Tłusta cera. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-23, 10:38   #451
lililjan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 39
Dot.: Pomocy...cera tłusta - wrażliwa chce pić!!

To mój pierwszy post na tym portalu. Dziewczyny mam problem..i już nie wiem co mam robić. Byłam u kosmetyczek i dermatologów, ale ich zalecenia wzajemnie się wykluczają..co nie znaczy,że nie próbowałam, ale nic nie działa! A nawet jest gorzej. Tak na serio sama nie wiem jaką mam cerę Każdy mówi co innego, ale doszłam do wniosku, że musi być ona własnie wrażliwa, ale tłusta, z przesuszeniami i rozszerzonymi naczynkami, a jakby tego było mało, to rozszerzone pory i ostatnio pojawiły się wykwity ropne (mało, bo mało a jednak). Wszystkie kosmetyki, które stosuję ( Delikatny kremowy żel do mycia twarzy Lirene -różowy, krem na noc do cery naczynkowej AA, i maseczki z zielonej glinki raz na tydzień) są niby ok, ale pomagają na jedną rzecz. Np żel łagodzi, ale zapycha pory. Jest coraz gorzej. Nie wiem co mam robić. Podobnp może ratować mnie tylko oczyszczanie u kosmetyczki (po którym widzę za przeproszeniem gównianą różnicę- poza tym nie mam teraz kasy na takie rzeczy) Czy jest ktoś kto może mi pomóc?
lililjan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:48   #452
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Pomocy...cera tłusta - wrażliwa chce pić!!

lilijan, poczytaj tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ght=odwodniona
Meell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 20:38   #453
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Mam otóż bardzo tłustą cerę. Przeczytałam, że trzeba ją nawilżać, wiec okej, kupiłam ziaję ogórkową i nawilżam. Nic nie pomaga, nawet szkodzi, bo cera się jakby bardziej przetłuszcza. Więc dalej, polecana na wizażu oliwka Hippa, stosowana przez pół roku-nic. Kupiłam silicosan, który m.in. miał zmniejszać łojotok- też nic. Stosuję co dwa dni maseczkę z Lirene z białą glinką. Nie muszę chyba już nic mówić. Stosuję revlon i puder z rimmela stay matte, ktore mają bardzo dobre recenzje na KWC. Matują na pół godz., ale jak wytrzymać 8 lekcji w szkole!? Tak, stosuję bibułki matujące i pudruję się, ale ciężko to tak na każdej przerwie, a na lekcji i tak znowu to samo. Macie jeszcze jakieś sprawdzone rady? Przez te lustro na twarzy straciłam całą pewność siebie, w gim. byłam sympatyczna i lubiłam być w centrum uwagi, a teraz w liceum wstydzę się do kogoś odezwać, podnieść głowę na przerwie..
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 08:17   #454
awm28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

hej co to nawilzania tłustej cery to sa dwie sprzeczne szkoly na ten temat. Ja tez mam tłusta cerę i jak stosuja kremy to jest jeszcze gorzej wiec przestałam. Stosuje tonik z zielonej herbaty, puder jak wychodze z loreala mineralny. Fajne efekty dają tez peelingi z kwasami ale to troszke kosztuje . moze przecieraj twarz naparem z ziół , szałwią , pokrzywą .
awm28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 08:41   #455
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Myslę, że powinnaś zapisać się do dermatologa, można do niego iść bez skierowania.
Poza tym nie używaj kremów Ziaji, bo one tłustej cerze wiecej szkody robią niż pożytku.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 12:21   #456
siaba daba
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

