Mieszkam na pustyni... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-09, 21:05   #1
just.ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 17

Mieszkam na pustyni...


DOSLOWNIE!!! (Phoenix, Arizona).
Przez caly rok swieci slonce i jest bardzo sucho (7% wilgotnosci powietrza). Dla porownania w Polsce ok.80%.
Jade wkrotce do Polski i zamierzam zakupic duza ilosc kosmetykow, glownie filtrow.
Jestem po 30-tce, mam skore sucha, sciagajaca sie po umyciu, prawdopodobnie troche odwodniona i odtluszczona. No i naczynkowa, niestety. Raczej bez tendencji do alergii. Jasny koloryt.
Od jakis 3 dni czytam nasza Biochemie i nie moge sie od niej oderwac.
Ale wiedze mam zbyt mala...
Dlatego w prostych zolnierskich slowach prosze o pomoc...
Doradzcie mi krem na dzien , z wysokimi filtrami, uwzgledniajac moje specyficzne warunki bytowe!!!
Aha,maluje sie bardzo oszczednie tj, tusz, eyeliner i blyszczyk.
Nie uzywam pudru i podkladu, a moze powinnam? Nie przeszkadza mi swiecenie ani bladosc. Oczywiscie, nie chce wygladac jak blyszczacy z daleka wampir...
Ja pomyslalam o Avene ultra High Protection Emulsion SPF 50, ale ze wzgledow cenowych wolalabym np. Iwostin Krem Ochronny SPF50+.
just.ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 22:18   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mieszkam na pustyni...

Kup [na przykład]:

- filtry to na 100% - bezpieczne dla naczynkiowców, a i dla "suchoskórych" są te które wymieniłaś - Avene i Iwostin - wybierz które wolisz, Iwostin ma opinię bardziej zapychających i świecących, ale mozę byc tak, iz na Twojej suchej skórze ślicznie się wchłonie;

- diroseal od avene na naczynka - koniecznie !!!- masz tu retinaldehyd, ktory działa od razy p/zmarszczkowo. do stosowania na noc.

-coś z wit C na naczynka i wzmacniająco anty-przebarwieniowo- Hydracid C od SVR, redermic LRP, Flavo C albo Active C

- inne "nawadniające" kremy apteczne: Hydrance Optimale legere/riche od Avene, Hydraphase legere/riche od LRP. Xerial 5 od SVR

- do mycia buzi - Rosaliac LRP albo Toleriane RP

- płyn micelarny do zmywania makijażu - Vuchy Purete Thremale, Bioderma Sensibio, Provegol Bebe od svr [to w zasadzie woda dla niemowląt,ale makijaz zmywa no i jest to butla 500 ml!!!]

Ufff, chyba tyle. Jak mi się coś przypomni, to dopiszę!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 06:22   #3
just.ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 17
Dot.: Mieszkam na pustyni...

Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz.
Czy moglabys mi jeszcze podac kolejnosc nakladania tych specyfikow . Domyslam sie, ze Diroseal na noc, ale kiedy ten krem z witamina C i kremy nawilzajace? A moze Diroseal tylko punktowo, chociaz jesli antyzmarszczkowo to na cala buzie chyba...
Aha i jeszcze Wam kochane dziewczyny napisze, ze macie niesamowita wiedze...Zadna z konsultantek w tutejszej Sephorze badz stoiskach Clinique czy Estee Lauder pojecia nie ma np. nie uzywaniu podkladow "gryzacych sie" z Parsolem ze o innych sprawach nie wspomne....
just.ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 06:53   #4
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Mieszkam na pustyni...

Diroseal na zmianę z kremami nawilżającymi na noc (dostosuj częstotliwość nawilżania do swoich potrzeb ), rano pod filtry krem z wit. c. Myślę, że warto kupić puder do ciała Hauschki skoro do tej pory żadnego nie miałaś, świetnie matowi filtry
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 06:57   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Cytat:
Napisane przez just.ka Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz.
Czy moglabys mi jeszcze podac kolejnosc nakladania tych specyfikow . Domyslam sie, ze Diroseal na noc, ale kiedy ten krem z witamina C i kremy nawilzajace? A moze Diroseal tylko punktowo, chociaz jesli antyzmarszczkowo to na cala buzie chyba...
Aha i jeszcze Wam kochane dziewczyny napisze, ze macie niesamowita wiedze...Zadna z konsultantek w tutejszej Sephorze badz stoiskach Clinique czy Estee Lauder pojecia nie ma np. nie uzywaniu podkladow "gryzacych sie" z Parsolem ze o innych sprawach nie wspomne....
Diroseal na noc - to mus. Możesz go stosować co drugi dzień, albo co trzy dni i właśnie w te dni bez dirosealu - któryś z kremów nawilżających. Czyli:

