Usuwanie pieprzyków i znamion - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-08, 01:17   #391
magd00sinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 501
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Dziekuje za odpowiedz
__________________
mój wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1167361
magd00sinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 13:52   #392
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Unhappy Dot.: Usuwanie pieprzyków

Witam wszystkich Teraz ja chciałabym się pochwalić moimi "przeżyciami". Otóż mam znamion caaałe mnóstwo i do tego niestety są duże (0,6-0,7 cm). Niedawno wróciłam ze studiów i stwierdziłam że najwyższa pora zabrać się za siebie.
Do rzeczy. Odwiedziłam chirurga onkologa, który wszystkie moje znamiona przebadał pod dermatoskopem, zrobił im zdjęcia i stwierdził że nie są niepokojące. Ale oczywiście moja wodzona próżność nakazała mi usunąć choć 3 z nich. Jedno duże ciemne płaskie na dekolcie 0,7 cm, na łopatce i..no nie ważne gdzie Poszłam więc na umówiony zabieg z przeświadczeniem że będzie mnie kroił i szył. Jakie wielkie było moje zdziwienie, gdy doktorek wyciągnął laser ;P Oczywiście zapytałam go dlaczego mnie nie kroi a on na to "a po co? chce mieć Pani kawał skóry wycięty? " No dobrze, w końcu to chirurg onkolog, więc pewnie się zna, pomyślałam. Oczywiście wszystko nic nie bolało, na początek pobrał wycinek do badania, a potem ten smrodek palonego mięsa Następnego dnia kazał mi to porządnie wymyć i jak odkleiłam plastry to myślałam że padnę :P Takie kurcze wielkie dziury wypalone, jakieś mięcho w środku, odrażająco to wygląda, a na dodatek duże to takie Smaruję tak jak zalecił tribiotikiem i mam obserwować czy nie robią się zgrubienia bo najwyżej będzie jeszcze wymrażał Mam do Was moje drogie pytanie, czy któraś z Was miała wypalane laserem duże pieprze? Ile czasu to się wam goiło i czy macie przerosty? proszę powiedzcie, bo się martwię, strasznie to wygląda. Mogłabym wkleić zdjęcie ale się boję że mnie tu zlinczujecie :P
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 23:07   #393
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Przepraszam za zwłokę! (Nie zauważyłam pytania;()
Nie szkodzi, dziękuję
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 15:13   #394
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja sie wybieram teraz do dermatologa z moim pieprzykiem pod pachą
tzn on jest tak z przodu bardziej... i chyba odkąd pamiętam był wypukły i ciemny...mało mam takich znamion ale ten jest najwiekszy...pewnie bede musiała go usunąc ;(
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 13:04   #395
Pioootrekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez magd00sinek Pokaż wiadomość
A ile czekałaś na zabieg jeśli można spytać?

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------



Mam jeszcze takie pytanie, nie wiem czy nie głupie trochę, ale może ktoś wie i powie - czy mogę iśc prywatnie do dermatologa w Krakowie i poprosić o skierowanie na wycięcie pieprzyków w ramch NFZ w klinice onkologicznej w Gliwicach? Chciałabym usunąć je właśnie tam, ale nie bardzo wiem jak się do tego wszystkiego zabrać... a zależy mi na refundacji.
Ja własnie jestem z Gliwic i chce w Gliwicach usunąć pieprzyki

I też bym chciał mieć refundacje NFZ-ta.Mam dość sporo tych pieprzyków na brzuchu i plecachmusze sie ich pozbyć....
Czyli co musze najpierw iść do dermatologa,on mi daje skierowanie ?

