Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-03, 17:41   #31
TheDarxie
Raczkowanie
 
Avatar TheDarxie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 134
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

Dla Ciebie wszystko jest takie oczywiste A mówiłam ogólnikowo, ze nie wszyscy mają po prostu. Nie wchodziłam w szczegóły. Rozmawialiśmy o tym kilka razy, jak o wszystkim innym po prostu.
TheDarxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 18:03   #32
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

To będzie brutalne, ale powiem to, do czego doszłam w trakcie własnych studiów - jak się nie jest w stanie zaliczyć chociaż jednego egzaminu w pierwszym terminie, jeśli oblewa sie wszystkie to warto się zastanowić czy takie studiowanie ma jakikolwiek sens... W momencie gdy z początku jedzie się chociazby na samych trójach mozna mieć nadzieję, że gdy zacznie się studiować bardziej interesujące nas zagadnienia to będzie lepiej, ale gdy nie jest się w stanie chociażby zaliczyć na to dst podstawowych przedmiotów bez których dalsza nauka nie ma najmniejszego sensu to... czy tędy droga?

Mówię to z dobrego serca, bo widziałam na własne oczy osoby, które tak ciułały studia przedmiot po przedmiocie po czym na przedostatnim semestrze miały takie zaległości, że były cofane na niższy rok by je nadrobić (bo tu jakiś warunek z zeszłego roku, tutaj ledwo zdane egzaminy, tutaj kolejne pismo o dodatkowa poprawkę...), ba, niektórzy zaczynali ze mną (jestem na V roku) i doszli... już do drugiego roku...!

Po prostu czasem trzeba sobie odpowiedzieć na to proste pytanie - czy warto inwestować taki kawał czasu na coś, co idzie nam jak kulawy koń na Giewont i jeszcze co rusz się wywala?
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:02   #33
awlasniezetak
Przyczajenie
 
Avatar awlasniezetak
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 26
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Wiem. Jutro powinnam iść na poprawę kolokwium, ale zastanawiam się czy to ma w ogóle już sens i tak za dużo tego zgromadziłam. Będę jechała na opinii nieuka do końca.
Wyczuwam, że będzie znowu płacz, zawiedziona rodzinka i tak dalej. Świetnie. Ale nie chodzi juz nawet o to... Mi samej głupio, bo nie wiem co robić ze swoim życiem, nie mam celów. Po tych wszystkich przygodach wypada mi tylko iść do psychologa i znaleźć jakąś pracę żeby się utrzymać.
5 egzaminów to trochę dużo. Chyba za dużo na przedłużenie sesji (w zależności od tego za ile są pkt ECTS i jakiego macie dziekana). Aczkolwiek póki masz taką możliwość to walcz. A nuż się uda. Ja bym na Twoim miejscu wyuczyła się na tą poprawę i poszła. Nic nie tracisz.
A jak znowu Ci nie wyjdzie to może się faktycznie zastanów czy na pewno podoba Ci się ten kierunek, wiążesz z nim swoją przyszłość, jesteś w tym dobra? Chyba, że już wiesz, że to nie to - w takim razie odpuścić sobie jutrzejszą poprawę i wszystko inne i ruszaj szukać pracy!
W ogóle co studiujesz?
awlasniezetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:23   #34
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

Cytat:
Napisane przez awlasniezetak Pokaż wiadomość
5 egzaminów to trochę dużo. Chyba za dużo na przedłużenie sesji (w zależności od tego za ile są pkt ECTS i jakiego macie dziekana). Aczkolwiek póki masz taką możliwość to walcz. A nuż się uda. Ja bym na Twoim miejscu wyuczyła się na tą poprawę i poszła. Nic nie tracisz.
A jak znowu Ci nie wyjdzie to może się faktycznie zastanów czy na pewno podoba Ci się ten kierunek, wiążesz z nim swoją przyszłość, jesteś w tym dobra? Chyba, że już wiesz, że to nie to - w takim razie odpuścić sobie jutrzejszą poprawę i wszystko inne i ruszaj szukać pracy!
W ogóle co studiujesz?
ale to już jest drugi kierunek, na którym robi takie jazdy.
Nie każdy musi studiować, może o tym przypomnijmy? bo takich asów co potem kupią pracę lic./inż./mgr raczej nie chcemy widzieć jako specjalistów.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:31   #35
awlasniezetak
Przyczajenie
 
Avatar awlasniezetak
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 26
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ale to już jest drugi kierunek, na którym robi takie jazdy.
Nie każdy musi studiować, może o tym przypomnijmy? bo takich asów co potem kupią pracę lic./inż./mgr raczej nie chcemy widzieć jako specjalistów.
Tak, wiem o tym. Dlatego napisałam, że powinna się zastanowić nad tym czy się do tego nadaje, czy jej się to podoba itd.
awlasniezetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:54   #36
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

Cytat:
Napisane przez awlasniezetak Pokaż wiadomość
Tak, wiem o tym. Dlatego napisałam, że powinna się zastanowić nad tym czy się do tego nadaje, czy jej się to podoba itd.
nie nadaje się. Jak może się ktoś nadawać jak nawet jednego egzaminu z 5 nie zaliczył? w żadnym z dwóch terminów. Bez jaj. Jak by teraz zaliczyła 3 dajmy na to i z dwóch by wzięła warunek to i tak nie wytrzyma drugiego semestru, co się też tyczy Autorki, bo niestety ale to nie jest szkoła średnia gdzie z dwóją przepuszczą na drugi semestr bo po co mają trzymać dzieciaka żeby miał rok do tyłu. Na studiach nikt nikogo nie zmusza do nauki a tłumaczenia, że ze 150 odpadło 80 osób to głupie tłumaczenia bo raz, że dopadli ci, którym się na prawdę nie chciało albo nie są stworzenia a dwa to skoro ktoś mógł dać radę to czemu ktoś inny nie.

