Dzieci z Afryki czekają na pomoc - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 21:17   #391
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Powoli się gubię ile tych paczek i gdzie

Qrcze, Luba, niby najsensowniej by bylo faktycznie tak jak mówisz, ale ja nigdy takiej wielkiej paki nie wysyłałam i boję się poprostu, że coś źle zapakuję, że nie dojdzie i tfu tfu 10 par butów i moje ponad 200 zł za przesyłkę pójdzie się...

Mam taki pomysł, że kilka par wyślę w mniejszej paczce do Anecz do Kamerunu, kilka do Maitiri, bo też do Kamerunu robi? i by dopakowały do swoich pak 20-kg?

Co Wy na to?

Maitiri, tak gumiaczki do Kamerunu, s. Ruth z Tanzanii nie określiła się czy tam się to nosi i nie zgłosiła zapotrzebowania

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Obejrzałam na spokojnie buty i policzyłam i mam dobrą i złą wiadomość dobra, że 2 pary gratis dziękuję firmie Zetpol a zła, że jedna para to... dwa buty prawe muszę odesłać albo poprosić niech mi doślą 2 lewe i będą 2 dodatkowe prawidłowe pary. Jutro zadzwonię
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:20   #392
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Potwierdzam, do Kamerunu też paczka będzie, bo są kolorowanki także do Kamerunu, więc na pewno pójdzie. Seona, możesz dosłać buty Bo ja póki co mam dla nich tylko kolorowanki, a paczkę trzeba zrobić mieszaną.
Ale do tych kolorowanek naprawdę potrzeba kredek, bo jak dzieci dostaną kolorowankę, a nie będą miały czym pokolorować, to klops
Tak więc, jeśli ktoś może przesłać kredki, w dowolnej ilości, to bardzo proszę i z góry dziękuję!!
Jakby ktoś mógł, to proszę pisać na priv, bo na wątku jest tyle postów, że już po krótkiej przerwie nie mogę odnaleźć czy ktoś się oferował z kredkami (ewentualnie z innymi przyborami szkolnymi, bo tam się wszystkie przydadzą, no może poza pisakami, bo mogą wysychać w drodze).
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:25   #393
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Maitiri, napisz tutaj, że potrzebujesz kredek, może ktoś się zgłosi: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post40034793

to ja poproszę o adres na pw i doślę część butków i kredki i troche słodyczy a resztę do Anecz.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 22:27   #394
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Załączam fotki kolorowanek, które potrzebują do kompletu kredek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolorowanki.jpg (70,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolorowanki1.jpg (63,6 KB, 12 załadowań)
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 10:30   #395
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

dziewczyny robimy paczuszki aby uszczęśliwić dzieci i pomóc tym najbardziej potrzebującym i to jest piękne. Musimy coś wymyślić i znaleźć pieniążki na wysyłkę. Bo przecież same zakupy też kosztują , żebyśmy miały sponsorów na znaczki to byśmy częściej wysyłały.
Prawdę mówiąc mam pewien pomysł ale nie wiem czy jestem w stanie go sama zrealizować. Wymyśliłam aby zrobić kilka par skarpet na drutach oraz czapki wystawić na allegro, tablice.pl, na facebboka i gdzie się tylko da i zatytułować,, podaruj dzieciom z Afryki trochę ciepła,, i napisać że chciałybyśmy wysłać dzieciaczkom to czego najbardziej potrzebują, podać nr. konta i poprosić o wpłatę nawet 2 zł czy 5zł na wysyłkę rzeczy najbardziej potrzebnych i między innymi że będą to tez skarpetki i czapki wełniane. Może znajdą się dobrzy ludzie co o tym sądzicie?

