Beta karoten - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-14, 07:56   #1
zielona_mila
Raczkowanie
 
Avatar zielona_mila
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 35
GG do zielona_mila

Beta karoten


Witam,mój problem polega na tym że jestem blada a chciałabym ładnie wyglądać ..na solarium nie moge chodzić bo mam za dużo znamion a samoopalacze to też chyba nie dla mnie..czy zazywanie beta karotenu sprawi że będę mieć lekko zabrązowioną skórę,to mnie zainteresowało bo chciałabym być równomiernie "opalona"?Pozdrawiam
zielona_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 08:03   #2
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: coś na zbrązowienie skóry..beta karoten?

Ja właśnie zażywałam te tabletki z karotenem (też jasnej, czytaj:bladej karnacji jestem) przez miesiąc czasu i niestety ale na mnie nie działają, tzn. może w jakimś minimalnym stopniu, ale ja tego nie zauwazyłam .Na mnie dużo lepiej działa sok z marchwii w postaci wszelkich KUBUSIÓW i soków typu KAROTKA- efekty ładny koloryt skóry już po niecałym tygodniu przy regularnym piciu 2-3 szkl/ dziennie.

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 08:11   #3
zielona_mila
Raczkowanie
 
Avatar zielona_mila
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 35
GG do zielona_mila
Re: coś na zbrązowienie skóry..beta karoten?

Dziękuję za szybką odp zastosuję się do twojej rady .
Pozdrawiam
zielona_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 08:32   #4
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: coś na zbrązowienie skóry..beta karoten?

Ja zimowa bladosc likwiduje-kladac na twarz codziennie wieczorem krem brazujacy Ziaja z serii Sopot [img]icons/icon7.gif[/img]

Podobnie probowalam zazywac beta karoten, ale brazowienia z tego tutulu nie zauwazylam [img]icons/icon9.gif[/img]

Dorixx dobrze tutaj radzi - pic marchewke, ponoc (?) jeszcze lepiej dziala, gdy pije sie ja rano przed sniadaniem-1 szklanke.
....probowalam, ale czesto zapominalo mi sie .......
ten pospiech do pracy....

pozdr serd
Wioleta
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 09:04   #5
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: coś na zbrązowienie skóry..beta karoten?

Nie mam juz ulotki do mojego beta-karotenu, ale dobrze pamiętam, ile było na niej ostrzeżeń i uwag o skutakch ubocznych, aż przez chwilę zastanawiałam sie czy w ogóle je brac [img]icons/icon12.gif[/img]. A jak wiadomo sok z marchewki samo zdrowie i bardziej skuteczny [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 09:06   #6
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: coś na zbrązowienie skóry..beta karoten?

Sok z marchewki jest od kiku miesięcy codziennie moim śniadaniem niestety, nie zauważyłam, żebym miała buzię o ciemniejszym kolorycie. Jestem blada jak śmierć!! w moim przypadku są 2 sposoby "nabrania koloru" samoopalacz albo solarium. A i jest jeszcze 3 sposób, chyba najprzyjemniejszy - 2 tyg. na rajskiej plaży. Pozdrawiam.
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 09:16   #7
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: coś na zbrązowienie skóry..beta karoten?

Ja też nie jestem od tego soku OPALONA [img]icons/icon10.gif[/img] ale moja skóra ma ładniejszy koloryt i nie wygląda tak trupio.Marchew działa na mnie jak bardzo lekki krem tonujący...
;hello:
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-13, 16:02   #8
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
beta karoten tabletki

