Czy to z³y nawy? Sprzêg³o: - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje ciê motoryzacja? Do³±cz do forum Auto Marianna, podziel siê swoj± pasj± i wiedz±.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-09-03, 09:23   #31
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 6 544
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Czyta³am kiedy¶, chyba nawet na wiza¿u, ¿e to te¿ nie jest zbyt dobre, bo wyobra¼ sobie tak± sytuacjê, ¿e kto¶ za Tob± podje¿d¿a do skrzy¿owania za szybko, nie da rady wyhamowaæ i uderza w ty³ Twojego samochodu. W tym momencie Twoje auto zostanie popchniête i l±duje w "ty³ku" auta przed Tob±.
Ja zawsze czekam na ¶wiat³ach z nog± na hamulcu, chyba, ¿e wiem, ¿e zapowiada siê d³u¿sze stanie, wtedy zaci±gam rêczny.
No masz racje , tyle ze stojac na tych swiatlach obserwuje tez co sie za mna dzieje , mam nawyk patrzenia w lusterko i widze czy cos podjezdza czy nie i jak jedzie(tak samo w trakcje jazdy co moment zerkam w lusterko co sie za mna dzieje). Mieszkam w Warszawie ,a tu ulice to dziki zachod niestety wiec od poczatku odkad jezdze nie pozwalam sobie na luz, jak poprawianie makijazu, czy rozmowa przez tel czy inne talatajska w chwili wolnej jak swiatla czy cos innego Nie mialam jeszcze ani razu od 5 lat( a jezdze codziennie ) takiej sytuacji zeby ktos za mna nie zdazyl zahamowac tudziez hamowal raptownie - chyba najwieksze niebezpieczenstwo opisanej wyzej przec Ciebie sytuacji jest wtedy kiedy sie hamuje raptownie na zoltym, a tego w zyciu nie robie I z mojej obserwacji wynika ze do swiatel to kazdy podjezdza ostroznie i wolno, tym bardziej jak jest korek Juz wieksze niebezpieczenstwo sluczki jest kiedy ktos ci sie wpycha na sile bo zmienia pas niz stojac na swiatlach .Kilka takich sytuacji niestety mialam ze malo co nie doszlo do sluczki przez takie skaczace "¿aby"ktore zmieniaja co chwile pas bo bede troszke bardziej z przodu :/
__________________
"Lubiê byæ kur± domow±
Do pralki wrzuciæ problem wraz z g³ow±
Pralka pierze, ja nie wierzê w nic
S³odko jest nie my¶leæ o niczym
Siê zgubiæ we w³asnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-09-03 o 09:41
moee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 11:22   #32
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Czasami nie da siê czego¶ przewidziec. Nie wiem czy juz nie pisalam tej historii. Jak wracal±m z nad morza w tym roku sta³am na ¶wiat³ach w korku i za mn± STA£A pani poczym nagle ³up i walnê³a mnie w ty³ek. Nie wiem jak ta pani to zrobi³a czy my¶la³a ze ma na luzie pu¶ci³a sprzêg³o i jej szarpn±³ do przodu mo¿e na szczêscie nic siê nie sta³o ale jakbym nie mia³a nigi na hamulcu to pewnie polecia³abym na nastêpny samochód. Od tej pory bardzo nie lubie jak za mn± jedzie pani blondynka (choæ znam blondynki które s± wspania³ymi kierowcami) i wci±¿ zastanawiam siê jak ona to zrobi³a
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 15:29   #33
lowczyni_okazji
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Czyta³am kiedy¶, chyba nawet na wiza¿u, ¿e to te¿ nie jest zbyt dobre, bo wyobra¼ sobie tak± sytuacjê, ¿e kto¶ za Tob± podje¿d¿a do skrzy¿owania za szybko, nie da rady wyhamowaæ i uderza w ty³ Twojego samochodu. W tym momencie Twoje auto zostanie popchniête i l±duje w "ty³ku" auta przed Tob±.
Ja zawsze czekam na ¶wiat³ach z nog± na hamulcu, chyba, ¿e wiem, ¿e zapowiada siê d³u¿sze stanie, wtedy zaci±gam rêczny.
Niby siê wszystko zgadza, tylko, ¿e czasami jest taka sytuacja, ¿e trzeba megaa d³ugo czekaæ, a mi noga cierpnie. To juz chyba lepiej ¿ebym wrzuci³a luz ni¿ mia³aby mi siê noga ze¶lizgn±æ ze zmêczenia...
lowczyni_okazji jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 20:20   #34
Vivienne
... choæ nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 27 979
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez lowczyni_okazji Poka¿ wiadomo¶æ
Niby siê wszystko zgadza, tylko, ¿e czasami jest taka sytuacja, ¿e trzeba megaa d³ugo czekaæ, a mi noga cierpnie. To juz chyba lepiej ¿ebym wrzuci³a luz ni¿ mia³aby mi siê noga ze¶lizgn±æ ze zmêczenia...
Zawsze mo¿na wrzuciæ rêczny. Ja bym wystrzega³a siê takiej metody choæby po przeczytaniu posta wy¿ej krowy118
__________________
Dopóki nie skorzysta³em z Internetu,
nie wiedzia³em, ¿e na ¶wiecie jest tylu idiotów

