Przypadek beznadziejnej singielki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-11, 11:52   #31
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Nie sądzę żeby to był problem z tym, że zarabiasz więcej, tylko właśnie facetowi mogła się czerwona lampka zapalić.
Nie oceniam, ale mówię Ci jak to wygląda dla osoby z boku - zarzynasz się, pracujesz od rana do nocy, żeby zarobić na wkład własny a za chwilę kupujesz szpilki czy torebkę a kilka tysięcy, bo Ci wolno.
No wolno Ci, ale na miejscu faceta uznałabym, że albo masz problem z racjonalnym wydawaniem pieniędzy, albo strasznie konsumpcyjnie podchodzisz do życia, skoro przedkładasz szpilki nad życie towarzyskie i hobby.
Tak to może z boku wyglądać. Brak złotego środka.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 12:01   #32
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez ninus112 Pokaż wiadomość
Zastanów sie czy status społeczny Twojego przyszłego męża jest tak ważny ? Wiesz co sie w życiu liczy ? To aby był dobrym człowiekiem. Wolałabym takiego czyszczącego tory, który kocha dba o mnie jak moze niż np lekarza który by mnie zdradzał na każdym kroku... Wymagania co do interpunkcji... Moj Boże czy życie składa sie z pisania smsow ? Bo mnie sie wydaje ze z rozmów. Masz troche wygórowane wymagania bo patrząc na wygląd nie znajdziesz faceta idealnego Ci w każdym calu.
Wiem po sobie bo mam cudownego faceta, który przystojniakiem moze nie jest ale dba o siebie ile moze , dba o mnie i jest cudownym człowiekiem.
Nie wiem jak wyglądasz ale czasami warto spojrzeć co dla Ciebie jest w życiu ważne bo wygląd przemija i jakby odpukać stało sie tak ze Twoja bliska osoba by zachorowała i wygląd tej osoby by sie zmienił to byś ja zostawiła bo juz taki ten facet piękny nie jest? Nie chce Cie oceniać naprawde ale ciezko mi to zrozumieć bo mam moze inne priorytety w życiu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgadzam się. Ale co ma bycie dobrym człowiekiem do wykonywanego zawodu?

Życie składa się tez z pisania podań, listów, pocztówek, prac licencjackich/magisterskich/doktorskich, e-maili, skarg, z miłosnych karteczek ('Kocham Cię bardzo.Miłego dnia!' ) i tych mniej miłosnych('Dziś kotlety schabowe. Obierz ziemniaki. Będę o 17.') , nekrologów (odpukać). Trochę tego jest.


Nikt nie mówi, by partner był Misterem 2016 roku, ale jednak w jakiś sposób powinien pociągać nas fizycznie.



Tak, tak jesteś taka wyjątkowa.
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 12:44   #33
_Pandora
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 13
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Nie sądzę żeby to był problem z tym, że zarabiasz więcej, tylko właśnie facetowi mogła się czerwona lampka zapalić.
Nie oceniam, ale mówię Ci jak to wygląda dla osoby z boku - zarzynasz się, pracujesz od rana do nocy, żeby zarobić na wkład własny a za chwilę kupujesz szpilki czy torebkę a kilka tysięcy, bo Ci wolno.
No wolno Ci, ale na miejscu faceta uznałabym, że albo masz problem z racjonalnym wydawaniem pieniędzy, albo strasznie konsumpcyjnie podchodzisz do życia, skoro przedkładasz szpilki nad życie towarzyskie i hobby.
Mi tym postem bardziej chodziło o to, że owszem oszczędzam, ale nie maniakalnie odkładając każdy zarobiony grosz. Pomimo oszczędzania mam środki przeznaczone na normalne życie i nie muszę odmawiać sobie przyjemności. Jak to ma się do racjonalnego wydawania pieniędzy? Bo mi się wydawało, że całkiem udało mi się zbanasować wydatki.

Jednocześnie jakbym poznała faceta-singla, który dajmy na to wydaje dużo kasy na dopieszczenie samochodu, a i nie spłukuje się miesiąc w miesiąc do zera, tylko ma jakiś plan, zatroszczył się o finansowe zabezpieczenie w przypadku np. choroby, to wcale nie włączałyby mi się czerwone lampki. Życie singielskie rządzi się swoimi prawami. Przecież wcale nie jest powiedziane, że jakbym w końcu poznała wartościowego faceta, nie wolałabym wydać pieniędzy na wspólne wakacje w fajnym miejscu niż na kolejną parę butów.

