Nie dajê ju¿ rady, pomocy... - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-03-17, 12:53   #1
brunie
Przyczajenie
 
Avatar brunie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 8

Nie dajê ju¿ rady, pomocy...


Dziekuje za odpowiedzi które bardzo mnie zmotywowaly

Edytowane przez brunie
Czas edycji: 2014-03-20 o 13:58
brunie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-17, 13:01   #2
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomo¶ci: 1 733
Dot.: Nie dajê ju¿ rady, pomocy...

Cytat:
Napisane przez brunie Poka¿ wiadomo¶æ
Za³o¿y³am to konto specjalnie po to by napisaæ ten w±tek, mo¿e doradzicie mi co¶ dobrego...wesprzecie. Pó³ roku temu zosta³am zostawiona przez ch³opaka w bardzo chamski i rani±cy sposób. Nigdy nie prze¿ywa³am zwi±zków, jestem m³oda, my¶la³am - jak nie ten to ten, ca³e ¿ycie przede mn±. Teraz by³o inaczej. By³am i z reszt± jestem zupe³nie za³amana. Zaczê³am siê objadaæ, super napady, oczywi¶cie im wiêcej - tym lepiej, wiêcej i wiêcej by pó¼niej ¿a³owaæ i jeszcze bardziej siê do³owaæ. Wymiotowaæ. Pojawi³ siê tr±dzik, zaczê³y wypadaæ w³osy w wielkich ilo¶ciach. Dermatolodzy, badania, przychodnie, specjali¶ci, antybiotyki, diety, nerwy. Przed tym wszystkim wa¿y³am 50kg, mia³am ³adn± cerê wrêcz bardzo ³adn±, bardzo gêste zdrowe w³osy chwalone przez innych. Teraz wa¿ê 63kg, mam jedn± trzeci± zniszczonych w³osów i przebarwienia po tr±dziku. Czujê siê okropnie, a im wiêcej siê denerwujê tym bardziej mi to szkodzi. By³am u psychologa ale nie mogê siê przekonaæ, bardziej siê denerwujê, mam wra¿enie ¿e bardzo chce mi pokazaæ jak to ona siê zna, DOK£ADNIE wie co czujê. Nienawidzê patrzeæ na stare zdjêcia, jaka by³am szczê¶liwa, teraz wszystko krêci siê wokó³ diet i g³odówek, lekarzy, mama ze mn± nie wytrzymuje, przyjació³ka te¿. Dziêkujê je¿eli ktokolwiek to przeczyta
Niedawno by³am na konsultacji u terapeuty - kondycja psychiczna ma du¿y wp³yw na to jak wygl±damy. Skóra, w³osy, waga - one cierpi± gdy jest nam ¼le. Ja z kolei chudnê gdy jest mi ¼le, równie¿ wypadaj± mi w³osy. My¶lê, ¿e powinna¶ szukaæ pomocy u specjalistów, gdy¿ przed³u¿aj±ca siê "¿a³oba" po rozstaniu czy ¶mierci kogo¶ bliskiego jest ju¿ pocz±tkiem depresji a nie zwyk³ego do³a "po".
__________________
To all these greedy people
Trying to feed on what is mine
You've got to fill your hunger
And stop fucking with my mind
I know it's time to leave these places far behind

Ostre wasabi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-17, 13:02   #3
mazena111
Rozeznanie
 
Avatar mazena111
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 989
Dot.: Nie dajê ju¿ rady, pomocy...

