Aborcja - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Pokaż wyniki sondy: Czy aborcja powinna być zalegalizowana w Polsce?
tak 501 71,57%
nie 199 28,43%
Głosujący: 700. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-26, 21:53   #91
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Kwas Pokaż wiadomość
Odwracasz kota ogonem i omijasz temat.Dlatego Ci napisze jeszcze raz bys zrozumiala.Kobieta idac do lozka z mezczyzna moze zajsc w ciaze i jesli tego nie chce to powinna sie zabezpieczac albo byc abstynetka.Czego tu nie rozumiesz?To proste, jest jakies dzialanie i jego konsekwencje , dla przykladu.Jadac samochodem i nie zapinajac pasow mozesz zginac, zapinajac pasy masz szanse przezyc.Nie zapielas pasow -smierc, zapinasz pasy-szansa na przezycie.
A Ty nie rozumiesz tego co ja piszę?
Gumka może pęknąć. Nie każdy może brać hormony.
Trudne to takie do ogarnięcia?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 21:54   #92
niebieskayumm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: kraniec świata
Wiadomości: 151
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

widocznei dla nie ktorych trudne
niebieskayumm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 21:58   #93
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

A ja od długiego czasu nie mogę pojąć jednej rzeczy.
Co to dla Was - przeciwników aborcji - za różnica czy kobieta dokona tej aborcji tu, w Polsce czy w Czechach, czy sobie sama usunie dziecko (kobieta zdesperowana do wielu rzeczy jest w stanie się posunąć) różnymi domowymi sposobami typu skakanie z wysokości, uderzanie w brzuch czy inne, o niebo gorsze, o których słyszałam?
Jak będzie chciała to usunie.
Kobiety, która chce dziecka, nikt nie zmusi do aborcji przecież.

Jeszcze jedno. Powtórzę się, bo do niektórych dalej to nie dociera.
Uważam, że jak nie chcesz dziecka, powinnaś stosować antykoncepcję.
Ale jak ona cię zawiedzie powinnaś mieć wybór.
A z drugiej strony kobiety głupie i nieodpowiedzialne, które "leca na żywioł" bez żadnego zabezpieczenia choć na dziecko nie mogą sobie pozwolić, też na matki się nie nadają.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2011-01-26 o 22:00
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:10   #94
Kwas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stąd
Wiadomości: 157
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A Ty nie rozumiesz tego co ja piszę?
Gumka może pęknąć. Nie każdy może brać hormony.
Trudne to takie do ogarnięcia?
Moze peknac i powiem wiecej jest mniej przyjemnie w gumce.Dlatego idac do lozka z mezczyzna musisz brac pod uwage to ze mozesz zajsc w ciaze i dzieki temu mozecie miec owoc swojej milosci.Nie chcesz miec dzieci to nie uprawiaj sexu(to wlasnie dzieki niemu jestes na swiecie i to glowny cel wspolzycia-potomstwo)
__________________
...


Kwas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:14   #95
Daeva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 179
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A ja od długiego czasu nie mogę pojąć jednej rzeczy.
Co to dla Was - przeciwników aborcji - za różnica czy kobieta dokona tej aborcji tu, w Polsce czy w Czechach, czy sobie sama usunie dziecko (kobieta zdesperowana do wielu rzeczy jest w stanie się posunąć) różnymi domowymi sposobami typu skakanie z wysokości, uderzanie w brzuch czy inne, o niebo gorsze, o których słyszałam?
Jak będzie chciała to usunie.
Kobiety, która chce dziecka, nikt nie zmusi do aborcji przecież.
Też tego nie rozumiem. Tak samo jak tego, że ktoś mi wyskakuje z argumentami o wierze, czy tym podobnych bzdetach. A co jeśli ja wierząca nie jestem? Jeżeli mam inny światopogląd? Co? Mam żyć w zgodzie z waszym sumieniem czy swoim własnym?

Inna sprawa jest taka, że zabezpieczam się, bo dzieciaka mieć nie chcę i nigdy nie chciałam. Jeżeli jednak wpadnę to wiem, że usunę, bo nie mam jednego dobrego powodu męczyć się w ciąży 9 miesięcy tylko po to, żeby potem dziecko i tak oddać.
Daeva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:16   #96
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Kwas Pokaż wiadomość
Nie chcesz miec dzieci to nie uprawiaj sexu(to wlasnie dzieki niemu jestes na swiecie i to glowny cel wspolzycia-potomstwo)
Uwielbiam tą radę.
Jestem na świecie dlatego, że moja mama mnie chciała i nie byłam dla niej problemem i głupią wpadką bo guma pękła.
Zależy dla kogo. Dla mnie celem absolutnie nie jest potomstwo.

