Yorkshire terrier, york - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-27, 09:55   #511
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: York (pomóżcie)

Cytat:
Napisane przez Malina1 Pokaż wiadomość
Tina była ważona w tej specjalizującej sie czworonogami klinice do której ją zapisałam. Waga jest odpowiednia. Tina się rozwija prawidłowo bo jako dorosły pies będzie ważyla do 2kg. Ona jest jak york ... Napiszcie do mnie na gg to wysle wam zdjecia Tiny. Nr 8079343 . Traktuję ją jak yorka bo jest taka sama jak york tylko nie ma złoto stalowej barwy. I proszę nie komentować tego co napisałam tylko odpowiedzcie na jedno pytanie: Co z tymi spacerami ?Bo już zgłupialam ... Jedna dziewczyna mówi że moge przed szczepieniami , ale mama mówi że będzie spokojniejsza jak po pierwszym szczepieniu zaczne wychodzić czyli tak od 1 go sierpnia po chodnikach bo teraz to wychodze z nią ale na rękach ją trzymam. Dodam że mieszkam na osiedlu ale u mnie w bloku tylko dwie osoby mają pieski . i ja trzecia. Ale nie będzie miała z nimi kontaktu , ani odchodami różnych psów , poprostu zero. Tylko o chodzenie po chodnikach mi chodzi.

idź do weterynarza i zapytaj się. może zapytaj się wtedy kiedy będziesz szczepiła psa bądź odrobaczała.
pies to odpowiedzialność, a nie siedzenie przed komputerem i dopytywanie się hej dziewczyny ale co z tymi spacerkami .
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 13:10   #512
aferaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 236
Dot.: York (pomóżcie)

Cytat:
Napisane przez nurazuki Pokaż wiadomość
Psy ras miniaturowych maja wiecej problemów z psychika niz większość psow właśnie z powodu wielkości, bo sa brane na rece, bo robia co chca bo sa takie słodkie, bo takiego pieska nie trzeba uczyc czegokolwiek bo jest za mały zeby zrobił krzywde komukolwiek...

Rozmawiałam kiedys na temat cieczki i wzrostu psa z wetem i powiedział on ze po cieczce wzrost u suczki jest niewielki lub zaden, "mężnieje" ona i dlatego moze wydawać sie większa.
Gdzie ja pisze ze 5 miesięczny szczeniak jest dorosły??
Psy ras miniaturowych mają problemy z psychiką wynikające z wielkości
Odkrywcze twierdzenie. Problemy z psychiką nie występują częściej u małych ras niż u dużych i nie wyniką z wielkości psa. Pies nie wie, że jest mały i nie wpływa to frustrująco na jego psychikę.
Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że życie w bliskości człowieka, bo z racji gabarytów nie staną się nigdy psami kojcowym, stróżującym itp. powoduje, że te pieski są bardzo, bardzo inteligentne. A branie na ręce nie uszkadza ich mózgów.

Lubisz tak głupio dyskutować? A gdzie ja powiedziałam, że ty powiedziałaś, że 5 miesieczny szczeniak jest dorosły. Napisałaś, że 5 miesięczna suka może mieć cieczkę i przestaje wtedy rosnąć a ja ci napisałam, że żaden pies nie kończy rosnąć w wieku 5 miesiecy, tak??

Malina, jak nie chcesz płakać po stracie szczeniaka, to daj sobie spokój ze spacerami po osiedlu. Spacery rozpocznij kiedy lekarz powie, że pies już jest w pełni zabezpieczony przed najgroźniejszymi dla szczeniaka chorobami - parwowirozą i nosówką.
Nie wiem co znaczy, że lekarz powiedział, że ma dobrą wielkość. To jest bardzo malutkie szczenię nawet jak na yorka i wymaga większej opieki dzięki temu. Taki szczeniak musi częściej jeść, bardzo szybko się wychładza. Ze względu na podatność takich szczeniaków na zapadanie na hypoglikemię zwykle hodowca stara się potrzymać nawet dłużej takiego szczeniaka.
Wzięłaś twoja sprawa, ale zwykle najpierw się dowiaduje a później bierze i tyle. A jak chcesz grać w ruletkę zdrowiem tego psa, to wychodź na spacery, może trafisz, że akurat nie zachoruje.
aferaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 13:32   #513
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: York (pomóżcie)

kolejnego psiaka szkoda... a glupota ludzka nie zna granic...

