Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-29, 20:19   #481
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Po prostu źle mi się współpracuje z mydłem. Preferuje tylko do dłoni.
Ja też nie lubię używać mydeł, ale zauważyłam znaczną poprawę stanu skóry po mydłach...choć wolę pięknie pachnące żeliki. Do twarzy kocham mydła węglowe, miałam próbkę z LF miałam jakieś z Lusha, jestem po pierwszych testach mydła tuli i podoba mi się
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość



użyłam:
11 ml oleju z róży,
5 ml oleju śliwkowego (głównie dla zapachu),
5 ml oleju arganowego,
5 ml oleju z czarnuszki,
4 ml oleju z opuncji (tylko tyle mi zostało).
Wszystko wzbogaciłam witaminą E, koenzymem Q10 i kwasem alfa-liponowym - to są świetne antyoksydanty.
Testy dziś wieczorem
Ale ładna mieszanka! daj znać jak efekty

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję nagłej pomocy w sprawie cery nim wybuchnę płaczem na cały Wrocław i nim zatopię moją kamienicę (a w tym i sąsiadów) od łez.
co się stało?
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:24   #482
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

hejaski

nowy watek a ja dopoiero teraz ale to brak czasu niestety..

dostalam w koncu moje probki Pai niestety nie w lnianym woreczku tylko dwie probki w kopercie z ulotkami.
wrazenia sa takie ze nie podrazniaja, ale jakiegos och ach nie czuje.. no nie wiem.

ja mydla bardzo polubilam i teraz myje nimi moje 9cio miesieczne dziecie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:25   #483
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
co się stało?
Mam okres i w tym miesiącu katastrofalnie mnie wypryszczyło. Pryszcze na skórze, pryszcze pod skórą. Wszystko może byłoby okay gdybym nie wycisnęła na chama tych pod skórą. Teraz wszystko wygląda be + mam dwie rany, tak rany w tym jedna już się zabliźnia i będzie mieć jakieś 1 cm na 1cm (tak, tak możecie mnie ochrzanić za moją głupotę), a te na twarzy też powyciskałam, więc mam wielką masakrę. Pytanie za 100 pkt: Czym załagodzić to wszystko, co obecnie mam. Przez pryszcze, rany, zaczerwienienie aż po tworzącą się bliznę?

A co do mydeł to może się jeszcze skusze, ale najpierw na te małe wersje.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-29 o 20:27
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:28   #484
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

ja niestety moge polecic cos nieekologicznego - A.I La roche Posay. kiedys mialam zapalenie skory na jednym poliku i straszne pryszcze do tego swedzaca skora. w efekcie rany. pomoglo mi to wlasnie.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:31   #485
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja niestety moge polecic cos nieekologicznego - A.I La roche Posay. kiedys mialam zapalenie skory na jednym poliku i straszne pryszcze do tego swedzaca skora. w efekcie rany. pomoglo mi to wlasnie.
Hm... nie posiadam tego w domu. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:33   #486
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

wez z apteki probke powinni miec.

ale tak naprawde nie wiem czemu to tak super zadzialalo, tam sa na pewno kwasy w malych stezeniach ale zeby tak? pamietam ze na drugi dzien bylo wszystko pieknie podgojone
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:35   #487
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
wez z apteki probke powinni miec.

ale tak naprawde nie wiem czemu to tak super zadzialalo, tam sa na pewno kwasy w malych stezeniach ale zeby tak? pamietam ze na drugi dzien bylo wszystko pieknie podgojone
Tak, tak tylko mi chodzi, czym to dzisiaj maznąć. Olejkiem z drzewa herbacianego, olejkiem jojoba a może olejkiem z wiesiołka, a może jeszcze czymś innym. Może akurat coś w domu posiadam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 20:35   #488
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mam okres i w tym miesiącu katastrofalnie mnie wypryszczyło. Pryszcze na skórze, pryszcze pod skórą. Wszystko może byłoby okay gdybym nie wycisnęła na chama tych pod skórą. Teraz wszystko wygląda be + mam dwie rany, tak rany w tym jedna już się zabliźnia i będzie mieć jakieś 1 cm na 1cm (tak, tak możecie mnie ochrzanić za moją głupotę), a te na twarzy też powyciskałam, więc mam wielką masakrę. Pytanie za 100 pkt: Czym załagodzić to wszystko, co obecnie mam. Przez pryszcze, rany, zaczerwienienie aż po tworzącą się bliznę?

