ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-14, 20:15   #1171
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kwas glikolowy a acne derm

Lepiej nie mieszać tych dwóch preparató ze sobą. AD stosuje w te dni, kiedy nie uzywasz peelingu z avonu - oczyswiscie, o ile Twoja skora nie będzie podrazniona...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 22:16   #1172
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie o rezultaty stosowania AD. Sama używam już od ok. 2 tygodni. Owszem, skóra jest gładsza, ale trądzik jak był tak jest dalej, a głównie z nim chcę walczyć Po jakim czasie powinny być widoczne (lub przynajmniej zauważalne) efekty?
Ja miałam gładziutką buzię już po 2 tygodzniach codziennego stosowania AD. ale ja nie miałam trądziku, jedynie szorstką, nieprzyjemną w dotyku buzię i kilka małych krostek.

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Enigma, świetnie, że wszystkie wiadomości zebrałaś w jednym miejscu Pewnie przyda się początkującym
Proszę bardzo


Cytat:
Napisane przez paulinka_vel_paulinka Pokaż wiadomość
oooo bardzo fajny wątek, przydałby się jeszcze taki o Effaklarze K...ale to kiedyś. Dziękuję autorce
Proszę bardzo

Cytat:
Napisane przez pigigel Pokaż wiadomość
Czesc mam pytanko do osob ktore uzywaly Acne Dermu.
Po ilu tygodniach zobaczylisucie poprawę? W jakis stopniu wam pomog i po jakim czasie zakonczyliscie kurację ?

Piszcie swoje spostrzezenia. Pozdrawiam =)
Jak pisałam wcześniej efekt całkowity miałam po ok 2 tygodniach. Ale AD stosuję dalej, ponieważ postanowiłam dogłębnie oczyścić skórę i utrzymać efekt. Jednak jak skończę 3 tubkę (czyli po ok. 3 miesiącach kuracji) zakończę używanie go. I przekonam się jak długo utrzymują się efekty
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 12:13   #1173
renamal
Raczkowanie
 
Avatar renamal
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Mam pytanie dotyczące AD, używam go od niedawna tzn. wczoraj był trzeci dzień .Stosuję go na noc i wczoraj zrobiłam dokładnie tak samo.Rano ćwiczę na steperze ok 40 minut i własnie w trakcie ćwiczeń zauważyłam,że piecze mnie skóra tak jak zaraz po nałożeniu AD i stała się bardzo czerwona, po jakimś czasie wróciło wszystko do normy po ok 20 minutach.Ale wystraszyłam się i już sama nie wiem czy powinnam go zmywać po jkimś czasie? Bardzo proszę o odpowiedź
renamal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 15:32   #1174
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

renamal, to może zmywaj go rano przed ćwiczeniami
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 07:13   #1175
renamal
Raczkowanie
 
Avatar renamal
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Dziękuję
renamal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 09:42   #1176
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

AD nie jest fotouczulajacy, na jakiej podstawie jest wyciagniety ten wniosek skoro jest to kwas, czyli podczas stosowania AD skora staje sie wrazliwsza? czy wyrazenie nie jest fotouczulajacy oznacza ze nie nabawimy sie przez to przebarwien wystawiajac twarz na slonce?
Sorki za takie pyt., ale nie moge tego zrozumiec:p
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 10:39   #1177
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez justa84_ Pokaż wiadomość
AD nie jest fotouczulajacy, na jakiej podstawie jest wyciagniety ten wniosek skoro jest to kwas, czyli podczas stosowania AD skora staje sie wrazliwsza? czy wyrazenie nie jest fotouczulajacy oznacza ze nie nabawimy sie przez to przebarwien wystawiajac twarz na slonce?
Sorki za takie pyt., ale nie moge tego zrozumiec:p
należy przez to raczej rozumieć, że w połączeniu ze słońcem nie spowoduje wysypki i nadwrażliwości na słońce, skutkiem której jest szybsze poparzenie.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 14:55   #1178
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Dzieki Justa po prostu zmylilo mnie to "31) AD nie jest fotouczulający, więc teoretycznie nie powinno być żadnych przebarwien posłonecznych. Ale lepiej dmuchać na zimne i używać filtrów"
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 13:34   #1179
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Witajcie drogie Wizażanki.

