Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-15, 06:27   #2701
smutnychmielu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja mam zamiar kupic sobie na mazidlach kwasy (salicylowy, mlekowy, glikolowy) i postepowac wedlug programu zameszczonego na tej stronie.
Chodzi o rozpuszczanie kwasy z woda i smarowanie tym twarzy itd.
Moja skora jest teraz w niezlej kondycji ale chce ostatecznie rozprawic sie z zaskornikami. Myslicie, ze sam kwas salicylowy pomoze?
smutnychmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 13:37   #2702
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Kwas salicylowy może wysuszyc skórę - by efekt złuszczenia był dobry trzeba zastosowac kwasy w wysokim stężeniu - powyżej 20%. A nieumiejetne nałożenie tak mocnego preparatu może skutkowac nie tylko podraznieniem ale także bliznami na twarzy. Dtalego niedoświadczonym w kuracji kwasami polecam wizytę u kosmetologa. Kwas o słabym stężeniu (5%), który mozna stosowac w domu nie da "spektakularnych efektów".
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 00:01   #2703
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Paola28, chyba sie zgodizmy, ze nigdy domowe zabiegi nie przyniosa takich rezultatow jak te domowe, ale kwas salicylowy w odpowiednim roztworze, nawet w niskim stężeniu - 2% - może przynieść spektakularne rezultaty. zwlaszcza połączony z kwasem glikolowym. pewnie sama nie masz problemów, wiec nic ci nie przyjdzie z mojej propozycji, ale wszystkim innym radze, sprobujcie DCL - dla mnie nie ma lepszej domowej pielegnacji - a zajmuje sie kosmetyka od 10 lat.
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 21:50   #2704
dinotte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Jeżeli którakolwiek/którykolwiek z Was ma problem z wypryskami na dekoldzie i plecach to polecam trybiotyk . Nie pomaga na wypryski na twarzy ale jesli chodzi o dekolt to jestem zadowolona
Ide popróbowac czegoś z pierwszych stron ( tonik z cytryny itp )
Mma nadzieje ze cos pomoze
dinotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:44   #2705
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 705
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam wszystkich. mam pytanko: czego dolewacie do toniku cytrynowego, aby mógł sobie spokojnie stać w łazience a nie w lodowce??? Mam na myśli oczywiście jakiś konserwant.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez majomagn Pokaż wiadomość
ale wszystkim innym radze, sprobujcie DCL - dla mnie nie ma lepszej domowej pielegnacji - a zajmuje sie kosmetyka od 10 lat.
a dokładnie jakie produkty stosujesz i jak???
kasza80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 10:22   #2706
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

myje twarz zelem active cleanser z systemu zwalczania uporczywego tradziku, na noc stosuje nighttime treatment na cala twarz i spot therapy z tego samego systemu punktowo. wszystkie te produkty maja 2% kwasu salicylowego. dwa razy w tygodniu uzywam platkow z kwasem glikolowym 20% (trzeba przetrzec twarz i splukac po 5 minutach). ta firma ma tez dwa produkty z kwasem glikolowym do uzywania na codzien. ja osobiscie uzywam skin renewal complex z systemu zwalczania oznak starzenia, ale jesli masz typowo tradzikowa skore, to mozesz wybrac roztwor aha do skóry tłustej 8%, a potem uzyc albo clearing hydrator z systemu zwalczania uporczywego tradziku (zawiera 1% kwasu salicylowego) lub zwykly beztluszczowy nawilzacz oil free ultra light hydrator. powodzenia
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 11:49   #2707
szczur17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 21
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam kupiłem sobie kwas salicynowy dokładnie ten :
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

On jest w proszu mam zamiar stosowac go zgodnie z poleceniami ze skanu na poprzedniej stronie i teraz moje pytanie .na skanie pisze ze (wlac kwas na reke) a ten jest w proszku Czy to ma jakies znaczenie czy przed urzyciem oprucz w wodzie musze go jeszcze w czyms rozpuscic?
szczur17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 07:54   #2708
juustysia83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 18
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam, ja używam go w taki sposób: nanoszę na łyżeczkę kuchenną trochę kwasu w proszku i rozrabiam go z wodą aż powstanie taka jednolita konstyntencja (?) i nakładam na twarz i masuję przez 2 - 3 min. i zmywam ciepłą wodą.
juustysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 08:03   #2709
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

przeciez kwas salicylowy rozpuszcza sie w alkoholu i w tłuszczach?

