Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-25, 17:14   #691
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez karolcia2106 Pokaż wiadomość
Po jakże krótkim, niemal 8 miesięcznym leczeniu ściągnęłam wczoraj swojego złomka. Problem wysuniętej jedynki został rozwiązany- ortodontka coś mi przypiłowała, coś wypolerowała, później przycisnęła bardziej do drucika retencyjnego i różnicy nie widać. Powiedziała zresztą wcześniej, że jeżeli będziemy cofać tą jedynkę to efekt będzie groszy niż teraz, bo będzie ona bardziej cofnięta w stosunku do dwójki. Jak na razie czuję się trochę dziwnie bez aparatu. Bardzo uważam jak jem, bo boję się, że tym razem odklei mi się retencji A w nocy miałam straszny sen, że zęby wróciły na swoje miejsce, aż po przebudzeniu musiałam ich dotknąć i szybko biec do lustra wszystko sprawdzić
Super efekt i to tak szybko!
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 17:31   #692
Gonya_waw
Rozeznanie
 
Avatar Gonya_waw
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 685
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez karolcia2106 Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo Sama wciąż się przyzwyczajam Góra byłaby jeszcze lepsza, gdybym tez założyła na nią aparat, ale z braku funduszów i za zgodą ortodontki zdecydowałam się tylko na dół. A gdybym wiedziała, że leczenie potrwa tylko 8msc, a nie przewidywane 1.5 roku mogłabym założyć też górę Ale góra jest prosta, wady zgryzu nie miałam żadnej więc tak też jest dobrze Za miesiąc, na wizycie kontrolnej z retencją poproszę ortodontkę, żeby spiłowała mi na równo górne jedynki, bo wczoraj coś tam je podpiłowywała, ale widzę, że jedna jest dłuższa.
Świetny rezultat w tak krótkim czasie. teraz narobiłaś mi nadzieji, że też mi szybciej ściągną aparat mam przewidywany na 13-14 miesięcy, to i tak nie jest długo ale co za radocha byłaby ściągnąć złomek jeszcze wcześniej

A propos, ząbki bolą bardzo, jest to dla mnie tak irytujący ból, że mam ochotę zerwać aparat zaczęło się od bólu jednego zęba, a teraz bolą już wszystkie
__________________
22.07.13 aparat kryształowy


Gonya_waw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 20:48   #693
karolcia2106
Raczkowanie
 
Avatar karolcia2106
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 445
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
wg mnie rewelacja Jedynki wystarczy podszlifować i będą idealnie równe.
Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
pięknie
Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Super efekt i to tak szybko!
Cytat:
Napisane przez Gonya_waw Pokaż wiadomość
Świetny rezultat w tak krótkim czasie. teraz narobiłaś mi nadzieji, że też mi szybciej ściągną aparat mam przewidywany na 13-14 miesięcy, to i tak nie jest długo ale co za radocha byłaby ściągnąć złomek jeszcze wcześniej

A propos, ząbki bolą bardzo, jest to dla mnie tak irytujący ból, że mam ochotę zerwać aparat zaczęło się od bólu jednego zęba, a teraz bolą już wszystkie
Dziękuje bardzo Dziewczyny
Gonya_waw- tak tak wszystkie znamy ten ból, taki w sumie nie do opisania, więc chyba tylko osoby noszące aparat są w stanie to zrozumieć Mnie na samym początku trzymało z jakieś 3-4 dni. Zęby po prostu muszą się przyzwyczaić
__________________

Looking for heaven, found the devil in me
Well what the hell I'm gonna let it happen to me





karolcia2106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 21:08   #694
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, zaczęło mnie znowu boleć miejsce po ósemce, którą usuwałam miesiąc temu. Myślicie, że to przez te upały?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 17:17   #695
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cześć wszystkim, mogę dołączyć?

Planuję założyć aparat, miałam również pytanie, ale już je znalazłam w FAQ
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."

Edytowane przez Catalina7
Czas edycji: 2013-07-27 o 17:30
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 17:30   #696
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Na konsultację możesz iść już teraz, ale przed założeniem czy zrobieniem wycisków lepiej już mieć wszystkie zęby wyleczone.


