Coraz gorszy stan cery... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-21, 10:54   #1
vego07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Bydgoszcz.
Wiadomości: 3
Unhappy

Coraz gorszy stan cery...


Witam.

Zmagam się z rozszerzonymi porami na nosie, ale to nie jest w chwili obecnej mój największy problem...
Jakiś czas temu zdecydowałem się na wymianę chemii na Tołpa Sebio.
Na noc dodatkowo używałem Ziaji Mikrozłuszczającego Kremu i.... mam wrażenie że pogorszyło mi stan skóry na policzkach. Skóra była śmietelnie napięta i zaczerwieniona.

Odstawiłem to wszystko, przeszedłem na Tołpa: Oczyszczanie i skóra stała się żywsza.

Od niedawna używam: Krem na dzień Dermedic Hydrain3
na dzień.

Twarz myję:
Oczyszczający żel do mycia Bandi Young

Nawilżający tonik Bandi Hydro


No i pytanie....

Naprawdę nie wiem co się dzieje, ale skóra na policzkach jeśli chodzi o sam stan jest okej, ale ciągle pojawiają się jakieś niedoskonałości - raz wypukłe raz gładkie i nie mogę się ich pozbyć... Do tego pory na skórze wokół nosa robią się coraz szersze i poległem.

Na noc do tej pory przez ostatnie tygodnie używałem:

Krem na noc Rival de Loop


Olejek z nasion konopii Indyjskiej

Krem na noc zluszczajacy



Wiem, że za dużo tego... ale potrzebuję pomocy!

Będę wdzięczny za pomoc...

Z góry dziekuje!!!
vego07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 11:26   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Coraz gorszy stan cery...

Nie złuszczaj cery bez konsultacji z dermatologiem. Możliwe, że masz wrażliwą cerę stąd taka reakcja. Możliwe też, że coś Cię uczula, podrażnia. Kremy Bandi często wiele osób o cerze wrażliwej podrażniają, więc uważaj.
Niedoskonałości brzmią jak trądzik hormonalny. Zrobiłabym badania u endokrynologa. Możliwe, że te problemy znikną jeśli wyregulujesz poziom hormonów.
Na rozszerzone pory najlepsze jest regularne oczyszczanie skóry. Ale nie musisz działać agresywnie. Możesz sięgnąć po płyn micelarny Garnier różowy i różową piankę do mycia twarzy Nivea.
Agresywne kosmetyki na razie odpuść. Wygląda na to, że masz wrażliwą bądź uwrażliwioną skórę (czyli z osłabionym tymczasowo przez zbyt silne kosmetyki płaszczem lipidowym). Możliwe, że coś Cię uczula, więc musisz mieć delikatną i prostą pielęgnację, po zastosowaniu kosmetyku zapisywać reakcję skóry na dany kosmetyk i analizować czy w danym składzie coś Cię nie podrażnia. Dla ułatwienia możesz wyszukać sobie w necie "analizator kosmetyków" i tam wrzucać składy do analizy. Jak widzisz "komodogenny" to znaczy, że może powodować niedoskonałości. Jeśli wyjdzie składnik drażniący to możesz mieć po nim reakcję alergiczną. Jak po takim składzie zobaczysz zaczerwienienie, suchość, łuszczenie czy poczujesz pieczenie skóry to wypisz składniki i tego unikaj. Tak stopniowo wykryjesz co Ci w składach kosmetyków szkodzi.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Krem na noc rival de loop z masłem shea na pewno Cię zapcha. Tak samo ten olejek. Jeśli chcesz natłuszczać cerę to wieczorem, ale przed snem. Śpij z czystą twarzą. Poczytaj w necie o "bezkremowych nocach" (creamless nights). To teraz zalecają dermatolodzy. Jeśli śpisz z czystą twarzą, często zmieniasz pościel, regularnie czyścisz telefon i klawiaturę komputera (poleca chusteczki antybakteryjne np. Cleanic- bardzo wygodne) to i zmniejszasz ryzyko wyprysków na twarzy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 11:34   #3
vego07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Bydgoszcz.
Wiadomości: 3
Dot.: Coraz gorszy stan cery...

