Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z krêconymi w³osami. Rozmawiamy o stylizacji i pielêgnacji loków. Wejd¼, podziel siê do¶wiadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-09-23, 08:48   #61
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 451
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez nagomiko Poka¿ wiadomo¶æ
tez z checia sie dowiem, choc moje wlosy raczej by tego nie polubily ze wzgledu na to ze sa cienkie i latwo je obciazyc, a do zmycia nafty potrzeba rypacza
Chyba bêdziemy musia³y tej nafty spróbowaæ, by siê przekonaæ. Mo¿e Ciê nie obci±¿y. Ja znowu mam w³osy, które ciê¿ko obci±¿yæ, a rypaczy w sumie u¿ywam co mycie, bo skalp jakby by³ czym¶ delikatnym umyty to by³by przyklap. No có¿, nie dowiemy siê jak nie spróbujemy, liczê na to, ¿e nafta choæ trochê pomo¿e mi z puchem


Cytat:
Napisane przez Cukiiereczek Poka¿ wiadomo¶æ
Tak¿e sobiê ostatnio odpu¶ci³am olejowanie... Zdarza mi siê na³o¿yæ olej pewnie z raz na 2 tygodnie. Ostatnio nawet maska jest na kilka minut, a czê¶ciej nak³adam od¿ywkê, bo szybciej. W tym roku matura, wiêc ci±gle nauka, zajêcia dodatkowe, do domu wracam padniêta i na nic nie mam ochoty.. Mam nadziejê, ¿e stres nie odbije siê na w³osach
No ja w³a¶nie te¿ odpu¶ci³am olejowanie ze wzglêdu na brak czasu (i trochê brak chêci) nawet pomimo tego, ¿e mam jeszcze ostatnie dni wakacji. Trzymam kciuki, by Twoje w³osy nie sprawia³y Ci problemów w tym przedmaturalnym szale nauki i stresu


Cytat:
Napisane przez syklamen Poka¿ wiadomo¶æ
zagubiona94, mam podobnie jak Ty. Jak nie na³o¿ê oleju to moje w³osy s± straszne. Przypominaj± such±, spuszon± miot³ê. Olej je najlepiej dyscyplinuje.
Niestety jeste¶my skazane na olejowanie. U mnie mo¿e jako¶ rewelacyjnie oleje nie wp³ywaj± na puszenie, bo niestety nadal ono jest mocno widoczne, ale to nie zmienia faktu, ¿e w³osy s± jednak bardziej zdyscyplinowane, nie odstaj± pojedyncze w³oski, które s± ró¿nej d³ugo¶ci, bo teraz to strasznie wygl±da, a gdy olejowa³am to tego nie by³o. No có¿, tak to bywa jak przez miesi±c sobie odpu¶ci³am z olejami, trzeba wróciæ do tego i znale¼æ jako¶ czas
__________________
"Ch³opiec ju¿ nigdy wiêcej nie p³aka³ i nigdy nie zapomnia³ tego, czego siê nauczy³: ¿e kochaæ to niszczyæ i ¿e byæ kochanym to znaczy zostaæ zniszczonym."
"Miasto Ko¶ci"
zagubiona94 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 09:09   #62
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
I po tym "czym¶" z silikonem nie dajesz ju¿ nic? Bo ja musze mieæ co¶ na koniec, jak sp³ukam to bêdê wygl±daæ jak ust±p pierwszeñstwa. Dlatego my¶la³am, ¿eby zostawiæ na koñcu od¿ywkê bez silikonów, a czym¶ silikonowym spsikaæ. No ale nie wiem jak to w praktyce wyjdzie..
Zazwyczaj nie, czasami ziajê trochê wsmarowujê. Musisz po prostu spróbowaæ

