Misja w Zambii - cz. IV - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-12, 16:06   #4351
Krzysztof70
Raczkowanie
 
Avatar Krzysztof70
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 79
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witajcie!

sezon wakacyjno-ogórkowy w pełni, co widać po niewielkiej ilości wpisów na forum. Po powrocie z wypoczynku, albo w trakcie jego trwana zapraszam wszystkich zainteresowanych WOLONTARIATEM w Zambii do kontaktu ze mną pod adresem: krzysztof.zambia@gmail.co m lub krzysztof@adopcjaserca.pl

opowiem o wolontariacie, odpowiem na pytania, wyjaśnię watpliwości i podam wszelkie niezbędne informacje, ułatwiające podjęcie tej jakże ważnej decyzji!

Obecnie w Mpanshyi przebywa pięcioro Wolontariuszy: 2 studentki medycyny (Zosia i Sylwia), Agatka z mężem Łukaszem oraz Roman (nasz budowniczy wszystkiego co się da)

Z blogów prowadzonych przez studentki oraz Agatkę możecie się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy i poczuć afrykański klimat. Poczytajcie, ile radości i satysfakcji jest w pomaganiu . Takie doświadczenie ogromnie ubogaca wewnętrznie i doskonale oczyszcza umysł zatruwany codziennością. Pomagając innym, pomagamy sami sobie - to wspaniała inwestycja na całe życie!!!!

http://podrugiejstronierownika.blogspot.com/
http://agatawdrodze.blogspot.com/

a tu znajdziecie moje relacji z pobytu w Zambii w 2010 roku:
http://www.stlukesmissionhospital.org/Mzungu.pdf

pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu
Krzysztof

PS
Przy okazji pamiętajcie o naszych projektach: Kura dla szpitala, Mamy dla Mam, Paliwo do generatora, Dożywianie dzieci, Arka Noego i Adopcja Grupowa!!! ---> każda złotówka się liczy!!
Wszystkie szczegóły na stronie www.adopcjaserca.pl
Krzysztof70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-13, 17:05   #4352
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Na blogu Agatki pojawily sie pierwsze wpisy z pobytu w Misji . Mpanshya ma od wczoraj dostep do Internetu, ale ten rok jest pod tym wzgledem makabryczny. Przez ostatnie 2 miesiace Siostra Jozefa miala Internet tylko kilka dni--prosze wiec wszystkich niecierpliwych o wyrozumialosc. Przez telefon uzgadniane sa tylko priorytetowe sprawy.

Progress Reports (raporty z postepow w nauce) beda wysylane od wtorku do konca tygodnia. Wiem, ze w e-mailu pisalysmy, iz nastapi to w poniedzialek, ale oczywiscie w poniedzialek w Polsce jest Swieto. Pierwsza partia (okolo 70) poszla juz dzis--to sa glownie te raporty, do ktorych nie bylo dodatkowej korespondencji. Wszyscy naprawde dwoja sie i troja, zeby jak najszybciej to do Was doszlo, zarowno w Zambii, jak i w Polsce.

Zycze wszystkim milego dlugiego weekendu!!
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 16:00   #4353
Krzysztof70
Raczkowanie
 
Avatar Krzysztof70
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 79
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witajcie

zachęcam wszystkich do wspierania projektu wykończenia Domku Basi, który stanie się Domem dla Wolontariuszy. To niezmiernie istotny element całego Programu - będziemy mieli 2-3 miejsca noclegowe, które będą dostępne dla wszystkich Wolontariuszy przez cały rok!!
Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie www.adopcjaserca.pl - w prawym górnym rogu jest zakładka:
Dom Basi
Potrzebujemy zebrać ok. 2700 $, aby Dom mogł być gotowy do zamieszkania.
Zachęcam wszystkich do wpłat na konto Zgromadzenia!!!! Wierze, że wspólnymi siłami w 2012 roku pierwsi Wolontariusze będą mogli tam zamieszkać, a widok z okien jest piękny...na góry i Arkę Noego

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
ul. Okrzei 27
43-190 MIKOŁÓW
Bank PKO SA
21 1240 1330 1787 0010 2967 4731

Tytuł przelewu: „Domek Basi dla Wolontariuszy – darowizna”.