Zabawne, że znowu dwaj najwięksi przeciwnicy tutaj to faceci.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:17   #97
niebieskayumm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: kraniec świata
Wiadomości: 151
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

no ba a kto inni, facet nie ma tak przesrane z dziciakiem jak babkla, nie musi chodzic w ciazy ani rodzic
niebieskayumm jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 22:25   #98
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Daeva Pokaż wiadomość
Też tego nie rozumiem. Tak samo jak tego, że ktoś mi wyskakuje z argumentami o wierze, czy tym podobnych bzdetach. A co jeśli ja wierząca nie jestem? Jeżeli mam inny światopogląd? Co? Mam żyć w zgodzie z waszym sumieniem czy swoim własnym?
No jak to?
Twój światopogląd jest zły.
Dostosuj się do nich albo nie uprawiaj seksu.

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez niebieskayumm Pokaż wiadomość
no ba a kto inni, facet nie ma tak przesrane z dziciakiem jak babkla, nie musi chodzic w ciazy ani rodzic
Szkoda, że nie rozumieją ile kobieta nieraz musi przejść żeby ciążę donosić i żeby urodzić to dziecię..

W innym wątku o aborcji już to pisałam, ale poświęcę swój cenny czas przeznaczony na naukę anatomii i napiszę jeszcze raz.
W ciąży wiele kobiet wymiotuje przez ładnych parę miesięcy, tyje o np 30kg, ma rozstępy, spuchnięte nogi, często musi leżeć przez kilka miesięcy żeby nie stracić ciąży.
Potem poród - może być rozerwane krocze, kilkunastogodzinne męki, połóg.
Wiele kobiet nie wraca do formy sprzed ciąży.

I teraz ważne:
dla kobiety, która od początku chce donosić ciążę i urodzić dziecko, bo od początku je kocha, pragnie go itd, to nie będzie tak wielkim koszmarem.
Ale dla takiej, która tego nie chce, nie chce być matką, nie chce patrzeć jak jej brzuch rośnie, jak piersi wypełniają się mlekiem, jak być może wręcz zaczyna nienawidzić swojego ciała to może być horror.
Zrozumcie to z łaski swojej.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:25   #99
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A ja od długiego czasu nie mogę pojąć jednej rzeczy.
Co to dla Was - przeciwników aborcji - za różnica czy kobieta dokona tej aborcji tu, w Polsce czy w Czechach, czy sobie sama usunie dziecko (kobieta zdesperowana do wielu rzeczy jest w stanie się posunąć) różnymi domowymi sposobami typu skakanie z wysokości, uderzanie w brzuch czy inne, o niebo gorsze, o których słyszałam?
Jak będzie chciała to usunie.
Kobiety, która chce dziecka, nikt nie zmusi do aborcji przecież.
Niech usuwa w Czechach a nie w Polsce. Po prostu nie chcę mieć u siebie aborcji. Jak sąsiad pomalował chatę na różowo, to ja też muszę, bo w okolicy jest to trendy? Jak kobieta chce sama usuwać, niech próbuję. Niech ryzykuje, jak jest odważna.

Cytat:
Jeszcze jedno. Powtórzę się, bo do niektórych dalej to nie dociera.
Uważam, że jak nie chcesz dziecka, powinnaś stosować antykoncepcję.
Ale jak ona cię zawiedzie powinnaś mieć wybór.
A z drugiej strony kobiety głupie i nieodpowiedzialne, które "leca na żywioł" bez żadnego zabezpieczenia choć na dziecko nie mogą sobie pozwolić, też na matki się nie nadają.
I z powodu pecha oraz głupoty ginąć ma niewinna istota? Naprawdę mało jest krajów o takim prawie, że ktoś płaci za głupotę kogoś innego aż życiem.

Czasami jestem za aborcją dla ... zwolenników aborcji. Ale tylko czasami. Dlaczego na Zachodzie aborcja jest tak popularna, bo założę się, że Brytyjki i reszta towarzystwa lecą na żywioł.