Cytat:
Napisane przez brunie Poka¿ wiadomo¶æ
Za³o¿y³am to konto specjalnie po to by napisaæ ten w±tek, mo¿e doradzicie mi co¶ dobrego...wesprzecie. Pó³ roku temu zosta³am zostawiona przez ch³opaka w bardzo chamski i rani±cy sposób. Nigdy nie prze¿ywa³am zwi±zków, jestem m³oda, my¶la³am - jak nie ten to ten, ca³e ¿ycie przede mn±. Teraz by³o inaczej. By³am i z reszt± jestem zupe³nie za³amana. Zaczê³am siê objadaæ, super napady, oczywi¶cie im wiêcej - tym lepiej, wiêcej i wiêcej by pó¼niej ¿a³owaæ i jeszcze bardziej siê do³owaæ. Wymiotowaæ. Pojawi³ siê tr±dzik, zaczê³y wypadaæ w³osy w wielkich ilo¶ciach. Dermatolodzy, badania, przychodnie, specjali¶ci, antybiotyki, diety, nerwy. Przed tym wszystkim wa¿y³am 50kg, mia³am ³adn± cerê wrêcz bardzo ³adn±, bardzo gêste zdrowe w³osy chwalone przez innych. Teraz wa¿ê 63kg, mam jedn± trzeci± zniszczonych w³osów i przebarwienia po tr±dziku. Czujê siê okropnie, a im wiêcej siê denerwujê tym bardziej mi to szkodzi. By³am u psychologa ale nie mogê siê przekonaæ, bardziej siê denerwujê, mam wra¿enie ¿e bardzo chce mi pokazaæ jak to ona siê zna, DOK£ADNIE wie co czujê. Nienawidzê patrzeæ na stare zdjêcia, jaka by³am szczê¶liwa, teraz wszystko krêci siê wokó³ diet i g³odówek, lekarzy, mama ze mn± nie wytrzymuje, przyjació³ka te¿. Dziêkujê je¿eli ktokolwiek to przeczyta
Te¿ bym z tob± nie wytrzyma³a. Po pierwsze psycholog, w twojej sytuacji to mus. Drugie: æwicz regularnie i zmieñ dietê. Przebarwienia ukryj pod podk³adem. Jednak przede wszystkim przestañ siê nad sob± u¿alaæ, przestañ rozpamiêtywaæ w kó³ko przesz³o¶æ, wez siê za siebie wreszcie.
__________________
maza

tkwi w ka¿dym z nas...

"Nie sztuka mi siê oprzeæ,
sztuka zaakceptowaæ"
mazena111 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-17, 14:41   #4
iveriin
Wtajemniczenie
 
Avatar iveriin
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 2 138
Dot.: Nie dajê ju¿ rady, pomocy...

Masz jakie¶ hobby? Ulubione zajêcia?
Zatopienie siê w jakich¶ czynno¶ciach to najlepsza droga do zaprzestania rozmy¶lañ o tym co siê sta³o i w koñcu wyleczenia siê z tego. Trzeba tylko wstaæ, rozejrzeæ siê, popytaæ ludzi, jest tyle rzeczy do roboty Je¿eli nie hobby, to mo¿e jaki¶ wolontariat? Teraz taka piêkna pogoda, biegaj! S³uchaj weso³ej muzyki, zacznij pisaæ bloga, cokolwiek. Zrobisz pierwszy krok i dalej pójdzie. Ja w Ciebie wierzê
iveriin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-17, 19:44   #5
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieæ
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Nie dajê ju¿ rady, pomocy...

Dobrze to znam, pewnie czê¶æ Wiza¿anek równie¿- uwierz, jest tyle ludzi, którzy jako¶ sobie z tym poradzili- Ty nie dasz rady?!

Ja zakoñczy³am swój zwi±zek 8 miesiêcy temu. Podobnie jak w Twoim przypadku, to on potraktowa³ mnie totalnie po chamsku i bez szacunku. Do dzi¶ czujê siê naprawdê podle, i nie jestem jeszcze do koñca gotowa na nowy zwi±zek. Byæ mo¿e ten proces trwa³by krócej, gdyby nie moje naiwne nadzieje i spotkania z nim po zerwaniu- mimo, ¿e by³o to zupe³nie wbrew moim pogl±dom, po prostu by³ to naoczny dowód na to, ¿e siê nie szanujê (teraz dobrze rozumiem powiedzenie "mi³o¶æ jest ¶lepa").

Teraz wiem, ¿e to w³a¶nie czas dla mnie- wróci³am do biegania (które regularnie uprawia³am do czasu w³a¶nie zakoñczenia zwi±zku, kiedy to straci³am zupe³nie motywacjê do wszystkiego), zaczê³am znów dbaæ o siebie. Spójrz z tej strony: masz teraz czas na wszystko. To w³a¶nie teraz mo¿esz siê rozwijaæ, pomy¶leæ o sobie, poznaæ siebie. Wykorzystaj ten czas na w³a¶nie takie czynno¶ci, które pozwol± Ci odkryæ siebie- to co lubisz, z czego czerpiesz przyjemno¶æ. Nie marnuj tego na dalsze rozterki, gdybanie, wracanie do wspomnieñ. To zatruwa, naprawdê. Sama przesz³am przez to i jest o niebo lepiej, choæ nadal czujê wielk± gorycz, gdy tylko my¶lê o tych dobrych chwilach, rozmy¶lam jeszcze czasem, czy mog³am temu jako¶ zapobiec, jako¶ przywróciæ to co by³o. Musisz jako¶ stan±æ na nogi, bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.
Trzymam kciuki, ¿eby Ci siê uda³o, musisz byæ silna

Mogê spytaæ ile byli¶cie razem i co siê sta³o?
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.