Alteri - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-25, 09:16   #1
miyya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 119
GG do miyya

Alteri


Hejj mam pytanie dotyczące Alteri i wdzięczna będę jak ktoś rozwieje moje wątpliwości .. Otóż zastanawiam się nad rozpoczęciem kursu na trenera psów (tego 3 etapowego) no i chciałam się do wiedzieć czy trudno jest przechodzić na kolejne poziomy ? Może ktoś z was ukończył podobny kurs ? Bądź zna jakąś inną dobrą "szkołę" dla przyszłych trenerów ? A i wiem że zaliczenie polega na wytrenowaniu własnego psa , jaką rasę ewentualnie najlepiej wybrać do takiej pracy ? z góry dzięki za odpowiedź
miyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 13:07   #2
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Alteri

to już zależy od przewodnika i jego wiedzy, jeśli ktoś ma zamiłowanie i dar do szkolenia to wyszkoli każdego psa, oczywiście to kwestia czasu, bo innego szybciej a drugiego wolniej no i też zależy w jakim stopniu,
a co do przechodzenia takich kursów to też indywidualna sprawa, moja znajoma na egzamin wzięła psa ze schroniska i z nim zdała, jak się przyłożysz i robisz to z zamiłowania, to dasz radę,
wiadomo,że młode psy, które lubią kontakt z człowiekiem i lubią smakołyki albo zabawę ( czyli łatwo dla nich nagrodę znaleźć ) wyszkolą się szybciej,
najlepiej też poczytać o psach, ich przeznaczeniu użytkowym,zachowaniu, trochę teorii, bo to też jest potrzebne do szkolenia, no i przez kurs nikt jeszcze nie został dobrym szkoleniowcem, bo najważniejsza jest praktyka i pogłębianie wiedzy,a kurs może tylko pomóc,
powodzenia
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 18:51   #3
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: Alteri

Najlepiej jeśli zaczęłabyś od pracy z własnym psem pod kątem PT czy obedience. Wystartowała w kilku zawodach przeszła do wyższych klas, potem mogłabyś zacząć treningi z czyimś psem. W między czasie kilka seminariów z psiakiem u dobrych szkoleniowców (zagranicznych czy rodzimych np. u p. Boczuli) i wtedy drugi pies wybrany już pod kątem szkolenia, pracy. Ciężko zostać prawdziwym szkoleniowcem po kursie, najlepsi to przede wszystkim praktycy.
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 19:07   #4
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Alteri

Zgadzam sie
Seminaria,szkolenia,prakt yka wlasna i tyle
Zobacz ze niektore szkoly maja takich szkoleniowcow ze ich kompetencje koncza sie na dwoch kursach o ile wogole
W Pl nie ma ustawy ktora by mowila ze musisz miec kurs na trenera...
Umiesz szkolic to mozesz nim byc i tyle
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.