A co do mydeł to może się jeszcze skusze, ale najpierw na te małe wersje.
Współczuję Przede wszystkim nie dotykaj tego, bo zainfekujesz jeszcze bardziej. Jeśli chcesz żeby było naturalnie i delikatnie to polecam kuracje rumiankiem i zielem nostrzyka. Zaparz mocny napar , nasącz waciki i połóż na buzię letnie aż do ostygnięcia. Możesz robić codziennie takie okłady, pomagają na rany Dodatkowo możesz pić coś przeciwzapalnego, jakieś ziółka, ale nie wiem co. Na robiące się mocne podskórne paskudztwa mam lekarstwo z apteki, można używać też na większe wypryski, ale nie jest naturalne( chodzi o sonol, kosztuje ok 5 zł, a bliznę smaruj tribioticiem w saszetkach za 1,80 sztuka)Dziewczyny na pewno znają jakieś sposoby Trzymam kciuki, żebyś szybko mogła cieszyć się ładną cerą
A ja dziś testuje peeling kawowy z tuli i próbkę balsamu
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:45   #489
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak, tak tylko mi chodzi, czym to dzisiaj maznąć. Olejkiem z drzewa herbacianego, olejkiem jojoba a może olejkiem z wiesiołka, a może jeszcze czymś innym. Może akurat coś w domu posiadam.
a co masz jeszcze takiego pod reka? te specyfiki to chyba jutro w aptece... tymczasem sprobuj cos z naparow ziolowych (ale letnich) i potem sprobuj olej z wiesiolka. i lapki precz od buziola
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 21:36   #490
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
mogę oczywiście
u mnie przyczyną może być po prostu osłabienie włosów lub odstawienie tabletek (to bardzo prawdopodobne nawet)
pochwaliła mnie za zrobienie badań (z krwi) i że możemy chociaż wykluczyć przyczyny zdrowotne (czyli np tarczyca, żelazo lub zbyt mała ilość czerwonych krwinek)
płyn do wcierania nie wiem jaki ma skład (jutro odbieram) ale mam w niego wlać jeszczę biostyminę i wit B6 (takie w ampułkach) i wcierać codziennie w skórę głowy
do tego witaminy
biotyna (Biotebal 5)
miedź i cynk (Zincuprin)
wit C
wit A plus E

i mam się nie stresować wypadaniem bo stres jeszcze wszystko pogarsza

i na problemy z podrażnieniem skóry i łupieżem mam używać dermenę ale na przemian z moim naturalnym szamponem
no i powiedziała że generalnie naturalne kosmetyki są lepsze (zapytałam przy okazji co sądzi)
Dzięki
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
heheh to napisz koniecznie jak noc z sesą
Smród utrzymał sie do rana :P Ale łatwo się zmyło i miałam wrazenie, że włosy trochę bardziej błyszczą. Ale to może być tylko placebo
Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Ratunku

Nie zakładam nowego wątku bo wiem że tu częściej ktoś zagląda niż ja odświeżam stronę w przeglądarce.

Nałożyłam dziś z rana na twarz maseczkę nawilżającą z aloesu z ALTERRA i Po 10 minutach (producent zaleca 10-15 min) moja twarz płonęła. Jestem czerwona jak burak, policzki są gorące - umyłam twarz żelem do twarzy i nałożyłam emulsję na dzień ale to podrażnienie nadal widać i czuć. Co ja mogę z tym zrobić? Co mogło wywołać taki efekt?

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis oil, Zea Mays Germ Oil, Glycerin, Glycine Soja Oil, Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Sorbitol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Xanthan Gum, Bisabolol, Linalool, P-Anisic Acid, Sodium Lactate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Limonene, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Geraniol, Helianthus Annuus Seed Oil, Lactic Acid, Citronellol, Citral.