Wybór powinien zaczynać się od narodzin - czy bierzesz dziecko, czy zostawiasz w szpitalu.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:29   #100
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Niech usuwa w Czechach a nie w Polsce. Po prostu nie chcę mieć u siebie aborcji.
Ale i tak ją masz. Kto wie czy nie zaraz za rogiem u kogoś w mieszkaniu?
To, że o tym nie wiesz, nie oznacza, że tego nie ma.
Cytat:
Niech ryzykuje, jak jest odważna.
Jak ryzykuje?
Kobiecie nie grozi żadna kara za aborcję.
Cytat:
Wybór powinien zaczynać się od narodzin - czy bierzesz dziecko, czy zostawiasz w szpitalu.
Odsyłam do postu wyżej.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:35   #101
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Daeva Pokaż wiadomość
Też tego nie rozumiem. Tak samo jak tego, że ktoś mi wyskakuje z argumentami o wierze, czy tym podobnych bzdetach. A co jeśli ja wierząca nie jestem? Jeżeli mam inny światopogląd? Co? Mam żyć w zgodzie z waszym sumieniem czy swoim własnym?
Wypraszam sobie. Jestem ateistą i religia mną nie kieruje, tylko coś zwanego humanitaryzmem. I wiem, że wyraźną granicą między nowym życiem a "plemnikiem" jest zapłodnienie. Z punktu widzenia biologii zarodek jest człowiekiem.

Gdybym napisał, że Adi miał słuszny pogląd mordując Żydów, to czy też mam prawo o tym mówić? Przecież mam prawo do własnych poglądów!

Cytat:
Inna sprawa jest taka, że zabezpieczam się, bo dzieciaka mieć nie chcę i nigdy nie chciałam. Jeżeli jednak wpadnę to wiem, że usunę, bo nie mam jednego dobrego powodu męczyć się w ciąży 9 miesięcy tylko po to, żeby potem dziecko i tak oddać.
Chwała Tobie, że się zabezpieczasz. Powodem 9 miesięcy więzienia jest to, że nie uprawiasz seksu dla obowiązku, tylko dla przyjemności. Trudno, jesteś potencjalną m... bądź z... (nie dokończę wyrazów i niech będą tajemnicą).

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Ale i tak ją masz. Kto wie czy nie zaraz za rogiem u kogoś w mieszkaniu?
To, że o tym nie wiesz, nie oznacza, że tego nie ma.
Tak, tylko w Polsce aborcja często jest swojego rodzaju grą. Grożą tobie komplikacje z powodu niekompetencji "Killera". Jak coś jest nielegalnego jest wolna Amerykanka. A jak znachor czy lekarz spartaczy robotę, to kobieta może go "pocałować".

Cytat:
Jak ryzykuje?
Kobiecie nie grozi żadna kara za aborcję.
Miałem na myśli komplikacje zdrowotne, gdyby Kowalska robiła to na własną rękę.

Cytat:
Odsyłam do postu wyżej.
Trudno, za to, że dopuściłaś do zapłodnienia, powinnaś płacić. Jak kogoś przejadę samochodem też ponoszę odpowiedzialność.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:35   #102
Kwas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stąd
Wiadomości: 157
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Rozczarowalas mnie bo myslalem ze bedziesz tym razem konkretniejsza i podasz jakis argument.Trudno ... od siebie dodam tyle ze idac do lozka z mezczyzna musisz miec swiadomosc tego ze mozesz zajsc w ciaze i tyle .Boisz sie ze peknie prezerwatywa to nie uprawiaj sexu,lepiej sie zabezpieczaj(facet moze podjac sie opreracji wazektomii) tak w ogole to nie samym sexem czlowiek zyje! i przestan byc taka egoistyczna i bez serca myslaca tylko o sobie istota.Masz tyle mozliwosci antykoncepcji a ty dalej sie upierasz o aborcje nie zdajac sobie sprawy z tego ze pozbawiasz sie najwiekszego daru na swiecie.Mowisz o wyborze po ''wpadce'' czy kobieta chce miec dziecko czy nie... Idac do lozka wiedziala jakie sa konsekwencje i dokonala wyboru,a dziecko to nie zab ktorego mozna wyrwac i sie pozbyc od tak.Na szczescie prawo jest takie a nie inne a ty chcesz dzialac wbrew naturze.
Pozdrawiam K.
__________________
...


Kwas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:43   #103
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość

Trudno, za to, że dopuściłaś do zapłodnienia, powinnaś płacić.
A kto "mnie" do tego zmusi?
No właśnie o to chodzi, że nikt.
Cytat:
Jak kogoś przejadę samochodem też ponoszę odpowiedzialność.
No jasne, bo zabijesz człowieka.
Zrozum, że nie dla kazdego 2 czy 4tygodniowy zarodek jest człowiekiem.