A już całkiem na marginesie, nawet jakbym obcieła sobie godziny w pracy, to zawsze byłoby 5x8godz w tygodniu, biorąc pod uwagę dojazdy nie zyskałabym momentalnie mnóstwa czasu.
_Pandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 12:56   #34
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez _Pandora Pokaż wiadomość
Mi tym postem bardziej chodziło o to, że owszem oszczędzam, ale nie maniakalnie odkładając każdy zarobiony grosz. Pomimo oszczędzania mam środki przeznaczone na normalne życie i nie muszę odmawiać sobie przyjemności. Jak to ma się do racjonalnego wydawania pieniędzy? Bo mi się wydawało, że całkiem udało mi się zbanasować wydatki.
Ja nie oceniam Twojego stylu życia. Pokazuję Ci jak wygląda to na pierwszy rzut oka dla osoby z zewnątrz. I to może odstraszać.
Nie kobieta nosząca szpilki za kilka tysięcy, ale osoba pracująca non stop 'bo nikt jej nie pomoże z wkładem własnym' nosząca szpilki za kilka tysięcy. No i generalnie podejście do oszczędzania przy jednoczesnym pisaniu o markowych torebkach czy gadżetach na pewno jest kontrowersyjne i mało klarowne na początku.
A w takich relacjach pierwsze wrażenie jest niestety istotne.

Co do przykładu faceta - tak, jakby pracował od rana do nocy na mieszkanie i jednocześnie wydawał grubą forsę na bajery do samochodu to bym zwiała

Dopiszę jeszcze - nie wartościuję, możesz [jak sama napisałaś] wydawać swoje pieniądze na co tylko Ci się podoba. Natomiast generalnie Twoje podejście do życia może być lekko przerażające dla faceta, który np. woli żyć na niższej stopie, ale wolniej i spokojniej. I przerazi go np. to, że praca uniemożliwi Ci normalny związek.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2016-03-11 o 12:59
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 13:04   #35
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez _Pandora Pokaż wiadomość
A już całkiem na marginesie, nawet jakbym obcieła sobie godziny w pracy, to zawsze byłoby 5x8godz w tygodniu, biorąc pod uwagę dojazdy nie zyskałabym momentalnie mnóstwa czasu.

No tu faktycznie nie wiadomo, bo ja jakbym miała siedzieć w pracy do 20-21, to by oznaczało ze mój dzień pracy trwa 14 godzin. + dojazdy

No to dla mnie faktycznie wyglądało to okropnie.

Pracując 5/6 x 8 godzin, mam masę czasu na wszystko, ale ja kończę o 15-16 tej a dojazd w obie strony to max 40 minut.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 13:18   #36
_Pandora
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 13
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No tu faktycznie nie wiadomo, bo ja jakbym miała siedzieć w pracy do 20-21, to by oznaczało ze mój dzień pracy trwa 14 godzin. + dojazdy

No to dla mnie faktycznie wyglądało to okropnie.

Pracując 5/6 x 8 godzin, mam masę czasu na wszystko, ale ja kończę o 15-16 tej a dojazd w obie strony to max 40 minut.

Moje biuro jest otwarte od 9 do 9 i w tym czasie mam swoje 8 godzin + lunch zrobic. Zwykle stawiam sie 10-7, dojazd to ponad godzina w jedna strone. Czasem przeciagne 10-9 i wtedy wracam do domu kolo 23.00. Nadal nie ma mozliwosci skonczyc nawet w poblizu pory, o ktorej konczysz prace Ty.
_Pandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 13:20   #37
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Można zacząć o 9 i skończyć koło 17
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 13:26   #38
_Pandora
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 13
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Można zacząć o 9 i skończyć koło 17

O 18, nie zapominajmy o lunchu!
Tylko ze jadac na 9. wladuje sie w najgorsze korki, dzieciaki do szkoly itd. Dojazd zajmuje duuuzo dluzej w takim ukladzie. W domu bylabym miedzy 20-21, co kosmicznej roznicy nie robi.
_Pandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 13:27   #39
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja nie oceniam Twojego stylu życia. Pokazuję Ci jak wygląda to na pierwszy rzut oka dla osoby z zewnątrz. I to może odstraszać.
Nie kobieta nosząca szpilki za kilka tysięcy, ale osoba pracująca non stop 'bo nikt jej nie pomoże z wkładem własnym' nosząca szpilki za kilka tysięcy. No i generalnie podejście do oszczędzania przy jednoczesnym pisaniu o markowych torebkach czy gadżetach na pewno jest kontrowersyjne i mało klarowne na początku.
A w takich relacjach pierwsze wrażenie jest niestety istotne.

