Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-15, 18:59   #1
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879

Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?


Ale jestem zla

Kupilam na allegro buty od sprzedawcy niby godnego zaufania, 100 % pozytywnych komentarzy. Wplacilam pieniadze, buty dostalam w czwartek, dobrze zapakowane dodatkowo mily gest w postaci paska-gratisu. Buty ladne, wszystko OK, wystawilam pozytywny komentarz---wszystko to przed ich zalozeniem

Wczoraj zalozylam je pierwszy raz i doslownie padlam, kiedy zobaczylam po pol godzinie, ze wierzchnia warstwa zaczyna delikatnie pekac. To nic w porownaniu z tym co z nich zostalo po 4 godzinach--- totalnie sie rozkleily i popekaly
Nie nadaja sie juz do zalozenia, a ja ubralam je jeden raz na kilka godzin, przeszlam w nich zaledwie kilaset metrow i wiekszosc czasu siedzialam.
Jednym slowem: tandeta .
Kosztowaly mnie 50 zl, nieduzo, ale o 50 zl za duzo jak na takie badziewie.

Napisalam do sprzedajacej,ze domagam sie zwrotu pieniedzy, odpisala mi ze nie uzna mi reklamacji bo buty juz zalozylam i ze musialo sie z nimi 'cos stac' skoro sie rozpadly.

Stad mam pytanie do dziewczyn, ktore byly juz w takiej sytuacji, bo to moj pierwszy(mam nadzieje,ze ostatni) raz. Co powinnam zrobic? Zwrocic sie do allegro? Co odpisac sprzedajacej, by to zadzialalo---wiem, ze mam prawo do reklamacji,ale jak to wyegzekwowac ? Posiadam koperte w ktorej otrzymalam buty z data nadania, wiec jest to dowod,ze butow nie mam dluzej niz twierdze.

I niech moj post bedzie tez impulsem, by tysiac razy sie zastanowic zanim kupimy cos na allegro. Nie ma cudow, dziewczyny, cos co jest dobrej jakosci musi kosztowac
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 19:11   #2
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

wspolczuje.... Oto co znalazlam w regulaminie allegro (http://aukcja.onet.pl/country_pages/...57b837d7415a7b)

ARTYKUŁ 12. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ALLEGRO
12.1.Allegro nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie Sprzedających ani za oferowane przez nich na sprzedaż towary i usługi w ramach aukcji.

12.2.
Allegro nie ponosi odpowiedzialności za jakość, bezpieczeństwo lub legalność towarów bądź usług sprzedawanych w ramach aukcji, prawdziwość i rzetelność ich opisu, zdolność Sprzedających do ich sprzedaży oraz wypłacalność Użytkowników składających oferty kupna. Allegro w miarę możliwości stara się weryfikować dane dotyczące towarów i podejmować niezbędne działania w celu wyeliminowania nielegalnych lub niezgodnych z regulaminem działań.

12.3.
Allegro nie ma możliwości nadzoru nad sfinalizowaniem i poprawnością transakcji zawieranych w ramach aukcji.

12.4.
Allegro, jego przedstawiciele oraz pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za jakąkolwiek transakcję zawartą za pomocą Allegro, wliczając w to m.in. wszelkie roszczenia związane z towarami i usługami sprzedawanymi w ramach aukcji, również te dotyczące niezgodności towarów z opisem oraz wysokości ofert cenowych.

Chyba sprzedajacy nie musi zwrocic Ci pieniedzy.... z tego co wiem to tylko dobra wola sprzedawcy czy uwzględni reklamcje ;/
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 19:13   #3
Veiovis
Zakorzenienie
 
Avatar Veiovis
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 4 135
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Dlatego komentarz najlepiej wystawić kiedy już sie czego użyje. Ja jednak rozumiem, ze to mogło sie stać nawet po 2 tygodniach... Najgorsze jest to, ze jak się wystawi negatywa to oni odplacają się tym samym... ;/
Veiovis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 19:48   #4
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Dzieki

Widze,ze jednak mam male szanse na zwrot.

