Ciąża i dziecko w UK - pomożecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-05, 17:44   #1
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878

Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?


Cytat:
SMP:
To zasiłek macierzyński wypłacany co tydzień przez pracodawcę.
O SMP możesz się ubiegać jeżeli spełniasz 2 następujące warunki:
- warunek ciągłości zatrudnienia - przez 26 tygodni ciąży (do 15 tygodnia przed urodzeniem - tzw. qualifying week) pracowałaś u tego samego pracodawcy.
- warunek zarobków - zarabiałaś nie mniej niż 102 funty tygodniowo (przed opodatkowaniem), dotyczy to roku podatkowego 2011-2012
dziewczyny, mam nadzieje, ze pomozecie!!!
odrazu tłumacze - nie nie jestem w ciąży ... ale kto wie zobaczymy jak sie sytauacja rozwiąże ...

mam pytanie...
otóż od 8msc nieprzerwanie pracuje u tego samego pracodawcy, niestety jeśli sytuacja sie nie zmieni bedziemy myśleć o powrocie do kraju ALE nim to nastąpi myślimy o dziecku... oczywiscie tak abym mogła jeszcze wykorzystac przyslugujace mi dodatki w tym SMP...

mam jednak pytanie... bo w cytowanym tekscie wyraznie jest zaznaczone, ze mam pracowac do 26tygodnia ciąży co w moim zawodzie jest pratycznie nie wykonalne ... :| pracuje w domu opieki gdzie trzeba 'dziwgac' osoby w mega nadawga, szarpac sie z ludzmi psychicznie chorymi oraz z ludzmi majacymi rozmaite zakazenia od gronkowcow po zapalenia itd ... wiec mam nadzieje, ze sami rozumiecie dlaczego nie chce spedzic tam tego czasu...

czy istnieje zatem możliwość abym pracowała tylko 4/8 tygodni, nstepnie postarala sie o jakies zwolnienie (?!) a nastepnie dostała SMP lub czy istnieje sposób abym to dofinansowanie dostała wczesniej?

Dzieki za odp
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 19:08   #2
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam nadzieje, ze pomozecie!!!
odrazu tłumacze - nie nie jestem w ciąży ... ale kto wie zobaczymy jak sie sytauacja rozwiąże ...

mam pytanie...
otóż od 8msc nieprzerwanie pracuje u tego samego pracodawcy, niestety jeśli sytuacja sie nie zmieni bedziemy myśleć o powrocie do kraju ALE nim to nastąpi myślimy o dziecku... oczywiscie tak abym mogła jeszcze wykorzystac przyslugujace mi dodatki w tym SMP...

mam jednak pytanie... bo w cytowanym tekscie wyraznie jest zaznaczone, ze mam pracowac do 26tygodnia ciąży co w moim zawodzie jest pratycznie nie wykonalne ... :| pracuje w domu opieki gdzie trzeba 'dziwgac' osoby w mega nadawga, szarpac sie z ludzmi psychicznie chorymi oraz z ludzmi majacymi rozmaite zakazenia od gronkowcow po zapalenia itd ... wiec mam nadzieje, ze sami rozumiecie dlaczego nie chce spedzic tam tego czasu...

czy istnieje zatem możliwość abym pracowała tylko 4/8 tygodni, nstepnie postarala sie o jakies zwolnienie (?!) a nastepnie dostała SMP lub czy istnieje sposób abym to dofinansowanie dostała wczesniej?

Dzieki za odp



Ocywiście, ze możesz przepracować w tym miejscu te 26 tygodni, a nawet jakbys chciała to i do konca ciązy.
Od tego jest coś takiego, co sienazywa Risk Assessment.
UKto nie Polskagdzie się siedzi na L4 bo ciąża
A to pogrubiłaś- zinterpretowałaś nie poprawnie.
Chodzi generalnie o ciągłość zatrudnienia, a nie ociągłość zatrudnienia w ciąży.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 19:51   #3
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam nadzieje, ze pomozecie!!!
odrazu tłumacze - nie nie jestem w ciąży ... ale kto wie zobaczymy jak sie sytauacja rozwiąże ...

mam pytanie...
otóż od 8msc nieprzerwanie pracuje u tego samego pracodawcy, niestety jeśli sytuacja sie nie zmieni bedziemy myśleć o powrocie do kraju ALE nim to nastąpi myślimy o dziecku... oczywiscie tak abym mogła jeszcze wykorzystac przyslugujace mi dodatki w tym SMP...

mam jednak pytanie... bo w cytowanym tekscie wyraznie jest zaznaczone, ze mam pracowac do 26tygodnia ciąży co w moim zawodzie jest pratycznie nie wykonalne ... :| pracuje w domu opieki gdzie trzeba 'dziwgac' osoby w mega nadawga, szarpac sie z ludzmi psychicznie chorymi oraz z ludzmi majacymi rozmaite zakazenia od gronkowcow po zapalenia itd ... wiec mam nadzieje, ze sami rozumiecie dlaczego nie chce spedzic tam tego czasu...

czy istnieje zatem możliwość abym pracowała tylko 4/8 tygodni, nstepnie postarala sie o jakies zwolnienie (?!) a nastepnie dostała SMP lub czy istnieje sposób abym to dofinansowanie dostała wczesniej?

