Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-26, 23:01   #541
SimplyDivine
Zakorzenienie
 
Avatar SimplyDivine
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Koszalin/UK (DE74)
Wiadomości: 5 836
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam

Ja rowniez borykam sie z atopowym zapaleniem skory... Ponoc jest to choroba dziedziczna, ale w mojej rodzinie jestem jedynym przypadkiem - za to bardzo ekstremalnym Jako dziecko zdiagnozowano u mnie alergie pokarmowe ( cytrusy, czekolada, orzechy - czyli standard ) poza tym siersc zwierzat oprocz chomika, pylki traw, kurz i roztocza. Po taniej bizuterii rowniez mnie bola i ropieja uszy/swedzi skora wiec podejrzewam, ze i na nikiel jestem uczulona.
Przez kilka lat mialam spokoj z moja skora, lecz po przyjezdzie do Anglii i pracy jako kelnerka/barmanka moje dlonie byly w oplakanym stanie. Ilosc tygodni na ktorych bylam na zwolnieniu z powodu problemow skornych rowna sie chyba tygodniom spedzonym w pracy
Elocom i Elosone to standard, zawsze mam zapas.. W pewnym momencie skora na dloniach byla w takim oplakanym stanie, ze wygladalo to jakbym byla poparzona i to porzadnie, ciagle saczylo sie osocze, rany otwarte na palcach ktorymi nie moglam ruszyc.. Zostal mi przepisany Fucibet z antybiotykiem i pomoglo to zagoic rany. W tym czasie w Anglii byla fala upalow i slonca i chcac nie chcac na to slonce bylam wystawiona.. W przeciagu dwoch dni czerwone swedzace plamy mialam na dekolcie, rekach, udach i tylnej czesci nog ( w zgieciach kolan i na lydkach ) oraz wokol kostek na stopach. Lekarz brytyjski przepisal mi wielka tube DiproBase do tego 100 gramowa tube Metosynu i Balneum 84.75% do kapieli. Pomoglo na jakis czas. Udalo mi sie zmienic prace na biurowa i moje dlonie polepszyly sie i to ogromnie, na tyle, ze moglam odstawic Elocom ( Metosyn nie pomagal na dloniach ) Najgorsze jest to, ze w momencie odstawienia Elocomu w przeciagu kilku dni stan mojej skory pogorszyl sie diametralnie... Drapie sie w nocy, dlonie sa opuchniete i saczy sie z nich osocze, cale cialo jakby palilo od czarwonych plam rozsianych wszedzie.. Nogi sa najgorsze oraz pod biustem ( mam dosyc okazaly biust i przy cieplej pogodzie poci sie i swedzi )
Dodam, ze nie mam problemow na twarzy, nie uzywam zadnych perfumowanych kremow badz balsamow. Kosmetyki kolorowe glownie Clinique i mineralne z The Body Shop a do mycia szampon z Oilatum i olejek pod prysznic Eucerin...
Nie mam juz sil.. Lekarze nie robia nic poza wypisywaniem zwolnienia z pracy i tubce kolejnego sterydu.. Staram sie dostac do alergologa zeby powtorzyc testy bo w ciagu 20stu lat podejrzewam, ze cos sie zmienilo, ale zeby zobaczyc lekarza rodzinnego bede musiala czekac ze 2 tygodnie przynajmniej

W dodatku moj pepek zaczal sie ostatnio paprac - piecze, swedzi, wydobywa sie z niego nieprzyjemnie pachnacy plyn, czasem krwawi... ;/

Nie wiem juz co mam robic.. Natluszczanie nie pomaga bo te plamy swedza jeszcze bardziej i pod prysznicem odruchowo zrywam z siebie skore az do krwi..
__________________
12.01.2008 - 14.05.2012 - 10.05.2014
SimplyDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 09:37   #542
ulciaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Post Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