Tylko nie krzyczcie, ale ja dopiero od niedawna jestem "oświecona" (mam nadzieje, że już uświadomiona poprzez lekturę Wizażu, wreszcie doprowadzę mordkę do porządku....), i może o tym już było,tylko przeoczyłam. Chciałam zapytać, czy jeśli używam od pewnego czasu toniku aspirynowego, to mogę używać go naprzemiennie z AD?
Przygodę z kwasami dopiero zaczynam, postanowiałm przekonać się najpierw na aspirynce, czy te kwasy to aby na pewno dobry wybór. Nie pamiętam juz kiedy miałam jakąs w miarę ładną skórę, ciągle miałam z nią jakieś problemy. Co prawda od kilku miesięcy jest juz lepiej, ale chciałabym doprowadzić twarz do prawdziwego ładu.
No dobrze, to się trochę wygadałam a teraz wracam do tematu. Więc, zaczęłam troszkę się paćkać tonikiem aspirynkowym i skóra ładnie się po nim zachowuje. Myślę ze następuje lekkie oczyszczanie, bo codziennie coś mi tam wyskoczy, ale goi się w tempie ekspresowym (tonik stosuję na noc, na niego kremik nawilżający, a rano oczywiscie filtry,ale narazie tylko z próbek, bo chciałabym kupic od razu odpowiedni produkt). W każdym razie chciałabym zacząć z acne dermem i tak sobie mysle, czy można by stosowac co drugi dzien AD, naprzemiennie z aspirynką?

pozdrawiam serdecznie
gujana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 17:41   #1180
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
Witajcie drogie Wizażanki.

Tylko nie krzyczcie, ale ja dopiero od niedawna jestem "oświecona" (mam nadzieje, że już uświadomiona poprzez lekturę Wizażu, wreszcie doprowadzę mordkę do porządku....), i może o tym już było,tylko przeoczyłam. Chciałam zapytać, czy jeśli używam od pewnego czasu toniku aspirynowego, to mogę używać go naprzemiennie z AD?
Przygodę z kwasami dopiero zaczynam, postanowiałm przekonać się najpierw na aspirynce, czy te kwasy to aby na pewno dobry wybór. Nie pamiętam juz kiedy miałam jakąs w miarę ładną skórę, ciągle miałam z nią jakieś problemy. Co prawda od kilku miesięcy jest juz lepiej, ale chciałabym doprowadzić twarz do prawdziwego ładu.
No dobrze, to się trochę wygadałam a teraz wracam do tematu. Więc, zaczęłam troszkę się paćkać tonikiem aspirynkowym i skóra ładnie się po nim zachowuje. Myślę ze następuje lekkie oczyszczanie, bo codziennie coś mi tam wyskoczy, ale goi się w tempie ekspresowym (tonik stosuję na noc, na niego kremik nawilżający, a rano oczywiscie filtry,ale narazie tylko z próbek, bo chciałabym kupic od razu odpowiedni produkt). W każdym razie chciałabym zacząć z acne dermem i tak sobie mysle, czy można by stosowac co drugi dzien AD, naprzemiennie z aspirynką?

pozdrawiam serdecznie
No dziewuszki... takie oczywiste pytanie zadałam, ze zadna nie chce podpowiedziec?? pomozcie plis :P ))

pozdrówka
gujana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 19:00   #1181
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

gujano, możesz tak robic jak piszesz. Zobaczysz jak po dłuższym czasie skóra sie zachowuje a jak ją przesuszysz to ponawilżasz sie intensywnie. To delikatne preparaty, więc krzywdy sobie nie zrobisz.
Mogłabys poużywać AD jakiś miesiąc sam. Ładnie wygładza i rozjaśnia skórę. Kombinacji może byc wiele.

Cierpliwość jest wielkim skarbem Pozdrawiam.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 19:14   #1182
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Dziękuję za odpowiedź. Zawsze lepiej spytać, jak się czegoś nie wie.

No i przepraszam za tą moją niecierpliwość... To chyba z radości, ze znalazłam to forum!

pozdrówka
gujana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 19:31   #1183
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Wiesz gujano, po prostu dziewczyny nie zawsze mają czas na śledzenie wszystkich wątków. Czasem nikt Ci nie odpowie albo odpowie za kilka dni. Witam następną szczęśliwą
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 19:41   #1184
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Zawsze lepiej spytać, jak się czegoś nie wie.

No i przepraszam za tą moją niecierpliwość... To chyba z radości, ze znalazłam to forum!

pozdrówka
hej. myślę, że możesz używać obu specyfików na zmianę tak jak piszesz. tylko w tym czasie powinnaś bardzo uważnie obsetwować swoją buzię i przerwać taką kurację jeśli coś złego zacznie się dziać. ale wydaje mi się, że powinno być wszystko ok.
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 17:21   #1185
black hole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Mam pytanie do znających się na rzeczy, czy stosowanie kosmetyków z serii Siarkowa Moc (siarka) może zaszkodzisz przy leczeniu Acne-Dermem?
black hole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 10:28   #1186
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Ogólnie nie za bardzo się znam i forum przeglądam dopiero od niedawna. Zajrzałam już na wątki o Acne Derm. Dużo czytania i przebrnę przez to wszystko zaraz po sesji. Chcę tylko najpierw o coś zapytać. Czy to jest dla każdego? Opiszę Wam moją walkę ze skórą...

