Zespół jelita drażliwego - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-03, 18:22   #3901
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Zespół jelita drażliwego

Hey wszystkim. Moze komus pomoge Od lat mialam problemy z zoladkiem, wlasciwie to prawie nic nie moglam jesc. Pojscie do mcdonalda oznaczalo umieranie przez 2 dni. Robione testy na wszystko, zadnych alergii pokarmowych, badania ok. Przez przypadek okazalo sie ze to mleko gdy pewnego dnia postanowilam przetestowac mleko sojowe. Nagle wszystkie objawy ustapily z dnia na dzien. Wtedy jeszcze do mnie to nie dotarlo. Po 2 tyg.mlekowej abstynencji wypilam kawe z mlekiem i booom, znowu to samo, zoladek jak w delirium, trzesacy sie itd. Wtedy zrozumialam ze to mleko i nawet w sladowych ilosciach!! Przestalam jesc produkty mleczne i moge jesc wszystko, nawet w mcdonaldzie i nic mi sie nie dzieje.mleko podraznialo moj zoladek na maksa!!!!. Najciekawsze ze moge jesc zolte sery, serniki, smietane itd. nie moge jesc to twarog wiejski, mlego,kefiry i jogurty. Testy na laktoze nic nie wykazaly. Polecam wszystkim zrobic test bez mleka
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2015-04-03 o 18:25
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 18:26   #3902
Tompkins
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Testował może ktoś na sobie diete FODMAP?
Jakieś pozytywne rezultaty, opinie?

Pozdrawiam,
T
Tompkins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 19:43   #3903
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ja ogolnie rzecz biorac bardzo intensywnie zastanawiam sie ,co wplywa na nasze jelita i zoladek tak bardzo, ze jedni nie choruja, inni zas choruja mniej. Doszlam do kilku wnioskow- moze ktos u siebie rowniez zauwazyl cos podobnego.

Po pierwsze i oczywiste (nie tylko w zjd, ale rowniez Lesniowskim-Crohn'ie, Wzjg) stres i nadmierne przejmowanie sie opinia innych ludzi. Zauwazylam ,ze wiekszosc jelitowcow jest bardzo wrazliwa. Byc moze przez chorobe- jednak czesc przyznaje, ze od zawsze bardzo sie wszystkim przejmowala. Ale zeby nie bylo tak pieknie...

Dieta.
Wiem ,wiem, sa ludzie, ktorzy zyja niezdrowo i im nic nie jest cale zycie, ale widocznie my mamy wrazliwszy organizm.

Do rzeczy. Znam 3 dziewczyny chore na Crohn'a (wiem, ze wiekszosc tutaj ma stwierdzone tylko jelito drazliwe, ja osobiscie mikroskopowe zapalenie jelita mogace przejsc w Crohna lub wzjg ,ale nie muszace, mimo to duzo rozmawialam z tymi 3 dziewczynami. 2 z nich swoja chorobe przechodza strasznie. Wyczerpanie organizmu, zywienia dojelitowe, wizja grozacej operacji ,czy nawet stomii, biegunki, wymioty, odwodnienia i najsilniejsze leki, ktore musza przyjmowac, by funkcjonowac. A jedna z tych 3 dziewczyn moze tez nie ma idealnie, ale mimo wszystko w porownaniu do nich ,chorujac na to samo trzyma sie tysiac razy lepiej, nawet odstawila leki juz dawno i jest dobrze. To co zauwazylam- 2 poprzednie dziewczyny jedza w okresach remisji normalnie ,to znaczy zdarzy sie cos 'zakazanego' typu frytki, alkohol. Ta ostatnia dziewczyna zrezygnowala z calego alkoholu, fast foodow i malo tego- z wszystkiego ,co przetworzone. Nie je zadnych kielbas, poledwic, szynek. Je jedynie naturalne produkty, wszystko dokladnie umyte (wiadomo pestycydy), popija miksture skladajaca sie z ilus tam skladnikow naturalnie dzialajacych przeciwzapalnie typu kurkuma, cynamon, miod i o ile pamietam sok jablkowy i inny chyba aloesowy. Stara sie ograniczac stres- bo wiadomo -stres =zaostrzenie i w razie awarii bierze wegiel leczniczy, ktory ogolnie ma korzystny wplyw na organizm ,poniewaz go odtruwa (fakt wyplukuje rowniez te dobre substancje) ,mimo wszystko jej wyniki badan sie polepszaja ku zdziwieniu lekarzy. Dochodze coraz czesciej do wniosku, ze aby zapanowac nad choroba wystarczy nie sluchac tego ,co podane na tacy.