kto zrozumie lepiej czlowieka z tą chorobą jak nie czlowiek ktory boryka sie z tym samym,choruje na AZS od dziecka,prawda jest to ze jest to choroba genetyczna,u mnie w rodzinie rowniez jestem jedyną osobą z tymi dolegliwosciami ,natomiast moja mama jest nosicielem ma 55 lat i dopiero teraz objawila sie u niej ta choroba na skorze,obydwie mamy astme.jak do tej pory mam chyba ze 100 aptek w domu i nic nie pomaga i nie pomoze na dluzej niestety ale czas przywyknąc do tego.przez dwa lata mialam spokoj ze skora bralam duze ilosci lekow i wszystko siedzialo we mnie w srodku ,potrafilam miec wstrzasy anafilaktyczne pare razy w miesiacu,po tych wstrzasach zaczelam szfankowac z glową zaczely sie zaniki pamieci ,robilam cos i tracilam panowanie nad sama soba(jest to cos strasznego)w maju tego roku dostalam sie do kliniki w Łodzi na Barlickiego do domu wroicilam bez wiekszej wiedzy o swoim stanie zdrowia oprocz tego ze dowiedzialam sie ze mam aktywną bakterie,chory zolodek i jelita.W klinice badania wychodzily bledne z powodu brania przezemnie duzej ilosci lekow,wszystko sie chrzan...Po odstawieniu lekow w łodzi moja choroba wrocila na skore,walcze z tym juz od maja powiekszam tylko swoje zapasy roznorodnoscia lekow swoja domową apteke.choroba po czesci ustepuje na dzień lub dwa a wraca z podwojoną mocą.Niewiem jak inni ale ja psychicznie juz siadam,nie daje rady,piszcie co wy robicie na wyciszenie sie psychicznie i fizycznie.Pozdrawiam atopowcow.
ulciaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 16:49   #543
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LiryczneCudo Pokaż wiadomość
Cześć! Jestem nowa w tym wątków i też należę do atopowców mam pytanie i mam nadzieje, że któraś mi w tym pomoże miejsca gdzie wyskakiwały "placki" smarowałam różnymi maściami i kremami głównie były one na sterydach chodzi mi o plecy, które opaliłam na słoneczku i po pewnym czasie w miejscach gdzie niegdyś była maść wyskoczyły białe plamki obawiam się,że będą się one powiększać wygląda to mało estetycznie, czy znacie może jakiś krem lub maść która pozwoli na to żeby te placki się nie powiększały, albo żebym mogła to jakoś opalić.
o ile mi wiadomo to może być skutek opalania podczas kuracji lekami sterydowymi, radziłabym ci stosować stabilne filtry, najlepiej spf 50+, być może dzięki temu przebarwienia nie będa się powiększać.
Cytat:
Napisane przez SimplyDivine Pokaż wiadomość
Witam

Ja rowniez borykam sie z atopowym zapaleniem skory... Ponoc jest to choroba dziedziczna, ale w mojej rodzinie jestem jedynym przypadkiem - za to bardzo ekstremalnym Jako dziecko zdiagnozowano u mnie alergie pokarmowe ( cytrusy, czekolada, orzechy - czyli standard ) poza tym siersc zwierzat oprocz chomika, pylki traw, kurz i roztocza. Po taniej bizuterii rowniez mnie bola i ropieja uszy/swedzi skora wiec podejrzewam, ze i na nikiel jestem uczulona.
Przez kilka lat mialam spokoj z moja skora, lecz po przyjezdzie do Anglii i pracy jako kelnerka/barmanka moje dlonie byly w oplakanym stanie. Ilosc tygodni na ktorych bylam na zwolnieniu z powodu problemow skornych rowna sie chyba tygodniom spedzonym w pracy
Elocom i Elosone to standard, zawsze mam zapas.. W pewnym momencie skora na dloniach byla w takim oplakanym stanie, ze wygladalo to jakbym byla poparzona i to porzadnie, ciagle saczylo sie osocze, rany otwarte na palcach ktorymi nie moglam ruszyc.. Zostal mi przepisany Fucibet z antybiotykiem i pomoglo to zagoic rany. W tym czasie w Anglii byla fala upalow i slonca i chcac nie chcac na to slonce bylam wystawiona.. W przeciagu dwoch dni czerwone swedzace plamy mialam na dekolcie, rekach, udach i tylnej czesci nog ( w zgieciach kolan i na lydkach ) oraz wokol kostek na stopach. Lekarz brytyjski przepisal mi wielka tube DiproBase do tego 100 gramowa tube Metosynu i Balneum 84.75% do kapieli. Pomoglo na jakis czas. Udalo mi sie zmienic prace na biurowa i moje dlonie polepszyly sie i to ogromnie, na tyle, ze moglam odstawic Elocom ( Metosyn nie pomagal na dloniach ) Najgorsze jest to, ze w momencie odstawienia Elocomu w przeciagu kilku dni stan mojej skory pogorszyl sie diametralnie... Drapie sie w nocy, dlonie sa opuchniete i saczy sie z nich osocze, cale cialo jakby palilo od czarwonych plam rozsianych wszedzie.. Nogi sa najgorsze oraz pod biustem ( mam dosyc okazaly biust i przy cieplej pogodzie poci sie i swedzi )
Dodam, ze nie mam problemow na twarzy, nie uzywam zadnych perfumowanych kremow badz balsamow. Kosmetyki kolorowe glownie Clinique i mineralne z The Body Shop a do mycia szampon z Oilatum i olejek pod prysznic Eucerin...
Nie mam juz sil.. Lekarze nie robia nic poza wypisywaniem zwolnienia z pracy i tubce kolejnego sterydu.. Staram sie dostac do alergologa zeby powtorzyc testy bo w ciagu 20stu lat podejrzewam, ze cos sie zmienilo, ale zeby zobaczyc lekarza rodzinnego bede musiala czekac ze 2 tygodnie przynajmniej

