Fryzjerka, a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-19, 13:33   #1
justinkaX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubartów
Wiadomości: 48

Fryzjerka, a ciąża


Witam jestem tu, że tak powiem NOWA i mam problemik :-D
otóż uczę się w szkole fryzjerskiej (przede mną jeszcze 3 semestry) no i co za tym idzie wielki dylemat. Planujemy z mężem dzidziusia , ale wszem i wobec wszystkie babcie, ciocie itp. mówią mi, że jak zajdę w ciąże to już po mojej karierze, bo w ciąży nie można włosów strzyc innym- dziecko będzie łyse czy coś...
No nieee :-(
Chcę rozpocząć starania, a tu co? Zajdę w ciążę i mam dziekankę wziąć na czas ciąży? No nie bardzo by mi to pasowało ...
Dodam, że to plany na razie żebym zaszła pod koniec wakacji, więc akurat na rozpoczęcie drugiego semestru... ( ja zaczęłam od lutego edukację)
Myślałam, że to jakiś żart, zabobon, ale mnie wszyscy negują, że jak kariera to nie bobas...
proszę o pomoc, a w razie powtórzenia się mojego pytania przekierujcie mnie na odpowiedni wątek, bo w wyszukiwarce nic nie znalazłam ( albo nie potrafię he he)
Pozdrawiam
Justinka
__________________

justinkaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 16:05   #2
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Fryzjerka, a ciąża

Moja droga to że w ciąży nie powinno się obcinać włosów bo dziecko będzie miało krótki rozum i tym podobne zabobony to brednie. Mówiły tak nasze babki i tak się przyjeło.
Jednak jest też druga strona medalu - nie wiesz jak będziesz reagowała na zapach lakieru, amoniaku, odżywek itp. Ja mam z tym ogromny problem i ostatnio u fryzjera tak pachniało kosmetykami że najpierw zrobiło mi się słabo a potem wymiotowałam. Poza tym wszystkie zapachy mnie drażnią i śmierdzą. No i wdychanie oparów też nie sprzyja dziecku bo dosłownie połykasz trującą chemię. Do tego bóle nóg, krzyża, opuchlizna... decyzja należy do ciebie.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 17:06   #3
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: Fryzjerka, a ciąża

To zależy od tego czy czujesz się na siłach. Szkoła to nie praca. Jeśli jest to szkoła weekendowa to zajęcia praktyczne trwają zwykle po kilka godzin więc nie jest to tak męczące jak praca w zawodzie. porozmawiaj też z osobą prowadzącą zajęcia, bo jak by nie było zapach niektórych specyfików bywa drażniący, więc prawdopodobnie jeśli się zdecydujesz będziesz wietrzyć całą grupę no i jest szansa, że sama nauczycielka coś Ci doradzi. Inne względy poza zapachami to siadający kręgosłup, nie jest łatwo wytrzymać kilka godzin na nogach. Z tego co zauważyłam wśród fryzjerek to raczej większość korzysta ze zwolnień. Ja zajmuje się fryzjerstwem hobbistycznie i jestem w 23 tc czesząc chrześnice na komunie myślałam, że kręgosłup mi padnie na amen. A tylko kręciłam jej włosy na lokówkę.

Edytowane przez 19martusia86
Czas edycji: 2009-05-19 o 17:08
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 19:00   #4
justinkaX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubartów
Wiadomości: 48
Dot.: Fryzjerka, a ciąża

to prawda szkoła jest zaoczna i w czasie ciąży miałabym tylko zajęcia ze strzyżenia 2 dni w miesiącu ogólnie. tak to teoria siedząca he he. czyli skoro to zabobon to już się nie martwię :-D
__________________

justinkaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 19:09   #5
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: Fryzjerka, a ciąża

Cytat:
Napisane przez justinkaX Pokaż wiadomość
to prawda szkoła jest zaoczna i w czasie ciąży miałabym tylko zajęcia ze strzyżenia 2 dni w miesiącu ogólnie. tak to teoria siedząca he he. czyli skoro to zabobon to już się nie martwię :-D
No to powodzenia!!!
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 09:14   #6
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Fryzjerka, a ciąża

Cytat:
Napisane przez justinkaX Pokaż wiadomość
to prawda szkoła jest zaoczna i w czasie ciąży miałabym tylko zajęcia ze strzyżenia 2 dni w miesiącu ogólnie. tak to teoria siedząca he he. czyli skoro to zabobon to już się nie martwię :-D
spokojnie możesz połączyć jedno z drugim, ja jestem w 8 miesiącu i pracuję (choć nie 8 godzin dziennie) a moja praca nie polega na przesiedzeniu parę godzin w firmie. Tak prawdę mówiąc to gdybym miała wszystko rzucić i 9 miesięcy siedzieć w domu to zwariowałabym z nudów - zobaczysz będziesz się cieszyć, że masz coś do roboty a czas nie przecieka ci przez palce. Powodzenia.
Aha - co do zabobonów - to masakra jakaś , mamy 21 wiek!!!!
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 09:29   #7
monalizka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Fryzjerka, a ciąża

