Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dzieci" - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-16, 21:05   #871
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Gorąco jest niemiłosiernie .... Kleję się cała....Mam nadzieję, że będzie jakis deszcz w nocy, bo spanie jest jeszcze bardziej męczące niż normalnie w naszym stanie...

Idę juz sobie, Małż siada, także do jutra
Buziaczki
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 21:10   #872
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Też sobie idę , do jutra
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 21:25   #873
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Gorąco jest niemiłosiernie .... Kleję się cała....Mam nadzieję, że będzie jakis deszcz w nocy, bo spanie jest jeszcze bardziej męczące niż normalnie w naszym stanie...

Idę juz sobie, Małż siada, także do jutra
Buziaczki
ja tez sie kleje jakbym sie wysmarowalam jakims miodem hehe
a spaniu nawet nie wspominam- dobrze ze mamy wentylator w pokoju to sobie na noc wlaczamy nna chwile zeby ochlodzic powietrze.......

tez uciekam bo mala robi mi chyba dziure w pipce- tak mnie kluje ze nie moge wstac!! powiedzialam tż ze ona chce chyba wyjsc zeby sie nie spotkac jutro z panem doktorem hehe

dobrej nocki
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 22:18   #874
WrednaAfrodyta
Zadomowienie
 
Avatar WrednaAfrodyta
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 438
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
ja tez sie kleje jakbym sie wysmarowalam jakims miodem hehe
a spaniu nawet nie wspominam- dobrze ze mamy wentylator w pokoju to sobie na noc wlaczamy nna chwile zeby ochlodzic powietrze.......

tez uciekam bo mala robi mi chyba dziure w pipce- tak mnie kluje ze nie moge wstac!! powiedzialam tż ze ona chce chyba wyjsc zeby sie nie spotkac jutro z panem doktorem hehe

dobrej nocki
Unholy czy te badanie na hiv jest konieczne , bo ja go nie robilam...

Dobra lece spac bo padam
__________________
Nasz synek Tomuś od 18.08.2009 jest już z nami
WrednaAfrodyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 22:20   #875
Ulcia2512
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gravesend UK
Wiadomości: 1 719
Send a message via Skype™ to Ulcia2512
Thumbs down Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Skierka za szybkii porod.
I za jutrzejsze wizyty.
Buziaki
__________________
Kubuś (11.08.2009) Piotruś (14.10.2011)

108,6-106-105-104-102,5-101-100.2-99-98,8-97,7-96-95-94-93-92-91-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72
Ulcia2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 22:26   #876
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
jesli mialam w talii na wys.pepka 68 cm to myslisz ten xs bedzie ok?
bo ten S chyba za duzy bedzie
napewno bedzie dobry
ja mialam przed ciaza ponad 70 a teraz to nie wiem ale duuuuuzo napewno bo mowie mam brzuch jak na 6 miesiac a jednak sie w niego wcisnelam
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dawaj foteczki TŻ-a , ja na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie ćwiczeń
eee nie bo jeszcze sie zakochacie

no ja tez jeszcze nie cwicze bo wiadomo mam miesnie pociete - ale jak dojde do siebie to zaczne
jakbym rodzila sn to bym juz cwiczyla
Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Gorąco jest niemiłosiernie .... Kleję się cała....Mam nadzieję, że będzie jakis deszcz w nocy, bo spanie jest jeszcze bardziej męczące niż normalnie w naszym stanie...

Idę juz sobie, Małż siada, także do jutra
Buziaczki
ale przynajmniej mozesz spac
mi ktos nie daje



dobranoc mamusie
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 00:23   #877
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Tulipfever, Mayaha gratuluje udanych wizyt!

Unholy, trzymam kciuki za Bartusia
--------------
Wybaczcie dziewczyny, ze ja tak lakonicznie, ale jestem wypompowana wizyta rodzinki. W przyszlym tygodniu obiecuje poprawe
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 05:16   #878
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Dzień dobry

Ja już wyspana korzystam z chwili chłodu, bo zapowiadają dzisiaj u mnie do 31 stopni. Moja dziewczynka wczoraj wieczorem tak się wierciła, że brzuch cały falował, ale teraz chyba jeszcze śpi bo narazie nic się nie dzieje.