W dodatku moj pepek zaczal sie ostatnio paprac - piecze, swedzi, wydobywa sie z niego nieprzyjemnie pachnacy plyn, czasem krwawi... ;/

Nie wiem juz co mam robic.. Natluszczanie nie pomaga bo te plamy swedza jeszcze bardziej i pod prysznicem odruchowo zrywam z siebie skore az do krwi..
stosujesz tylko maści sterydowe? ja, kiedy te leki nie dawały u mnie efektów a zmiany wystąpiły też na twarzy (a sterydów nie wolno stosować na twarz), dostałam od mojej alergolożki maść protopic, która mi bardzo pomogła (miałam na policzkach i powiekach saczące się rany), może i dla ciebie byłaby dobra?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 19:47   #544
LiryczneCudo
Raczkowanie
 
Avatar LiryczneCudo
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 191
GG do LiryczneCudo
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

loss_lauri - wiesz ja właśnie stosowałam te maści podczas zimy i teraz przez słońce zaczęły mi te plamy wychodzić stosowałam filtr 20 więc zakupie ten większy może nie będą się powiększać
__________________
...Nothing Else Matters...
LiryczneCudo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 21:05   #545
SimplyDivine
Zakorzenienie
 
Avatar SimplyDivine
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Koszalin/UK (DE74)
Wiadomości: 5 836
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość

stosujesz tylko maści sterydowe? ja, kiedy te leki nie dawały u mnie efektów a zmiany wystąpiły też na twarzy (a sterydów nie wolno stosować na twarz), dostałam od mojej alergolożki maść protopic, która mi bardzo pomogła (miałam na policzkach i powiekach saczące się rany), może i dla ciebie byłaby dobra?
Stosuje tylko sterydy jak juz naprawde musze a tak to natluszczacze/nawilzacze. Nie wiem czy w Anglii protopic dostane,tutaj jedyne co robia to przepisuja sterydy i daja zwolnienie na tydzien ;/ Chce to jakos zaleczyc bo we wrzesniu lece na tydzien do Grecji i pomimo iz bede uzywala filtra +50 dla alergikow to i tak sie troche boje :/ Na twarzy na szczescie nic nie mam, jedynie prawe oko lzawi, piecze i puchnie co jakis czas, ale sterydow na to nie stosuje
__________________
12.01.2008 - 14.05.2012 - 10.05.2014
SimplyDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 12:51   #546
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SimplyDivine Pokaż wiadomość
Stosuje tylko sterydy jak juz naprawde musze a tak to natluszczacze/nawilzacze. Nie wiem czy w Anglii protopic dostane,tutaj jedyne co robia to przepisuja sterydy i daja zwolnienie na tydzien ;/ Chce to jakos zaleczyc bo we wrzesniu lece na tydzien do Grecji i pomimo iz bede uzywala filtra +50 dla alergikow to i tak sie troche boje :/ Na twarzy na szczescie nic nie mam, jedynie prawe oko lzawi, piecze i puchnie co jakis czas, ale sterydow na to nie stosuje
ja też dostałam protopic, ale tak średnio na mnie działa. Z tym, ze jest piekielnie drogi, mała tubeczka 10ml kosztuje 70 zł. dzisiaj byłam u derma i zmieniono mi lek na alergie z telfastu na aerius chyba. Nie mam pewnosci co jest na recepcie napisane i maśc na zamówienie. dam znać jak moja skóa po tym.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'

Edytowane przez beaucoup
Czas edycji: 2009-07-28 o 12:55
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 15:54   #547
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SimplyDivine Pokaż wiadomość
Nie wiem czy w Anglii protopic dostane,tutaj jedyne co robia to przepisuja sterydy i daja zwolnienie na tydzien ;/
jest dostepny. ja mialam kuracje 7-o dniowa na twarz.

znow mialam piekna opalenizne 3 dni i powstaja przebarwienia,ehhh co roku to samo
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 20:57   #548
SimplyDivine
Zakorzenienie
 
Avatar SimplyDivine
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Koszalin/UK (DE74)
Wiadomości: 5 836
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
jest dostepny. ja mialam kuracje 7-o dniowa na twarz.