Co do przykładu faceta - tak, jakby pracował od rana do nocy na mieszkanie i jednocześnie wydawał grubą forsę na bajery do samochodu to bym zwiała

Dopiszę jeszcze - nie wartościuję, możesz [jak sama napisałaś] wydawać swoje pieniądze na co tylko Ci się podoba. Natomiast generalnie Twoje podejście do życia może być lekko przerażające dla faceta, który np. woli żyć na niższej stopie, ale wolniej i spokojniej. I przerazi go np. to, że praca uniemożliwi Ci normalny związek.
Zgadzam się z _Emą_.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 14:16   #40
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Ja wietrze tu jakiś problem z otwartoscia. I być może wzniesiona z domu ostrożność / dystans co bardzo utrudnia tworzenie kontaktów międzyludzkich.
Autorko, może na chwilę zaniechaj myślenia o wieku, rodzinie itd tylko po prostu postaraj się uprzyjemnic sobie życie? Tak żeby się poczuć dobrze ze sobą, a potem idź do ludzi?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 14:22   #41
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

czemu nie przeprowadzisz się gdzieś bliżej?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 15:18   #42
kurdupel55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 18
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Piszesz, że lubisz kupować drogie ubrania, torebki itp. Może spróbuj, w ramach eksperymentu przez jakiś czas ubierać się skromniej. Faceci mogą myśleć, że skoro jesteś koło 30stki i jesteś tak ubrana to masz męża, do tego bogatego i nie ma sensu w ogóle startować.

Sorry jak kogoś to obraża, ale jest spora szansa, że tak myślą.

Facet
kurdupel55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 15:37   #43
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez kurdupel55 Pokaż wiadomość
Piszesz, że lubisz kupować drogie ubrania, torebki itp. Może spróbuj, w ramach eksperymentu przez jakiś czas ubierać się skromniej. Faceci mogą myśleć, że skoro jesteś koło 30stki i jesteś tak ubrana to masz męża, do tego bogatego i nie ma sensu w ogóle startować.

Sorry jak kogoś to obraża, ale jest spora szansa, że tak myślą.

Facet
Nie wierze w to, co czytam. Laska ma kase=ktos ja sponsoruje.


Autorko, kupuj ciuchy w Primarku. Nie opedzisz sie od adoratorow.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 15:46   #44
kurdupel55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 18
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;57191056]Nie wierze w to, co czytam. Laska ma kase=ktos ja sponsoruje.


Autorko, kupuj ciuchy w Primarku. Nie opedzisz sie od adoratorow.[/QUOTE]

Wiem wiem. Fakty zawsze bolą. Ale zdecydowana większość kobiet w bardzo drogich ciuchach, samochodach itp. ma po prostu bardzo bogatego męża.
kurdupel55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 15:53   #45
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez kurdupel55 Pokaż wiadomość
Wiem wiem. Fakty zawsze bolą. Ale zdecydowana większość kobiet w bardzo drogich ciuchach, samochodach itp. ma po prostu bardzo bogatego męża.
Chcesz powiedzieć że większość facetów to szowinistyczne du*ki? No bo jak budujemy stereotypy to idźmy już na całego
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 16:27   #46
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez kurdupel55 Pokaż wiadomość
Wiem wiem. Fakty zawsze bolą. Ale zdecydowana większość kobiet w bardzo drogich ciuchach, samochodach itp. ma po prostu bardzo bogatego męża.
nie wiem w jakich czasach. ale na pewno nie obecnych.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 16:51   #47
kurdupel55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 18
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie wiem w jakich czasach. ale na pewno nie obecnych.
Nie mówię o Paniach które zarabiają 2500-3000 netto i wszystko (albo prawie wszystko) przeznaczają na ubrania, kosmetyki i ogólnie pojęty wygląd. Tylko o naprawdę grubej kasie.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Chcesz powiedzieć że większość facetów to szowinistyczne du*ki? No bo jak budujemy stereotypy to idźmy już na całego
Ja nie buduję stereotypów, to są fakty. Rozumiem, że znasz wiele kobiet robiących oszałamiającą karierę, ale generalizowanie ogółu społeczeństwa na bazie swojego środowiska jest błędne
kurdupel55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 16:53   #48
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

