dziecko i łuszczyca :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-25, 14:31   #1
SalonMagia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13

dziecko i łuszczyca :(


Jakie leczenie możecie polecić dla 6 letniego dziecka ze skórnymi zmianami łuszczycowymi? Dziecko nie daje mi się smarować maściami przepisanymi przez lekarza, mówi, że go pieką posmarowane miejsca i zaraz po posmarowaniu wyciera maść, próbowałam mu tłumaczyć, że to dla jego dobra ale on nie da sobie nic powiedzieć. Może któraś z Was tez ma taki problem, zna jakieś metody które pomagają w takich sytuacjach.
Może powinnam udać się do innego dermatologa, i opowiedzieć o problemie, drugiej strony ten u którego byliśmy to podobno jeden z lepszych w poznaniu?
SalonMagia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:49   #2
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Dot.: dziecko i łuszczyca :(

A jakie maści przepisał lekarz? Wydaje mi się, że to mogą być maści sterydowe, które powodują pieczenie u dziecka? Jeśli tak, to powinnaś natychmiast je odstawić i wybrać się do innego lekarza. Maści sterydowe czasami powodują straszne skutki uboczne, warto dokładnie się zastanowić zanim zdecyduje się na kurację nimi. Oczywiście mogą pomóc ale czy warto ryzykować zdrowiem dziecka?
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 14:43   #3
SalonMagia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: dziecko i łuszczyca :(

Lekarz przepisał Diprosalic oraz Cutivate, najprawdopodobniej zawierają sterydy Czy uważasz, że powinnam zmienić dermatologa?
SalonMagia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 09:38   #4
pau4linka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
Dot.: dziecko i łuszczyca :(

Mam, niestety, trochę doświadczenia z łuszczycą.

Jeżeli maści powodują podrażnienia trzeba je zmienić, bo pewnie są źle dobrane.

Z łuszczycą jest tak że na jednych coś działa super, a na drugich wcale. Jedynym sposobem jest testować wszystko.

Spróbowałabym innego dermatologa. Może popatrzy na sprawę inaczej. Ja, zanim znalazłam tego odpowiedniego odwiedziłam wiele gabinetów. Niestety pani doktor jest już na emeryturze.

A może, jeśli to początek choroby spróbować jakieś słabsze maści. Jeśli w wieku 6 lat poda się dziecku sterydy, to co zrobi jak będzie miało 20 lat? Tej choroby nie da się wyleczyć na stałe, uodparnia się na podawane leki. Potem są tylko mocniejsze i mocniejsze sterydy. A one nie są całkiem obojętne dla zdrowia.

Oprócz maści dobrze jest też zewnętrznie dbać o skórę. Na przykład kąpielami w:
- soli iwonickiej,
- siemieniu lnianym,
- emolientach (np. Oilan czy Oilatum)
- odwarze z pelargonii wonnej (brzmi dziwnie, ale dla mnie okazało się najlepszym lekarstwem)

I wychodzić dużo na słońce. Chociaż wiem, że to też niektórym pomaga, a niektórym szkodzi.
pau4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:16   #5
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Dot.: dziecko i łuszczyca :(

Cytat:
Napisane przez pau4linka Pokaż wiadomość
Jeżeli maści powodują podrażnienia trzeba je zmienić, bo pewnie są źle dobrane.

Spróbowałabym innego dermatologa. Może popatrzy na sprawę inaczej. Ja, zanim znalazłam tego odpowiedniego odwiedziłam wiele gabinetów. Niestety pani doktor jest już na emeryturze.

A może, jeśli to początek choroby spróbować jakieś słabsze maści. Jeśli w wieku 6 lat poda się dziecku sterydy, to co zrobi jak będzie miało 20 lat? Tej choroby nie da się wyleczyć na stałe, uodparnia się na podawane leki. Potem są tylko mocniejsze i mocniejsze sterydy. A one nie są całkiem obojętne dla zdrowia.
Poprzedniczka właściwie trafiła w sedno , usłuchaj jej rad. Od siebie dodam tylko że leczenie dziecka wato zacząć od specjalistycznych dermokosmetyków - to są maści na bazie naturalnych składników i na pewno nie zaszkodzą maluchowi.
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 16:00   #6
SalonMagia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: dziecko i łuszczyca :(

Dziękuję dziewczyny za wasze rady, trochę mi rozjaśniłyście temat
Mogły byście mi jeszcze napisać na jakie naturalne metody leczenia warto zwrócić uwagę - sprawdziłam po forach i jest tego mnóstwo, ciężko się zdecydować...
SalonMagia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 13:55   #7
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Dot.: dziecko i łuszczyca :(

W naturalny sposób możesz się leczyć np. dermokosmetykami. więcej na ten temat znajdziesz na stronce producenta jednej z lepszych maści tego typu: http://drmichaels.com.pl/pl/i/Leczenie-Luszczycy/25 odwiedź także fora łuszczycowe i poczytaj sobie tam.
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.