znow mialam piekna opalenizne 3 dni i powstaja przebarwienia,ehhh co roku to samo
I jak sobie radzisz tutaj ze swoja egzema ? Ja juz naprawde nie wiem co robic... Swedzi mnie wszystko, jak sie czyms posmaruje to jeszcze bardziej.. Z dloni mi prawie wszystko zeszlo dzieki Elocomowi, ale calych nog przeciez nie bede sterydem smarowac. W dodatku odstalam jakiejs wysypki na brzuchu a do lekarza nie ma nawet wolnych terminow, a emergency to to niby nie jest ;/ Chyba sie jednak prywatnie do alergologa wybiore bo na GP nie ma co czekac W tej chwili jedyne czesci ciala jakie mam wolne od wysypki albo od czerwonych, suchych, swedzacych plam to twarz i plecy..
__________________
12.01.2008 - 14.05.2012 - 10.05.2014
SimplyDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:33   #549
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Minusem w tym wszystkim jest to, że w przypadku AZS nie możliwe jest całkowite wyleczenie skóry. Jedyne co można zrobić to własciwie złagodzic objawy. w lecie stosowanie niektórych środków jest ryzykowne, intensywne opalanie też odradzam, ponieważ potem pojawią się przebarwienia. Niektóre leki grorzą ponadto fototoksycznym uszkodzeniem skóry - a stąd prosta droga do stanu zapalnego.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 15:02   #550
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SimplyDivine Pokaż wiadomość
I jak sobie radzisz tutaj ze swoja egzema ? Ja juz naprawde nie wiem co robic... Swedzi mnie wszystko, jak sie czyms posmaruje to jeszcze bardziej.. Z dloni mi prawie wszystko zeszlo dzieki Elocomowi, ale calych nog przeciez nie bede sterydem smarowac. W dodatku odstalam jakiejs wysypki na brzuchu a do lekarza nie ma nawet wolnych terminow, a emergency to to niby nie jest ;/ Chyba sie jednak prywatnie do alergologa wybiore bo na GP nie ma co czekac W tej chwili jedyne czesci ciala jakie mam wolne od wysypki albo od czerwonych, suchych, swedzacych plam to twarz i plecy..
juz kiedys Ci pisalam na ten temat. nie radze sobie 15 lat wszystkie objawy zniknely i pojawily sie ponownie miesiac po zamieszkaniu w uk.
zawsze mialam zmiany na skorze,ale teraz to stan krytyczny. w nocy znow rozdrapalam reke dokrwi i ledwo dzis nia ruszam.
jutro ide do lekarza...ponownie.
ja bym nie wahała uzyc sie sterydow na nogi. mi juz 3 lekarzy kazalo użyć nawet na twarz, oczywiscie zredukowana dawke i tylko w ostatecznosci.nie dluzej niz 3 dni.

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Minusem w tym wszystkim jest to, że w przypadku AZS nie możliwe jest całkowite wyleczenie skóry. Jedyne co można zrobić to własciwie złagodzic objawy. w lecie stosowanie niektórych środków jest ryzykowne, intensywne opalanie też odradzam, ponieważ potem pojawią się przebarwienia. Niektóre leki grorzą ponadto fototoksycznym uszkodzeniem skóry - a stąd prosta droga do stanu zapalnego.
nie da sie wyleczyc,ale co ja bym dala,za kolejne 15 lat spokoju z tym chorobskiem w lecie staram sie odstawiac wszystko,gdyz rok temu po raz pierwszy pojawily sie przebarwienia....i tak juz chyba zostanie, bo w tym roku powtorka z rozrywki.
ze sloncem polemizowalabym. mnostwo lekarzy zaleca je,gdyz lagodzi ono stany zapalne skory. w moim przypadku tez tak zawsze bylo. niestety rok temu sie skonczylo i jak krowka teraz wygladam,taka rasowa "łaciata"
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2009-07-29 o 15:03
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:41   #551
Ago18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 995
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