Kazdy chorujacy na jelita chce cudownej pigulki, by wyzdrowiec- ciezko sie zyje z bolami, biegunkami, wymiotami, mdlosciami. To wplywa na psychike i niszczy- widze po sobie. Mimo wszystko warto chyba podjac jakies inne dzialania. Skoro farmakologia sobie nie radzi w pewnych przypadkach... Tak jak pisalam- nie moge pojac tej roznicy. Wiem ,ze jedni choruja mniej ,poniewaz genetyka i te sprawy, ale to jak zyjemy zapewne takze ma wplyw.

I teraz bede szczera- kiedys pisalam tutaj sporo postow. Nie, nie wyleczylam sie jeszcze cudownie. Jeszcze, poniewaz ciagle licze, ze w koncu sie uda i ciagle mam nadzieje. Biore Asamax, ktory czasami dziala ,czasami nie, stoperan to wciaz moj przyjaciel ,choroba wciaz utrudnia funkcjonowanie. Ale- przede wszystkim badajcie sie i nie dajcie zbyc kolonoskopia bez wycinkow, tak jak setki razy tu bylo pisane wycinki to podstawa! ja bez wycinkow nie wiedzialabym ,ze mam jakis tam stan zapalny mikroskopowo. To trzeba leczyc! Poszalalam sobie ostatnio ,wiec i moje jelita to czuja. Zamierzam zaeksperymentowac po moich urodzinach, wiec jeszcze dam sobie czas- a po urodzinach rezygnacja ze wszystkiego co przetworzone. Zero kielbas, szynek i CUKRU. Cukier szkodzi ogromnie, np. przy candida ,ktora moze byc czestym problemem jelitowcow.

Zycze Wam zdrowia! Szukajcie, nie dawajcie sie zbyc i walczmy ,by czuc sie lepiej...
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 11:19   #3904
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Witam, u mnie Zjd stwierdzono o ile mozna tak powiedziec, jakis rok temu. Od dawien dawna bolal mnie brzuch ponizej pepka, przelewalo mi sie, rzadko chodzilam to WC. Lekarka bez badan jedynie z wywiadu i dotyku brzucha stwierdxila ze to drazliwe jelita.
Ogolnie u mnie jest tak ze raz na jakis czas pojawia sie ta przypadlosc i trwa minimum 2tygodnie. Nie wiem od czego to sie bierze, bo jem dosyc zdrowo, unikam fast foodow.
Od kilku dni znow mam bole, biore Tribux Forte chociaz nie czuje zadnej poprawy.
W sumie weszlam tutaj zebu sie wyzalic, bo mecza mnie te jelita i czesciowo to prawda ze schorzenie to dopada osob wrazliwych. U mnie to niestety sie sprawdzilo.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 08:22   #3905
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Jelitowcy- mam pytanie. Badal sie ktos z Was w kierunku rozrostu flory bakteryjnej jelita cienkiego (SIBO)? U mnie pojawila sie dziwna sprawa. Zauwazylam ,ze przy antybiotyku jaki dostalam na angine czuje sie lepiej pod wzgledem jelit. Przedwczoraj i wczoraj zalatwialam sie tylko 1 raz dziennie, co u mnie bez zadnych srodkow przeciwbiegunce jest cudem. Do tego musze dodac, ze zaden probiotyk mi nie pasowal,prawie wszystkie, ktore byly polecane przy zjd, czy zapaleniach strasznie mi szkodzily i powodowaly ogromne biegunki, a chyba nie tak powinno wygladac zazywanie probiotykow, ktore rzekomo maja pomoc. Do antybiotyku biore obecnie enterol z lactocontrolem (enterol ma w skladzie laktoze, wiec wspomagam jego trawienie enzymem). Ta sprawa zadziwila mnie tak bardzo ,ze napisalam do jednego ze znajomych mi lekarzy, ktory odpowiedzial ,ze u osob z SIBO czesto jest zla tolerancja na probiotyki, a poprawa po przypadkowej antybiotykoterapii. Flora ,ktora powinna byc tylko w jelicie grubym ,zasiedla rowniez cienkie, ktore jest odpowiedzialne w ogromnej mierze za trawienie, przez rozrost flory nie mozemy prawidlowo trawic posilkow. Wykonuje sie wtedy wodorowy test oddechowy po spozyciu laktulozy ,lub glukozy. Probowaliscie tego?
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!