Yorka? masz mieszanca i wspierasz pseudohodowcow...trzeba bylo udac sie do schronu i wziac jakas bide za darmo!!! pelno tam takich "Yorkow"...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 13:34   #514
alicja_29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wlkp :)
Wiadomości: 132
GG do alicja_29
Dot.: York (pomóżcie)

Ta suczka to zwykły kundelek...nie nazywaj jej yorkiem, bo to aż głupio brzmi. Aby york był yorkiem musi mieć matkę i ojca rasy york..., a w tym wypadku to po prostu był...kogel - mogel... Szczeniaki można wziąć od matki bez szkody dla ich zdrowia fizycznego jak i psychicznego gdy ukończą 8 tyg. - to wie każdy...dziwi mnie, że ty nie wiesz. Mam yorka i nie kupiłabym go gdyby nie ukończył tego wieku. Idź z suczką do weterynarza i niech sprawdzi czy wszystko z nią w porządku i powie kiedy i jakie szczepienia musi mieć.
__________________
**A jeśli miłość jest największym kultem całej ludzkości,
to pierwszą jej kapłanką była i zawsze jest kobieta**

alicja_29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 13:49   #515
the kamm
Zadomowienie
 
Avatar the kamm
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL.
Wiadomości: 1 899
Dot.: York (pomóżcie)

Idź do biblioteki , wypożycz książki o psach , i czytaj .
the kamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 20:01   #516
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: York (pomóżcie)

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
Psy ras miniaturowych mają problemy z psychiką wynikające z wielkości
Odkrywcze twierdzenie. Problemy z psychiką nie występują częściej u małych ras niż u dużych i nie wyniką z wielkości psa. Pies nie wie, że jest mały i nie wpływa to frustrująco na jego psychikę.
Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że życie w bliskości człowieka, bo z racji gabarytów nie staną się nigdy psami kojcowym, stróżującym itp. powoduje, że te pieski są bardzo, bardzo inteligentne. A branie na ręce nie uszkadza ich mózgów.

Lubisz tak głupio dyskutować? A gdzie ja powiedziałam, że ty powiedziałaś, że 5 miesieczny szczeniak jest dorosły. Napisałaś, że 5 miesięczna suka może mieć cieczkę i przestaje wtedy rosnąć a ja ci napisałam, że żaden pies nie kończy rosnąć w wieku 5 miesiecy, tak??

Malina, jak nie chcesz płakać po stracie szczeniaka, to daj sobie spokój ze spacerami po osiedlu. Spacery rozpocznij kiedy lekarz powie, że pies już jest w pełni zabezpieczony przed najgroźniejszymi dla szczeniaka chorobami - parwowirozą i nosówką.
Nie wiem co znaczy, że lekarz powiedział, że ma dobrą wielkość. To jest bardzo malutkie szczenię nawet jak na yorka i wymaga większej opieki dzięki temu. Taki szczeniak musi częściej jeść, bardzo szybko się wychładza. Ze względu na podatność takich szczeniaków na zapadanie na hypoglikemię zwykle hodowca stara się potrzymać nawet dłużej takiego szczeniaka.
Wzięłaś twoja sprawa, ale zwykle najpierw się dowiaduje a później bierze i tyle. A jak chcesz grać w ruletkę zdrowiem tego psa, to wychodź na spacery, może trafisz, że akurat nie zachoruje.
Widac ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem i jak widac to Ty lubisz tego typu dyskusje...

Dałam konkretny powod co powoduje wiecej problemów z psem miniaturowym, jest to ciagłe branie na rece i noszenie na rekach... jezeli z tym tez sie nie zgadzasz to widac jestes madrzejsza od behawiorysty...
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 20:54   #517
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: York (pomóżcie)

http://www.dogomania.pl/forum/f30/be...cholog-136108/
ciekawa dyskusja na temat naszych behawiorystów i zoopsychologów.
Wg mnie rzeczywiście część psich problemów może brać się z ignorancji wobec potrzeb zwierzęcia i prawidłowego wychowania psów wszelkiej maści, a już szczególnie tych mniejszych, część zapewne z dopuszczania marnych psychicznie psiaków za to ładnych (choć i to nie zawsze), część z takiej nieodpowiedzialności jak w tym wątku (a co to tam kilka dni w tą czy tamtą), przyczyn zapewne można tu wymieniać wiele. Niestety edukacja kynologiczna w naszym kraju nie jest na najwyższym poziomie i z tego zapewne większość problemów z psami się bierze.
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 21:04   #518
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: York (pomóżcie)