Hej, mam 15 lat, czy przyjmowanie tabletek beta karoten mi nie zaszkodzi? Chciałam sobie przyceimnic troche karnacje, pije od pol roku soki marchwiowe i nie widac zadnych efektowe, wiec pomyślałam ze może te tabletki... ale jeśli tabletki to jakiej firmy? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi!
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 17:29   #9
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: beta karoten tabletki

to nic nie da, łykałam kiedyś jak nienormnalna chyba przez półtora roku(już nie pamiętam dokladnie ile czasu to trwało) i nic.potem, jak już skończyłam swoją "kurację" , przeczytałam mnóstewo artykułów na ten temat, że beta-karoten nic nie pomoże, jak chcemy karnację przyciemnić, ale nie pamiętam już co to były za artykuły, gdzie..nie pamiętam też niestety argumentów, skleroza..grunt, że wiem z własnego doswiadczenia, że nic się nie zmieniło z kolorem mojej skóry.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 21:15   #10
cathy22C
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 130
Re: beta karoten tabletki

Ja kiedyś piłam bardzo dużo soków marchwiowych i ... naprawdę miałam ciemniejszą skórę.Ja zawsze byłam nie dość ,że szczupła to na dodatek bladziutka i każdy się mnie czepiał ,że napewno się odchudzam ,gdyż jestem taka blada !!!
Wtedy siostra podpowiedziała mi ,żebym piła sok z marchwi którego nienawidziłam ,piłam ogromne ilosci tego soku ,dokładnie "Kubusie" i moja skóra przybrała innego koloru, wtedy przestali się mnie czepiac i każdy zachwalał moją ciemną karnację . Niestety teraz już nie mogę na soki te patrzeć
W tamtym roku synek mojej siostry pił soki marchwiowe i też miał "ciemną karnację", łatwiej się opalał ale lekarka zabroniła mu dawać ten sok bo mówiła coś ,że to szkodzi na wątrobę i od tamtej pory nie dostawał soczku mimo iż bardzo lubił ! Tego lata niunio jest bladziutki i bardzo ciężko się opala . Nie wiem jak z tym sokiem jest??? Ale mi i mojemu siostrzeńcowi pomagało.
Co do tabletek to biorę teraz beta brąz (ale jednak w większych ilościach niż to jest zalecane)i też mam ciemniejszy odcień skóry ,dzięki temu mogę rzadziej chodzić do solarium gdyż opalenizna( a właściwie kolorek) dłużej się trzyma! Jeśli ktoś mi powie ,że te tabletki nie działają to nie uwierzę!!!
cathy22C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 21:24   #11
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: beta karoten tabletki

cathy23C napisał(a):
> Jeśli ktoś mi powie ,że te tabletki nie działają to nie uwierzę!!!

Chcesz to nie wierz, na mnie nie działają-po 2 miesiącach regularnego stosowania, nawet odcienia ciemniejszego nie dostałam, poza tym na ulotce mojego beta -karotenu jest cała masa przeciwskazań i ostrzezeń, wcale takie niewinne tabletki toto nie są. Po samym czytaniu ulotki było mi nie dobrze.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-13, 22:22   #12
cathy22C
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 130
Re: beta karoten tabletki

Może napiszę inaczej,możliwe że dawka polecana na opakowaniu nic nie pomaga w zmianie odcienia skóry bo po jednej tabletce dziennie nigdy nie brałam. Zawsze od kiedy pamiętam przyjmowałam wiecej(pewnie mnie zlinczujecie ) i nic mi nie było (robiłam próby wątrobowe czy cos takiego)morfologię itp.Po prostu nic mi nie dolega! Zawsze czytam ulotki i na tych co ja przyjmuję nie ma aż tak dużo przeciwskazań.Nie wiem w czym może beta karoten zaszkodzić Ale jeśli lekarz zabronił by mi przyjmowania takiej ilosci beta brązu to ograniczyłabym . Gdy lekarz zabronił dawać mojemu siostrzeńcowi soki marchwiowe to Ona przestała mu dawać(chociaż moim zdaniem powinna jedynie ograniczyć ilość soków a nie całkowicie odstawić ,gdyż teraz lekarz zalecA picie soków a On nie dość ,że nie chce pic tych soków to na dodatek marchwi też nie je a przeciez brak beta karotenu też nie jest zbyt zdrowe).
Pa
cathy22C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 22:31   #13
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: beta karoten tabletki