Cytat:
Napisane przez Kwas Pokaż wiadomość
Rozczarowalas mnie bo myslalem ze bedziesz tym razem konkretniejsza i podasz jakis argument.
Ale do kogo Ty sie zwracasz?
Cytat:
tak w ogole to nie samym sexem czlowiek zyje!
Pewnie. Je też, pije, robi siku i kupę.
I co z tego?
Cytat:
i przestan byc taka egoistyczna i bez serca myslaca tylko o sobie istota.
Nie znasz mnie kochany.
Cytat:
Masz tyle mozliwosci antykoncepcji a ty dalej sie upierasz o aborcje nie zdajac sobie sprawy z tego ze pozbawiasz sie najwiekszego daru na swiecie.
Przecież niczego się nie pozbawiam.
Nie miałam aborcji.
Cytat:
dziecko to nie zab ktorego mozna wyrwac i sie pozbyc od tak.
Jak widzisz jednak można. :c
Cytat:
Na szczescie prawo jest takie a nie inne a ty chcesz dzialac wbrew naturze.
O naturze też już coś pisałam.
Naprawdę nie chce mi się juz powtarzać.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:44   #104
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Fajnie by było gdybyśmy mieli pieniądze na refundację antykoncepcji. Taaak, naprawdę fajnie. Ale ludzie myślmy realistycznie, Jurek Owsiak co roku kupuje to co państwo powinno. Może za rok zrobi zbiórkę na antykoncepcje?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:46   #105
Daeva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 179
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
No jak to?
Twój światopogląd jest zły.
Dostosuj się do nich albo nie uprawiaj seksu.
No tak zawsze o tym zapominam, że kiedyś w piekle smażyć się będę

Ktoś wyżej napisał, że nie chce aborcji w Polsce i już. Tylko co z tego przepraszam? Co kogoś obchodzi mój tyłek? Czy ja kogoś zmuszam do aborcji? Kobieta, która nie będzie chciała usunąć i tak tego nie zrobi. Ta, co będzie chciała i tak sposób znajdzie i ma prawo zrobić to w bezpiecznych warunkach.
Daeva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:46   #106
neskarta
Raczkowanie
 
Avatar neskarta
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 492
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Jeżeli matka jest nieodpowiedzialna, to zawsze może oddać dziecko do adopcji. Wiele kobiet nie może zajść w ciąże, a inne zachodzą w niechcianą . Więc po co "marnować" dziecko, skoro ktoś może dać mu dom, miłość.
A co do naszego prawa?- w teorii znakomite, w praktyce? do d...
Państwo powinno być pomocą dla ludzi a nie istnieć po to aby utrudniać życie . Edukacja seksualna w szkołach- ona nie istnieje! Młodzież wszystkiego dowiaduje się z internetu, tv, od koleżanek.. A po paru latach 20-latka ma 5 dzieci...
Należy "dmuchać na zimne" i zapobiegać... Zajmuje to mniej czasu, nerwów i pieniędzy... Chociaż tabletki anty też mogą mieć wiele skutków ubocznych, chociaż na razie za krótko są w obrocie, aby to stwierdzic... ale na pewno są lepsze od źle przeprowadzonej aborcjii..
__________________
neskarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:50   #107
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A kto "mnie" do tego zmusi?
No właśnie o to chodzi, że nikt.
Skoro nikt Ciebie nie zmusi, to dlaczego coś nienormalnego jak aborcja (wybacz jeśli dla Ciebie jest to normalne) musi być legalne?

Cytat:
No jasne, bo zabijesz człowieka.
Zrozum, że nie dla kazdego 2 czy 4tygodniowy zarodek jest człowiekiem.
Wskaż mi kraj, w którym aborcję można przeprowadzić do 4 tygodnia. Francja 10 tydzień. Klasycznie 12 tydzień, Szwecja i Wielka Brytania powyżej, USA ... poszło w rzeź.

Jeszcze człowiek jest w stanie zrozumieć aborcję farmakologiczną do bodajże 2 miesiąca. Ale kur** rzeź jakimiś ssawkami i narzędziami na 3 miesięcznym płodzie, bo dziecko przyszło nie w porę? Przecież podczas zabiegu wszystkie czynności mają na celu zabicie, a nie usunięcie. A tak niestety w większości krajach, gdzie aborcja jest legalna, tak jest.