Mam pytanie do naszych rozpakowanych mam. Jakiej firmy kosmetyki stosujecie dla swoich maluszków? Zastanawiam się nad Hipp albo Nivea. Co polecacie? I jeszcze jedno. Do kąpieli dzieciaczka stosujecie płyn do mycia czy jakieś dziecięce mydło w kostce (np. bambino)?
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 06:34   #879
Tulipfever
Rozeznanie
 
Avatar Tulipfever
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 808
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość

Reszta wyników ok, Wr, Hbs, i Hiv brak
Morfologia w normie, lekko mniej czerw. krwinek, ale tylko o 0,3 od normy w dół. Także ok
Elegancko

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
A podobno może i nie odejść
Odejsc odejdzie, tylko mozemy tego nie zauwazyc, bo bedzie w kawalkach. Ja otwarcie mowie, ze przygladam sie bacznie za kazdym razem i jeszcze nic nie zauwazylam.

Cytat:
Napisane przez WrednaAfrodyta Pokaż wiadomość
Unholy czy te badanie na hiv jest konieczne , bo ja go nie robilam...
Chyba zalezy od lekarza. W Holandii sa obowiazkowe, w Polsce nie. Moja siostra nie miala, nawet specjalnie pytala lekarza- powiedzial, ze nie ma potrzeby.

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Wybaczcie dziewczyny, ze ja tak lakonicznie, ale jestem wypompowana wizyta rodzinki. W przyszlym tygodniu obiecuje poprawe
Hej kochana! Kiedy juz rodzinka wyjezdza?

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Ja już wyspana korzystam z chwili chłodu, bo zapowiadają dzisiaj u mnie do 31 stopni. Moja dziewczynka wczoraj wieczorem tak się wierciła, że brzuch cały falował, ale teraz chyba jeszcze śpi bo narazie nic się nie dzieje.

Mam pytanie do naszych rozpakowanych mam. Jakiej firmy kosmetyki stosujecie dla swoich maluszków? Zastanawiam się nad Hipp albo Nivea. Co polecacie? I jeszcze jedno. Do kąpieli dzieciaczka stosujecie płyn do mycia czy jakieś dziecięce mydło w kostce (np. bambino)?
Czesc Frida, widze, ze tu juz od 6 dyzurujesz. No to sie pochwal, co juz zdolalas zrobic? Trzy pralki? Pomalowalas pokoj? Skopalas ogrodek? Skleilas 100 pierogow ruskich?

A co do Twojego pytania, chociaz jeszcze nie jestem rozpakowana, to odpowiem, ok? My bedziemy stosowac Johnson& Johnson, o te:

1) do kapieli

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20190

2) po kapieli:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7387

3) na zmiane z oliwka mialam tez ten balsam, ale mi sie moj skonczyl i pokradam dziecku Jest fantastyczny!

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8113

4) do wycierania pupy- chusteczki

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19792

5) jako krem na odparzenia Sudokrem



Dzien dobry wszystkim! Juz druga noc pod rzad nie spie, budze sie w srodku nocy i nie potrafie wrocic do snu Dzisiaj obudzilam sie o 2 nad ranem, poszlam wypic szklanke mleka, zaczelam czytac- a sen jak uparty nie chcial nadejsc. Goraco, doslownie sie ze mnie lalo, juz wychodzilam z siebie. I wtedy...stal sie cud...przyszla burza Nareszcie moglam oddychac Zasnelam kolo 5 nad ranem, spalabym nadal, ale przychodza do nas panowie kablowke zakladac (tez pewnie lubicie, gdy przychodza i zamiast jednej godziny- daja przedzial czasu, w ktorym moga sie pojawic, np. od 8 do 13, a ty siedz i czekaj ). No ale przynajmniej bedziemy miec wreszcie jakies dobre programy

czyli Skierka za godzinke ma obchod?
__________________
Kocham mojego Meza
Kocham moja Coreczke
Ania 28.08.2009
Tulipfever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 07:07   #880
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Dzien dobry
jednak udalo mi wejsc na wizaz przed wizytamam stresa jakiegos.......
lece zaraz herbatke wypic, sniadanko zjesc i pod prysznic......



Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
napewno bedzie dobry
ja mialam przed ciaza ponad 70 a teraz to nie wiem ale duuuuuzo napewno bo mowie mam brzuch jak na 6 miesiac a jednak sie w niego wcisnelam

czyli tez kupie ten xs...........dzieki

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość

Dzien dobry wszystkim! Juz druga noc pod rzad nie spie, budze sie w srodku nocy i nie potrafie wrocic do snu Dzisiaj obudzilam sie o 2 nad ranem, poszlam wypic szklanke mleka, zaczelam czytac- a sen jak uparty nie chcial nadejsc. Goraco, doslownie sie ze mnie lalo, juz wychodzilam z siebie. I wtedy...stal sie cud...przyszla burza Nareszcie moglam oddychac Zasnelam kolo 5 nad ranem, spalabym nadal, ale przychodza do nas panowie kablowke zakladac (tez pewnie lubicie, gdy przychodza i zamiast jednej godziny- daja przedzial czasu, w ktorym moga sie pojawic, np. od 8 do 13, a ty siedz i czekaj ). No ale przynajmniej bedziemy miec wreszcie jakies dobre programy

czyli Skierka za godzinke ma obchod?
Tuli ja zasnelam chyba o 1.00 a o 5.00 poszlam siku i potem nie moglam zasnac przez poltorej godziny bo mialam bole okresowe!!
ale juz takie mocniejsze i nawet krzyz mnie bolal i juz myslalam ze to to ale jakies nieregularne to bylo wiec na sile zasnelam i wstalam chyba po godzinie.......teraz mam mega twardy brzuch.....jakos sie boje co gin powie
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 07:12   #881
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cześć

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
eee nie bo jeszcze sie zakochacie

no ja tez jeszcze nie cwicze bo wiadomo mam miesnie pociete - ale jak dojde do siebie to zaczne
jakbym rodzila sn to bym juz cwiczyla
Mówisz, że taki przystojniak?
A ja jestem leniwa i dlatego nie wyobrażam sobie ćwiczeń , chociaż może wygląd brzucha po ciąży skutecznie lenia pogoni

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do naszych rozpakowanych mam. Jakiej firmy kosmetyki stosujecie dla swoich maluszków? Zastanawiam się nad Hipp albo Nivea. Co polecacie? I jeszcze jedno. Do kąpieli dzieciaczka stosujecie płyn do mycia czy jakieś dziecięce mydło w kostce (np. bambino)?
Ja nie jestem rozpakowana jeszcze, ale mogę napisać, że umyłam szczotkę do włosów dla Kuby płynem do kąpieli Hippa i jest fajny, dobrze się pieni, delikatnie pachnie i wogóle taki jakiś miły.

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Odejsc odejdzie, tylko mozemy tego nie zauwazyc, bo bedzie w kawalkach. Ja otwarcie mowie, ze przygladam sie bacznie za kazdym razem i jeszcze nic nie zauwazylam.
(...)
Czesc Frida, widze, ze tu juz od 6 dyzurujesz. No to sie pochwal, co juz zdolalas zrobic? Trzy pralki? Pomalowalas pokoj? Skopalas ogrodek? Skleilas 100 pierogow ruskich?
Ja też oglądam bacznie
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 07:18   #882
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

I mam info od Skierki:

"Hej był obchod ale nie ordynator tylko lekarz z dyzuru i za jaks godzinke mamy miec z koleznka badanie gin. i potem moze cos powiedza. Takze narazie nic....A ta koleznka z sali tez 8 doba po terminie tylko ze w niej 3 dziecko."


__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 07:27   #883
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Tuli ja zasnelam chyba o 1.00 a o 5.00 poszlam siku i potem nie moglam zasnac przez poltorej godziny bo mialam bole okresowe!!
ale juz takie mocniejsze i nawet krzyz mnie bolal i juz myslalam ze to to ale jakies nieregularne to bylo wiec na sile zasnelam i wstalam chyba po godzinie.......teraz mam mega twardy brzuch.....jakos sie boje co gin powie
A kiedy masz mieć wywoływany poród? Może nie trzeba będzie?

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
I mam info od Skierki:

"Hej był obchod ale nie ordynator tylko lekarz z dyzuru i za jaks godzinke mamy miec z koleznka badanie gin. i potem moze cos powiedza. Takze narazie nic....A ta koleznka z sali tez 8 doba po terminie tylko ze w niej 3 dziecko."

Trzymamy kciuki za skierkę
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 07:27   #884
mayaha
Wtajemniczenie
 
Avatar mayaha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 951
GG do mayaha
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
To Ci dzidzia urosła , mówisz, że do środy już będzie po zawodach?