ja polecam tonik z kwasem salicylowym L'oreal taki biały
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 09:14   #2710
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Kwasy BHA do których zalicza się między innymi kwas salicylowy są rozpuszczalne w tłuszczach. Dzięki temu oprócz tego, ze złuszcza martwe komórki z naskórka przenika przez warstwę
sebum, oczyszca pory, wnika w głąb mieszków włosowych, co ma znaczenie w leczeniu trądziku.

Ale nawet takim kwasem łatwo można się popażyć
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 10:00   #2711
liseczek203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 44
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witajcie Dziewczyny i Chłopaki Jestem tutaj nowa, bo wcześniej nie miałam powodów aby zaglądać w fora na temat trądziku, bo go po prostu nie miałam Teraz przez 8 godzin dziennie w pracy jestem stanie przeczytać wszystko na ten temat, ale od tych wiadomości w mojej głowie jest jeden wielki chaos. Zacznijmy od tego, że mam 21 lat, od paru miesięcy zmagam się z okropieństwami jakie mam na twarzy. Z tego co tu przeczytałam, to wiek nie gra roli, jeśli chodzi o trądzik, nawet jeśli ie go nie miało w okresie dojrzewania. Dziwię się tylko, bo nawet jeśli nie miałam trądziku dbałam o cerę, teraz dbam oczywiście w szczególności. Uzywam serii kosmetyków przeciwtrądzikowym IWOSTIN PURITTIN (żel do mycia twarzy, tonik, krem na noc i nawilżający krem na dzien równiez z iwostin ale innej serii, żel punktowy do twarzy) cena zestawu 120zł zażywam również tabletki cera vowa. Czy widzę poprawę? hmm niespecjalnie, dodam tylko że zdrowo sie odżywiam, nie jadam słodyczy i pikantnych potraw, uprawiam sport (biegam, chodze na siłownię i ćwiczę w domu), piję dużo wody, soków naturalnych własnorecznie wyciskanych i herbatek na oczyszczenie organizmu, nie palę od 2 miesięcy papierochów, nie mam steresującej pracy, nigdy nie zazywałam tabletek antykoncepcyjnych i NIGDY DO JASNEJ CHOLERY NIE MIAŁAM TEGO COS NA TWARZY Jest to tymbardziej dla mnie problemem, gdyż zawsze uważałam się za osobę atrakcyjną i teraz moja samoocena spadła poniżej normy Unikam wszelkich imprez, spotkań z znajomymi, jedynie mój narzeczony widuje mnie z tym "czymś", chociaz wolałabym i jego unikać. Byłam wczoraj u dermatologa i babka powiedziała mi, że mam dalej stosowac serie IWOSTINU i do tego smarować na noc antybiotykiem o nazwie ISOTREXIN ŻEL, czytałam o nim również na tym portalu, i opinie sa różne, jdnym pomógł drugim wręcz przeciwnie, dlatego tk bardzo sie go obawiamaaa no tak zapomniałam dodać a raczej opisać to "coś" co mam na twarzy, a mianowice zaczne od czoła: wystepuja na nim drobne krostki, które puki co nie wyglądają az tak rastycznie, to samo występuje na skroniach. Na prawym policzku ciagle w jednym i tym samym miejscu mam posdkórne buły, których nawet wyciś sie nie da, sa zaczerwienione i zapalone. na lewym policzku również ale tam pojawiaja się rzadziej., nos czyściutki, lecz wokól nosa pojawiaja mi się takie liszaje ( cos podobnego jak mamy katar i wokół nosa mamy przesuszona skórę) to samo mi sie dzieje na brodzie. Plecy mam czyściutki i delkold również, czasem sie pojawi jakis mały pryszcz ale to nprawdę żadko. Ja już sama nie wiem co by mi mogło pomóc kiedys miałam taka ładną cerę, czystą, zadbaną Wiadmo że od czasu do casu wyskoczyło małe co nieco ale nie przejmowałam sie tym i uważałam to za normalne!! Poradzcie mi coś!! Błagam!! Bo oszaleję..
liseczek203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 10:43   #2712
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

paola wiec jak dziewczyny ropuszczaja go z woda?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 14:05   #2713
Dziaba1
Przyczajenie
 