W każdym razie ja rozsądnie przyjmuję tabletki, tak jak zalecają na opakowaniu, nigdy nie "przedobrzam". Dla mnie samo ostrzeżenie "nie stosować w ciąży i w okresie karmienia " oznacza, iż tabletki całkiem bezpieczne nie są. Na pewno nie można ich porównywać z witaminkami
I mogę spytać, ile dziennie łykasz tych tabletek
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-14, 10:23   #14
cathy22C
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 130
Re: beta karoten tabletki

Przepraszam ale ja nie jestem w ciąży ani w okresie karmienia
Jak już pisałam moje wszystkie wyniki są Ok!!!
Nie napiszę ile łykam, chociaż nie jest to naprawdę ogromna ilość, jak pewnie sądzisz,gdyż nie chcę aby dziewczyny zasugerowały się tym.
Pa
cathy22C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-14, 10:37   #15
cathy22C
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 130
Re: beta karoten tabletki

Dorixx napisał(a):
Na pewno nie można ich porównywać z witaminkami
Z tym się całkowicie zgodzę gdyż:
"Beta-karoten,naturalny pomarańczowy barwnik ,występujący w roślinach,który w organiźmie ludzkim zostaje zamieniony w witaminę A.Przyjmowanie beta karotenu jest bezpieczniejsze niżprzyjmowanie wit A, gdyż jego nadmiar jest wydzielany..."
Pa
cathy22C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-14, 13:20   #16
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: beta karoten tabletki

poza tym są różne beta karoteny- o różnym stężeniu!!! w jednych jest więcej w innych mniej.
zreszta mozna go lykac w duzych ilosciach(np.6 dziennie o zawartości 6 mg chyba), aby wzmocnic skóre, jej funkcje obronne przed słońcem, jak na przykład ma się alergie.wiem to od przyjaciółki.dermatolog zalecił.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-16, 23:33   #17
Evita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 30
Re: beta karoten tabletki

Czytałam, że dobre efekty daje Beta Karoten firmy "Purtans Pride" (100 tabletek,20 zł.). Bierze sie jedną dziennie i po pewnym czasie skóra jest opalona brzoskwiniowo i zdrowo wygląda, mam zamiar spróbować. Biorąc beta karoten nie można palić papierosów!!!
Evita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-01, 08:26   #18
marta..
Raczkowanie
 
Avatar marta..
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 99
male pytanie o beta-karoten

witam..zwracam sie do wszystkich ktorzy moga mi pomocjak szybko dziala beta-karoten..taz.jak dlugo trzeba go przyjmowac zeby zaczal dzialac???i czy to prawda ze nie ma wplywu na to ze bede mocniej opalona??z gory dziekuje za odpowiedz..pozdrawiam
marta.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-01, 19:35   #19
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: male pytanie o beta-karoten

wiesz co..powiem ci tak, ja bardzo "przezywałam" ze od marchewki stane sie pieknie opalona, piłam i piłam ( juz jakos 6 miesiecy mija) a efekt jest tylok jeden- moja skora yzbciej sie opala.. ciało raczej na piekny braz, ale twarz na czeriwen tak czy siak, tyle ze syzbciej troche. Ale pozatym wcale mi nic nie zabarwilo (a tak sie łudziłam...) pije soki nadal, znaczy teraz zaczelamprzyjmowac beta karoten w tabletkach ale gdy patzre na opakowanie ze zawiera tylo 2 mg beta karotenu, co jest odpowiednikiem 1/3 szklanki soku "KUBUS" to zaczynam sie zastanawiac jaki wtym cel.. musisłabym wiecej przyjmowac tych tabeltek, aboje sie, zerstz ana ulotce tyle pzreciwskazan, wiec teraz robie takz e pije sok i biore tabletke.. kto wie, moze za jakis czas moja skora nabierza brzoskwiniowej barwy.. chcociazby brzoskwiniowej..
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-02, 14:07   #20
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: male pytanie o beta-karoten

