ciągle nawracające zaskórniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-30, 10:52   #1
miranda1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 141

ciągle nawracające zaskórniki


mam 20 lat i od 7 mam ten problem. Około 3 razy w roku mam wysyp na czole i niewilka ilosc na policzkach, głównie są to grudki oraz czarne kropeczki. Leczyłam sie aknemycinem, tetracykliną, duomoxem, metronidazolem, differinem, isotrexinem, diacnealem i czyms tam jeszcze. Wszystko pomaga doraźnie a za 2-3 miesiace mam nawrót. Co ja mam z tym zrobic jaka moze byc jeszcze tego przyczyna? Mam tego dość rozwala mi to całe zycie:/
miranda1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 14:10   #2
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: ciągle nawracające zaskórniki

Przykro mi to stwierdzić, ale jezeli Acnemycin oraz Isotrexin nie pomógł, to prawdopodobnie czeka cie dłusze leczenie. Sa to bardzo mocne i specjalistycze leki, po których co prawda mogą pojawić się nawroty, jednak zazwyczaj stan cery ulega znacznej poprawie. Byc może kuracje tymi lekami nalezy przedłużyć, stopniowo redukując dwakę, tak by skóra przyzwyczaiła się do zmian? Domowymi sposobami nic nie poradzisz - konieczna jest konsultacja dermatologiczna wraz z diagnostyką zmian - warto więc zrobić wymaz i sprawdzić czy i z jakimi bakteriami mamy do czynienia
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.