Stanis³aw Lem

Vivienne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 21:54   #35
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Jak wiem ¿e troszke postojê to zawsze zaci±gam rêczny nigdy nie sta³am na samym luzie i po tym co mnie spotkalo chyba tak zostanie.
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-04, 08:38   #36
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 6 544
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez krowa118 Poka¿ wiadomo¶æ
Czasami nie da siê czego¶ przewidziec. Nie wiem czy juz nie pisalam tej historii. Jak wracal±m z nad morza w tym roku sta³am na ¶wiat³ach w korku i za mn± STA£A pani poczym nagle ³up i walnê³a mnie w ty³ek. Nie wiem jak ta pani to zrobi³a czy my¶la³a ze ma na luzie pu¶ci³a sprzêg³o i jej szarpn±³ do przodu mo¿e na szczêscie nic siê nie sta³o ale jakbym nie mia³a nigi na hamulcu to pewnie polecia³abym na nastêpny samochód. Od tej pory bardzo nie lubie jak za mn± jedzie pani blondynka (choæ znam blondynki które s± wspania³ymi kierowcami) i wci±¿ zastanawiam siê jak ona to zrobi³a
no to faktycznie mialas nie-mila przygode

co do wykreslonego to ja mam dwa takie typy panowie w czapce lub kapeluszu(przewaznie to niedzielni kierowcy), strasze panie kolo 60 tudziez po,osoby naduzywajace hamulca tyle ze ja nie lubie za nimi jedzic i jak widze ze jedzie przede mna ktos w wymienionych typow od razu wyprzedzam
Bo nie dosc ze zwalnia caly ruch ( przed nimi nikogo, za nimi ciag aut) to nie pewnie po pasie jada .

Wczoraj czekalam zeby wjechac na rondo z naprzeciwka wjezdzala Pani lat kolo 65 i co zrobila? ruch na rondzie spory, trzeba odczekac swoje a ona ? po prostu sie nie zatrzymala przed rondem , wjechala sobie , wszyscy na rondzie po hamulcach, obtrabili ja okrutnie etc, a ta sie cieszyla
__________________
"Lubiê byæ kur± domow±
Do pralki wrzuciæ problem wraz z g³ow±
Pralka pierze, ja nie wierzê w nic
S³odko jest nie my¶leæ o niczym
Siê zgubiæ we w³asnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-09-04 o 08:40
moee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-04, 11:28   #37
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Jak moge to wyprzedzam je¿eli widze ¿e wogóle osoba ma jakies dziwne podejscie do jazdy raz na ¶wiat³ach sta³a pani i karmi³a butelk± dziecko i co jakis czas siê schyla³a ¿e nie byo jej widaæ jak tylko ruszylismy da³am susa do przodu, dziadki te¿ s± niez³e ale zawa¿y³am ze mam pecha i je¿dz± przede mn± :/. Ponoæ w³asnie najwiêcej wypadków powoduj± ludzie od 40 roku ¿ycia, a nie m³odzi kierowcy.

