Misja w Zambii - cz. IV - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-02, 13:30   #4831
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witam Wszystkich w Nowym Roku - gdybym nie odpisywała 3-4 dni - nie krzyczeć Święta budzą w ludziach najwięcej tkliwości dla "małych murzynków" więc zarzucona mailami i różnymi prośbami - takimi super sensownymi i takimi które trzeba zweryfikować bo nastrój świąt mija..
Pomału się odkopuję z końcówki grudnia, zamykam także rok finansowy i nadal rozsyłam rodzicom ostatnie zdjęcia, profile i rysunki dzieci bo to jednak mozolna pracka - więc proszę o cierpliwość i przepraszam za małe zaangażowanie na końcu i przełomie roku w sprawy projektowe itp.

A w nowym roku zacytuję trochę życzeń napisał ktoś mi znajomy, kto ma za sobą bardzo trudny rok:

cytuję: "zeby ktos was kochal nawet skrycie, zebyscie wygrali w totolotka i sie podzielili i zeby nie kazdy wasz znajomy mial tak nierowno pod sufitem jak ja i zebyscie nie wiedzieli co to jest, zagorzenie zycia, strach o utrate bliskich, zeby wam zawsze starczalo nie tylko na rachunki ale tez na marzenia i zebyscie byli zdrowi , szczescliwi, zgodni ze swoim sumieniem, zebyscie nie chodzili spac ze lzami w oczach i budzili sie obok kogos kto was kocha i kogo wy uwazacie za swoja krolowa/krola zycia bo prawde mowiac pokusy pokusami ale szczerze? wazne jest to co w sercu!"


Otrzymałam wiadomość od s.Józefy - prosi aby przekazać Wam iż bardo jej przykro ale przesyłka którą wysłała już przed Świętami ze zdjęciami z party idzie i idzie i dojść nie może bo panowie z DHLa chyba geografii nie mieli w szkole..
Jeszcze trochę cierpliwości. Na osłodę jutro wrzucę 4 zdjęcia które na skrzynkę dostała Choosing - chyba że zrobi to sama zanim rano wstanę
__________________

Edytowane przez ava80
Czas edycji: 2012-01-03 o 22:16
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 23:42   #4832
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ava80 Pokaż wiadomość
Otrzymałam wiadomość od s.Józefy - prosi aby przekazać Wam iż bardo jej przykro ale przesyłka którą wysłała już przed Świętami ze zdjęciami z party idzie i idzie i dojść nie może bo panowie z DHLa chyba geografii nie mieli w szkole..
Jeszcze trochę cierpliwości. Na osłodę jutro wrzucę 4 zdjęcia które na skrzynkę dostała Choosing - chyba że zrobi to sama zanim rano wstanę
DHL niestety zupelnie nas zawiodl. Przepraszam szczegolnie Rodzicow Adopcyjnych dzieci z Adopcji Grupowej, bo pewnie od Swiat wyczekuja zdjec. Wczoraj dostalam 6 zdjec Internetem od Siostry Jozefy ze swiatecznego Party w Mpanshyi. 4 poslalam od razu Avie i Mamie-myslalam, ze zamieszcza, bo to glownie dzieci z duzego programu. Po wyslaniu maila do dziewczyn dostalam jeszcze 2 od Siostry Jozefy. W jednym byly dodatkowe 2 zdjecia, a w drugim 2 zdjecia ze spotkania swiatecznego dzieci, ktore beda w Arce Noego, w tym dzieci z Adopcji Grupowej. Mialam nadzieje, ze dzis cos do mnie jednak dotrze, bo wczoraj DHL przekonywal mnie, ze to, co o zgrozo wyswietlalo mi sie na ekranie to moga byc opoznione skany, ale jednak nie. Wspanialy DHL poslal przesylke zamiast do USA do Anglii!!!! W piatek doszla w koncu do USA i mialam ja dzis miec, ale wczoraj na ekranie pojawilo sie info, ze z Ohio przeslali ja znow do Anglii . Tak sie sklada, ze miejscowosc, w ktorej mieszkam, ma ta sama nazwe, jak miejscowosc w Anglii. Jak pech, to pech. Dzis DHL dzwonil do mnie 2 razy i zapewnial, ze juz kieruja przesylke na wlasciwy adres, ale kiedy bedzie, nie wiem.

Wlasnie z powodu takich roznych utrudnien wysylamy czasem Newslettery i informacje na ostatni moment.