Ja się zastanawiam nad kolorem gumek.. Teraz mam pomarańczowe. Zbliżam się do ściągania więc chcę takie, jakich jeszcze nie miałam. A miałam już niebieskie, różowe, fioletowe, zielone, czerwone, łososiowe, miętowe.. Macie jakiś pomysł?
Byłyście zadowolone z tęczy? Różnych kolorów? Ja jeszcze takiego nie miałam, więc nad tym się też zastanawiam..
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 17:39   #697
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
Na konsultację możesz iść już teraz, ale przed założeniem czy zrobieniem wycisków lepiej już mieć wszystkie zęby wyleczone.
Właśnie tak myślałam, dziękuję
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 18:45   #698
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam nad kolorem gumek.. Teraz mam pomarańczowe. Zbliżam się do ściągania więc chcę takie, jakich jeszcze nie miałam. A miałam już niebieskie, różowe, fioletowe, zielone, czerwone, łososiowe, miętowe.. Macie jakiś pomysł?
Byłyście zadowolone z tęczy? Różnych kolorów? Ja jeszcze takiego nie miałam, więc nad tym się też zastanawiam..
ajeva ale Cię tu dawno nie było Masz już datę ściągania? Co do gumeczek to chyba trudno będzie wybrać takie, których jeszcze nie miałaś A co tam walnij sobie tęczę na koniec Ja niestety tęczy mieć nie mogę bo przy bezligaturowym, mam jedynie kolorowe łańcuszki
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 19:19   #699
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

o rany chwilke mnie tu nie bylo a juz co druga zdejmuje aparat, gratuluje dziewczyny.
u mnie nic nowego nadal wyciagi ale cos sie zmienia-mam wrazenie ze codziennie inaczej zagryzam zeby, nie moge sie przyzwyczaic
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 19:48   #700
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
ajeva ale Cię tu dawno nie było Masz już datę ściągania? Co do gumeczek to chyba trudno będzie wybrać takie, których jeszcze nie miałaś A co tam walnij sobie tęczę na koniec Ja niestety tęczy mieć nie mogę bo przy bezligaturowym, mam jedynie kolorowe łańcuszki
oooo jak miło, że mnie ktoś pamięta
Jeszcze nie mam daty. Raz orto wspominała, że jeszcze tylko "to i to" i będzie można ściągać, ale na ostatniej wizycie ani słowa... Oby tylko nie było tak jak tu dziewczyny opowiadają, że jakieś cyrki na koniec wychodzą... Właśnie teraz w poniedziałek mam wizytę i mam nadzieję, że coś więcej się dowiem, bo w sumie to naprawdę już niewiele trzeba poprawić.. Na moje oko to tylko małe przerwy między jedynkami i dwójką. Chyba właśnie zrobię tęczę ))

A nie było mnie tu, bo jakoś mniej czasu miałam i dużo się tu działo.. Nie nadrabiałam z wątkiem.. hehehe
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 22:03   #701
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
Byłyście zadowolone z tęczy? Różnych kolorów? Ja jeszcze takiego nie miałam, więc nad tym się też zastanawiam..
Ja byłam bardzo zadowolona z tęczy,wraz z nadejściem wiosny poprosiłam o aplikację kolorowych gumeczek,ludzie pozytywnie je odbierali
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 22:08   #702
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Moja orto pozwala tylko na trzy różne kolory
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 22:11   #703
Selva
Raczkowanie
 
Avatar Selva
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczęta cichaczem was podczytuję bo też planuję (planowałam?) założyć aparat, ale byłam na pierwszej konsultacji i jestem załamana.
Poszłam do kliniki która miała bardzo dobre opinie w internecie, ortodontka mi się spodobała bo faktycznie bardzo profesjonalnie podeszła do sprawy mojego zgryzu, no ale przeżywam pierwsze załamanie.