Swoją droga ciekawe ile sie czeka na wizyte u dermatologa...??
Pioootrekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 16:52   #396
pamm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Witam. Jestem umówiona na usunięcie pieprzyka na brodzie. Lekarz, nie wykonał żadnych badań, tylko od razu wyznaczył termin zabiegu. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy te badania są potrzebne? bo on powiedział mi że dopiero po usunięciu go, zostaje on wysłany do zbadania. Mam małe obawy ponieważ znajoma też miała taki zabieg i najpierw wykonano jej jakieś badania, pobrano próbkę czy coś takiego. Proszę o pomoc ...
pamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 17:06   #397
mil3czk4
Przyczajenie
 
Avatar mil3czk4
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Bytów
Wiadomości: 4
GG do mil3czk4 Send a message via Skype™ to mil3czk4
Dot.: Usuwanie pieprzyków

hey dziewczyny mój problem opiera się na tym, iż nie ja - a mój mężczyzna ma na twarzy niepokojące pieprzyki. Nie wiem jak go namówić do zabiegu. Już nie chodzi o estetykę bo sama się do niech przyzwyczaiłam, ale martwię się gdyż nie posiada ich od urodzenia. Z czasem wyrósł mu jeden... kiedy był w zerówce, dziś ma 20 lat i tworzy mu się już 4! załączam zdjęcie, gdyż możliwe, że to ja przesadzam, ale naprawdę się martwię. Są one duże i wypukłe. Proszę o radę.

http://img201.imageshack.us/img201/3944/dscf0008yk.jpg
mil3czk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 17:15   #398
pamm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez mil3czk4 Pokaż wiadomość
hey dziewczyny mój problem opiera się na tym, iż nie ja - a mój mężczyzna ma na twarzy niepokojące pieprzyki. Nie wiem jak go namówić do zabiegu. Już nie chodzi o estetykę bo sama się do niech przyzwyczaiłam, ale martwię się gdyż nie posiada ich od urodzenia. Z czasem wyrósł mu jeden... kiedy był w zerówce, dziś ma 20 lat i tworzy mu się już 4! załączam zdjęcie, gdyż możliwe, że to ja przesadzam, ale naprawdę się martwię. Są one duże i wypukłe. Proszę o radę.

http://img201.imageshack.us/img201/3944/dscf0008yk.jpg
Ja poszłam do dermatologa z tradzikiem a on od razu zwrócił uwagę na mój pieprzyk na brodzie, powiedziała że on jest do usunięcia i to bez dyskusji. Dostałam skierowanie do chirurga i właśnie czekam na zabieg. Musisz raczej porozmawiać z chlopakiem i przekonać go na wizytę u dermatologa ...
pamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 12:14   #399
mariola1105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Hej dziewczyny!
Ja mam takie pytanie odnośnie badania dermoskopowego (lub dermaskopowego?) : Czy można je zrobić na kasę chorych? A jeżeli nie, to ile ono kosztuje? Bo zadzwoniłam do dermatologa i się juz umówiłam na czwartek na to badanie, ale zapowiedział mi że będzie to kosztowało 150zł... a to trochę dużo... i tak się zastanawiam czy nie dałoby się jakoś taniej...
Wiem, że odpowiedź na to pytanie już gdzieś wcześniej padła, ale czytałam już cały tan wątek kilka dni temu i nie chce mi się czytać drugi raz tego samego... A nie pamiętam dokładnie jaka była ta odpowiedź.
A poza tym to świetny wątek, dużo sie można z niego dowiedzieć. Pozdrawiam Was cieplutko Wizażanki!!!!!
mariola1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 21:09   #400
jagnaaa
Raczkowanie
 
Avatar jagnaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 74
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Witam mam pytanie do dziewczyn które miały już usuwane pieprzyki chirurgicznie jakie miałyście zlecone badania przed operacją, bo ja mam iśc na mammografie i usg piersi i jestem tym troche zdziwiona ze lekarz mi to zlecił a nie ukrywam że chciałabym wniknąc dodatkowych kosztów związanych z operacja (bo już sam zabieg jest dużym obciązeniem finansowym - wykonuje ją prywatnie), choś jesli to standard przy takich operacjach to nie ma że boli. Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz .
jagnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 23:23   #401
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja miałam usuwane chirurgicznie juz parę pieprzyków, w tym jeden na piersi i zadnych takich badań nie miałam. Poszłam do chirurga, wyciął, wysłał tkankę na badanie histopatologiczne i tyle.
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 13:11   #402
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Przezorność nie zaszkodzi - myślę jednak, że samo usg wystarczy - my osobiście nie wysyłamy na tego typu zabiegi. Jezeli jednak lekarz ma watpliwości, myslę że nie powinnas tego bagatelizować
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 19:13   #403
jomiko
Przyczajenie
 