Staram sie poznawac opinie behawiorystów uznanych w Polsce i nie tylko behawiorystów z nazwy ale ludzi, ktorzy maja lata doświadczeń, ucze sie "psów" i pewnie uczyc sie bede całe zycie i o tym wiem jednak czasami mam wrażenie ze wiele osob uważa ze wie juz wszystko i moze sie wypowiadac a reszta nawet nie powinna głosu zabierac...
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 22:13   #519
aferaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 236
Dot.: York (pomóżcie)

nurazuki, nie "widać" tylko ty tak uważasz i to twój problem
tak jak "staram się poznawać opinie" nie znaczy, że wiesz o czym piszesz

pies miniaturowy jest od noszenia na rękach jak husky od latania w zaprzęgu i moja umiejętność (lub jej brak) czytania ze zrozumieniem każe mi zapytać o punkt odniesienia jeśli używasz słowa "więcej" problemów, więcej niż co??
i może więcej konkretów z ust tych wspaniałych naukowców?? jak to branie na ręce powoduje te problemy i jakie to są problemy wynikające z brania na ręce
tylko mi nie udowadniaj proszę (co jest bardzo popularne i modne wśród ludzi, którym wydaje się, że są behaviorystami) że właściciele małych ras nie dają się socjalizować im na spacerkach z "pieseczkiem" 10 czy 20 razy większym, bo mały pies może takiego braterstwa nie przeżyć i jeśli to problem dla kogoś, to jest jego problem a nie problem małego psa

Jiggy, skąd wynika twoje stwierdzenie
"Wg mnie rzeczywiście część psich problemów może brać się z ignorancji wobec potrzeb zwierzęcia i prawidłowego wychowania psów wszelkiej maści, a już szczególnie tych mniejszych"
Wbrew temu co piszesz wydaje mi się, że łatwiej nam spełnić zapotrzebownie małego psa rasy ozdobnej niż psa rasy mysliwskiej, pasterskiej, psa gończego czy psa, który w przeszłości używany był do walk albo ma np. tak niezależny charakter jak azjata. Dlatego również psy małe i miniaturowe są popularne i pewnie dalej będą coraz bardziej popularne ponieważ najnormalniej w świecie sprawiają mniej problemów w wychowaniu i spełnieniu ich potrzeb (również ruchu, zajęcia) niż duże rasy wymagające bardzo często szczególnego wychowania i to przez osobę, która laikiem w stosunku do psów nie jest.

Zgadzam się z tobą, że edukacja kynologiczna nie jest na najwyższym poziomie i ludzie się dziwią, że beagle podkopuje się pod płotem i ucieka poganiać po lesie, dziwią się, że husky się nie słucha i na obcych nie szczeka a kochany, słodziutki dla rodziny amstafik zabił yorka sąsiadów i dziwią się również, że ktoś maltańczyka na ręce bierze.
aferaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 07:34   #520
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: York (pomóżcie)

aferaa często zauważam na żywo oraz na forach i stronach z poradami, że potrzeby i sygnały wysyłane w szczególności przez małe psy są ignorowane. Nikt o zdrowych zmysłach gdy chce pogłaskać owczarka, dobka czy większego psa, nie robi tego na siłę, gdy ten warczy, natomiast często można przeczytać 'gdy chcę wsiąść mojego yorka na ręce ten warczy, gdy mimo biorę go i przytulam go chce mnie ugryźć". Myślę, że szczególnie małe teriery nie często trafiają na właścicieli, którzy od początku określą im jasne reguły panujące w domu, pomogą właściwie ukierunkować ich terierowy właśnie charakterek.
Zgadzam się z Tobą, że być może łatwiej zaspokoić potrzeby psa rasy mniejszej, ale właściciel musi chcieć to zrobić, a zignorowanie sygnałów świadczących o różnych brakach w zaspokajaniu tych potrzeb (nerwowość, szczekliwość, pobudzenie, niestabilność), jest dużo łatwiejsze w przypadku małego słodziaka.
Zastanawiam się też nad profilem właściciela modnej małej rasy(hehe lub labradora-bo od urodzenia jest mądry i pomocny), a na przykład bardziej wymagającej rasy pracującej i tak sobie myślę, że może decydując się na psa rasy miniaturowej człowiek mniej się na to zadanie: właściwego wychowania czworonoga, przygotowuje, choć tutaj nie chciałabym generalizować i kogoś urazić. Niestety nieodpowiedzialni właściciele ras większych tworzą silną reprezentację sprawiając tymsamym realne zagrożenie dla innych, podczas gdy nieodpowiedzialni właściciele miniaturek narażają na zagrożenie głównie swoich pupili.