ja też. tym bardziej, że faceci zazwyczaj się nie znają na cenach ubrań czy butów.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 16:55   #49
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez kurdupel55 Pokaż wiadomość
Nie mówię o Paniach które zarabiają 2500-3000 netto i wszystko (albo prawie wszystko) przeznaczają na ubrania, kosmetyki i ogólnie pojęty wygląd. Tylko o naprawdę grubej kasie.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------



Ja nie buduję stereotypów, to są fakty. Rozumiem, że znasz wiele kobiet robiących oszałamiającą karierę, ale generalizowanie ogółu społeczeństwa na bazie swojego środowiska jest błędne
No ty nie generalizujesz na przykładzie swojego środowiska wcale XD
Większość moich koleżanek zarabiających kilka średnich kupuje droższe ciuchy. Wiele z nich zarabia więcej niż mężowie. Niepojete co?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 17:34   #50
kurdupel55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 18
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
No ty nie generalizujesz na przykładzie swojego środowiska wcale XD
Większość moich koleżanek zarabiających kilka średnich kupuje droższe ciuchy. Wiele z nich zarabia więcej niż mężowie. Niepojete co?
Oczywiście że pojęte. W polsce?
Wiele z nich to może być 10% a może 50%, co w sumie i tak nie ma znaczenia na próbie 5 lub 6 koleżanek

Często ktoś od kogoś zarabia więcej, ale to oznacza np. 500zł więcej. Dużo bogatsza od męża/faceta kobieta? Takie rzeczy tylko w Skandynawii, Australii itp. gdzie rozwarstwienie zarobków jest bardzo niskie.

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja też. tym bardziej, że faceci zazwyczaj się nie znają na cenach ubrań czy butów.
Chyba tylko ignoranci albo tacy którym jeszcze mama chodzi do sklepu po ubrania.
kurdupel55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 17:35   #51
Jabajbaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Ściana wschodnia
Wiadomości: 47
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Tym bardziej, że faceci zazwyczaj się nie znają na cenach ubrań czy butów.
O to to to - ja nawet logotypów nie rozpoznaję, nie wszystkie Ma być po prostu ładnie :P Ale i z wyczuciem gustu

Co do samego meritum wątku - mam ten sam problem, szukać, wychodzić do ludzi, być otwartym - trafi swój na swego (a przynajmniej tak się łudzę :P ).
Jabajbaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 17:38   #52
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez kurdupel55 Pokaż wiadomość
Oczywiście że pojęte. W polsce?
Wiele z nich to może być 10% a może 50%, co w sumie i tak nie ma znaczenia na próbie 5 lub 6 koleżanek

Często ktoś od kogoś zarabia więcej, ale to oznacza np. 500zł więcej. Dużo bogatsza od męża/faceta kobieta? Takie rzeczy tylko w Skandynawii, Australii itp. gdzie rozwarstwienie zarobków jest bardzo niskie.

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------



Chyba tylko ignoranci albo tacy którym jeszcze mama chodzi do sklepu po ubrania.
Oj trzeba się było uczyć żeby mieć trochę szerszy obraz świata, a tak możesz wyciągać z wnioski tylko z własnego wąskiego doświadczenia trudno uwierzyć że pani architekt albo dyrektor zarabia więcej od męża? Albo że pani specjalistka dużo zarabia
Byłoby śmieszne gdyby nie takie smutne.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 17:46   #53
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Nigdy nie pojmę jak można mieć 30 lat, pracować w dużej firmie z wieloma ludźmi i mieszkać w dużym mieście i narzekać że nie ma w ogóle facetów, i w necie ich szukać. No naprawdę nie pojmuję.