Tak od chodz±c od tematu to zauwa¿y³am podpis moee o ³okciu jak siê raz walnê³a w ten splot nerwowy to my¶la³±m ¿e mi rêke spali od ¶rodka poczym jak mi po 20 min przesz³o to mi siê sparali¿owa³a posz³am do lekarza i powiedzia³ ¿e to siê goi nawet pó³ roku. Teraz jest u¿ ok ale na to miejsce faktycznie lepiej uwa¿aæ. Sorki za OT.
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"

Edytowane przez krowa118
Czas edycji: 2009-09-04 o 11:31
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-09-04, 13:27   #38
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

wg mnie stanie na swiatlach na recznym tez nie jest rewelacyjnym pomyslem.

wszystko ma swoje plusy i minusy - jesli ktos cie lekko puknie, to stojac na hamulcu nie wladujesz sie w tylek temu co stoi przed toba, ALE jesli ktos cie puknie porzadnie - pal licho samochod. jesli samochod podjedzie do przodu to jakas amortyzacja i oddanie sily uderzenia bedzie, a przy staniu na recznym - szarpniecie moze byc na tyle mocne ze moze zrobic krzywde. tak na prawde ciezko ocenic co jest lepsze bo w roznych sytuacjach moga wyjsc rozne rzeczy.

moja mama - doswiadczony i imo swietny kierowca stoi 'na luzie', ja tez z instruktorem jak jezdzilam i widzialam ze swiatlo dopiero wskoczylo na czerwone albo z innych wzgledow spodziewalam sie dluzszego stania zawsze wrzucalam na luz i nigdy nawet nie skomentowal tego zachowania.
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-04, 13:40   #39
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Ze wszystkim tak jest np pasy ratuj± ¿ycie ale powiedzmy przyk³adowo 1 na 100 przypadków kto¶ przez nie mo¿e zgin±æ. A wyobra¼ sobie ¿e stoj±c na ¶wiat³ach na samym luzie bez hamulca kto¶ Ciê mocno wali w ty³ i tywyje¿dzasz na sam ¶rodek skrzy¿owania nie dosyæ ze dosta³a¶ w ty³ to jeszcze z boku np u mnie na DK1 je¿d¿± szybko przez skrzy¿owania i nie wiem czy usz³abym z ¿yciem jakby siê tak sta³o. Wszystko zale¿y od sytuacji, ale nie wybra¿am sobie staæ na samym luzie.
Mo¿e nie podawajmy tu przyk³adów "moja mama dobry kierowca" bo to nie ma znaczenia. Co do instruktorów to s± ró¿ni i nie konieznie to co pan istruktor powiedzia³ jest ¶wiête.
Ka¿dy robi jak uwa¿a nikogo siê tu do niczego nie zmusza.
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"

Edytowane przez krowa118
Czas edycji: 2009-09-04 o 13:44
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-04, 14:48   #40
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

przyklad, ktory podalas z wepchnieciem na skrzyzowanie to tez kolejny punkt na rzecz hamulca.

i tak zle i tak nie dobrze. najlepiej nie wychodzmy z domu
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-05, 09:46   #41
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 587
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Tak sobie czytam ten Wasz watek i zdaje sobie sprawe,ze ja rowniez przy zakrecie choc nie zawsze mam wcisniete sprzeglo. A to chyba zle ,tak??Noga powinna byc przygotowna a wrazie czego do nacisniecia sprzegla.
A z hamowaniem to jak jest duza predkosc to pierw hamujemy samym hamulcem ale jak juz schodzimy na 2 bieg to wtedy hamujemy przy uzyciu sprzegla rowniez.Przynajmniej mnie tak uczono.
majorka:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-05, 11:15   #42
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 6 544
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez krowa118 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak moge to wyprzedzam je¿eli widze ¿e wogóle osoba ma jakies dziwne podejscie do jazdy raz na ¶wiat³ach sta³a pani i karmi³a butelk± dziecko i co jakis czas siê schyla³a ¿e nie byo jej widaæ jak tylko ruszylismy da³am susa do przodu, dziadki te¿ s± niez³e ale zawa¿y³am ze mam pecha i je¿dz± przede mn± :/. Ponoæ w³asnie najwiêcej wypadków powoduj± ludzie od 40 roku ¿ycia, a nie m³odzi kierowcy.

