O Modelkach już było - teraz o Fotomodelkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-20, 23:57   #1
imodelka
Przyczajenie
 
Avatar imodelka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Post

O Modelkach już było - teraz o Fotomodelkach


Witajcie (jako że to pierwszy post na tym forum)

Od jakiegoś czasu zdarza mi się czytać wpisy dotyczące mody, modelek, fotografi etc. z racji pracy. W tym bardzo często na wizażu.
Co mi jednak nie daje spokoju do tego stopnia, że postanowiłem napisać kilka słów od siebie.

W wielu wątkach na tym forum padają różne mniej lub bardziej trafne uwagi odnośnie modelek (zwanych przez niektórych - wieszakami), ich rzekomej anoreksji, zarobków, urody etc.
Natomiast drogie Panie (i Panowie jeśli są) zapominacie o takim pojęciu jak fotomodelki, które odwalają największą i najgorszą robotę - do tego za dużo mniejsze pieniądze.
Na co dzień mijacie masę billboardów, przeglądacie kilogramy gazet, oglądacie miliony stron www i w każdym z tych miejsc trafiacie na reklamy. Reklamy ciuchów, butów, torebek, bielizny, ale też agencji ubezpieczeniowych i firm robiących okna. W prawie każdej takiej reklamie pojawia się twarz albo cała sylwetka kobiety, fotomodelki, bezimiennej.
Czy ktoś z Was się kiedyś zastanowił nad tym jak ciężko i trudno jest podołać wymogom reklamy?? Jak firma sobie umyśli modelkę w bikini na desce snowboardowej w zaśnieżonych Alpach to nikt się nie pyta, czy nie jest jej zimno. Przy reklamie sprzętu do wspinaczki nikt nie troszczy się o ich paznokcie (o tipsach można zapomnieć).
Takich przykładów można wyliczać bez końca.
Ale co ważne. Te kobiety - fotomodelki - wyglądają normalnie!! nie są wychudzone, wysokie itp.
Dlaczego o tym piszę? Ponieważ kiedyś też uważałem, że jak "laska" chce pokazywać "d..." to jej sprawa, dopóki nie poznałem tego od tzw podszewki. Obecnie odpowiadam za portal, który ma pomagać (podpowiadać i ostrzegać) w pierwszych krokach młodych dziewczyn, które się na to decydują. Dzięki temu na własne oczy mogłem zobaczyć te wszystkie akrobacje, zdarte skóry, łzy i wysiłek - wszystko dla kilku ujęć.
Na koniec chciałbym poznać Wasze opinie i doświadczenia w tym zakresie, bo zakładam, że nie jedna osoba tutaj kiedyś próbowała Swoich sił, albo jest w trakcie. Jak Wy to postrzegacie??
imodelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.