Rozumiem jakąś patologiczną nieśmiałość, albo patologiczną brzydotę, to ewentualnie, ale w innym przypadku?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 18:00   #54
kurdupel55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 18
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Oj trzeba się było uczyć żeby mieć trochę szerszy obraz świata, a tak możesz wyciągać z wnioski tylko z własnego wąskiego doświadczenia trudno uwierzyć że pani architekt albo dyrektor zarabia więcej od męża? Albo że pani specjalistka dużo zarabia
Byłoby śmieszne gdyby nie takie smutne.
Chwilę mieszkałem w USA, UK i Norwegii. Mam znajomych w całej europie, teraz mieszkam w dużym polskim mieście. Nie wiem czego się uczyłaś ani gdzie, Ty też nie wiesz nic o mnie więc osobiste wycieczki nic Ci dadzą

Temat był o tym, co może sprawiać, że autorka nie może kogoś poznać. Przedstawiam swój punkt widzenia, który jak rozumiem bardzo boli kobiety, ale nie zmienia to faktu, że w tym może być problem. Autorka postu może sprawiać wrażenie niedostępnej.

No i oczywiście wierzę, że zdarzają się przypadki Pań dobrze zarabiających, a nawet lepiej od męża/partnera (takie też znam - w tym przypadku Panowie z reguły są z tych mniej sprytnych). Ale to zdecydowana mniejszość

A jak masz wybór śmiać się czy płakać, to polecam się śmiać i cieszyć, że nie trafiłaś na takiego buca jak ja
kurdupel55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 18:06   #55
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nigdy nie pojmę jak można mieć 30 lat, pracować w dużej firmie z wieloma ludźmi i mieszkać w dużym mieście i narzekać że nie ma w ogóle facetów, i w necie ich szukać. No naprawdę nie pojmuję.

Rozumiem jakąś patologiczną nieśmiałość, albo patologiczną brzydotę, to ewentualnie, ale w innym przypadku?
Ja mam mnostwo samotnych kolezanek, ktore sa ladne, zadne tez niesmialki. I jakos nowych facetow nie poznaja. Ale w sumie cisnienia nie maja i z inicjatywa nie wyjda.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 18:16   #56
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez kurdupel55 Pokaż wiadomość
Chwilę mieszkałem w USA, UK i Norwegii. Mam znajomych w całej europie, teraz mieszkam w dużym polskim mieście. Nie wiem czego się uczyłaś ani gdzie, Ty też nie wiesz nic o mnie więc osobiste wycieczki nic Ci dadzą

Temat był o tym, co może sprawiać, że autorka nie może kogoś poznać. Przedstawiam swój punkt widzenia, który jak rozumiem bardzo boli kobiety, ale nie zmienia to faktu, że w tym może być problem. Autorka postu może sprawiać wrażenie niedostępnej.

No i oczywiście wierzę, że zdarzają się przypadki Pań dobrze zarabiających, a nawet lepiej od męża/partnera (takie też znam - w tym przypadku Panowie z reguły są z tych mniej sprytnych). Ale to zdecydowana mniejszość

A jak masz wybór śmiać się czy płakać, to polecam się śmiać i cieszyć, że nie trafiłaś na takiego buca jak ja
Nie nazwałam cie tak brzydko
Uskuteczniasz teorie nie o ciuchach co sprawiają że autorka może wyglądać na niedostępna , a teorie że jeśli kobietę stać na drogie gadżety to za pieniądze męża, bo sama na pewno sporo nie jest w stanie zarobić.

Ja nie podpieram się tym że mieszkam lub byłam poza Polską (choć mieszkam i pracuje w zawodzie, mój partner również właśnie nie w Polsce ), to o czym pisałam to sytuacje moich koleżanek z Polski właśnie. Może i to niszowe środowisko, ale wiem jedno, dużo Polek relatywnie lepiej radzi sobie niż Polacy (ma wyższe wykształcenie) , a nierówności płacowe wynikają z braku równouprawnienia i szklanego sufitu, a nie braku kwalifikacji

Wiec nie twórz tu historii jak to kobieta więcej zarabiajaca od partnera ma tak tylko, bo pan jest mniej sprytny. Rozumiem że ciężko przełknąć że ona może zarabiać że względu na kompetencje, ale żeby od razu udowadniać że ten pan jest wybrakowany?
Jednak miałam rację, że tu szowinizmem leciutko pachnie

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-03-11 o 18:59
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 18:39   #57
Selva
Raczkowanie
 
Avatar Selva
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 146
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Witaj założycielko wątku.