Teraz poczytałam recenzje. Mądra Kasia po szkodzie
Ta maseczka poparzyła już mnóstwo osób!
Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny Podczytuję Wasz wątek od końcówki pierwszej części i dziś już odczułam wielką potrzebę udzielenia się Kilka razy padało pytanie o skład oleju wspaniałego Alepia i jako, że są mi znane proporcje olejów (od producenta) chętnie je Wam podam. a mianowicie:
Argania spinosa oil (Huile d'Argan biologique du Maroc) 84%,
Nigella sativa oil (Huile de Nigelle biologique d'Egypte) 15%,
Opuntia ficus indica seed oil (huile de pépins de figue de barbarie) 10%,
Rosa damascena flower oil (huile de rose de Damas biologique) 1%.
Dziewczyny Cię pokochają za tę wiadomość
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Już wiem co to za kosmetyki w Rossmannie, to te: https://wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=1355. Część z nich ma certyfikat ecocert. Ale nie wszystkie.
Któraś z Was coś miała z nich?
W Rossmanie mają Plante System?
Ja miałam:
woda micelarna do cery wrażliwej: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-525797
to była jakaś totalna porażka: nie zmywała makijażu, szczypała
i pomadkę do ust - też beznadziejna, twarda, sucha, w ogóle się jej nie dało rozsmarować na ustach.
Nie polecam


Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak, tak tylko mi chodzi, czym to dzisiaj maznąć. Olejkiem z drzewa herbacianego, olejkiem jojoba a może olejkiem z wiesiołka, a może jeszcze czymś innym. Może akurat coś w domu posiadam.
jojobą całą twarz a rozdrapane olejkiem herbacianym (albo antybiotykiem jakimś, jeśli masz). I oduczyc się grzebania przy buzi (da się, ja oduczyłam się)

Byłam dziś na rajdzie po sklepach i obadałam sobie te olejki z Alterry. Nie skusiłam się ( ) bo na pierwszym miejscu był olej sojowy, a ja jakoś nie mam do niego przekonania.
Byłam też w drogerii Hebe naprzeciwko Smyka (Wwa) i poza AA Wrażliwa Natura to nie mają nic ekologicznego

A w TKMaxx kupiłam sobie zestaw miniaturek z Burt's Bees do cery trądzikowej: żel do mycia, krem i preparat puntowy. Za tani nie był bo aż 33,99 zł ale chciałam coś ich spróbować i składy ładne. Są jeszcze dwa (w Wars&Sawa), jakby ktoś chciał. Nie mam aparatu, więc podaję link:
http://store.superdeliveryguys.com/p...d-3-piece.html
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 21:42   #491
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A w TKMaxx kupiłam sobie zestaw miniaturek z Burt's Bees do cery trądzikowej: żel do mycia, krem i preparat puntowy. Za tani nie był bo aż 33,99 zł ale chciałam coś ich spróbować i składy ładne. Są jeszcze dwa (w Wars&Sawa), jakby ktoś chciał. Nie mam aparatu, więc podaję link:
http://store.superdeliveryguys.com/p...d-3-piece.html
Dziękuję Dziewczyny za pomoc. Zaraz coś będę kombinować.

Ja właśnie skończyłam oglądać Burt's Beesa. Jest np. jeszcze tu: http://www.feelunique.com/brands/burts-bees
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 21:50   #492
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny Podczytuję Wasz wątek od końcówki pierwszej części i dziś już odczułam wielką potrzebę udzielenia się Kilka razy padało pytanie o skład oleju wspaniałego Alepia i jako, że są mi znane proporcje olejów (od producenta) chętnie je Wam podam. a mianowicie:
Argania spinosa oil (Huile d'Argan biologique du Maroc) 84%,
Nigella sativa oil (Huile de Nigelle biologique d'Egypte) 15%,
Opuntia ficus indica seed oil (huile de pépins de figue de barbarie) 10%,
Rosa damascena flower oil (huile de rose de Damas biologique) 1%.
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Dzięki
Dziewczyny Cię pokochają za tę wiadomość
ooooooo tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja nie wiem gdzie ten olejek kupic i chcialam go sobie wlasnie zmieszac. myslalam, zeby jednak dac wiecej rozy (nie eteryczny) i czarnuszki. i wlasnie dolozyc jeszcze czegos... ochhh, cudowac juz mi sie chce, a jeszcze ani jednego oleju nie kupilam
musze najpierw poprobowac tych olejow i olejkow osobno
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 21:58   #493
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziękuję Prawdopodobnie jest tak, jak myślisz. W takim razie mój olej jest mocno niekonwencjonalny, bo....



użyłam:
11 ml oleju z róży,
5 ml oleju śliwkowego (głównie dla zapachu),
5 ml oleju arganowego,
5 ml oleju z czarnuszki,
4 ml oleju z opuncji (tylko tyle mi zostało).
Wszystko wzbogaciłam witaminą E, koenzymem Q10 i kwasem alfa-liponowym - to są świetne antyoksydanty.
Testy dziś wieczorem
Bardzo podoba mi się Twoja mieszanka! Co jeszcze masz ciekawego? Pochwal się!

Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny Podczytuję Wasz wątek od końcówki pierwszej części i dziś już odczułam wielką potrzebę udzielenia się Kilka razy padało pytanie o skład oleju wspaniałego Alepia i jako, że są mi znane proporcje olejów (od producenta) chętnie je Wam podam. a mianowicie:
Argania spinosa oil (Huile d'Argan biologique du Maroc) 84%,
Nigella sativa oil (Huile de Nigelle biologique d'Egypte) 15%,
Opuntia ficus indica seed oil (huile de pépins de figue de barbarie) 10%,
Rosa damascena flower oil (huile de rose de Damas biologique) 1%.
Och! Kochana jesteś!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję nagłej pomocy w sprawie cery nim wybuchnę płaczem na cały Wrocław i nim zatopię moją kamienicę (a w tym i sąsiadów) od łez.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mam okres i w tym miesiącu katastrofalnie mnie wypryszczyło. Pryszcze na skórze, pryszcze pod skórą. Wszystko może byłoby okay gdybym nie wycisnęła na chama tych pod skórą. Teraz wszystko wygląda be + mam dwie rany, tak rany w tym jedna już się zabliźnia i będzie mieć jakieś 1 cm na 1cm (tak, tak możecie mnie ochrzanić za moją głupotę), a te na twarzy też powyciskałam, więc mam wielką masakrę. Pytanie za 100 pkt: Czym załagodzić to wszystko, co obecnie mam. Przez pryszcze, rany, zaczerwienienie aż po tworzącą się bliznę?

A co do mydeł to może się jeszcze skusze, ale najpierw na te małe wersje.
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak, tak tylko mi chodzi, czym to dzisiaj maznąć. Olejkiem z drzewa herbacianego, olejkiem jojoba a może olejkiem z wiesiołka, a może jeszcze czymś innym. Może akurat coś w domu posiadam.
Wachlarzyku, nie duś nigdy więcej! Będę Cię wspierać, tylko nie duś
Pryszcze posmaruj olejkiem herbacianym żeby zabić bakterie a całą buzię wiesiołkiem lub jojobą. Pięknie Ci odżywią przez noc. A na bliznę olej z róży! Szybko zejdzie, póki świeża. Albo olej wspaniały - też się nada na blizny i przebarwienia. W aptece kup Tribiotyk (ok 2zł saszetka) przyda Ci się na pewno, choć na wazelinie to dobrze działa. I Nie duś!
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 22:28   #494
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak, tak tylko mi chodzi, czym to dzisiaj maznąć. Olejkiem z drzewa herbacianego, olejkiem jojoba a może olejkiem z wiesiołka, a może jeszcze czymś innym. Może akurat coś w domu posiadam.
Bardzo dobrze robią okłady z rozgotowanej cebuli Moja mama mi kiedyś zrobiła do kąpieli, położyłam sobie gazę na twarzy a na to papkę z cebuli i wszystko później lepiej wyglądało.

Ale muszę się przyznać, że dzisiaj też rozwaliłam dwa I mam teraz dwie paskudne rany, ale musiałam to ruszyć, zrobiło się duże, białe i bolące :<
Za to umówiłam się do dermatologa na środę.

