Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-31, 21:18   #931
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez k_ota Pokaż wiadomość
Hej;-)
Mniej więcej od roku noszę soczewki na zmianę z okularami. Do tej pory nosiłam jednodniówki J&J i 2 tygodniowe Acuvue Oasys polecone mi przez optyka Vision Express (badanie było gratis kiedy od razu sie wykupywało soczewki.

I teraz chciałabym przerzucić się na miesiączne. Zastanawiałam się pomiędzy Air Optix Agua albo PureVision.
Liczę na jakieś porady od was, bo jeśli o wizyty u specjalistów to na nie się nie zapowiada...
U okulistki mialam dobrane air optix i byly ok ale po 6h juz mnie uwieraly i postanowilam nastepnym razem kupic purevision ale ja mam toric i sa o niebo lepsze bo je mozna nosic bez przerwy ale i tak sciagam na noc nie ma zadnego uwierania nie wysychaja czasem czuje sie je na oczach ale na pewno nie po 6h zdecydowanie je polecam
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 22:13   #932
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Aangelek Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. znowu porzebuje Waszej pomocy obecnie nosze dwutygodniowe soczewki i jest bardzo ok mam jednak dylemat.niedawno kupilam sobie nowy duzy plyn. w pudeleczku ktore bylo do niego zalaczone mocze soczewki. jutro bede musiala zalozyc juz nowe soczewki...w zwiazku z tym czy ja moge je moczyc w tym samym pojemniczku?
no oczywiscie
wyczysc je tylko dokladnie(zreszta przed kazdym wlozeniem soczewek powinno byc czyste)
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 19:36   #933
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

A ja bym się chciała dowiedzieć, czy Johnson Acuvue o BC=8.4 są tej samej wielkości co soflens 8.4? chciałabym się na nie przeżucić ;
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 08:46   #934
sjero
Raczkowanie
 
Avatar sjero
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 340
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Poza tym soflens38 to soczewki starszej generacji o gorszych parametrach niż air optix, nic dziwnego że czujesz się w nich mniej komfortowo, a być może dodatkowo mają nie odpowiedni rozmiar.
Ja proponuję wizytę u innego specjalisty i porozmawianie z nim o soczewkach
to raczej indywidualne odczucie ja soflens 38 używam od wielu lat i nosi mi się je świetnie. Raz skusiłam się na air optix, ale wysychały mi strasznie na oczach, powodując dyskomfort, więc wróciłam do sprawdzonych soflensów
sjero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 11:23   #935
Fudge
Raczkowanie
 
Avatar Fudge
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 261
GG do Fudge
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Wizażanki drogie, potrzebuje rady bardziej doświadczonych użytkowniczek soczewek Moje pierwsze soczewki dostałam w Vision Express - są jednodniowe soczewki iWear, średnica 13,8mm, BC=8.6 ...
Ponieważ pod koniec dnia czuję w nich dyskomfort tak jakby oko za badzo wysychało, chciałam sie zaopatrzyć w Acuvue 1-day Moist
Niestety te soczewki są tylko BC=8.5 i BC=9.0 a średnica jedna = 14,2mm...
Czy te parametry są takie ograniczone bo się jakoś dopasowują??
Jak to z nimi jest? Bardzo mi na nich zależy...
__________________
18.06.2011
Fudge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 14:25   #936
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

jeżeli chciałabyś zacząć nosić inne soczewki to trzeba najpierw pójść na badanie i przymierzyć te soczewki które Cię interesują oraz sprawdzić czy ich rozmiar jest odpowiedni.
Nie da ocenić bez badania czy soczewka w innym rozmiarze będzie dla Ciebie odpowiednia.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 15:49   #937
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

a jak dane soczewki znikna z rynku??? musi byc jakas alternatywa . To znaczy ze tylko te i tylko te mam uzywac do końca zycia??
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-04, 12:05   #938
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
a jak dane soczewki znikna z rynku??? musi byc jakas alternatywa . To znaczy ze tylko te i tylko te mam uzywac do końca zycia??
Pisałam we wcześniejszym poście, że można nosić inne soczewki, ale trzeba najpierw pójść na badanie i sprawdzić które soczewki się nadają.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 15:11   #939
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Pisałam we wcześniejszym poście, że można nosić inne soczewki, ale trzeba najpierw pójść na badanie i sprawdzić które soczewki się nadają.
ja rozumiem ale jak bym chciala innej firmy np to tez najpierw na badanie?
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 21:58   #940
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
ja rozumiem ale jak bym chciala innej firmy np to tez najpierw na badanie?
zgadza się.
Chodzi o to, że zanim zaczniesz nosić inną soczewkę, trzeba sprawdzić na badaniu czy ma odpowiedni rozmiar.
Żeby sprawdzić czy rozmiar jest odpowiedni trzeba ją założyć i obejrzeć w specjalnym urządzeniu.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 09:55   #941
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

kapuje
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 16:19   #942
lolyxp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Nesko od dziś płuczę tylko w płynie.....
ojojoj ja co kilka dni płucze pod kranem ;O <aaaa>

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Soczewki kontaktowe są ŚWIETNE!!!!