omatko jakie rewelacje tu wypisujecie
każdą cerę trzeba nawilżać, tłustą też. Nie ma tu żadnych dwóch szkół, jeste jedna dobra, a reszta to bulshit xD
Kremy Ziaja są rózne i nie wszystkie źle działają na tłustą cerę... a poza tym wątrki o tym już są na wizażu ;]
siaba daba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 19:32   #457
emma__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 132
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Maść cynkowa! Wiem , o czym mówisz , przeżyłąm setki toników kremów i żelów. byłam nieraz u dermatologa i pomagał , ale góra na 1 miesiąc. Pare tygodni temu odkryłam maść cynkową , ale nie punktowo! smaruj całe " strefy" efekty jużpo kilku dniach , a maśćcynkowa kosztuje 3 zł? na pewno nie zaszkodzi .
emma__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 20:13   #458
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Zakupię tą maść cynkową i mam nadzieję, że coś pomoże. To jaki krem byście proponowały, który by nawilżał tłustą cerę i nadawałby się pod revlona? Myślałam o Humektanie, ale czy nie jest on tylko dla suchej cery?
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 21:18   #459
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Zakupię tą maść cynkową i mam nadzieję, że coś pomoże. To jaki krem byście proponowały, który by nawilżał tłustą cerę i nadawałby się pod revlona? Myślałam o Humektanie, ale czy nie jest on tylko dla suchej cery?
np. Effaclar Duo z La-Roche Posay-nawilżajaco-matujący lub Avene Clean-Ac Krem nawilżająco-łagodzący (obydwa stosowałam pod podkład)
Co do Humektan'a-to nie wiem jak zachowa się pod make-up'em

Opinii na portalu jest całe mnóstwo na temat różnych kremów.
Co osoba to opinia Ale tak naprawdę samemu trzeba wypróbować na sobie i ocenić efekty.

Pozdrawiam!
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 08:39   #460
misterybusiness
Raczkowanie
 
Avatar misterybusiness
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 280
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Łykaj tabletki z cynkiem, dużo nie kosztują, a u mnie zmniejszyły przetłuszczanie się buzi
__________________
"Najpierw zdjęłam koszulę, potem trochę tańczyłam"...
misterybusiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 18:08   #461
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Mnie jeszcze pomogły tabletki z wierzbownicy.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 19:31   #462
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Dziękuję za odpowiedzi, będę po mału wszystkiego próbować, bo już mam dość tego błyszczenia. Jeśli tabletki z cynkiem pomagają na tłustą cerę, to i mam nadzieję, że maść cynkowa też
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 09:37   #463
infatuated
Zakorzenienie
 
Avatar infatuated
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

spróbuj kremu pore refiner z biodermy! jak dla mnie to matuje najlepiej ze wszystkich kremów(a miałam już ich sporo )
infatuated jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 10:13   #464
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Cytat:
Napisane przez emma__ Pokaż wiadomość
Maść cynkowa! Wiem , o czym mówisz , przeżyłąm setki toników kremów i żelów. byłam nieraz u dermatologa i pomagał , ale góra na 1 miesiąc. Pare tygodni temu odkryłam maść cynkową , ale nie punktowo! smaruj całe " strefy" efekty jużpo kilku dniach , a maśćcynkowa kosztuje 3 zł? na pewno nie zaszkodzi .
A właśnie, ze może bardzo zaszkodzić. Początkowo wysuszysz twarz, wręcz przesuszysz, przez co skóra zacznie się "ratować" wytwarzając jeszcze więcej sebum.

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Myślałam o Humektanie, ale czy nie jest on tylko dla suchej cery?
Humektan jest bardzo lekki. Dla suchej skóry wręcz za mało nawilżający. Dla tłustej - według mnie będzie jak najbardziej ok.


Edit: Poza tym, miej zawsze przy sobie bibułki matujące lub zwykłą chusteczkę higieniczną, abyś mogła odcisnąć nadmiar sebum na niej.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2010-09-05 o 10:14
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 11:14   #465
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

To już nie wiem, waham się między Garnier, Czysta Skóra, Krem nawilżająco-matujący a Humektanem. Chciałabym mieć coś nawilżającego, bo stosuje teraz kilka maści wysuszających, i żeby pod podkład coś podpasowało. Posmarowałam już sobie drugi raz twarz maścią cynkową i jakiejś poprawy nie widzę, tylko zauważyłam, że te małe pryszcze wychodzą jeszcze bardziej na 'powierzchnię' :/. Nie wiem, może za dużo wymagam, poczekam jeszcze kilka dni.