Ja nie mam paciorkowca. Naturalna flora to są pałeczki kwasu mlekowego. A jak się ma, to nie jest groźny, ale pod warunkiem, że nie jesteś w ciąży, a Ty jesteś. A jak masz podczas porodu i nie podadzą antybiotyku, to dziecko może dostać np. sepsy. Możesz tutaj poczytać:
http://www.paciorkowiec.pl/

Zresztą w kalendarzu badań ciąży to akurat jest zaznaczone jako "zalecane".
No to sie nastraszylam. Wczoraj az sie poplakalam ze jesli cos sie malej stanie to niewiem co zrobie. Małaz obdzwonil kilka moich kolezanek i jak sie okazalo zadna nie miala testu na paciorka robionego. A rodzinny (znajomy pediatra) powiedzial ze albo sie lecze w internecie albo u lekarza bo on wie co robi. A ja w srode do szpitala i mam metlikw glowie. Zadzwonie jeszcze do takiej jednej kliniki czy robia takie badanie i ile tzreba czekac ale podobno pare dni i kiedy bede mogla przyjechac ale oni dopiero od 9tej pracuja.

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
No to wspaniale Mayu, bedziesz lipcowka
Wyobrazam sobie, ze to szok, ale przyjemny, prawda?
Co do paciorkowca, z tego co wiem NIE kazdy go posiada. W zasadzie to dziwne, wszedzie trabia o tym, zeby robic badanie, a Twoj ginekolog ma zupelnie inne podejscie
Pewnie ze to fajne uczucie. Tylko troche stresik bo myslalam ze jeszcze czas mam...

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
zobaczymy co mi jutro gin powie-moze bedziemy rodzic o tym samym czasie

wlasnie mamusie trzymajcie kciuki za mnie jutro, pewnie rano nie zajrze bo mam wizyte na 10.00, a bede musiala sie wykapac i ogolic gdzie slonce nie dochodziwlasnie mi mala robi przepychanke w brzuchu -ałaaaaaa
Moze To trzymam kciuki i sie nie pozacinaj
mayaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 07:30   #885
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
A kiedy masz mieć wywoływany poród? Może nie trzeba będzie?



Trzymamy kciuki za skierkę
wszystkiego dowiem sie dzis na wizycie, ale mam przeczucie ze we wtorek......

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość



Moze To trzymam kciuki i sie nie pozacinaj
zaraz pojde pod prysznic o znowu bedzie walka z lusterkiem i maszynka do golenia... hehe
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 07:36   #886
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość
No to sie nastraszylam. Wczoraj az sie poplakalam ze jesli cos sie malej stanie to niewiem co zrobie. Małaz obdzwonil kilka moich kolezanek i jak sie okazalo zadna nie miala testu na paciorka robionego. A rodzinny (znajomy pediatra) powiedzial ze albo sie lecze w internecie albo u lekarza bo on wie co robi. A ja w srode do szpitala i mam metlikw glowie. Zadzwonie jeszcze do takiej jednej kliniki czy robia takie badanie i ile tzreba czekac ale podobno pare dni i kiedy bede mogla przyjechac ale oni dopiero od 9tej pracuja.
Ojej, przepraszam , nie chciałam Cię nastraszyć . Moim zdaniem lekarze trochę olewają tego paciorkowca, bo jak pisałam są w kalendarzu badań w ciąży oznaczone jako "zalecane", a nie "obowiązkowe". Jeżeli ufasz swojemu lekarzowi, nie rób wymazu, jest też i racja, że leczy lekarz, nie forum. Ale z jednym stanowczo się nie zgadzam - paciorkowiec nie jest naturalną florą .
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 07:37   #887
Tulipfever
Rozeznanie
 
Avatar Tulipfever
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 808
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Dzien dobry
jednak udalo mi wejsc na wizaz przed wizytamam stresa jakiegos.......
lece zaraz herbatke wypic, sniadanko zjesc i pod prysznic......


Tuli ja zasnelam chyba o 1.00 a o 5.00 poszlam siku i potem nie moglam zasnac przez poltorej godziny bo mialam bole okresowe!!
ale juz takie mocniejsze i nawet krzyz mnie bolal i juz myslalam ze to to ale jakies nieregularne to bylo wiec na sile zasnelam i wstalam chyba po godzinie.......teraz mam mega twardy brzuch.....jakos sie boje co gin powie
Wiedzialam, ze jeszcze zagladniesz przed wizyta
Podobno takie krzyzowe bole to oznaka, ze porod zbliza sie wielkimi krokami. Ciekawa jestem, co Ci gin powie. Trzymam

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
I mam info od Skierki:

"Hej był obchod ale nie ordynator tylko lekarz z dyzuru i za jaks godzinke mamy miec z koleznka badanie gin. i potem moze cos powiedza. Takze narazie nic....A ta koleznka z sali tez 8 doba po terminie tylko ze w niej 3 dziecko."