Eee tam, naftê mo¿na nawet od¿ywk± zmyæ. U mnie normalnie delikatnym szamponem schodzi³a ale sza³u nie by³o i nie mam gdzie nawet kupiæ. Taki tam zwyk³y oblepiacz, wolê olej
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 11:51   #63
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomo¶ci: 3 861
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
I po tym "czym¶" z silikonem nie dajesz ju¿ nic? Bo ja musze mieæ co¶ na koniec, jak sp³ukam to bêdê wygl±daæ jak ust±p pierwszeñstwa. Dlatego my¶la³am, ¿eby zostawiæ na koñcu od¿ywkê bez silikonów, a czym¶ silikonowym spsikaæ. No ale nie wiem jak to w praktyce wyjdzie..
Nie prosciej by bylo nalozyc odzywke bez splukiwania silikonowa?
paulownia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:26   #64
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez paulownia Poka¿ wiadomo¶æ
Nie prosciej by bylo nalozyc odzywke bez splukiwania silikonowa?
Pisa³am wcze¶niej, ¿e mam ca³± pó³kê od¿ywek bez sp³ukiwania bezsilikonowych, które nak³adam. Nie chce kolejnej od¿ywki do kolekcji bo tego nigdy nie skoñczê. A ze sprayem nie by³oby takiego problemu bo dawa³abym go po prostu na te od¿ywki i mog³abym ich dalej u¿ywaæ.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-23 o 12:29
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:41   #65
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomo¶ci: 3 861
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Pisa³am wcze¶niej, ¿e mam ca³± pó³kê od¿ywek bez sp³ukiwania bezsilikonowych, które nak³adam. Nie chce kolejnej od¿ywki do kolekcji bo tego nigdy nie skoñczê. A ze sprayem nie by³oby takiego problemu bo dawa³abym go po prostu na te od¿ywki i mog³abym ich dalej u¿ywaæ.
Chyba ze tak. A czego uzywasz do stylizacji?
Pytam z ciekawosci, bo ja po odzywce bs, sprayu i stylizatorze obawialabym sie przeciazenia i przyklapu.
paulownia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:46   #66
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez paulownia Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba ze tak. A czego uzywasz do stylizacji?
Pytam z ciekawosci, bo ja po odzywce bs, sprayu i stylizatorze obawialabym sie przeciazenia i przyklapu.
Wiem, ¿e trochê zamota³am ale próbuje jako¶ rozkminiæ ten problem bez wymienienia ca³ego zestawu od¿ywek. Zostaje jeszcze opcja u¿ywania tych co mam jako d/s, a na koniec co¶ silikonowego b/s. Musze w praktyce to przeæwiczyæ.

Co do stylizacji to czasem u¿ywam ¿elu lnianego ale nie zawsze. Moje w³osy s± trudne do przeci±¿enia nawet jak traktujê maskê jako od¿ywkê.
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:52   #67
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomo¶ci: 3 861
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem, ¿e trochê zamota³am ale próbuje jako¶ rozkminiæ ten problem bez wymienienia ca³ego zestawu od¿ywek. Zostaje jeszcze opcja u¿ywania tych co mam jako d/s, a na koniec co¶ silikonowego b/s. Musze w praktyce to przeæwiczyæ.

Co do stylizacji to czasem u¿ywam ¿elu lnianego ale nie zawsze. Moje w³osy s± trudne do przeci±¿enia nawet jak traktujê maskê jako od¿ywkê.
Bo skoro ci zalezy zeby sie''wykonczyc'' czyms silikonowym, to moglabys wyprobowac jakis stylizator z silikonem - jaki krem do lokow, albo pianke, czy cos w tym rodzaju.
paulownia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 13:03   #68
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez paulownia Poka¿ wiadomo¶æ
Bo skoro ci zalezy zeby sie''wykonczyc'' czyms silikonowym, to moglabys wyprobowac jakis stylizator z silikonem - jaki krem do lokow, albo pianke, czy cos w tym rodzaju.
W ogóle jak to brzmi "wykoñczyæ" siê silikonem, zaraz zdjêcie Pameli Anderson zawi¶nie nad moim ³ó¿kiem.