Edytowane przez jiggy11
Czas edycji: 2009-07-28 o 08:21
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 18:47   #521
Malina1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 61
Smile Dot.: York (pomóżcie)

Ona nie jest kundlem tylko yorkiem ! Ogarnij się ! Chyba leiej wiem jak mój pies wygląda!! Powtorze sie setny raz ! Piesek przestal ssac mleko i dlatego ja dostalam! Bylam w klinice Miala rozlepiane uszka i 1 szczepienie Na dworek wyjdę z nią we wrześniu po trzecim szczepieniu
Malina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 18:49   #522
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: York (pomóżcie)

Cytat:
Napisane przez Malina1 Pokaż wiadomość
Ona nie jest kundlem tylko yorkiem ! Ogarnij się ! Chyba leiej wiem jak mój pies wygląda!! Powtorze sie setny raz ! Piesek przestal ssac mleko i dlatego ja dostalam! Bylam w klinice Miala rozlepiane uszka i 1 szczepienie Na dworek wyjdę z nią we wrześniu po trzecim szczepieniu
jak ona jest yorkiem to ja jestem tancerką w balecie mongolskim
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 19:12   #523
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: York (pomóżcie)

Cytat:
Napisane przez Malina1 Pokaż wiadomość
Ona nie jest kundlem tylko yorkiem ! Ogarnij się !
mylisz sie, to jest kundelek co najwyżej podobny do yorka
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 19:20   #524
alicja_29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wlkp :)
Wiadomości: 132
GG do alicja_29
Dot.: York (pomóżcie)

Malina1 - ty chyba założyłaś ten wątek na forum po to, by się spierać. To jest forum dla kobiet, a nie dla trzynastoletnich dziewczynek, które nie mają się z kim kłócić w domu i wchodzą na forum szukać zaczepek...Twoja suczka jest była i będzie kundelkiem...nic na to nie poradzisz...pogódź się z tym dziecko i nie wdawaj sie w spory z dorosłymi....poszukaj sobie forum dla dzieci i tam daj upust swoim dziecinnym frustracjom...
__________________
**A jeśli miłość jest największym kultem całej ludzkości,
to pierwszą jej kapłanką była i zawsze jest kobieta**


Edytowane przez alicja_29
Czas edycji: 2009-07-28 o 19:22
alicja_29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 20:01   #525
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: York (pomóżcie)

aferaa behawiorysci o ktorych pisze pisza do bardzo poczytnego pisma dla psiarzy ...

Jakie problemy wynikaja z brania na ręce... psu wydaje sie ze jest bezpieczny tylko na rekach bo widzi wszystko z innej perspektywy połozony na ziemi czuje sie zle i niepewnie bo nie jest dla niego naturalna sytuacja, wszelkie bodzce i stymulatory, które powinien poznawac na "swoim poziomie" poznaje z wysokości rak, stad spaczenie i bark umiejętności oceny i sprostania danej sytuacji kiedy pies jest na ziemi, takie psy sa bardziej nerwowe, lekliwe, a czasami przechodzi to w agresje nie umieją sia zachować, większość właścicieli nawet tego nie zauważa, nie pisząc o rożnego rodzaju zwyrodnieniach kręgosłupa bo właściciel nosił psa jak lalkę...
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera

Edytowane przez nurazuki
Czas edycji: 2009-07-28 o 20:08
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 20:13   #526
oliwia300
Rozeznanie
 
Avatar oliwia300
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 523
Dot.: York (pomóżcie)

[QUOTE=Malina1;13475665]Ona nie jest kundlem tylko yorkiem ! Ogarnij się !
Wiesz ja posiadam yorka z matki i ojca!!! Wstaw tutaj jej zdjecie to ocenimy jej ,,czystosc,, rasy!!
__________________
To dla Nich te starania
oliwia300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 07:37   #527
aferaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 236
Dot.: York (pomóżcie)