Edytowane przez aneta12182
Czas edycji: 2010-09-05 o 11:35
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 13:59   #466
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
To już nie wiem, waham się między Garnier, Czysta Skóra, Krem nawilżająco-matujący a Humektanem. Chciałabym mieć coś nawilżającego, bo stosuje teraz kilka maści wysuszających, i żeby pod podkład coś podpasowało. Posmarowałam już sobie drugi raz twarz maścią cynkową i jakiejś poprawy nie widzę, tylko zauważyłam, że te małe pryszcze wychodzą jeszcze bardziej na 'powierzchnię' :/. Nie wiem, może za dużo wymagam, poczekam jeszcze kilka dni.

Stosuj dermokosmetyki. Garnier do nich nie należy ;/ jeśli chcesz coś tańszego niż La Roche czy Avene to moge Ci tez polecić Galanea (ok 12zł) hypoalergiczny, nawilżajacy, bardzo lekki, super pod make-up.
Pozdrawiam!
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 15:06   #467
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
To już nie wiem, waham się między Garnier, Czysta Skóra, Krem nawilżająco-matujący a Humektanem. Chciałabym mieć coś nawilżającego, bo stosuje teraz kilka maści wysuszających, i żeby pod podkład coś podpasowało. Posmarowałam już sobie drugi raz twarz maścią cynkową i jakiejś poprawy nie widzę, tylko zauważyłam, że te małe pryszcze wychodzą jeszcze bardziej na 'powierzchnię' :/. Nie wiem, może za dużo wymagam, poczekam jeszcze kilka dni.
Garniera odradzam zawsze, wszędzie i wszystkim.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 22:00   #468
lenka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Kwas Hialuronowy a tłusta cera

Witam, ostatnio zamówiłam tzn jakieś trzy tygodnie temu żel hialuronowy 1% z www.biochemiaurody.com powiedzcie mi czy ten żel może ograniczyć łojotok czy to mozliwe??? Słuchajcie 7lat uzywaznia milionów kremów i nic...trądzik leczony tretinexem a teraz 3 tygodnie żel hialuronowy i przetłuszczanie zminimalizowane!!! Dziewczyny czy to możliwe??? Chyba śnie ale jestem przeszczęsliwa...dodam że przezucilam sie caklowicie na kosmetyki z BU, mam peeling enzymatyczny z ananasa i maseczke z glinki używam kremu SVR Lyshalfa Active Creme i mieszam go z żelem hialuronowym by mi porów nie zatykał efekt??? MAT!!!SZOK! czegos takiego w moim zyciu jescze nie grali. Trwa to 3 tygodnie...co przy mojej cerze bardzo problematycznej jest niebywałym sukcesem! Dziewczynki piszcie co o tym sadzicie pozdrawiam Lenka Wroćław
lenka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 22:25   #469
cocobijou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 130
Dot.: Kwas Hialuronowy a tłusta cera

Witam,

nie miałam styczności z preparatami, które wymieniłaś, ale efekty brzmią obiecująco

O kwasie hialuronowym mam bardzo dobre zdanie. Kiedyś kupiłam na próbę Hialu Femin w kapsułkach i od tamtej pory jesteśmy nieodłącznymi przyjaciółmi
Twarz jest nawilżona, wygląda zdrowo, a niedoskonałości jest mniej.
Coś wspaniałego, gdyby nie cena...

A kosmetyki, które wymieniłaś mogą być bardzo dobre, bo chyba nie zawierają konserwantów ?, które mają fatalny wpływ na skórę.
Może i ja się skuszę i odwiedzę stronę...