Oto zdjecia, ktorymi dysponuje, a jak bedzie wiecej, to znow zamieszcze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Party w Arce Adopcja Grupowa (1).jpg (55,1 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Party w Arce Adopcja Grupowa (2).jpg (58,5 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Party2011 (1).jpg (75,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Party2011 (2).jpg (78,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Party2011 (3).jpg (69,0 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Party2011 (4).jpg (77,0 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Party2011 (5).jpg (74,5 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Party2011 (6).jpg (68,4 KB, 36 załadowań)
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 18:20   #4833
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Przepraszam , zapomniałam je tu wstawić

ale historia z tym DHL

strasznie się cieszę że moja Monica juz 9 stycznia pójdzie do przedszkola, nowa klasa gotowa i będą mieli prawdziwe ławki i krzesełka, aż sie chce w takim miejscu uczyć

siostra jest nieoceniona, oczywiście dzięki wsparciu cudownych ludzi
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 13:25   #4834
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
ale historia z tym DHL

strasznie się cieszę że moja Monica juz 9 stycznia pójdzie do przedszkola, nowa klasa gotowa i będą mieli prawdziwe ławki i krzesełka, aż sie chce w takim miejscu uczyć

siostra jest nieoceniona, oczywiście dzięki wsparciu cudownych ludzi
Tez sie bardzo ciesze z tych lawek. Dla tych, ktorzy kombinuja wlasnie, o co chodzi, dwa slowa wytlumaczenia. W nowej klasie nie bedzie plastikowych stolikow i krzeselek, ale drewniane lawki, ktore wlasnie zamowilismy (moze wiec byc male opoznienie w ich dostarczeniu, ale beda!!). Na swiecie jest wiele CUDownych ludzi. Trzeba umiec ich tylko znalezc... Dziekuje!!

Wlasnie osoba z DHL-u dzwonila (mam teraz 2 razy na dzien kurtuazyjne telefony, podczas ktorych Pani o imieniu Heather mowi mi dokladnie to, co widze na ekranie ) i zapewnia, ze najpozniej jutro przesylka bedzie w moich stesknionych za nia dloniach... Powiedzialam jej na to, ze to samo mi mowili 30 grudnia, wiec uwierze, jak faktycznie ja bede miala.

A ekran wyswietla:

Thursday, January 05, 2012
Arrived at Sort Facility CINCINNATI HUB - USA
CINCINNATI HUB, OH - USA
02:28


Czyli kontynent i kraj sie zgadzaja... Moj maz wczoraj zobaczyl, ze przesylka wyleciala z Anglii i zastanawial sie glosno, czy czasem teraz nie poleci do Zambii.

Pozdrawiam wszystkich!
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 15:57   #4835
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Anastazja, Ty to masz jakieś znajomości na tej poczcie chyba Szkoda, że przesyłek Siostry Ty nie wysyłasz

Zostały mi 3 paki podkładów poporodowych: wysłałaś już tą styczniową paczkę, jest jeszcze miejsce żebym Ci podesłała? Dołożę się do kosztów
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 19:26   #4836
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Czekamy co uda się osiągnąć w IKEI i na poczcie
No i jak skuteczny w doręczaniu będzie tym razem DHL :P

3mam kciuki.
Seona - cmoknij dziewczyny
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 20:35   #4837
Gidhar
Przyczajenie
 
Avatar Gidhar
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 19
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witam wszystkich serdecznie, szczególnie moją koordynatorkę Bernadkę Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku Mam na imię Justyna.Do misji dołączyłam niedawno i za jej pośrednictwem zostałam mamą adopcyjną Gideona z adopcji grupowej i malutkiej Harriet z adopcji serca.
Gidhar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 22:10   #4838
Jello
Zadomowienie
 
Avatar Jello
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś na południu
Wiadomości: 1 086
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Gidhar Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie, szczególnie moją koordynatorkę Bernadkę Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku Mam na imię Justyna.Do misji dołączyłam niedawno i za jej pośrednictwem zostałam mamą adopcyjną Gideona z adopcji grupowej i malutkiej Harriet z adopcji serca.
Witam i powodzenia
__________________
"On kopnie cię w rzyć, a ty wówczas przelecisz
nad dachami tego grodu, tak pięknie, że nieliczni o tej porze przechodnie wezmą cię
za pegaza."

Jello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 22:45   #4839
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Gidhar , witaj!!!