Noszę od grudnia, przez poprzedni rok nosiłam okulary. I powiem Wam : nigdy juiż nie zmienię soczewek na okulary.... Aktualnie polecam J&J Acuvue Oasys, one sa tylko an 2 tyg, polecam również Bausch Lomb Soflens 38 (lepsze od Pure Vision). Soflensy idealnie przylegają do oka, jest ostrość wzorku, nie uwierają, są mieciutkie.

Natomaist Pure Vision sa jakieś dziwne zielone, twarde, suche, i uwierają. Pierszwy raz kupiłam soczewki u okulisty ale teraz ciągle na Allegro, i wszystko jest zawsze ok.
Okulary mają pewną zaletę- nie powodują zadnych infekcji oka, i jak raz sie wyda kilka stów na parę lat, to się nie wydaje ciągle pieniędzy. Jednak wad okularów jest więeęęęcej. POLECAM SOCZEWKI!!!

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez k_ota Pokaż wiadomość
Hej;-)
Mniej więcej od roku noszę soczewki na zmianę z okularami. Do tej pory nosiłam jednodniówki J&J i 2 tygodniowe Acuvue Oasys polecone mi przez optyka Vision Express (badanie było gratis kiedy od razu sie wykupywało soczewki.

I teraz chciałabym przerzucić się na miesiączne. Zastanawiałam się pomiędzy Air Optix Agua albo PureVision.
Liczę na jakieś porady od was, bo jeśli o wizyty u specjalistów to na nie się nie zapowiada...
Zdeecydowanie nie polecam Pure Vision. Są twarde, suche, uwierają, i mają dziwny zielony kolor nie niebieski. Polecam Soflens 38, są ekstra, miesięczne, i tanie.

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Fudge Pokaż wiadomość
Wizażanki drogie, potrzebuje rady bardziej doświadczonych użytkowniczek soczewek Moje pierwsze soczewki dostałam w Vision Express - są jednodniowe soczewki iWear, średnica 13,8mm, BC=8.6 ...
Ponieważ pod koniec dnia czuję w nich dyskomfort tak jakby oko za badzo wysychało, chciałam sie zaopatrzyć w Acuvue 1-day Moist
Niestety te soczewki są tylko BC=8.5 i BC=9.0 a średnica jedna = 14,2mm...
Czy te parametry są takie ograniczone bo się jakoś dopasowują??
Jak to z nimi jest? Bardzo mi na nich zależy...
Polecam soczewki Sofelns 38 lub 56, są bardzo wilgotne i miękkie moja koeżanka nigy nie patrzy na te krzywizny i DC, tylko kupuje i nosi, mówi ze jej to nie robvi różnicy. Może tez tak spróbuj Musisz pogrzebać trochę w internatku to może znajdziesz przy odrobinie cierpliwośći jeśli czujesz suchość oka, polecam zakup kropli ✂✂✂✂✂✂✂ (ok 18zł) w takim zielonym opakowaniu, sa specjalnie dla uzytkowników soczewek kontaktowych.
lolyxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 08:32   #943
sjero
Raczkowanie
 
Avatar sjero
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 340
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lolyxp Pokaż wiadomość
Polecam Soflens 38, są ekstra, miesięczne, i tanie.
soflens 38 są kwartalne, a nie miesięczne...
sjero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 20:08   #944
lolyxp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez sjero Pokaż wiadomość
soflens 38 są kwartalne, a nie miesięczne...
http://www.fabrykasoczewek.pl/index....ns-38-140.html wszedzie w Internecie jest napisane, że są miesięczne... a może coś przeoczyłam???
lolyxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 21:18   #945
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lolyxp Pokaż wiadomość
ojojoj ja co kilka dni płucze pod kranem ;O <aaaa>

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Soczewki kontaktowe są ŚWIETNE!!!!

Noszę od grudnia, przez poprzedni rok nosiłam okulary. I powiem Wam : nigdy juiż nie zmienię soczewek na okulary.... Aktualnie polecam J&J Acuvue Oasys, one sa tylko an 2 tyg, polecam również Bausch Lomb Soflens 38 (lepsze od Pure Vision). Soflensy idealnie przylegają do oka, jest ostrość wzorku, nie uwierają, są mieciutkie.