O, to te¿ by³oby dobre, dziêki. Teraz tylko wybraæ jedn± z opcji.
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:20   #69
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 805
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Ja zawsze na koniec stylizacji dajê niebieskie serum witaminowe biowaxa z silikonami.Dla mnie sprawdza siê idealnie.
Moje w³osy nadal maj± focha.Juz nie wiem co im daæ,¿eby wroci³y do siebie.Wkurza mnie to.A przez d³ugi czas by³o tak dobrze.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczê¶cie
Curly81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:30   #70
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja zawsze na koniec stylizacji dajê niebieskie serum witaminowe biowaxa z silikonami.Dla mnie sprawdza siê idealnie.
Moje w³osy nadal maj± focha.Juz nie wiem co im daæ,¿eby wroci³y do siebie.Wkurza mnie to.A przez d³ugi czas by³o tak dobrze.
Na ca³o¶æ w³osów? Kupi³am w³a¶nie serum silikonowe, nie biovaxa ale w sumie te¿ nie zaszkodzi spróbowaæ.

Mo¿e daj im chwilê spokoju? Czasem jak próbujemy to jest jeszcze gorzej, mo¿e trochê odsapn± i siê odwdziêcz± skrêtem?
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:34   #71
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 805
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Na ca³o¶æ w³osów? Kupi³am w³a¶nie serum silikonowe, nie biovaxa ale w sumie te¿ nie zaszkodzi spróbowaæ.

Mo¿e daj im chwilê spokoju? Czasem jak próbujemy to jest jeszcze gorzej, mo¿e trochê odsapn± i siê odwdziêcz± skrêtem?
ja nak³adam je z g³ow± spuszczon± w dó³ ugniataj±c od do³u,my¶lê,¿e tak na 1/2 d³.w³osów.Jak ostaj± mi na górze to te¿ lekko pog³aszczê,¿eby nie mieæ aureoli.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczê¶cie
Curly81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 14:02   #72
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 451
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
Eee tam, naftê mo¿na nawet od¿ywk± zmyæ. U mnie normalnie delikatnym szamponem schodzi³a ale sza³u nie by³o i nie mam gdzie nawet kupiæ. Taki tam zwyk³y oblepiacz, wolê olej
To dobrze, ¿e ³atwo schodzi, choæ jak to u mnie bêdzie przekonam siê dopiero jak spróbujê. No w³a¶nie o to chodzi, by oblepi³o i zapobieg³o puszeniu Mi olej w tym niestety nie pomaga, mo¿e w niewielkiej czê¶ci, dlatego ³apie siê innych metod


By³am dzi¶ u fryzjera. Nie wytrzyma³am i musia³am postopniowaæ w³osy Z d³ugo¶ci posz³o 2 cm, z warstw lecia³o 10-15 cm, ale siedzia³am ze spokojem, bez paniki i ataku serca, jak to zwykle bywa³o u fryzjera Na razie jestem zadowolona, zobaczymy jak to bêdzie po umyciu i u³o¿eniu przeze mnie, póki co s± wyprostowane i podoba mi siê to Zastanawiam siê, co fryzjerki nak³adaj± na w³osy, ¿e po wyj¶ciu na deszcz i zmoczeniu g³owy puchu nie ma A¿ zakupi³am Gliss Kura z ciê¿kimi silikonami, mo¿e to zda egzamin, trzeba próbowaæ
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg a1.jpg (46,7 KB, 53 za³adowañ)
__________________
"Ch³opiec ju¿ nigdy wiêcej nie p³aka³ i nigdy nie zapomnia³ tego, czego siê nauczy³: ¿e kochaæ to niszczyæ i ¿e byæ kochanym to znaczy zostaæ zniszczonym."
"Miasto Ko¶ci"
zagubiona94 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:21   #73
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, mam dylemat. (jak zwykle )