Edytowane przez Sapphiere_Alice
Czas edycji: 2015-06-15 o 08:23
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 08:34   #3906
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Sapphiere_Alice Pokaż wiadomość
Jelitowcy- mam pytanie. Badal sie ktos z Was w kierunku rozrostu flory bakteryjnej jelita cienkiego (SIBO)? U mnie pojawila sie dziwna sprawa. Zauwazylam ,ze przy antybiotyku jaki dostalam na angine czuje sie lepiej pod wzgledem jelit. Przedwczoraj i wczoraj zalatwialam sie tylko 1 raz dziennie, co u mnie bez zadnych srodkow przeciwbiegunce jest cudem. Do tego musze dodac, ze zaden probiotyk mi nie pasowal,prawie wszystkie, ktore byly polecane przy zjd, czy zapaleniach strasznie mi szkodzily i powodowaly ogromne biegunki, a chyba nie tak powinno wygladac zazywanie probiotykow, ktore rzekomo maja pomoc. Do antybiotyku biore obecnie enterol z lactocontrolem (enterol ma w skladzie laktoze, wiec wspomagam jego trawienie enzymem). Ta sprawa zadziwila mnie tak bardzo ,ze napisalam do jednego ze znajomych mi lekarzy, ktory odpowiedzial ,ze u osob z SIBO czesto jest zla tolerancja na probiotyki, a poprawa po przypadkowej antybiotykoterapii. Flora ,ktora powinna byc tylko w jelicie grubym ,zasiedla rowniez cienkie, ktore jest odpowiedzialne w ogromnej mierze za trawienie, przez rozrost flory nie mozemy prawidlowo trawic posilkow. Wykonuje sie wtedy wodorowy test oddechowy po spozyciu laktulozy ,lub glukozy. Probowaliscie tego?
Nie miałam badań w kierunku SIBO, byłam bez nich leczona. Gastrolog założyła, że mogę mieć SIBO i wielu osobom z ZJD poprawia się po leczeniu, dlatego dostałam Xifaxan na 10 dni bodajże. Do tego brałam Enterol. U mnie nie było żadnej poprawy niestety.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 11:31   #3907
JustiiC26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Witam. Postanowilam rowniez przylaczyc sie do watku bo juz nie wiem co mam badac.. Zaczne od tego ze od 2 lat mam meczace biegunki nie wiadomo dlaczego... Postafie sobie cos robic i jak mnie nagle bol brzucha chwyci to odrazu musze biec do toalety bo boje sie ze narobie pod siebie;( Najgorzej jest w pracy.. Ludzie juz sie ze mnie smieja bo potrafie nawet 5-8 razy biec do wc. Po tylu razach zalatwiania sie moj odbyt jest chyba wycienczony i czasami mam krew na papierze gdy sie podcieram;( Moj maz mial juz dosyc tego ze bolam sie wyjsc z domu bo nie wiedzialam kiedy mnie chwyci. Podjelam decyzje o wizycie u lekarza. Mieszkam w Niemczech ale lekarzem rodzinnym jest Polka ktora bez problemu kieruje na co chcesz! Wiec najpierw pobrano mi krew zeby sprawdzic watrobe i trzustke-wyniki ok. Bez gadania dostalam skierowanie na kolonoskopie. W Pn mialam robiona. Polecam kazdemu sie nie bac. Oczywiscie dostalam zastrzyk nasenny przez co nic nie czulam wiec zadnego bolu nie bylo!! Lekarz po badniu powiedzial ,ze w jelitach nic nie znalazl i ze pobrali wycinek do badan . Moje objawy moga byc spowodowanem stresem chociaz jak dla mnie jedyny stres to to czy zdaze do wc czy nie gdy mnie zlapie!! Wczoraj znowu odwiedzilam moja Pania Doktor i teraz badaja mi tarczyce i poziom zela . Musze rowniez doniesc probke kalu. Czytajac forum mysle ze rowniez mam Zespol jelita drazliwego... Moze mozecie mi jeszcze jakies badania polecic bo sie wykoncze przez te biegunki;( Pozdrawiam wszystkich cierpiacych
JustiiC26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 12:16   #3908
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Justi -ja tak jak Ty mialam na oko wszystko dobrze, a wycinki pokazaly przewlekly stan zapalny o malym nasileniu ,wiec jesli wycinki juz nic nie pokaza to pozostaje tylko badac sie w kierunku sibo, bakterii, pasozytow. Kal ,posiew kalu. Zaczelysmy od najciezszego kalibru badan ,wiec musimy zrobic teraz te inne, a w kierunku sibo podobno wodorowy test oddechowy, jesli nic nie wyjdzie- leczyc nerwice trzeba bedzie. Doskonale rozumiem problem, u mnie biegunki trwaja juz ponad 5 lat ,tak naprawde nie moge sie pochwalic, ze zylam zyciem nastolatki, obecnie mam 20 lat ,wiec bylam mloda jak sie zaczelo i mam wrazenie, ze sporo przez to stracilam ,takze ...ech zycia bez biegunek nam zycze, zebysmy znalazly przyczyne i wyleczyly sie calkowicie!
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 17:53   #3909
JustiiC26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Polecam kazdemu do obejrzenia!
https://www.youtube.com/watch?v=p1Py7wsD8Xg
JustiiC26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 13:05   #3910
Messalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 76
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ellish ciągle na straży, dobrze, że mają tu Ciebie
U mnie od Kolono wszystko w porządku . Glupia po wyniki wycinków nie poszłam, ale od kolonoskopii ani jednego dnia "jazdy" z jelitami nie mialam, a minął juz prawie rok.....
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!