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

robię też różne koszyczki z papierowej wikliny i można by było też wystawić jako licytacja że wylicytowane pieniążki zostaną przeznaczone na wysyłkę rzeczy dla dzieciaczków tych najuboższych z Afryki. problem jest tylko w tym że wszystkie koszyki jakie zrobiłam to wszystkie pooddawałam w prezentach i nie mam nic. musiałabym zrobić nowe a od poniedziałku idę na urlop a przez urlop to już nic nie będę w stanie zrobić.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

myślę że po urlopie wezmę się za robotę mam kilka zrobionych podkładek pod kubki zrobione szydełkiem- coś będę kombinowała- może się uda?
A może wy też robicie jakieś różne rzeczy i możecie je wystawić na aukcję razem możemy zdziałać więcej
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 21:53   #396
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Dziewczyny jestem pod wrażeniem Waszego tępa działania
Na Siepomaga to nie tak łatwo taką zbiórke przeprowadzić, ja sie podpiełam pod fundacje i wszystko tam spływa a nie na moje czy inne konto .
Pomysł z aukcjami chyba dobry...
Ale moze konkretnie kto ile potrzebuje do wysyłki?

Seona - te buty tyle ważą? 10 par 20 kg? to nie mozliwe... 2 kg jedna para?
masz wage - zważ to proszę...
Przesyłanie faktycznie jest drogie(przesyłka do kogos w pl + przesyłka do Afryki), zrób paczkę sama, to nie takie trudne dziewczyny, mozecie zeskanowac seonie deklaracje celną? w razie czego? żeby wiedziała jak wypełnic? ile kg tego masz dokładnie i ile pieniędzy potrzebujesz? ja nie wiem gdzie mam swoje :/
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 11:09   #397
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Mama, wiesz co, jak przemyślałam, to jednak takie rozłożenie tych butów na 3 paczki - do Anecz, Maitiri i może Anastazja będzie robić do Kamerunu, to nie taki zły pomysł, moim zdaniem?

Takie przesyłki aż tak drogo nie wyjdą, ja nie będę musiała wysyłać (serio, boję się, że nie dojdzie i wszystko się zmarnuje )no i paczki będą zróżnicowane w każdej będzie po trochu wszystkiego. A jakby (tfu, tfu) jedna zaginęła paka to nie z 10 parami tylko z 3 No i nikt się nie przyczepi, że to na handel, że przemyt czy coś
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 14:25   #398
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

właśnie skończyłam ważyć swoje rzeczy i te co ostatnio dostałam i miały iść do Tanzanii. Kobietka wsadziła 50zł a towaru jest 8 kg no i plus moje rzeczy więc potrzebuje 130zł na paczkę do Kamerunu aby to wysłać. Muszę coś wymyślić aby zdobyć pieniążki na wysyłkę:confuse d::co nfused:
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 08:50   #399
MamaKatka
Raczkowanie
 
Avatar MamaKatka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 441
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

MAMA, post o Grace na stronie adopcji jest jakby ucięty... Nie wiem, czy tylko u mnie, czy coś na stronie jest nie tak...
__________________
MamaKatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 13:07   #400
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

anecz poczekaj jeszcze moze aż nazbiera sie 20 kg, moze jeszcze ktos sie dorzuci

faktycznie ten art o Grace nie powinien tak wygladać , dzieki
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:56   #401
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

poczekam przeciez jeszcze nie jedna sie paczke zrobi a od razu nie musze wszystkich swoich rzeczy na raz wysylac.
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-09, 17:49   #402
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Maitiri, dokupiłam kredki, więc na dniach robię paczkę i wysyłam do Ciebie. To będą rzeczy do Kamerunu. Jak wyślę to Ci napiszę.

U nas gorący okres. W przyszły czwartek wyjeżdżamy na wczasy do Darłówka. MAMA, a Ty gdzie w tym roku? A od poniedziałku chodzę z Pati do przedszkola na 2 godziny, bo mamy takie tydzień adaptacyjny. Na razie jest ok ona zadowolona, ja mniej, bo "sala" średnia, no ale podobno dzieci mają gorsze warunki, nie powinnam narzekać
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 13:36   #403
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

a ja w tym roku Zamojszczyzna, chyba ze w sierpniu cos sie wyklaruje, jednak na pewno nie nad morze - miłego wypoczynku
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 17:23   #404
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Dziękuję Seona To czekam na info o przesyłce.
W tym tygodniu dotarły do mnie dwie przesyłki, od Witch79 i od MamaKatka. Bardzo serdecznie dziękuję!
Jeśli jeszcze ktoś chciałby dołączyć do paczki z kredkami albo innymi przyborami szkolnymi lub słodyczami typu cukierki, lizaczki, żelki, to bardzo proszę o info na PW. Cały czas zbieram te rzeczy dla dzieciaczków z Tanzanii i Kamerunu Inne również przyjmę, dzięki temu rzeczy będą wymieszane i jest nadzieja, że nikt się nie doczepi do paczki.
Życzę wszystkim udanego wypoczynku!
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 14:04   #405
MamaKatka
Raczkowanie
 