Natomaist Pure Vision sa jakieś dziwne zielone, twarde, suche, i uwierają. Pierszwy raz kupiłam soczewki u okulisty ale teraz ciągle na Allegro, i wszystko jest zawsze ok.
Okulary mają pewną zaletę- nie powodują zadnych infekcji oka, i jak raz sie wyda kilka stów na parę lat, to się nie wydaje ciągle pieniędzy. Jednak wad okularów jest więeęęęcej. POLECAM SOCZEWKI!!!

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------



Zdeecydowanie nie polecam Pure Vision. Są twarde, suche, uwierają, i mają dziwny zielony kolor nie niebieski. Polecam Soflens 38, są ekstra, miesięczne, i tanie.

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------



Polecam soczewki Sofelns 38 lub 56, są bardzo wilgotne i miękkie moja koeżanka nigy nie patrzy na te krzywizny i DC, tylko kupuje i nosi, mówi ze jej to nie robvi różnicy. Może tez tak spróbuj Musisz pogrzebać trochę w internatku to może znajdziesz przy odrobinie cierpliwośći jeśli czujesz suchość oka, polecam zakup kropli ✂✂✂✂✂✂✂ (ok 18zł) w takim zielonym opakowaniu, sa specjalnie dla uzytkowników soczewek kontaktowych.
To źle robi.
Zbyt ciasna soczewka może uciskać na naczynia i ścierać rogówkę, a to w dłuższej perspektywie niszczy oczy.
Wystarczy udać się do okulisty na jednorazowe badanie (koszt. ok 120 zł), w celu dobrania soczewek pod kątem średnicy i krzywizny.

Nie rozumiem, co to za problem..? Zdrowie oczu jest przecież najważniejsze.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2011-06-13 o 13:19 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 06:31   #946
sjero
Raczkowanie
 
Avatar sjero
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 340
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lolyxp Pokaż wiadomość
http://www.fabrykasoczewek.pl/index....ns-38-140.html wszedzie w Internecie jest napisane, że są miesięczne... a może coś przeoczyłam???
używam tych soczewek od jakiś 10 lat, zawsze były kwartalnymi, np: http://www.blueeyes.sote.pl/p,pl,8,s...t-+8-48-7.html
sjero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:35   #947
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez sjero Pokaż wiadomość
używam tych soczewek od jakiś 10 lat, zawsze były kwartalnymi, np: http://www.blueeyes.sote.pl/p,pl,8,s...t-+8-48-7.html
Obecnie zalecane są jako miesięczne.
Taki tryb noszenia jest bardziej higieniczny i bezpieczniejszy dla oka, pomijając już fakt że soczewki soflens 38 są soczewkami starszej generacji o bardzo niskiej przepuszczalności tlenu.
Myślę że warto zapytać specjalistę na badaniu kontrolnym o dopasowanie soczewek o lepszej przepuszczalności tlenu.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2011-06-13 o 21:40
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 06:42   #948
sjero
Raczkowanie
 
Avatar sjero
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 340
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Myślę że warto zapytać specjalistę na badaniu kontrolnym o dopasowanie soczewek o lepszej przepuszczalności tlenu.
już pisałam wcześniej, że próbowałam innych soczewek, m.in. jakimiś mocno oddychającymi (nie pamiętam teraz nazwy, a nie chce mi się szukać), ale najbardziej odpowiadają mi jednak soflensy i dopóki będzie można je kupić, dopóty będę ich używać
sjero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 20:03   #949
lolyxp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dziś kąpałam się w basenie z wodą niechlorowaną w soczewkach soflens 38 i nie wypadły mi one sa mega xp
chyba ze z kazdymi tak jest....
lolyxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 12:55   #950
areks90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Question Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

witam. jakie soczewki polecacie? obecnie jestem na purevision ale nie sa dla mnie dobre. po niedlugim czasie bol, pieczenie i suchosc. 8.6 i 14.0 takie mam parametry do soczewek wgl mozna kupowac soczewki innej firmy o tych samych parametrach bez konsultacji z lekarzeem?
areks90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:26   #951
dziama_
Raczkowanie
 
Avatar dziama_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: GDYNIA
Wiadomości: 386
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cześć dziewczyny
nie wiem czy to dobry wątek (?) ale chcialabym Was sie doradzić jako osoba, która dopiero zamierza zacząć używać soczewek kontaktowych

Jestem krótkowzroczna, wada w jednym oku 2,00 a w drugim 2,75 .
Jakie polecacie soczewki jako "na początek" ? Zależało by mi na miesięcznych soczewkach - jeśli tak, to zakłada sie je i nosi "non stop" czy można zdejmować i zakładać, ale ogólnie ich przydatność jest na miesiąc?

