Jaki profil w liceum wybrać ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-08, 21:41   #31
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Jaki profil w liceum wybrać ?

Cytat:
90 % rzeczy uczymy się w domu
Tak.
Cytat:
ale znacznie łatwiej jest się tego nauczyć, gdy wyniesiemy jakiś zarys tego ze szkoły
Nie.
Cytat:
lepsze liceum daje na pewno większe szanse na rozwój...
Wyplułem przez ciebie herbatę...liceum...możliw ości.
:F
Cytat:
Toż to to samo, tylko inaczej zapisane. To po prostu wybitni matematycy byli
Pewnie tyle w tym prawdy, ile w sztucznych sercach po biotechnologii.

Cytat:
jeżeli chciałam się dostać na medycynę/stomę to musiało mi się chcieć marnować czas na te "bzdury".
W takim wypadku tak, ale to jest grupa ludzi, która ma określony cel i zdaje 2 konkretne trudne przedmioty.
Natomiast z ludzi uczących się wszystkich przedmiotów jak leci, marnując tony czasu - śmiechałem.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 09:18   #32
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Jaki profil w liceum wybrać ?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak "poziom LO" - to nie ma najmniejszego znaczenia.
Nie zgodzę się : JEST coś takiego jak poziom liceum. JEST, bo gdy jesteś wśród bandy tumanów, którzy nie umieją tabliczki mnożenia, a do LO dostali się tylko z powodu wolnych miejsc i przechodzą tylko na zasadzie "prześlizgiwania się jakimś cudem" to ciężko aby nauczyciele przygotowali do czegoś więcej niż zdanie matury.

Nie da się porównać liceum, gdzie stawiają na poziom matury, a liceum gdzie ambicją jest by zdać na te 30 %. Zaraz napiszecie : " uczyć się można wszędzie" - tak samo uważam, lecz gdy poziom jest niski to ciężej jest coś osiągnąć.

Nie powiem - uczą czasami głupot, ale trzeba umieć to racjonalnie wyważyć, LO - liceum ogólnokształcące, masz zdobyć wiedzę ogólną.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 09:21   #33
sylvios
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 123
Dot.: Jaki profil w liceum wybrać ?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się : JEST coś takiego jak poziom liceum. JEST, bo gdy jesteś wśród bandy tumanów, którzy nie umieją tabliczki mnożenia, a do LO dostali się tylko z powodu wolnych miejsc i przechodzą tylko na zasadzie "prześlizgiwania się jakimś cudem" to ciężko aby nauczyciele przygotowali do czegoś więcej niż zdanie matury.

Nie da się porównać liceum, gdzie stawiają na poziom matury, a liceum gdzie ambicją jest by zdać na te 30 %. Zaraz napiszecie : " uczyć się można wszędzie" - tak samo uważam, lecz gdy poziom jest niski to ciężej jest coś osiągnąć.

Nie powiem - uczą czasami głupot, ale trzeba umieć to racjonalnie wyważyć, LO - liceum ogólnokształcące, masz zdobyć wiedzę ogólną.
o tak. popieram
sylvios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 21:09   #34
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Jaki profil w liceum wybrać ?

Cytat:
" uczyć się można wszędzie" - tak samo uważam, lecz gdy poziom jest niski to ciężej jest coś osiągnąć.
Nie.
To tylko LO, nawet matematykę tu można spokojnie samodzielnie przerobić...chociaż w sumie na studiach też.

Cytat:
Nie powiem - uczą czasami głupot, ale trzeba umieć to racjonalnie wyważyć, LO - liceum ogólnokształcące, masz zdobyć wiedzę ogólną.
Co to za wiedza ogólna, która polega na "ZZZ"?
Wiedza ogólna to jest podstawówka i gimnazjum - a nie LO.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 21:40   #35
Hayasakaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Hayasakaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 967
Odp: Dot.: Jaki profil w liceum wybrać ?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Co to za wiedza ogólna, która polega na "ZZZ"?
Wiedza ogólna to jest podstawówka i gimnazjum - a nie LO.
Nie zgadzam sie. Wiedza ogolna to glownie LO, bo dopiero majac 16-19 lat jestes na tyle dojrzaly, aby zainteresowac sie ta wiedza, uznac ja za wartosciowa i wchlonac ja.
__________________

"A może kłamał, bo nie chciał powiedzieć nam prawdy?!"

talia: 68-67-66-65-64-63
Hayasakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:42   #36
Trochofora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Odp: Dot.: Jaki profil w liceum wybrać ?

Też sądzę, że LO to wiedza ogólna. A podstawy tej wiedzy powinny być wyniesione z gimnazjum i podstawówki.

Dobre liceum, wbrew pozorom da pewien zarys, zakres tego, co trzeba umieć i rozumieć na maturę. Ale ile jest takich szkół? Mało. Jedna szkoła ma lepszy poziom fizyki, a druga języka polskiego.

Co do samego pytania autorki. Masz jeszcze czas. Nie denerwuj się. Oceny z gimnazjum zazwyczaj nie pokrywają się z tym co będzie w LO. W gimnazjum miałam 4 z fizyki, teraz- w liceum, ledwo 3. Zastanów się lepiej co lubisz robić, co Cię interesuje i tym się kieruj.
Moim zainteresowaniem jest biologia odkąd pamiętam, dlatego wybrałam bio-chem. Nie żałuję, chociaż miałam kryzys i chciałam iść do klasy humanistycznej, gdzie są rozszerzone języki, które również są moją pasją. Jednak przemyślałam sprawę i po prostu po biologii mam więcej perspektyw, szans.
Trochofora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 16:28   #37
dariamaz00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 26
Dot.: Jaki profil w liceum wybrać ?

...

Edytowane przez dariamaz00
Czas edycji: 2014-06-16 o 17:55 Powód: .
dariamaz00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.