Dzieki za odp
alez wykonalnesama tak pracowalam...na nocki...
Tak jak Luna wytłumaczyla od tego jest Risk assesment a jesli bedzie koniecznosc to lekarz napewno wysle Cie na L4
Co do tych tyg chodzi o ciaglosc zatrudnienia
I nie ma mozliwosci by wyplacali Ci macierzynski wczesniejNajszybciej jest to bodajze 11 tyg przed data porodu...
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442

Edytowane przez blonde_hair
Czas edycji: 2012-07-05 o 19:54
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 21:14   #4
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

o matko - zaczyna sie
dzeiwczyny - czy ja Was prosiłam żebyście mi powiedziały czy mogę pracować czy nie bedac w ciazy ? ...

ja wiem ze ciaza to nie choroba, ale no sory nie mam zamiaru narazac naszego dziecka np na uderzenia, bicia, czy oberwanie wazonem bo i takie przypadki sie mi zdarzyly... itd itd... a jak mnie znow ktos podrapie tylko tym razem bd to osoba z hiv? ... zreszta co ja sie bd tłumaczyc... chyba mam wybór zeby pracowac lub nie - tak? ...

chodziło mi głownie o to, czy musze przepracowac te 26tyg w ciazy czy miec zwolnienie i poprostu przeczekac te tygodnie i dostawc SMP - juz wiem wiec dzieki za inforacje

temat do usuniecia
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 01:20   #5
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

jesli bylabys na zwolnieniu lekarskim to zalicza sie to do ciaglosci zatrudnienia wiec SMP nadal otrzymalabys

luno - chodzi o ciaglosc zatrudnienia w ciazy - musi przepracowac do 15 tyg przed planowana data porodu - czyli mniej wiecej te 26 tyg

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2012-07-06 o 01:22
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 07:13   #6
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
jesli bylabys na zwolnieniu lekarskim to zalicza sie to do ciaglosci zatrudnienia wiec SMP nadal otrzymalabys

luno - chodzi o ciaglosc zatrudnienia w ciazy - musi przepracowac do 15 tyg przed planowana data porodu - czyli mniej wiecej te 26 tyg
Bakti ztego co wiem są dwa przepisy i z tego co kojarzę ten cytowany dotyczy ciąglości zatrudnienia w kontekscie generalnym. Np. pracowałam dla pracodawcy 12 mcy przed zajściem w ciążę- automatycznie mam prawo do SMP.
Owszem, niebede mogła iść na SMP wcześniej niż (zazwyczaj) 11 tygodni przed planowaną datą porodu, ale jest to zupełnie inna historia.




Myaja zrozum,że taki risk assessment umozliwia ci prace w bezpiecznych warunkach- takie twoje prawo.
Czyli istnieje taka możliwość, ze pracodawca przenióslby cię na inne stanowisko naokreslony okres ciąży.
Malo tego: wprowadza się ograniczenia co do dźwigania, pracy w niebezpiecznych warunkach- w tym bycia celem osoby rzucającej wazonem itd.

Jesli w pewnym momencie wchodzić nazwolnienie lekarskie podczas ciąży- automatycznie jest ono traktowane jako początek SMP.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 07:35   #7
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Bakti ztego co wiem są dwa przepisy i z tego co kojarzę ten cytowany dotyczy ciąglości zatrudnienia w kontekscie generalnym. Np. pracowałam dla pracodawcy 12 mcy przed zajściem w ciążę- automatycznie mam prawo do SMP.
Owszem, niebede mogła iść na SMP wcześniej niż (zazwyczaj) 11 tygodni przed planowaną datą porodu, ale jest to zupełnie inna historia.
ja tez bylam przekonana ze to odnosi sie do okresu ciaglosci zatrudnienia przed ciaza ale pozniej mnie oswiecili
tutaj jest link do tych informacji: http://www.dwp.gov.uk/publications/s...p/eligibility/
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 07:39   #8
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
ja tez bylam przekonana ze to odnosi sie do okresu ciaglosci zatrudnienia przed ciaza ale pozniej mnie oswiecili
tutaj jest link do tych informacji: http://www.dwp.gov.uk/publications/s...p/eligibility/
tyle,że to dotyczy bycia osobą zatrudnioną.
I w sumie po przeczytaniu tego linku dochodzi mój półśpiący móżg, żemówimy o tym samym.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 09:09   #9
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość



Jesli w pewnym momencie wchodzić nazwolnienie lekarskie podczas ciąży- automatycznie jest ono traktowane jako początek SMP.
tu chyba cos nie tak
bo ja kilkakrotnie bylam na zwolnieniu i przez to, ze je brałam nie kwalifikowałam sie do SMP tylko dostałam MA(bo nie zarobiłam tej wymaganej kwoty).
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:28   #10
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość

Jesli w pewnym momencie wchodzić nazwolnienie lekarskie podczas ciąży- automatycznie jest ono traktowane jako początek SMP.
Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
tu chyba cos nie tak
bo ja kilkakrotnie bylam na zwolnieniu i przez to, ze je brałam nie kwalifikowałam sie do SMP tylko dostałam MA(bo nie zarobiłam tej wymaganej kwoty).
To zalezy od pracodawcy, bo ja w 2 ciazy bylam na zwolnieniu lekarskim od 7 miesiaca i mimo tego nie przyspieszyli mi SMP

Myaja: tak czytam w roznych watkach co piszesz i jak przeczytalam, ze wspominasz o dziecku to az mi wlosy deba stanely
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 11:37   #11
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;3514014 6]To zalezy od pracodawcy, bo ja w 2 ciazy bylam na zwolnieniu lekarskim od 7 miesiaca i mimo tego nie przyspieszyli mi SMP

[/QUOTE]
no tez własnie o to chodzi
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 14:26   #12
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
tyle,że to dotyczy bycia osobą zatrudnioną.
I w sumie po przeczytaniu tego linku dochodzi mój półśpiący móżg, żemówimy o tym samym.
chyba tak ja dlatego tez poszlam dospac
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:54   #13
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Widze, ze wszystkie cierpimy na niedospanie
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 15:20   #14
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;3514014 6]
Myaja: tak czytam w roznych watkach co piszesz i jak przeczytalam, ze wspominasz o dziecku to az mi wlosy deba stanely [/QUOTE]

przepraszam, ale nie do Ciebie nalezy ocenianie moich kometencji jako matki ... nawet tego nie skomentuje...
i bardzo Cie proszę abyś i Ty tego tematu nie ciągła...

POZOSTAŁEJ cześci dzieczyn bardzo dziekuje za kazda pomoc i wypowiedz! ...

aby rozwiac watpliwosci to mnie nie chodzi o to aby zrobic tak, zeby juz sie wymigiwac od pracy jeszcze nie bedac w ciazy - to chyba jest nie normalne... gdybym tylko miala inna prace (taka w której mogę spokojnie pracować bez wysiłku) to jak tylko bede sie dobrze czula nie widze powodu aby nie pracowac i nie uczestniczyc aktywnie w zyciu... ale wiem tez ze u mnie w pracy nie ma mozliwosci na przeniesienie mnie na inne stanowisko... pomoc od strony personelu calkowicie odpada, a rezydenci - kto wie i pracuje zdaje sobie sprawe jak praca wyglada... w szczegolnosci w nursing home gdzie sa rowniez ludzie z chorobami psychicznymi...
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 16:24   #15
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
przepraszam, ale nie do Ciebie nalezy ocenianie moich kometencji jako matki ... nawet tego nie skomentuje...
i bardzo Cie proszę abyś i Ty tego tematu nie ciągła...
nadinterpretowalas to troszke, mi chodzilo o to, ze czas troche nie odpowiedni
Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość

ale wiem tez ze u mnie w pracy nie ma mozliwosci na przeniesienie mnie na inne stanowisko... pomoc od strony personelu calkowicie odpada, a rezydenci - kto wie i pracuje zdaje sobie sprawe jak praca wyglada... w szczegolnosci w nursing home gdzie sa rowniez ludzie z chorobami psychicznymi...
nie, nie i jeszcze raz nie
w Uk jest prawo i trzeba sie do niego stosowac, czy personelowi sie to podoba czy nie
juz wspomnialy dziewczyny o RA, tam sie wyznacza jakie obowiazki mozna wykonywac podczas ciazy
I rodzaj wykonywanego zawodu nie ma tu nic do rzeczy, zreszta Blonde o tym wspomniala juz
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:24   #16
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Moona ci odpowiedziała, na te twoje, ze czegoś tam nie da rady.

U mnie pierwsza ciąża to czas pracy w nursing home Dostosowano moje stanowisko do moich potrzeb- a pracowałam dla tej samej firmy co ty
Druga to praca z osobami zaburzonymi i chorymi psychicznie. Spoko luz.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 17:48   #17
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Ciąża i dziecko w UK - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Moona ci odpowiedziała, na te twoje, ze czegoś tam nie da rady.

U mnie pierwsza ciąża to czas pracy w nursing home Dostosowano moje stanowisko do moich potrzeb- a pracowałam dla tej samej firmy co ty
Druga to praca z osobami zaburzonymi i chorymi psychicznie. Spoko luz.
jestem przykladem ze sie da pracowac w domu jak to podkreslach z uporem gdzie ludzie z chorobami psychicznymi mieszkaja. po prostu przeniesiono mnie na noce, co akurat jak mnie pasowalo, bo w ciagu dnia bylam chora jak diabli

pracodawca nie pozwoli sobie na to, zeby kobiecie w ciazy cos sie stalo przez jego zaniedbanie, bo chyba by sie nie wyplacil z odszkodowaniem. mnie glaskali po glowie jak chlopak rzucil we mnie gasnica i podejrzewam ze mocno sie bali ze narobie szumu. ale na moja polska logike , to jesli natura pracy jest taka a nie inna i sie boje o siebie, to zmieniam prace. niewidomy do haftowania sie nie zabiera przeciez
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.