Tak od chodz±c od tematu to zauwa¿y³am podpis moee o ³okciu jak siê raz walnê³a w ten splot nerwowy to my¶la³±m ¿e mi rêke spali od ¶rodka poczym jak mi po 20 min przesz³o to mi siê sparali¿owa³a posz³am do lekarza i powiedzia³ ¿e to siê goi nawet pó³ roku. Teraz jest u¿ ok ale na to miejsce faktycznie lepiej uwa¿aæ. Sorki za OT.
Krowa moze dlatego tez ze sa na bakier z przepisami , znaczy sie nie znaja najnowszych przepisow , maja swoje zle nawyki etc. Nie raz slyszalam od jakiegos wujka ze pewnie jakby teraz mial robic prawko to by oblal A jezdzac mozna zauwazyc ze najwiecej niebezpiecznych sytuacji, wymuszen etc robia ludzie wlasnie po 40

co do lokacia to

Cytat:
Napisane przez majorka:) Poka¿ wiadomo¶æ
Tak sobie czytam ten Wasz watek i zdaje sobie sprawe,ze ja rowniez przy zakrecie choc nie zawsze mam wcisniete sprzeglo. A to chyba zle ,tak??Noga powinna byc przygotowna a wrazie czego do nacisniecia sprzegla.
A z hamowaniem to jak jest duza predkosc to pierw hamujemy samym hamulcem ale jak juz schodzimy na 2 bieg to wtedy hamujemy przy uzyciu sprzegla rowniez.Przynajmniej mnie tak uczono.
Jak bedziesz jechac na prostej zredukuj sobie z 3 na 2 i trzymaj sprzeglo zobacz jak samochod sie zachowuje , po czym pusc sprzeglo-roznice zauwazysz od razu .
Wchodzac w zakret na sprzegle jak pisalam po pierwsze nie redukujesz na 2 tylko wchodzisz w zakrety na 3(i na jakiej wolej predkosci -dla silnika nie dobrze bardzo ) , po drugie masz luzny samochod i mniejsza kontrole nad nim.

Co do hamowania to jak podjezdzasz szybko to jak pisalas hamulec w koncowej fazie dolaczasz sprzeglo . W korku przy malych obrotach silnika etc to na pol sprzegle czesto, na 1 i wtedy sprzeglo do konca i hamulec
__________________
"Lubiê byæ kur± domow±
Do pralki wrzuciæ problem wraz z g³ow±
Pralka pierze, ja nie wierzê w nic
S³odko jest nie my¶leæ o niczym
Siê zgubiæ we w³asnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-09-05 o 11:16
moee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-05, 11:31   #43
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Powiem Wam dziewczyny ¿e ja te¿ bym teorii juz nie zdal± teraz z kol robi³am to mi na samym poczatku 7 b³êdów wysz³o. Wydaje mi siê ¿e u tych starszych ludzi nie wynika to z braku znajomo¶ci prepisów tylko z ich mniemania o sobie jedzie aki i my¶li" przecie¿ to m³odzi powoduj± wypadki, wszêdzie tak mówi±, ja ju¿ jestem do¶wiadczony to nic z³ego zrobic nie moge" nie uwa¿aja bo my¶l± ¿e nie s± w grupie ryzyka a potem jest bum.
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"