Dziękuję
krzysztof@adopcjaserca.pl
krzysztof.zambia@gmail.co m
Krzysztof70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 05:50   #4354
Agrawka82
Przyczajenie
 
Avatar Agrawka82
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witam wszystkich serdecznie

Piszę, aby sie pochwalić, że nie dalej jak kilka dni temu zostałam mamą adopcyjną malutkiego Josepha
Załączam zdjęcie - czyż nie jest przesłodki?
@ChoosingHope jeszcze raz ślicznie dziękuję za pomoc i tak szybka reakcję!

Gorąco wszytkich pozdrawiam i życze milego dnia!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Joseph.jpg (175,9 KB, 37 załadowań)
Agrawka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 08:54   #4355
agamann
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 78
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Agrawka82 gratuluje synka Josepha. Uroczy maluch
11 sierpnia moja paczka (wysłana z MamąBernarda) została odebrana z poczty z Lusaki( Polubiłam śledzenie przesyłek )
Pozdrowienia
agamann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 12:43   #4356
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez agamann Pokaż wiadomość
Agrawka82 gratuluje synka Josepha. Uroczy maluch
11 sierpnia moja paczka (wysłana z MamąBernarda) została odebrana z poczty z Lusaki( Polubiłam śledzenie przesyłek )
Pozdrowienia
Agamann Witam Cię i Agrawkę. A ja ciągle nie dokńczyłem pakowania, skompletowałem już co chciałem wysłać i tylko parę słów, zakleić, zanieść na pocztę i wysłać. Postaram się to zrobic w najbliższym czasie. Pozdrawiam.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 13:54   #4357
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Agrawka82 Pokaż wiadomość
Piszę, aby sie pochwalić, że nie dalej jak kilka dni temu zostałam mamą adopcyjną malutkiego Josepha
Załączam zdjęcie - czyż nie jest przesłodki?
@ChoosingHope jeszcze raz ślicznie dziękuję za pomoc i tak szybka reakcję!
Joseph faktycznie SLODZIAK! Raz jeszcze gratuluje i witaj na forum!! Mam nadzieje, ze ta skromna jedyneczka przy Twoim nicku zmieni sie w setki postow. Najlepiej tu zadawac pytania, bo sporo osob nas czyta, wiec w ten sposob kazdy wiecej sie dowie (choc ja planuje czesto do Was pisac--juz mam sporo wiadomosci, ale probuje cierpliwie czekac miesiac, zeby nie zarzucic wszystkich zbyt duza iloscia informacji). No i oczywiscie nie ma za co dziekowac!! Przyjemnosc po mojej stronie.

Cytat:
Napisane przez agamann Pokaż wiadomość
11 sierpnia moja paczka (wysłana z MamąBernarda) została odebrana z poczty z Lusaki( Polubiłam śledzenie przesyłek )
To bedzie wiele radosci!! Super! Ciesze sie razem z Wami.

Edytowane przez ChoosingHope
Czas edycji: 2011-08-18 o 13:55
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 11:19   #4358
bagira
Raczkowanie
 
Avatar bagira
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 65
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witam Was Serdecznie !
Od niedawna jestem mamą adopcyjną przecudnej Isabbel.
Mam nadzieje że dowiem się od Was wielu ciekawych rzeczy.
Agrafka82, piękny synuś
Oto nasza przesłodka Isabbelcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Isabbel nasza Afrykańska córcia.jpg (186,3 KB, 31 załadowań)
bagira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 21:08   #4359
agamann
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 78
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość

Progress Reports (raporty z postepow w nauce) beda wysylane od wtorku do konca tygodnia. Wiem, ze w e-mailu pisalysmy, iz nastapi to w poniedzialek, ale oczywiscie w poniedzialek w Polsce jest Swieto. Pierwsza partia (okolo 70) poszla juz dzis--to sa glownie te raporty, do ktorych nie bylo dodatkowej korespondencji. Wszyscy naprawde dwoja sie i troja, zeby jak najszybciej to do Was doszlo, zarowno w Zambii, jak i w Polsce.
Czekałam z niecierpliwością na raport z postępów w nauce mojej Luci a tu przyszła PRZYKRA" niespodzianka" dostałam list od Siostry Józefy z informacją że moja podopieczna jest w programie adopcji TYLKO DO KOŃCA TEGO ROKU. Powód :
-"Duża odległosc dziecka od misji"( jest z Mulamby)/(3 lata temu jak została przyjeta do programu też była z Mulamby wiec o co chodzi?)
-"Wzrastające koszty administracyjne"(Można przecież uwzglednic wyższe koszty które ponoszą rodzice adopcyjni)
-Niemożnośc częstego kontaktu z dzieckiem /( Nigdy nie narzekałam na brak informacji ,zdjęcia itp.
Jestem w szoku i jest mi BARDZO PRZYKRO tym bardziej że Siostra Józefa slowem nie spomniala na czerwcowym spodkaniu w Jastrzębiu o swojej decyzji.


Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość



To bedzie wiele radosci!! Super! Ciesze sie razem z Wami.
Niestety to bedzie ostatnia paczka dla Niej
Cytat:
Napisane przez bagira Pokaż wiadomość
Witam Was Serdecznie !
Od niedawna jestem mamą adopcyjną przecudnej Isabbel.

Oto nasza przesłodka Isabbelcia.
Piękna dziewczynka masz szczeście ze mieszka niedaleko misji i nie będziesz miała takich przykrości jak ja.

Jeżeli decyzja siostry jest ostateczna(Łudzę się jednak że może rodzina przeprowadzi się do Mpanshyi z Mulamby i jednak zostanie w programie) chyba bedę się zastanawiała nad adopcja grupowa
Tylko że ja chce Lucie
Przepraszam za posta ale musiałam się pozalic
Ale mam doła ide płakac
MartaIMaciej , Ava80 wasi podopieczni tez są z Mulamby jezeli tak to współczuje

ChoosingHope czy jest jeszcze mozliwosc adopcji grupowej jezeli tak to proszę mnie uwzgledic (Jeżeli bedzię mozliwośc adopcji to maila z danymi napisze jutro dzisiaj jestem za bardzo przygnębiona).

Edytowane przez agamann
Czas edycji: 2011-08-20 o 21:24
agamann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 21:45   #4360
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Agamann, to że Ty nie narzekałaś na rzadki kontakt i mało zdjęć, nie znaczy, że inni byli tak wyrozumiali... Taką decyzję podjęła Siostra i też mi przykro Poprostu ceny paliwa rosną strasznie i dojazd wieele kosztuje Bardzo mi szkoda tych dzieci z odległych wiosek. Adopcja grupowa powinna pomóc, bo jedzie się raz i hurtem obdarza pół wioski, a nie kilkoro dzieci
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 22:09   #4361
Meeru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów/ UK
Wiadomości: 108
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

agamann Ja tez dostalam taki przykry list i to w bardzo nieodpowiednim momencie
Czy ktos wie w jaki sposob zostana poinformowani nasi podopieczni ze to koniec pomocy dla nich ?
Meeru jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 22:38   #4362
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez bagira Pokaż wiadomość
Od niedawna jestem mamą adopcyjną przecudnej Isabbel.
Oto nasza przesłodka Isabbelcia.
Witaj na forum!! Gratuluje raz jeszcze Tobie i Twojej Rodzinie!