I niektórym powinno się wprost mówić, że nie są stworzeni do studiowania, bo jeszcze o ile Autorka może da sobie radę na innym kierunku, bo może to nie to i się przejechała, tak taka osoba jak scotiii na pewno nie.

A już tłumaczenia, że nie idzie na studiach przez to, że rodzina czy ktoś tam inny podcina skrzydła... żenada. Taki ludziom to właśnie dodaje skrzydeł bo udowadniają sobie i innym, że potrafią, że chcą, że są mądre.
A gdyby były egzaminy wstępne to zapewne mielibyśmy mniej studentów i właśnie takie osoby by odpadały na starcie. I takie jest moje zdanie.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

tak nawiasem mówiąc to studia się nie zawsze podobają, są wzloty i upadki, są zapychacze zamiast zawodowych przedmiotów, są dziwni wykładowcy, są problemy z projektami i bóg wie czym jeszcze ale no...na boga, jak ktoś nie zaliczył żadnego egzaminu to sorry, ale tego nie można już nazwać podwinięciem się nogi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 21:56   #37
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

Byłam dziś u psychologa. Dziękuję za Wasze wypowiedzi Decyzję mimo wszystko muszę podjąć sama.
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 22:50   #38
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
A już tłumaczenia, że nie idzie na studiach przez to, że rodzina czy ktoś tam inny podcina skrzydła... żenada. Taki ludziom to właśnie dodaje skrzydeł bo udowadniają sobie i innym, że potrafią, że chcą, że są mądre.
A gdyby były egzaminy wstępne to zapewne mielibyśmy mniej studentów i właśnie takie osoby by odpadały na starcie. I takie jest moje zdanie.
NIEPRAWDA. Człowiek systematycznie tłamszony w rodzinie w bardziej lub mniej zawoalowany sposób, często nie ma szans rozwinąć skrzydeł.
A najgorsze że wtedy trudności w nauce sa zupełnie inaczej odbierane, nie jako potknięcie, ale potwierdzenie własnej beznadziejności.

Współczuję autorce wątku, bo ma ewidentnie toksyczną rodzinkę. Jeden niezdany egzamin? Szkoda, że bez możliwości warunku. Ja bym się nie poddawała i próbowała jeszcze raz. KONIECZNIE. Znam osoby, które próbowały kilka razy, a teraz są wśród najlepszych studentów na roku. Bo trudności w nauce to nie zawsze wynik lenistwa, nieuctwa i skrajnego olewania
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 14:43   #39
Mome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 188
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
NIEPRAWDA. Człowiek systematycznie tłamszony w rodzinie w bardziej lub mniej zawoalowany sposób, często nie ma szans rozwinąć skrzydeł.
A najgorsze że wtedy trudności w nauce sa zupełnie inaczej odbierane, nie jako potknięcie, ale potwierdzenie własnej beznadziejności.

Współczuję autorce wątku, bo ma ewidentnie toksyczną rodzinkę. Jeden niezdany egzamin? Szkoda, że bez możliwości warunku. Ja bym się nie poddawała i próbowała jeszcze raz. KONIECZNIE. Znam osoby, które próbowały kilka razy, a teraz są wśród najlepszych studentów na roku. Bo trudności w nauce to nie zawsze wynik lenistwa, nieuctwa i skrajnego olewania
O, właśnie. Zwłaszcza że chodzi o egzamin po pierwszym semestrze pierwszego roku. Niezdanie może wynikać chociażby z trudności z przestawieniem się z licealnego trybu pracy.
Mome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 07:24   #40
Helvete
Raczkowanie
 
Avatar Helvete
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: nigdziebądź
Wiadomości: 247
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

Studia to zupełnie inny tryb nauki, zwłaszcza jeśli jest się na humanie, więc może nie warto tak całkiem z tej anglistyki rezygnować. Poszukaj pracy, idź na kurs i jeśli zależy ci na tym kierunku to próbuj jeszcze raz. Wyczytalam że też jesteś z Lublina, zaraz otwierają Felicity i szukają dyspozycyjnych osób, to jest szansa. A na polonistykę lepiej nie idź, to nie są łatwe studia, więc jeśli nie jesteś pewna co do swojej przyszłości to lepiej nie próbować z czymś takim, zwłaszcza na umcs.
__________________
Moja zupa
Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 08:38   #41
emerencja2886
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Nie zaliczyłam pierwszego semestru, rodzice się obrazili

Tak, właśnie. Studia to inny tryb życia i nauki.. Tam trzeba być nastawionymm, że przyjdzie sesja i egzamin za egzaminem. I nie można się poddać.
emerencja2886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-07 09:38:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.