Avatar MamaKatka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 441
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Maitiri, mam już gotowe kredki do wysyłki. Postaram się początkiem tygodnia Ci wysłać .
Mam też pytanko: jakie kredki kupować? Tzn. chodzi mi o ilość w opakowaniu. Jak dotąd kupowałam po 12 sztuk, ale ostatnio zauważyłam, że pakowane po 8 są sporo tańsze, więc mogłabym kupić więcej i więcej dzieci by skorzystało. Zastanawia mnie, jakie Wy wybieracie.
Jak się ma sprawa ze słodyczami? Maitiri, masz już jakieś? Bo skoro maluszki mają dostać kolorowankę, kredki i słodycze, to trzeba wysłać wszystkiego odpowiednią ilość. Więc co następne? Słodycze czy kredki?
__________________
MamaKatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 11:39   #406
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Witajcie,
Do Tanzanii dotarła między innymi paczka, która jest na zdjęciach. Niestety zatarł się adres nadawcy i nie wiadomo od kogo jest ta paczka. Dziewczyny, czy któraś z Was rozpoznaje swoją paczkę na zdjęciach? Jeśli tak, osoba, która wysłała tą paczkę proszona jest o kontakt na adres: adopcja[a]majaprzyszlosc.org.pl Jest chyba więcej zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg majaprzyszlosc.org.pl_paczka 1.jpg (46,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg majaprzyszlosc.org.pl_paczka 2.jpg (51,9 KB, 22 załadowań)
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 20:25   #407
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Też chciałam zamieścić tą informacje, ciekawe czyja to paczka
Na blogu też jest filmik z głosem s.Aliny z Kamerunu m.in.
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 12:05   #408
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Odnalazła się osoba od paczki Jeszcze wczoraj przed północą przyznała się na FB do swojej paczki Super!
Też polecam obejrzenie filmu, warto. Można posłuchać s.Aliny i jeszcze kogoś I pooglądać zdjęcia, na których dzieci pokazują szkołę, swoje pokoje, życie codzienne. Link do filmiku na blogu: http://sercedlaafryki.blogspot.com/2...runie-dla.html

Pozdrawiam
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 12:49   #409
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
to część informacji od kogo do kogo:
2013-06-11 paczka od WC dla dzieci/misji
2013-06-11_paczka od JT dla
2013-06-01_paczka z fundacji (kocyki i pościele)
2013-05-19_paczka od AO dla dzieci/misji
2013-04-21_paczka od HC dla dzieci/misji
2013-04-15_paczka od K.B-M dla dzieci/misji
2013-04-08_KU dla MA (koperta bąbelkowa)
Dopiero dzisiaj wyhaczyłam, że moja paczka dotarła już dawno temu Jak synek podrośnie to pewnie coś się jeszcze znajdzie dla dzieci
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 13:23   #410
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Dziewczyny, nie wiem czy od jutra będę miała neta bo wyjeżdżam co najmniej na miesiąc na wieś.

Proszę Was o rozpowszechnianie tego zwiastunu o aukcjach .
Piekne afrykańskie przedmioty i wiele, wiele innych rzeczy. Moze ktoś ma urodziny na jesieni, rocznice ślubu itp. Warto poczekać i zrobic zakup na aukcjiach charytatywnych . Bo cieszy się dwie osoby obdarowana i gdzieś tam do której trafi pomoc z aukcji.