noc 1 - diroseal
noc 2 - krem nawilzajacy
noc 3 - diroseal
noc 4 - krem nawilzajacy

albo [w zaleznosci od reakcji skory na retinalddehyd]
noc 1 - diroseal
noc 2- nawilzacz
noc 3 - nawilzacz
noc 4 - diroseal

Oczywiscie na całą buzię - nawet pod oczy [!!], ale tu cieniutko i ostrożnie, np 1-2X w tyg z początku.

Krem z wit C - rano, na przetartą tonikiem buzię. Odczekujesz 20-30 min i na to filtr. Jeśłi wybierzwsz Active C albo Redermica, to filtr powinien się szybciej wchłaniać, ze względu na silikony zawarte w wymienionych kremach.

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Myślę, że warto kupić puder do ciała Hauschki skoro do tej pory żadnego nie miałaś, świetnie matowi filtry
O, to to Hauschka - i nie martwisz się o mike czy talk w pudrach.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 22:30   #6
just.ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 17
Dot.: Mieszkam na pustyni...

Jejku, jak ja lubie takie precyzyjne wskazowki...
Myslalam tez o jakims zestawie do mikrodermabrazji, czy uwazacie ze warto i jesli tak to prosze o jakis konkretny przyklad...
Aha, ja bardzo lubie zele,mleczka i toniki Ziai lub Bielendy.
Czy one zmywaja filtry czy robi go tylko plyn micearny?
just.ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 22:44   #7
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Mieszkam na pustyni...

wg mnie zestawy do mikrodermabrazji są przereklamowane i nie zawsze warte swojej ceny. zwykle zawierają: mocny peeling mechaniczny, preparat z kwasem - najczęściej glikolowym (a więc już te 2 składniki zestawu odpadają przy Twojej cerze naczynkowej) oraz krem ze zbyt niskimi i często niestabilnymi filtrami. lepiej kupić osobno jakieś kwasy (w Twoim przypadku BHA, PHA lub azelainowy) i krem z porządnymi filtrami, a peeling co najwyżej enzymatyczny.

jeśli chodzi o zmywanie filtrów, to nie tylko micele sobie z nimi radzą - ja używam mleczka do demakijażu, a następnie żelu, takie dwuetapowe oczyszczanie, i ze zmywaniem nie mam żadnego problemu. po myciu tonik.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-11, 05:38   #8
just.ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 17
Dot.: Mieszkam na pustyni...

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
wg mnie zestawy do mikrodermabrazji są przereklamowane i nie zawsze warte swojej ceny. zwykle zawierają: mocny peeling mechaniczny, preparat z kwasem - najczęściej glikolowym (a więc już te 2 składniki zestawu odpadają przy Twojej cerze naczynkowej) oraz krem ze zbyt niskimi i często niestabilnymi filtrami. lepiej kupić osobno jakieś kwasy (w Twoim przypadku BHA, PHA lub azelainowy) i krem z porządnymi filtrami, a peeling co najwyżej enzymatyczny.

jeśli chodzi o zmywanie filtrów, to nie tylko micele sobie z nimi radzą - ja używam mleczka do demakijażu, a następnie żelu, takie dwuetapowe oczyszczanie, i ze zmywaniem nie mam żadnego problemu. po myciu tonik.
O, to super, ze moge uzywac zwyklych zmywaczy.
Wzielam sobie do serca te wszystkie uwagi i, poniewaz wyjezdzam na dluzej' musze zrobic sobie zapasik tych wszystkich kosmetykow. A to, jak wiadomo, wiaze sie z kasa.
Jeszcze raz dziekuje Wam Wszystkim. Klade sie spac duzo spokojniejsza i madrzejsza. I pomyslec, ze ja tutaj uzywalam zwyklego kremu z SPF 30 i bylam z siebie dumna... O slodka niewiedzo...
just.ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.