Cytat:
Napisane przez agamann Pokaż wiadomość
ChoosingHope czy jest jeszcze mozliwosc adopcji grupowej jezeli tak to proszę mnie uwzgledic (Jeżeli bedzię mozliwośc adopcji to maila z danymi napisze jutro dzisiaj jestem za bardzo przygnębiona).
Jest jeszcze mozliwosc przystapienia do Adopcji Grupowej. Uwzglednie Cie oczywiscie i nie musisz sie spieszyc z decyzja. Zaklepie Ci miejsce (bo jak dojdziemy do 80 Rodzicow Adopcyjnych, to koniec zgloszen), zebys miala mozliwosc przystapic do Adopcji, jesli sie zdecydujesz.

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Agamann, to że Ty nie narzekałaś na rzadki kontakt i mało zdjęć, nie znaczy, że inni byli tak wyrozumiali... Taką decyzję podjęła Siostra i też mi przykro Poprostu ceny paliwa rosną strasznie i dojazd wieele kosztuje Bardzo mi szkoda tych dzieci z odległych wiosek. Adopcja grupowa powinna pomóc, bo jedzie się raz i hurtem obdarza pół wioski, a nie kilkoro dzieci
To nawet nie tak do konca... Nikt nie bedzie jezdzil do dzieci z Grupowej Adopcji do wiosek, bo one beda same przychodzily do Misji.

Wszystkim nam jest niesamowicie przykro... Meeru, Agamann i wszyscy, ktorzy dostali ta przykra wiadomosc---
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 10:09   #4363
agamann
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 78
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość


Jest jeszcze mozliwosc przystapienia do Adopcji Grupowej. Uwzglednie Cie oczywiscie i nie musisz sie spieszyc z decyzja. Zaklepie Ci miejsce (bo jak dojdziemy do 80 Rodzicow Adopcyjnych, to koniec zgloszen), zebys miala mozliwosc przystapic do Adopcji, jesli sie zdecydujesz.



To nawet nie tak do konca... Nikt nie bedzie jezdzil do dzieci z Grupowej Adopcji do wiosek, bo one beda same przychodzily do Misji.

Wszystkim nam jest niesamowicie przykro... Meeru, Agamann i wszyscy, ktorzy dostali ta przykra wiadomosc---
Dziękuję za zaklepanie miejsca w Adopcji grupowej jeżeli dalsza opieka nad moja podopieczna nie będzie możliwa. Przesłałam Ci info o mojej podopiecznej może się czegoś dowiesz. Jeszcze raz dziękuję.
agamann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 12:14   #4364
Agrawka82
Przyczajenie
 
Avatar Agrawka82
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez bagira Pokaż wiadomość
Witam Was Serdecznie !
Od niedawna jestem mamą adopcyjną przecudnej Isabbel.
Mam nadzieje że dowiem się od Was wielu ciekawych rzeczy.
Agrafka82, piękny synuś
Oto nasza przesłodka Isabbelcia.

Bagira, Twoja Isabbelcia to aniolek!
Gratulacje!!
Agrawka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 23:27   #4365
bagira
Raczkowanie
 
Avatar bagira
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 65
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Strasznie mi przykro Agamann że stracisz kontakt z Córcią Może jednak coś się da zrobic ?
__________________
http://www.akwarystyka.co.uk/
bagira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 22:33   #4366
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

AGAMANN, tak mi przykro. Gorączkowo sprawdziłam maila, ale dzięki Bogu nic takiego nie dostałam. Za kilka dni jadę na wakacje i będę w strachu.
AVA, a może "zamiejscowym" dadać 10$ na dojazdy do dzieci? Kochamy mała Jessinalkę i chyba na inne będzie się ciężko zdecydować.

My nigdy nie mieliśmy żadnych pretensji.