Trądzik dopadł mnie w wieku 13 lat. Wtedy stosowałam tylko takie serie młodzieżowe - żele, toniki, kremiki. Oczywiście nic to prawie nie dało :/

Okres liceum to była walka z cerą. Zaczęłam chodzić do dermatologa. Oczywiście początkowo stosowałam same delikatne leki, maści. Potem przepisywane już miałam antybiotyki (żel Differin i inne, ale szczerze już nie pamiętem). Po prostu przez rok stosowałam ich wiele, różnie i zamiennie. Poprawiało to wygląd cery... Ale nadal pojawiały się pryszcze.

Początek studiów to już czas brania Tetracykliny i Diane35. Powiem Wam, że nic mi tak nie pomogło jak właśnie tabletki! Obecnie nadal biorą tabletki anty (Yasmin) i nie narzekam na pryszcze.

W chwili obecnej jestem zadowolona z cery. Bo to co pamiętam z okresu liceum to masakra - stale zaczerwieniona. wulkany i w ogóle :/

Dążę jednak do ideału... A tu dużo mi brakuje... Moja cera wygląda tak:
- jest tłusta (stosuję matujący krem z serii MOC SIARKOWA Barwy i nie świecę się masakrycznie)

- strefa T przetłuszcza się najbardziej

- często pojawiają się na czole i brodzie zaskórniaki

- strefa T jest niestety cała w czarnych kropeczkach Już nie wiem, jak zlikwidować te zatkane pory? Czytałam, że skuteczny jest olejek pichtowy z petroleum, ale jeszcze nie próbowałam...

- na policzkach (szczególnie tak poniżej oczu) widać strasznie rozszerzone pory

- na całej buzi pozostały mi drobne przebarwienia, które jednak widać

- ogólnie nie wychodzę z domu bez podkładu matującego, który trochę ukrywa te niedoskonałości. Zdaję sobie jednak sprawę, że dziurki i tak widać :/

Czy uważacie, że mogłabym rozpocząć kurację Acne? Proszę o radę. Jeśli AD miałoby mi pomóc to na pewno spróbuję. I z tego co już widziałam konieczne są wtedy filtry na dzień... Jeszcze nie mam pojęcia co i jak, ale zapoznam się z tym dokładnie.
Teraz tylko proszę o Wasze zdanie. Czy Acne jest dla mnie?


Nie mogłam wytrzymać Mam sie uczyć, ale musiałam poczytać o tym Acne dokładniej. Myślę, że może mi pomóc... Co prawda napisałyście, że w mniejszym stopniu wpływa na wągry, zaskórniaki, ale to też sprawa indywidualna. Muszę spróbować

Edytowane przez Izaluka
Czas edycji: 2007-02-01 o 11:25 Powód: Już przeczytałam...
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 13:20   #1187
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

dziewczyny, ja sie smaruje od miesiąca Acne Dermem i widze ogólną poprawe w wyglądzie cery, jednak nie smaruje sie filtrami bo poprostu nie stać mnie teraz na nie czy to znaczy że dostane w najbliższym lub dalszym czasie przebarwień??
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 16:20   #1188
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Ogólnie nie za bardzo się znam i forum przeglądam dopiero od niedawna. Zajrzałam już na wątki o Acne Derm. Dużo czytania i przebrnę przez to wszystko zaraz po sesji. Chcę tylko najpierw o coś zapytać. Czy to jest dla każdego?
Dążę jednak do ideału... A tu dużo mi brakuje... Moja cera wygląda tak:
- jest tłusta (stosuję matujący krem z serii MOC SIARKOWA Barwy i nie świecę się masakrycznie)

- strefa T przetłuszcza się najbardziej

- często pojawiają się na czole i brodzie zaskórniaki

- strefa T jest niestety cała w czarnych kropeczkach Już nie wiem, jak zlikwidować te zatkane pory? Czytałam, że skuteczny jest olejek pichtowy z petroleum, ale jeszcze nie próbowałam...

