Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-14, 15:05   #691
imy
Zadomowienie
 
Avatar imy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: małopolska/ Łódź
Wiadomości: 1 491
Mały piesek

Cześć
Chciała bym kupić małego pieska. Najlepiej lubiącego dzieci. Może polecacie jakieś rasy?
__________________
http://kurmanuel.blogspot.com
blog kulinarny- zapraszam
Koktajl awokado
Zupa krem z dyni
Kurczak curry z ananasem i kukurydzą












imy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 16:59   #692
joooan
Raczkowanie
 
Avatar joooan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 79
Dot.: Mały piesek

shih tzu uwielbia dzieci i nie jest zbyt duży .... ja polecam
joooan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 21:36   #693
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez joooan Pokaż wiadomość
shih tzu uwielbia dzieci i nie jest zbyt duży .... ja polecam
może Cocker spaniel angielski
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 17:45   #694
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez anetak Pokaż wiadomość
może Cocker spaniel angielski

Ja wiem, czy to takie małe Zdecydowanie bym go nie poleciła jako małego psa, bo on mały nie jest, średni tak, mały nie.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 20:05   #695
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Mały piesek

ciłałe Taki mały, że ci sie w kubeczku zmieści

A ja mam charta angielskiego, ale taki sam tylko mniejszy jest chart włoski ale te pieski mogą ci sie nie spodobać Ale dla dzieci wydają mi sie idealne, one są takie wierne i cichutkie, w ogole sie zachowują troche jak kotki:P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chiuaua.jpg (25,7 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia Obraz 166.jpg (47,8 KB, 35 załadowań)
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 10:16   #696
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Mały piesek

ciułała dla dzieci? w życiu, cocker spaniela też bym nie polecała,ale ze względu na to,że ktoś popsuł tą rasę i często zdarzają się osobniki agresywne zwłaszcza złote, jak ma być to pies z rodowodem to mogę polecić fajną rasę, zresztą często biorącą udział w spotkaniach z dziećmi, ale to na prv, bo nie chce by pseudohodowcy rozpowszechnili te pieski, na szczęście na razie nie ma na nie mody
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:18   #697
xxxwitchyouxxx
Rozeznanie
 
Avatar xxxwitchyouxxx
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 928
Dot.: Mały piesek

Ja polecam Yorka. Jest mały,lubi dzieci...i kocha się bawić
__________________
26.08.2006 wtedy wszystko się zaczęło....
Kocham!

PRAWKO ZDANE(20.01.10)!!!
xxxwitchyouxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 15:04   #698
mimochodem
Raczkowanie
 
Avatar mimochodem
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 422
Dot.: Mały piesek

Wszystko zalezy od wieku dziecka. I od tego czy pies bedzie mialz nim kontakt codziennie czy tylko raz na jakis czas.
__________________
walka ze zbędnymi centymetrami

talia: 64->60
biodra: 90->85
udo: 52->49


mimochodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 16:26   #699
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez milkanika Pokaż wiadomość
ciułała dla dzieci? w życiu, cocker spaniela też bym nie polecała,ale ze względu na to,że ktoś popsuł tą rasę i często zdarzają się osobniki agresywne zwłaszcza złote, jak ma być to pies z rodowodem to mogę polecić fajną rasę, zresztą często biorącą udział w spotkaniach z dziećmi, ale to na prv, bo nie chce by pseudohodowcy rozpowszechnili te pieski, na szczęście na razie nie ma na nie mody
chyba mówimy o pieskach rasowych rasowe spaniele nie sa agresywne
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 23:09   #700
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Mały piesek

