Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-12, 17:28   #4381
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Ja tez nie demonizowalabym tego, ze 18-latka nie byla jeszcze u ginekologa (o ile wybiera sie w najblizszym czasie).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 19:57   #4382
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Nie uważam by robiły sobie krzywdę ale pod warunkiem,że nie zauważyły żadnych niepokojących objawów podczas cyklu czy samej miesiączki i nie współżyją.
Warto się wybrać i przebadać ale szczerze to mało jest lekarzy którzy zrobią wszelkie badania dziewicom,moje koleżanki jedynie miały badania przez odbyt.
Mi pewnie zrobi bo już się kochałam pójdę i będę duchowo spokojniejsza, że nic złego mi nie dolega
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 20:25   #4383
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Mi pewnie zrobi bo już się kochałam pójdę i będę duchowo spokojniejsza, że nic złego mi nie dolega
Pewnie dla własnego spokoju ducha bo wiesz, w zasadzie to co kogo z forum obchodzi czy pójdziesz do lekarza czy nie. Chodzi tylko o to żeby uświadomić, że nie ugryzie i nie zgwałci podczas badania wziernikiem a i takie preteksty słyszałam żeby tylko nie iść do ginekologa
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 16:20   #4384
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Hej Mam takie pytanie. Jestem studentką i chciałbym pójśc do gina po tabletki anty. Byłam wcześniej prywatnie, ale drogo to wychodziło. Teraz chciałabym pójść gdzieś państwowo. Nie wiem gdzie się z tym udać za bardzo. Czy to ma być jakaś przychodnia, publiczny czy niepubliczny? Jak z ubezpieczeniem? Czy mogę po prostu pójść do takiej przychodni skoro nigdy wczesniej tam nie byłam i się zarejestrować (lub telefonicznie)? Stałego lekarza mam w innym mieście, ale nie chce tam iść.
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 18:29   #4385
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Hej Mam takie pytanie. Jestem studentką i chciałbym pójśc do gina po tabletki anty. Byłam wcześniej prywatnie, ale drogo to wychodziło. Teraz chciałabym pójść gdzieś państwowo. Nie wiem gdzie się z tym udać za bardzo. Czy to ma być jakaś przychodnia, publiczny czy niepubliczny? Jak z ubezpieczeniem? Czy mogę po prostu pójść do takiej przychodni skoro nigdy wczesniej tam nie byłam i się zarejestrować (lub telefonicznie)? Stałego lekarza mam w innym mieście, ale nie chce tam iść.
Z tego co wiem aktualnie istnieje internetowa baza osób ubezpieczonych nfz. Jedyne co musisz mieć to dowód osobisty, ewentualnie legitymacja studencka. Poszukaj niedaleko jakiejś przychodni albo centrum medycznego, zapytaj czy przyjmuje tam ginekolog na nfz i tyle. Wiem, że w niektórych miastach istnieją nawet przychodnie studenckie.
Ja byłam niedawno na pierwszej wizycie u ginekologa na nfz w krakowie. Pani była spokojna, przeprowadziła wywiad, ale raczej niezbyt wiele mówiła. Mam 19 lat, jeszcze nigdy nie współżyłam, ale używam tamponów. Myślałam mówiąc szczerze, że będę badana normalnie, a pani po zaproszeniu na fotel mówi "dobrze, zbadam panią przez odbyt". Również w taki sposób miałam robione usg. Miłe to nie jest, ale do przeżycia. Nie wiem jakie jest wasze doświadczenie - jak jesteście badane? Dodam, ze lekarka była osobą młodą, a nie jak to się mówi " starej daty"
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 17:41   #4386
mmnnbbvvccxxzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Exclamation Iść czy nie iść pomocy

Mam 16 lat i moja mama zapisała mnie do ginekologa
jestem dziewicą i boje się iść
ale zapisała mnie nie bez powodu
co miesiąc mój okres to ból, łzy, wymioty, czasem omdlenia, nie chodzenie do szkoły
podczas okresu biorę apap extra i nospe max ale nie zawsze ból i silne skurcze przechodzą
jak będzie wyglądała wizyta u ginekologa lub ewentualne badanie
czy ginekolog musi mnie badać?! i przede wszystkim co myślicie co mi jest /moja mama miała podobnie w moim wieku dopiero po urodzeniu dziecka objawy odeszły/
czy mam się bać? dodam że bardzo się boje i denerwuje nie chce iść i zastanawiam się na pójściem
mmnnbbvvccxxzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 17:57   #4387
necrolust
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Iść czy nie iść pomocy

