Paniczny lęk przed niechcianą ciążą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-02, 21:59   #1
Khameleoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10

Paniczny lęk przed niechcianą ciążą


Cześć, przychodzę do was z problemem, z którym niestety nie mogę sobie poradzić. Mam 19lat, no juz zaraz 20, z obecnym chłopakiem jestem prawie od trzech lat. Jest to mój pierwszy facet, ja też jestem jego pierwszą dziewczyną. Dogadujemy się ze sobą bardzo dobrze, nie mamy przed sobą żadnych tajemnic. Pierwszy raz uprawialiśmy seks dwa lata temu i od tego momentu zrobiliśmy to, hm no żeby nie skłamać raczej nie więcej niż dziesięć razy. Głównym powodem tego jest mój wręcz paniczny lęk przed ciążą. Pomimo zastosowanego zabezpieczenia (prezerwatywa + uprawianie seksu tylko w dni niepłodne, nawet w okres...) jestem w stanie wmówić sobie ŻE NO NA PEWNO JESTEM W CIĄŻY, OKRES SPÓŹNIA MI SIĘ DWA DNI-TO NA PEWNO CIĄŻA!!! W trakcie samego stosunku kilka razy przerywam i pytam się go czy na pewno z prezerwatywą ok, chyba nie muszę mówić jak to działa na niego i całą atmosferę. Rzadko kiedy mamy okazję to zrobić, a jak już mamy to zazwyczaj nie możemy bo jedyny okres jaki sobie wyznaczyłam do uprawiania seksu to okres, dwa dni po okresie i pięć dni przed, żeby mieć maksimum pewności, a i tak często mam wątpliwości a no bo przecież mógł się dotknąć i przenieść na prezerwatywę. Nawet nie pozwalam mu na seks oralny po tym jak ja zrobiłam mu dobrze ustami, bo przecież w trakcie całowania się sprytne plemniki mogły się zagnieżdzić i czyhać na odpowiedni moment do zapłodnienia mnie :/ ja wiem ze to wszystko jest cholernie głupie i dziecinne, ale niestety nie mogę się przełamać. Paraliżuje mnie na myśl o ciąży. Mój chłopak powoli zaczyna mieć tego dość no i niestety przyznam że nie dziwię mu się. Sugeruje mi tabletki antykoncepcyjne, ale po pierwsze szkoda mi zdrowia, a po drugie dla mnie to i tak będzie za mało bo przecież (powiem może niezbyt elegancko) nie włożę niezabezpieczonego mechanicznie penisa do pochwy. Proszę o rady...i może przemówienie mi do rozsądku
Khameleoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 22:11   #2
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Widocznie jeszcze nie jestes emocjonalnie na to gotowa i tyle. Sa metody aby w ciaze nie zajsc i mozna je z sukcesem stosowac. A jesli seks kosztuje Cie tyle nerwow no to..nie ma skuteczniejszej metody od abstynencji..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 00:42   #3
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 31 783
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Dokładnie tak, najlepsza metoda to szklanka wody, nie przed, nie po, nie w trakcie, ale zamiast
A jeśli to nie możliwe, to zmiana partnera na stałego, dojrzałego emocjonalnie i odpowiedzialnego jak i reprezentowanie powyższych cech.
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 02:11   #4
MaritzaRamos
Raczkowanie
 
Avatar MaritzaRamos
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Jedyne, co Ci mogę polecić, to tabletki, krążek dopochwowy lub plastry antykoncepcyjne. Te dwie ostatnie opcje są "zdrowsze" od tabletek, bo mają mniejsze stężenie hormonów i są równie skuteczne, jak tabletki, a nawet bardziej, bo nie ma ryzyka z biegunką lub wymiotami (przynajmniej tak twierdzi moja ginekolog).

I przestań wierzyć w to, że w ciążę można zajść poprzez "przeniesienie" odrobiny spermy, masz już 19 lat. Do zapłodnienia potrzeba bardzo dużej ilości spermy wystrzelonej z prędkością prawie 50 km/h w pochwie

Jeśli będziesz poprawnie stosować antykoncepcję hormonalną, to niemalże nie ma szans na ciążę, poczytaj sobie, jak działają tabletki anty i na ilu płaszczyznach uniemożliwiają zapłodnienie.

Albo odpuść sobie seks, jeśli jest to dla Ciebie aż tak stresujące. Ja też miałam takie paranoje, gdy zaczęłam uprawiać seks, ale potem mi przeszło, a szczególnie odkąd zaczęłam brać tabletki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MaritzaRamos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 08:19   #5
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Odpuść sobie seks bo nie dojrzałaś do niego.