Pozdrawiam
cocobijou
cocobijou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-06, 06:40   #470
lenka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas Hialuronowy a tłusta cera

tAk kosmetyki te nie zawierają konserwantów. Efekty naprawde szokujace. tyle lat meczylam sie z zsaskornikami ze spamietac nie idzie ile kremow i lekow wzielam na tradzik
lenka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 08:51   #471
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Post Dot.: brak pomysłów-baardzo tłusta cera

Garnier o nieeee, tylko nie to

z tymi tabletkami z cynkiem to ja tez chyba zainwestuje, mam tlusta cere, ale mniej blyszczenia by jej sie przydalo

mi pasuje komplet do malowania: Nivea Visage - krem nawilzajaco - matujacy dla cery tlustej i mieszanej 8spf, do tego 50 spf fluid Anthelios z La Roche Posay... mam spokoj prawie na caly dzien z blyszczaca cera ciesze sie, ze nivea nie zapycha tak jak obiecuje w ulotce a fluid jest znakomity
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 16:28   #472
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Kwas Hialuronowy a tłusta cera

Hehe racja dziewczyny chwala go Ja tez niedlugo zamawiam z BU kosmatyki mam dosc tych drogeryjnych;/
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 19:46   #473
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Kwas Hialuronowy a tłusta cera

Teoretycznie jest to zasługa kwasu hialuronowego - ale tylko ze względu na jego wlaściwości mocno nawilżające. Odwodniona skóra produkuje dużą ilość sebum, żeby zapobiec utracie wody z naskórka, stąd przetłuszczanie. Nawilżyłaś skórę i wszystko wraca do normy, nie musi sama sie "bronić".

A morał z tego taki, że silnie wysuszające kosmetyki do skory trądzikowej/tlustej czasami potrafią narobic tylko szkód. Skóra tłusta też potrzebuje nawilżenia
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 08:44   #474
magda wrocek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas Hialuronowy a tłusta cera

tu lenka 89 ale pod innym nickiem bo danych do logowania zapomniałam:P to prawda... kosmetykie przexznaczone do skory tlustej maja rowniez zapychacze ktore tworza zaskorniki. mam teraz gladziutka twarz, jestem w totalnym szoku!!!:O ludzie biochemiaurody tworzy cuda!!!! normalnie!!! zasluguja na medal.
magda wrocek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 12:34   #475
Anushka_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas Hialuronowy a tłusta cera

Również polecam BU, a co cery tłustej warto ten żel hialuronowy wymieszać w zagłębieniu dłoni z kilkoma kroplami oleju tamanu- również z BU Stosowałam taką paćkę na noc bo pod makijaż troszkę za tłusto, ale efekty po dłuższym czasie regularnego stosowania były Buźka gładsza, bardziej miękka i nie przetłuszczała się tak bardzo.
__________________
"Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi"
Anushka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 10:07   #476
Juzz
Przyczajenie
 
Avatar Juzz
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 12
Lightbulb Dot.: Tłusta cera.

Temat idzie up. Może i się powtarzam, ale nie dam rady ogarnąć całego wątku. Mój problem polega na ekstremalnie tłustej cerze co rzutuje na jej stan, który jest krytyczny czasami. Rozszerzone pory, wypryski ropne, krostki, zaskórniki, rozszerzone pory, do tego naczynka, czasami np.z czoła odchodzą mi małe płaty skóry. Do pielęgnacji używam żelu z La Roche Posay- Effeclar na zmianę z żelem z Nivea tym rozgrzewającym. Obydwa dają fajny efekt oczyszczenia, ale na krótko, bo później muszę użyć podkładu i cała bajka pryska jak bańka mydlana. Wydaje mi się, że to właśnie wina pudru.Używałam już wielu od drogeryjnych po apteczne i żaden nie dawał satysfakcji.Po pół godzinie czoło i płatki nosa zaczynają się świecić jakbym je wysmarowała olejem- nie żartuję. Bibułki nic nie dają, przypudrowanie noska i czoła także. Nie mogę w szkole zmyć makijażu i zrobić go ponownie, ani nie mogę z niego zrezygnować, bo mam jeszcze niedoleczony trądzik i czasami wyskoczy mi jakiś ropny gejzer na twarzy, do tego mam blizny po wypryskach. Błagam o radę.
Juzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 16:09   #477
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Tłusta cera.