Mam wystające jedynki (górne i dolne) które nie mieszczą mi się w łuku i myślałam że nie będzie jakiejś wielkiej filozofii żeby to naprawić, ale okazuje się że czekałyby mnie dwa zabiegi chirurgiczne, jeden poszerznia szczęki, drugi wysuwania żuchwy, pal licho ból który jestem w stanie znieść by "piękną" być, ale cała impreza według jej wyliczeń kosztowałaby mnie ponad 20 tyś złotych!!! (koszt łuku to u niej 2500, Hyrax 4000, jeszcze jakieś implanty po 800 za sztukę (chce mi wyrwać 4) plus jako że zęby są zciśnięte rekonstrukcja brzegów i wybielanie.
Czy takie są właśnie koszty całkowite tej imprezy???
Nie wiem czy szukać dalej, iść do innego ortodonty czy po prostu pogodzić się z tymi zębami bo żeby taką kwotę władować w siebię musiałabym przez 3 lata żyć w totalnej ascezie.
Doradzcie coś.
Selva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 22:22   #704
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Skonsultuj się z innym ortodontą.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 22:28   #705
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Selva Pokaż wiadomość
Dziewczęta cichaczem was podczytuję bo też planuję (planowałam?) założyć aparat, ale byłam na pierwszej konsultacji i jestem załamana.
Poszłam do kliniki która miała bardzo dobre opinie w internecie, ortodontka mi się spodobała bo faktycznie bardzo profesjonalnie podeszła do sprawy mojego zgryzu, no ale przeżywam pierwsze załamanie.

Mam wystające jedynki (górne i dolne) które nie mieszczą mi się w łuku i myślałam że nie będzie jakiejś wielkiej filozofii żeby to naprawić, ale okazuje się że czekałyby mnie dwa zabiegi chirurgiczne, jeden poszerznia szczęki, drugi wysuwania żuchwy, pal licho ból który jestem w stanie znieść by "piękną" być, ale cała impreza według jej wyliczeń kosztowałaby mnie ponad 20 tyś złotych!!! (koszt łuku to u niej 2500, Hyrax 4000, jeszcze jakieś implanty po 800 za sztukę (chce mi wyrwać 4) plus jako że zęby są zciśnięte rekonstrukcja brzegów i wybielanie.
Czy takie są właśnie koszty całkowite tej imprezy???
Nie wiem czy szukać dalej, iść do innego ortodonty czy po prostu pogodzić się z tymi zębami bo żeby taką kwotę władować w siebię musiałabym przez 3 lata żyć w totalnej ascezie.
Doradzcie coś.
Po pierwszej wizycie też byłam załamana. Cała "przyjemność" będzie kosztowała w moim przypadku ok. 15 tysięcy. Co najdziwniejsze każda osoba, której mówiłam, że będę mieć aparat była bardzo zdziwiona, bo wbrew pozorom moje zęby wyglądają całkiem ok. Nikt zauważył, że mam krzyżozgryz przez co powoli ścierają mi się jedynki.

PS Za hyrax 4tys?? Ja płaciłam 500 zł. Łuk metalowy ma kosztować 2tys, a ceramiczny 3tys.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 07:28   #706
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Selva Pokaż wiadomość
Dziewczęta cichaczem was podczytuję bo też planuję (planowałam?) założyć aparat, ale byłam na pierwszej konsultacji i jestem załamana.
Poszłam do kliniki która miała bardzo dobre opinie w internecie, ortodontka mi się spodobała bo faktycznie bardzo profesjonalnie podeszła do sprawy mojego zgryzu, no ale przeżywam pierwsze załamanie.

Mam wystające jedynki (górne i dolne) które nie mieszczą mi się w łuku i myślałam że nie będzie jakiejś wielkiej filozofii żeby to naprawić, ale okazuje się że czekałyby mnie dwa zabiegi chirurgiczne, jeden poszerznia szczęki, drugi wysuwania żuchwy, pal licho ból który jestem w stanie znieść by "piękną" być, ale cała impreza według jej wyliczeń kosztowałaby mnie ponad 20 tyś złotych!!! (koszt łuku to u niej 2500, Hyrax 4000, jeszcze jakieś implanty po 800 za sztukę (chce mi wyrwać 4) plus jako że zęby są zciśnięte rekonstrukcja brzegów i wybielanie.
Czy takie są właśnie koszty całkowite tej imprezy???
Nie wiem czy szukać dalej, iść do innego ortodonty czy po prostu pogodzić się z tymi zębami bo żeby taką kwotę władować w siebię musiałabym przez 3 lata żyć w totalnej ascezie.
Doradzcie coś.
Hyrax 4000 zł???? Jestem w szoku. Z tego, co się orientuje za Hyrax technik dentystyczny (który z resztą go wykonuje) dostaje góra 230 zł. A lekarz przecież robi tu tylko separacje, bierze wycisk i zakłada pierścienie.