Jiggy, wszystko sie zgadza Mnie tylko ruszyło, że sczególnie niewychowane są małe rasy a to nie tak.
Ja mam małe psy, są brane na ręce przytulane ale oprócz tego traktowane normalnie i nie mają problemów.
Kilka lat temu zadawałam szpan w Łebie z moją yorką, która najlepiej aportowała patyki z morza, nie regowała na inne psy a pani z pokoju obok po tygodniu naszego pobytu dorwała mnie na korytarzu i ze zdziwieniem oooo to państwo mieszkają z psem, bo yorki to podobno szczekają??
Jak się chce to można i wkurza mnie traktowanie z góry właścicieli małych psów jak potencjalnych parisów hilonównych. Każdy ma takiego psa na jakiego ma warunki i jakiego będzie potrafił wychować.

Nurazuki, mam nadzieję, że to poczytne pismo dla psiarzy to nie jest w twoim mniemaniu bravo girl.
Moje psy czują się równie pewnie na rękach jak i na ziemi a że są cwane, to dobrze kombinują, że czasem korzystnie na rękach posiedzieć
A co to te bodźce, które ma poznawać na ziemi a poznaje na rękach?
Mam nieodparte wrażenie, że mówisz o pieskach i kontaktach z nimi
A ja ci jeszcze raz powiem, że mój mały pies będzie miał kontakt tylko z równym sobie. Inne "bodźce" dla jego bezpieczeństwa pozna tylko z wysokości moich rąk. Niezbyt mam ochotę żeby stał się bodźcem smakowym dla większego bodźca.
aferaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 09:05   #528
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: York (pomóżcie)

Widac masz jeden bardzo ograniczony tor myslenia bodziec = pies.
Zapach, dotyk, smak, dźwięk = bodziec... im wiecej pies pozna tym lepiej reaguje na nieznane mu sytuacje i dzieki temu jest bezpieczniejszy i pewniejszy siebie, łatwiej przewidzieć jego reakcje
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 19:55   #529
misia1251
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: wszystko o Yorkach

Cześć !
Mam kilka pytań co do yorków.
- Czy można je zostawiać same w domu. Na jak długo?
- Jak często trzeba kąpać yorki ?
- Czym je karmić?
- Jak często się je strzyże i czy trzeba codziennie je czesać ?

Myślę że to wszystko jak na razie. Z góry dziękuję za odpowiedź
misia1251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 12:19   #530
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: wszystko o Yorkach

Cytat:
Napisane przez kzabeczka Pokaż wiadomość
Dzięki za rady. Nie zazdroszczę takiego podejścia do świata.

Mam psa z rodowodem, ale nie zaliczył żadnej wystawy, więc przy kryciu to i tak bez znaczenia. Chciałam tylko zaciągnąć informacji od kogoś kto zna się na temacie. Jak wnioskuję po poście zacytowanym, trochę się przeliczyłam.
jeżeli twój pies nie ma uprawnień reproduktora to szczenięta nie będą miały rodowodów, czyli będą kundelkami w typie yorka, a nie prawdziwymi yorkami
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:25   #531
Kikunia81
Rozeznanie
 
Avatar Kikunia81
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Dot.: wszystko o Yorkach

Cytat:
Napisane przez misia1251 Pokaż wiadomość
Cześć !
Mam kilka pytań co do yorków.
- Czy można je zostawiać same w domu. Na jak długo?
- Jak często trzeba kąpać yorki ?
- Czym je karmić?
- Jak często się je strzyże i czy trzeba codziennie je czesać ?