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Daeva Pokaż wiadomość
No tak zawsze o tym zapominam, że kiedyś w piekle smażyć się będę

Ktoś wyżej napisał, że nie chce aborcji w Polsce i już. Tylko co z tego przepraszam? Co kogoś obchodzi mój tyłek? Czy ja kogoś zmuszam do aborcji? Kobieta, która nie będzie chciała usunąć i tak tego nie zrobi. Ta, co będzie chciała i tak sposób znajdzie i ma prawo zrobić to w bezpiecznych warunkach.
Co Ciebie obchodzi cudze życie? Co tobie zrobił płód? Przecież to ty dopuściłaś do jego powstania.

Bezpieczne warunki ... haha, w Polsce? Rozumiem, że w UK albo Czechach, ale u nas to prawdziwy hazard.

Powtarzam, nie każdy ateista jest za aborcją.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:53   #108
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Daeva Pokaż wiadomość
No tak zawsze o tym zapominam, że kiedyś w piekle smażyć się będę
Dobrze, że dzięki temu wątkowi sobie przypomniałaś.
Może w porę się opamiętasz i założysz sobie pas cnoty.
Cytat:
Czy ja kogoś zmuszam do aborcji? Kobieta, która nie będzie chciała usunąć i tak tego nie zrobi. Ta, co będzie chciała i tak sposób znajdzie i ma prawo zrobić to w bezpiecznych warunkach.
Zaznaczam na czerwono i pogrubiam, bo mam wrażenie, że niektórzy tego zdania, przeze mnie też już podanego, nie widzą.

Cytat:
Napisane przez neskarta Pokaż wiadomość
Edukacja seksualna w szkołach- ona nie istnieje! Młodzież wszystkiego dowiaduje się z internetu, tv, od koleżanek..
Należy "dmuchać na zimne" i zapobiegać... Zajmuje to mniej czasu, nerwów i pieniędzy...
Niestety taka prawda.

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Wskaż mi kraj, w którym aborcję można przeprowadzić do 4 tygodnia. Francja 10 tydzień. Klasycznie 12 tydzień, Szwecja i Wielka Brytania powyżej, USA ... poszło w rzeź.

Jeszcze człowiek jest w stanie zrozumieć aborcję farmakologiczną do bodajże 2 miesiąca. Ale kur** rzeź jakimiś ssawkami i narzędziami na 3 miesięcznym płodzie, bo dziecko przyszło nie w porę? Przecież podczas zabiegu wszystkie czynności mają na celu zabicie, a nie usunięcie. A tak niestety w większości krajach, gdzie aborcja jest legalna, tak jest.
Ja jestem za aborcją tylko farmakologiczną.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:57   #109
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Wspomnę, że w Wielkiej Brytanii zrobili najazd z prezerwatywami do szkół, a w efekcie pomimo największej liczbie aborcji w Europie (chyba 250.000/60 milionów mieszkańców) dalej mają najwięcej samotnych matek.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Ja jestem za aborcją tylko farmakologiczną.
Wskaż mi więc kraj, gdzie legalna jest tylko aborcja farmakologiczna. Gdzie ginekolog nie może urządzać teksańskiej masakry w łonie kobiety.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:59   #110
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Zaraz padnie stwierdzenie, a co gdy antykoncepcja nawali. Gdyby aborcje były z powodu nawalonej antykoncepcji, to byłoby ich naprawdę mało. Większość zabiegów jest z GŁUPOTY, BRAWURY i ALKOHOLU, a nie z powodu PECHA.
Źródło tych danych poproszę

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Patrząc na Unię Europejską to niedługo oni ZMUSZĄ nas do przyjęcia aborcji.
Oby

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Zgoda.



Prawo się sprawdza, jego egzekwowanie niestety nie. Turystyka aborcyjna ma być wyznacznikiem prawa?

Nie tak dawno temu Żydzi byli drażniący dla Niemców (przed wojną). Hitler ich wybił na życzenie narodu. Czy ustawy norymberskie się sprawdzały?



Aborcja ma być twoją antykoncepcją?



A mamy zabijać niewinną istotę, bo matka się niepotrafi zabezpieczyć?



Jestem ZA. Niech kobiety mają dostęp do sterylizacji.
Zasadniczo to Hitler i jemu podobni nakręcili nienawiść narodu wobec Żydów, a potem ich wybili, a nie pokornie ulegli woli narodu. Sorry za OT.

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Tak, będzie również adopcja dla homoseksualistów, dostęp do zioła (wtedy zioło straci swój smak!), zbrukanie nazwy małżeństwa.

