czytam acne.org własnie i mimo ze moj ang kuleje to jednak cos tam jestem w stanie wyłapac. Ludzie skarżą się na bardzo uciązliwe problemy nawet długi czas po kuracji, nawet jesli podczas samej kuracji nie wystepowały..
Mam uporczywy- bo długotrwały trądzik, mega przetłuszczanie, drobne krosty tez na plecach i dekoldzie, w ilsoci dosc duzej. Nie mam siły (emocjonalnej ofc) codziennie nakąłdac tapety. itp itd długo by wymieniac.
Boje sie ze podczas kuracji bedzie mega ok wiec jej nie przerwe, a pozniej za X miesiecy czy lat wyjda jakies problemy ze zdrowiem czy z urodą, a wtedy odwrotu juz nie ma, bo wiadomo, wzieło sie, zmiany zaszły... Boje sie tez 'buraka' na stałe po kuracji bo mam słabe naczynka. Dziewczyny jak z tym u Was???
Linka25 a jaka dawke masz?
Własciwie to ja jestem zdecydowana, "mimo wszystko", tylko ze hmm to jest taka bardzo zyciowa decyzja, czytam, przegladam zeby jak cos, chocby w ostatniej chwili nei dac sie wkopac w wieksze problemy..
Pozdrwiam!
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 18:52   #4197
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ewuska_90, Linka25

Jakbym miala wybierac to wolalabym chyba wziasc skoncentrowana dawke w krotkim okresie. Taka rozwleczona kuracja wcale nie musi byc lepsza dla zdrowia. W USA wlasnie takimi duzymi dawkami sie leczy. A branie tabletek przez 10 miesiecy jak ja, tez jest uciazliwe. Szczegolnie ze nawet w ulotce jest napisane, iz powinno sie brac przez 8 miesiecy max. Wiec wiecie sa za i przeciw. Ale skoro dermatolodzy mowia ze pol roku to bezpieczny okres, a po dwoch miesiacach pozwalaja odstawic tabletki anty to nie moze byc az tak zle ze szkodliwoscia.
Z tego co czytalam to branie retinoidow raczej poprawia urode w przyszlosci. Na jakims forum dermatologicznym bylo napisane, ze osoby leczone retinoidami na tradzik, a pozniej uzywajace retinoidow na zmarszczki wygladaly duzo lepiej niz rowiesniczki.
Moim zdaniem jedyne czego realnie trzeba sie bac, to tego ze watroba nie wytrzyma, ale od tego sa badania.

A z soczewkami to bym uwazala i osobiscie przestawilabym sie na okulary jesli masz tendencje do suchosci. Wiem po sobie, a bralam najwiecej 20mg dziennie, ze sluzowki potrafia dac w kosc. Budzilam sie w nocy z suchoscia pod powiekami i musialam zapuscic kropelki do oczu zeby znow zasnac.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 20:22   #4198
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ewuska ja jeszcze nie biorę póki co. Jestem przed podjęciem decyzji; jestem po konsultacjach u 2 dermatologów w ciągu ostatniego miesiąca. Problem w tym, że ja dermatologom już nie wierzę...coraz mniej w każdym razie.
Edyt rzeczywiście derma też mi mówiła, że retinoidy mają dobre działanie przeciwzmarszczkowe. Dodała jeszcze, ze jej pacjenci na początku boją się, przychodzą z rodzicami itp. A później błagają o jeszcze będąc zachwyconymi rezultatami...
Oj, mam mętlik.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 12:16   #4199
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim.
Jakiś czas temu pisałam o moim problemie - bardzo tłustej cerze i trądziku (umiarkowanym), moze ktoś pamięta
Otoz byłam u dermatologa (który podobno bardzo często leczy izotretynoiną) i tak - dostałam. A w zasadzie dostane za tydzień o ile testy wyjdą w normie. Teraz mam na tydzien szeroko działający antybiotyk (na gronkowca) i metronidazol. W pon mam zacząc kuracje. Boje sie, szczegolnie o włosy i oczy - nosze soczewki.
Ten mój dermatolog stosuje strategie 4 miesiace i dosc duza dawka. Sczezrze mówiac liczyłam bardziej na mniejsza dawke i rozwleczoną w czasie, ale cóz nie bede z lekarzem dyskutowac. Z tego co zrozumiałam to ma zamiar dac mi 2x po 20 dziennie ;O Bardzo ale to bardzo mnie to zszokowało- taka duza dawka na poczatek. Tymbardziej ze jak mojej współlokatorce powiedziałam co zamierzam brac itd. zareagowała - "przeciez ty masz na prawde bardzo dobrą cere". Oczywiscie przesadziła z tym, ale krytycznym przypadkiem tez nie jestem. Nie bede podwazac strategii ale boje sie o mój organizm - nawet jesli zamierza szybko dojsc do 40 to jednak wolałabym zeby to nie było od razu, a chociaz troche stopniowo... Bede negocjowac w pon.
Czy miał ktos tak duza dawke?
Da sie jakos chociaz łagodzic wypadanie włosów?
kurcze mam mnóstwo wątpliowsci
Podobnie jak Ty, również stosowałam antybiotyk na gronkowca i do tego metronidazol, moja kuracja trwała rok i jakbym miała wybierać 4 miesiące czy rok wybrałabym 4miesięczną. Ja też nie jestem krytycznym przypadiem ale trądzik jest bardzo uparty i uciążliwy po prostu. Są różne preparaty przeciw wypadaniu włosów, na początek polecam ci olej rycynowy za 2 zł i naftę kosmetyczną za ok.5zł, nie trzeba zbytnio obciążać portfela a ja stosuje i widze rezultaty.





Od 2 tygodni na czole i nosie pojawiło mi się mnóstwo małych krost z białymi główkami, jedna obok drugiej , przypomina to kaszkę, ale ma ropną widoczną końcówkę..myślałam, że to od Humektanu więc odstawilam i smaruje na razie na noc mlekiem, nie wiem czy to dobry pomysł?? Parę już zniknęło, a parę się pojawiło, dodam że to wszystko działo się przed miesiączką w trakcie i po, zobaczymy za parę dni.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 13:23   #4200
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Humenktan nie powinien dawac takich efektów - to bardzo delikatny i bezpieczny emolient. Możliwe że pogorszenie stanu cery jest związane z wahaniami hormonalnymi - zobaczymy za kilka dni. Mysle, ze problem powinien ustąpić
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.