Sprzedawczyni napisala mi,ze to niemozliwe zeby buty tak sie zachowaly bo ' chodza w nich modelki na wybiegach'

A czy ktos wie jak dziala ta nowa funkcja na all---czyli uniewaznianie komentarzy ? Bo moze choc tyle zrobie.
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 20:54   #5
quiatuszek
Raczkowanie
 
Avatar quiatuszek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 429
GG do quiatuszek
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Możesz unieważnić komentarz ale:

- nie masz możliwości wystawienia nowego
- z tego co pamiętam, na unieważnienie muszą się zgodzić obie strony (ale nie daję 100%)

Też kiedyś spotkała mnie podobna sytuacja, dlatego teraz staram się wystawiać komentarz jak już trochę poużywam kupioną rzecz. I zdecydowanie rzadziej kupuję na Allegro.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post14589609 <--- futrzana kamizelka, trencz, torba worek, żabot... NOWY WĄTEK
quiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 21:02   #6
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

takiego czegoś nie ma ..

możesz napisać do allegro i opisać sprawę
bądź zastraszyć sprzedawcę że skierujesz sprawę do allegro

zawsze pomaga
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 23:19   #7
mysiamysia
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiamysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 714
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

naprawde tak po prostu rozlecialy sie totalnie ,bo przeszlas sie w nich?
__________________


"Najlepsza miłość to ta,która budzi duszę...
Pcha nas ku lepszemu...
Rozpala w sercach ogień a w duszy sieje spokój..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=16429349
Atmosphere,Bershka,Stradi varius,Pimkie,Reserved i inne...zapraszam
!14 stycznia dokładka!
!odpisuj u mnie!

mysiamysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-16, 00:48   #8
lillu
Wtajemniczenie
 
Avatar lillu
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: PRIVÉ ENTOURAGE
Wiadomości: 2 672
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

z mojego doświadczenia wiem że allegro ...wyśle jakąś "głupią" odpowiedz i tyle... fakt jest jeden oni nie ponoszą odpowiedzialności za sprzedającego ale jak nie oni to kto


ja miałam raz bardzo nie miła sytuacje ze sprzedającym ...allegro wciąż pisało że oni nie mają wpływu...itp. bardzo mnie to rozłościło więc pisałam do nich dzień w dzień ..no i sprawa się wyjaśniła..sprzedającego zawiesili i oddał mi pieniądze..ale kosztowało mnie to dużo nerwów
__________________
fotografia wykorzystana dzieki uprzejmości ~kalasznikova
http://www.digart.pl/praca/422738/Sl..._portrait.html

VIVA! Akcja dla zwierząt!
http://www.viva.org.pl/index.php?id=strona_glowna



Malum est in necessitate vivere, sed in necessitate vivere necessitas nulla est.
lillu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 06:30   #9
saswati
Raczkowanie
 
Avatar saswati
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 466
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Jakoś mi się nie chce wierzyć, że buty się w jeden dzień obróciły w czynniki pierwsze.
Jak chcesz to męcz allegro, ale oni za to nie ponoszą odpowiedzialności
__________________
27 lipca 2013
saswati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 07:09   #10
Kiciunia21
Zadomowienie
 
Avatar Kiciunia21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 903
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Też jest dla mnie dziwne że buty rozpadły sie po kilku godzinach, to chyba niemożliwe beż względu z jak kiepskiego materiału byłyby wykonane.
A może wkleisz fotki? Z aukcji i twoich butów po noszeniu?
__________________
Czarodziejka

-15




Kiciunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 20:02   #11
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Dziewczyny, dzieki za odzew

Buty naprawde rozkleily mi sie totalnie po kilku godzinachPrzyjrzalam im sie dokladnie i zauwazylam,ze w jednych miejscach byly sklejone a w innych nie, tragiczne wykonanie, jak sklejka Ponadto przy dotknieciu palcem i lekkim przejechaniu nim po wierchniej wartswie, ta warstwa ....odchodzi od buta i brudzi palec
Nigdy wczesniej nie spotkalam sie z taka tandeta

Sprzedawca twierdzi,ze te buty uzywane sa do pokazow mody, chodza w nich modelki i ze sa marki ALDO,ale dla pokazu musial wyciac metki---oczywiscie w to nie uwierzylam przed aukcja,ale buty spodobaly mi sie wizualnie, niezaleznie od marki i dlatego wzielam udzial w aukcji. Liczylam na zwykle, przecietnej jakosc buty---tak na sezon, gora dwa....no coz Ponadto cena Kup Teraz wynosila 999 zl

Sprzedajacy to Ange_Pitou, radze omijac szerokim lukiem, mimo ze ma 100 % pozytywnych komenatrzy ( w tym jeden ode mnie)
http://allegro.pl/show_user.php?uid=4585888

Tutaj jest aukcja:http://allegro.pl/item208803064_aldo...dyn_38_39.html

A tu wklejam zdjecia butow po kilku godzinach uzytkowania :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz 005.jpg (82,2 KB, 184 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz 004.jpg (86,7 KB, 184 załadowań)
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 01:09   #12
korneczka
Zadomowienie
 
Avatar korneczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dwunasty Księżyc
Wiadomości: 1 490
nieaktualne
__________________
" Here are things known,
and there are things unknown,
and in between are the doors"