Avatar jomiko
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Mam pieprzyk od dziecka na górnej wardze czasami wydaje się jakby większy ale to pewnie zależy od ukrwienia wargi. Przez niego niektórzy pytają czy nie mam opryszczki na ustach. Jest dość mały ale mam pełne usta więc widać że wystaje. Chciałabym go usunąć ale boję się blizny i samego zabiegu. Robić go? Mam też jeden mały na dolnej powiece oka - trochę przeszkadza przy eyelinerze ale po prostu zrezygnowałam z kresek bo przy oku laserem ani skalpelem grzebać nie będę.
__________________
Ecce homo!!!
jomiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 18:32   #404
tosiek87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Witam, mam pieprzyk prawie że na czubku nosa, ok. 1 cm, pojawił mi się jak miałem coś koło roku życia, rósł razem z nosem, jednak teraz już się nie powiększa. Gdy byłem młodszy odwiedziłem dermatologa, jednak powiedział mi, że dopiero jak skończę 20 lat mogę się za to zabrać, bo do tej pory nos się powiększa i mógłby się zniekształcić. Kolor może nie brązowy, ale jednak ciemniejszy od koloru skóry, pieprzyk nieco wypukły. Teraz tak pytam orientacyjnie: jaki jest najlepszy sposób na jego usunięcie, jak wielka pozostanie blizna, jakie są koszty? Bardzo proszę o odpowiedź, mimo, że żyję z nim 22 lata nie czuję się z nim dobrze i chciałbym się go wreszcie pozbyć.
Pozdrawiam
tosiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 18:34   #405
Saint_martin
Przyczajenie
 
Avatar Saint_martin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 13
Usuwanie pieprzyków i znamion

Witam!

Odkąd pamiętam mam na policzku okrągły pieprzyk o średnicy ok. 1cm. Chciałbym go usunąć, ale nie wiem co powinienem w tym celu zrobić. Czy iść do zwykłego lekarza pierwszego kontaktu i powiedzieć, że chcę go usunąć? Czy może lepiej byłoby to zrobić w jakiejś prywatnej klinice? Jeśli tak, to jaką klinikę w Warszawie polecacie? Pieprzyk często podrażniam przy goleniu, ale czy to wystarczy żeby dostać skierowanie? Czy może lepiej byłoby to zrobić w jakiejś prywatnej klinice? Nie zależy mi na super małej bliźnie, bo pieprzyk jest w mało widocznym miejscu, prawie że pod żuchwą.

Przepraszam za tyle pytań, ale chcę się w końcu tego pozbyć
Saint_martin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 19:02   #406
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Usunięcie pieprzyka

Cytat:
Napisane przez Saint_martin Pokaż wiadomość
Witam!

Odkąd pamiętam mam na policzku okrągły pieprzyk o średnicy ok. 1cm. Chciałbym go usunąć, ale nie wiem co powinienem w tym celu zrobić. Czy iść do zwykłego lekarza pierwszego kontaktu i powiedzieć, że chcę go usunąć? Czy może lepiej byłoby to zrobić w jakiejś prywatnej klinice? Jeśli tak, to jaką klinikę w Warszawie polecacie? Pieprzyk często podrażniam przy goleniu, ale czy to wystarczy żeby dostać skierowanie? Czy może lepiej byłoby to zrobić w jakiejś prywatnej klinice? Nie zależy mi na super małej bliźnie, bo pieprzyk jest w mało widocznym miejscu, prawie że pod żuchwą.