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Skonsultuj się z innym ortodontą.
Zgadzam się z tym zdaniem w zupełności.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 11:36   #707
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Moja orto pozwala tylko na trzy różne kolory
Mówiła dlaczego?
I tak nie płacimy mało
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 11:51   #708
ezuza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 57
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Mam pytanko za rok mam ślub chce założyć aparat porcelanowy, czy rzeczywiście go nie widać? Czy każdy go jednak zauważa i na zdjęciach tez będzie widoczny? Czy któraś z was miała moze podobny dylemat?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ezuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 12:25   #709
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny wypadł mi ten pierścień, który się już jakiś czas ruszał mogę tak chodzić jeszcze 2 tygodnie czy muszę iść od razu, żeby mi go założył?

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ezuza Pokaż wiadomość
Mam pytanko za rok mam ślub chce założyć aparat porcelanowy, czy rzeczywiście go nie widać? Czy każdy go jednak zauważa i na zdjęciach tez będzie widoczny? Czy któraś z was miała moze podobny dylemat?
Moim zdaniem to zależy, szczególnie gdy uśmiechniesz się profilem, bo jednak zamki odstają od zębów i daje to dziwny efekt a drut i tak i tak widać - chyba, że orto założy Ci biały, to wtedy na pewno efekt będzie lepszy
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 12:43   #710
Selva
Raczkowanie
 
Avatar Selva
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

przepraszam sprostuje swojąwcześniejszą wypowiedź, chodziło mi o zawias herbsta, który ma kosztować 4000, nie hyrax.
Selva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 13:01   #711
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Odp: Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Mówiła dlaczego?
I tak nie płacimy mało
Nie, chyba jej się po prostu nie chce bawić
Już i tak ma minę męczennicy, gdy moja siostra prosi ją za każdym razem o te trzy Może też następnym razem ją podręczę
Cytat:
Napisane przez ezuza Pokaż wiadomość
Mam pytanko za rok mam ślub chce założyć aparat porcelanowy, czy rzeczywiście go nie widać? Czy każdy go jednak zauważa i na zdjęciach tez będzie widoczny? Czy któraś z was miała moze podobny dylemat?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Trochę go będzie widać Ale generalnie bardzo ładnie wygląda, szczególnie z białym drucikiem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Selva Pokaż wiadomość
przepraszam sprostuje swojąwcześniejszą wypowiedź, chodziło mi o zawias herbsta, który ma kosztować 4000, nie hyrax.
Mimo wszystko radziłabym po prostu się przejść na konsultację Ortodontka zaproponowała dość kontrowersyjne i kosztowne leczenie. Najbardziej mnie dziwi kwestia implantów. Nie rozumiem, masz usunąć swoje cztery zęby i wstawić tam sztuczne? Lepiej teraz sprawdzić co inni lekarze mają do zaproponowania niż później żałować. Zmiana ortodonty nie należy do prostych zadań

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-07-28 o 13:02
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 13:04   #712
Selva
Raczkowanie
 
Avatar Selva
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 146
Dot.: Odp: Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Nie, chyba jej się po prostu nie chce bawić
Już i tak ma minę męczennicy, gdy moja siostra prosi ją za każdym razem o te trzy Może też następnym razem ją podręczę

Trochę go będzie widać Ale generalnie bardzo ładnie wygląda, szczególnie z białym drucikiem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------