Swego czasu też miałam takie okresy, więc wiem co przeżywasz. Pamiętam, jak TŻ nosił mnie z łóżka do łazienki bo wymiotowałam z bólu. Chociażby z tego powodu należałoby tam iść, być może jest tego inna przyczyna niż "rodzinna" przypadłość.
Badanie ginekologiczne to nic strasznego i każdego to czeka. Jest praktycznie bezbolesne. Trzeba porzucić na tę chwilę wstyd itp, pamiętaj, że to tylko lekarz, nigdy Cię nie wyśmieje, a może bardzo pomóc.
Według mnie powinnaś iść, nie ma czego się bać, mnóstwo dziewczyn w Twoim wieku idzie pierwszy raz na wizytę. Polega ona na rozmowie, następnie badaniu. Jeśli jesteś dziewicą nie będziesz raczej badana klasycznie, a nie wiem jak takie badanie wygląda, więc niestety nie mogę się wypowiedzieć. Ale gdy przypominam sobie co przeżywałam przed braniem tabletek zastanawiam się czemu nie poszłam na badania wcześniej. Tyle niepotrzebnego cierpienia.
__________________
She's in love with herself.
She likes the dark.
On her milk-white neck
devil's mark.
necrolust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 18:45   #4388
creatives
Zadomowienie
 
Avatar creatives
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 673
GG do creatives
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Mam pytanie, mianowicie muszę umówić się do ginekologa, bo okres spóźnia mi się już 2 tygodnie, chciałabym na NFZ, bo niestety nie stać mnie na wizytę prywatną, jednak wiem, że do tego potrzebny jest jakiś dokument ubezpieczenia, a przyznam, że nie jestem pewna, czy jestem ubezpieczona, nigdy nie widziałam nawet takiego dokumentu, bo nie miałam potrzeby, zajmowali się tym rodzice a i z nimi chodziłam do wszelkich lekarzy. Nie chciałam im mówić o tej wizycie, zapytałam tylko dyskretnie jak z moim ubezpieczeniem, stwierdzili, że w sumie to nie pamiętają i temat się urwał, nie drążyłam, bo nie chciałam im mówić po co mi to. Stąd moje pytanie, czy mogę to gdzieś sprawdzić, przed wizytą w rejestracji u ginekologa lub w jakiś inny sposób?
__________________
instagram

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 20:18   #4389
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

creatives nie musisz już mieć dowodu ubepieczenia, od tego jest EWUŚ. Spytaj się jeszcze raz rodziców, nie musisz mówić o ginekologu, jest jeszcze wielu innych lekarzy w rejestracji mogą sprawdzić PESEL w EWUŚ i podczas wizyty lekarz może cię także o ubezpieczeniu poinformować.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2014-11-13 o 20:22
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 09:04   #4390
creatives
Zadomowienie
 
Avatar creatives
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 673
GG do creatives
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziękuję za odpowiedź
__________________
instagram

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 16:54   #4391
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
wizyta u ginekologa

dziewczyny jak często chodzicie do ginekologa? wolicie chodzić prywatnie czy na nfz? bo ja już sama nie wiem czy lepiej poczekać te dwa miesiące czy iść prywatnie chociaż wiadome, że to wiąże się z dużym wydatkiem. a głównie zależy mi na tym aby ginekolog przepisał mi receptę na tabletki antykoncepcyjne
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 17:09   #4392
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
wizyta u ginekologa

dziewczyny jak często chodzicie do ginekologa? wolicie chodzić prywatnie czy na nfz? bo ja już sama nie wiem czy lepiej poczekać te dwa miesiące czy iść prywatnie chociaż wiadome, że to wiąże się z dużym wydatkiem. a głównie zależy mi na tym aby ginekolog przepisał mi receptę na tabletki antykoncepcyjne
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:12   #4393
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
dziewczyny jak często chodzicie do ginekologa? wolicie chodzić prywatnie czy na nfz? bo ja już sama nie wiem czy lepiej poczekać te dwa miesiące czy iść prywatnie chociaż wiadome, że to wiąże się z dużym wydatkiem. a głównie zależy mi na tym aby ginekolog przepisał mi receptę na tabletki antykoncepcyjne
chodzę prywatnie. Też muszę zarejestrować się z wyprzedzeniem i oczekać na wizytę.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:16   #4394
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: wizyta u ginekologa