Ava, wycmokane dzieci śpią i ja też padam na twarz. Jeszcze tylko się poodmóżdżam na wizażu

Luba się długo nie odzywała Jak się długo nie odzywa, to zaczynam się martwić. Żeby chociaż pisała, że bez zmian
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 22:49   #4840
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ava80 Pokaż wiadomość
Czekamy co uda się osiągnąć w IKEI i na poczcie
Czekamy i 3mamy kciuki! Dziekujemy za pomysl pewnej Mamie czytajacej, a nie pisujacej. No i MamieBethy za pomysl z IKEA.

Cytat:
Napisane przez ava80 Pokaż wiadomość
No i jak skuteczny w doręczaniu będzie tym razem DHL :P

3mam kciuki.
W kontekscie DHL, to zacytuje mojego meza: "Powiedz mi z wyprzedzeniem, kiedy zdecydujesz sie znow sprawdzic status przesylki, to z Nadia sie bedziemy ewakulowac". Teraz juz chyba poslucham jednego zaprzyjaznionego Slazaka, ktory mowi mi: "Dej na luz dziolcha". Moze w koncu naucze sie cierpliwosci?

Cytat:
Napisane przez Gidhar Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie, szczególnie moją koordynatorkę Bernadkę Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku Mam na imię Justyna.Do misji dołączyłam niedawno i za jej pośrednictwem zostałam mamą adopcyjną Gideona z adopcji grupowej i malutkiej Harriet z adopcji serca.
Twoja koordynatorka cieszy sie, ze nas znalazlas. Pragne dodac, ze Gidhar ma super umiejetnosci wywiadowcze (z filmiku wywnioskowala, kto jest spokrewniony z kim ), a poza tym jest niepoprawna paczkoholiczka, czyli dokladnie na tyle szalona, zeby do nas dolaczyc. Gidhar rowniez poza dziecmi adoptowanymi zupelnie legalnie i w sposob udokumentowany, znajduje dodatkowe dzieci, ktorym robi prezenty incognito, czyli jest taka dobra wrozka. Przez to zupelnie zwojowala wyzej wymieniona koordynatorke. Witaj w naszym gronie!

Jello--a Ty masz juz dzieciaczka?? Witaj u nas.

Wspomne poza tym, ze mamy pewne akcje robotkowe. Wspaniale kobiety z Kanady i USA dziergaja cieple skarpetki dla dzieci z Adopcji Grupowej na zimne afrykanskie noce. Zaczelo sie od tego, ze jedna Pani z Kanady napisala, ze swojemu dziecku udzierga takie skarpetki, a ze dziecko w grupowej, to ja zapytalam, czy przypadkiem nie mozna wydziergac dla wszystkich dzieci... To bylo raptem w listopadzie, ale Karen czasu nie tracila. Zalozyla watek na Ravelry (na ktorym jest 150 postow--wczoraj sie pierwszy raz zalogowalam i bylam w szoku!) i kobiety dziergaja az z drutow iskry ida. Mamy 83 pary!! Zalaczam zdjecie skarpetek made in Canada.

Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Socks.jpg (117,3 KB, 29 załadowań)
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 23:30   #4841
Krzysztof70
Raczkowanie
 
Avatar Krzysztof70
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 79
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość
Czekamy i 3mamy kciuki! Dziekujemy za pomysl pewnej Mamie czytajacej, a nie pisujacej. No i MamieBethy za pomysl z IKEA.



W kontekscie DHL, to zacytuje mojego meza: "Powiedz mi z wyprzedzeniem, kiedy zdecydujesz sie znow sprawdzic status przesylki, to z Nadia sie bedziemy ewakulowac". Teraz juz chyba poslucham jednego zaprzyjaznionego Slazaka, ktory mowi mi: "Dej na luz dziolcha". Moze w koncu naucze sie cierpliwosci?



Twoja koordynatorka cieszy sie, ze nas znalazlas. Pragne dodac, ze Gidhar ma super umiejetnosci wywiadowcze (z filmiku wywnioskowala, kto jest spokrewniony z kim ), a poza tym jest niepoprawna paczkoholiczka, czyli dokladnie na tyle szalona, zeby do nas dolaczyc. Gidhar rowniez poza dziecmi adoptowanymi zupelnie legalnie i w sposob udokumentowany, znajduje dodatkowe dzieci, ktorym robi prezenty incognito, czyli jest taka dobra wrozka. Przez to zupelnie zwojowala wyzej wymieniona koordynatorke. Witaj w naszym gronie!

Jello--a Ty masz juz dzieciaczka?? Witaj u nas.