Myślę że to wszystko jak na razie. Z góry dziękuję za odpowiedź
Wiadomo że można zostawiać je w domu, przecież trzeba chodzić do pracy, na zakupy itd. i nie ma znaczenia tutaj rasa. Z tym, że trzeba pamiętać, że pies to nie kot i trzeba mu poświęcać dużo uwagi, bawić się, wychodzić na spacery, rozmawiać. Psa można nauczyć tak jak dziecko pór aktywności.
Ja swoją suczkę kąpię co 7-10 dni. Yorki mają to do siebie, że szybko zaczynają brzydko pachnieć, bo przez długą szatę osikują sobie włosy na tylnych nogach albo brudzą od jedzenia przy pysku. Poza tym przy brzydkiej pogodzie piesek ma raz dwa brudne całe podwozie z racji krótkich łapek, więc po takim spacerze kąpiel jest obowiązkowa. Wiadomo, że jak się śpi z takim stworem w łóżku to trzeba bardziej dbać o jego higienę
Karmię ją pasztecikami Animonda - lubi wszystkie smaki, a jest ich sporo i suchą karmą Royal Canin dla yorków. Polecam jednak bardziej suchą karmę, bo yorki mają niestety tendencje do osadzania się kamienia na zębach co trzeba potem usuwać pod znieczuleniem, co z kolei nie jest wskazane, przez często występującą u nich arytmie serca. Dlatego niech sobie chrupią na zdrowie
Yorka najlepiej czesać codziennie, jednak przyznaję się bez bicia, że tego nie robię. Codziennie robię jej kitkę na głowie, ale resztę czeszę co kilka dni. Dlatego też preferuję u niej krótką fryzurkę, wtedy nie ma problemu z kołtunkami. Do fryzjera chodzę z nią co 3 miesiące. Jak się zapuszcza u yorka włosy można chodzić rzadziej, trzeba jednak samemu podcinać włosy na uszach i przy łapach. Trzeba również pamiętać o regularnym wyrywaniu włosów z uszu, bo yorki mają predyspozycje do chorób uszu, właśnie przez włosy, a także o obcinaniu pazurków, ponieważ pieski te są tak lekkie, że nie ścierają ich sobie same.
Kikunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:33   #532
misia1251
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: wszystko o Yorkach

Aha bardzo Ci dziękuje.
Tylko jeszcze co do tego zostawiania go samego w domu to na ja długo?
Bo zaczął się rok szkolny i w domu nie bedzie mnie od godziny 7:30 ( czasai trochę później np. od 8:30) do 15/16 .
misia1251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:56   #533
Kikunia81
Rozeznanie
 
Avatar Kikunia81
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Dot.: wszystko o Yorkach

Cytat:
Napisane przez misia1251 Pokaż wiadomość
Aha bardzo Ci dziękuje.
Tylko jeszcze co do tego zostawiania go samego w domu to na ja długo?
Bo zaczął się rok szkolny i w domu nie bedzie mnie od godziny 7:30 ( czasai trochę później np. od 8:30) do 15/16 .
Teraz siedzę w domu cały czas, bo jestem w ciąży, ale wcześniej pracowaliśmy oboje z mężem, tak więc wychodziliśmy z domu ok. 8 i wracaliśmy ok 17. Niuńka była tak nauczona, że przez cały czas spała jak nas nie było i jej dzień zaczynał się od naszego powrotu do domu. Teraz z kolei przyzwyczaiła się, że jestem z nią ciągle w domu i jak zdarzy mi się wyjść na kilka godzin i wracam to cieszy się tak jakby mnie 2 tygodnie nie widziała.Psa naprawdę można nauczyć rozkładu dnia. Ona nawet wie, że zbliża się 17 i wtedy mąż wraca do domu. Tylko jeżeli chcesz kupić szczeniaczka to sprawa wygląda trochę inaczej, dlatego że taki dzieciaczek potrzebuje więcej uwagi, więc najlepiej na początek mieć trochę wolnego. Ja kupiłam moją psinę jak miała 8 tygodni i moja siostra się nią opiekowała. Taki maluch często musi jeść, często się załatwiać, poza tym tęskni za mamą i swoim pierwszym domem, więc trzeba mu to wynagradzać. Szkoda, że nie kupiłaś pieska we wakacje, wtedy miałabyś czas na odchowanie go.
Kikunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 16:38   #534
xxxwitchyouxxx
Rozeznanie
 
Avatar xxxwitchyouxxx
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 928
Dot.: wszystko o Yorkach

Cytat:
Napisane przez misia1251 Pokaż wiadomość
Cześć !
Mam kilka pytań co do yorków.
- Czy można je zostawiać same w domu. Na jak długo?
- Jak często trzeba kąpać yorki ?
- Czym je karmić?
- Jak często się je strzyże i czy trzeba codziennie je czesać ?