Edytowane przez krowa118
Czas edycji: 2009-09-05 o 11:38
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-12, 00:47   #44
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 7 911
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez speedstar Poka¿ wiadomo¶æ
na szczê¶cie przy zwyk³ym hamowaniu, np. zatrzymanie siê na czerwonym ¶wietle hamuje dobrze, hamulec i na samym koñcu sprzêg³o. Chocia¿ na pocz±tku te¿ mia³am z tym problem, ale ju¿ jest ok. Je¿eli chodzi o zakrêty to robiê to w ten sposób ¿e naciskam sprzêg³o, jade tak na sprzêgle i hamujê (¼le napisa³am w temacie, co¶ mi siê wszystko powali³o ¿e jedn± nogê mam na sprzêgle, a drug± na gazie, ...faktycznie g³upota wysz³a, bez sensu ;p). No w ka¿dym razie zaraz edytujê. Sprzêg³o wciskam dlatego, ¿e kiedy hamujê na zakrêtach bez sprzêg³a ten samochód zawsze zaczyna mi "skakaæ"...bo zwykle zapominam zmieniæ na mniejszy bieg, czy to jest wtedy poprawne?
Wchodzenie w zakrêt na za wysokim biegu jest takim samym b³êdem, jak trzymanie tego sprzêg³a nieszczêsnego. Nie wspominaj±c o tym, ¿e przy obu manewrach wykonanych z jednym lub drugim b³êdem, do¶æ ³atwo mo¿na siê zabiæ.

Cytat:
Napisane przez speedstar Poka¿ wiadomo¶æ
jak bêdê mia³a na 2 biegu to nie zacznie szarpaæ, czy na 1 od razu rzuciæ?
Zale¿y od obrotów silnika. Nie da siê jednoznacznie okre¶liæ, ¿e tu 2 tam 1. Trzeba wyczuæ samochód.

Cytat:
Napisane przez souvenir Poka¿ wiadomo¶æ
kurcze dziewczyny ale mnie zbi³y¶cie z tropu, a co robicie stoj±c na czerwonym ¶wietle? wrzucanie na luz i zaci±gacie hamulec? bo na samym luzie staæ nie mo¿na a nie ma chyba innego wyj¶cia je¶li nie trzymacie sprzêg³a?? Nie wiem sk±d wynika ta rozbie¿no¶æ w nauce.
Najczê¶ciej w³a¶nie wrzucam luz i zaci±gam rêczny, bo mi szkoda moich nóg . Jak wiem, ¿e bêdê szybko ruszaæ, to wrzucam jedynkê i trzymam sprzêg³o. Rzadko zdarza mi siê staæ na samym no¿nym.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Poka¿ wiadomo¶æ
Wystarczy pu¶ciæ sprzêg³o, kiedy jest wrzucony bieg ja³owy i trzymaæ hamulec. Nic siê z autem wtedy nie stanie, nie stoczy siê ani nic mo¿na zaci±gn±æ rêczny, ale po co, d³u¿ej to trwa
Ale jest bezpieczniej. A czy d³u¿ej trwa? No nie wiem. Przy no¿nym najpierw puszczasz sprzêg³o, potem hamulec i gaz. Przy rêcznym, sprzêg³o w górê, hamulec w dó³, nogê ju¿ masz na gazie. Kwestia wprawy.

Cytat:
Napisane przez mala19881 Poka¿ wiadomo¶æ
a tak swoja droga to nie wiedzialam ze egzaminator moze oblac prawko za wchodzenie w zakret na sprzegle, ja w wiekszosci tak wlasnie robilam, bo panicznie sie balam ze mi zdechnie
Ale to jest b³±d, który nie tylko ¶wiadczy o niewiedzy w u¿ytkowaniu pojazdu, ale przede wszystkim mo¿e byæ zagro¿eniem na drodze. Wystarczy trochê wilgoci i nawet przy prêdko¶ci 20-30 km/h gubisz przyczepno¶æ.