oj nie powiedziałabym, bo ten złoty cocker spaniel to nie jest do końca takim pewnym psem,a ta rasa to nie wiem czy dla dzieci się nadaje, zresztą skądś musiały być te agresywne psy, no i mówimy o psie dla dzieci, czyli przewidywalnym i dość łagodnym i prędzej bym poleciła berneńczyka niż cockera
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 10:28   #701
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez milkanika Pokaż wiadomość
oj nie powiedziałabym, bo ten złoty cocker spaniel to nie jest do końca takim pewnym psem,a ta rasa to nie wiem czy dla dzieci się nadaje, zresztą skądś musiały być te agresywne psy, no i mówimy o psie dla dzieci, czyli przewidywalnym i dość łagodnym i prędzej bym poleciła berneńczyka niż cockera
nie zgadzam sie z Tobą, i cały czas mówimy o pisie rasowym gdzie psy agresywne nie sa rozmnażane, mysle że nawet berneńczyk i pies każdej rasy bez prawidłowej socjalizacji też może być agresywny,

Edytowane przez anetak
Czas edycji: 2009-05-17 o 15:03
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-17, 21:52   #702
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Mały piesek

ale my mówimy o predyspozycjach rasy, bo patrząc takim torem to i stafika by można było polecić, bo prawidłowo socjalizowany może być naprawdę dobrym psem,tylko ciężko o takiego jak ktoś się nie zna, zresztą lepiej nie eksperymentować, a psy z pseudo wywodzą się z tych rasowych, a ta linia agresywnych złotych to była sprowadzana przez hodowcą, który wolał eksterier a nie behawior, więc jak dla mnie to ciężko trafić na łatwego cockera, są takie,ale co gdy się akurat nie trafi? sądze że jest dużo łatwiejszych w ułożeniu i bardziej nadających się dla dzieci raspsów, każdy ma prawo do własnego zdania, a moda na tą rase, psuje ją
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 08:40   #703
imy
Zadomowienie
 
Avatar imy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: małopolska/ Łódź
Wiadomości: 1 491
Dot.: Mały piesek

Dziecko ma 11 lat i kontakt pies miał by z nim codziennie przez dłuższy czas :PP
__________________
http://kurmanuel.blogspot.com
blog kulinarny- zapraszam
Koktajl awokado
Zupa krem z dyni
Kurczak curry z ananasem i kukurydzą












imy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 09:53   #704
muuffinka
Raczkowanie
 
Avatar muuffinka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin ♥
Wiadomości: 344
Dot.: Mały piesek

zdecydowanie york
__________________
Cele na 2012:
1. dieta
2. koniec z marnowaniem czasu, na rzeczy które nie mają sensu
3. dostanę się na medycynę !!!!
muuffinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 19:19   #705
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: Mały piesek

Aby piesek polubił dzieci, będziesz musiała odpowiednio przeszkolić zarówno pieska jak i dziecko
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 21:44   #706
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez jiggy11 Pokaż wiadomość
Aby piesek polubił dzieci, będziesz musiała odpowiednio przeszkolić zarówno pieska jak i dziecko

klask i:


Z każdego psa da się zrobić agresora i każdego psa można nauczyć przyjaznego nastawienia dla dzieci Moja kundelko-spanielka dzieci uwielbia i mogą z nią robić co chcą, w szczególności moja 3 letnia kuzynka (rówieśniczki ), która może jej grzebać w misce podczas jedzenia... Oczywiście jak ja nie widzę, bo ja nie pozwalam, ale ciotka niestety ją tego uczy Z kolei mam jeszcze 100% kundelkę, która dzieci nie znosi, jesteśmy w trakcie neutralizowania alergii na dzieci :|, ktoś musiał ją ładnie potraktować, a wyleciała na ulicę prawie na pewno z powodu dziecka, dorosłego nie ugryzie, a na tą 3 letnią kuzynkę rzuciła się na dzień dobry z zębami... Teraz tylko warczy, więc jak na tego uparciucha to niezły postęp przez miesiąc... Jeszcze pół roku i się będą bawić
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 10:16   #707
renekmgb
Raczkowanie
 
Avatar renekmgb
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 390
Dot.: Mały piesek