Mimo wszystko radziłabym po prostu się przejść na konsultację Ortodontka zaproponowała dość kontrowersyjne i kosztowne leczenie. Najbardziej mnie dziwi kwestia implantów. Nie rozumiem, masz usunąć swoje cztery zęby i wstawić tam sztuczne?
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Z tego co zrozumiałam to miniimplanty ortodontyczne to takie śróbki w dziąśle do którego przyczepi jakieś wyciągi zeby w to miejsce przesunąć inne zęby.
Selva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 13:27   #713
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Odp: Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

A, miniimplanty Wcześniej pisałaś o implantach, więc źle Ciebie zrozumiałam
W każdym razie bardzo dużo tego wszystkiego... stałe aparaty, herbst, miniimplanty, usuwanie zębów. Wiadomo, przy bardzo poważnych wadach czasami się nie da tego uniknąć, ale gdyby mi osobiście ktoś zaproponował takie leczenie, to spytałabym się także innych specjalistów o zdanie. Oczywiście zrobisz jak uważasz
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 14:28   #714
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Selva Pokaż wiadomość
przepraszam sprostuje swojąwcześniejszą wypowiedź, chodziło mi o zawias herbsta, który ma kosztować 4000, nie hyrax.
Ja słyszałam że u technika dentystycznego aparat Herbsta kosztuje 300 zł. Tylko skąd aż taka rozbieżność cen to nie rozumiem?...

Edytowane przez marita_g
Czas edycji: 2013-07-28 o 14:37 Powód: błąd
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 15:53   #715
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Ja słyszałam że u technika dentystycznego aparat Herbsta kosztuje 300 zł. Tylko skąd aż taka rozbieżność cen to nie rozumiem?...
To jest ten tzw. maska twarzowa? U mojej orto, wlasnie sprawdzalam, kosztuje 500 zl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 16:11   #716
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Nie, nie, aparat herbsta to coś innego To takie jakby metalowe wyciągi: http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...9QEwAQ&dur=760
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 16:39   #717
inga_iga
Raczkowanie
 
Avatar inga_iga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 449
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny potrzebuje namiary na dobrego ortodontę na Mierzei Wiślanej, lub w Trójmieście. Możecie kogoś polecić?
inga_iga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 17:00   #718
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, pisałam Wam, że zaczęłam puchnąć i boli mnie znowu miejsce po ósemce... Teraz z tego miejsca leci jakaś biała ciecz, jakby ropa, w dodatku brzydko pachnie i smakuje obrzydliwie Jadę do stomatologa, który ma w niedziele dyżury, mam nadzieję, że coś zaradzi
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 17:15   #719
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Selva Pokaż wiadomość
Dziewczęta cichaczem was podczytuję bo też planuję (planowałam?) założyć aparat, ale byłam na pierwszej konsultacji i jestem załamana.
Poszłam do kliniki która miała bardzo dobre opinie w internecie, ortodontka mi się spodobała bo faktycznie bardzo profesjonalnie podeszła do sprawy mojego zgryzu, no ale przeżywam pierwsze załamanie.

Mam wystające jedynki (górne i dolne) które nie mieszczą mi się w łuku i myślałam że nie będzie jakiejś wielkiej filozofii żeby to naprawić, ale okazuje się że czekałyby mnie dwa zabiegi chirurgiczne, jeden poszerznia szczęki, drugi wysuwania żuchwy, pal licho ból który jestem w stanie znieść by "piękną" być, ale cała impreza według jej wyliczeń kosztowałaby mnie ponad 20 tyś złotych!!! (koszt łuku to u niej 2500, Hyrax 4000, jeszcze jakieś implanty po 800 za sztukę (chce mi wyrwać 4) plus jako że zęby są zciśnięte rekonstrukcja brzegów i wybielanie.
Czy takie są właśnie koszty całkowite tej imprezy???
Nie wiem czy szukać dalej, iść do innego ortodonty czy po prostu pogodzić się z tymi zębami bo żeby taką kwotę władować w siebię musiałabym przez 3 lata żyć w totalnej ascezie.
Doradzcie coś.
idź do innego orto na konsultacje. Najpierw wyrwanie 4 zębów, potem zabieg poszerzenia szczęki, zawias herbsta i operacja wysunięcia żuchwy? Bez sensu I jeszcze te ceny....