P.S. Uprawiając seks w czasie okresu można zajść w ciążę. (Pod warunkiem, że nie ma prezerwatywy)
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 15:33   #6
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 31 783
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Cytat:
Napisane przez MaritzaRamos Pokaż wiadomość
I przestań wierzyć w to, że w ciążę można zajść poprzez "przeniesienie" odrobiny spermy, masz już 19 lat. Do zapłodnienia potrzeba bardzo dużej ilości spermy wystrzelonej z prędkością prawie 50 km/h w pochwie
Każdy ginekolog zna przynajmniej jeden przypadek ciężarnej dziewicy, więc niestety ale to nie bajki.
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 16:58   #7
Khameleoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Wiem o tym, dlatego napisałam że niezależnie od dnia cyklu używam prezerwatyw nie potrzebuje zwracania uwagi

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Dobrze, ale w takim razie skoro nie jestem jeszcze gotowa na seks to kiedy rozpoznać ze będę? :| co jeżeli nigdy się nie przełamię? Jest to jednak ważny element związku, ale nie odczuwam potrzeby jego uprawiania,(mam na myśli seks pochwowy, inne aktywności seksualne jak najbardziej)nie sprawia mi niestety przyjemności, jedynie co czuję to penisa w środku i ... Tyle.
Khameleoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-03, 17:03   #8
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

[1=fcd2e403d74287f117e7a50 6dac96c8726e1bb0f_6088977 2e2e8a;65971066]Każdy ginekolog zna przynajmniej jeden przypadek ciężarnej dziewicy, więc niestety ale to nie bajki.[/QUOTE]

I każdy widział jednorożca

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Khameleoo Pokaż wiadomość
Wiem o tym, dlatego napisałam że niezależnie od dnia cyklu używam prezerwatyw nie potrzebuje zwracania uwagi

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Dobrze, ale w takim razie skoro nie jestem jeszcze gotowa na seks to kiedy rozpoznać ze będę? :| co jeżeli nigdy się nie przełamię? Jest to jednak ważny element związku, ale nie odczuwam potrzeby jego uprawiania,(mam na myśli seks pochwowy, inne aktywności seksualne jak najbardziej)nie sprawia mi niestety przyjemności, jedynie co czuję to penisa w środku i ... Tyle.
A co chciałaś czuć? Rękę czy nogę? ;-)

Orgazm z automatu u kobiet nie występuje.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 17:13   #9
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Cytat:
Napisane przez Khameleoo Pokaż wiadomość
Wiem o tym, dlatego napisałam że niezależnie od dnia cyklu używam prezerwatyw nie potrzebuje zwracania uwagi
---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Dobrze, ale w takim razie skoro nie jestem jeszcze gotowa na seks to kiedy rozpoznać ze będę? :| co jeżeli nigdy się nie przełamię? Jest to jednak ważny element związku, ale nie odczuwam potrzeby jego uprawiania,(mam na myśli seks pochwowy, inne aktywności seksualne jak najbardziej)nie sprawia mi niestety przyjemności, jedynie co czuję to penisa w środku i ... Tyle.
Łejt e sekend... Napisałaś post na forum publicznym, post z którego wieje niedojrzałością i niewiedzą (podkreślasz odbywanie stosunków w poszczególnych dniach cyklu zwłaszcza podczas okresu). Jak najbardziej miałam prawo napisać taką uwagę + zrobiłam to w sposób kulturalny.

Kiedy nie będzie miała takich rozkim jak w pierwszym poście.
Ja na początku też tak miałam, w sumie mam do teraz bo sam penis w pochwie mnie nie rusza, ALE odkryłam wiele innych rzeczy, popróbowałam czegoś innego etc etc.
Seks nie daje od razu fajerwerków (generalnie) ważne jest odkrycie siebie, partnera.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 17:13   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Cytat:
Napisane przez Khameleoo Pokaż wiadomość
Dobrze, ale w takim razie skoro nie jestem jeszcze gotowa na seks to kiedy rozpoznać ze będę? :| co jeżeli nigdy się nie przełamię? Jest to jednak ważny element związku, ale nie odczuwam potrzeby jego uprawiania,(mam na myśli seks pochwowy, inne aktywności seksualne jak najbardziej)nie sprawia mi niestety przyjemności, jedynie co czuję to penisa w środku i ... Tyle.
Jeśli paniczny lęk przed niechcianą ciążą ci nie przejdzie, to czas udać się do psychiatry.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 17:23   #11
Khameleoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Nie, nie rękę ani nogę, doprawdy zabawne. Po prostu seks pochwowy nie sprawia mi żadnej przyjemności, a chyba powinien? Nie wiem, nie mam doświadczenia. Podczas współżycia czekam tylko aż skończy, a jak już zacznie mnie obcierać to mówię mu po prostu żeby skończył... No żałosne i wiem ze frustrujące dla niego