Jak pisa³am ju¿, ostatnio próbujê siê przekonaæ do silikonów - w zasadzie chce ich u¿ywaæ do "wykoñczenia" tzn. jako dodatkowej ochrony dla w³osów. Nie mam problemu z rozczesywaniem w³osów czy jaki¶ nadmiernym puszeniem wiêc póki co nie chce u¿ywaæ silikonów w maskach i szamponach. Niestety by³am bardzo d³ugo CG i mam upatrzon± ca³± listê bezsilikonowych od¿ywek. I teraz zastanawiam siê jakie wyj¶cie bêdzie najlepsze, ¿eby po³±czyæ pó³kê bezsilikonowych od¿ywek z w³±czeniem silikonów do diety. My¶la³am, ¿e mo¿e dobrym pomys³em by³oby rozwodnienie np. GlissKura ¿ó³tego i stosowania go w formie sprayu albo kupienie jakiej¶ gotowej, silikonowej od¿ywki w sprayu? Wiecie, ¿eby wykoñczyæ fryzurê bez konieczno¶ci kupowania miliona silikonowych od¿ywek i mieszania z tymi bezsilikonowymi. Na koñcówki kupi³am ju¿ silikonowe serum Isany (boski sk³ad, polecam!)
U mnie ¶wietnie siê sprawdza Ziaja b/s
Ja mam z olejkiem rycynowym, ale pewnie inne te¿ by by³y niez³e:
http://ziaja.com/uploads/products/17...d0d86e740c.jpg
U¿ywam jej ró¿nie - normalnie po myciu jako b/s lub rozwodnion± jako b/s w psikaczu. W obu wersjach mi odpowiada.
No tylko ¿e nie ma silikonów, a parafinê. Je¶li jest tak, jak piszesz, ¿e ciê¿ko Ci doci±¿yæ w³osy, to powinna zdaæ egzamin. U mnie parafina daje lepsze efekty ni¿ jakiekolwiek silikony. Tylko trzeba u¿ywaæ SLS czê¶ciej ni¿ przy silikonach. Nie wiem, czym myjesz w³osy. Ja myjê zawsze SLSem, wiêc w ogóle siê nad tym nie zastanawiam, czy mi siê nie nadbuduje.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:23   #74
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 805
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie ¶wietnie siê sprawdza Ziaja b/s
Ja mam z olejkiem rycynowym, ale pewnie inne te¿ by by³y niez³e:
http://ziaja.com/uploads/products/17...d0d86e740c.jpg
U¿ywam jej ró¿nie - normalnie po myciu jako b/s lub rozwodnion± jako b/s w psikaczu. W obu wersjach mi odpowiada.
No tylko ¿e nie ma silikonów, a parafinê. Je¶li jest tak, jak piszesz, ¿e ciê¿ko Ci doci±¿yæ w³osy, to powinna zdaæ egzamin. U mnie parafina daje lepsze efekty ni¿ jakiekolwiek silikony. Tylko trzeba u¿ywaæ SLS czê¶ciej ni¿ przy silikonach. Nie wiem, czym myjesz w³osy. Ja myjê zawsze SLSem, wiêc w ogóle siê nad tym nie zastanawiam, czy mi siê nie nadbuduje.
te¿ j± mam,zanim u¿ywa³am joannê to przez kilka lat uzywa³am wlasnie ziaji z olejem rycynowym.Bardzo j± lubiê.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczê¶cie
Curly81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:47   #75
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie ¶wietnie siê sprawdza Ziaja b/s
Ja mam z olejkiem rycynowym, ale pewnie inne te¿ by by³y niez³e:
http://ziaja.com/uploads/products/17...d0d86e740c.jpg
U¿ywam jej ró¿nie - normalnie po myciu jako b/s lub rozwodnion± jako b/s w psikaczu. W obu wersjach mi odpowiada.
No tylko ¿e nie ma silikonów, a parafinê. Je¶li jest tak, jak piszesz, ¿e ciê¿ko Ci doci±¿yæ w³osy, to powinna zdaæ egzamin. U mnie parafina daje lepsze efekty ni¿ jakiekolwiek silikony. Tylko trzeba u¿ywaæ SLS czê¶ciej ni¿ przy silikonach. Nie wiem, czym myjesz w³osy. Ja myjê zawsze SLSem, wiêc w ogóle siê nad tym nie zastanawiam, czy mi siê nie nadbuduje.
Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
ja nak³adam je z g³ow± spuszczon± w dó³ ugniataj±c od do³u,my¶lê,¿e tak na 1/2 d³.w³osów.Jak ostaj± mi na górze to te¿ lekko pog³aszczê,¿eby nie mieæ aureoli.
Dziêkujê dziewczyny. Na pewno wypróbujê wszystkie zaproponowane rozwi±zania. D±¿ê do zminimalizowania wydatków na w³osy dlatego bêdê próbowaæ. Na razie najbardziej mi siê podoba opcja z serum i z od¿ywk± w sprayu. Rozwodniê ¿ó³tego glisskura o zobaczymy. W Rossmanie by³am dzi¶ zakupiæ jaki¶ tañszy SLS (pad³o na Isane- 3,99z³) i poogl±da³am sobie od¿ywki w sprayu. Najbardziej spodoba³ mi siê GlissKur Oil Nutrive choæ nie jestem pewna czy nie powinnam wybraæ czego¶ mocniej siliknowego, bo ten ma "tylko" dwa na pocz±tku i potem mnóstwo olejów i keratyn.