Beta karoten poprawia koloryt skóry ale nie należy spodziewać się szybkich i bardzo widocznych efektów. Kuracja musi trwać wiele miesięcy aby cokolwiek zauważyć ale pomimo tego warto bo prowitamina A chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Stawiam na sok (najlepiej własnej roboty).
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-27, 22:55   #21
fiore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 8
beta karoten


gdzie kupuje sie tabletki z beta karotenem? w aptece? sklepie? ktos zna jakis konkretny przyklad?
fiore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-28, 08:25   #22
Paulina17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 53
Re: beta karoten

hej,takie tabletki można kupić w aptece,tam napewno Ci doradzą,wybór jest duży!a jeśli chodzi o mnie to polecam:beta bronze lub solarin
Paulina17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-28, 18:39   #23
fiore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 8
Re: beta karoten


a czy sa one skuteczne? czy przyciemnia moja blada skorke? po jakim czasie beda dzialac?
fiore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-28, 18:50   #24
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: beta karoten

Cześć Fiore
Wpisz frazę: "beta karoten" w wyszukiwarkę u góry strony.
Znajdziesz wiele cennych informacji i wskazówek
Pozdrawiam
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 07:27   #25
An
Raczkowanie
 
Avatar An
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 373
beta karoten

Dziewczyny,
czy któraś z Was zażywa lub zażywała beta-karoten w tabletkach? JAkie zauważyłyście efekty, czy w ógóle ma on jakiś wpływ na skórę przy regularnym stosowaniu?
pozdr.
__________________
pozdr.
Ania



An jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 07:36   #26
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: beta karoten

skóra nabier ciepłego odcienia, łatwiej sie opalić. ale bardzo łatwo przedawkować- stopy, dłonie robią się pomarańczowe, białka oczu żółkną- trzeba uwazać.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 08:15   #27
mary_lou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 106
Re: beta karoten

a jaka jest "bezpieczna" dawka betakarotenu w mg ?
dziekuje i pozdrawiam
mary_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 18:29   #28
patricy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 115
Re: beta karoten

Ja uzywalam, ale nie zauwazylam jakiejs znaczacej roznicy. Moze skora lepiej reagowala na slonce. Ale w te wakacje na 100% tez sie zaopatrze bo podobno chroni dobrze skore, no a przeciez tego nie widac golym okiem Co do dawki to wystarczy przeczytac ulotke. Pozdrawiam
patricy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 15:15   #29
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: beta karoten

ja właśnie kupiłam zapas Solarinu na miesiąc i..zobaczymy..co się będzie działo

ale też jestem ciekawa - jaka dawka jest maxymalna? czy te 10mg dziennie to nie jest trochę za dużo?

a może ktoś z Was wypił kiedyś za dużo kubusiów i doświadczył tego żółtego zabarwienia?

zdecydowałam się na Solarin bo ma dodatkowo sporo
witaminy E i kwas foliowy- ale te 10mg beta karotenu to może jednak odrobinę za dużo?

ja akurat nie oczekuję że skóra nabierze koloru..dla mnie to raczej źródło antyutleniaczy i lepsza ochrona skóry przed słońcem (przynajmniej według opisów)
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 20:55   #30
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: beta karoten

mhm..
czy beta karoten jest rakotwórczy?:00

znalazłam takie informacje w necie..i przyznaję że już sama nie wiem czy bardziej pomaga czy wręcz może zaszkodzić?
http://klinika-zdrowia.com/gl/badania.php

czy ktoś zna jakieś preparaty z naturalnym beta karotenem? (oczywiście pomijam soczki..chodzi mi o preparaty z dodatkiem wit. E)
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.