Avatar Dziaba1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 29
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Ja również próbowałam Sudocrem był on świetny na początku a teraz sama ju7ż nie wiem chyba nie pomaga i wyskakują co rusz to nowe jak guzy wypryski mam już dosyć tych preparatów a jakie to domowe sposoby bo narazie nie doczytałam tylko jakieś nowe preparaty jak dla rybek itp.
A gdzie domowe sposoby jeśli jakiś wynajdę napewno wpiszę.
No cóż myślę że to i tak dla każdej cery pomaga inny sposób.Na jednych działa a na innych nie.
Ja np. mam cere mieszaną i nie wszystkie preparaty sa dobre owszem pomagały co niektóre lecz po krótkim codziennym stosowaniu zaczynały sie inne problemy np wysuszanie skóry w innym miejscu a nawet alergia.
Także mam nadzieję ze każdy znajdzie dla siebie odpowiedzi sposób na wykurzenie pryszczy ze swojej twarzy,dekoltu czy innych części ciała.

Używałam Afrodyta Adonis na zasadzie spirytusu salicylowego ale z ziołami też mi dużo pomógł.W Aptece jakieś 5-6 zł.Może komus innemu pomoże bardziej??
Dziaba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 16:17   #2714
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

A gdzie kupic serię DCL?I jakie są stawki
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 18:06   #2715
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 705
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez majomagn Pokaż wiadomość
myje twarz zelem active cleanser z systemu zwalczania uporczywego tradziku, na noc stosuje nighttime treatment na cala twarz i spot therapy z tego samego systemu punktowo. wszystkie te produkty maja 2% kwasu salicylowego. dwa razy w tygodniu uzywam platkow z kwasem glikolowym 20% (trzeba przetrzec twarz i splukac po 5 minutach). ta firma ma tez dwa produkty z kwasem glikolowym do uzywania na codzien. ja osobiscie uzywam skin renewal complex z systemu zwalczania oznak starzenia, ale jesli masz typowo tradzikowa skore, to mozesz wybrac roztwor aha do skóry tłustej 8%, a potem uzyc albo clearing hydrator z systemu zwalczania uporczywego tradziku (zawiera 1% kwasu salicylowego) lub zwykly beztluszczowy nawilzacz oil free ultra light hydrator. powodzenia
Bardzo dziękuję Te płatki z kwasem glikolowym też są z DLC??? Nie mam pojęcia tylko gdzie to kupić. Odezwałam się do nich przez ich stronkę i dostałam numer od przedstawiciela hmmm, tylko troszkę sie boję cen .... możesz powiedzieć ile Cię te kosmetyki kosztowały??? A jak dzialają te produkty na blizny potrądzikowe ???
Z góry bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
kasza80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 21:19   #2716
szczur17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 21
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Kwasy BHA do których zalicza się między innymi kwas salicylowy są rozpuszczalne w tłuszczach. Dzięki temu oprócz tego, ze złuszcza martwe komórki z naskórka przenika przez warstwę
sebum, oczyszca pory, wnika w głąb mieszków włosowych, co ma znaczenie w leczeniu trądziku.

Ale nawet takim kwasem łatwo można się popażyć
Czyli w czym powinienem go rozpuscic przed nałozeniem na skóre ? I jak robic zeby sie nie popażyc ?
szczur17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 00:05   #2717
MyInsolence
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Witam
Polecam raz w tygodniu przemyć twarz np. perfumem o wysokim stężeniu alkoholu, idealnie wysusza wszelkiego rodzaju wypryski i działa antybakteryjnie;-)
Sama mam cerę suchą, ale nie narzekam na bardziej wysuszoną, wręcz stosuje go zamiast toniku

Pozdrawiam
MyInsolence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 07:37   #2718
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez MyInsolence Pokaż wiadomość
Witam
Polecam raz w tygodniu przemyć twarz np. perfumem o wysokim stężeniu alkoholu, idealnie wysusza wszelkiego rodzaju wypryski i działa antybakteryjnie;-)
Sama mam cerę suchą, ale nie narzekam na bardziej wysuszoną, wręcz stosuje go zamiast toniku