No to trzymam nadal

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość
No to sie nastraszylam. Wczoraj az sie poplakalam ze jesli cos sie malej stanie to niewiem co zrobie. Małaz obdzwonil kilka moich kolezanek i jak sie okazalo zadna nie miala testu na paciorka robionego. A rodzinny (znajomy pediatra) powiedzial ze albo sie lecze w internecie albo u lekarza bo on wie co robi. A ja w srode do szpitala i mam metlikw glowie. Zadzwonie jeszcze do takiej jednej kliniki czy robia takie badanie i ile tzreba czekac ale podobno pare dni i kiedy bede mogla przyjechac ale oni dopiero od 9tej pracuja.
Mayu, tak myslalam, ze sie bedziesz martwic Kochana, mysle, ze lekarz by nie ryzykowal zdrowia dziecka ani Twojego dla glupiej idei "ze to ja mam racje". Jesli nie zlecil Ci tych badan (a jak miramej pisala, one sa "zalecane" a nie "obowiazkowe"), moze Twoj gin potrafi jakos rozpoznac po innych wynikach, czy jest ryzyko czy nie? . Nie zamartwiaj sie juz
__________________
Kocham mojego Meza
Kocham moja Coreczke
Ania 28.08.2009
Tulipfever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 07:45   #888
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Dzien dobry, ja juz tez po sniadanku. Wczoraj było tak gorąco, ze az mi słabo było, zasnąć ciezko w takim upale. A komary to juz mnie dobijają. Mamy moskitiere w oknach, ale i tak wieczorem tyle ich nalatuje ze szok. Mąz kupił jakis odkomarzacz taki do gniazdka podpinany, zobaczymy, moze on coś da...

Czekoladko trzymam kciuki za wizyte. Cos czesto masz te bóle ostatnio, moze urodzisz wczesniej niż ja
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 07:52   #889
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
wszystkiego dowiem sie dzis na wizycie, ale mam przeczucie ze we wtorek......
To już zaraz
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 09:22   #890
syla39
Wtajemniczenie
 
Avatar syla39
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 639
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość

A ja juz po wizycie. I troche szok. Jak pewnie pamietacie mialam dwa odległe terminy, tj. 12 lipca z OM i 10 sierpnia z USG (ten drugi 2 tygodnie temu przesunal mi sie na 15 sierpnia) a tu dzis wszystko sie poprzekrecało. Mianowicie na USG wyszlo ze dzidzia strasznie urosła - ma 3300. i teraz termin z USG mam na 29-31 lipca. A po badaniu gin okazalo sie ze mam juz miekka szyjke i wogole jakos tam sie tak slicznie zrobilo, tak jakby juz do porodu. A poza tym mała ma serce jak dzwon - na jej przykladzie mozna sie antomii uczyc. KTG tez wyszlo OK, w pon jak nic sie nie bedzie dzialo to mam znowu przyjechac na KTRG. I chyba wedy z małzem pojade bo to 50 km. Dzis w sumie sama pojechalam ale jak wracalam mnialam nogi jak z waty.
Mam skierowanie do szpitala na 22 lipca ale zdaniem gina to ja do srody bnie wytrzymam
No i niewiem co myslec co robic. Bo ja sie nastawilam na sierpien
A tu za tydzien moze juz bede Zuzie tulic


Pytałam gina o paciorkowca to mi powiedzial ze nie ma potrzeby tego robic, bo kazdy ma paciorka, bo to jakas naturalna flora czy jakos tak. I kazda dzidzia tez to ma... No i mi nie pobral wymazu....

O rany, znowu zmiana terminu. Mi tez tak zmieniali i denerwowalo mnie to, ale chyba dobrze ze na wczesniej niz na jeszcze pozniej.