A powiedz mi, jaki wybór ma ta istota w łonie matki? Ma stracić życie, bo matka nie chce stracić 9 miesięcy?

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------



Wołam o naukę zwaną statystką i chciałbym poznać liczby. Ile procent niechcianych ciąż to efekt wady w zabezpieczeniu, a ile procent to efekt seksu dla odwaznych?

Poza tym zbliżenie fizyczne to odpowiedzialność, a nie zabawa.
Noo, z takim podejściem to ja się kolego nie dziwię, że Ci dziewczyny uciekają...



Cytat:
Napisane przez Kwas Pokaż wiadomość
Odwracasz kota ogonem i omijasz temat.Dlatego Ci napisze jeszcze raz bys zrozumiala.Kobieta idac do lozka z mezczyzna moze zajsc w ciaze i jesli tego nie chce to powinna sie zabezpieczac albo byc abstynetka.Czego tu nie rozumiesz?To proste, jest jakies dzialanie i jego konsekwencje , dla przykladu.Jadac samochodem i nie zapinajac pasow mozesz zginac, zapinajac pasy masz szanse przezyc.Nie zapielas pasow -smierc, zapinasz pasy-szansa na przezycie.
Ale jednak wsiadasz do tego samochodu, nie? Nie chodzisz wszędzie piechotą po to żeby uniknąć wypadku

Cytat:
Napisane przez Kwas Pokaż wiadomość
Moze peknac i powiem wiecej jest mniej przyjemnie w gumce.Dlatego idac do lozka z mezczyzna musisz brac pod uwage to ze mozesz zajsc w ciaze i dzieki temu mozecie miec owoc swojej milosci.Nie chcesz miec dzieci to nie uprawiaj sexu(to wlasnie dzieki niemu jestes na swiecie i to glowny cel wspolzycia-potomstwo)
: hahaha: no już lecę nie uprawiać seksu bo Ty tak chcesz. Człowieku, nie dla każdego głównym celem współżycia jest rozmnażanie się, i nie każdy chce mieć dzieci. Zrozum to.

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Uwielbiam tą radę.
Jestem na świecie dlatego, że moja mama mnie chciała i nie byłam dla niej problemem i głupią wpadką bo guma pękła.
Zależy dla kogo. Dla mnie celem absolutnie nie jest potomstwo.

Zabawne, że znowu dwaj najwięksi przeciwnicy tutaj to faceci.


Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Niech usuwa w Czechach a nie w Polsce. Po prostu nie chcę mieć u siebie aborcji. Jak sąsiad pomalował chatę na różowo, to ja też muszę, bo w okolicy jest to trendy? Jak kobieta chce sama usuwać, niech próbuję. Niech ryzykuje, jak jest odważna.



I z powodu pecha oraz głupoty ginąć ma niewinna istota? Naprawdę mało jest krajów o takim prawie, że ktoś płaci za głupotę kogoś innego aż życiem.

Czasami jestem za aborcją dla ... zwolenników aborcji. Ale tylko czasami. Dlaczego na Zachodzie aborcja jest tak popularna, bo założę się, że Brytyjki i reszta towarzystwa lecą na żywioł.

Wybór powinien zaczynać się od narodzin - czy bierzesz dziecko, czy zostawiasz w szpitalu.
1.A ja chcę. A jestem tak samo u siebie jak Ty.

2.Nie mam najmniejszego zamiaru poświęcać wyglądu, zdrowia, codziennych przyjemności i być może związku (bo jeżeli związek jest dość świeży, to dzidzia niekoniecznie mu pomoże), dla czegoś, co jest mi w życiu kompletnie zbędne, czego nie chcę, i co nic dla mnie nie znaczy.

Cytat:
Napisane przez Kwas Pokaż wiadomość
Rozczarowalas mnie bo myslalem ze bedziesz tym razem konkretniejsza i podasz jakis argument.Trudno ... od siebie dodam tyle ze idac do lozka z mezczyzna musisz miec swiadomosc tego ze mozesz zajsc w ciaze i tyle .Boisz sie ze peknie prezerwatywa to nie uprawiaj sexu,lepiej sie zabezpieczaj(facet moze podjac sie opreracji wazektomii) tak w ogole to nie samym sexem czlowiek zyje! i przestan byc taka egoistyczna i bez serca myslaca tylko o sobie istota.Masz tyle mozliwosci antykoncepcji a ty dalej sie upierasz o aborcje nie zdajac sobie sprawy z tego ze pozbawiasz sie najwiekszego daru na swiecie.Mowisz o wyborze po ''wpadce'' czy kobieta chce miec dziecko czy nie... Idac do lozka wiedziala jakie sa konsekwencje i dokonala wyboru,a dziecko to nie zab ktorego mozna wyrwac i sie pozbyc od tak.Na szczescie prawo jest takie a nie inne a ty chcesz dzialac wbrew naturze.
Pozdrawiam K.
Przypuszczam, że ona ma taką świadomość. Ja też mam. I mam też świadomość, co w takim wypadku zrobię.