Co powiecie o kolorowych soczewkach (+oczywiście aby były korygujące) ?

------
Może mam głupie pytania, ale narazie jestem zielona w tym temacie

Edytowane przez dziama_
Czas edycji: 2011-06-17 o 21:27
dziama_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 10:06   #952
tytusa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Rzeczywiście soczewki ułatwiają życie, choć osobiście zrezygnowałam z nich i zakładam tylko na specajlne okazje
tytusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 13:04   #953
Zocha47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Mam problem, mam nadzieję, że pomożecie
od 2 miesięcy noszę soczewki air optix aqua od ciby. Niestety dokucza mi suchość oka, ale mam krople i jakoś daję radę (ostatnio kupiłam nowy płyn dodatkowo z nawilżaczem i jeszcze go nie używałam, może coś pomoże). Gorsze jest to, że np w sklepie gdy patrze na napisy lub ceny to widzę je rozmazane (tak dzieje się z daleka z bliska jest ok). Na zewnątrz raczej nie ma takiego problemu. Może mam źle dobrane soczewki? Jestem krótkowzrokowcem i moc moich okularów to: prawe oko-5,0 a lewe -4,50.
a moja wada to prawe- 4,75 a lewe -4,25. Okulistka dobrała mi soczewki o mocy -4,75 na oko lewe i prawe. Wspomniała tylko, że jakby prawe byłoby za słabe to mam następnym razem kupić -5,0. Teraz nie wiem co robić, czy następnym razem kupić na własną rękę -4,5 na prawe i -4,0 na lewe? czytam, że soczewki powinny być słabsze od okularów

sorry za masło maślane
Zocha47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 13:39   #954
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

myślę że najlepiej byłoby udać się do tej okulistki i zgłosić, że źle widzisz w soczewkach, które Ci przepisała. I niech ona się martwi co trzeba zmienić żebyś widziała dobrze.
Jak można zostawić pacjenta żeby sobie sam coś zmienił jak nie będzie widział?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 13:57   #955
Zocha47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

gdy poszłam jakiś czas temu z tym uczuciem suchego oka (to były początki, nosiłam soczewki chyba z 2 tygodnie) to ta babka nic mi nie doradziła tylko powiedziała, że ona też tak miała na początku gdy nosiła kontakty i potem jej przeszło.( a teraz gdy idę do tego optyka po soczewki to ona nosi okulary nie soczewki, wiec możliwe, ze mnie okłamała bo nie wiedziała co mi doradzić) Ale to nie była ta sama kobieta co dobierała mi soczewki, tamtej akurat nie było. Z kolei mój brat taż tam był, badanie miał u tej samej specjalistki i jest zadowolony, nic mu nie jest, dobrze widzi, nie musi używca żadnych kropel itd. A co sądzicie w ogóle o tych soczewkach air optix aqua?
Zocha47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 17:37   #956
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hejka

Jestem uzytkownikiem soczewek od 10 lat i nie zmienilabym ich na okulary za nic w swiecie, tymbardziej, ze mam bardzo duza wade. Niestety mam teraz problem gdyz zawsze nosilam soczewki ciba vision Durasoft 3 ktore od tego roku nie sa produkowane Pomyslalam ze znajde kogos z duza wada jak ja i doswiadczeniami z innymi markami. Probowalam hydron w zeszlym roku ale nie zdaly egzaminu. Kiedys rowniez mialam ciba vision Focus, niestety te zmienilam po kilku dniach noszenia, co bylo duzym problemem, gdyz nosilam zawsze soczewki roczne, a co za tym idzie na raz nie mala kwote na nie trzeba bylo wydac. Wiec licze ze znajdzie sie ktos z doswiadczeniem w innych markach.