Wspomne poza tym, ze mamy pewne akcje robotkowe. Wspaniale kobiety z Kanady i USA dziergaja cieple skarpetki dla dzieci z Adopcji Grupowej na zimne afrykanskie noce. Zaczelo sie od tego, ze jedna Pani z Kanady napisala, ze swojemu dziecku udzierga takie skarpetki, a ze dziecko w grupowej, to ja zapytalam, czy przypadkiem nie mozna wydziergac dla wszystkich dzieci... To bylo raptem w listopadzie, ale Karen czasu nie tracila. Zalozyla watek na Ravelry (na ktorym jest 150 postow--wczoraj sie pierwszy raz zalogowalam i bylam w szoku!) i kobiety dziergaja az z drutow iskry ida. Mamy 83 pary!! Zalaczam zdjecie skarpetek made in Canada.

Pozdrawiam!
ChoosingHope- Richtig, dej na luz dziołcha i sie niy nerwuj. Zarozki dostaniysz tyn DHL
Musza Ci pedzieć, mosz cołkiem gryfny tyn łobrozek na www.choosinghope.org --> pospołu my mogymy pomogać bajtlom!!

Fajniste som te fuzekle co je te dziouchy z Kanady sztrykujom! Bydom gynau na zima w Zambii,

Gidhar - witejcie u nos!

Terozki to se możecie wciepać na "komputer" abo blasztifem w hefcie pisać, boście sie stracili w ślonskyj godce
Krzysztof70 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 10:42   #4842
ineex
Przyczajenie
 
Avatar ineex
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość
Czekamy i 3mamy kciuki! Dziekujemy za pomysl pewnej Mamie czytajacej, a nie pisujacej. No i MamieBethy za pomysl z IKEA.



W kontekscie DHL, to zacytuje mojego meza: "Powiedz mi z wyprzedzeniem, kiedy zdecydujesz sie znow sprawdzic status przesylki, to z Nadia sie bedziemy ewakulowac". Teraz juz chyba poslucham jednego zaprzyjaznionego Slazaka, ktory mowi mi: "Dej na luz dziolcha". Moze w koncu naucze sie cierpliwosci?



Twoja koordynatorka cieszy sie, ze nas znalazlas. Pragne dodac, ze Gidhar ma super umiejetnosci wywiadowcze (z filmiku wywnioskowala, kto jest spokrewniony z kim ), a poza tym jest niepoprawna paczkoholiczka, czyli dokladnie na tyle szalona, zeby do nas dolaczyc. Gidhar rowniez poza dziecmi adoptowanymi zupelnie legalnie i w sposob udokumentowany, znajduje dodatkowe dzieci, ktorym robi prezenty incognito, czyli jest taka dobra wrozka. Przez to zupelnie zwojowala wyzej wymieniona koordynatorke. Witaj w naszym gronie!

Jello--a Ty masz juz dzieciaczka?? Witaj u nas.

Wspomne poza tym, ze mamy pewne akcje robotkowe. Wspaniale kobiety z Kanady i USA dziergaja cieple skarpetki dla dzieci z Adopcji Grupowej na zimne afrykanskie noce. Zaczelo sie od tego, ze jedna Pani z Kanady napisala, ze swojemu dziecku udzierga takie skarpetki, a ze dziecko w grupowej, to ja zapytalam, czy przypadkiem nie mozna wydziergac dla wszystkich dzieci... To bylo raptem w listopadzie, ale Karen czasu nie tracila. Zalozyla watek na Ravelry (na ktorym jest 150 postow--wczoraj sie pierwszy raz zalogowalam i bylam w szoku!) i kobiety dziergaja az z drutow iskry ida. Mamy 83 pary!! Zalaczam zdjecie skarpetek made in Canada.

Pozdrawiam!
Witajcie,
Jestem nową mamą z adopcji grupowej, wydaje mi się, że tą właśnie co to "czyta a nie pisuje" jak napisała ChoosingHope ale jakoś nie do końca tak uważam Pisuje, pisuje i to chyba aż za dużo ale rzeczywiście dotąd nie na forum jednak myślę, że i to się wkrótce zmieni. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wszystkiego co najlepsze wszystkim tym, którzy robią tak wiele dla innych. Jesteście wspaniali. Szczególnie pozdrawiam zupełnie wyjątkową osobę jaką jest Bernadka. 3maj tak dalej!
ineex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 13:30   #4843
BIG
Raczkowanie
 
Avatar BIG
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: BYTOM
Wiadomości: 193
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

BIG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 14:11   #4844
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