Pozdrawiam
ło żesz Panie- absolutnie nie stosujcie tej metody, nie muszę chyba tego mówic?
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 10:55   #2719
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

kasza80, tak platki glikolowe tez z DCL. ja do tej pory kupowalam te produkty w anglii, bo tam pracowalam - nie byly tanie, ale dla mnie sa warte kazdych pieniedzy. z tego co wiem to w polsce te produkty przeciwtradzikowe kosztuja ponizej 100 zl kazdy. podkreslam, ze sa bardzo wydajne - zel do mycia wystarcza na pol roku, krem na ok. 10 miesiecy

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
A gdzie kupic serię DCL?I jakie są stawki
produkty dostepne tylko w gabinetach lekarskich, ale jak wejdziesz na strone www, to mozesz sie skontaktowac bezposrednio z firma i zapytac o ceny i gdzie najblizej ciebie kupic
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 11:36   #2720
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

BHA rozpuszczamy w tłuszczach, a więc olejach: olej słonecznikowy, z dzikiej róży, ogórecznika. Sprawdzi się również macerat na bazie oleju, czy olej rycynowy. Ale na domowe potrzeby stęzenie kwasu salicylowego nie powinno być wieksze niż 2%! - Inaczej się popażycie!Bezpieczniej będzie jak w aptece kupicie sobie oliwke salicylową - nic już nie trzeba rozpuszczać.
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 12:12   #2721
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

a nie lepiej maseczkę z aspiryn? fajny peeling przy okazji kwas salicylowy w tej formie też działa, a całkiem bezpiecznie;-)
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 14:50   #2722
Skowi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 51
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam wszystkich. To mój pierwszy post.

Chciałbym prosić o rade; jakie maseczki istnieją na blizny po trądziku ? Są to średniej wielkości, czerwone/czarne blizny które mam na skroniach oraz policzkach. Są one niestety po wyciskaniu, które robiłem gry miałem silny trądzik.

Od około tyg. używam maści Cepam, rezultaty znikome ale to chyba za krótki okres aby go oceniać.

Prosze o pomoc, mam ogromne kompleksy właśnie przez te blizny

BTW!
Przepraszam, że nie skorzystałem z opcji szukaj ale naprawde jest bardzo wiele tych postów i wiele z nich są nie na temat.
Skowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 18:16   #2723
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Łooo szokujecie!! Kwas salicylowy w proszku do wodyyy??? Przecież to ma ogromne stężenie, a w tym programie opisanym jest taki 2% i jeszcze pomieszany z wodą !!! Ten "proszek" to kwas salicylowy 100% !!! Kupujecie w mazidłach, to trzeba było kupić wszystko do wykonania toniku 2% - jest przepis w receptariuszu i niewiele trzeba składników.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 19:42   #2724
szczur17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 21
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

CZyli odradzacie mi uzywania tego kwasu z mazideł ? A moze jednak spróbuje Bede mieszał go przed nałozeniam na twarz z olejem słonecznikowym i rozsmarowywał na poszczegulne czesci twarz pozostawie na 1 min i zmyje . czy tak powinienem robic
czy sa jakies specjalne sposoby
szczur17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 17:31   #2725
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 705
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez majomagn Pokaż wiadomość
kasza80, tak platki glikolowe tez z DCL. ja do tej pory kupowalam te produkty w anglii, bo tam pracowalam - nie byly tanie, ale dla mnie sa warte kazdych pieniedzy. z tego co wiem to w polsce te produkty przeciwtradzikowe kosztuja ponizej 100 zl kazdy. podkreslam, ze sa bardzo wydajne - zel do mycia wystarcza na pol roku, krem na ok. 10 miesiecy
Łooooooołłłłł tak myslałam, że są drogie, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
W takim razie może skuszę się narazie na 2 produkty, czu możesz mi polecić jakieś dwa według Ciebie najlepsze??? Pomijając żel do mycia, bo na to mam już sprawdzony sposób. Ja w zasadzie mam już sporadyczne krosty (tzn, cały czas coś jest na twarzy, ale juz nie tak dużo, zawsze jakieś dwa pryszcze). Teraz powoli zajmuję się leczeniem blizn (rozjaśnianie, wygładzanie) masz może na to jakiś sposób????
kasza80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 16:40   #2726
Pseudonim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Co do mówienia że trzeba używać 20 % kwasy salicylowego aby uzyskać dobry efekt - głupie gadanie , krzywdę możesz sobie przy takim stężeniu zrobić

