Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-18, 12:55   #1
Jul3nkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1

Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .


Witam wszystkich mam nadzieję że mi doradzicie otóż od tygodnia zażywam tabletki antykoncepcyjne Diane 35 ale nie byłam u ginekologa i nie przepisał on mi ich osobiście . Troche naczytałam się na temat tego produktu i boję się ze mogą być źle dobrane do organizmu. cóż mam zamiar zapisac się jednak na wizyte tylko zastanawiam się czy jeśli lekarz potwierdzi moje obawy i przepisze mi inne to czy nie rozreguluje sobie hormonów. i zastanawiam się czy wgl je brać. bo nie chce przytyć moja najwiekszą zaletą jest zgrabność sylwetki natomiast mam dośc mocny trądzik do tego jeszcze wysypuję mnie na plecach z bólem to znoszę..włosy musze myć co drugi dzień - koniecznie ! a chciałabym mieć gładką cere.
ten problem występuje już od kilku lat.
Jul3nkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 12:57   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .

Cytat:
Napisane przez Jul3nkaaa Pokaż wiadomość
Witam wszystkich mam nadzieję że mi doradzicie otóż od tygodnia zażywam tabletki antykoncepcyjne Diane 35 ale nie byłam u ginekologa i nie przepisał on mi ich osobiście . Troche naczytałam się na temat tego produktu i boję się ze mogą być źle dobrane do organizmu. cóż mam zamiar zapisac się jednak na wizyte tylko zastanawiam się czy jeśli lekarz potwierdzi moje obawy i przepisze mi inne to czy nie rozreguluje sobie hormonów. i zastanawiam się czy wgl je brać. bo nie chce przytyć moja najwiekszą zaletą jest zgrabność sylwetki natomiast mam dośc mocny trądzik do tego jeszcze wysypuję mnie na plecach z bólem to znoszę..włosy musze myć co drugi dzień - koniecznie ! a chciałabym mieć gładką cere.
ten problem występuje już od kilku lat.
to skad wzielas tabletki skoro nie bylas u ginekologa? dermatolog?
Rozregulowac sobie hormony to mozesz biorac je bez konsultacji z lekarzem!
Idz do ginekologa i zrob badania a nie sie wyglupiasz...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:22   #3
xxxmrsxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 52
Dot.: Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .

Ja tez uwazam ze w tym wypadku pierwsze co powinnas isc do ginekologa i z nim wszystko uzgodnic. Tabletki brane bez nadzoru gin-a moga byc serio dla Ciebie niebezpieczne i rozregulowac ci cala gospodarke hormonalna. A i zastanow sie nad powodami dlaczego je chcesz brac tak w 100% jesli sie zdecydujesz ze na bank to idz do ginekologa , zrob badania , dobierz dobre tabletki i problem z glowy
xxxmrsxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 14:31   #4
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .

Jejku jak można brać hormony bez konsultacji z ginekologiem. Idź kochana do lekarza, poproś, a nawet zażądaj skierowań na odpowiednie badania, bo mogłaś sobie narobić właśnie takim braniem hormonów bez konsultacji. Jeśli poziom hormonów i inne wyniki będą ok to przy nich zostaniesz, a jeśli nie to lekarz wypisze Ci inne.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 15:06   #5
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .

Zgadzam się z dziewczynami. Idź do lekarza, a z tym przytyciem, to sie nie martw. Moja ginekolog powiedziała, że tabletki nie tyle co powoduja tycie, ale zwiekszaja apetyt i także jest to sprawa indywidualna. Ja w ogole nie przytyłam, tylko piersi mi urosły
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 17:07   #6
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .

kto ci leki przepisał? to sa twoje 1??
ja bralam bez konsultacji z lekarzem bo mam apteke gdzie jestem stalym klientem i dostalawam bez recepty ale bralam je rok wiec nie musiala chodzic do lekarza..
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 18:21   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
kto ci leki przepisał? to sa twoje 1??
ja bralam bez konsultacji z lekarzem bo mam apteke gdzie jestem stalym klientem i dostalawam bez recepty ale bralam je rok wiec nie musiala chodzic do lekarza..
przyznam, że nie rozumiem wytłumaczenia nie pójścia do lekarza...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 19:41   #8
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .

chodzi o to ze lekarz mi je przepisał i musialam chodzic tylko po recepty za ktore placilam dodatkowo, wiec po pewnym czasie odpuscilam sobie czekanie po 4 godz w kolejce po recepte i kupowałam bez recepty. mimo wszytsko kiedy trzebabylo to do lekarza chodzilam

moze faktycznie wczensiejszego posta troche niezrozumiale nabazgrałam;]
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 10:07   #9
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .

rozregulowac sobie mozesz organizm po pierwsze biorac tabletki bez konsultacji z lekarzem, druga rzecz to to, że mozesz to jeszcze bardziej popsuc przez Diane...nie ukrywajmy bo to co sie dzieje po odstawieniu i podczas brania to po prostu masakra...i pewnie wiele dziewczyn sie ze mna w tym temacie zgodzi...ponad to biorac pod uwage ze masz duzy trądzik na buźce i plecach...i przetluszczajace sie wlosy...to uwierz mi Farmakologia jest tak rozwinięta w dzisiejszych czasach ze na pewno znalazlabys dla siebie cos co nie byloby z hormonami powiazane...i nie szkodzilo by Ci...jesli chcesz bractabletki od tak sobie to sie zastanow bardziej nad tym..moze jakas kuracja antybiotykowa Ci pomoze..ale jesli chcesz brc rowniez dlatego zeby sie zabezpieczyc to, prosze zrob konieczne badania...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"

Edytowane przez chilligirl
Czas edycji: 2008-08-19 o 10:43
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 14:23   #10
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .

chwila. diane35 jest głównie lekiem hormonalnym w dalszej kolejności ma działanie anty. ma ładnie wpływać na cerę. mnie osobiście cera się już po paru dniach zaczęła poprawiać, ale bardzo źle się czułam po nich i przytyłam!
a Ty, Julka masz jakieś efekty uboczne? bo tak na starcie to się nie bój, że sobie rozregulujesz, bo gin też dobiera tabletki na chybił trafił.
ciekawi mnie jednak skąd masz tabletki ;>
biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 20:53   #11
urszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz ominełam wizyte u ginekologa .

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
chwila. diane35 jest głównie lekiem hormonalnym w dalszej kolejności ma działanie anty. ma ładnie wpływać na cerę. mnie osobiście cera się już po paru dniach zaczęła poprawiać, ale bardzo źle się czułam po nich i przytyłam!
a Ty, Julka masz jakieś efekty uboczne? bo tak na starcie to się nie bój, że sobie rozregulujesz, bo gin też dobiera tabletki na chybił trafił.
ciekawi mnie jednak skąd masz tabletki ;>

Nie dla każdego jest dobre to samo.
Lekarz bardziej się orientuje jakie tabletki ma dobrać dla danej osoby. Nawet jak dobiera bez badań to lepiej to zrobi, niż ktoś, kto nie ma o tym pojęcia!
(PS. co nie znaczy, że powinien dobierać bez badań)
Biorąc tabletki na własną rękę MOŻNA sobie rozregulować hormony!
urszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.