O rety, ten język to dla mnie jak całkiem obcy wręcz zambijski
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 16:24   #4845
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Krzysiu- Blasztif? Heft? Mosz szczynscie, ze jo je ze Zorow synek, bo bych nic niy rozumiala jak Seona! No pomogac bydymy! Dzieckom i niy tylko-ni ma innyj opcji!

ineex-witaj kochana! To o poczcie, to akurat nie o Tobie bylo (choc moze i Ty kiedys o tym wspominalas?). Na Twoje pomysly to musialabym nowy watek zalozyc. Bylaby to "powiesc w odcinkach". Ineex to przy okazji Mama Adopcyjna Grace z filmiku (zgodzila sie, zebym udostepnila ten filmik dla wszystkich ). Raz jeszcze duuuuze podziekowania dla Neli, bez ktorej nie byloby zadnych filmikow. Czasem milo przeczytac, ze ciesza Was te "niespodzianki"... Wiem, ze Nela cale serce wlozyla w swoj pobyt w Misji. A jutro bedzie dzialac w Oslo z WOSP. Agatko-powodzenia!!! 3mam--jak zawsze.

Poza skarpetkami-fuzeklami mozna jeszcze dziergac kwadraty na kocyki. Kwadraty sa latwe do wysylki. Pyzia w sierpniu opisywala to na swoim blogu, a ja wiem, ze juz troche tych kwadratow doszlo do Misji i zrobiono kocyk/i dzieciece. Poprosze Pyzie, to Wam tu wrzuci namiary, jak to robic. Moze ktos z Was badz Waszych znajomych ma czas i sie nudzi (starsze osoby?)?

W czasie Swiat poczytalam ciekawy tekst i wlasnie dostalam pozwolenia na zacytowanie go tutaj. Tematyka swiateczna, choc zawsze aktualna...


"Te święta są inne…

Pędzę do pracy, potem zakupy, obiad, dom, coś zrobić do pracy, a święta, tak pamiętam, trzeba by coś posprzątać ale kiedy? Do pracy, zakupy, dom, obiad, rodzina, rodzina, rodzina, do pracy……..
Gdzieś nagle stanie się coś, co wyrywa z tego młyna, ale trzeba się otrzepać i biec dalej, do pracy, zakupy, do domu…, to już znasz.
Aż przyszły święta! Stop! Kuchnia opanowana,choinka stoi, pod choinką coś jest. Coś, to bardzo dobre określenie. Czy będą zadowoleni, czy nie za mało? A czy ten karp nie za słony? Czy starczy chleba na wszystkie dni? Tyle wolnego, trzeba się zaopatrzyć.
Stop! Jesteśmy przy stole. Modlitwa, życzenia, opłatek, no i jemy. Jemy, jemy, jemy…..
Potem prezenty. Wszyscy się cieszą, może jakaś rózga, no żart taki, przecież wiadomo, że i tak coś jeszcze będzie.
Stop! Coś jednak jest inaczej. Ale co? Przecież jest rodzina, prezenty, świąteczne smakołyki, kolędy. To gdzie uciekają moje myśli? A ja przed oczami mam jakieś obrazy, jakieś jeszcze nie do końca przeczytane artykuły, strony w internecie, coś mnie ciągnie tu do świata zamkniętego w małym komputerze. Właśnie, stop! Zatrzymaj się na chwilę. Co mnie męczy, nie daje beztrosko cieszyć się świętami? A może artykuł niedawno przeczytany? Tak to na pewno to:Sudan.
Ja jem, mam dach nad głową, zastanawiam się czy kolor krawata będzie się podobać. A myśli uciekają do tych ludzi. Słowa kołaczą się po głowie: głód, choroby, śmierć, strach. A tu stół pełen wszystkiego w kontraście z absolutnie niczym…
Tak, te święta są dla mnie inne. Nie jestem sama przy tym stole, myślę o tych, którzy nie mają nawet pojęcia o moim istnieniu. Nie chcę popadać w paranoję, nie zbawię świata, nie pomogę wszystkim, nie próbuję nawet. Ale myślę, myślę, myślę…"

I jeszcze jeden przepiekny cytat (az trudno mi bylo uwierzyc, ze to nie byl zaden znany cytat):

"Człowiek jest i mały i bezgranicznie wielki. Jest prochem, złudzeniem bytu, mirażem mocy i sprawstwa. Jest królem swojego serca, wrażliwości i dobroci, jeśli pamięta o końcu świata…
I cieszy się nim…"