Są osoby którym 8 % kwas salicylowy wyżera skóre a są osoby który same w domu dają na skórę 30 % kwas salic.
Jeśli jest sie laikiem , nei zna się podstaw kosmetologi / dermatolgi niech się nikt za to nie bierze

Najpierw 4 % , potem 8 % potem mozesz wźiąc 10 % , jeśli jesteś hardkorem zrób sobie 14 % , tylko nikt nie ręczy za to że nie poparzysz sobie skóry
Skóra będzie Ci obłaźić płatami ale co z tego jeśli zrobią Ci sie przebarwienia nie daj Boże stan zapalny i blizna

Trochę samokrytyki trzeba w tym co się pisze
Jesli chodzi o rozpuszczalnośc w tłuszczach BHA źle sie w nim rozpuszczają , trzeba podgrzać go , najlepszy jest olejek rycynowy , szybko sie wytrąca z roztworu , nei sotsuje sie ich już w pilingach , chyba że na b.wrażliwą skórę
Pseudonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 23:30   #2727
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

kasza80, proponuje ci roztwor AHA do skóry tłustej do stosoawania dwa raz y dziennie (to kwas glikolowy), a z kwasem salicylowym nighttime treatment. ale jak ci sie skonczy ten zaufany zmywacz, to zastanow sie nad active cleanser. on calkowicie zmieni to, co myslisz o zelu do mycia twarzy i czego sie po nim spodziewasz
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:30   #2728
lid-ka
Raczkowanie
 
Avatar lid-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 207
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

moim zdaniem najgorsze co można zrobić, to zaaplikować sobie na taką trądzikową cerę spirytus salicylowy lub inny alkoholowy roztwór. ja radzę łykać witaminki np. A+E, pić bratek, łykać cynk i stosować dobre kosmetyki. osobiście polecam przeciwtrądzikową serię Effaclar z la roche posay - super niszczy zaskórniki i ropne krostki
lid-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 08:42   #2729
malinka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
oczyszczanie organizmu z toksyn

A ja mam pytanie..

Za ok 3 tyg mam zamiar rozpocząć oczyszczanie organizmu z toksyn, picie rożnych herbatek itd, przez ok 3 miesiące.
Założymyze będę miała więcej ZASKÓRNIKÓW to czy muszę iść z tym do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy czy one same sobie 'wyjdą' w trakcje tej mojej 'kuracji'.

-
i jeszcze jedno.
Ja już teraz mam te zaskórniki, głównie w okol żuchwy czasem nawet już policzki..
i czy maść ichtiolowa pomogłaby ? czy może zapcha te pory i będzie jeszcze gorzej?
ponad miesiąc temu używam Lysanel Active właśnie na te miejsca i to tez chyba przez to pojawiły mi się zaskórniki bo przedtem nie miałam ich tyle, jedynie pryszcze na czole itd

a i jeszcze drugie. wiem ze po tym oczyszczaniu skora będzie no.. czystsza i w trakcie nie mogę jeść żadnych np słodyczy. Wiec czy po oczyszczaniu jak zjem np czekoladowego batona to wysyp będzie 'szybszy' ? bo skora już przyzwyczaiła się do zdrowego odżywiania a tu taka bomba.. ? czy może to oczyszczanie właśnie zwolni ten 'proces'
malinka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 15:32   #2730
cocaine_kate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 487
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

no więc drogie panie!
wyskoczył mi straszny delikwent i mam do wyboru:
apsirynke ,tormentiol ,sodę z wodą ,pastę do zębów i penaten [taki krem dla dzieci ,słyszałam ,że również pomaga ]

co wybrac ,zeby było NAJSKUTECZNIEJSZE?
__________________
and if i dreamin' ,i dreamin' of you .

Edytowane przez cocaine_kate
Czas edycji: 2009-10-31 o 15:34
cocaine_kate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.