witam was ja tez jestem atopikiem juz sobie nie radze własnie sie drapie.... do dermatologa w moim miescie dostac sie to koszmar.... a do tego te leki sa tak cholernie drogie a na dodatek straciłam prace : ( moj stan psychiczny jeszcze to pogarsza, w nocy drapie sie do krwi Kupuje balsamy ale te tanie bo na drogie mnie nie stac Mozecie mi poradzic jakie sa dobre balsamuy z tej nizszej połki? co gorsza nie miałam tego swinstawa nigdy na twarzy tearz wygladam jak człwoiek waz,,, a zaczeło sie od oczu... jestem cala łuszczaca sie i czerwona. po wakcyjnym opalaniu wygladam jak łacaity waz : ( nie mam jzu siły z tym walczyc pomozcie
__________________
ciuszki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post25906442
szczęśliwa żona <3
Ago18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 13:12   #552
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ago18 Pokaż wiadomość
witam was ja tez jestem atopikiem juz sobie nie radze własnie sie drapie.... do dermatologa w moim miescie dostac sie to koszmar.... a do tego te leki sa tak cholernie drogie a na dodatek straciłam prace : ( moj stan psychiczny jeszcze to pogarsza, w nocy drapie sie do krwi Kupuje balsamy ale te tanie bo na drogie mnie nie stac Mozecie mi poradzic jakie sa dobre balsamuy z tej nizszej połki? co gorsza nie miałam tego swinstawa nigdy na twarzy tearz wygladam jak człwoiek waz,,, a zaczeło sie od oczu... jestem cala łuszczaca sie i czerwona. po wakcyjnym opalaniu wygladam jak łacaity waz : ( nie mam jzu siły z tym walczyc pomozcie
Ago, u mnie niestety plamy umiejscowione są głównie na twarzy (powieki, policzki), szyi i dekolcie. chciałabym,żeby były w mniej widocznym miejscu, ale na razie cieszę się z tego, że obecnie (dzięki diecie eliminacyjnej głównie) mam zdrową skórę.
a co do balsamów - to nieprawda, że te najdroższe i apteczne są najlepsze do gojenia/regeneracji skóry z AZS. ja miałam już chyba wszystkie balsamy dla atopików (lipikar LRP, trixerę Avene, atoderm pp Biodermy, emolium, exomegę A-Dermy, atoperal...) i co? i najlepsze okazały się zwykłe bazy, czyli dermobaza (ok 8 zł/30g), lipobaza (25 zł/100g) a najnajnaj - czyste masło karite. ja kupuję to firmy Mypa w drogerii Natura, jest bardzo tanie(ok 13 zł/100g, ale często są promocje i wtedy kosztuje ok 8 zł) - świetnie natłuszcza, ale nie jak parafina, tzn nie tworzy filmu, który chroni (ale tłuściutka powłoczka tez jest), ale wchłania się i tak jakby 'uszczelnia' skórę. ponadto jest baardzo wydajne. dla mnie jest doskonałe.
powiem ci też, że bardzo dobrze działają na mnie oleje dostępne w sklepie Biochemia Urody - skwalan(9zł/15ml) i olej arganowy(25zł/50ml) oraz żel hialuronowy (15-20 zł/50 ml), które dosłownie leczą skórę.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 03:03   #553
martaikuba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ago18 Pokaż wiadomość
witam was ja tez jestem atopikiem juz sobie nie radze własnie sie drapie.... do dermatologa w moim miescie dostac sie to koszmar.... a do tego te leki sa tak cholernie drogie a na dodatek straciłam prace : ( moj stan psychiczny jeszcze to pogarsza, w nocy drapie sie do krwi Kupuje balsamy ale te tanie bo na drogie mnie nie stac Mozecie mi poradzic jakie sa dobre balsamuy z tej nizszej połki? co gorsza nie miałam tego swinstawa nigdy na twarzy tearz wygladam jak człwoiek waz,,, a zaczeło sie od oczu... jestem cala łuszczaca sie i czerwona. po wakcyjnym opalaniu wygladam jak łacaity waz : ( nie mam jzu siły z tym walczyc pomozcie
witaj,
mój synek i ja takze chorujemy na azs. Mam za soba wiele wypróbowanych kosmetyków przeznaczonych do skóry atopowej. Przy nasilonych objawach azs (np. bardzo mocne swędzenie ) stosuję krem Trójaktywny Emolium P. Ponieważ używam emolium od jakiegoś czasu to podpytuje w aptekach o promocje, tak by kupić te kosmetyki taniej. Wiem, że teraz jest nowa akcja - jeśli masz dotęp do internetu to sprawdź na www.emolium.pl. W ramach tej akcji mozna skorzystać z bezpłatnej wizyty u dermatologa. Jeśli dobrze pamiętam to jest to mozliwe w 18 miastach w Polsce. Podpytaj w aptece lub zajrzyj do internetu. Pozdrawiam serdecznie
martaikuba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 10:58   #554
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ago18 Pokaż wiadomość
witam was ja tez jestem atopikiem juz sobie nie radze własnie sie drapie.... do dermatologa w moim miescie dostac sie to koszmar.... a do tego te leki sa tak cholernie drogie a na dodatek straciłam prace : ( moj stan psychiczny jeszcze to pogarsza, w nocy drapie sie do krwi Kupuje balsamy ale te tanie bo na drogie mnie nie stac Mozecie mi poradzic jakie sa dobre balsamuy z tej nizszej połki? co gorsza nie miałam tego swinstawa nigdy na twarzy tearz wygladam jak człwoiek waz,,, a zaczeło sie od oczu... jestem cala łuszczaca sie i czerwona. po wakcyjnym opalaniu wygladam jak łacaity waz : ( nie mam jzu siły z tym walczyc pomozcie
a ja Ci radzę emolium, on dosyć dobrze się u mnie spisywał. chociaz teraz używam dość drogiej a dermy. Ale powiem Ci, ze walcz o tego dermatologa, może jakaś robiona maść Ci pomoże. A poza tym idz do apteki i popros o próbki róznych kosmteyków dla atopowców. Ja tak robiłam i dostałam naprawde dużo(oczywiscie w kilku aptekach). Albo napisz do firm, wtedy możesz się przekonac co naprawde ci pomoze i może wtedy się uda wybrac coś z tej niższej półki. Co do emolium to własnie jego dali mi w aptekach najwiecej! I nie poddawać się! Trzymaj się
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 23:30   #555
martaikuba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beaucoup Pokaż wiadomość
a ja Ci radzę emolium, on dosyć dobrze się u mnie spisywał. chociaz teraz używam dość drogiej a dermy. Ale powiem Ci, ze walcz o tego dermatologa, może jakaś robiona maść Ci pomoże. A poza tym idz do apteki i popros o próbki róznych kosmteyków dla atopowców. Ja tak robiłam i dostałam naprawde dużo(oczywiscie w kilku aptekach). Albo napisz do firm, wtedy możesz się przekonac co naprawde ci pomoze i może wtedy się uda wybrac coś z tej niższej półki. Co do emolium to własnie jego dali mi w aptekach najwiecej! I nie poddawać się! Trzymaj się
witajcie,
mam nadzieję , że ta informacja przyda się azs-owcom. Byłam w środę w aptece i dowiedziałam się od zaprzyjaźnionej pani farmaceutki o nowej akcji prowadzonej w wybranych aptekach. Przy zakupie kosmetyków emolium otrzymuje się kartę klubowicza. W ramach tej akcji są bezpłatne wizyty u lekarzy dermatologów, chyba w 18 miastach Polski, w 2 połowie września. To dobry sposób, żeby skorzystać z rady lekarzy, którzy się znają na azs. Podpytaj w aptece i głowa do góry!
martaikuba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 13:50   #556
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malinka1 Pokaż wiadomość
hej mam pytanko ostatnio okazało się ze jestem uczulona na żyletki do golenia ma ktoś pomysł jak się mam golić?
depilator kremy plastry?
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 21:53   #557
kinita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa/UK
Wiadomości: 7
GG do kinita
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