POMÓŻCIE WYGRAĆ !
Messalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 13:38   #3911
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Messalinka Pokaż wiadomość
Ellish ciągle na straży, dobrze, że mają tu Ciebie


U mnie od Kolono wszystko w porządku . Glupia po wyniki wycinków nie poszłam, ale od kolonoskopii ani jednego dnia "jazdy" z jelitami nie mialam, a minął juz prawie rok.....
Super,że nic nie wyszło. Czesto się zdarza,że po kolonce dolegliwości mijają. Może po prostu jelita potrzebują oczyszczenia
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 15:02   #3912
zoltykurczak90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Hej!
Ja też od jakiegoś czasu męczę się z zespołem jelita drażliwego. Tzn. męczę się w sumie 2 lata, ale od niedawna wiem, że to to.
Tutaj znalazłam ciekawy artykuł o IBS, przydatny dla początkujących.
U mnie największym problemem są bóle brzucha i biegunki;/

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Zapomniałam wkleić link:p
http://wizyta24.pl/choroby/zespol-je...razliwego-ibs/
zoltykurczak90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 04:30   #3913
JustiiC26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Zespół jelita drażliwego

A ja wprowadziłam kilka nowości!! Polecam z całego serca Jerzego Ziębe!! Jego wskazówki pomogły mi. Codziennie pije wodę z sola himalajska - na szklankę szczypta soli. Do tego przed posiłkiem pół szklanki wody z 2 lyczekami octu jabklowego. Żeby uzupełnić bakterie stosuje priobiotyk o nazwie SANPROBI IBS posiada korzystne bakterie przy ZJD! I co się zmieniło? Od 2 tyg nie mam objawów! Nie biegnę w stresie do WC, nie boli mnie brzuch. Dla mnie te 2 tyg to coś bo potrafiłam 3 razy w tygodniu mieć biegunkę. Nie biorę już żadnych leków! A plus picia wody z sola himalajska spowodował również,że nie mam narazie meczacych migren. na YouTube jest dużo filmików Jerzego Zięby. Ja również kupiłam.książkę.
JustiiC26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 07:21   #3914
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Hej. Ma któraś z Was problem z przepukliną rozworu przełykowego? Męczy mnie bardzo od wczoraj, a nawet nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 14:08   #3915
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Hej. Ma któraś z Was problem z przepukliną rozworu przełykowego? Męczy mnie bardzo od wczoraj, a nawet nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić
Hm, nie spotkałam się wcześniej z tym problemem, więc nie wiem, czy coś poradzę Ale ma to związek z refluksem? Jeśli tak, to na pewno bardzo ścisła dieta + picie siemienia lnianego może pomóc. W razie czego służę radą, bo z refluksem zmagam się połowę życia.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 14:22   #3916
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Hm, nie spotkałam się wcześniej z tym problemem, więc nie wiem, czy coś poradzę Ale ma to związek z refluksem? Jeśli tak, to na pewno bardzo ścisła dieta + picie siemienia lnianego może pomóc. W razie czego służę radą, bo z refluksem zmagam się połowę życia.
U mnie objawia się to bólem w klatce piersiowej, przełyku i zatrzymywaniem jedzenia Faktycznie spróbuję z siemieniem, kiedyś mi pomagał na żołądek. Póki co jestem dziś na biszkoptach. Dzięki
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 17:46   #3917
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