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Przepraszam bardzo ale gdzie wykazałam się niewiedza w moim poście? Wymieniłam dni, podczas których prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w oparciu o obserwacje śluzu i prowadzenia kalendarza jest najmniejsze. Niedojrzałość-ok, może i nie dojrzałam do seksu, młoda jestem, ale zarzuty co do mojej niewiedzy sądzę że są trochę zbyt szybko postawione
Khameleoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-03, 17:27   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Cytat:
Napisane przez Khameleoo Pokaż wiadomość
Przepraszam bardzo ale gdzie wykazałam się niewiedza w moim poście? Wymieniłam dni, podczas których prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w oparciu o obserwacje śluzu i prowadzenia kalendarza jest najmniejsze. Niedojrzałość-ok, może i nie dojrzałam do seksu, młoda jestem, ale zarzuty co do mojej niewiedzy sądzę że są trochę zbyt szybko postawione
Serio pytasz?
Cytat:
Nawet nie pozwalam mu na seks oralny po tym jak ja zrobiłam mu dobrze ustami, bo przecież w trakcie całowania się sprytne plemniki mogły się zagnieżdzić i czyhać na odpowiedni moment do zapłodnienia mnie
Oraz to, że tabletki wydają ci się nieskuteczne, a kondomy działają na ciebie tylko w dni, które zakwalifikowałaś do niepłodnych
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 17:27   #13
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Ciekawe ile znasz tych kalendarzykowych dzieci.
A sluz typowo płodny moźe nie wystąpić lub przy małej ilości być niezauważony.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 17:33   #14
Khameleoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Przykład z seksem oralnym przytoczyłam dla zobrazowania mojej sytuacji psychicznej w kwestii współżycia, ja W TEORII dobrze wszystko wiem ze to niemożliwe, ale nie potrafię przestać pisać czarnych scenariuszy. Dlatego zwróciłam się o pomoc do osób, które możliwe ze kiedyś też były w podobnej sytuacji, albo wykażą się chociaż odrobina zrozumienia, nie potrzebuje szydzenia ze mnie
Khameleoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 17:34   #15
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Cytat:
Napisane przez Khameleoo Pokaż wiadomość
Przykład z seksem oralnym przytoczyłam dla zobrazowania mojej sytuacji psychicznej w kwestii współżycia, ja W TEORII dobrze wszystko wiem ze to niemożliwe, ale nie potrafię przestać pisać czarnych scenariuszy. Dlatego zwróciłam się o pomoc do osób, które możliwe ze kiedyś też były w podobnej sytuacji, albo wykażą się chociaż odrobina zrozumienia, nie potrzebuje szydzenia ze mnie
To w takim razie idź do psychiatry. To nie jest wyszydzanie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 17:44   #16
Khameleoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

A co do prezerwatyw nie sądzę żeby działały tylko w dni niepłodne, nigdzie czegoś takiego nie napisałam, więc proszę nie dopinać swoich domysłów do moich wypowiedzi. Po prostu jeśli prezerwatywa się zsunie czy pęknie to lepiej żeby zdarzyło się to w trakcie dni niepłodnych niż płodnych.
Khameleoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 18:46   #17
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Cytat:
Napisane przez Khameleoo Pokaż wiadomość
A co do prezerwatyw nie sądzę żeby działały tylko w dni niepłodne, nigdzie czegoś takiego nie napisałam, więc proszę nie dopinać swoich domysłów do moich wypowiedzi. Po prostu jeśli prezerwatywa się zsunie czy pęknie to lepiej żeby zdarzyło się to w trakcie dni niepłodnych niż płodnych.
Od jak dawna prowadzisz obserwacje cyklu? Śluz, temperatura, stan szyjki?


Cytat:
prowadzenia kalendarza
Prowadzenie kalendarzyka jest okej, jeśli chcesz określić kiedy owulacja miała miejsce. Działa to wstecz, ale nie do przodu.

Nikt z Ciebie nie szydzi, każdy chce Ci uświadomić że masz problem z którym specjalista może Ci pomóc więc się nie oburzaj bo nie masz o co
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 18:34   #18
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Paniczny lęk przed niechcianą ciążą

Ale podczas okresu również możesz zajść w ciążę...

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Mam pelno znajomych którzy kochali się i "zabezpieczali" metoda kalendarzykowa... I co? I teraz wrzucaja na fejsa zdjęcia swoich dzieci.
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-04 19:34:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.