Ja byłam zmuszona iść do zupełnie obcego ortodonty, bo tak mi drut wydłużył się jakoś i zagiął, że mi prawie dziurę w policzku zrobił, a do swojej orto nie miałam jak przyjść, bo nie ma mnie w domu, a miesiąc do wizyty też nie mogłam czekać, mam nadzieje że orto nie będzie na mnie zła, bo mam ten łuk jakoś zagięty mimo, że prosiłam żeby mi go przyciął, boję się wyginając mi go na zęby działa teraz nowa siła
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 17:20   #720
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
oooo jak miło, że mnie ktoś pamięta
Jeszcze nie mam daty. Raz orto wspominała, że jeszcze tylko "to i to" i będzie można ściągać, ale na ostatniej wizycie ani słowa... Oby tylko nie było tak jak tu dziewczyny opowiadają, że jakieś cyrki na koniec wychodzą... Właśnie teraz w poniedziałek mam wizytę i mam nadzieję, że coś więcej się dowiem, bo w sumie to naprawdę już niewiele trzeba poprawić.. Na moje oko to tylko małe przerwy między jedynkami i dwójką. Chyba właśnie zrobię tęczę ))
Jeśli masz jakieś przerwy do zlikwidowania to dosyć prawdopodobne, że zamiast gumeczek dostaniesz łańcuszek, a wtedy z tęczy nici. Pod koniec leczenia często się go nosi. Ja też jestem pod koniec leczenia i mam likwidowane szpary łańcuszkiem. Więc na wszelki wypadek się zastanów jaki kolor łańcuszka byś chciała

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Dziewczyny wypadł mi ten pierścień, który się już jakiś czas ruszał mogę tak chodzić jeszcze 2 tygodnie czy muszę iść od razu, żeby mi go założył?
Możesz chodzić bez pierścienia, nic nie powinno się stać. Ja jak miałam leczoną szóstkę to 2 miesiące chodziłam bez. No chyba że drucik jakoś bardzo Ci przeszkadza. Ja miałam ucięty do piątki.

Cytat:
Napisane przez Selva Pokaż wiadomość
Dziewczęta cichaczem was podczytuję bo też planuję (planowałam?) założyć aparat, ale byłam na pierwszej konsultacji i jestem załamana.
Poszłam do kliniki która miała bardzo dobre opinie w internecie, ortodontka mi się spodobała bo faktycznie bardzo profesjonalnie podeszła do sprawy mojego zgryzu, no ale przeżywam pierwsze załamanie.

Mam wystające jedynki (górne i dolne) które nie mieszczą mi się w łuku i myślałam że nie będzie jakiejś wielkiej filozofii żeby to naprawić, ale okazuje się że czekałyby mnie dwa zabiegi chirurgiczne, jeden poszerznia szczęki, drugi wysuwania żuchwy, pal licho ból który jestem w stanie znieść by "piękną" być, ale cała impreza według jej wyliczeń kosztowałaby mnie ponad 20 tyś złotych!!! (koszt łuku to u niej 2500, Hyrax 4000, jeszcze jakieś implanty po 800 za sztukę (chce mi wyrwać 4) plus jako że zęby są zciśnięte rekonstrukcja brzegów i wybielanie.
Czy takie są właśnie koszty całkowite tej imprezy???
Nie wiem czy szukać dalej, iść do innego ortodonty czy po prostu pogodzić się z tymi zębami bo żeby taką kwotę władować w siebię musiałabym przez 3 lata żyć w totalnej ascezie.
Doradzcie coś.
Zdecydowanie skonsultuj się jeszcze z innym ortodontą. Może będzie miał jakąś inną wizję leczenia. Tutaj jedno, że koszt jest oszałamiający, dwa że orto chce usuwać zęby, no i jeszcze te zabiegi chirurgiczne. Do poszerzania szczęki są specjalne łuki podniebienne czy właśnie hyraxy, a żuchwę można wysunąć wyciągami, chociaż pewnie nie w każdym przypadku jest to możliwe. W każdym razie konsultacja u innego orto na pewno nie zaszkodzi. Czasem co ortodonta to inne metody leczenia
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.