Zapomniałam napisać, że kupiłam wczoraj ten dezodorant z ałunem, waciki niechlorowane i odżywkę z Alterry z morelą i pszenicą : D Jeszcze glinka dochodzi.
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 23:02   #495
Cobaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 34
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ooooooo tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja nie wiem gdzie ten olejek kupic i chcialam go sobie wlasnie zmieszac. myslalam, zeby jednak dac wiecej rozy (nie eteryczny) i czarnuszki. i wlasnie dolozyc jeszcze czegos... ochhh, cudowac juz mi sie chce, a jeszcze ani jednego oleju nie kupilam
musze najpierw poprobowac tych olejow i olejkow osobno
Dziękuję za miłe słowa i przywitanie Ja co prawda wolę czytać niż pisać, ale nie mogłam sie przecież nie podzielić wiadomością na temat wspaniałego oleju Tym bardziej, że sama chętnie korzystam z Waszych naturalnych doświadczeń Dzięki Wam odkryłam Alterre i jestem nią zachwycona.
Cobaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 06:30   #496
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny Podczytuję Wasz wątek od końcówki pierwszej części i dziś już odczułam wielką potrzebę udzielenia się Kilka razy padało pytanie o skład oleju wspaniałego Alepia i jako, że są mi znane proporcje olejów (od producenta) chętnie je Wam podam. a mianowicie:
Argania spinosa oil (Huile d'Argan biologique du Maroc) 84%,
Nigella sativa oil (Huile de Nigelle biologique d'Egypte) 15%,
Opuntia ficus indica seed oil (huile de pépins de figue de barbarie) 10%,
Rosa damascena flower oil (huile de rose de Damas biologique) 1%.
dziękujemy za skład.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 07:30   #497
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Bardzo podoba mi się Twoja mieszanka! Co jeszcze masz ciekawego? Pochwal się!
Dziękuję za miłe słowa.
Mam jeszcze sporo olejów:
ekologiczny olej tamanu,
olej z pestek śliwki,
olej z nasion jabłka,
olej z zielonej kawy,
olej z nasion truskawki,
frakcja oleju sojowego,
olej arganowy,
olej z róży piżmowej,
macerat z kocanki,
olej jojoba,
kapsułki Dermogal.
Oleje to moja kosmetyczna miłość

A swoje zbiory kosmetyków już wklejałam, o tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post27298267
Niewiele się od tego czasu zmieniło.

Sekretny, na gojenie FANTASTYCZNIE działa olej tamanu - warto go mieć w domu. W połączeniu z olejkiem herbacianym jest naprawdę cudowny.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2011-07-30 o 07:36
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 08:47   #498
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Wachlarzyku, nie duś nigdy więcej! Będę Cię wspierać, tylko nie duś
Pryszcze posmaruj olejkiem herbacianym żeby zabić bakterie a całą buzię wiesiołkiem lub jojobą. Pięknie Ci odżywią przez noc. A na bliznę olej z róży! Szybko zejdzie, póki świeża. Albo olej wspaniały - też się nada na blizny i przebarwienia. W aptece kup Tribiotyk (ok 2zł saszetka) przyda Ci się na pewno, choć na wazelinie to dobrze działa. I Nie duś!
Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze robią okłady z rozgotowanej cebuli Moja mama mi kiedyś zrobiła do kąpieli, położyłam sobie gazę na twarzy a na to papkę z cebuli i wszystko później lepiej wyglądało.

Ale muszę się przyznać, że dzisiaj też rozwaliłam dwa I mam teraz dwie paskudne rany, ale musiałam to ruszyć, zrobiło się duże, białe i bolące :<
Za to umówiłam się do dermatologa na środę.

Zapomniałam napisać, że kupiłam wczoraj ten dezodorant z ałunem, waciki niechlorowane i odżywkę z Alterry z morelą i pszenicą : D Jeszcze glinka dochodzi.
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Sekretny, na gojenie FANTASTYCZNIE działa olej tamanu - warto go mieć w domu. W połączeniu z olejkiem herbacianym jest naprawdę cudowny.
Jeszcze raz dziękuję Dziewczyny. Posmarowałam Olejkiem jednym i drugim (herbaciany, jojoba) i jest lepiej po nocy.

Jp91, Ja już dawno uważam, że gdybym nie wyciskała to moje problemy pryszczami dawno by zanikły (oczywiście mogę się mylić, bo nigdy tego nie sprawdziłam ), ale jak nie mam czasu na wyciskanie to zawsze moja buzia ładniej wygląda.
Akaidoku, daj znać jak się u ciebie sprawuje ta odżywka. Ja ją uwielbiam, ale nie wszystkim tak przypasowała jak mi i nie wszyscy powielają mój zachwyt.
Niezamienna_juz_na_nic, u mnie olejek z drzewa herbacianego tak sobie działa na pryszcze już będące. Dobrze działa ogólnie na twarz aby nic nie wyskoczyło, ale z już będącymi radzi sobie tak średnio. Olej tamanu mówisz, hm... Muszę o nim iść zaraz poczytać.