Ja Yorka nie polecam. Sama mam 2 i oba nie lubią dzieci. Kiedy jakaś znajoma lub ktoś z rodziny przyjdzie z dzieckiem to potrafią do rąk skoczyć i ugryźć maluchy Tak samo na spacerze, dzieci chcą pogłaskać psa a on szczeka i warczy. Teraz zawsze jak ktoś zbliża się z dzieckiem do mnie to mówię " nie dotykać bo ugryzie" Zawsze zamykam w pokoju te dwa złośniki kiedy ktos przyjdzie do mnie z dzieckiem.
renekmgb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 22:06   #708
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Moja kundelko-spanielka dzieci uwielbia i mogą z nią robić co chcą, w szczególności moja 3 letnia kuzynka (rówieśniczki ), która może jej grzebać w misce podczas jedzenia... Oczywiście jak ja nie widzę, bo ja nie pozwalam, ale ciotka niestety ją tego uczy
To niech ciotka nie ma do Ciebie pretensji w razie, gdy kiedyś pieskowi nie spodoba się, że ktoś mu grzebie w misce podczas jedzenia i warknie na dziecko lub nawet ugryzie
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 22:14   #709
maczi
Raczkowanie
 
Avatar maczi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jakaś Nibylandia, czy coś
Wiadomości: 45
Dot.: Mały piesek

Ja osobiście polecam westie świetne psinki mądre zabawne i słodkie uwielbiają sie bawić więc uważam że dla 11 latki doskonałe ;D moja siostra ma 12 i świetnie sobie z naszym małym radzi ^^
__________________
My decydujemy tylko o tym, jak wykorzystać czas, który nam dano.
The Lord of the Rings

Ćwiczę od 05.01.13:
Skalpel/Killer/Turbo/TzG: 10/3/8/4
Mel B:7
maczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-23, 07:40   #710
imy
Zadomowienie
 
Avatar imy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: małopolska/ Łódź
Wiadomości: 1 491
Dot.: Mały piesek

westie piękne psy ale chyba niestety bardzo drogie
__________________
http://kurmanuel.blogspot.com
blog kulinarny- zapraszam
Koktajl awokado
Zupa krem z dyni
Kurczak curry z ananasem i kukurydzą












imy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 22:22   #711
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Mały piesek

Pluszak. Mały, przyjemny, cierpliwy, na spacery chodzić nie trzeba.
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 10:25   #712
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
To niech ciotka nie ma do Ciebie pretensji w razie, gdy kiedyś pieskowi nie spodoba się, że ktoś mu grzebie w misce podczas jedzenia i warknie na dziecko lub nawet ugryzie

Ojjj... Tej kobiecie nie da się tego wytłumaczyć Julka może robić psu wszystko, bo przecież to tylko pies i nie ma prawa się obronić Momentami aż się cieszę, że drugie psisko nie lubi dzieci i czasem młodą postraszy, wtedy przestaje pastwić się nad spanielowym kundelkiem. Co nie zmienia faktu, że jesteśmy na etapie uczenia jej, że dzieci są fajne (mamy ją od dwóch miesięcy, ktoś ją wywalił z samochodu na wsi kumpeli-podejerzewamy, że wyleciała właśnie przez dziecko), ale z tą moją kuzynką-sadystką ciężko jest
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 11:41   #713
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Ojjj... Tej kobiecie nie da się tego wytłumaczyć Julka może robić psu wszystko, bo przecież to tylko pies i nie ma prawa się obronić Momentami aż się cieszę, że drugie psisko nie lubi dzieci i czasem młodą postraszy, wtedy przestaje pastwić się nad spanielowym kundelkiem. Co nie zmienia faktu, że jesteśmy na etapie uczenia jej, że dzieci są fajne (mamy ją od dwóch miesięcy, ktoś ją wywalił z samochodu na wsi kumpeli-podejerzewamy, że wyleciała właśnie przez dziecko), ale z tą moją kuzynką-sadystką ciężko jest
Ja bym izolowała tego DZIECIAKA od psów, bo kontakty z tym DZIECIAKIEM mogą przynieść psom więcej szkody niż pożytku. Zamiast się socjalizować będą bardziej dziczały, bo pierwotne instynkty wezmą górę.
No sorki, proponuję MAMUŚCE tego DZIECIAKA mieszać w talerzach w czasie jedzenia , ciekawa jestem jak długo to będzie znosić ze stoickim spokojem

