Biała śmierć.Uzależnienie od cukru. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-13, 16:42   #121
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Biała śmierć.Uzależnienie od cukru.

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Czy konieczne jest odstawienie tych pokarmów? Pieczywo i tak mam zamiar odstawić, ogólnie wszystko z pszenicy, no ale coś jeść trzeba Owoce w małych ilościach z kolei są zdrowe...
Moim zdaniem dobrze jest je odstawić na te dwa tygodnie, żeby odzwyczaić się od cukru. Potem oczywiście dodać owoce z powrotem, złożone węglowodany też.

Jasne, że coś trzeba jeść. Przez te dwa tygodnie jadłam przede wszystkim warzywa, plus ryby, mięso, jajka, sery, orzechy.
Po tych dwóch tygodniach - chodzi o zastępowanie. Brązowy ryż/kasze zamiast białego, bataty zamiast zwykłych ziemniaków, razowy makaron zamiast zwykłego itd.

Oczywiście każdy robi jak uważa, ja miałam problemy z ograniczaniem cukrów, za to odstawienie ich na 2 tygodnie całkowicie było problematyczne przez 3-4 dni, potem przywykłam.
Teraz jem codziennie owoce, razowe pieczywo, kasze i inne "dobre" węglowodany. Do cukru mnie nie ciągnie.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2015-08-13 o 16:43
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 17:35   #122
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Biała śmierć.Uzależnienie od cukru.

No racja Ale pieczywo razowe z pszenicy też wcale nie jest zdrowe Co do reszty to zgadzam się, dobry zestaw.
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:32   #123
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Biała śmierć.Uzależnienie od cukru.

Jak pieczywo razowe może być z pszenicy? ;D
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 12:00   #124
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Biała śmierć.Uzależnienie od cukru.

No jest razowa mąka z pszenicy, to pewnie może być i pieczywo. Ale czemu jest niezdrowe?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 16:41   #125
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Biała śmierć.Uzależnienie od cukru.

Bo pszenica to teraz zmutowane zboże I podnosi cukier. Zboża ogólnie mają lektyny i inne niekorzystne białka, no i nierozpuszczalny błonnik kiedy to człowiek lepiej toleruje ten z warzyw.
Kiepski ze mnie dietetyk ale czytałam trochę na ten temat i jestem skora w to uwierzyć, widzę sama po sobie że dania z pszenicy mi nie sprzyjają No ale każdy ma swój rozum i swoje zdanie na ten temat
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 09:09   #126
greenpoison
Raczkowanie
 
Avatar greenpoison
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 30
Dot.: Biała śmierć.Uzależnienie od cukru.

Rok temu zachorowałam na cukrzycę, w związku z tym musiałam zmienić kompletnie swoje nawyki żywieniowe i zastanowić się, co ja tak naprawdę jem, co mi nie służy. Za wzrost cukru odpowiedzialne są węglowodany, które z kolei w dużej ilości podnoszą mi drastycznie cukier. Zrezygnowałam kompletnie ze słodyczy, używam ich jedynie w sytuacjach awaryjnych na niską hipoglikemię. Postanowiłam, dlatego spróbować diety niskiej w węglowodany i jak najbardziej ograniczyć cukry proste znajdujące się w białym pieczywie. Bardzo pomogła mi książka z przepisami i poradami xxx, którą polecam nie tylko innym cukrzykom, ale wszystkim tym dziewczynom, które chcą schudnąć łącząc przy tym ćwiczenia fizyczne. Polecam wszystkim zrezygnować z cukru do herbaty - zupełnie inaczej smakuje! a później ograniczać spożywanie pieczywa i jedzenie popularnych pizz czy hamburgerów, gdzie jest pełno buły, ciasta. Zamiast skomplikowanej diety warto popróbować po prostu ograniczyć słodycze.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-09-18 o 12:39 Powód: Link.
greenpoison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-26 10:09:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.