Laserowe usuwanie pieprzyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-19, 20:48   #1
dudekolk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7

Laserowe usuwanie pieprzyków


.

Edytowane przez dudekolk
Czas edycji: 2010-11-28 o 13:27 Powód: stara wiadomosc
dudekolk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 14:49   #2
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

Pieprzyki mogą się utworzyć. Ale jeżeli raz usuniesz pieprzyk to najparwdopodobniej już sie on nieodtworzy - wszytsko dlatego, że tego typu znamię usuwamy wraz z korzeniem
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 16:28   #3
dudekolk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

.

Edytowane przez dudekolk
Czas edycji: 2010-11-28 o 13:27 Powód: .
dudekolk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 19:57   #4
belli10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

Ja myślę że warto odwiedzić dobrego lekarza , bo z tego co wiem są różne rodzaje tych znamion i generalnie nie ma kłopotu z ich usunięciem,, a innych lepiej nie ruszać,,
ja sama się przymierzam bo mam na twarzy 3 blisko siebie, ale zastanawiam się czy chcę,,, to jakby moja wizytówka,,, inni sobie akurat w tym miejscu dorysowują ( nad prawym kącikiem ust )
belli10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 08:52   #5
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez dudekolk Pokaż wiadomość
A czy jest jakieś niebezpieczeństwo usuwania laserem ?

Tak - jezeli zachodzi podejrzenie, że pieprzyk może zezłośliwieć. Ogólnie zasada jest taka, że laserem usuwamy niewielkie pieprzyki co do których nie ma cienia wątpliwości, że są bezpieczne. Jeżeli zachodzi podejrzenie, że pieprzyk może przekształcic sie w nowotwór, to jest on usuwany przez chirurga (wycięcie pieprzyka wraz z korzeniem).
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 15:44   #6
dudekolk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

.

Edytowane przez dudekolk
Czas edycji: 2010-11-28 o 13:27 Powód: .
dudekolk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 10:40   #7
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

By zdiagnozować, które znamiona sa bezpieczne, a które nie wysraczy, że udasz się do centrum kosmetyczno - dermatologicznego, które posiada dermatoskop fotofinder. Urządzenie wyposażone jest w kamerę i specjalny program, który pozwala głębiej zajrzeć w skórę i dokładnie określić rodzaj i cechy znamienia.
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 11:48   #8
belli10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

zgadza się , albo do jakiejś dobrej kliniki w której maja dobrego dermatologa i odpowiedni sprzęt,, i wszystko będzie jasne,, ja akurat znam jedną taka ale w Warszawie.
belli10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 13:05   #9
kkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 418
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

to ja się podłączę.
Już jeden pieprzyk miałam usuwany metodą chirurgiczną z brzucha, było zagrożenie ponieważ zrobił się kanciaty. Jako nastolatka trochę to przeżyłam ponieważ blizna jest w widocznym miejscu jeśli założę strój kąpielowy i przez ok 3 lata była czerwona. Teraz juz sie z nią oswoiłam. Mam takie drugie znamię na szyi i chciałabym je usunąć ponieważ obawiam się że może coś się rozwinąć. Jednak nie chce mieć w tym miejscu blizny ponieważ nie dało by się jej ukryć. Jakie moga być efekty usunięcia laserowo? Zancie kogoś kto miał taki zabieg? ile może kosztować?
pozdr
kkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 14:44   #10
belli10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

no tak z tym trzeba ostrożnie,,, a ja myślę że ceny będą bardzo różne,,, natomiast zależy od znamienia jak wcześniej pisałam,,,lekarz zdecyduje,, co do blizn to wydaje mi się że jeśli zabieg robiony jest przez dobrego chirurga plastyka to nie jest aż tak widoczne, poza tym istnieją rożne zabiegi pooperacyjne w ramach fizykoterapii, które pozwalają na szybsze gojenie i nie jest wtedy blizna tak widoczna.
belli10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 10:55   #11
dudekolk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

.

Edytowane przez dudekolk
Czas edycji: 2010-11-28 o 13:27 Powód: .
dudekolk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 10:20   #12
aligator 333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 15
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

Mój dermatolog, z długim doświadczeniem, odradził mi laser do takich rzeczy, leczył dziewczyne ktora mimo zaleceń usuneła zmiany laserem i po paru miesiącach zmarła na nowotwór skóry. Nigdy nie można być 100% pewnym jak zachowa się taki pieprzyk a niestety światło lasera to czynnik pobudzający/zaostrzający kom.nowotworowe bo jeśli nie usunie wszystkich to te które zostana mogą rozrosnąć się w zmożonym tempie przechodząc w nowotwór, jak np. trzeba chronić pieprzki przed promieniami słońca, tak tu mamy olbrzymią dawkę energii w jednej wiązce lasera. Odradzam, lepiej to zrobić u dobrego chirurga, wyciąć z małym zakresem zdrowej tkanki, lub zostawić. Nie chce nikogo straszyć, ale kliniki oferujące zabiegi z zakresu medycyny estetycznej rosną jak grzyby po deszczu i często są nastawione na robienie szybkiej kasy, bez dobrego doświadczenia.. czasem bez szczególnie wnkiliwej konsultacji zostajemy dopuszczeni do zabiegu który tak naprawde nie jest dla nas dobry. Jeśli jesteśmy sklonni zostawić w klinice wystarczającą ilość pieniędzy to lekarz potwierdzi wszystkie cudowne właściwości danego zabiegu.. dlatego lepiej być ostrożnym bo potem żadne pieniądze nam takiej krzywdy nie zrekompensują. pozdr