Cytat:
Napisane przez Juzz Pokaż wiadomość
Temat idzie up. Może i się powtarzam, ale nie dam rady ogarnąć całego wątku. Mój problem polega na ekstremalnie tłustej cerze co rzutuje na jej stan, który jest krytyczny czasami. Rozszerzone pory, wypryski ropne, krostki, zaskórniki, rozszerzone pory, do tego naczynka, czasami np.z czoła odchodzą mi małe płaty skóry. Do pielęgnacji używam żelu z La Roche Posay- Effeclar na zmianę z żelem z Nivea tym rozgrzewającym. Obydwa dają fajny efekt oczyszczenia, ale na krótko, bo później muszę użyć podkładu i cała bajka pryska jak bańka mydlana. Wydaje mi się, że to właśnie wina pudru.Używałam już wielu od drogeryjnych po apteczne i żaden nie dawał satysfakcji.Po pół godzinie czoło i płatki nosa zaczynają się świecić jakbym je wysmarowała olejem- nie żartuję. Bibułki nic nie dają, przypudrowanie noska i czoła także. Nie mogę w szkole zmyć makijażu i zrobić go ponownie, ani nie mogę z niego zrezygnować, bo mam jeszcze niedoleczony trądzik i czasami wyskoczy mi jakiś ropny gejzer na twarzy, do tego mam blizny po wypryskach. Błagam o radę.
Jeżeli masz problem z cerą moim zdaniem jak najmniej powinnaś używać podkładów, fluidów, pudrów itp. Jeżeli nigdzie nie wychodzisz , albo nie masz jakiegoś większego wyjścia unikaj makijażu.
Jeżeli musisz malować się do szkoły stosuj podkłady mineralne, które nie wyrządzą Ci takiej krzywdy jak te drogeryjne. Ale piszę tutaj o prawdziwych minerałach a nie pseudominerałach.
Nawilżaj cerę, jeżeli produkuje ona tak bardzo dużo sebum być może zbyt agresywnie ją oczyszczasz. Poleciłabym jakiś łagodny żel do mycia twarzy, z czystym sumieniem mogę polecić Ci żel uniwersalny do mycia dla dzieci Babydream z Rossmanna. Sama go stosuję , a sama mam problemy z przetłuszczającą się skórą i zaskórnikami. Ten żel jest bardzo łagodny, a z drugiej strony dobrze oczyszcza. Ale jeżeli nie chciałabyś zrezygnować z tamych żeli to ten poleciłabym rano, kiedy skóra na pewno jest mniej zanieczyszczon niż po całym dniu, a na wieczór jeden z tych , które wymienłaś.
Toniki bezalkoholowe. Z czystym sumieniem mogę polecić Soraya, La Roche Possay i Ziaję.
Ostatnio odkryłam Emulsję do nawilżania skóry Cetaphil- jest niekomodogenna , czyli nie zatyka porów. Ja jak narazie stosuję i nic złego mi nie zrobiła.
Prawda jest taka ,że sama poszukuję dobrego kremu matującego i jak na razie nie znalazłam nic, co by mnie zmatowiło na dluższy czas. Teraz używam Effaclar K na przemiar z Garnier- kremem nawilżającym do cery mieszanej z łopianem i mogę powiedzieć ,że w jakimś stopniu jestem zadowolona.
Poza tym maseczki z zielonej glinki i ogólnie oczyszczające .

Ale się rozpisałam , ale napisałam wszystko co mi przyszło od razu na myśl.
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 09:59   #478
kamila_amelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7
Dot.: Tłusta cera.