A teraz co do postow wizazanek

Ja nie raz mialam problem z tym, ze bedac w sklepie ceny i produkty mi sie rozmazywaly, czulam jakby piasek pod soczewka i jeszcze inne dolegliwosci. W moim przypadku nie bylo to zwiazane z marka soczewek gdyz przez ladnych kilka lat stosuje durasoft 3 jak juz wspomnialam, i nie za kazdym razem mialam takie problemy. Moja okulistka mowila, ze jest to spowodowane zmeczeniem oka, wysuszeniem, a takze zmiana reakcji oka na miejsce w ktorym sie znajdujemy. W duzym pomieszczeniu jakim jest market mamy inne pole widzenia, rozciagniete, oko chcac objac wszystko meczy sie, nadwyreza zwlaszcza przy wiekszych wadach i dlatego wlasnie nastepuje czasem taki efekt. Oczywiscie nie jestem lekarzem, wiec nie musze miec racji.
A teraz odnosnie kupywania soczewek, zmiany ich marek. Jezeli raz bylyscie u okulisty, a nosicie soczewki miesieczne czy 3 miesieczne, wiadomo ze za kazdym razem nie bedzie sie chodzilo na wizyty i placilo 100 zl za zamowienie soczewek. Bedac na wizycie prosicie okuliste o wszystkie potrzebne parametry soczewki jakie zamawiacie zreszta sa one tez wypisane na opakowaniu, czyli najwazniejsze, moce, dostepne srednice, i promienie krzywizny. I tyle wtedy mozecie juz same kupywac soczewki jesli okazuje sie ze zakupiona marka nie jest "kompatybilna" z okiem jak ja to nazywam Oczywiscie polecam zamawianie przez internet, w salonie optycznym zawsze zaplacicie wiecej wiadomo sklep tez musi miec z tego jakies wplywy. A tak na necie ja placilam nawet ok 100 zl mniej za soczewki niz u okulisty A do okulisty idziemy na kontrole co roku i to wystarczy no chyba ze cos sie dzieje ze wzrokiem to wiadomo wtedy szybciej umawiamy sie na wizyte
__________________
"Nie ma ideału ale jest cel, do którego można dążyć, marzenia za którymi warto isć, cały czas pozostając sobą i starając się być sobą jak najpiękniej."
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 18:31   #957
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

aniolek850 poza mocą, średnicą i promieniem krzywizny trzeba jeszcze znać nazwę soczewki, która została dopasowana.
I nie powinno się zamawiać soczewek innej marki soczewek bez konsultacji ze specjalistą
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 19:14   #958
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

No to widocznie kazda z nas ma inne doswiadczenia. ja ostatnio znalazlam sobie na necie te ktore by mnie interesowaly, wybralam moce, krzywizny srednice i tyle zamowilam i nosze. Wiec nie widze problemu. W zeszlym roku bylam na kontroli i pani doktor powiedziala mi ze niestety ale wstrzymano produkcje tych soczewek ktore zawsze nosilam, powiedziala co moze mi zaproponowac, nie jest tego duzo przy tak duzych mocach moze ze 3,4 marki. Ja powiedzialam, ze dobrze, ze poczytam o nich w necie, zorientuje sie co i jak i zdecyduje, i albo przyjde kupie w salonie albo zamowie na internecie i nie bylo problemu. Wiec mysle, ze samodzielna decyzja co do marki nie jest az tak straszna. Nie raz zdarza sie tak, ze okulista proponuje nam soczewki zamawia je a potem okazuje sie, ze oczy ich nie toleruja, osobiscie mialam tak 2 razy. Wiec tak poprawdzie obojetnie kto i jakie soczewki Ci nie zamowi, dopoki nie zalozych ich na oko nie bedziesz wiedziala czy nie bedzie z nimi problemu. Najwazniejsze jest znac wszystkie parametry potrzebne do zamowienia soczewki, warto dopytac okuliste o to jakie soczewki beda dla nas najlepsze w sensie z jaka przepuszczalnoscia tlenu i nawodnieniem i tyle a decyzje co do marki raczej mozemy podejmowac sami
__________________
"Nie ma ideału ale jest cel, do którego można dążyć, marzenia za którymi warto isć, cały czas pozostając sobą i starając się być sobą jak najpiękniej."
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:24   #959
Zocha47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Które soczewki są lepsze waszym zdaniem- air optix aqua czy johnsona te na dwa tygodnie? Chyba przerzucę się na te johnsona. Czytałam, że są fajne. Te od ciby jakoś mi nie odpowiadają i jak napisałam wcześniej nieostro w nich widzę na dalsze odległości.
Zocha47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:42   #960
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

No ja niestety zbytnio nie pomoge, gdyz ani z air optix nie mialam do czynienia ani z johnsonem, co do ciby to mialam durasoft i jestem bardzo zadowolona, na poczatku mialam tez bauch&lomb i tez nie bylo problemu, tylko potem nie bylo juz parametrow dla mojej wady wiec musialam sie przerzucic wlasnie na cibe - durasoft.
__________________
"Nie ma ideału ale jest cel, do którego można dążyć, marzenia za którymi warto isć, cały czas pozostając sobą i starając się być sobą jak najpiękniej."
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.