To jest mój pierwszy post na tym forum... Wolałabym pisać o czymś fajniejszym, perfumach, czy makijażu, ale cóż, są ważniejsze sprawy...
Wychodzi na to, że tak, jak wiele z Was jestem atopowcem. Nie wiem tego na 100%, ale tak podejrzewam.
Jako dziecko miałam dość silną alergię skórną, latem, w okresie pylenia i wysokiej temperatury. Przejawiało się to swędzącą wysypką pod kolanami i w załamaniach łokci. Ale wapno, Zyrtec i jakieś maści pomagały.
Potem była długa przerwa, w międzyczasie miałam może 2 czy 3 "przygody" z wysypką. Raz po zakupie nowych spodni (niklowany pasek) i w sytuacji silnie stresowej, ale ogólnie był spokój...
Do momentu przyjazdu do Anglii... Zaczęło się okropnym uczuleniem na palcach (wysypka z krostkami wypełnionymi płynem) po założeniu tipsów. Dodam, że wcześniej nosiłam tipsy ponad rok, robione w tym samym zakładzie i na tym samym materiale i nie działo się absolutnie nic, no ale to było, jak mieszkałam w Polsce.
Potem zaczęła się wysypka na szyi, pod kolanami, w zgięciach łokci i na brzuchu, na wysokości paska od spodni, no i ręce... Pracuję w markecie, i często mam kontakt z brudnymi kartonowymi pudełkami i wszechobecnym kurzem, do tego w domu, (jak wszędzie w Anglii) mamy pleśń, nie jakąś strasznie wielką ale zawsze... I to na pewno nie pomaga.
Tylko, że to, co mi sie przydarzyło ostatnio jest najgorsze.
Obudziłam się ze spuchniętą twarzą, głównie powiekami, tak, że prawie nie widziałam, wyglądałam jak bym chlała miesiąc bez przerwy, oczy mi łzawiły i swędziały, a w dodatku wysypka pokryła mi większą część ciała.
Jak już pisałam, mieszkam w Anglii, i pojechałam z tym na ostry dyżur. Jakiś pakistański lekarz spojrzał na to pobieżnie, stwierdził, że on nie jest lekarzem od skóry (i nikt w tym szpitalu nie jest) i że mi nie pomoże.
Liczyłam na jakiś konkretny zastrzyk odczulający, czy badania jakieś, no ale widocznie za dużo się "Leśnej Góry" naoglądałam. Spytał mnie, co biorę. Powiedziałam, że Piriton (który na tak silne uczulenie nie pomagał) i Hydrocortizone, który byl skuteczny, ale na dużo mniejsze powierzchnie.
No i co? Przepisał mi dokładnie to samo, z tym, że podwójne opakowania... Po wyjściu z gabinetu podarłam receptę...
Prosto ze szpitala pojechałam do zwykłej przychodni, bo aż sie poryczałam po tej wizycie.
Lekarka (również jakaś Hinduska) przepisała mi antybiotyk Flucloxacillin (4 tabletki na dobę przez 28 dni, ale pomógł od razu), Cetrizin, maść Fucibet, Hydrocortizon do smarowania wokół oczu (jak zejdzie opuchlizna) i balsam Dermol 500.
Przez ten miesiąc brania antybiotyku było wręcz idealnie, potem czasem mnie coś swędziało, ale generalnie biorąc Cetrizin nie miałam większych problemów (nawet jak się gdzieś drapałam, to nie zaogniało się to od razu)
No i było tak pięknie do wczoraj. W pracy swędziały mnie oczy, ale myślałam, że to od jarzeniówek i kurzu i smarowałam powieki wazeliną do ust.
A dzisiaj obudziłam się, z oczami, jak by mnie ktoś pobił, powieki spuchnięte, jak u boksera po walce, i bardzo zaczerwienione dookoła.
Wypiłam podwójne wapno, zrobiłam okład z rumianku i nic, więc znowu poszłam do lekarza (w okularach słonecznych). Tym razem wreszcie Anglik, w dodatku facet. Przepisał mi to, co wtedy brałam, ale dodatkowo dał skierowanie do dermatologa, bo stwierdzil, że tutaj już nic więcej nie zrobi. Tylko, że na wizyte mam czekać ok 4 tygodnie.