Dedykuje to tym wszystkim, ktorzy ciagle mysla, mysla i mysla. Mam ten wielki zaszczyt w wieloma z Was pisac. Dziekuje Wam Kochani, bo wlasnie dla Was chce mi sie chciec.
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 19:21   #4846
ajamimi
Raczkowanie
 
Avatar ajamimi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 60
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witajcie,

I jak sprawa z DHL? Przesyłka dotarła czy wciąż czekamy? Aż trudno uwierzyć, że żyjemy w XXI wieku

Zapomniałam wspomnieć, że i ja dostałam małą niespodziankę przed Świętami, piękny rysunek od jednej z moich adopcyjnych córeczek. Strasznie mnie cieszą takie niespodzianki, jakieś wieści, zdjęcia, filmiki czy rysunki. Dzięki ChoosingHope! No i Nela, bo to dzięki Tobie te wszystkie niespodzianki.

Krzysztofie, ja zrozumiałam, ale już wypowiedzieć się w tym dziwnym języku nie da rady, ale wygląda fajnie

Witam wszystkie nowe osoby

Edytowane przez ajamimi
Czas edycji: 2012-01-07 o 19:23
ajamimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 11:40   #4847
Gidhar
Przyczajenie
 
Avatar Gidhar
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 19
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dziękuje za ciepłe i regionalne przyjęcie Z niecierpliwością czekam na jutrzejszy dzień. Czy wiecie, że to już jutro.......??? Wielkie uroczyste otwarcie!!!!!!!!!! Adopcja grupowa 2012 rusza!!!!!!!!!!!! klaski:
Mój Giduś rozpoczyna edukację przedszkolną! Nie tylko on, ale wiele innych dzieciaczków. Oby rodzice, opiekunowie się sprawdzili i przyprowadzali ich na zajęcia.
Gidhar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 22:11   #4848
ineex
Przyczajenie
 
Avatar ineex
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Też się bardzo cieszę niezmiernie jestem podekscytowana i trzymam kciukiza powodzenie naszych dzieciątek. Mam nadzieję, że jeśli tyle zaangażowanych osób tak znakomicie się spisało to i rodzice rodzeni/opiekunowie tam na miejscu staną na wysokości zadania, czego z całego serca sobie i innym adopcyjnym mamusiom i tatusiom życzę. Miło by było móc widzieć ich (mam nadzieję) radość z zabawy i uśmiechnięte buźki podczas posiłku ale również miło jest sobie to wyobrazić i czuć, że się odrobinę do tego dzieła przyłożyło palucha. Przesyłam pozytywne fluidy w waszym i zambijskim kierunku.
ineex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 00:05   #4849
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Ale dużo nowych Mam
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 09:40   #4850
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witajcie!
U nas powolutku do przodu. Chociaż lekarze nie tryskają jeszcze optymizmem i my też usiłujemy spokojnie czekać i obserwować Daniela. Powoli, powoli się wybudza, mamy taką nadzieję.
Niestety nie pojechał jeszcze do kliniki w Regensburgu, westchnijcie w intencji jego szybkiego wyjazdu, bo nasi lekarze mówią, że już nic więcej dla neigo zrobić nie mogą.


Ja nie wiem czy teraz nie byłabym idealną osobą do robienia tych kwadratów na kołdry czy kocyki. To ma mieć jakieś odpowiednie wymiary? Czy można byłoby prosić Pyzię o instrukcję?
Co prawda nie nudzę się, ale nie mogę spać i nie mam co robić w nocy, a robienie na drutach czy na szydełku jest ciche to nikogo nie obudzę.

Dziękuję Wam za wszystko! (i tym stąd i nie stąd)
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 10:21   #4851
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Luba - dzięki ze wpadasz i przynosisz informacje....
wiesz, babcie mawiają - dziecko jak spi to rośnie, a jak chore to w czasie snu zdrowieje i tak właśnie jest z danielem, on sobie spokojnie zdrowieje, organizm powoli regeneruje się

Ciekawe jak naszym dzieciom minął pierwszy dzień w przedszkolu

ile dokładnie tych dzieci jest potrzebuja czegos jeszcze ?

a ja z pytaniem o radę, chce kupic te nasionka i zastanawiam sie jakie? aby dzieci dały rade, efekty były na tyle dobre aby chciały to kontynuować, bo odpadaja rośliny które trzeba pikować np. kapusta, sałatam brokuły itp.
rzodkiewka jest łatwa, ale jak dziecko ugryzie, to wiecie sami jaki ona ma smak, na kanpce owszem, ale dla takiego malucha no to niesmaczna, ja wymysliłam marchewkę, buraczki czerwone - zastaniawiam się, co tu mozna pisac bez pikowania i żeby dało sie jeść na surowo i najlepiej żeby było słodkie ja mam jakąs pomroczność, chyba pójdę do sklepu z nasionami, może po prostu zobaczę co mają , no i nie widzę w sklepach plastkowych narzędzi rolniczych jeszcze nie sezon na to
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 10:43   #4852
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Aga, mam nadzieję, że tak właśnie się dzieje jak piszesz.