Edytowane przez korneczka
Czas edycji: 2010-10-24 o 16:58
korneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 06:52   #13
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

przestań wszędzie spamować w sprawie tej reklamacji dziewczyno !!!
a towar zwróć
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 22:33   #14
201701090917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 170
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Dziewczyny, potrzebuję porady.
Ponad miesiąc temu kupiłam torebkę na allegro. Ponosiłam ją około tydzień i wystawiłam komentarz pozytywny . Jednak jakiś czas później w torebce, z boku, puściły szwy, zrobiła się dziura z której wyszła zaszyta końcówka zamka i po prostu się on rozszedł. Torebka nie nadaje się do noszenia.
Napisałam do sprzedawcy i z wielką łaską zgodziła się ona na naprawę torebki, ale tylko pod warunkiem, że pokryję koszty przesyłki. Chyba nie muszę dodawać, że taki biznes to ja mam gdzieś .
W związku z tym mam pytanie: Czy sprzedająca ma rację wymagając ode mnie pokrycia kosztów? Twierdzi, że tak jest w jej regulaminie i w regulaminie allegro. Jej regulaminu nie mogę nigdzie znaleźć, a strona "o mnie" jest nieaktywna . Dodam, że kobieta ma sporo komentarzy i wszystkie pozytywne, starałam się nie kupować u pierwszego lepszego sprzedawcy.

Proszę, poradźcie mi coś, nie wiem jak mam pisać do tej kobiety, bo po wymienieniu dwóch(!!) maili ona już się unosi , a ja jednak wolałabym załatwić to kulturalnie. Więc jeżeli któraś z was ma jakiekolwiek pojęcie na temat reklamacji itp. to będę wdzięczna za pomoc

Edit: Przepraszam, dopiero teraz zauważyłam, że to nie ten dział. Chciałam się podpiąć pod wątek żeby nie zaśmiecać forum, ale jak zwykle mi coś nie wysżło

Edytowane przez 201701090917
Czas edycji: 2011-01-21 o 22:35
201701090917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 23:40   #15
gosiula372
Rozeznanie
 
Avatar gosiula372
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 905
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Towar do reklamacji wysyłasz na swój koszt z opisem sytuacji, uszkodzeń , nastepnie sprzedajacy ja rozpatruje przychylnie badz nie i wtedy zwraca ewentualne koszty wysyłki.
__________________
Było fajnie .............. ale sie skonczyło
gosiula372 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 08:33   #16
201701090917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 170
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Cytat:
Napisane przez gosiula372 Pokaż wiadomość
Towar do reklamacji wysyłasz na swój koszt z opisem sytuacji, uszkodzeń , nastepnie sprzedajacy ja rozpatruje przychylnie badz nie i wtedy zwraca ewentualne koszty wysyłki.
Niestety w mailu zostałam poinformowana, że na pewno pokryję koszt przesyłki w obie strony. Torebka nie była tyle warta żeby dwa razy płacić za przesyłkę więc chyba sobie daruję.

Dzięki za pomoc
201701090917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 12:22   #17
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Cytat:
Napisane przez madzia256 Pokaż wiadomość
Niestety w mailu zostałam poinformowana, że na pewno pokryję koszt przesyłki w obie strony. Torebka nie była tyle warta żeby dwa razy płacić za przesyłkę więc chyba sobie daruję.

Dzięki za pomoc
Kupowałaś od osoby prywatnej czy sklepu?
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 11:52   #18
201701090917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 170
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Od osoby prywatnej.
201701090917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 08:39   #19
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

allegro nic ci nie pomoże. Mnie olali wielokrotnie, Błędem było tak wczesne wystawienie pozytywu. Uczciwy sprzedawca przyjąłby zwrot. jedyne co bym zrobiła to przestrzegała na wszysktich możliwych forach przed tym kupującym. Na przyszłość wystawiaj komentarze jak przetestujesz zakupiony towar
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 12:20   #20
weela
Rozeznanie
 
Avatar weela
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 558
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

A ona wystawia to jako przedsiębiorca (sklep) czy osoba prywatna?

Nie wiem jak to wygląda na allegro, ale zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej art. 4

Towar jest zgodny z umową, jeżeli nadaje się do celu do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju. Twój zatem nie jest zgodny z umową sprzedaży.

art 8 § 1
"Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. (...)"

Dopiero, gdy te dwa pierwsze rozwiązania nie są możliwe, masz prawo domagać się stosownego obniżenia ceny bądź odstąpienia od umowy, jednak pierwszeństwo mają wyżej podane rozwiązania. Aha i w przypadku naprawy bądz wymiany na nowy sprzedający ma obowiązek zwrotu poniesionych kosztów np przesyłki.