Chodze prywatnie, raz na pol roku, rok. Wizyte mam praktycznie w ciagu kilku dni. Jesli nie masz pieniedzy na wizyte prywatna, to idz na NFZ, nie masz wyjscia. Poza tym nawet jak jeden ginekolog ma dlugi termin oczekiwania, to mozesz zadzwonic do innej przychodni.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2015-01-06 o 17:17
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:28   #4395
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: wizyta u ginekologa

Chodzę prywatnie, raz na pół roku. Na wizytę i tak umawiam się z 2 miesięcznym wyprzedzeniem, bo mój gin cieszy się sporym zainteresowaniem. Wiadomo, że jak wypadnie coś nagłego to mnie przyjmie jako stałą klientkę
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:29   #4396
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: wizyta u ginekologa

chodziłam prywatnie przez kilka lat.. potem udałam się na nfz do innej przychodni i jestem zadowolona - lekarz konkretny i kompetentny.

Jak chodziłam prywatnie to też zdarzało mi się czekać np 3 tyg na wizytę bo akurat popołudniowe godziny były oblegane.. na nfz czekam podobnie.

Edit: chodzę co pół roku (czasami co 7-8 m-cy), moim zdaniem możesz umówić się na nfz - zrobią Ci cytologię i przepiszą tabletki..
wikti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:34   #4397
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro
 
Avatar ambaje
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 243
Dot.: wizyta u ginekologa

Chodzę 2-3 razy w roku na nfz, do sprawdzonego ginekologa, wizytę mam w ciągu 1-1,5 tyg. Możliwe, że kiedyś przeniosę się do prywatnego, ale póki co jestem bardzo zadowolona.
__________________
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:34   #4398
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
dziewczyny jak często chodzicie do ginekologa? wolicie chodzić prywatnie czy na nfz? bo ja już sama nie wiem czy lepiej poczekać te dwa miesiące czy iść prywatnie chociaż wiadome, że to wiąże się z dużym wydatkiem. a głównie zależy mi na tym aby ginekolog przepisał mi receptę na tabletki antykoncepcyjne
ja chodzę na nfz, dwa razy do roku. Na cytologię i po upływie kolejnych pól roku na kontrolę
Gdzie mieszkasz, że na wizytę u gina musisz czekać 2 miesiące? Jeśli to ma być wizyta tylko po tabletki to ja bym poczekała taki okres czasu
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:37   #4399
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
dziewczyny jak często chodzicie do ginekologa? wolicie chodzić prywatnie czy na nfz? bo ja już sama nie wiem czy lepiej poczekać te dwa miesiące czy iść prywatnie chociaż wiadome, że to wiąże się z dużym wydatkiem. a głównie zależy mi na tym aby ginekolog przepisał mi receptę na tabletki antykoncepcyjne
Wszystko zależy od tego, jak szybko chciałabyś otrzymać receptę na tabletki antykoncepcyjne. Jeśli jak najszybciej, to idź prywatnie, bo prawdopodobnie prywatnie będziesz szybciej miała wizytę.
Tylko pamiętaj, że żaden dobry ginekolog nie przepisze recepty na tabletki antykoncepcyjne na pierwszej wizycie. Na pierwszej wizycie powinien przeprowadzić wywiad lekarski i skierować Cię na badania wątroby i krzepliwości krwi, żeby ustalić, czy w ogóle możesz przyjmować tabletki antykoncepcyjne (chyba, że z jakiegoś powodu robiłaś te badania ostatnio, wtedy nie ma potrzeby powtarzania ich).
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 17:39   #4400
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
dziewczyny jak często chodzicie do ginekologa? wolicie chodzić prywatnie czy na nfz? bo ja już sama nie wiem czy lepiej poczekać te dwa miesiące czy iść prywatnie chociaż wiadome, że to wiąże się z dużym wydatkiem. a głównie zależy mi na tym aby ginekolog przepisał mi receptę na tabletki antykoncepcyjne
Byłam raz prywatnie (ponieważ najbliższy termin był za pół roku ponad...), później miałam wizyty na NFZ. Jednak lekarz mi nie przypadł do gustu, zmieniłam miejsce zamieszkania, więc szukałam nowego.
Zapisałam się na prywatną wizytę, bo na gwałt potrzebowałam tabletek, a wizyty na NFZ były dopiero za miesiąc. Jednak lekarz był uprzejmy i powiedział, że z biednych studentów zdzierać nie będzie. Ostatecznie byłam na NFZ i po 2-3 miesiącach poszłam po receptę. Mogłam się zbadać, ale nie chciałam. W najbliższych tygodniach przypada mi kolejna wizyta i chyba tym razem zasiądę na fotelu.
Nie widziałam różnicy między wizytą na NFZ a prywatną. Jeżeli rozpoczęłaś brania tabletek i nie potrzebujesz pilnie nowego opakowania, to zapisz się na NFZ (o ile nie będziesz musiała czekać w nieskończoność).
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:39   #4401
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: wizyta u ginekologa