- na policzkach (szczególnie tak poniżej oczu) widać strasznie rozszerzone pory

- na całej buzi pozostały mi drobne przebarwienia, które jednak widać

- ogólnie nie wychodzę z domu bez podkładu matującego, który trochę ukrywa te niedoskonałości. Zdaję sobie jednak sprawę, że dziurki i tak widać :/

Czy uważacie, że mogłabym rozpocząć kurację Acne? Proszę o radę. Jeśli AD miałoby mi pomóc to na pewno spróbuję. I z tego co już widziałam konieczne są wtedy filtry na dzień... Jeszcze nie mam pojęcia co i jak, ale zapoznam się z tym dokładnie.
Teraz tylko proszę o Wasze zdanie. Czy Acne jest dla mnie?


Nie mogłam wytrzymać Mam sie uczyć, ale musiałam poczytać o tym Acne dokładniej. Myślę, że może mi pomóc... Co prawda napisałyście, że w mniejszym stopniu wpływa na wągry, zaskórniaki, ale to też sprawa indywidualna. Muszę spróbować
Acne Derm działa w sposób indywidualny na każdą z nas. Trudno powiedzieć, czy u Ciebie zadziała tak jak tego chcesz, czy słabiej a może wogóle. Może też (choć to zdarza się rzadziej) zaszkodzić. Ale spróbować możesz. Na poczatek smaruj się nim tylko na noc (najlepiej co 2 noc) i uważnie obserwój stan cery. Jeśli nie będzie działo się nic niepokojącego to możesz spokojnie używać dalej. Mam nadzieję, że pomoże i doczekasz się ładnej gładkiej cery

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja sie smaruje od miesiąca Acne Dermem i widze ogólną poprawe w wyglądzie cery, jednak nie smaruje sie filtrami bo poprostu nie stać mnie teraz na nie czy to znaczy że dostane w najbliższym lub dalszym czasie przebarwień??
Raczej nie powinnaś ich dostać. AD nie jest fotouczulający i teoretycznie nie powinno być żadnych przebarwień. Jednak tak jak każdy kwas AD wydelikaca naskórek, a delikatna cieńsza skóra jesta bardziej podatna na różnego rodzaju plamki i przebarwienia. Dla wasnego bezpieczeństwa powinnaś jak najszybciej zacząć używać nawet słabszych filtrów, aby nie zostawiać buzi bez jakiejkolwiek ochrony.
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 16:43   #1189
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

no tak, zastanawiam sie nad tym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8613
lub tym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17340
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 17:20   #1190
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

te kremy nie mają porządnych filtrów, lepiej zastanów się nad tym:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14161
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14162
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 10:46   #1191
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Używałam kiedyć Acne Dermu ale to był koszmar wprost. Na ulotce jest napisane, że może być uczucie swędzenia i pieczenia przez pierwsze 20 minut, ale ja miałam całą czerwoną skóre, placki takie, bolała w dotyku, piekła. Próbowałam używać rzadziej, co drugi dzień, nic się nie zmieniło podrażnienie miałam przez cały czas bardzo silne, odstawiłam. Czy to może być kwestia uczulenia? Podobno to łagodny kwas, odpowiedni do naczynkowej cery nawet Taką samą reakcje mam jak użyje coś z kwasem salicylowym - przez 3 dni palące, czerwone placki na skórze. Czy ja po prostu mam tak wrażliwą cerę i kwasów nie powinnam używać? Przestrzegałam ulotki, żadnego słońca, mieszania z innymi kremami.
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 16:48   #1192
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
Używałam kiedyć Acne Dermu ale to był koszmar wprost. Na ulotce jest napisane, że może być uczucie swędzenia i pieczenia przez pierwsze 20 minut, ale ja miałam całą czerwoną skóre, placki takie, bolała w dotyku, piekła. Próbowałam używać rzadziej, co drugi dzień, nic się nie zmieniło podrażnienie miałam przez cały czas bardzo silne, odstawiłam. Czy to może być kwestia uczulenia? Podobno to łagodny kwas, odpowiedni do naczynkowej cery nawet Taką samą reakcje mam jak użyje coś z kwasem salicylowym - przez 3 dni palące, czerwone placki na skórze. Czy ja po prostu mam tak wrażliwą cerę i kwasów nie powinnam używać? Przestrzegałam ulotki, żadnego słońca, mieszania z innymi kremami.
Myślę, że należysz do tej grupy osób, którym kwasy nie służą. AD to rzeczywiście dosć łagodny kwas i mogą go uzywać osoby z problemami naczynkowymi. Ale widocznie masz tak wrażliwa cerę, że najłagodniejsze kwasy powodują podrażnienie. Powinnaś całkowicie zrezygnować z preparatów z kwasami.
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 18:42   #1193
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

syntagma, może być tak jak napisała enigma. Nawilżałaś się porządnie w czasie stosowania AD? Może na razie wypróbuj Effaclar K. Jeżeli ta łagodność tez tak mocno podrażni, to możliwe, że kwasy nie dla Ciebie.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 21:58   #1194
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Effaclar K czytałam, że zawiera kwas salicylowy a po nim mam taką samą reakcje, używałam np. Dermankel albo jakikolwiek żel do mycia twarzy z kwasem salicylowym w składzie np. Garniera - koszmar