Poinformowałam rodzinę i jednogłośnie stwierdzili, że jest to krzywdzące i nieludzkie dla DZIECI i rodzin adopcyjnych. Założyli domowy PROTEST.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Edytowane przez MartaiMaciej
Czas edycji: 2011-08-23 o 22:46
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 12:30   #4367
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Może da się coś zrobić, może szkoła z internatem (jeśli zgodzi się dziecko i Jego rodzina). Zgadzamy się na KAŻDĄ EWENTUALNOŚĆ, byle zatrzymać dziecko. Puki co maila z tymi strasznymi wieściami, nie otrzymaliśmy. AVA, SEONKA, CHOOSING, SIOSTRO
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 14:33   #4368
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witajcie dziewczyny.
Ponieważ odbieram na bieżąco korespondencję mailową od Opiekunów wiem, że nie tylko dla Was ta wiadomość jest lekkim szokiem.
To bardzo duża zmiana w programie. W związku z zaniedbaniami nauki lub odległościami w adopcji zmniejszy się ilość dzieci.

W kwestii zmian dotyczących nauki chyba nie trzeba tłumaczyć - program jest dla dzieci, ale one muszą się choć trochę starać. Rozumiemy pierwsze kilka miesięcy, ale po roku czy dłuższym czasie tłumaczenia, że bycie w programie to nie tylko przyjemności, paczki i prezenty, ułatwienia i zakupy - to także obowiązek przychodzenia do szkoły i uczenia się.
A tego nie ma. W bardzo wielu przypadkach :/
Tłumaczenie samym dzieciakom, czy ich rodzicom nie przynosi rezultatów.
Nie można inwestować w kogoś kto tylko bierze, nie dając z siebie wiele.
Takim dzieciom podziękowano. Program adopcyjny jest programem wpierającym edukację. I takim pozostanie.

Jeśli chodzi o kwestie odległości to tu sprawa jest bardziej skomplikowana. Zwiększenie opłaty o 10 USD nie jest rozwiązaniem, bo jesteście wyjątkami - większość opiekunów nie rozumie idei opłat na administrację. Bo przecież to działalność charytatywna, więc "jaka administracja"? A to są koszty, i osoby tam na miejscu nie mogą nam pomagać za darmo, bo muszą za coś żyć.
Problemem jest nie tyle to że Siotra nie mogłaby zorganizowac sztabu ludzi i wziąć więcej środków na dojazdy, problemem jest brak kontroli i możliwości bieżącego sprawdzenia co sie dzieje daleko w buszu. Ludzie wyjeżdżają bez słowa daleko, nie zjawiają się na spotkaniach programowych w danej wiosce (bywa że na 50 dzieci na umówione spotkanie zjawia się 5-8). Z tego samego powodu wiele osób ma pretensje ze nie dostało raportów - dzieci ich nie dostarczają, nauczyciele z dalszych szkół tez mają to w nosie :/ A Siostra wraca z pustymi rękami. Większość dzieci, które sie nie pojawią trzeba w miare możliwości pojedynczo szukać. Opiekun wpłaca pieniądze, a my po pół roku odnajdujemy w końcu pusta chatę i dowiaduje się, że dziecko zniknęło bez słowa.
Dzieci opuszczają szkoły w tych odległych wioskach, nie przynosza raportów, ciężko sie dogadać z nauczycielami tam, bo nie sa na miejscu jak ci w Mpanshy i wioskach najbliszych.
Wiem, że dla Was to trudne, staram się to w miare możliwości przybliżyć. Spróbujcie proszę zrozumieć nas - opiekunów programu. chcemy by program był rzeczywiście efektywny, byśmy mieli te dzieci objęte opieką, troską, byśmy mogli reagować szybko gdy dzieje sie im krzywda lub są w potrzebie. Chcieliśmy dobrze poszerzając program o inne wioski, pomóc bardziej. Okazało się jednak że nie ma współpracy i odpowiedzialności rodzin i szkół będących daleko. tylko bliskie kontakty i pilnowanie przez naszych koordynatorów, "plotki osiedlowe" - czyli z okolicy pozwalają na to. Te dzieci możemy wspierać bez obaw, że np. rodzic zabierze mu przysłany plecak i sprzeda, czy zamiast dać dziecku - sam coś zrobi z darami.
Mając rodziny blisko, widząc na co dzień - program zyska. Nie mozna się pojawaić na zebraniach tylko po prezenty i pieniądze ;(

Wiem, że będą dzieci poszkodowane bardzo. Wierzcie mi, że znam je, widziałam - Mulamba i dalsze wioski i mam starsznego doła w związku z tym. Przecież wśród tych niedbających są też naprawdę wspaniałe. Tylko, że nie możemy zrobić wyjątków - tego nikt tam nie zrozumie. Albo przyjmujemy ogólna zasadę że usprawniamy i ulepszamy funkcjonowanie programu, albo nie ma to sensu.