Ja jako dziecko raz czy dwa hodowałam ogórki i sałatę, sałaty nie pikowałam i jakoś się udawała, ogórki też jakoś rosły bez wielkich starań. A co z dynią i cukinią? Nie da się tego jeść na surowo ale wygląda fajnie i po ugotowaniu jest dobrym, wartościowym posiłkiem. Więcej mi do głowy nic nie przychodzi.

Znalazłam na blogu Pyziulki info o kwadratach, idę szukać włóczki.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 13:53   #4853
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Talking Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Wlasnie dostalam taki e-mail z Zambii od Siostry Jozefy:


"Nowa klasa otwarta! Bylo pieknie, teraz, zanim pojde do pracy pragne przeslac pare zdjec a wieczorem dosle reszte. Dziekuje ogromnie za spelnienie tego marzenia, dzieci jedza teraz obiad bardzo uradowane. DZIEKUJEMY!!"



ZIKOMO!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Dodatkowa klasa inauguracja 9 styczen.jpg (68,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Dodatkowa klasa wybudowana.jpg (40,8 KB, 24 załadowań)
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 14:47   #4854
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość
Poza skarpetkami-fuzeklami mozna jeszcze dziergac kwadraty na kocyki. Kwadraty sa latwe do wysylki. Pyzia w sierpniu opisywala to na swoim blogu, a ja wiem, ze juz troche tych kwadratow doszlo do Misji i zrobiono kocyk/i dzieciece. Poprosze Pyzie, to Wam tu wrzuci namiary, jak to robic. Moze ktos z Was badz Waszych znajomych ma czas i sie nudzi (starsze osoby?)?
Przepraszam bardzo - dzierganie dla osób starszych? Jak się nudzi? Oj zarobiłaś minusa! Dzierga się dla przyjemności i nawet kilkulatki sobie nieźle radzą Fantastyczna terapia a i wzór na kwadraty łatwy. Ten który podaję to akurat dla bardziej wtajemniczonych (dzierganie na okrągło) ale można prościej po prostu nabrać oczka i samymi oczkami prawymi wydziergać kwadrat

Podstawowe informacje na temat kwadratów:
  • Kwadraty powinny mieć 20cm x 20cm
  • Kwadrat można wydziergać na drutach lub szydełku
  • Nie ważna jest grubość włóczki ani jej skład ( ale warto przypiąć karteczkę z informacją czy to 100% akryl czy też wełna, bawełna czy mieszanki.)
  • Ważne aby po zamknięciu oczek zostawić ok 100-120cm włóczki na zszycie kocyka
Gotowe kwadraty należy wysłać najlepiej w zwykłej bąbelkowej kopercie na adres misji. Opłata za list zwykły do 500g (zmieści 10-15 kwadratów) to tylko 11,50zł, ale można wysłać nawet po 3-4 kwadraty za zaledwie 3,20zł

To najlepszy projekt "w drodze", ponieważ nie mam ze sobą dużo włóczki (jeden kwadrat to 20-30g). Wzór na jeden kwadrat dziergany "na okrągło" - potrzebujemy włóczki, odpowiednich do niej drutów i markery do zaznaczenia miejsca dodania oczek (nie jest to konieczne, ale ułatwia pracę jak dzierga się w drodze)

Nabrać 8 oczek i złączyć do dziergania w okrążeniach (początek dobrze jest zaznaczyć markerem)
  • (1 o.p., narzut) x 8 - [16 oczek]
  • oczka prawe do końca
  • 2 o.p., (narzut, 1 o.p., narzut, 3 o.p)x3, narzut, 1 o.p., narzut, 1 o.p - [24 oczka]
  • oczka prawe do końca
  • 3 o.p., (narzut, 1 o.p., narzut, 5 o.p)x3, narzut, 1 o.p., narzut, 2 o.p - [32 oczka]
  • itd aż do osiągnięcia boku o długości 20cm
  • zakończyć wszystkie oczka i zostawić ok 100-120cm włóczki
Najlepsze jest to, że jak się włóczka skończy to po prostu biorę kolejny mini-motek z kartonika starając się tylko żeby kolory pasowały jako tako Idealny sposób pozbywania się resztek włóczek

W załączniku zdjęcie takiego kwadratu - jednego z wydzierganych przeze mnie. Dodaję też zdjęcie innego kwadratu, który zrobiłam zainspirowana wspaniałymi wzorami na Ravelry. Na podstawie zdjęcia rozrysowałam stópki w dziergałam sobie w weekend. Tego typu kwadraty wymagają jednak więcej uwagi więc nie nadają się za bardzo do dziergania w drodze, no i musi starczyć jednego koloru na cały kwadrat.