Aqua, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Panthenol, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Keratin, Dimethiconol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Lactic Acid, Polyquaternium-16, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Cetrimonium Chloride, Parfum, Sodium Benzoate, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Phenoxyethanol, Citronellol, Benzyl Alcohol, Geraniol, CI 15985, CI 47005.
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:55   #76
201708250935
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 2 597
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

moje dzis niezle wygladaja z tylu ale przy zblizeniach widac puch taki ze ola boga
za duzo zelu na zbyt syche wlosy i straszliwie sie meczylam z odgniataniem, myslalam ze mi rece odpadna
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (113,4 KB, 69 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (101,6 KB, 62 za³adowañ)
201708250935 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:56   #77
201708250935
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 2 597
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê dziewczyny. Na pewno wypróbujê wszystkie zaproponowane rozwi±zania. D±¿ê do zminimalizowania wydatków na w³osy dlatego bêdê próbowaæ. Na razie najbardziej mi siê podoba opcja z serum i z od¿ywk± w sprayu. Rozwodniê ¿ó³tego glisskura o zobaczymy. W Rossmanie by³am dzi¶ zakupiæ jaki¶ tañszy SLS (pad³o na Isane- 3,99z³) i poogl±da³am sobie od¿ywki w sprayu. Najbardziej spodoba³ mi siê GlissKur Oil Nutrive choæ nie jestem pewna czy nie powinnam wybraæ czego¶ mocniej siliknowego, bo ten ma "tylko" dwa na pocz±tku i potem mnóstwo olejów i keratyn.

Aqua, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Panthenol, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Keratin, Dimethiconol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Lactic Acid, Polyquaternium-16, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Cetrimonium Chloride, Parfum, Sodium Benzoate, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Phenoxyethanol, Citronellol, Benzyl Alcohol, Geraniol, CI 15985, CI 47005.
gdyby nie te keratyny i inne proteiny to bym sama sie nia zainteresowala
201708250935 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:01   #78
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez nagomiko Poka¿ wiadomo¶æ
gdyby nie te keratyny i inne proteiny to bym sama sie nia zainteresowala
W³a¶nie ja nie wiem po co oni je wrzucili tam...
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:03   #79
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomo¶ci: 3 861
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja zawsze na koniec stylizacji dajê niebieskie serum witaminowe biowaxa z silikonami.Dla mnie sprawdza siê idealnie.
Moje w³osy nadal maj± focha.Juz nie wiem co im daæ,¿eby wroci³y do siebie.Wkurza mnie to.A przez d³ugi czas by³o tak dobrze.
Ja czasem uzywam serum silikonowe zamiast bs, przed stylizatorem i tez jest dobrze.
Sprobuj pielegnacje minimum na jakis czas.