Nie dla każdego dziecko jest darem. Dla mnie byłby to koszmar, trauma i nieszczęście, a nie dar. I mam prawo tego nie chcieć, i jeżeli zajdę w ciążę, nie będę się wahać ani chwili. Ja nikogo do usuwania ciąży nie zmuszam, jak komuś się aborcja w światopoglądzie nie mieści i chce urodzić nawet tylko z tego powodu, niech rodzi i mam nadzieję, że się powiedzie jak tylko się da najlepiej. Ale byłoby fajnie, gdyby druga strona wykazywała podobną tolerancję i nie rościła sobie prawa do decydowania o tym, czy mam mieć rozstępy, obwisły biust, bóle kręgosłupa i różne tego typu atrakcje. Dziękuję.
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz

Edytowane przez All That Jazz
Czas edycji: 2011-01-26 o 23:05
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:59   #111
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Wskaż mi więc kraj, gdzie legalna jest tylko aborcja farmakologiczna. Gdzie ginekolog nie może urządzać teksańskiej masakry w łonie kobiety.
Nie interesuję się tym, nigdy nie szukałam.
Piszę tylko, co wg mnie jest dopuszczalne.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 23:04   #112
Daeva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 179
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Bezpieczne warunki ... haha, w Polsce? Rozumiem, że w UK albo Czechach, ale u nas to prawdziwy hazard.
A zauważasz taki drobiazg, że w Czechach zabieg można wykonać legalnie? W Polsce nie, dlatego warunki przeprowadzania zabiegów są jakie są.

Nie, nic mi ten zbiór komórek nie zrobił. To był wypadek, ten 1% kiedy tabletki zawodzą, albo pęka guma. To jeszcze nie powód, żeby rodzić.

Poza tym rozwaliła mnie argumentacja, że dziecko nie powinno się marnować i mogę je oddać komuś, kto nie może go mieć. Powtarzam pytanie: po co mam się męczyć w ciąży 9 miesięcy, ryzykować zdrowie, utratę figury, w ostatnim stadium być może nie móc pojawić się w pracy? Mam sobie rujnować życie, wygląd i zdrowie bo tak wypada? Śmiechu warte.

A dla osób mających problem z zajściem w ciążę zawsze jeszcze pozostaje in vitro.
Daeva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 23:08   #113
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez All That Jazz Pokaż wiadomość
Źródło tych danych poproszę

Oby

Zasadniczo to Hitler i jemu podobni nakręcili nienawiść narodu wobec Żydów, a potem ich wybili, a nie pokornie ulegli woli narodu. Sorry za OT.

Noo, z takim podejściem to ja się kolego nie dziwię, że Ci dziewczyny uciekają...

1.A ja chcę. A jestem tak samo u siebie jak Ty.

2.Nie mam najmniejszego zamiaru poświęcać wyglądu, zdrowia, codziennych przyjemności i być może związku (bo jeżeli związek jest dość świeży, to dzidzia niekoniecznie mu pomoże), dla czegoś, co jest mi w życiu kompletnie zbędne, czego nie chcę, i co nic dla mnie nie znaczy. Dziękuję.
O to samo prosiłem zwolenników aborcji.

Czyli jesteś za tym, żeby Polską rządzono z Brukseli?

Nie nakręcili nienawiści. Nienawiść była, skoro Adi i jego drużyna wygrała wybory. Lenin i Stalin siłą zdobyli władzę, ale Hitler został uczciwie wybrany.

Nie zrozumiałaś mnie. Dziewczyny uciekają z innych powodów, bardzie ująłbym fizycznych. Chodzi mi o to, że uprawiając się za seks, powinno się być na tyle dojrzałym, żeby ponieść jego konsekwencje.

Jesteś domownikiem, który jest w mniejszości Polacy są JESZCZE przeciwko aborcji.