---

Edytowane przez weela
Czas edycji: 2011-01-24 o 12:22
weela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 15:47   #21
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Mam problem, kupiłam na allegro "super" legginsy za 50 zł + wysyłka 10zł poleconym, a dostałam chińską szmatę z lycry... (takie najtańsze jakie można sobie wyobrazić) , zupełnie inny material i odcień, inny krój niż na fotce i w opisie, w dodatku z odbarwieniami materiału (jasnymi plamami) na całej powierzchni... Napisałam do sprzedacy grzecznie opisując, że dostałam inny towar niz w opisie, i zaproponowałam zwrot towaru wzamian za zwrot pieniędzy, ale na razie cisza... W komentarzach sprzedawca ma wiele negów za towar niezgodny z opisem, ale tez wiele pozytwów, wiec ja głupia mu zaufałam...

Czy jeśli mi nie odpisze, lub nie bedzie chciał zwrócić kasy to mogę jakoś sie tego odamgać? Czy muszę założyć spór na all ? (wtedy muszę czekać 30 dni, a gdzieś czytałam, ze mam 7 dni na zwrot każdego kupionego towaru, więc nie wiem co robić...- odesłać od razu i czekac na kasę, której mi moze nie zwróci, czy zatrzymać towar do wyjaśnienia?

Czy mogę od razu zgłosić to do pracownika Allegro i jak? To co mi przysłal, to też legginsy , więc niby spełniają funkcję jako towar mimo, że to szmata i co innego niż na aukcji... Ale są też wadliwe (te plamy) więc czy mogę w razie czego zgłosić sprawę na policję jeśli nie przyjmie zwrotu i nie odda kasy?
Poradźcie, bo pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 17:57   #22
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Jesli zakupu dokonałaś od firmy to przysługuje ci mozliwość zwrotu w ciągu 10 dni od daty otrzymania towaru i firma musi rzyjąć zwrot i w terminie 14 dni zwrocic ci pieniądze na konto (bez kosztów wysyłek), a jeśli kupiłaś od "szaraka" czyli kogoś kto nie ma zarejestrowanej firmy i sprzedaje sobie na lewo to nic nie uzyskach bo tacy ludzie mają kupujących w dooopie... i z pewnością ci nie odpisze.
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 19:03   #23
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Kupiłam od firmy, ale i tak nie odpisują... Więc odesłać im w ciemno? Negatyw zarobią na pewno
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 19:27   #24
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Kupiłam od firmy, ale i tak nie odpisują... Więc odesłać im w ciemno? Negatyw zarobią na pewno
Poczekaj na odpowiedz np 2-3 dni ale pisz codziennie maila, a jak nie odpiszą to napisz oświadczenie (w terminie 10 dni od otrzymania paczki) o odstapieniu od umowy zgodnie z prawem polskim (znajdz sobie dokladną ustawe bo mi sie nie chce) i odeślij wtedy na ich adres z którego przyszła paczka. Przeczytaj dokładnie ich zasady odnosnie zrotów (na str. o mnie) zbyś np zle czegoś nie okleiła czy coś a oni ci napiszą ze w regulaminie bylo napisane "nie oklejac itd" a w paczce zawrzyj kopie oświadczenia i nr konta na który maja zrobic przelew w terminie 14 dni i tu tez ustawa!! Zawsze działa A po to jest prawo żeby się do niego stosować
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 19:47   #25
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Poczekaj na odpowiedz np 2-3 dni ale pisz codziennie maila, a jak nie odpiszą to napisz oświadczenie (w terminie 10 dni od otrzymania paczki) o odstapieniu od umowy zgodnie z prawem polskim (znajdz sobie dokladną ustawe bo mi sie nie chce) i odeślij wtedy na ich adres z którego przyszła paczka. Przeczytaj dokładnie ich zasady odnosnie zrotów (na str. o mnie) zbyś np zle czegoś nie okleiła czy coś a oni ci napiszą ze w regulaminie bylo napisane "nie oklejac itd" a w paczce zawrzyj kopie oświadczenia i nr konta na który maja zrobic przelew w terminie 14 dni i tu tez ustawa!! Zawsze działa A po to jest prawo żeby się do niego stosować
dzięki
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 00:00   #26
boguchax
Przyczajenie
 
Avatar boguchax
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Reklamacja na allegro---co powinnam zrobic?

Ja nie czaje czemu ja mam pokrywać koszty przesylki? i oni mi juz za te przesylke nie zamierzają zwrócić ? Daczego mam płacić prawie 20 zł za to że oni popełnili błąd, powinni mi oddac kase + strata za przesylke...
boguchax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.