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie ¶wietnie siê sprawdza Ziaja b/s
Ja mam z olejkiem rycynowym, ale pewnie inne te¿ by by³y niez³e:
http://ziaja.com/uploads/products/17...d0d86e740c.jpg
U¿ywam jej ró¿nie - normalnie po myciu jako b/s lub rozwodnion± jako b/s w psikaczu. W obu wersjach mi odpowiada.
No tylko ¿e nie ma silikonów, a parafinê. Je¶li jest tak, jak piszesz, ¿e ciê¿ko Ci doci±¿yæ w³osy, to powinna zdaæ egzamin. U mnie parafina daje lepsze efekty ni¿ jakiekolwiek silikony. Tylko trzeba u¿ywaæ SLS czê¶ciej ni¿ przy silikonach. Nie wiem, czym myjesz w³osy. Ja myjê zawsze SLSem, wiêc w ogóle siê nad tym nie zastanawiam, czy mi siê nie nadbuduje.
Jedna z moich ulubionych odzywek jako bs wlasnie. Swietnie dociaza.
Uzywam parafinowych kosmetykow i SLES raz na 3-4 tygodnie wystarcza.
paulownia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 15:05   #80
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez paulownia Poka¿ wiadomo¶æ
Jedna z moich ulubionych odzywek jako bs wlasnie. Swietnie dociaza.
Uzywam parafinowych kosmetykow i SLES raz na 3-4 tygodnie wystarcza.
Ja SLS myje jak mi siê zachce. Raz na 2 tygodnie, raz na tydzieñ, raz na miesi±c.. ró¿nie.
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:07   #81
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Ej dziewczyny, mam pytanie i mo¿e mi kto¶ doradzi
Jako ¿e w czasie stresu skóra g³owy jest bardzo napiêta to przez to wszystko siê ¶ciska, w³osy wypadaj± albo rosn± s³abe bo nie dociera do nich wystarczaj±ca ilo¶æ sk³adników. Mam wtedy tak, ¿e skóra jst napiêta i mnie swêdzi. Pomy¶la³am wiêc, ¿e powinnam zadbaæ o lepsze kr±¿enie wewnêtrznie jak i zewnêtrznie:
-imbir do maski
-imbir i cynamon do herbatki
-oleje, które poprawiaj± kr±¿enie np. musztardowy i sezamowy
-æwiczenia

macie jeszcze jakie¶ inne pomys³y? na skórze mrowienia nie czujê po olejach, w³a¶ciwi po niczym i chyba skuteczniejsze by by³o co¶ od wewn±trz
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:12   #82
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
Ej dziewczyny, mam pytanie i mo¿e mi kto¶ doradzi
Jako ¿e w czasie stresu skóra g³owy jest bardzo napiêta to przez to wszystko siê ¶ciska, w³osy wypadaj± albo rosn± s³abe bo nie dociera do nich wystarczaj±ca ilo¶æ sk³adników. Mam wtedy tak, ¿e skóra jst napiêta i mnie swêdzi. Pomy¶la³am wiêc, ¿e powinnam zadbaæ o lepsze kr±¿enie wewnêtrznie jak i zewnêtrznie:
-imbir do maski
-imbir i cynamon do herbatki
-oleje, które poprawiaj± kr±¿enie np. musztardowy i sezamowy
-æwiczenia

macie jeszcze jakie¶ inne pomys³y? na skórze mrowienia nie czujê po olejach, w³a¶ciwi po niczym i chyba skuteczniejsze by by³o co¶ od wewn±trz
Mamy, na blogu anwen by³ specjalny masa¿ g³owy wzd³u¿ miê¶ni pobudzaj±cy kr±¿enie. Zaraz go poszukam.
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:15   #83
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 451
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez nagomiko Poka¿ wiadomo¶æ
moje dzis niezle wygladaja z tylu ale przy zblizeniach widac puch taki ze ola boga
za duzo zelu na zbyt syche wlosy i straszliwie sie meczylam z odgniataniem, myslalam ze mi rece odpadna
Jakie ¶liczne


Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
Ej dziewczyny, mam pytanie i mo¿e mi kto¶ doradzi
Jako ¿e w czasie stresu skóra g³owy jest bardzo napiêta to przez to wszystko siê ¶ciska, w³osy wypadaj± albo rosn± s³abe bo nie dociera do nich wystarczaj±ca ilo¶æ sk³adników. Mam wtedy tak, ¿e skóra jst napiêta i mnie swêdzi. Pomy¶la³am wiêc, ¿e powinnam zadbaæ o lepsze kr±¿enie wewnêtrznie jak i zewnêtrznie:
-imbir do maski
-imbir i cynamon do herbatki
-oleje, które poprawiaj± kr±¿enie np. musztardowy i sezamowy
-æwiczenia