Nie wiem, czy dobrze robię pisząc na forum, ale może komuś szerszy wgląd w sprawę pomoże.
Pamiętajcie o adopcji studenckiej (może część dzieci z tych dalekich wiosek trafi do internatu bliżej i znowu będziemy mogli im pomóc - w starszych klasach lub właśnie studentach) i adopcji grupowej, o naszych innych celach - ważnych i także wymagających finansowo. Misja nadal potrzebuje wsparcia, choć może w inny sposób.
Pozdrawiam ciepło.
__________________

Edytowane przez ava80
Czas edycji: 2011-08-24 o 20:49
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 14:59   #4369
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

AVA masz wiadomość na prv.

Zmartwiło nas to co napisałaś. Rozumiemy, bo wiemy o co w tym wszystkim chodzi i jakie są zasady.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Edytowane przez MartaiMaciej
Czas edycji: 2011-08-24 o 15:03
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 16:27   #4370
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witajcie!

Mysle, ze Ava dokladnie wyjasnila problemy, z jakimi boryka sie duzy program Adopcji Serca. Z cala pewnoscia nie byly to latwe decyzje. Raz jeszcze, ogromnie mi przykro, ze niektorzy z Was otrzymali ta bolesna wiadomosc...

Czesc tych problemow, o ktorych wspomniala Ava, zostaje rozwiazana w przypadku Adopcji Grupowej. Po pierwsze beda w niej dzieci z pobliskich wiosek. Jesli dziecko nie pojawi sie w przedszkolu przez kilka dni, my bedziemy o tym wiedziec i mozemy od razu reagowac. Dzieci beda mialy zapewniona nauke, przybory szkolne, mundurek, buty, plecak i posilek--nikt im tego nie moze odebrac. Tym dzieciom mozemy pomagac na co dzien. Zapisy do Adopcji Grupowej odbywaja sie wioskami w obecnosci Naczelnikow i rodzicow dzieci, ktorym dokladnie tlumaczymy warunki uczestnictwa. Nie mozemy oczywiscie nikogo zmusic do wysylania dziecka do przedszkola, ale mozemy stworzyc program na tyle atrakcyjny, ze rodzic badz opiekun kilka razy pomysli zanim zaryzykuje wyrzucenie dziecka z programu.

Wiecej o programie Adopcji Grupowej na stronie www.adopcjaserca.pl Dla tych, ktorzy woleliby wspierac osoby juz uczace sie, zapraszam do Adopcji Studenta. Wiecej info rowniez na stronie.

Pozdrawiam wszystkich bardzo goraco!
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 20:02   #4371
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witajcie
Dziś wróciłam z wakacyjnych wojaży i znalazłam w skrzynce na listy tą smutną wiadomość...
Pomagamy Pretence tylko do końca roku... Cóż jeśli taka jest decyzja siostry Józefy to widocznie wie co robi...Przyjmujemy tę decyzję z pokorą choć nie bez żalu.
Nie wiem czy chcę przyzwyczajać się do kolejnego malucha to nie jest takie proste...szczególnie dla moich córek.
Ale na pewno będziemy wspierać misję i jej działania w ramach możliwości
Mam pytanie:

Czy mogę jeszcze wysłać Pretence paczkę czy już jest raczej za późno? Dojdzie pewnie po Nowym Roku i nie wiem czy będzie możliwość dostarczenia jej do adresata?
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 20:46   #4372
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez basiaczek11 Pokaż wiadomość