Myślę że to wszystko jak na razie. Z góry dziękuję za odpowiedź
Ja też mam suczkę tej rasy.
-Można zostawiać same w domu.Tylko jak bierzesz szczeniaczka to dobrze,żeby przez jakiś czas(np.tydzień)ktoś był z nim w domu. Moje maleństwo jest same ok.6godz(nie zawsze czasem ktoś jest wcześniej w domu)gdy idziemy do pracy itp.Jeżeli wyjeżdżamy np nad jeziorko,do rodzinki zawsze ją ze sobą zabieramy.
-Najlepiej co tydzień...góra 2 tygodnie(ważne żeby używać szamponu dla psów długowłosych,a po kąpieli odżywkę-żeby włos był lśniący i gładki)
-Ja karmię suchą karmą ROYAL Canin. Czasami dostaję Animonda i dla urozmaicenia żółty serek/twarożek.
-na pierwsze strzyżenie możesz wybrać się gdy piesek będzie miał 5-6miesięcy. Strzyżenie co 3 miesiące. Ważne by czesać pieska codziennie ponieważ robią się kołtuny(jak kilka dni nie czesałam to porobiły się straszne kołtuny...teraz mam nauczkę i czeszę codziennie)Musisz pamiętać,żeby co jakiś czas obcinać włoski na uszach.

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie tej rasy to chętnie pomogę
__________________
26.08.2006 wtedy wszystko się zaczęło....
Kocham!

PRAWKO ZDANE(20.01.10)!!!
xxxwitchyouxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 11:55   #535
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: wszystko o Yorkach

Dziewczyny mam pytanie odnośnie małego yorka podobno trzeba im przycinać włosy na uszkach żeby te nie oklapnęły, możecie mi powiedzieć jak to się robi? bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać :/ sunia ma 3 miesiące, trochę już zarosła póki co uszka ładnie stały ale boję się żeby nie opadły więc wolę przyciąć co nieco. I ponoć włosy w uszach też trzeba wygalać/ wyrywać?? chodzicie z tym do fryzjera czy same robicie?
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 13:21   #536
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: wszystko o Yorkach

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie odnośnie małego yorka podobno trzeba im przycinać włosy na uszkach żeby te nie oklapnęły, możecie mi powiedzieć jak to się robi? bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać :/ sunia ma 3 miesiące, trochę już zarosła póki co uszka ładnie stały ale boję się żeby nie opadły więc wolę przyciąć co nieco. I ponoć włosy w uszach też trzeba wygalać/ wyrywać?? chodzicie z tym do fryzjera czy same robicie?
wszystko można samemu ja mam krótkowosego psa, ale po porstu od czasu do czasu męczę mu włosy w uszach i wyrywam, bez jakichś specjalnych przygotowań, jak mi się przypomni- u yorka pewnie trzeba jeszcze przyciąć, żadna filozofia, po prostu bierzesz i tniesz : P jeżeli pies jest niewystawowy to twoja wola jak obetniesz, tak samo z włosami na uszach, aby ci się podobało
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 13:25   #537
Kikunia81
Rozeznanie
 
Avatar Kikunia81
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Dot.: wszystko o Yorkach

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie odnośnie małego yorka podobno trzeba im przycinać włosy na uszkach żeby te nie oklapnęły, możecie mi powiedzieć jak to się robi? bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać :/ sunia ma 3 miesiące, trochę już zarosła póki co uszka ładnie stały ale boję się żeby nie opadły więc wolę przyciąć co nieco. I ponoć włosy w uszach też trzeba wygalać/ wyrywać?? chodzicie z tym do fryzjera czy same robicie?
Włosy na uszkach trzeba obcinać regularnie, szczególnie u szczeniaczków, które nie mają jeszcze dobrze ukształtowanych uszek i mogą im oklapnąć na dobre pod ciężarem włosów. Uszka yorków są w kształcie trójkąta. Wygalamy ok. 1/3 powierzchni tego trójkąta od góry. Od dołu włoski mogą rosnąć. Jeżeli to nie pomoże, tzn. uszka nadal będą miały tendencje do opadania, trzeba zacząć je plastrować.
Co do wyrywania włosków w środku ucha to również trzeba o to dbać dość często, ponieważ yorki przez obfitą szatę mają tendencje do infekcji uszu. Oprócz wyrywania włosów dobrze jest co jakiś czas czyścić uszy i oczywiście kontrolować zapach. Jeżeli pies drapie się po uszkach lub uszka mają dziwny zapach trzeba udać się do weta bo zazwyczaj jest to infekcja.
Włosy można wyrywać palcami, ale łatwiej pincetką. Wyrywamy wszystkie włosy jakie wyrastają z ucha (ze środka). Te włosy są martwe i psa to nie boli. Najlepiej przy małym piesku robić to często, żeby przyzwyczaił się do tego zabiegu.
Kikunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 14:09   #538
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: wszystko o Yorkach