Witajcie dziewczyny!
Mam nadzieję, że mój post wstawiam w odpowiednim miejscu.
Mam problem dotyczący doboru podkładu dla mojej cery. Otóż jest ona "w miarę tłusta" w strefie T. Policzki normalne - nie świecą się. Wągry na podbródku oraz kilka wzdłuż linii żuchwy. Ponadto rozszerzone pory - na skroniach i czole szczególnie. Dotychczas W OGOLE nie używałam podkładów - myje twarz Żelem do mycia twarzy Iwostinu, na to punktowo co jakiś czas Acne derm. Nic więcej, żadnych pudrów czy podkładów. Jeżeli chodzi o nawilżanie to zwykła Nivea Soft - uważam, że dla mojej cery ten krem wystarcza. Co jakiś czas maseczka nawilżająca na przemian z oczyszczającą (zawsze drogeryjne i zawsze inne bo nie mam swojej ulubionej ). Do sedna. Wiadomo bywa różnie, czasem wypada użyć podkładu. Dotychczas go nie używałam, bo miałam wrażenie, że mnie zapychał, skóra nie oddychała, był za ciężki. Używałam Revlonu oraz ostatnio MaxFactor Smooth Effect - nie wiem właściwie dlaczego? był dla mnie fatalny, po każdym użyciu i zmyciu - nowe krostki i zaskórniki. Jaki podkład - lekki, nie chodzi mi o super krycie - możecie mi polecić? Żeby nie zapychał i nie tworzył maski?
kamila_amelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 09:07   #479
devojcica
Raczkowanie
 
Avatar devojcica
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 156
Dot.: Tłusta cera.

Z tego co piszesz to nie masz problemowej cery
Spróbuj podkładu DEBORAH Colour Copy Nude Perfection.
Podkład jest wygładzająco - regenerujący. Ma filtr SPF15. Wystarczy mała ilość. Nie tworzy 'maski' i co najważniejsze - nie zapycha! Jestem z niego zadowolona.
Tylko postaraj się dobrać odpowiedni odcień bo choć kosmetyk dopasowuje się to mimo wszystko uważam, że nie powinno się tylko tym kierować przy zakupie. Mi udało się trafić na fajną drogerię. Przed zakupem właścicielka poprosiła swoją wizażystkę o pomoc. Dobrała odcień, wykonała na mnie makijaż, wytłumaczyła co i jak
__________________
'IF YOU DON'T LIVE FOR SOMETHING
YOU WILL DIE FOR NOTHING'


mój czarny blog.

Edytowane przez devojcica
Czas edycji: 2012-07-17 o 09:11
devojcica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 17:16   #480
jatomam90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: Tłusta cera.

witam,
myślałam, że nigdy mnie to nie spotka.. nie wiem co się stało.
Zacznę może od tego, że kilka lat temu miałam duzy problem z trądzikiem. Wyleczyłam... cera jak pupcia niemowlęcia, ale... jakis czas temu (na oko może 4 miesiące) zaczęły mi wracać te drobne wypryski. Tak się z polecenia cioci zakupiłam tormentiol. Używałam na noc jak kremu na całą buzię bo punktowo się nie dało. Idealna cera... bez pryszczy... ale strasznie tłusta. Pokuszę się nawet o takie stwierdzenie, że mogłabym na tym tłuszczu zrobić frytki. Nie używam podkładów, pudrów bo zatykają mi pory i mam problemy z pryszczami. Siłą rzeczy zakupiłam bb garniera. Kupiłam oba - do cery suchej i do mieszanej i tłustej. Używam ich na zmianę. Wszystko gra tylko, że po kilku godzinach... wyglądam jakbym wysmarowała się olejem. Niestety nie mam mozliwości w pracy biegać do ubikacji i uzywać tych bibułek matujących ponieważ nie mam na to czasu. Dziewczyny... pomóżcie
__________________
Romeo take me somewhere we can be alone
I'll be waiting all there's left to do is run
You'll be the prince and I'll be the princess
It's a love story baby just say yes
jatomam90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-22 20:48:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.