macie jeszcze jakie¶ inne pomys³y? na skórze mrowienia nie czujê po olejach, w³a¶ciwi po niczym i chyba skuteczniejsze by by³o co¶ od wewn±trz
Olejek lawendowy dodany do jakiego¶ oleju i na³o¿ony w ten sposób na skórê g³owy. Olejek lawendowy poprawia ukrwienie
__________________
"Ch³opiec ju¿ nigdy wiêcej nie p³aka³ i nigdy nie zapomnia³ tego, czego siê nauczy³: ¿e kochaæ to niszczyæ i ¿e byæ kochanym to znaczy zostaæ zniszczonym."
"Miasto Ko¶ci"
zagubiona94 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:18   #84
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Mamy, na blogu anwen by³ specjalny masa¿ g³owy wzd³u¿ miê¶ni pobudzaj±cy kr±¿enie. Zaraz go poszukam.
Masa¿ to ja na ca³e cia³o bym chyba musia³a bo po tygodniu stresów mam zakwasy autentycznie, tak miê¶nie siê spinaj± ale s³uszna uwaga, wiem ¿e widzia³am u anwen ten wpis i w³a¶ne chyba bêde t± skórê masowaæ w czasie olejowania
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:23   #85
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 805
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Klaudenc,masa¿ g³owy..Ja mam w domu taki ¶mieszny metalowy przyrz±d do masa¿u,by³ jako grati¶ z jakim¶ kosmetykiem chyba ampu³kami radical..Taki masa¿ poprawia ukrwienie i pobudza cebulki,skóra nie jest takak sucha bo wydziela wiecej sebum.Tak gdzie¶ czyta³am.

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Klaudenc,co¶ takiego mam;
http://www.epinokio.pl/product-pol-1...FSuWtAodOSEATQ
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczê¶cie
Curly81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:26   #86
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
Klaudenc,masa¿ g³owy..Ja mam w domu taki ¶mieszny metalowy przyrz±d do masa¿u,by³ jako grati¶ z jakim¶ kosmetykiem chyba ampu³kami radical..Taki masa¿ poprawia ukrwienie i pobudza cebulki,skóra nie jest takak sucha bo wydziela wiecej sebum.Tak gdzie¶ czyta³am.
Nad jak±¶ wcierk± te¿ my¶lê, ¿eby mieæ co¶ do takiego stosowania na co dzieñ. We funciaku takie metalowe paj±ki kiedys by³y do masowania ale kurka nie kupi³am

w³a¶nie siê pomasowa³am i rzeczywi¶cie skóra robi siê cieplutka.. niestety odkry³am, ¿e pojawi³ siê ³upie¿. a tyle lat go nie by³o. no nie ._.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2014-09-23 o 15:39
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:36   #87
jakisnick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 124
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Nogamiko, jaki czad! Bardzo podoba mi siê Twoja fryzura!

Achtung, achtung.
By³am dzisiaj w Lidlu i nie widzia³am zielonego ¿elu do w³osów. Kto¶ ma jakiekolwiek informacje na ten temat?
jakisnick jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 16:42   #88
StillOli
Raczkowanie
 
Avatar StillOli
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomo¶ci: 30
GG do StillOli
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez nagomiko Poka¿ wiadomo¶æ
moje dzis niezle wygladaja z tylu ale przy zblizeniach widac puch taki ze ola boga
za duzo zelu na zbyt syche wlosy i straszliwie sie meczylam z odgniataniem, myslalam ze mi rece odpadna

o mamo jak tobie sie pieknie wloski uk³adaja u nasady a ja mam na czubku uliznae takie i nie chca sie juz tak krecic
__________________
Mój krawiecki blog http://stilloli.blogspot.com/

Moja pierwsza hybryda: 24.11.2014
Dbam o w³osy - moi ulubieñcy: Od¿ywka do w³osów Hergon II, Joanna z kreatyn±, Faramona Herbal Care Len, Boots Essentials Curl Creme.
StillOli jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:05   #89
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

A propo tych olejków to czy mogê jaki¶ inny ni¿ lawendowy? Nie znosze zapachu lawendy i wola³abym jaki¶ inny, który równie¿ poprawia ukrwienie skóry g³owy. Mo¿e byæ z drzewka herbacianego albo eukaliptusowy?
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:50   #90
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 22 900
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

poleæcie mi jak±¶ od¿ywkê z piêknymi silikonami potrzebuje super-hiper zabezpieczenia
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczaj±c± g³upot±..

Miskaa78 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-04-13 18:22:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.