Co do paciorka rozmawialam na ten temat z ginekologiem i nie dalam sie zbyc. No wiec powiedzial ze bakterie ma w sobie kazda kobieta i to roznych, nawet do 150. Pytanie tylko czy doszlo do zapalenia czy nie????Moze sobie tam siedziec i nie czynic szkody i wtedy nie ma sie czym martwic a moze sie uajtywnic i to jest wtedy niebezpieczne.
Ja na twoim miejscu poszlabym do laboratorium i zrobila sobie na wlasna reke, za odplatnoscia. Ja czekalam 3-4 dni i mialam wynik
Lepsze to niz niepotrzebne zamartwianie sie. Ja tak zrobilam i odczulam ogromna ulge.

Czekoladko za wizyte

A ja wczoraj przegielam. Poprasowalam prawie wwszystkie ubranka dla niuni i pomalowalam dwie futryny i listwy drzwiowe i padlam na sofe ze zmeczenia. Odchorowalam to pozniej bolami krzyza, brzucha jak na @ i twardnieniem brzucha, a poza tym chcialo mi sie wymiotowac. Wystraszylam sie ze to juz to i odmierzalam nawet czas miedzy skurczami. Najpierw co 30min, pozniej co 15 a na koniec sie rozeszlo po kosciach

Dzisiaj obchodzimy z mezem 5 rocznice slubu wiec mnie nie bedzie
__________________
Nasze szczęście Lenka ur.18.08.2009

syla39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 09:25   #891
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość



musicman a w tym czasie jak laktatorem starałaś się pobudzic laktację to dzidzia jadła sztuczne mleczko?
uff dopiero teraz mogę odpisać,
nie jadła sztucznego, a właściwie tylko 1 raz - mnie się szybko udało zacząć ściągać laktatorem, bo to porządna siła jest, a w międzyczasie dzidzia jadła tyle z cyca ile było czyli mało.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 09:31   #892
WrednaAfrodyta
Zadomowienie
 
Avatar WrednaAfrodyta
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 438
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Mayaha ja mam paciorkowca i lekarz przepisal mi antybiotyk dopochwowo , wiec jakby to nie bylo grozne to przecierz nie musialabym brac lekow......
__________________
Nasz synek Tomuś od 18.08.2009 jest już z nami
WrednaAfrodyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 09:32   #893
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość
A ja wczoraj przegielam. Poprasowalam prawie wwszystkie ubranka dla niuni i pomalowalam dwie futryny i listwy drzwiowe i padlam na sofe ze zmeczenia. Odchorowalam to pozniej bolami krzyza, brzucha jak na @ i twardnieniem brzucha, a poza tym chcialo mi sie wymiotowac. Wystraszylam sie ze to juz to i odmierzalam nawet czas miedzy skurczami. Najpierw co 30min, pozniej co 15 a na koniec sie rozeszlo po kosciach

Dzisiaj obchodzimy z mezem 5 rocznice slubu wiec mnie nie bedzie
Syla wszystkiego dobrego z okazji rocznicy , żebyście zawsze byli szczęśliwi i mocno się kochali. I lekkiego porodu

A za wczoraj powinnaś dostać lanie, no ale ta rocznica

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
uff dopiero teraz mogę odpisać,
nie jadła sztucznego, a właściwie tylko 1 raz - mnie się szybko udało zacząć ściągać laktatorem, bo to porządna siła jest, a w międzyczasie dzidzia jadła tyle z cyca ile było czyli mało.
Dzięki za odpowiedź
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 09:34   #894
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Mam pytanie do naszych rozpakowanych mam. Jakiej firmy kosmetyki stosujecie dla swoich maluszków? Zastanawiam się nad Hipp albo Nivea. Co polecacie? I jeszcze jedno. Do kąpieli dzieciaczka stosujecie płyn do mycia czy jakieś dziecięce mydło w kostce (np. bambino)?
ja przy pierwszym dziecku uzywalam nivea i teraz tez i jestem zadowolona a maly nie ma zadnych uczulen ani nic
do kapieli stosuje mydelko kremowe nivea a po kapieli oliwka
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Mówisz, że taki przystojniak?
A ja jestem leniwa i dlatego nie wyobrażam sobie ćwiczeń , chociaż może wygląd brzucha po ciąży skutecznie lenia pogoni
nooooo najprzystojniejszy na swiecie

co do cwiczen to ja tez jestem len - ale po pierwszej ciazy nie cwiczylam i zalowalam do teraz wiec mam nauczke i teraz sie nie zapuszcze

czekoladko trzymam za wizyte
i za Skierke

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

a tak w ogole do dziendobry

syla wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 09:45   #895
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość
Dzisiaj obchodzimy z mezem 5 rocznice slubu wiec mnie nie bedzie
Wszystkiego najlepszego
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 09:57   #896
Ulcia2512
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gravesend UK
Wiadomości: 1 719
Send a message via Skype™ to Ulcia2512
Thumbs down Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Nadal za Skierke i za wizyte Czekoladki.