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6092928124_e4215d0b16.jpg (48,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6092387607_a7f0815272.jpg (45,3 KB, 8 załadowań)
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 15:11   #4855
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

LUBA - owocnego dziergania To jest prawdziwa terapia i wierzę, że i Tobie pozwoli odetchnąć na chwilkę - wspaniale rozładowuje emocje.

Trzymam kciuki za męża i Ciebie
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:00   #4856
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Jestem pod ogromnym wrazeniem przedszkola
te mundurki i jaka klasa !!! widac solidny budynek, nie taki jak ze zdjęć Avy i innych którzy zwiedzali tamtejsze przepełnione i brudne szkoły
jestem jeszcze ciekawa tych ławek
niestety nie rozpoznałam mojej Moniki

Luba
- dynie to oni tam uprawiają , ale ogórki to dobra mysl

Pyziulka -
kope lat
mam nadzieje, że akcja kwadracików rozprzestrzeni się i każdy dzieciaczek będzie miał swój kocyk na zimne noce, które rozpoczna się już na przełomie kwietnia/maja a moze nawet i wcześniej

kiedyś z tereska chciałam przeprowadzic podobna akcję, ale nie udało mi się - tym bardziej cieszę sięze wprowadziłaś ja w życie

skarpetki tez super sprawa
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:20   #4857
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość

Pyziulka -
kope lat
mam nadzieje, że akcja kwadracików rozprzestrzeni się i każdy dzieciaczek będzie miał swój kocyk na zimne noce, które rozpoczna się już na przełomie kwietnia/maja a moze nawet i wcześniej

kiedyś z tereska chciałam przeprowadzic podobna akcję, ale nie udało mi się - tym bardziej cieszę sięze wprowadziłaś ja w życie

skarpetki tez super sprawa
Pomysł nie mój a Karen, która takie kwadraty dziergała dla innych organizacji - w USA i Kanadzie to bardzo popularne bo taniej wychodzi niż wysyłka całego ciężkiego koca Cieszę sie że Karen opowiedziałam o misji bo ona teraz prężnie działa i co chwila ma nowe pomysły
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:19   #4858
suzi82
Rozeznanie
 
Avatar suzi82
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 591
GG do suzi82
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Avo wysłałam Ci e-mail. Odpisz proszę ponieważ sprawa jest dla mnie pilna.
pozdrawiam
suzi
__________________




suzi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 18:12   #4859
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez suzi82 Pokaż wiadomość
Avo wysłałam Ci e-mail. Odpisz proszę ponieważ sprawa jest dla mnie pilna.
pozdrawiam
suzi
Właśnie otworzyłam i odpowiadam..
poszło
__________________

Edytowane przez ava80
Czas edycji: 2012-01-09 o 18:26
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 19:02   #4860
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Pyzia-kamien z serca, ze jednak ten minus nie jest ogromny.

Luba-modlimy sie za szybki wyjazd do kliniki.

DHL zgubil przesylke, choc nie chce sie oficjalnie przyznac.

NASION CUKINI NIE WYSYLAC DO ZAMBII!! Nie rosnie im ona dobrze.

Wrzucam dwa zdjecia. Jedno juz znacie. Chce jednak zwrocic uwage na cos waznego, wiec je "obcielam" troszke. Kazde dziecko z Adopcji Grupowej otrzymalo sweterek z napisem "Noah's Ark School" (poza mundurkiem, butami, plecakiem i skarpetkami). Naprawde zapewniamy tym dzieciom tyle, ile sie da w ramach oplaty adopcyjnej. A drugie zdjecie to dzieci, ktore maja na nogach nowe buty.

Pozdrawiam!

Bardzo radosna i szczesliwa Bernadka/Bernadetka/ChoosingHope
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sweterek Noah's Ark School.jpg (89,1 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Dzieci w butach.jpg (106,9 KB, 49 załadowań)
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.