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;14031612]Ja na ¶wiat³ach zwsze trzymam na sprzêgle, bo siê stresuje, ze inaczej nie zd±¿ê szybko ruszyæ, a sama nie lubie, jak kto¶ wolno rusza. Szczególnie pierwszy samochód. No chyba, ze naprawdê trzeba d³ugo czekaæ.
[/QUOTE]

No ale przecie¿ nikt Ci nie ka¿e staæ na luzie a¿ do zielonego. Przecie¿ mo¿esz wrzuciæ sobie 1, jak np. pieszym siê zmieni ¶wiat³o na czerwone, co oznacza, ¿e zaraz Ty dostaniesz zielone. ¯ó³te te¿ od czego¶ jest. A szybko¶æ. Kwestia wprawy

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
wg mnie stanie na swiatlach na recznym tez nie jest rewelacyjnym pomyslem.
A dlaczego?
martini. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-12, 01:17   #45
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez martini. Poka¿ wiadomo¶æ
A dlaczego?
dlaczego, napisalam w tym samym poscie. przeczytaj
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-25, 21:39   #46
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez moee Poka¿ wiadomo¶æ
Krowa moze dlatego tez ze sa na bakier z przepisami , znaczy sie nie znaja najnowszych przepisow , maja swoje zle nawyki etc. Nie raz slyszalam od jakiegos wujka ze pewnie jakby teraz mial robic prawko to by oblal A jezdzac mozna zauwazyc ze najwiecej niebezpiecznych sytuacji, wymuszen etc robia ludzie wlasnie po 40

co do lokacia to



Jak bedziesz jechac na prostej zredukuj sobie z 3 na 2 i trzymaj sprzeglo zobacz jak samochod sie zachowuje , po czym pusc sprzeglo-roznice zauwazysz od razu .
Wchodzac w zakret na sprzegle jak pisalam po pierwsze nie redukujesz na 2 tylko wchodzisz w zakrety na 3(i na jakiej wolej predkosci -dla silnika nie dobrze bardzo ) , po drugie masz luzny samochod i mniejsza kontrole nad nim.

Co do hamowania to jak podjezdzasz szybko to jak pisalas hamulec w koncowej fazie dolaczasz sprzeglo . W korku przy malych obrotach silnika etc to na pol sprzegle czesto, na 1 i wtedy sprzeglo do konca i hamulec
nigdy, ale to nigdy nie redukuje siê biegu w zakrêcie.
Robi siê to PRZED!!! Zanim skrêcasz - zwalniasz, wciskasz sprzêg³o, zmieniasz bieg na mniejszy (najczê¶ciej dwójkê), zaczynaj±c skrêt puszczasz sprzêg³o dodaj±c gazu.

Inaczej siê nie da tego opisaæ nie da
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-26, 03:02   #47
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 6 544
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez karolca Poka¿ wiadomo¶æ
nigdy, ale to nigdy nie redukuje siê biegu w zakrêcie.
Robi siê to PRZED!!! Zanim skrêcasz - zwalniasz, wciskasz sprzêg³o, zmieniasz bieg na mniejszy (najczê¶ciej dwójkê), zaczynaj±c skrêt puszczasz sprzêg³o dodaj±c gazu.

Inaczej siê nie da tego opisaæ nie da
ale o co chodzi to co napisalas to przeciez normlane jest i chyba wszyscy wiedza .Pisalam o sprzegle ,nie o redukcji biegow

Z tym dodawaniem gazu na zakrecie bym sie nie zgodzila , raczej sie zwalnia wchodzac w zakret - czesto sa przejscia dla pieszych zaraz za nim etc
__________________
"Lubiê byæ kur± domow±
Do pralki wrzuciæ problem wraz z g³ow±
Pralka pierze, ja nie wierzê w nic
S³odko jest nie my¶leæ o niczym
Siê zgubiæ we w³asnej spódnicy.."
moee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-26, 08:26   #48
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 8 299
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez moee Poka¿ wiadomo¶æ
ale o co chodzi to co napisalas to przeciez normlane jest i chyba wszyscy wiedza .Pisalam o sprzegle ,nie o redukcji biegow

Z tym dodawaniem gazu na zakrecie bym sie nie zgodzila , raczej sie zwalnia wchodzac w zakret - czesto sa przejscia dla pieszych zaraz za nim etc
Owszem, a w polowie zakretu gaz(tak mnie przynajmniej uczono) No chyba, ze jest przejscie, faktycznie czesto sa bezposrednio za zakretami.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-26, 10:04   #49
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez moee Poka¿ wiadomo¶æ
ale o co chodzi to co napisalas to przeciez normlane jest i chyba wszyscy wiedza .Pisalam o sprzegle ,nie o redukcji biegow