Jeśli chcecie socjalizować psiaki z dziećmi, to proponuję jakieś normalne dzieci, które wiedzą, że pies to nie zabawka, z którą można robić wszystko
zwłaszcza, że jeden jest po przejściach
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 17:19   #714
Czarniuszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Czarniuszkowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 117
Dot.: Mały piesek

kundelki są najwierniejsze chociaż w sumie wszystkie psy są cudowne,trzeba tylko je zrozumieć.Ja w przyszłości chcę przygarnąć kota i psa ze schroniska,takie zwierzęta odwdzięczą się za uratowanie im zycia i są przekochane,pełno szczeniaczków przebywa w schroniskach,róznych ras-niestety a wszystko przez nieodpowiedzialnych ludzi
__________________
jestem głosem tych,którzy nie potrafią mówić.

i animals-kochaj-pomagaj-nie porzucaj
Czarniuszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 19:12   #715
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
kundelki są najwierniejsze chociaż w sumie wszystkie psy są cudowne,trzeba tylko je zrozumieć.Ja w przyszłości chcę przygarnąć kota i psa ze schroniska,takie zwierzęta odwdzięczą się za uratowanie im zycia
Mam nieco odmienne zdanie (choć mój obecny jak i poprzedni pies były zabrane ze schroniska).
Polecam poczytać:
http://pies.onet.pl/1472,20,28,niewd...s,artykul.html
oraz:
http://pies.onet.pl/48,schronisko,klucze_artykuly.html
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 11:16   #716
Czarniuszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Czarniuszkowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 117
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez jiggy11 Pokaż wiadomość
Mam nieco odmienne zdanie (choć mój obecny jak i poprzedni pies były zabrane ze schroniska).
Polecam poczytać:
http://pies.onet.pl/1472,20,28,niewd...s,artykul.html
oraz:
http://pies.onet.pl/48,schronisko,klucze_artykuly.html
no wiadomo że od razu pies nie rzuci się nam na szyję i nie będzie dziękował że go wzięliśmy ze schronu.Na wszystko potrzeba czasu.Zwierzęta ze schronisk często są po jakiś trudnych przeżyciach i trzeba czasu i cierpliwości żeby o wszystkich zapomniały.
__________________
jestem głosem tych,którzy nie potrafią mówić.

i animals-kochaj-pomagaj-nie porzucaj
Czarniuszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 15:03   #717
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: Mały piesek

Miałam na myśli raczej fakt, że zwierzęta zwyczajnie nie znają poczucia wdzięczności, a raczej przywiązanie, którym może nas obdarzyć zarówno pies ze schroniska jak i z hodowli.
Bardzo fajny cytat z artykułu "Niewdzięczny pies" :

"Najgorszym błędem, jaki możemy popełnić jest wiara w obiegowe twierdzenie, że pies ze schroniska będzie nam "wdzięczny" za to, że daliśmy mu dom. Psy mają skomplikowaną psychikę, ale wdzięczności w naszym rozumieniu nie odczuwają.