Ja od siebie dodam tyle, że przez kilka lat byłam u 3 ginekologów na nfz i żaden, podkreślę, ŻADEN nie zlecił mi żadnych badań od siebie przed przepisaniem tabletek anty. A ostatnia babeczka nastraszyła mnie jeszcze, że mam prawdopodobnie PCOS i najlepiej na to brać anty....
Teraz trafiłam na naprawdę fajnego lekarza, przebadana zostałam cała i mogę spać spokojnie

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Tylko pamiętaj, że żaden dobry ginekolog nie przepisze recepty na tabletki antykoncepcyjne na pierwszej wizycie. Na pierwszej wizycie powinien przeprowadzić wywiad lekarski i skierować Cię na badania wątroby i krzepliwości krwi, żeby ustalić, czy w ogóle możesz przyjmować tabletki antykoncepcyjne (chyba, że z jakiegoś powodu robiłaś te badania ostatnio, wtedy nie ma potrzeby powtarzania ich).
klask i:
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:48   #4402
Maarcikkk
Przyczajenie
 
Avatar Maarcikkk
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7
Smile Dot.: wizyta u ginekologa

Ja staram się regularnie co roku być u ginekologa (podstawowe badania- cytologia) i jak na razie mi to wystarczy No chyba, że wypadnie mi jakaś "awaria" to jestem częściej. Przez jakieś 5-6 lat chodziłam na NFZ, ale teraz tylko prywatnie, bo raz w roku zawsze tą kasę uzbieram i nie mam problemu z pamiętaniem kiedy mam wizytę. W zasadzie największy problem miałam z tym, żeby pamiętać o wizycie z 2 miesięcznym wyprzedzeniem.
__________________
Padłaś? Powstań! Popraw koronę i zasuwaj...!
Maarcikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 18:23   #4403
hoacynka
Raczkowanie
 
Avatar hoacynka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: .
Wiadomości: 430
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
dziewczyny jak często chodzicie do ginekologa? wolicie chodzić prywatnie czy na nfz? bo ja już sama nie wiem czy lepiej poczekać te dwa miesiące czy iść prywatnie chociaż wiadome, że to wiąże się z dużym wydatkiem. a głównie zależy mi na tym aby ginekolog przepisał mi receptę na tabletki antykoncepcyjne
średnio raz na pół roku, nigdy nie byłam na nfz, moje plany za często się zmieniają żeby mieć umówioną wizytę z takim wyprzedzeniem chodzę prywatnie zarówno na badania jak i po recepty na tabletki (chociaż czasem mnie już bawi płacenie od liczby wypisanych opakowań) ale z moim obecnym ginekologiem mam o tyle wygodnie, że jak do niego napiszę to w razie potrzeby przyjdzie do gabinetu w swoje 'wolne dni' o pasującej mi porze.
__________________

hoacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 18:27   #4404
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: wizyta u ginekologa

A moim zdaniem nie zawsze ważne, czy prywatnie, czy na NFZ - liczy się lekarz. Ja chodzę na NFZ i choć mieszkam w Łodzi, mam swoją panią doktor w Częstochowie (to moje rodzinne miasto), bo mi bardzo pasuje a że chodzę co pół roku, to nie widzę problemu chociaż rodzinę odwiedzę
bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 18:34   #4405
Raii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 73
Dot.: wizyta u ginekologa