Witam jestem fryzjerką od 5 lat . Jeszcze tydzień temu miałam swojego maluszka w brzuszku był to początek ciąży niestety moje maleństwo nie przeżyło;(;(;( mogę tylko ci poradzić że te wszystkie bredni przekazywana z babki na córke itd. to zwykłe zabobony poważniejszą sprawą są zapachy i chemikalia pochodzące z farb , rozjaśniaczy i środków do stylingu mogą one wpływać na złe samopoczucie przyszłej mamy co idzie w parze że dzidzia mieszkająca w brzuszku również to odczuje. Należy również pamiętać o tym że praca fryzjera jest pracą stresującą oraz wysiłkową obciążającą stawy i kręgosłup który w czasie zaawansowaniej już ciąży i tak jest nadmiernie obciążony. Moją radą dla ciebie jest dokładne przebadanie tarczycy sprawdzenie chormonów TSH fp4 oraz fp3 ponieważ często kobiety mające bezpośredni kontakt z chemią fryzjerską mają problem z tarczycą która również jest odpowiedzialna za utrzymanie ciąży.Ja swojej nie zbadałam przed ciążą ponieważ nie wiedziałam że jestem w ciąży kiedy się dowiedziałam było już za puzno Polecam ci zrobić wszystkie badania a decyzja czy bedziesz w stanie znieść poranne nudności farbując komuś włosy należy do ciebie w końcu czy teraz czy puzniej i tak twoja sytucja się nie zmieni prawda jeżeli chodzi i prace fryzjera ona w czasie szkolenia i po nim jest taka sama.Pozdrawiam i życze powodzenia
monalizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 12:05   #8
justinkaX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubartów
Wiadomości: 48
Dot.: Fryzjerka, a ciąża

Cytat:
Napisane przez monalizka Pokaż wiadomość
Witam jestem fryzjerką od 5 lat . Jeszcze tydzień temu miałam swojego maluszka w brzuszku był to początek ciąży niestety moje maleństwo nie przeżyło;(;(;( mogę tylko ci poradzić że te wszystkie bredni przekazywana z babki na córke itd. to zwykłe zabobony poważniejszą sprawą są zapachy i chemikalia pochodzące z farb , rozjaśniaczy i środków do stylingu mogą one wpływać na złe samopoczucie przyszłej mamy co idzie w parze że dzidzia mieszkająca w brzuszku również to odczuje. Należy również pamiętać o tym że praca fryzjera jest pracą stresującą oraz wysiłkową obciążającą stawy i kręgosłup który w czasie zaawansowaniej już ciąży i tak jest nadmiernie obciążony. Moją radą dla ciebie jest dokładne przebadanie tarczycy sprawdzenie chormonów TSH fp4 oraz fp3 ponieważ często kobiety mające bezpośredni kontakt z chemią fryzjerską mają problem z tarczycą która również jest odpowiedzialna za utrzymanie ciąży.Ja swojej nie zbadałam przed ciążą ponieważ nie wiedziałam że jestem w ciąży kiedy się dowiedziałam było już za puzno Polecam ci zrobić wszystkie badania a decyzja czy bedziesz w stanie znieść poranne nudności farbując komuś włosy należy do ciebie w końcu czy teraz czy puzniej i tak twoja sytucja się nie zmieni prawda jeżeli chodzi i prace fryzjera ona w czasie szkolenia i po nim jest taka sama.Pozdrawiam i życze powodzenia

Bardzo mi przykro z powodu Twojego dzidziusia
Moja szwagierka zaszła w wieku 28 lat miesiąc przed ślubem poroniła... teraz się boi zajść, ale ja tym, że jestem młodsza (21) chcę ją zmotywować. Nie martw się, 3mam kciuki !!!
Ja tylko się uczę nie pracuję w tym zawodzie i pewnie prędko nie będę, a jeśli o farby chodzi to nawet w szkole nie mamy także wiesz... praktyki bym miała po urodzeniu dziecka. Ale kilka moich koleżanek przestało strzyc pod wpływem tajemniczych przepowiedni, że dziecko będzie łyse itd...
Na razie tylko pierwszy etap starań, więc muszę się przygotować. Jutro jadę do UP się zarejestrować żeby mieć to cholerne ubezpieczenie. Po drugie muszę zmienić lekarza, bo mój nawet na moje żądanie o cytologię mówi, że wszystko ok... Boże jaka łaska, że w ogóle on tam pracuje...
Dzięki za pomoc.
__________________

justinkaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 13:01   #9
monalizka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Fryzjerka, a ciąża

Oj zmień lekarza Najważniejsze jest żeby mieć dobrego lekarza który przygotuje cię na maluszka i jak już bedziesz w ciąży dobrze się zajmie tobą i maluszkiem Ja oczywiście będę starała się o dzidzie kolejny raz za jakieś trzy miesiące jak juz wszystko sie unormuje.Jeżeli masz taką możliwość że nie musisz cały dzień stać na nogach i wdychać chemikali to proponuje ci postarać się o dzidzie teraz bo puzniej bedzie coraz gorzej a te zabobony to nie prawda mnóstwo moich koleżanek fryzjerek które pracowały w czasie ciązy ma już dzidziusie i powiem ci że wszystkie urodziły dzieci z włosami więc życze powodzenia trzymam kciuki za nas dwie i czekam na nowinki o dwuch paseczkach na teście
monalizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 14:32   #10
justinkaX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubartów
Wiadomości: 48
Dot.: Fryzjerka, a ciąża

ja także 3mam kciuki i się zacznę starać jak znajdę kompetentnego lekarza, bo na razie nie wiem co i jak z tą ciążą he he, ale tak mi się już chce, że ajjććć :-D mam już ciążowe ciuszki od koleżanek :-D Powodzenia życzę, bo to staranie to przeciez najprzyjemniejsza część całego procesu :-***
__________________

justinkaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 11:11   #11
Matylda82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Fryzjerka, a ciąża

jakieś zabobobony ja tylko słyszałam, że w ciąży lepiej sobie włosów nie farbować, ale też nie wiem czy to prawda - podobno farba może źle chwytać
Matylda82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.