I mam do Was pytanie, miała któraś z Was coś podobnego (chodzi mi konkretnie o oczy)? Nic nowego nie jadłam, żadnych cieni do oczu ostatnio nie używałam, kosmetyki do mycia mam bardzo delikatne, seria AA Help, do skóry atopowej i bardzo wrażliwej, powieki smarowałam Emolium i Oillan, czyli nic podejrzanego...
I czy dermatolog dostrzerze cokolwiek, miesiąc po rozpoczęciu kuracji antybiotykiem, skoro ostatnio poprawę było widać juz na 2 dzien?

Sorki, ze tak dlugo, ale nie umiałam tego krócej opisać
kinita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 10:49   #558
Dzelka32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Angry Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

wtam jestem pierwszy raz na forumsadze ze tez mam problem z atopowym zapaleniem skory dluzszy czas mialam podczas zimy liszaje na buzi to bylok kilka czerwonych plamek ze schodzonca skora dermatolok wypisal mi masc ale co zime one pojawialy sie teraz mam jedna wielka czerwona plame obejmojaca cala brode dotego schodzi mi skora swedzi i piecze Chce poprostu wiedziec czy to jest azs czy nie moge dodac ze jestem w ciazy i moze tak mosi byc. Prosze o pomoc bo inaczej oszaleje.
Dzelka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 15:17   #559
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

AZS potwerdziłyby testy alergologiczne - ważne by wytypowac alergen, który podrażnia. Bardzo możliwe że twj stan związany jest rtównież z ciążą - czasem problemy skórne - swędzenie jest czasem powodowane zmianami hormonalnymi i stanowi odpowiedź ze strony tarczycy lub wątroby. Udaj się do lekarza - w twoim przypadku leczenie musi byc bardzo ostrażne, by nie stanowiło zagrożenia dla dziecka.
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 10:10   #560
kinita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa/UK
Wiadomości: 7
GG do kinita
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Udaj się do lekarza - w twoim przypadku leczenie musi byc bardzo ostrażne, by nie stanowiło zagrożenia dla dziecka.
No wlasnie, ja w czasie wizyty powiedzialam, ze staramy sie o dziecko, i lekarz kazal odstawic leki antyhistaminowe, a zostawil antybiotyk, co mnie troche zdziwilo...
kinita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:49   #561
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Jeżeli starasz się o dziecko lekarz faktycznie powinien wykluczyć antybiotyk. W przypadku ciąży ASZ leczy się za pomocą środków powierzchniowych - emolientów.
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 13:34   #562
kinita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa/UK
Wiadomości: 7
GG do kinita
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Tu niestety potrzebne bylo cos mocniejszego, ale tak czy inaczej, troche sie obawiam tego antybiotyku, zwlaszcza, ze jest chyba dosc mocny, 4 tabletki dziennie przez 28 dni... No ale coz, w ciazy jeszcze nie jestem, wiec moze jakos to bedzie. Ten lekarz i tak wydal mi sie najbardziej rzeczowy ze wszystkich, z ktorymi mialam do czynienia w UK...