U mnie objawia się to bólem w klatce piersiowej, przełyku i zatrzymywaniem jedzenia Faktycznie spróbuję z siemieniem, kiedyś mi pomagał na żołądek. Póki co jestem dziś na biszkoptach. Dzięki
Mam nadzieję, że siemię pomoże
U mnie zawsze działało nawet lepiej, niż leki. Tylko dobrze, żeby to był glut ugotowany z niemielonego, mam wrażenie, że takie daje lepszy "poślizg" A jeśli nie, to zrób przynajmniej dość rzadkie, żeby łatwo było połykać.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 22:38   #3918
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że siemię pomoże
U mnie zawsze działało nawet lepiej, niż leki. Tylko dobrze, żeby to był glut ugotowany z niemielonego, mam wrażenie, że takie daje lepszy "poślizg" A jeśli nie, to zrób przynajmniej dość rzadkie, żeby łatwo było połykać.
Tak, tak, stosuję niemielone właśnie
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 11:26   #3919
Justyna0203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 17
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Witajcie wszyscy Wracam do Was, ponieważ porobiłam trochę badań i jestem na etapie: gastroskopia ok (trochę żółci w żołądku, poza tym nic), krew, TSH, mocz ok (w moczu lekko za wysoki cukier), kał bez pasożytów, USG eleganckie, testy alergiczne nic nie wykazały.
Alergolog poleciła mi jeszcze testy na enzymy trzustkowe z krwi, a moja lekarz prowadząca mówiła, że kolejny etap to klinika gastrologiczna, bo tam mogą mi zrobić szersze badania.
Czy ktoś z Was miał robione np. wodorowe testy wydechowe na nietolerancję niektórych cukrów?
Nie wiem już co robić, w sumie jedyne co mi nie szkodzi to pączki, parówki i banany, woda, kawa, mięta i takie zwykłe mięso i ryby np. grillowana pierś z kurczaka. Owoców już nie jem praktycznie wcale
Czasem jak bardzo boli to no-spa pomaga.
Myślę, że przerost flory też można wykluczyć, bo już brałam na to leki (podobnie jak na motorykę, wątrobę i trzustkę). Teraz brałam antybiotyk po usunięciu zęba i też mnie wydęło wczoraj, mimo że cały tydzień było ok (może dlatego, że z powodu ograniczonych możliwości gryzienia i otwierania ust jadłam praktycznie tylko parówki . Jestem entuzjastką zdrowego żywienia i boli mnie to, że wszystko co "dobre" mi szkodzi, a jedynie takie śmieci są obojętne.

Wybaczcie, musiałam się wyżalić trochę Wolałabym, żeby w badaniach wyszło cokolwiek co da się wyleczyć, bo niby wszystko jest ok, a ja zdycham prawie każdego dnia ;(

Jakieś jeszcze badania? Kolonoskopii nie miałam, powinnam? Idę do lekarza prawdopodobnie na początku września, bo teraz ma urlop.

Miłego dnia
Justyna0203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-20, 15:40   #3920
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Kolonoskopia to podstawa. W końcu to też układ pokarmowy. Jak zbadałaś górny odcinek to teraz czas na dolny. Dopiero wtedy jest trafna diagnoza.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 16:29   #3921
krul
Raczkowanie
 
Avatar krul
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 276
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Jeśli chodzi o kolo - ja wiem, że niektórych to rusza bardziej, innych mniej, ale zawsze starajcie się przechodzić ją bez znieczuleń, z racji tego, iż przy pełnym znieczuleniu łatwiej o przebicie jelita, które jest strasznie cienkie, a po tym dopiero zaczyna się ból i 'zabawa'.