Przepraszam za tyle pytań, ale chcę się w końcu tego pozbyć
Jeśli chcesz to zrobić za darmo , idź do dermatologa (niestety nie polecę Ci żadnego , bo ja jestem z innych okolic ) Umów się na wizytę na fundusz zdrowia. I nie mów , że chcesz sobie usunąć tylko, że przeszkadza Ci bardzo, że go drażnisz podczas golenia , i sami zaproponują Ci usunięcie. Usuną skalpelem, zostanie blizna, taka cienka kreseczka... Lub istnieje takie coś jak usuwanie laserem, cena uzależniona jest od wielkości pieprzyka . Ale będzie to koszt około 100-200zł, ale nie zostanie blizna! Wiem coś o tym,bo interesowałam się tym ponieważ mam pieprzyk na brodzie i to wszystko mi właśnie powiedziano ja się zdecydowałam na usunięcie laseremjednak wtedy gdy fundusze pozwolą

Pozdrawiam.
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 19:36   #407
Saint_martin
Przyczajenie
 
Avatar Saint_martin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 13
Dot.: Usunięcie pieprzyka

100-200zł to nie majątek, a problem z głowy Dajcie jakieś namiary na gabinet, który by w Warszawie zrobił to za taką cenę i porządnie
Saint_martin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:24   #408
kaaamiii86
Raczkowanie
 
Avatar kaaamiii86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez pamm Pokaż wiadomość
Witam. Jestem umówiona na usunięcie pieprzyka na brodzie. Lekarz, nie wykonał żadnych badań, tylko od razu wyznaczył termin zabiegu. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy te badania są potrzebne? bo on powiedział mi że dopiero po usunięciu go, zostaje on wysłany do zbadania. Mam małe obawy ponieważ znajoma też miała taki zabieg i najpierw wykonano jej jakieś badania, pobrano próbkę czy coś takiego. Proszę o pomoc ...

Dzięki Bogu,że nie pobierał Ci żadnych próbek do badania..olaboga...

A kolezance jeśli tak któryś zrobił...to aż strach się bac,co to za lekarz..

NIE WOLNO pobierac próbek, ani usuwac pieprzyków po kawałku!!!

Trzeba usunąc cały, z zapasem skóry i dac to do zbadania..
kaaamiii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:37   #409
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Usunięcie pieprzyka

Cytat:
Napisane przez Saint_martin Pokaż wiadomość
100-200zł to nie majątek, a problem z głowy Dajcie jakieś namiary na gabinet, który by w Warszawie zrobił to za taką cenę i porządnie
Ja jestem biedną studentką niestety nie pomogę z tym gabinetem, może ktoś inny Pozdrawiam
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 20:07   #410
nathaly27
Przyczajenie
 
Avatar nathaly27
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: Usunięcie pieprzyka

ja miałam pieprzyk pod okiem, był wypukły lekko i miał średnicę 3-4 mm usuwałam go laserowo nic nie bolało :P tyle, że kosztowało to 350zł za darmo takich rzeczy nie robią zwłaszcza na twarzy, bo wiadomo, że to ciężej i trzeba bardziej uważać 1 cm, to nie taki malutki, dlatego za darmo niestety raczej się nie uda bo nie robią takich rzeczy na kasę chorych
nathaly27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 08:38   #411
anda21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Na razie nie masz się co martwić. Przeważnie najpierw usuwają pieprzyk i wysyłają go do badania na onkologię, podasz im swój nr tel (będą chcieli) i jeśli coś będzie nie tak zadzwonią do Ciebie. Bądź dobrej myśli, ja mam dużo pieprzyków i to sterczących, które niekiedy utrudniają mi życie, bo umieszczone są w dziwnych miejscach Jeden sam mi odpadł po zawinięciu się we włos a teraz odrasta to dopiero jest kał
Pozdrawiam
anda21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 15:13   #412
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Usunięcie pieprzyka

Cytat:
Napisane przez nathaly27 Pokaż wiadomość
ja miałam pieprzyk pod okiem, był wypukły lekko i miał średnicę 3-4 mm usuwałam go laserowo nic nie bolało :P tyle, że kosztowało to 350zł za darmo takich rzeczy nie robią zwłaszcza na twarzy, bo wiadomo, że to ciężej i trzeba bardziej uważać 1 cm, to nie taki malutki, dlatego za darmo niestety raczej się nie uda bo nie robią takich rzeczy na kasę chorych
Robią, ale nie laserowo tylko skalpelem. Ja sie dowiadywałam i usuniecie mojego pieprzyka który ma 7mm będzie kosztowac okolo 150 zl. - laserowo. Może zależy od gabinetu pozdrawiam
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 22:30   #413
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Usunięcie pieprzyka