Ja chodzę prywatnie bo to ginekolog mojej mamy od wielu lat i poszłam do niej kilka razy właśnie z mamą i już tak zostało, że do niej chodzę. Z resztą świetna babka, można z nią o wszystkim pogadać, wszystko załatwić, ale jednocześnie też konkretna, nie jak niektórzy lekarze, którzy gadają przez pół godziny o bzdurach i opowiadają o swoim życiu
Ale jeżeli nie masz np pieniędzy to z nfzu też nie powinno być problemu, nie wszędzie się długo czeka
Raii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:14   #4406
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: wizyta u ginekologa

ja byłam jakieś 3 lata temu i zapłaciłam 150 zł za samo wypisanie recept. jutro będę dzwonić bo jeszcze w tym tyg chciałabym się wybrać na wizytę. W ciągu tych 3 lat chodziłam po receptę do lekarza rodzinnego, ale miesiąc temu jak byłam to moja lekarka nie może już wypisywać recepty na więcej niż jedno opakowanie;/ zawsze były 3-4 zresztą doszłam do wniosku, że czas się wybrać. Od kilku dni tak ok.4 ciągle chcę mi się siku, chociaż jak pójdę się załatwić to już mi sie odechciewa. Wydaje mi się, że to może być zapalenie pęcherza, ale pewna nie jestem. Tak samo jest podczas stosunku, czuję nacisk i wtedy znowu chce mi się sikać. A gdy miałam pierwszą wizytę u ginekologa czyli jakieś 4 lata temu bo od tylu biorę tabletki, to od razu mi je wypisał nie wykonując żadnych badań, tylko zapytał czy jestem dziewicą. Wydaje mi się czy to prywatnie czy to idąc na nfz całe podejście zależy od lekarza.

Edytowane przez 201703271121
Czas edycji: 2015-01-06 o 19:19
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:28   #4407
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 354
Dot.: wizyta u ginekologa

Ja chodzę na NFZ i jestem bardzo zadowolona, bo nie ma żadnego bagatelizowania problemów, dopytuje, dokładnie bada, także nie czuję się gorzej traktowana, bo jestem na kasę chorych.
No i chodze mniej więcej raz na pół roku.
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.



raita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:31   #4408
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez raita Pokaż wiadomość
Ja chodzę na NFZ i jestem bardzo zadowolona, bo nie ma żadnego bagatelizowania problemów, dopytuje, dokładnie bada, także nie czuję się gorzej traktowana, bo jestem na kasę chorych.
No i chodze mniej więcej raz na pół roku.
A długo czekasz na wizytę, bo u mnie tak ok.2-3 miesięcy trzeba czekać. Kurczę chyba się zaniedbałam bo widzę, że chodzicie przeważnie raz na pół roku a ja dopiero po 3 latach się wybieram;/
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:39   #4409
Kiciaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 425
Dot.: wizyta u ginekologa

Ja obecnie chodzę na wykupiony abonament w prywatnej klinice. Prowadzę tam ciążę. Przed ciążą chodziłam na nfz, do tego samego lekarza, który teraz przyjmuje mnie prywatnie. Teraz mam wizyty na zawołanie, wtedy czekałam ok. 2 tyg, czasem tydzień.
__________________
Mała Juleczka <3 !!
Kiciaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:45   #4410
Millygirl
Zadomowienie
 
Avatar Millygirl
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 460
Dot.: wizyta u ginekologa

Jak chodzilam prywatnie to tragedia była. Tabletki anty dostawalam przypadkowe,niedobrane,be z badań.
Potem zaczełam chodziç na nfz bo mnie owczesna sytuacja zmusiła tabletki po badaniach krzepliwosci krwi i wątroby,recepty na zapas na 4-5 mcy a potem kontrola. Lekarz fantastyczny Aktualnie prowadzi moja ciążę i też jestem zadowolona z jego podejścia...w momencie kiedy w grudniu skonczyly się limity przychodził ZA DARMO 2 razy w tygodniu na 3-4h i przyjmował pilne przypadki,po zabiegach i swoje ciężarne
Prywatnie wiem że też przyjmuje....

Wszystko zalezy od lekarza...mozna trafic na zlych prywatnych czy dobrych na nfz i na odwrot.
__________________
Millygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.