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Nie złuszczaj cery bez konsultacji z dermatologiem. Możliwe, że masz wrażliwą cerę stąd taka reakcja. Możliwe też, że coś Cię uczula, podrażnia. Kremy Bandi często wiele osób o cerze wrażliwej podrażniają, więc uważaj.
Niedoskonałości brzmią jak trądzik hormonalny. Zrobiłabym badania u endokrynologa. Możliwe, że te problemy znikną jeśli wyregulujesz poziom hormonów.
Na rozszerzone pory najlepsze jest regularne oczyszczanie skóry. Ale nie musisz działać agresywnie. Możesz sięgnąć po płyn micelarny Garnier różowy i różową piankę do mycia twarzy Nivea.
Agresywne kosmetyki na razie odpuść. Wygląda na to, że masz wrażliwą bądź uwrażliwioną skórę (czyli z osłabionym tymczasowo przez zbyt silne kosmetyki płaszczem lipidowym). Możliwe, że coś Cię uczula, więc musisz mieć delikatną i prostą pielęgnację, po zastosowaniu kosmetyku zapisywać reakcję skóry na dany kosmetyk i analizować czy w danym składzie coś Cię nie podrażnia. Dla ułatwienia możesz wyszukać sobie w necie "analizator kosmetyków" i tam wrzucać składy do analizy. Jak widzisz "komodogenny" to znaczy, że może powodować niedoskonałości. Jeśli wyjdzie składnik drażniący to możesz mieć po nim reakcję alergiczną. Jak po takim składzie zobaczysz zaczerwienienie, suchość, łuszczenie czy poczujesz pieczenie skóry to wypisz składniki i tego unikaj. Tak stopniowo wykryjesz co Ci w składach kosmetyków szkodzi.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Krem na noc rival de loop z masłem shea na pewno Cię zapcha. Tak samo ten olejek. Jeśli chcesz natłuszczać cerę to wieczorem, ale przed snem. Śpij z czystą twarzą. Poczytaj w necie o "bezkremowych nocach" (creamless nights). To teraz zalecają dermatolodzy. Jeśli śpisz z czystą twarzą, często zmieniasz pościel, regularnie czyścisz telefon i klawiaturę komputera (poleca chusteczki antybakteryjne np. Cleanic- bardzo wygodne) to i zmniejszasz ryzyko wyprysków na twarzy.
A co powiesz na Tołpę?
Seria oczyszczanie np (dostepna w Biedronce charakterystyczna).
A na noc może jakiś regenerujacy krem?
vego07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 15:16   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Coraz gorszy stan cery...

Z Tołpy seria Hydrativ czy do cery naczynkowej albo Atopic krzywdy nie powinny Ci wyrządzić. Choć i po niektórych kremach Tołpa ludzie miewają podrażnienia.
Z seriami typowo do cery tłustej czy trądzikowej bym się chwilowo wstrzymała bo sądząc z opisu Twoja skóra może być obecnie przesuszona, zbyt mocno podrażniona albo w trakcie reakcji alergicznej. Bezpieczne będą serie dla alergików i osób z AZS. raczej te z apteki. Np. Iwostin Sensitia, Emoilium, Cetaphil.
Jak koniecznie chcesz krem to mogę polecić Cicaplast baume B5- moja dermatolog poleciła mi to nawet podczas silnej alergii.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 15:35   #5
vego07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Bydgoszcz.
Wiadomości: 3
Dot.: Coraz gorszy stan cery...

A seria Oczyszczanie Botanic? Tołpy.


ten żel - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...zy-i-oczu.html
vego07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 15:58   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Coraz gorszy stan cery...