Z tym dodawaniem gazu na zakrecie bym sie nie zgodzila , raczej sie zwalnia wchodzac w zakret - czesto sa przejscia dla pieszych zaraz za nim etc
wchodz±c w zakrêt nie, ale w po³owie, na wyj¶ciu z niego

A z wcze¶niejszym napisa³am, bo tutaj by³y tak obja¶nione teorie skrêcania, ¿e mo¿na zg³upieæ
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-26, 18:10   #50
kejti85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 273
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

no to siê dowiedzia³am, ¿e robiê karygodny b³±d stanowczo za bardzo nadu¿ywam sprzêg³a g³ównie przy hamowaniu - mam wyrobiony taki g³upi nawyk, ¿e sprzêg³o, potem hamulec, a tu proszê najpierw hamulec a pó¼niej sprzêg³o ojojoj zaczynam siê tego oduczaæ - ju¿ w drodzê do domu zwrócê na to uwagê
__________________
Zawsze trzeba wiedzieæ, kiedy koñczy siê jaki¶ etap w ¿yciu. Je¶li uparcie chcemy w nim trwaæ d³u¿ej ni¿ to konieczne, tracimy rado¶æ i sens tego, co przed nami
kejti85 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-26, 19:40   #51
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Warto, a hamowanie silnikiem zmniejsza spalanie :P
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-26, 19:45   #52
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez krowa118 Poka¿ wiadomo¶æ
Warto, a hamowanie silnikiem zmniejsza spalanie :P
w mie¶cie mo¿na zaoszczêdziæ 1-2 l gazu
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-26, 20:06   #53
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Akurat na gazie to ja siê nie znam, ale przyoszczêdziæ mo¿na sporo.
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-26, 20:26   #54
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomo¶ci: 204
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

z³yy nawyk, je¶li (odpukaæ) bêdzie ¶lisko i se tak wjedziesz nawet z niedu¿a prêdko¶ci± to stracisz kontrolê na autem i bêdzie karuzela, tak¿e raczej sobie zredukuj bieg przed skretem i ew. nieco przyhamuj ale sprzêg³a nie trzymaj
__________________
...wiosna ju¿ doros³a naboje ma w kieszeniach.. ;]
wampa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-27, 12:46   #55
Vaniliove chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: stolica
Wiadomo¶ci: 265
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez speedstar Poka¿ wiadomo¶æ
Sprzêg³o wciskam dlatego, ¿e kiedy hamujê na zakrêtach bez sprzêg³a ten samochód zawsze zaczyna mi "skakaæ"...bo zwykle zapominam zmieniæ na mniejszy bieg, czy to jest wtedy poprawne?
Wiesz, my¶lê, ¿e na ka¿dym biegu mo¿na pokonywaæ zakrêty ale na dwójce po prostu jest najbezpieczniej. Samochód nie bêdzie "skakaæ" czy te¿ szarpaæ kiedy ³±cznie z redukcj± biegów zastosujesz redukcjê prêdko¶ci to podstawa przy wrzuceniu dwójki bez zmniejszenia prêdko¶ci, samochód zawsze bêdzie szarpa³....

p.s. Ja te¿ mia³am podobny problem, tzn wchodzenia w zakrêty z nog± na hamulcu i sprzêgle ale zwalczy³am to bo szkoda mi w³asnego samochodu i nie grzej± mnie koszty wymiany sprzêg³a czy te¿ skrzyni biegów, które potrafi± byæ pora¿aj±ce
Vaniliove chili jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-27, 14:43   #56
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez Vaniliove chili Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz, my¶lê, ¿e na ka¿dym biegu mo¿na pokonywaæ zakrêty ale na dwójce po prostu jest najbezpieczniej. Samochód nie bêdzie "skakaæ" czy te¿ szarpaæ kiedy ³±cznie z redukcj± biegów zastosujesz redukcjê prêdko¶ci to podstawa przy wrzuceniu dwójki bez zmniejszenia prêdko¶ci, samochód zawsze bêdzie szarpa³....