Dzien dobry mamusie. Uff, nareszcie mam czym oddychac, ale juz niedlugo bo slonko znow sie przeciera.
Wczoraj sie pierwszy raz pobeczlam w ciazy i to tak, ze nie moglam sie uspokoic. i to w gruncie rzeczy przez glupote. Po kapieli ogladalam sie w lustrze zobaczylam kilka pekniec na dole brzucha i w ryk. Ehh. Tz nie wiedzial co sie stalo a ja nie moglam z siebie wydusic. Jak juz mi sie udalo to Tz stwierdzil, ze brzus i ja jestesmy piekni i zawsze dla niego bede, a te pekniecie to przzeciez dla naszego synka sa. Kochany moj.
Podejrzewam, ze rozstepy to byly tylko krople, ktore przelaly czare. Puscily mi nerwy przezz te wizyty w szpitalu, niepewnosc i w sumie juz nie tak fajne samopoczucie.
Ale juz mi lepiej. Uff, wygadlam sie. Dziekuje kobitki za wysluchanie, nie mam w tej chwili ikogo komu moglabym sie wygadac.
Milego dnia Mamusie
__________________
Kubuś (11.08.2009) Piotruś (14.10.2011)

108,6-106-105-104-102,5-101-100.2-99-98,8-97,7-96-95-94-93-92-91-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72
Ulcia2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 10:17   #897
groszkolino
celebriti
 
Avatar groszkolino
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 972
GG do groszkolino
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość

Dzisiaj obchodzimy z mezem 5 rocznice slubu wiec mnie nie bedzie
:party :

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość


Tuli ja zasnelam chyba o 1.00 a o 5.00 poszlam siku i potem nie moglam zasnac przez poltorej godziny bo mialam bole okresowe!!
ale juz takie mocniejsze i nawet krzyz mnie bolal i juz myslalam ze to to ale jakies nieregularne to bylo wiec na sile zasnelam i wstalam chyba po godzinie.......teraz mam mega twardy brzuch.....jakos sie boje co gin powie
nie bój sie tylko posluchaj, moze gin bedzie mial same dobre wiadomosci i juz nie dlugo dzidzia zmieni miejsce zamieszkania
__________________
Cytat:
robię dobre naleśniki i parówki.. to moze naleśniki i parówki?!
wiesz co, zaczynam bać się oddychać


groszkolino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 10:30   #898
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość

Kochane, dzieki za wszystkie kciuki! Wizyta przebiegla bardzo dobrze, dzieciatko juz ma glowke zsunieta lekko do miednicy, serce pieknie bilo, mamusia cala dumna Waga dziecka oceniona na 2800, przewidywana na czas porodu ok. 3400. Mocz sprawdzony- czysty, cisnienie mi podskoczylo, mialam 120/80, moj rekord. Porozmawialysmy o tym, jak rozpoznac, ze TO juz TO
Mam kategoryczny zakaz chodzenia do pracy

Kolejna wizyta za niecale 2 tygodnie.
Jak fajnie
Przepraszam, że się tak wcinam ale mam do ciebie pytanie , bo widzę, że mieszkasz w Holandii - ja też. chciałam się zapytać, czy rodzisz w domu czy w szpitalu ? chodziłaś może na zwangerschapscursus ? ja właśnie jestem w trakcie. termin mam na początek października i jesteśmy już prawie zdecydowani na poród domowy, zreszta połozna nas namawia , mówi, że nie ma przeciwskazań.
Pozdrawiam!
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 11:04   #899
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Elegancko
Czesc Frida, widze, ze tu juz od 6 dyzurujesz. No to sie pochwal, co juz zdolalas zrobic? Trzy pralki? Pomalowalas pokoj? Skopalas ogrodek? Skleilas 100 pierogow ruskich?
Uśmiałam się na maksa Niestety ogródka nie posiadam, a pokoje już pomalowane. Jedyne co zrobiłam rano to wymyłam podłogi. Miałam jeszcze w porannych planach pastowanie podłóg, mycie okien oraz prasowanie i wieszanie firan i zasłon, ale poranny spacer się przedłużył (wyszłam z domu jakoś po 7) i jakieś pół godziny temu dopiero doszłam do domu. A w taki upał już za robotę się nie biorę. Za to dotargałam rolety na okno (odwiedziłam przy okazji trzy sklepy budowlane) zamówiłam panele do toalety, obrałam 3 kg fasolki szparagowej (dla mojej mamy ) i w nagrodę za całokształt najadłam się kukurydzy