Czyli dla wyglądu i własnej wygody jesteś w stanie poświęcić czyjeś życie. No tak ... "Po trupach do celu".
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 23:12   #114
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Czyli dla wyglądu i własnej wygody jesteś w stanie poświęcić czyjeś życie. No tak ... "Po trupach do celu".
"Zdrowie" już pominąłeś.
Cytat:
Napisane przez Daeva Pokaż wiadomość
Mam sobie rujnować życie, wygląd i zdrowie bo tak wypada? Śmiechu warte.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 23:15   #115
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Daeva Pokaż wiadomość
A zauważasz taki drobiazg, że w Czechach zabieg można wykonać legalnie? W Polsce nie, dlatego warunki przeprowadzania zabiegów są jakie są.
Bo Polska to normalny kraj, który chroni KAŻDEGO człowieka (płód ma ludzkie geny), a Czechy to ... (Małysz dobrze im powiedział). Jak masz odwagę, rób to w Polsce. Jak masz cykora, rób to w Czechach. Swoją drogą w Czechach przecież cudzoziemki nie mogą dokonywać zabiegu oficjalnie.

Cytat:
Nie, nic mi ten zbiór komórek nie zrobił. To był wypadek, ten 1% kiedy tabletki zawodzą, albo pęka guma. To jeszcze nie powód, żeby rodzić.
Sądzę, że gdyby to był ten 1%, to nie byłoby klinik aborcyjnych. Przynajmniej nie tyle.

Cytat:
Poza tym rozwaliła mnie argumentacja, że dziecko nie powinno się marnować i mogę je oddać komuś, kto nie może go mieć. Powtarzam pytanie: po co mam się męczyć w ciąży 9 miesięcy, ryzykować zdrowie, utratę figury, w ostatnim stadium być może nie móc pojawić się w pracy? Mam sobie rujnować życie, wygląd i zdrowie bo tak wypada? Śmiechu warte.
Ponieważ sama doprowadziłaś do powstania niewinnego życia.

Cytat:
A dla osób mających problem z zajściem w ciążę zawsze jeszcze pozostaje in vitro.
Tak, in vitro to leczenie bezpłodności ... Niektórym kobietom in vitro nie pomoże. Adopcja jest normalnym zjawiskiem, w przeciwieństwie do aborcji.

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
"Zdrowie" już pominąłeś.
Sądzę, że seks był dla przyjemności. A istnieje prawo zachowania równowagi przyjemności. Zgadzam się, że ciąża jest szkodliwa dla zdrowia, ale aborcja raczej również niczym korzystnym nie jest (aczkolwiek ciąża i poród są nieporównywalnie gorsze).

Brzmi tak: "Im milszy wieczór, tym gorszy poranek". Do seksu i niechcianej ciąży idealnie się odnosi.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 23:15   #116
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Bo Polska to normalny kraj, który chroni KAŻDEGO człowieka (płód ma ludzkie geny)
Nie każdego. Chory płód np już nie jest chroniony, jego można się pozbyć.
Jakież to humanitarne.
Ciąża z gwałtu jest może zostać usunięta. Humanitaryzm pełną gębą.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 23:17   #117
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Nie każdego. Chory płód np już nie jest chroniony, jego można się pozbyć.
Jakież to humanitarne.
Ciąża z gwałtu jest może zostać usunięta. Humanitaryzm pełną gębą.
Jeśli dla Ciebie nie ma różnicy między ciążą w wyniku gwałtu a ciążą w wyniku romansu, to naprawdę współczuje.

Pisz do Strasburga, że w Polsce niezgwałcone kobiety są dyskryminowane.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 23:19   #118
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Jeśli dla Ciebie nie ma różnicy między ciążą w wyniku gwałtu a ciążą w wyniku romansu, to naprawdę współczuje.
Taak?
A czym różni się biedny niczemu niewinny płod z gwałtu od tego nie z gwałtu?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 23:20   #119
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez All That Jazz Pokaż wiadomość
Noo, z takim podejściem to ja się kolego nie dziwię, że Ci dziewczyny uciekają...
to jest dobre podejście
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 23:22   #120
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Taak?
A czym różni się biedny niczemu niewinny płod z gwałtu od tego nie z gwałtu?
Z zasadzie nie ma nad nimi różnicy. W sumie nie wiem, dla mnie nie byłoby wielkiej afery, gdyby kobieta po gwałcie też musiała urodzić, ale może tak jest lepiej, zawsze forma kompromisu.

Nie ma różnicy między tymi płodami, z tym, że narodziny jednego z nich mogą mieć rzeczywiście wpływ na zdrowie psychiczne matki.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 19:59:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.