Rozmiar pończoch - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 16:17   #1
loving
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 47

Rozmiar pończoch


No więc tak. Siostra za 3 miesiące wychodzi za mąż i uznała, że che założyć pod sukienkę pończochy. Najlepiej samonośne. A raczej sprawdzić najpierw jak się w nich chodzi. Ma jednak problem, bo nie wie jaki rozmiar wybrać.

Ma 161 cm wzrostu. Jest szczupła, ale udka ma trochę większe, coś 56 cm w najszerszym miejscu.

Poszła wczoraj do sklepu z bielizną i porosiła panią o pomoc, ale pani odwarkła jej dosłownie tekstem: "a co to ja znawca nóg" - nie rozumiem, po co jej taka praca, jak nie chce pomóc.

Jaka jest wasza opinia? Jaki rozmiar wybrac ?
loving jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:03   #2
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Rozmiar pończoch

Biorę zawsze taki jak rozmiar rajstop.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:06   #3
jmni123
Rozeznanie
 
Avatar jmni123
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: dś
Wiadomości: 552
Dot.: Rozmiar pończoch

Cytat:
Napisane przez loving Pokaż wiadomość
No więc tak. Siostra za 3 miesiące wychodzi za mąż i uznała, że che założyć pod sukienkę pończochy. Najlepiej samonośne. A raczej sprawdzić najpierw jak się w nich chodzi. Ma jednak problem, bo nie wie jaki rozmiar wybrać.

Ma 161 cm wzrostu. Jest szczupła, ale udka ma trochę większe, coś 56 cm w najszerszym miejscu.

Poszła wczoraj do sklepu z bielizną i porosiła panią o pomoc, ale pani odwarkła jej dosłownie tekstem: "a co to ja znawca nóg" - nie rozumiem, po co jej taka praca, jak nie chce pomóc.

Jaka jest wasza opinia? Jaki rozmiar wybrac ?
Najlepiej poczytać na ten temat na stronach internetowych, tam z reguły się można o wiele więcej samemu dowiedzieć, a i polecam przejrzenie allegro albo poszukaniu w google. Też jeśli nigdy nie nosiła pończoch to niech celuje w jakieś tanie co np. nie będzie ich szkoda jak się zniszczą, bo niestety ale na pończochy trzeba uważać. A co do rozmiarówki: różnie to z tym bywa do wzrostu 161 niby podają 2/3 jak w rajstopach np. gatta tak ma, a inne marki w większości mają rozmiarówki dokładne.. nie wiem jak to opisać .. generalnie najlepiej jak sobie już coś znajdzie to niech popatrzy na opis
__________________
"Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz, ale wiedz zawsze, co mówisz." -George Bernard Shaw


jmni123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:46   #4
hotlikefire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 197
Dot.: Rozmiar pończoch

ja bym doradzała 3 bo 2 mogą przy takim obwodzie w udach robić "bułki"
hotlikefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:47   #5
andune
Rozeznanie
 
Avatar andune
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 817
Dot.: Rozmiar pończoch

a ja od siebie dorzucę, niech jednak siostra zainwestuje w tanie - bo tanie, ale jednak samonośne z paskami silikonu trzymającymi pończochę na miejscu. Bo da się też dostać pończochy bardzo tanie, ale niestety bez silikonowego paska. Coś jak podkolanówki, obciskające udo. Niestety udo nie zachowuje się jak "podkolano" (miejsce, gdzie mocuje się podkolanówki), bardzo łatwo tworzy się nieładny wałeczek, nawet jeśli jest się szczupłym.
powodzenia
__________________
cierpienie jest prowokacją
andune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 18:53   #6
loving
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 47
Dot.: Rozmiar pończoch

Hmmm Siostra jesli chodzi o rajstopy to spokojnie nosi 2.

Zadaje sobie jednak sprawę, że pończocha a rajstopy to nie to samo.
Dziś w necie znalazła tanie pończochy, w rozmiarze 2/3 i jedyna informacja przy nich to to, że są dla pan o wzroscie 162-168.
Druga rozmiarówka to 3/4 dla wzrostu 168- 174.

Myślę, jednak, że może 2/3 było by db.
loving jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 20:43   #7
hotlikefire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 197
Dot.: Rozmiar pończoch

ja osobiście nie ufam takim "łamanym" rozmiarówką... Proponuje żeby siostra kupiła na próbę jedną parę 2 i jedną parę 3 i po prostu zmierzyła 2 mogą bułkować a 3 moga okazac się za luźne, ale inaczej niż metodą prób i błędów się tego nie dowie
hotlikefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.