Ja miałam w zeszłym tygodniu usuwane dwa pieprzyki, wprawdzi nie na twarzy ale mniej więcej tej samej wielkości co Twój pieprzyk. Jeśli chcesz go usunąć bezpłatnie i nie przeraża Cię mała blizna to idź do lekarza rodzinnego i powiedz że chcesz skierowanie do chirurga plastycznego. Lekarz wpisze Ci na skierowaniu że mają Ci usunąć pieprzyk z twarzy. Ja tak właśnie zrobiłam i miałam pieprzyki usunięte za darmo.
Co do usuwania laserem - owszem, jest to metoda która daje najlepszy efekt wizualny, ale napisaleś że podrażniasz sobie ten pieprzyk w czasie golenia, więc powinieneś się zastanowić czy nie lepiej by było zrezygnować z usunięcia laserem na rzecz tradycyjnego, chirurgicznego usunięcia które pozwala na badanie histopatologiczne pieprzyka (po usunięciu laserem nie da się zrobić badania). Nie chcę Cię straszyć, ale od dawna moja pani dermatolog powtarzała mi że w przypadku znamion które często się podrażnia może się z nich rozwinąć czerniak. Dlatego warto zrobić badania i sprawdzić czy wszystko jest w porządku.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 11:02   #414
kaaamiii86
Raczkowanie
 
Avatar kaaamiii86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Usunięcie pieprzyka

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja miałam w zeszłym tygodniu usuwane dwa pieprzyki, wprawdzi nie na twarzy ale mniej więcej tej samej wielkości co Twój pieprzyk. Jeśli chcesz go usunąć bezpłatnie i nie przeraża Cię mała blizna to idź do lekarza rodzinnego i powiedz że chcesz skierowanie do chirurga plastycznego. Lekarz wpisze Ci na skierowaniu że mają Ci usunąć pieprzyk z twarzy. Ja tak właśnie zrobiłam i miałam pieprzyki usunięte za darmo.
Co do usuwania laserem - owszem, jest to metoda która daje najlepszy efekt wizualny, ale napisaleś że podrażniasz sobie ten pieprzyk w czasie golenia, więc powinieneś się zastanowić czy nie lepiej by było zrezygnować z usunięcia laserem na rzecz tradycyjnego, chirurgicznego usunięcia które pozwala na badanie histopatologiczne pieprzyka (po usunięciu laserem nie da się zrobić badania). Nie chcę Cię straszyć, ale od dawna moja pani dermatolog powtarzała mi że w przypadku znamion które często się podrażnia może się z nich rozwinąć czerniak. Dlatego warto zrobić badania i sprawdzić czy wszystko jest w porządku.

dokładnie tak- jeśli jest to pieprzyk, który ma kolor to raczej nie usuwa się go laserem..szczególnie, jeśli jest spory..bo 1cm to już spore znamię..

Na Twoim miejscu jednak zdecydowałabym się na usunięcie chirurgiczne, które umożliwi sprawdzenie, czy nie ma w pieprzyku jakichś komórek rakowych.. Blizna będzie prawie niewidoczna... a tak naprawdę niewielkie blizny dodają facetom uroku:P
kaaamiii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 18:27   #415
belli10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Usunięcie pieprzyka

ja sama mam na twarzy 3 pieprzyki w jednym miejscu i zastanawiam się czy coś z nimi zrobić, ale na pewno jeśli będzie niezbędne chirurgiczne usunięcie to tylko w jakiejś dobrej sprawdzonej klinice,, najwyżej poczekam trochę ,,,, i będę zbierała kasę,, wolę mieć pewność że będzie zrobione dobrze,
najpierw jednak konsultacja ..
belli10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 10:48   #416
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Usunięcie pieprzyka