A właśnie Dziewczyny mam pytanie, bo wczoraj mi przyszło do głowy. Czy olejek z drzewa herbacianego może zrobić krzywdę w postaci wysuszenia skóry lub spowodowania jej większego przetłuszczania się czy absolutnie nie? Będę wdzięczna za odpowiedź.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:30   #499
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Pewnie reakcja alergiczna na aloes... Już kilka dziewczyn tak miało. U mnie na szczęście było wszystko ok. Smaruj twarz tym co masz, co się nadaje na podrażnioną, wrażliwą cerę. Do jutra pewnie przejdzie
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Kakulinka mnie po aloesie wywala czymś niezidentyfikowanym
Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Ja się ostatnio po takiej silnej reakcji alergicznej (puchność zaczęła mi buzi ) robiłam sobie okłady z zimnej maślanki, moczyłam ściereczkę i po chwili znów musiałam bo miałam tak gorącą buzię, potem okład z krochmalu takiego zrobionego z mąki ziemniaczanej i smarowałam maścią vitella ictamo
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Ta maseczka poparzyła już mnóstwo osób!
Dziękuje za porady.
Gdybym ja tylko KWC przeczytała zanim nałożyłam to świństwo na twarz Wczoraj do samego wieczora byłam czerwona i gorąca. Dziś czuje już tylko podrażnienie na policzkach - jak można coś takiego sprzedawać skoro na tak wiele osób tak źle działa??
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 10:38   #500
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

o nowy watek


poparzylo Wam buzie po maseczce?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 15:03   #501
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Przeglądając oleje w tym wspomniany i polecany olej tamanu znalazłam jeszcze olej z pachnotki, który również bardzo mnie zainteresował. Czy któraś z Was go może używała albo zna kogoś kto używał?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 15:11   #502
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziękuję za miłe słowa.
Mam jeszcze sporo olejów:
ekologiczny olej tamanu,
olej z pestek śliwki,
olej z nasion jabłka,
olej z zielonej kawy,
olej z nasion truskawki,
frakcja oleju sojowego,
olej arganowy,
olej z róży piżmowej,
macerat z kocanki,
olej jojoba,
kapsułki Dermogal.
Oleje to moja kosmetyczna miłość

A swoje zbiory kosmetyków już wklejałam, o tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post27298267
Niewiele się od tego czasu zmieniło.

Sekretny, na gojenie FANTASTYCZNIE działa olej tamanu - warto go mieć w domu. W połączeniu z olejkiem herbacianym jest naprawdę cudowny.
No piękny masz zbiór olejów Właśnie kojarzę Cię z jakiegoś wątku mazidlanego albo olejowego... Już nie pamiętam dobrze

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dziękuję Dziewczyny. Posmarowałam Olejkiem jednym i drugim (herbaciany, jojoba) i jest lepiej po nocy.

Jp91, Ja już dawno uważam, że gdybym nie wyciskała to moje problemy pryszczami dawno by zanikły (oczywiście mogę się mylić, bo nigdy tego nie sprawdziłam ), ale jak nie mam czasu na wyciskanie to zawsze moja buzia ładniej wygląda.
Akaidoku, daj znać jak się u ciebie sprawuje ta odżywka. Ja ją uwielbiam, ale nie wszystkim tak przypasowała jak mi i nie wszyscy powielają mój zachwyt.
Niezamienna_juz_na_nic, u mnie olejek z drzewa herbacianego tak sobie działa na pryszcze już będące. Dobrze działa ogólnie na twarz aby nic nie wyskoczyło, ale z już będącymi radzi sobie tak średnio. Olej tamanu mówisz, hm... Muszę o nim iść zaraz poczytać.