Mam pytanie:

Czy mogę jeszcze wysłać Pretence paczkę czy już jest raczej za późno? Dojdzie pewnie po Nowym Roku i nie wiem czy będzie możliwość dostarczenia jej do adresata?
Basiaczku - a czy moglabys wysłać kopertę bąbelkową? Na pewno doszłaby i była rozdana na święta.
I strasznie mi przykro ;(
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 09:51   #4373
agamann
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 78
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dziękuje ChoosingHope,Ava, Krzysztofie za wyjaśnienie. Rozumiem jeżeli dziecko nie chodziło do szkoły to adopcja nie ma sensu. Potrzebny jest jednak nadzór. Szkoda mi dzieci. Mam nadzieje że rodzice dzieci wyciągną wnioski ze swojego niedbalstwa i nie posyłania do szkoły. Myślałam że posyłając paczki z ubraniami,artykułami szkolnymi, zabawkami ,kocami i herbatnikami itp zachencę rodziców do dbania o to by dziecko uczęszczało do szkoły.No trudno ciężko mi ale rozumiem.ChoosingHope napisałam Ci maila w sprawie adopcji grupowej. Pozdrawiam
agamann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 14:40   #4374
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

AVA, właśnie dzisiaj otrzymaliśmy list od Siostry. Wysłany 16.08 z Zor szedł chyba pieszo. Poczta Polska. Dzisiaj Bernadka przyzna nam malucha, czekamy, może to będzie jakaś osłoda w tym trudnym momencie.

Mam nadzieję, że Martinowi dobrze idzie na studiach i nie zrezygnuje.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Edytowane przez MartaiMaciej
Czas edycji: 2011-08-25 o 14:46
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 12:22   #4375
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witam Wszystkich po wakacyjnym wyjeździe

widzę, że praca nad adopcją mimo przerwy wakacyjnej trwa
wyrazy szacunku dla dziewczyn + Krzysztof za zaangazowanie

Witam nowych rodziców (naliczyłam 4 osoby) życzę wielu radości z niesienia pomocy, sami sie przekonacie jak takie doświadczenie zmienia pogląd na świat

Współczuję osobom, które wspierały dzieci kończące program

obiecują w miarę możliwości odpisywać na maile leżące w mojej skrzynce
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 14:42   #4376
Ażurek
Raczkowanie
 
Avatar Ażurek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
GG do Ażurek
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witam, kiedy dowiedziałam się, że sporo dzieci "wypadło" z programu zrobiło mi się bardzo przykro. Z nieciepliwością czekałam na wiadomości od mojego Chanvasa. Uffff, przyszły "oceny" z przedszkola. Żadna rewelacja, ale chodzi i mam nadzieję, że z roku na rok wyniki będą lepsze, co zostało zauważone przez wychowawców. W komentarzu jest informacja, że nie wykorzystuje całego potencjału i może być lepiej. Oby...
Ażurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 21:07   #4377
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Seonko - w dniu Twych urodzin życzę Ci tradycyjnie dużo szczęścia, zdrowia i pomyślnosci a Patrycja niech Ci sprawia coraz więcej radości
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 13:51   #4378
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Seona miałaś wczoraj urodziny ????
dlaczego nie dotarły do mnie powiadamiacze

tak czy siak składam Ci życzenia :
oby każdy dzień Twojego życia był lepszy od poprzedniego, problemy rozwiązywały się zanim jeszcze powstaną a mąż i dzieci były radością
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 15:58   #4379
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dzięki wielkie za życzenia!!! Wczoraj miałam
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 15:12   #4380
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Info dla dziewczyn które straciły dzieciaki z końcem roku - mam 3-4 dzieci z niepłacącymi rodzicami.. Może kto s zainteresowany?
Tylko trzeba będzie jakoś ten rok zorganizować płatnościowo i ustalić co robimy, bo Wasze jeszcze są w programie.
Zdecydowanych zapraszam na maila ava@adopcjaserca.pl
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.