p.s. Ja te¿ mia³am podobny problem, tzn wchodzenia w zakrêty z nog± na hamulcu i sprzêgle ale zwalczy³am to bo szkoda mi w³asnego samochodu i nie grzej± mnie koszty wymiany sprzêg³a czy te¿ skrzyni biegów, które potrafi± byæ pora¿aj±ce
OMG!!!
Przy niedostosowanej prêdko¶ci do ³uku drogi (obojêtnie, zakrêt, skrêt, ³uk...) si³a od¶rodkowa potrafi samochód WYRZUCIÆ. Nic nie bêdzie skaka³o, chyba, ¿e dachuj±ce auto... A przy redukcji przy du¿ej prêdko¶ci (na dwójkê), auto bêdzie wy³o z powodu zbyt wysokich obrotów silnika.. brrrr.... o zgrozo... a poza tym redukcja z czwórki na dwójkê przy prêdko¶ci 50 km.h jest prawie niemo¿liwa (z racji, ¿e ¿adna skrzynia i silnik nie s± tak elastyczne).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-27, 16:33   #57
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Mnie skakal bo mia³ za niskie obroty, my¶lal±m ze o takie sakanie chodzilo. Trzeba przyhamowaæ do oko³o 30km/h (zale¿y od ³uku) i daæ 2 i bêdzie ok
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-01, 21:51   #58
agnes188
Zakorzenienie
 
Avatar agnes188
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 15 678
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

ja tez tak robilam ale do czasu...mialam samochod na gaz... i wiadomo sprzeglo plus hamulec przytrzymane powodowalo ze samochod gasl. no i raz mi zgasl jechalam powoli 50 przez meijscowosc na glownej krajowej trasie..jakies 10 metrow przede mna samochod.ale samochod mi zgasl.bo przytrzymalam sprzeglo... no a jak mi zgasl zablokowalo hamulce i bylo bum chociaz bylam daleko od samochodu to nawet recznymialam slaby..no i samochod przede mna caly zderzak rozbity.spadl z jednej strony no i wiadomo porysowany w moim prawie nic...no ale ze i tak mialam wymieniac samochod to po tym wymienilam dzien pozniej i juz nei trzymam sprzegla przy hamowaniu i zbyt czesto.tym bardziej ze jak to okreslil moj znajomy sprzeglo tak sie szybciej zuzywa jesli sie go NADUZYWA...a wymiana sprzegla to nie maly koszt
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=744399
Wymianka torebki sukienka

agnes188 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-01, 23:26   #59
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Nie rozumiem 2 rzeczy.
1. Jak to samochód ga¶nie Ci ze sprzêg³em?
2. Jak to hamulec nie dzia³a³ jak Ci zgas³? To jak ty go np holujesz?
Pewnie jestem jaka¶ têpa, mo¿e ¼le zrozumia³am, ale nie wiem jak to mo¿liwe.
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-02, 00:10   #60
deesire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Krowa nie Ty g³upia jeste¶ , prêdzej kole¿anka bzdury pisze
Je¼dzi³am samochodem benz+gaz i jako¶ nie jest mi wiadome , ¿e sprzeg³o + hamulec to auto ga¶nie. Pierwszy raz siê z czym¶ takim spotykam nawet! I jakie ma w ogóle znaczenie, do tego ga¶niêcia , ¿e samochód jest na gaz? Tego to ju¿ naprawdê nie rozumiem i nie zrozumiem chyba.
Jak mo¿e auto zgasn±æ rozpêdzone do 50km/h?
Mo¿e ci po prostu hamulce wysiad³y, a nie by³o to zwi±zane ze zga¶niêciem auta, bo znów jak mog³yby one niedzia³aæ - co wed³ug Ciebie jest zale¿ne od tego, ¿e silnik zgas³?
deesire jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Auto Marianna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.