A właśnie Dziewczyny mam pytanie, bo wczoraj mi przyszło do głowy. Czy olejek z drzewa herbacianego może zrobić krzywdę w postaci wysuszenia skóry lub spowodowania jej większego przetłuszczania się czy absolutnie nie? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Wiesz co, na wizażu nawet jest taki wątek "? dni bez wyciskania". Powinnaś go odwiedzić i postarać się nie wyciskać. Na pewno cera się odwdzięczy
Od olejku z drzewa herbacianego mam od długiego już czasu suchy placek na policzku. Tak namiętnie smarowałam tam pryszcza, że pryszcz dawno zniknął a plama została. Niestety nic nie pomaga, ani kremy, ani oleje, ani shea.. Z czasem pewnie zejdzie, ale długo to już trwa (kilka tygodni).
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 16:13   #503
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny Podczytuję Wasz wątek od końcówki pierwszej części i dziś już odczułam wielką potrzebę udzielenia się Kilka razy padało pytanie o skład oleju wspaniałego Alepia i jako, że są mi znane proporcje olejów (od producenta) chętnie je Wam podam. a mianowicie:
Argania spinosa oil (Huile d'Argan biologique du Maroc) 84%,
Nigella sativa oil (Huile de Nigelle biologique d'Egypte) 15%,
Opuntia ficus indica seed oil (huile de pépins de figue de barbarie) 10%,
Rosa damascena flower oil (huile de rose de Damas biologique) 1%.
ło matko-ja byłam pewna,że mi właśnie przebarwienia znikają dzięki zawartej róży w nim,a tu tylko 1%.
Witamy
Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Hey! moja zagubiona paczka z iHerb dotarla jednak kiedy juz polozylam na niej laske Nie masz pojecia jak sie ciesze! W srodku same precjoza... Napisze szczegoly na watku iherbowym.
Super,że paczka się odnalazła
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
hejaski

nowy watek a ja dopoiero teraz ale to brak czasu niestety..

dostalam w koncu moje probki Pai niestety nie w lnianym woreczku tylko dwie probki w kopercie z ulotkami.
wrazenia sa takie ze nie podrazniaja, ale jakiegos och ach nie czuje.. no nie wiem.

ja mydla bardzo polubilam i teraz myje nimi moje 9cio miesieczne dziecie
Ja też zaczęłam myć nimi swoją córeczkeAle masz maluszka
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 16:44   #504
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Przeglądając oleje w tym wspomniany i polecany olej tamanu znalazłam jeszcze olej z pachnotki, który również bardzo mnie zainteresował. Czy któraś z Was go może używała albo zna kogoś kto używał?
Ja używałam pachnotki - jest lekka, niezapychająca i sympatyczna, choć jakichś spektakularnych efektów po niej nie zauważyłam. No i zapach ma ostry, więc co wrażliwsze nosy trzeba uprzedzić...

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
No piękny masz zbiór olejów Właśnie kojarzę Cię z jakiegoś wątku mazidlanego albo olejowego... Już nie pamiętam dobrze
To już zbiór mocno zredukowany i w dużej części zużyty Olejomaniactwo mi nie przechodzi, choć trwa już parę lat

Sekretny, olejki eteryczne w ogóle trochę wysuszają skórę...
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2011-07-30 o 16:45
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 16:49   #505
Cobaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 34
Ja miałam ten olej z pachnotki, ale stosowałam go na przesuszoną skórę zewnętrznie. Ja mam suchą skórę i nigdy nie miałam problemów z trądzikiem, więc nie wiem jak w tym przypadku działa. Smakuje i pachnie "rybnie" Wiem też, że jest świetny w przypadku problemów z wysokim cholesterolem, dzieki zawartym w nim kwasom tłuszczowym.

Olej z tamanu jest dobry w gojeniu i odnowie zranionej skóry. Mam z BU i barwi skórę na pomarańczowo, ale nie jest to efekt trwały. Dla mnie na zranioną skórę jest rewelacyjny!

Natomiast jak ktoś lubi sałatki z oliwą to polecam czasami zastapić ją olejem lnianym. Smakuje naprawde dobrze i doskonale wpływa na skórę od wewnątrz
Może to nie najlepsze porównanie, ale odkąd polewam nim sucha karmę mojemu psu to ma taką niesamowitą sierść, że wszyscy nie mogą się nadziwić I do tego układ pokarmowy działa bez zarzutu

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziękuję za miłe słowa.
Mam jeszcze sporo olejów:
ekologiczny olej tamanu,
olej z pestek śliwki,
olej z nasion jabłka,
olej z zielonej kawy,
olej z nasion truskawki,
frakcja oleju sojowego,
olej arganowy,
olej z róży piżmowej,
macerat z kocanki,
olej jojoba,
kapsułki Dermogal.
Oleje to moja kosmetyczna miłość

A swoje zbiory kosmetyków już wklejałam, o tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post27298267
Niewiele się od tego czasu zmieniło.