Życzę wspaniałego wypoczynku, naladowania energia aby po powrocie mieć jeszcze wiecej pomysłów, zapału i chęci do pomocy, bo niestety potrzebujących ciagle duuużo

Pozdrawiam gorąco - Aga
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 17:16   #411
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

A ja w poniedziałek już do pracy(((((( nic nie odpoczęłam!!!!!!
Więc wracamy do rzeczywistości.
Kochane moje dziewczynki dzieci z Kamerunu czekają na paczuszkę
więc...musimy się zorganizować
Możecie przesyłać do mnie przesyłki i zaczynamy działać
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 12:20   #412
MamaKatka
Raczkowanie
 
Avatar MamaKatka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 441
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Anecz, zaczynam szukać rzeczy do wysyłki .

W marketach zaczynają się przygotowania do roku szkolnego, widziałam mnóstwo nowych ekspozycji. Może znajdzie się jakaś atrakcyjna oferta dotycząca kredek. Maitiri wciąż je zbiera - pomóżmy jej wysłać paczki z malowankami, kredkami i słodyczami. Opakowanie kredek (12 szt.) można kupić za ok. 2 zł lub (8 szt.) za 1,20 zł. To niewiele, poza tym kredki są dość lekkie i za ich wysyłkę nie trzeba dużo płacić. 10 opakowań po 12 sztuk waży ok. 700g. Jeśli ktoś nas podczytuje i chciałby się dołożyć, to byłoby wspaniale.
__________________
MamaKatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 19:13   #413
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

czekam więc aż nazbierasz. Ciekawa jestem co z ostatnią paczką wysłaną do Tanzanii czy już doszła? Sprawdzę w poniedziałek bo zostawiłam w pracy dowód wysłania paczki.
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 12:21   #414
szamponetka22
Przyczajenie
 
Avatar szamponetka22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 17
GG do szamponetka22
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Dziewczyny a ubrania na większe dzieci, takie powyżej 11 roku życia, mogłyby być?
__________________
Metalowe klocki konstrukcyjne
szamponetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 13:19   #415
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

szamponetka22 - oczywiście, że mogą być, większe również
MamaKatka - dziękuję
Chciałam podziękować bardzo serdecznie Witch79 i MamaKatka za przesłane przybory szkolne i słodycze . Dokupiłam 25 paczuszek kredek, wcześniej miałam też kilka kupionych i już szykuję paczuszkę dla dzieciaczków z Tanzanii. Myślę, że zostanie wysłana jeszcze w tym tygodniu. Jak wszystko przyszykuję, to porobię jakieś zdjęcia i wstawię je tutaj
Do paczuszki dla dzieci z Kamerunu wciąż można się dołożyć. Na chwilę obecną są dla nich kolorowanki i dla starszych dzieci kilka zeszytów. Brakuje kredek, słodyczy. Nie wiem też co można zamiast, albo oprócz kredek (o ile będzie wystarczająca ich ilość) włożyć dla studentów i dzieci licealnych z Kamerunu. Może jakiś długopis, ołówek itp.? Macie jakiś pomysł?
Przy okazji, zapraszam wszystkich do obejrzenia filmu opowiadającego historię rodzeństwa z Kamerunu. Opowiada s.Alina. Link do filmu znajdziecie na blogu pod adresem: http://sercedlaafryki.blogspot.com/2...a-pewnego.html
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 14:27   #416
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Paczka nasza jest już w Afryce

Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2013-07-13 13:07DAR ES SALAAM
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 15:13   #417
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Cytat:
Napisane przez anecz38 Pokaż wiadomość
Paczka nasza jest już w Afryce
Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2013-07-13 13:07 DAR ES SALAAM
To teraz czekamy tylko na maila od s.Rut
Dziękuję!