Cytat:
Napisane przez Kikunia81 Pokaż wiadomość
Włosy na uszkach trzeba obcinać regularnie, szczególnie u szczeniaczków, które nie mają jeszcze dobrze ukształtowanych uszek i mogą im oklapnąć na dobre pod ciężarem włosów. Uszka yorków są w kształcie trójkąta. Wygalamy ok. 1/3 powierzchni tego trójkąta od góry. Od dołu włoski mogą rosnąć. Jeżeli to nie pomoże, tzn. uszka nadal będą miały tendencje do opadania, trzeba zacząć je plastrować.
Co do wyrywania włosków w środku ucha to również trzeba o to dbać dość często, ponieważ yorki przez obfitą szatę mają tendencje do infekcji uszu. Oprócz wyrywania włosów dobrze jest co jakiś czas czyścić uszy i oczywiście kontrolować zapach. Jeżeli pies drapie się po uszkach lub uszka mają dziwny zapach trzeba udać się do weta bo zazwyczaj jest to infekcja.
Włosy można wyrywać palcami, ale łatwiej pincetką. Wyrywamy wszystkie włosy jakie wyrastają z ucha (ze środka). Te włosy są martwe i psa to nie boli. Najlepiej przy małym piesku robić to często, żeby przyzwyczaił się do tego zabiegu.
dziękuję pięknie będzie ciężko bo jest niesamowicie ruchliwa ale trzeba ją przyzwyczajać do pielęgnacji
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 20:09   #539
Kikunia81
Rozeznanie
 
Avatar Kikunia81
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Dot.: wszystko o Yorkach

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
dziękuję pięknie będzie ciężko bo jest niesamowicie ruchliwa ale trzeba ją przyzwyczajać do pielęgnacji
Jak każdy york z ADHD
Moja też jest mega ruchliwa, ale udało mi się ją przyzwyczaić
Najlepiej mieć kogoś do pomocy, kto przytrzyma główkę.
Powodzenia!
Kikunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 14:23   #540
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: wszystko o Yorkach

Hej, mam 7 tygodniowego yorka, chłopca. Byliśmy u weterynarza po raz pierwszy. Maleństwo ma wielkie glisty więc jest odrobaczany.
Poza tym wet mu wyrwał włosy z uszu - trochę to makabryczne......
niby nie boli, a maleństwo się pruło na całą klinikę. Jakby nie bolało, to by się nie pruł....a wet skwitował to tak, że jest bardzo wrazliwy i że trzeba go przyzwyczaić, bo wyrośnie z niego beksa.
Nie do końca wierzę w bezbolesność tego zabiegu....

Zważyliśmy go, ma 1,8 kg na razie. Mamusia miała 3 kg a jego tatuś 1,5 ... ciekawe jak duży urośnie

PS> Kiedy mozna go wykąpac? Podmywamy mu łapki i tyłek, ale przydalaby się kąpiel....

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Lizaczek2301 Pokaż wiadomość
Czesc, sama mam 1 yorka(Bambi) Odrazu mowie,ze jesli york nie jest mieszanka z np. jamniekiem czy jakims kundelkiem to "siersc" mu nie wypada. Yorki nie maja siersci tylko wlosy takie jak czlowiek i nie wypadaja.

ja też mam Bambiego !!!!


PS> Mam pytanie odnośnie kastracji. Na razie ma 7 tygodni, więc to na przyszłosć. Czy warto kastrować yorka? Jak zmienia się jego temperament i waga? I czy w ogole warto? Nie ma rodowodu, więc rozmnażać się raczej nie będzie - w końcu, po co, tyle yorkow bez papierow jak on jest na sprzedaż, po co sprowadzać na świat nowe...
Ale nie wiem czy kastracja nie odbije się na nim źle.... macie jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam
__________________
pij mleko
bedziesz wielki

Edytowane przez Malaika85
Czas edycji: 2009-09-23 o 14:26
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-15 06:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.