Z Tołpą jest ten problem, że zdarza im się stosować jako konserwant citric acid. A on lubi podrażnić.
Jeśli mogę podpowiedzieć drogę na skróty- dla cery mieszanej czy trądzikowej unikaj w składzie alcohol denat, trójglicerydów, triclosanu.
W kremach uważałabym na to:
https://en.wikipedia.org/wiki/DMDM_hydantoin
To donor aldehydu. Lubi mocno podrażnić.
W produktach do mycia lepiej żeby nie było SLS- wrażliwą cerę poparzy i podrażni. Ja przez to nie mogę stosować nawet mydła w płynie. Dobre są kostki a la mydło tzw. syndety Isana z rossmana. Wersja MED, Spezial i sensitive. Można nimi od biedy myć twarz. Odradzam mydła siarkowe. Możesz przetestować tzw. czarne mydło z Alleppo, ale zacznij od tych z niską zawartością składników aktywnych.
jak chcesz na twarz olej to szukaj tych do cery mieszanej i tłustej- tu w miarę dobry jest różany. Evree ma serię magic rose do cery mieszanej.
Mój super krem na podrażnienia to Siquens Med Kojąco-łagodzący, ale tani to on nie jest i ja mogę go kupić tylko w aptekach on line albow sieci drogerii Superpharm na części aptecznej z dermokosmetykami. Gdzie indziej go nie widziałam.
Na rozszerzone pory pomagają kwasy, ale u kosmetyczki. Nic na własną rękę. W gabinecie masz neutralizator po kwasach. Prywatnie nawet tego nie kupisz by zrobić bezpieczny zabieg w domu, więc lepiej nie robić tego samemu bo się poparzysz.
Na pojedyncze niedoskonałości preparat punktowy, ale tylko na nie. Grunt to kwas salicylowy w składzie. Może być np. Synergen z rossmana albo Isana Young. Żadnych mocno przesuszających kosmetyków na całą twarz. Na ekobieca były też płatki plasterki na niedoskonałości. Możesz coś takiego kupić.
Masz zapewne cerę mieszaną. Poczytaj co to strefa T. Tam potrzebujesz regulacji sebum. A policzki musisz nawilżać i natłuszczać. Poczytaj co to multimasking.
Dobrze działają maseczki z glinek. Gotowe ma np. firma dermaglin. Możesz to też kupić w rossmanie.
Na nos może się przydać delikatny peeling, ale nie trzyj tym mocno. Dobry jest YR z pestkami z moreli do twarzy. W miarę łagodny. Ale nawet przy cerze tłustej peeling robi się nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu i po powinno się sięgnąć po łagodzący krem. Ja używam ten Siquens. Przy cerze wrażliwej peeling tylko enzymatyczny i tylko raz w tygodniu.
Możesz poczytać blogi urodowe w necie działy pielęgnacji o cerze mieszanej. Cera nie ma płci. Skóra mężczyzn jest ciut grubsza, ale możesz stosować porady dotyczące pielęgnacji cery mieszanej i odwodnionej dla kobiet.
Możesz też kupić suplement Perfect Skin Hydro Complex- wspomaga odnowę skóry po podrażnieniach. Dobre są też bakterie w Trilac- jeśli masz alergię, cerę w kierunku atopowej dobre bakterie zmniejszają reaktywność skóry.

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez vego07 Pokaż wiadomość
A seria Oczyszczanie Botanic? Tołpy.


ten żel - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...zy-i-oczu.html
Na początku masz częsty alergen-propylene glycol. Na końcu dwa kwasy. Ok salicylowy dobry na pryszcze, ale lepiej użyć w preparacie punktowym na dany wyprysk, a nie dawać kwas na całą twarz. Sądzę, że stąd te podrażnione policzki. Jak chcesz to stosuj to miejscowo np. na nos, ale na policzki nie.
Tak jak pisałam super łagodny jest różowy płyn micelarny Garnier, Bielenda Expert czystej skóry różowy dla cery wrażliwej i AA różowe algi. Wiele innych podrażnia właśnie przez propylene glycol, acohol denat i citric acid w składach. Jak dla mnie masz pewnie skórę poparzoną kwasami i naruszony kwas lipidowy. Dobry krem z lipidami ma w serii dla alergików Dermedic.
Jesteś weganinem/wegetarianinem?
Jeśli tak kup suplement witamin z grupy B- pewnie masz niedobór i to też widać po skórze. Możesz też mieć alergię na soję albo na mleko. Przy tym częsty jest uporczywy trądzik na brodzie i żuchwie oraz wokół ust. Jeśli pijesz mleko krowie możesz na miesiąc odstawić i śledzić stan cery.
Bardzo ważne- osobny ręcznik tylko do twarzy. I zmieniać co 3 dni. Prać w 60 stopniach lub gotować. Albo ręczniki papierowe i nie trzeć, ale oklepywać twarz po umyciu.
I myć twarz kosmetykami tylko dwa razy dziennie. Częściej tylko jeśli poważnie się wybrudzisz np. wrócisz mocno spocony z siłowni, wybrudzisz się kurzem, ziemią itd. A normalnie nie tylko raz rano i raz wieczorem. Inaczej niszczysz płaszcz lipidowy skóry, pobudzasz nadprodukcję sebum i szkodzisz sobie tam, gdzie Twoja skóra jest podrażniona i przesuszona.
I uwaga na witaminę C w kremach- to też kwas. Przy cerze wrażliwej, podrażnionej się tego unika.
Możesz sięgać po kwas hialuronowy i kolagen w kosmetykach. Serum z tym pierwszym ma Bielenda w serii mezzo serum (niebieskie opakowanie), z tym drugim AVA .

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

I jak lubisz jeść śledzie i pestki dyni bądź słonecznika to polecam. Super działają na skórę. Dieta też jest ważna. Jeśli skóra cały czas szwankuje to może być od niewykrytej alergii pokarmowej.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-21 16:58:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.