Termin u dermatologa mam na 24 listopada. ech... Anglia...
I do tego czasu chyba się wściekne. Tak, jak poradził lekarz, odstawiłam cetrizin i juz widac, a raczej czuć skutki. Wszystko mnie swędzi, a najgorsze, ze twarz też. Wrrrr

Edytowane przez kinita
Czas edycji: 2009-10-16 o 12:09
kinita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 09:13   #563
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

wczoraj dowiedzialam sie, ze bliska mi osoba ma AZS - dzis jest w szpitalu - po to, by uspokoic system

zastanawiam sie, czy biochemicznymi sposobami nie daloby sie zaleczyc objawopw skornych... mocznik, olej z ogorecznika, naturalny czynnik nawilzajacy...

czy ktoras z Was - probowala mazidlowych sposobow?

edit - doczytalam watek - Loss lauri - widze, ze stosujesz mazidlowe sposoby piszesz o diecie - czy moglabys zdradzic wiecej?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2009-10-20 o 09:43
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 09:51   #564
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Mnie w złagodzeniu objawów bardzo pomogło odstawienie (całkowite) wody do mycia twarzy i przestawienie się z kremów apteczno-drogeryjnych na preparaty z BU.

Pomogło, nie powiem, również kieszeni kupowanie w aptece kremów (nieskutecznych) po kilkadziesiat złotych a olejków i serum po kilkanaście, róznice robi znacząca, a takiej cery jak teraz nie miałam od dobrych paru lat.
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 10:40   #565
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

w takim razie czeka mnie prawdziwa przeprawa - bo osoba, o ktorej pisze to moj narzeczony, ktory kiedy widzi polki lodowki zaladowane mazidelkami - usmiecha sie od ucha do ucha... ale watpie, zeby chcial tak sam...sobie mieszac

ma zmiany w okolicach oczu i w stawie lokciowym ... mam nadzieje, ze po przeprowadzeniu testow okaze sie, ze dzialaja na niego alergeny, ktore latwo wyeliminowac....
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 10:54   #566
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

W przypadku ASZ jeżeli jest sie w stanie wskazac alergenty, to juz duzy sukce. Co prawda nie wszystkie czynniki uczulające da się wyeliminowac z naszego otoczenia, ale jest zawsze szansa że podrażnienie będzie mniejsze a leczenie skuteczne
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 11:37   #567
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
W przypadku ASZ jeżeli jest sie w stanie wskazac alergenty, to juz duzy sukce. Co prawda nie wszystkie czynniki uczulające da się wyeliminowac z naszego otoczenia, ale jest zawsze szansa że podrażnienie będzie mniejsze a leczenie skuteczne
jutro bedziemy wiedziec, jakim alergenom wytoczyc wojne testy skorne objely ponad 25 pozycji. Pamietam, ze w dziecinstwie robiono mi testy na przedramieniu - Adam ma cale plecy w plastrach, pod ktorymi kryja sie miejsca poddane testom
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 13:30   #568
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
jutro bedziemy wiedziec, jakim alergenom wytoczyc wojne testy skorne objely ponad 25 pozycji. Pamietam, ze w dziecinstwie robiono mi testy na przedramieniu - Adam ma cale plecy w plastrach, pod ktorymi kryja sie miejsca poddane testom
To trzymam , zeby mu cokolwiek wyszło z tych testów - w moim przypadku nie wykazały te plastry uczulenia na żaden konkretny czynnik, a zdarzyło się i tak, ze powędrowałam do szpitala na ostry dyzur, tak mi AZS dopiekło
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 20:07   #569
SimplyDivine
Zakorzenienie
 
Avatar SimplyDivine
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Koszalin/UK (DE74)
Wiadomości: 5 836
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

A ja po wielu latach walki z moja przesuszona, luszczaca sie skora i dlonmi ktorych wstydzilam sie komukolwiek pokazac mam spokoj Wystarczylo odstawic pomidory - od dwoch miesiecy moja skora jest w stanie idealnym, a czasem bywalo tak zle, ze nie moglam zgiac palcow, rany robily mi sie z niczego, skorcha luszczyla sie platami i musialam miec zwolnienia z pracy.. Tesknie za salatka z pomidorow, ale nie tesknie w ogole za moim AZS/egzema Dowodem, ze to pomidory byla wycieczka do Grecji. Po 2 tygodniach od odstawienia wszystkie zmiany skorne zniknely, ale greckie pomidory sa tak pyszne, ze nie moglam im sie oprzec i juz na 3 dzien pobytu caly dekolt i dlonie pokryte byly w piekacych, czerwonych plackach. Teraz tylko musze tylko regularnie nawilzac skore i nie pamietam juz kiedy ostatni raz uzylam masci ze sterydem
__________________
12.01.2008 - 14.05.2012 - 10.05.2014
SimplyDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 10:59   #570
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Pomidory faktycznie czesto uczulają, podobnie zresztą jak cytrusy, a niekiedy nawet - czekolada. Ciesze się, że udało się zidentyfikować alergen. Faktycznie szkoda wyrzucac z jadłospisu coś, co się lubi, ale jeżeli jest to konieczne dla zdrowia...
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.