Ja osobiście sam miałem problemy z jelitami, przez co musiałem rzucić studia. Dziennie i do 15-stu biegunek. Obecnie jest wszystko okej, nie licząc tego, że jestem osobą 'wrażliwą' na podświadomości - denerwuję się głupotami. Też miałem okres, że nie chciałem nigdzie wychodzić, że bolało, itp. Wyjechałem do Anglii do pracy, zmiana otoczenia, ludzi, kupa stresu. Musiałem sam sobie radzić, dałem radę. Wróciłem, praca z ludźmi, zacząłem bardziej dbać o zdrowie. Jest lepiej, ale nie jest idealnie. Jelita potrafią się odezwać w najmniej odpowiednim momencie, ale staram się myśleć racjonalnie.
krul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 17:25   #3922
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Do przebicia jelita dochodzi bardzo rzadko.To juz nie te czasy gdzie dla lekarza taki zabieg to nowość. Teraz to dla nich rutyna. Z zamkniętymi oczami mogą to zrobić.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2015-08-20 o 17:27
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 17:48   #3923
krul
Raczkowanie
 
Avatar krul
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 276
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Nie mówię o nowości. Mówię o skurczach jelit. Widziałaś kiedyś kolonoskopię na żywo i zachowanie jelita przy badaniu?
krul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 20:43   #3924
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Napiszę jedno: jeśli chodzi o jelito, to chyba wszystko widziałam. Niestety.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 17:07   #3925
Tompkins
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Witam,

czasami nie ma się wyboru. Mi, robiąc kolonoskopię, odmówiono wykonania badania bez znieczulenia i zapewniono, że w Polsce tylko co dziesiąta placówka się na to zgodzi.

Pozdrawiam,
T
Tompkins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 11:07   #3926
zaharka1
Przyczajenie
 
Avatar zaharka1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: ni stąd, ni zowąd
Wiadomości: 12
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Hej mam postać biegunkową ZJD. Byłam na diecie bezglutenowej i bez laktozy i było cudownie, biegunka góra raz w miesiącu a wcześniej do 20 wizyt w toalecie. W październiku mam robioną kolonoskopię i nie ukrywam, że się boję. Rozmawiałam z Panią na poczekalni do gastrologa to ona mi powiedziała, że ma robioną kolonoskopię co 5 lat, powiedziała mi również, żebym mówiła, że chcę znieczulenie, bo ją nieziemsko bolało. Od razu na wizycie zapytałam Pani doktor o to znieczulenie, powiedziała, że w tym miejscu gdzie ja będę miała cyt: " dziewczyny, robią każdemu znieczulenie". więc po tych słowach trochę zeszło ze mnie powietrze. Natomiast powiedziała mi, że sama kolonoskopia nie jest zła, najgorsze są 2 doby przed nią, czyli picie "FORTRANS" płynu na przeczyszczenie, że jest nie dobry w smaku i goni do toalety jak żadna inna biegunka. Mam mieszane uczucia, poza tym jestem bardzo wstydliwą osobą i jakoś nie moge sobie wyobrazić, że ktoś mnie będzie poznawał od du*y strony
zaharka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 20:02   #3927
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

tylko pytanie o jakie znieczulenie chodzilo? O tzw glupiego jasia, gdzie kazdemu to dają i to pic na wodę, czy znieczulenie czyli narkoza.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 22:14   #3928
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ellish, narkoza? Chodzi Ci o analgosedację- krótkie znieczulenie ogólne? Ja miałam analgosedację właśnie i podobno nie można tego nazwać narkozą, bo jest to jednak dużo lżejsze znieczulenie.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 22:40   #3929
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Kurczę, zadałaś trudne pytanie.

Ja bylam usypiana ( dożylnie) na około 40 min. Pewnie to jest ta analgosedacja. Bo może prawdziwa narkoza to z intubacją?
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 22:57   #3930
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Kurczę, zadałaś trudne pytanie.

Ja bylam usypiana ( dożylnie) na około 40 min. Pewnie to jest ta analgosedacja. Bo może prawdziwa narkoza to z intubacją?
Tak, przy narkozie jest intubacja właśnie. To pewnie miałaś też analgosedację
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-18 11:39:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.