A dziś mamy nowy film - będzie ich więcej w najbliższym czasie
Bertrand i Anne - historia pewnego rodzeństwa
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 11:08   #418
Anastazja#
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja#
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: niedaleko TG
Wiadomości: 3 878
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Cytat:
Napisane przez RiverPhoenix Pokaż wiadomość
Mało jest w Polsce dzieci do adopcji? Naprawdę trzeba szukać aż w Afryce? Dlaczego nie adoptować białych dzieci z Ukrainy na przykład? Jak potem wygląda sprawa higieny w polskich przedszkolach, gdy białe dzieci zmusza się do zabaw z dziećmi afrykańskimi? Czy rodzice adopcyjni zakładają też własne prywatne przedszkola dla tych dzieci? Jak potem będzie wyglądać ich edukacja? Ciężko się spodziewać, że te dzieci będą w stanie uczęszczać do innych szkół niż specjalne. Czy rodzice sami poniosą koszty związane z ciężarem, jakim te dzieci mogą być dla społeczeństwa, gdy dorosną, czy znowu będzie za wszystko płacił polski podatnik?
Jeśli ktoś rości sobie prawo do wypowiadania się w jakimś temacie, to najpierw wypadałoby się dogłębnie z danym tematem zapoznać.
Adopcja serca to adopcja na odległość.
Pomagamy dzieciom w Afryce- współfinansujemy ich wyżywienie, edukację, aby tam na miejscu miały lepsze warunki, możliwiść rozwoju, a później znalezienia pracy.
Nikt tych dzieci nie zabiera ich rodzinom i nie sprowadza do Polski.
Anastazja# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:34   #419
ten mis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

uffff, prawie dwa tygodnie czytania i dobrnęłam do końca
trochę się czuję, jakbym czytała jakąś telenowelę

ale zacznijmy od początku...
niedawno 'adoptowałam' dziecko z Zambii, potem szukając informacji na temat pomocy dzieciom w Afryce trafiłam na bardzo stary wątek o Misji w Zambii... przeczytałam cz.1,2,3,4,5... ( mam wrażenie, że całkiem dobrze Was znam ), a z 5 części trafiłam tutaj będąc pod ogromnym wrażeniem Waszych poczynań
bardzo zaangażowałam się w pomoc w Zambii, mam tam trójkę podopiecznych, moja pierwsza paczka i koperty bąbelkowe już w drodze, teraz kompletuję kolejne
ale niezależnie od Zambii mam nadzieję, że i tu na coś się przydam
jeśli kredki do kolorowanek nadal potrzebne, to chociaż tyle zrobię na początek
w przyszłości postaram się angażować też w inne paczki, a gdy już się ogarnę ze swoimi do Zambii też mogę zorganizować paczkę zbiorczą

cieszę się, że mogę dołączyć do wątku i pomóc też w innych krajach, gdzie jest tyle potrzebujących dzieci
ten mis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 22:05   #420
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Dzieci z Afryki czekają na pomoc

Cytat:
Napisane przez ten mis Pokaż wiadomość
uffff, prawie dwa tygodnie czytania i dobrnęłam do końca
trochę się czuję, jakbym czytała jakąś telenowelę

ale zacznijmy od początku...
niedawno 'adoptowałam' dziecko z Zambii, potem szukając informacji na temat pomocy dzieciom w Afryce trafiłam na bardzo stary wątek o Misji w Zambii... przeczytałam cz.1,2,3,4,5... ( mam wrażenie, że całkiem dobrze Was znam ), a z 5 części trafiłam tutaj będąc pod ogromnym wrażeniem Waszych poczynań
bardzo zaangażowałam się w pomoc w Zambii, mam tam trójkę podopiecznych, moja pierwsza paczka i koperty bąbelkowe już w drodze, teraz kompletuję kolejne
ale niezależnie od Zambii mam nadzieję, że i tu na coś się przydam
jeśli kredki do kolorowanek nadal potrzebne, to chociaż tyle zrobię na początek
w przyszłości postaram się angażować też w inne paczki, a gdy już się ogarnę ze swoimi do Zambii też mogę zorganizować paczkę zbiorczą

cieszę się, że mogę dołączyć do wątku i pomóc też w innych krajach, gdzie jest tyle potrzebujących dzieci
witamy każda pomoc wartościowa i gratuluję adopcji trójeczki.
wiele satysfakcji z tej formy pomagania, choć zwykle sprowadza się do finansowania tym dzieciom określonych rzeczy.
Oby rysunki, fotki, paczki sprawiały Ci tyle radości ile nam tutaj
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 16:12:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.