Niestety, w mitach tego typu kryje się pewna pułapka. Kiedy przygarniamy takiego biedaka automatycznie oczekujemy, że będzie nam wdzięczny i odpłaci się bezgraniczną miłością oraz odpowiednim zachowaniem. Gdy tylko pojawiają się jakieś kłopoty, a z każdym psem niezależnie od jego pochodzenia, rasy czy jej braku, kiedyś jakieś problemy mieć będziemy! - zaczynamy czuć się oszukani i narasta w nas rozżalenie, a nawet niechęć do zwierzęcia. Bo jakże? Miało być tak pięknie, a tu przygarnięty pies nie słucha nas na spacerze, szczeka na przechodniów albo demoluje mieszkanie."
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:35   #718
Czarniuszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Czarniuszkowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 117
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez jiggy11 Pokaż wiadomość
Miałam na myśli raczej fakt, że zwierzęta zwyczajnie nie znają poczucia wdzięczności, a raczej przywiązanie, którym może nas obdarzyć zarówno pies ze schroniska jak i z hodowli.
Bardzo fajny cytat z artykułu "Niewdzięczny pies" :

"Najgorszym błędem, jaki możemy popełnić jest wiara w obiegowe twierdzenie, że pies ze schroniska będzie nam "wdzięczny" za to, że daliśmy mu dom. Psy mają skomplikowaną psychikę, ale wdzięczności w naszym rozumieniu nie odczuwają.

Niestety, w mitach tego typu kryje się pewna pułapka. Kiedy przygarniamy takiego biedaka automatycznie oczekujemy, że będzie nam wdzięczny i odpłaci się bezgraniczną miłością oraz odpowiednim zachowaniem. Gdy tylko pojawiają się jakieś kłopoty, a z każdym psem niezależnie od jego pochodzenia, rasy czy jej braku, kiedyś jakieś problemy mieć będziemy! - zaczynamy czuć się oszukani i narasta w nas rozżalenie, a nawet niechęć do zwierzęcia. Bo jakże? Miało być tak pięknie, a tu przygarnięty pies nie słucha nas na spacerze, szczeka na przechodniów albo demoluje mieszkanie."
nie zgadzam się z tym na budowie mojej siostry przybłakał się pies,biedny,smutny,strach liwy,ktoś go wyrzucił z samochodu.Na początku chował się wśród pustaków,warczał jak się podchodziło z jedzeniem.Teraz jak do niego jadę to cieszy się,a jak zje to podchodzi z radością w oczach i liże mi ręce,nie zgadzam się z tym że psy są nie wdzięczne.Takie same przykłady mam jeśli chodzi i 4 inne psy z wioski które właściciel nie karmi i daję im jedzenie,z kotami które uratowałam to samo.I może ten artykuł jacyś naukowcy napisali ale ja się z nim nie zgadzam.
__________________
jestem głosem tych,którzy nie potrafią mówić.

i animals-kochaj-pomagaj-nie porzucaj
Czarniuszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:51   #719
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Mały piesek

ciężko powiedzieć że pies jest wdzięczny,ale na pewno czuje gdzie mu lepiej i okazuje swoje przywiązanie, bo taki pies który cierpiał i nagle ma to co potrzebuje, po prostu trzyma się tego miejsca i pokazuje że mu tam dobrze, a nieraz po prostu korzysta z pieszczot i łasi się, zostaje tam, gdzie wie,że zapewnią mu przetrwanie, jedzenie, dom
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 17:43   #720
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: Mały piesek

Cytat:
Napisane przez milkanika Pokaż wiadomość
ciężko powiedzieć że pies jest wdzięczny,ale na pewno czuje gdzie mu lepiej i okazuje swoje przywiązanie, bo taki pies który cierpiał i nagle ma to co potrzebuje, po prostu trzyma się tego miejsca i pokazuje że mu tam dobrze, a nieraz po prostu korzysta z pieszczot i łasi się, zostaje tam, gdzie wie,że zapewnią mu przetrwanie, jedzenie, dom
Dokładnie Pies nie posiada tak abstrakcyjnych zdolności, by przypomnieć sobie sytuację z przeszłości, pomyśleć (aha jakbym został w tamtym miejscu to byłaby kicha teraz to ja jestem mojej nowej pańci czymś zobowiązany) , wyobrazić sobie jakim zachowaniem się odwdzięczyć i je wykonać. Za to odróżnia jak sytuacja kojarzy mu się z przyjemnością, a jaka z dyskomfortem.
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-08 16:26:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.