Chyba rzeczywiście kwasy nie dla mnie No nic, dziękuję za odpowiedzi.
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-05, 17:30   #1195
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
Effaclar K czytałam, że zawiera kwas salicylowy a po nim mam taką samą reakcje, używałam np. Dermankel albo jakikolwiek żel do mycia twarzy z kwasem salicylowym w składzie np. Garniera - koszmar

Chyba rzeczywiście kwasy nie dla mnie No nic, dziękuję za odpowiedzi.
jeśli chcesz trochę złuszczyć skórę na buzi to może spróbuj łagodnej maści z mocznikiem. mocznik silnie nawilża i przyspiesza złuszczanie naskórka. są specjalne maści z mocznikiem z serii xerial. tylko maść/krem do twarz musiałby być z niskim stężeniem . poczytaj :
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12526
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4685
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=16953
Może się przyda. A ponieważ te kremy są dość drogie to możesz poprosić dermatologa o receptę na maść robioną w aptece - wychodzi dużo taniej
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 22:21   #1196
mala_misia
Raczkowanie
 
Avatar mala_misia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław=)
Wiadomości: 486
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Ja też zaczynam przygode z kwasami i padlo na AD. Stosuje go prawie 2tyg. Jakis strasznych problemow nie mialam jednak skoras byla jakas taka bez zycia i pojawialy sie na niej grudki i wypryski. AD bardzo ładnie sobie z tym wszystkim poradzil. Cera jest gladka i mila w dotyk,a tak naprawde to dobiero poczatek. Wszystko jest ok gdy stosuje sie go ze slabszymi zelami do mycia twarzy. Ja do tej pory stosowalam Prffecta No Problem-ten rozowy zel z mikrogranulkami-wszystko ok=zero pieczenia itd.
Od dwoch dni stosuje jednak zel 3dni z serii Clerasil i po nalozeniu AD jest po prostu masakra. Skora pali jak poparzona wrzatkiem.
__________________
"Uprzejmość męska: najwytworniejsza forma fałszu."
Julian Tuwim
mala_misia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 07:46   #1197
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

czyli jeszcze raz, bo już się gubię, Acne Derm najlepiej stosować na noc, na twarz oczyszczoną tonikiem? bez żadnych kremów itp? tak? a na dzień mogę kłaść coś nawilżającego? bo obawiam się, że skóra to będzie płatami mi schodziła....
yeah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 09:52   #1198
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
czyli jeszcze raz, bo już się gubię, Acne Derm najlepiej stosować na noc, na twarz oczyszczoną tonikiem? bez żadnych kremów itp? tak? a na dzień mogę kłaść coś nawilżającego? bo obawiam się, że skóra to będzie płatami mi schodziła....
Myślę że lepiej nie ryzykować i nie stosować pod Acne Derm toników.Kremu też nie nakładamy pod Acne Derm.Ja myje buzie żelem i po 15 minutach nakładam skinoren (odpowiednik ad).Rano normalnie kładziesz coś nawilżającego pod filtr. I raczej skóra nie będzie Ci płatami schodzić Najwyżej może się lekko łuszczyć
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 12:23   #1199
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Myślę że lepiej nie ryzykować i nie stosować pod Acne Derm toników.Kremu też nie nakładamy pod Acne Derm.Ja myje buzie żelem i po 15 minutach nakładam skinoren (odpowiednik ad).Rano normalnie kładziesz coś nawilżającego pod filtr. I raczej skóra nie będzie Ci płatami schodzić Najwyżej może się lekko łuszczyć
dziękuję za pomoc
yeah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 13:16   #1200
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

mam ten sam problem... przebarwienia, rozszerzone pory... chcialabym to jakos podleczyc do wiosny, ale uwielbiam sie opalac. jesli w czasie kuracji bede kladla filtr np.30, a pozniej po skonczonej bede sie opalac to mi zaszkodzi? ile czasu po zakonczeniu kuracji mam stosowac wysoki filtr? zawsze? doradzcie zdesperowanej...
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.