To zalezy. Jezeli pieprzyki są małe i sa bezpieczne to możesz usunąć je przy pomocy lasera. Jezeli są duże, lub zachodzi ryzyko że złosliwieją konieczna jest interwencja chirurga. Zabiegi tego typu są refundowane przez NFZ
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 08:49   #417
alalajna
Raczkowanie
 
Avatar alalajna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 94
Dot.: Usunięcie pieprzyka

hej, ja miałam usuwany pieprzyk na twarzy, robiłam to w prywatnej klinice i płaciłam coś ok. 600zł(niestety nazwy Ci nie podam bo to było ze 2 lata temu i nie pamiętam)i również Tobie proponowałabym to zrobić w prywatnej klinice, masz go jednak na twarzy, a to Twój wizeruneklepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że zrobią to dobrze

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

aaa i dodam jeszcze, że generalnie powinieneś go usunąć, skoro jest skazany na Twoje podrażnienia przy goleniu pieprzyki to niebezpieczna sprawa
alalajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 20:02   #418
joja91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 26
Dot.: Usunięcie pieprzyka

Ja też mam pieprzyka na policzku około 12 mm długość a niecały cm szerokość. Byłam u dermatologa ta jednak nie chciała mi dać skierowania ponieważ po usuwaniu pieprzyków laserowym nie można po zabiegu zbadać 'tego' czy są jakieś komplikacje w stylu komórek rakowych. Zapisałam się do onkologa bo mi tak poradziła, jednak ten usuwa chirurgicznie czego ja nie chce. Mogłabym iść jeszcze raz do tej dermatolog prosząc o skierowanie na zabieg bez względu na to co ona mówi???
__________________
Wierzę w siebie, dlatego mi się uda!
http://www.suwaczek.pl/cache/3288fa8982.png
joja91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 08:16   #419
alalajna
Raczkowanie
 
Avatar alalajna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 94
Dot.: Usunięcie pieprzyka

możesz ewentualnie iść jeszcze do innego dermatologa, chociaż nie wiem dlaczego miałby Ci nie dać skierowania, nie wiem czy byłaś prywatnie czy nie? Powiem Ci że ja miałam wycinany chirurgicznie pieprzyk, i blizna jest bardzo delikatna, na pewno wolę mieć bliznę niż ten pieprzyk, który mialam
alalajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 16:37   #420
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Usunięcie pieprzyka

Cytat:
Napisane przez joja91 Pokaż wiadomość
Ja też mam pieprzyka na policzku około 12 mm długość a niecały cm szerokość. Byłam u dermatologa ta jednak nie chciała mi dać skierowania ponieważ po usuwaniu pieprzyków laserowym nie można po zabiegu zbadać 'tego' czy są jakieś komplikacje w stylu komórek rakowych. Zapisałam się do onkologa bo mi tak poradziła, jednak ten usuwa chirurgicznie czego ja nie chce. Mogłabym iść jeszcze raz do tej dermatolog prosząc o skierowanie na zabieg bez względu na to co ona mówi???
Z tego co mi wiadomo to nie dostaniesz skierowania na usunięcie pieprzyka laserem, można to zrobić bez skierowania w prywatnej klinice. Niektóre szpitale publiczne mają możliwość usunięcia pieprzyków laserem, ale raczej każą sobie za to płacić, bo to dość drogi zabieg.
Jeśli tak bardzo chcesz usunąć ten pieprzyk laserem to poszukaj dermatologa który ma w swoim gabinecie dermatoskop. Obejrzy Ci pieprzyk w bardzo dużym powiększeniu i wtedy będzie w stanie powiedzieć czy w jego obrębie są jakieś widoczne zmiany rakowe. Niestety tylko histopatologia daje całkowitą pewność że znamię nie było rakowe, a znamię można tak zbadać tylko po wycięciu.
Według mnie lepsza jest maleńka, ledwie widoczna blizna i 100% pewności że znamię było bezpieczne, niż usunięcie go laserem i potem zastanawianie się przez resztę życia czy wszystko z nim było w porządku.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-13 11:00:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.