Sekretny, na gojenie FANTASTYCZNIE działa olej tamanu - warto go mieć w domu. W połączeniu z olejkiem herbacianym jest naprawdę cudowny.
Piękny zestaw olejów
Ja też kocham oleje, bo mam sucha skórę i mogę je stosować i na dzień i na noc, nawet pod makijaż, bo całkowicie sie wchłaniają, oczywiście jeśli nie dam za dużo

A czy miałaś olej, hydrolat z kocanki i możesz je porównać do maceratu? Chodzi o działanie i zapach, bo ja kocankę baaaardzo cenię, ale jej zapach jest dla mnie nieustającą traumą Tyle, że maceratu nie miałam.

Do anakazar

Ja myślę, że olej wspaniały swoje działanie zawdzięcza w dużej mierze olejowi arganowemu. To był mój pierwszy olej. Czysty olej arganowy stosowałam na twarz i włosy. Już po pierwszym użyciu WOW! Miałam ujędrnioną, nawilżoną skórę o zdrowym i jednolitym kolorycie. I tak używałam go z zachwytem dzień i noc przez miesiąc, aż przedobrzyłam i wogóle przestał się wchłaniać Ale jako "rozsądna" kuracja dla włosów i twarzy jest doskonały ! Te pozostałe składniki we wspaniałym z pewnością dodają mu siły i działają tam, gdzie on sobie radzi gorzej, ale arganowy jest jednak motorem napędowym całej mieszanki.

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2011-07-30 o 19:04
Cobaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 18:48   #506
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewuszki, obczaiłam że tę dużą glinkę zieloną w tubie Argile Province mają na Allegro i to po 20 zł! Ja to już chyba całkiem zrezygnuję w takim razie z Biolandera, po tych ostatnich przebojach tu opisywanych. Tę glinkę mieli tylko oni, a teraz i inni mają
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 19:10   #507
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Olej z tamanu jest dobry w gojeniu i odnowie zranionej skóry. Mam z BU i barwi skórę na pomarańczowo, ale nie jest to efekt trwały. Dla mnie na zranioną skórę jest rewelacyjny!
Mówisz chyba o oleju z rokitnika, bo tamanu jest ciemnozielony

Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
A czy miałaś olej, hydrolat z kocanki i możesz je porównać do maceratu? Chodzi o działanie i zapach, bo ja kocankę baaaardzo cenię, ale jej zapach jest dla mnie nieustającą traumą Tyle, że maceratu nie miałam.
Z kocanki nie ma chyba oleju - jest tylko macerat (gdzieniegdzie błędnie nazywany olejem) i hydrolat. Miałam oba. Moim zdaniem hydrolat pachnie bardziej intensywnie, ale maceratu używam zwykle w mieszankach, więc mój nos mógł zostać oszukany

Tak przy okazji - Cobayo, proszę, nie pisz postu pod postem.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 19:23   #508
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny czy to TEN cudowny olej?bo Alepia ma też inne
Jeśli to ten to jak go stosujecie?solo czy mieszacie z czymś?

Witaj niezamienna
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 19:57   #509
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja swojego czasu używałam namiętnie zielonej glinki Argiletz, ale przyznaję się bez bicia, że nigdy nie spojrzałam na jej dokładny skład.
Myślicie, że glinka zielona glince zielonej nierówna
Macie porównania co do skuteczności działania różnych glinek zielonych?

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to TEN cudowny olej?bo Alepia ma też inne
Jeśli to ten to jak go stosujecie?solo czy mieszacie z czymś?
Mogę na razie potwierdzić Ci, że to TEN właśnie cudowny olej. Ja dopiero go zamówiłam, więc nie wypowiem się co do sposobu stosowania.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 20:25   #510
Cobaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 34
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mówisz chyba o oleju z rokitnika, bo tamanu jest ciemnozielony



Z kocanki nie ma chyba oleju - jest tylko macerat (gdzieniegdzie błędnie nazywany olejem) i hydrolat. Miałam oba. Moim zdaniem hydrolat pachnie bardziej intensywnie, ale maceratu używam zwykle w mieszankach, więc mój nos mógł zostać oszukany

Tak przy okazji - Cobayo, proszę, nie pisz postu pod postem.
Co do postów obiecuję poprawę i dziękuje za uporządkowanie

Tak, masz rację myslałam i pisałam o rokitniku, a nazwa taman utkwiła mi w głowie po przeczytaniu postu.

Ja mam kocankę z BU i tam jest nazwa olej, ale fakt w opisie jest też zwany maceratem.
Cobaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:15.