Czekoladko jak tam???????
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 11:20   #900
Tulipfever
Rozeznanie
 
Avatar Tulipfever
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 808
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe "Letnie słonko świeci, na świat przychodzą nasze Dz

Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość


Dzisiaj obchodzimy z mezem 5 rocznice slubu wiec mnie nie bedzie
Wszystkiego najlepszego Szykujecie jakis mily wieczor?

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
co do cwiczen to ja tez jestem len - ale po pierwszej ciazy nie cwiczylam i zalowalam do teraz wiec mam nauczke i teraz sie nie zapuszcze
A jakie cwiczenia planujesz? Jakis konkretny rodzaj sportu?

Cytat:
Napisane przez Ulcia2512 Pokaż wiadomość
Dzien dobry mamusie. Uff, nareszcie mam czym oddychac, ale juz niedlugo bo slonko znow sie przeciera.
Wczoraj sie pierwszy raz pobeczlam w ciazy i to tak, ze nie moglam sie uspokoic. i to w gruncie rzeczy przez glupote. Po kapieli ogladalam sie w lustrze zobaczylam kilka pekniec na dole brzucha i w ryk. Ehh. Tz nie wiedzial co sie stalo a ja nie moglam z siebie wydusic. Jak juz mi sie udalo to Tz stwierdzil, ze brzus i ja jestesmy piekni i zawsze dla niego bede, a te pekniecie to przzeciez dla naszego synka sa. Kochany moj.
Podejrzewam, ze rozstepy to byly tylko krople, ktore przelaly czare. Puscily mi nerwy przezz te wizyty w szpitalu, niepewnosc i w sumie juz nie tak fajne samopoczucie.
Ale juz mi lepiej. Uff, wygadlam sie. Dziekuje kobitki za wysluchanie, nie mam w tej chwili ikogo komu moglabym sie wygadac.
Milego dnia Mamusie
Oj bidulko Rozumiem Cie zupelnie, tez mam takie momenty. I tak jestes dzielna- mi sie zdarzylo juz kilkanascie razy poplakac, najczesciej potem nawet nie wiem o co plakalam
Brawa dla Tz-ta za dobra reakcje

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się tak wcinam ale mam do ciebie pytanie , bo widzę, że mieszkasz w Holandii - ja też. chciałam się zapytać, czy rodzisz w domu czy w szpitalu ? chodziłaś może na zwangerschapscursus ? ja właśnie jestem w trakcie. termin mam na początek października i jesteśmy już prawie zdecydowani na poród domowy, zreszta połozna nas namawia , mówi, że nie ma przeciwskazań.
Pozdrawiam!
Wcinaj sie ile chcesz Planuje rodzic w czyms pomiedzy domem a szpitalem, o tu:

http://www.geboortekliniek.nl/nl/welkom

Jakos do porodu w domu nie mialam odwagi, ale to tylko moje osobiste odczucie, wiem, ze w Holandii jest to bardzo popularne, polozne sa swietnie do tego przygotowane. Moja klinika wydaje mi sie dobrym rozwiazeniem- to taki jakby hotel, warunki sa bardziej "domowe" niz w szpitalu, maz moze ze mna nawet zostac na noc, a jesli (odpukac) potrzebna bylaby operacja- wowczas klinika jest polaczona korytarzem ze szpitalem i w przeciagu 5 minut jestem na sali.
Na zwangerschapscursus chodzilam, specjalny dla obcokrajowcow- bardzo mi sie podobalo, wiele sie dowiedzialam o systemie opieki zdrowotnej w Holandii. Bylam rowniez na szkoleniu z karmienia piersia i, jesli oczywiscie planujesz te metode karmienia- bardzo bym Ci cos takiego polecala
Jesli bedziesz czegos potrzebowala, to smialo pisz, powodzenia!
__________________
Kocham mojego Meza
Kocham moja Coreczke
Ania 28.08.2009
Tulipfever jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.