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

polecam prywatna przychodnia zdrowie na ul.św.Gertrudy przyjmują tam dermatolodzy m.i dr Kyndykiewicz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Kraków oczywiście, b.blisko Wawelu

Edytowane przez aligator 333
Czas edycji: 2009-11-01 o 10:17
aligator 333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 11:01   #13
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

Dziewczyny-mam kilka pieprzyków na twarzy-dla mnie są one obrzydliwe,2 największe troszke wyczuwa się pod palcami,sa minimalnie wystające,reszta płaskie.Jak moge się tego pozbyć? Czy nadaje się do usunięcia ciekłym azotem?Czy będą po tym blizny? Ile będzie mnie kosztowało?Będę wdzieczna za każda informację.Załączam zdjęcia-stan faktczny i bez-o niebo lepiej
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 12:27   #14
dudekolk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

.

Edytowane przez dudekolk
Czas edycji: 2010-11-28 o 13:28 Powód: .
dudekolk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:28   #15
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

Paola28 - dziękuję. Dodatkowo ogólnie: laserem można pozbyć sie znamion płaskich do 5 mm średnicy, nie budzących żadnych wątpliwosci. Pozostałe wycinane sa chirurgiczne. Po wycięciu pozostaje blizna o długości = 3x średnica znamienia.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 08:47   #16
Lili_jp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

Ja nie polecam usuwanie laserowego.Sama chcialam to zrobic,gdyz mam sporo pieprzykow.Ale cos mnie tknelo.Poszlam do dermatologa a ten mi powiedzial ze sam odpadnie mi pieprzyk(poniewaz byl juz wyrastajacy).Nie moglam czekac na cuda i poszlam do chirurga-onkologa,ktory zdecydowal sie usunac przeszkadzajacy mi pieprzyk.Pobral jednak probki i sie okazalo ze to byl juz czerniak zlosliwy 4stopnia!Oczywiscie teraz mam blizne wielkosci 10cm i druga okolo 5cm(poniewaz pobierana byla u mnie probka wezlow chlonnych)Na szczescie teraz jestem juz zdrowa.Ale jak pomysle ze przez plamki na ciele moglo by mnie juz nie byc to ciagle mi ciarki przechodza,szczegolnie jak patrze na swoja dwu letnia coreczke.Takze usuwajcie pieprzyki z glowa!!Tylko i wylacznie z badaniem wycinka!Gdybym wyciela pieprzyk laserem napewno juz by mnie nie bylo no chyba ze jeszcze ktos zdolal by mnie chemia nakarmic co nie daje zadnej pewnosci na wyzdrowienie.Na brzuchu mam kilka wycietych nie groznych i jednak blizna jest.Gdybym chciala wszystkie wyciac bylabym cala w laty,wiec radze oddac sie w rece specjalisty i nie zawsze jest to dobry dermatolog,co pokazuje moj przypadek!

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Nie doczytalam sie PAna Doktora i Paoli.Oczywiscie maja racje.Ale i tak ostrzegam przed mozliwoscia kazdego pieprzyka usuniecia laserowo.Zanim poszlam do onkologa w Poznaiu bylam juz badana urzadzeniem usg w centrum diagnostyki znamion.Zarejestrowalam sie nawet po zabiegu na usuniecie,ale koniec wkoncu odwolalam wizyte i to nie tylko z powodu kosztow(dwa pieprzyki 500zl)ale takze dlatego ze nie bylo tam mozliwosci badania wycinka.Uwazajcie na pieprzyki i pozdrawiam wszystkich
Lili_jp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 22:24   #17
zagubiona_krysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

osobiście polecam świetną specjalistę chirurga - dr Zwiorek przyjmuje w Krakowie i gdzieś na śląsku - trafiłam do niej z polecenia znajomej, która leczyła się lata całe u dermatologa, który oglądał znamiona i mówił, że nie trzeba ciąć bo to nic groźnego - a po co blizna - przypadkiem trafiła na badanie znamion do tej lekarki (to właśnie tam mają to urządzenie o którym ktoś wcześniej pisał male mate czy jakoś tak), ona zaleciła usunięcie bo rozpoznała jakiś rumień i okazało się że czerniak. po badaniu histopatologicznym było zalecenie by jeszcze powiększyć obszar wycięcia. drugi zabieg był u tej samej lekarki - bo konsultowała się z onkologami. wszystko zakończyło się ok. ale ja już osobiście wyleczyłam się z chodzenia do dermatologa - a na pewno do usuwania zanmion u dermatologa. chyba ręka chirurga nie ma porównania. ja też u niej usuwałam małe znamiona - bez szwów (nie jest to laser ale też nie zwykły skalpel) blizny po usunięciu mam ale małe i prawie niewidoczne. jestem zadowolona a co najważniejsze spokojna, że już nic mi się w tym miejscu nie zrobi.
zagubiona_krysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 11:34   #18
renka890
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe usuwanie pieprzyków

Spójrzcie!!! Ja już wiem!!! Czas na Was!!!

http://***************/azaver.html
renka890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.