Pierwsze wykłady-panika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-07, 21:18   #1
sartist20
Raczkowanie
 
Avatar sartist20
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 49
Smile

Pierwsze wykłady-panika


Hej, zaczynam I rok studiów zaocznie w mieście,które ledwo znam. Co wiąże się z tym,że nikogo stamtąd nie znam. Nie znam nikogo z tej mojej uczelni i nie ma też żadnej grupy np. na fb z mojego kierunku.
I...śmiejcie sie, ale to dla mnie nowość,ja nikogo nie znam i idę do nieznanego mi budynku do nieznanych ludzi.
Jak wyglądają pierwsze zajęcia na zaocznych? Jest luz czy nie? Jak to u Was wygląda? Łatwiej gdybym pierwsza do kogoś zagadała (jestem nieco nieśmiała) czy już tak nie panikowała? :P
I mój brat ma już termin zjazdu na swojej uczelni, ja jeszcze nie...i to też mnie lekko niepokoi.
Za wszelkie odpowiedzi dziękuje, uspokójcie mnie dziewczyny!
sartist20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 23:06   #2
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Pierwsze wykłady-panika

Niczym się nie przejmuj. Każdy kiedyś tak panikował. Będzie bardzo dużo osób, które czują się tak jak Ty. Potem będziesz się z tego śmiać. Ja pamiętam siebie - nowe miasto, nowi ludzie, pierwszy kierunek, mętlik w głowie... Co prawda była grupa na fb ale nie poszłam na spotkanie "przy piwie" bo nie mogłam. W tym roku jadę sama z mojego kierunku na Erasmusa i to jest dopiero stres - znowu nowe osoby, w dodatku sami obcokrajowcy, grupy, które już się doskonale znają, nowy kraj odmienny kulturowo! Ale nauczona doświadczeniem wiem, że w tym przypadku nie ma co się spinać i niepotrzebnie zamartwiać. Zawsze znajdziesz znajomych i poznasz ludzi, wielu w takiej samej sytuacji. Zagadaj do kogoś, potem pewnie będziecie się trzymać razem a czas zweryfikuje, jak to się potoczy. Ja studiuję dziennie ale pierwsze zajęcia miałam raczej organizacyjne. Może Ty załóż grupę na fb? Plany zajęć i reszta informacji u mnie jest zazwyczaj 2/3 dni przed rozpoczęciem roku akademickiego. Odpoczywaj teraz póki możesz ostatni miesiąc.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:05   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pierwsze wykłady-panika

Cytat:
Napisane przez sartist20 Pokaż wiadomość
Hej, zaczynam I rok studiów zaocznie w mieście,które ledwo znam. Co wiąże się z tym,że nikogo stamtąd nie znam. Nie znam nikogo z tej mojej uczelni i nie ma też żadnej grupy np. na fb z mojego kierunku.
I...śmiejcie sie, ale to dla mnie nowość,ja nikogo nie znam i idę do nieznanego mi budynku do nieznanych ludzi.
Jak wyglądają pierwsze zajęcia na zaocznych? Jest luz czy nie? Jak to u Was wygląda? Łatwiej gdybym pierwsza do kogoś zagadała (jestem nieco nieśmiała) czy już tak nie panikowała? :P
I mój brat ma już termin zjazdu na swojej uczelni, ja jeszcze nie...i to też mnie lekko niepokoi.
Za wszelkie odpowiedzi dziękuje, uspokójcie mnie dziewczyny!
Chyba Tobie, a jak nie Tobie to ogólnie w innym wątku pisałam, że terminy rozpoczęcia zajęć niektórzy poznają nawet w lipcu, a inni... w październiku I nic na to nie poradzisz Dodam, że często w październiku czy w listopadzie rozpiska zajęć się zmienia lub publikowana jest tylko np. na miesiąc do przodu. To normalne Normalne jest też to, że plan zajęć ulega zmianie, a nikt nie informuje o tym studentów

Nie łudź się, że na studiach będziesz wszystko wiedzieć z wyprzedzeniem Wydaje się, że studia to taki poważny etap w życiu, że z uczelnią nie ma żartów, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik - bujda na resorach Tam się często improwizuje i dotyczy to zarówno studentów jak i pań w dziekanacie czy władz uczelni

Co do tego, że nieznane miasto, nieznany budynek, nieznani ludzie... Podaj sobie rękę z 80% "pierwszaków" na studiach Takich jak Ty jest tam większość Co roku powstają na Wizażu takie wątki jak Twój

Zajęcia mogą wyglądać różnie, może to być "dzień dobry, nazywam się tak i tak, będziemy mieć razem zajęcia z tego, przedmiot kończy się egzaminem (lub nie), będziemy pisać na zajęciach cząstkowe zaliczenia (lub nie), można mieć 2 nieusprawiedliwione nieobecności (lub nie), a teraz już idźcie (lub nie i zaczniecie materiał) Zależy od prowadzącego i jego natury. Jeden nam kiedyś powiedział, że żeby pierwsze zajęcia były udane, muszą być krótkie A inni normalnie realizowali już materiał.

P.S. Sprawdziłam, to w Twoim wątku pisałam już kiedy mogą pojawić się informacje o rozpoczęciu zajęć To, że zapytasz o to samo kilka razy w różnych wątkach nie spowoduje, że na drugi dzień uczelnia opublikuje rozpiski I pisałam wyraźnie, że 30 września mogą się pojawić, mamy 9, po kiego grzyba się martwisz? Przyswajaj to, co inni do Ciebie piszą, nie odrzucaj
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-09-09 o 13:16
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-09 14:05:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.