Rzadko udzielam się na tym forum, ale jestem w sytuacji trochę podobnej do twojej. Wydaje mi się że naprawdę warto głęboko przeanalizować swoje zachowanie, swoje schematy, by wiedzieć gdzie się popełnia błędy w życiu towarzyskim.
Jeśli w jakikolwiek sposób mogę Ci pomóc, i jeśli płynnie mówisz po angielsku, to polecam kanał na youtube "Matthew Hussey" .
Facet jest tzw. "dating couch'em" i ma naprawdę bardzo mądre, przenikliwe spojrzenie na damsko-męskie sprawy. Mi pomógł zrozumieć sedno moich problemów i uświadomił jakie kroki muszę podjąć, by je naprawić. On nagrywa już od kilku lat, polecam zacząć oglądać od tych starszych filmików.

Pozdrawiam.
Selva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 18:57   #58
kurdupel55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 18
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Nie nazwałam cie tak brzydko
Tylko że uskuteczniasz teorie nie o ciuchach co sprawiają że autorka może wyglądać na niedostępna , a teorie że jeśli kobietę stać na drogie gadżety to za pieniądze męża, bo sama na pewno sporo nie jest w stanie zarobić.

Ja nie podpieram się tym że mieszkam lub byłam poza Polską (choć mieszkam i pracuje w zawodzie, mój partner również właśnie nie w Polsce ), to o czym pisałam to sytuację moich koleżanek z Polski właśnie. Może i to niszowe środowisko, ale wiem jedno, dużo Polek relatywnie lepiej radzi sobie niż Polacy (ma wyższe wykształcenie) , a nierówności płacowe wynikają z braku równouprawnienia i szklanego sufitu, a nie braku kwalifikacji

Wiec nie twórz tu historii jak to kobieta więcej zarabiajaca od partnera ma tak tylko bo pan jest mniej sprytny. Rozumiem że ciężko przełknąć że ona może zarabiać że względu na kompetencje, ale żeby od razu udowadniać że ten pan wybrakowany?
Jednak miałam rację że tu szowinizmem leciutko pachnie
Nie uskuteczniam takich teorii, przecież sobie tego z kapelusza na poczekaniu nie wymyśliłem. Ale kobiety relatywnie częściej pracują w gorzej płatnych zawodach.

Co do wykształcenia, to niepodważalny fakt, że dużo więcej kobiet zdobywa wyższe wykształcenie. Niestety, w większości są to studia nie powiązane z żadnym zawodem. Sam studiowałem na politechnice, więc widziałem jakie są proporcje. Na uniwersytetach pedagogicznych, lingwistykach, socjologiach, psychologiach i europeistykach panowie są zawsze w mniejszości. Więc częściej decydują się na konkretne wykształcenie, albo żadne - szukając od razu pracy.

A co do mniejszej płacy kobiet przy tych samych kwalifikacjach, osobiście nigdy się z tym nie spotkałem. Chociaż w mojej branży kobiet jest relatywnie bardzo mało - zauważyłem, że prawie wszystkie są bardzo przywiązane do jednego pracodawcy. Nie lubią zmieniać pracy, iść w nieznane, ryzykować, rozpychać się łokciami i agresywnie starać się o wyższe zarobki. A raczej nikt dobrowolnie podwyżek nie daje.

Nierówności płacowe to mit. Ile mówi ta obiegowa "statystyka"? Że kobiety na tych samych stanowiskach zarabiają 77% tego co mężczyźni? Nie widzę ani jednego zawodu, w których różnice płciowe nie miałby znaczenia (siła fizyczna np) i coś takiego miało miejsce.

Ogólnie nie kwestionuję kompetencji kobiet. Twierdzę tylko, że wybierają częściej inne zawody i inaczej zachowują się na rynku pracy.
kurdupel55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 19:10   #59
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

Może wydaje im się, że się trochę wywyższasz?
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 19:21   #60
Flower28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 115
Dot.: Przypadek beznadziejnej singielki

myślę, że za dużo czasu spędzasz w pracy. Powinnaś poszerzać grono znajomych, wychodzić częściej na miasto, znaleźć sobie jakies hobby, np nowe zajęcia sportowe, kurs fotografii. jak całe dnie spędzasz w pracy to nic dziwnego, że nie możesz nikogo poznać. Może to sygnał, że warto rozwazyć zmianę pracy, aby mieć też czas na prawdziwe życie, przyjaźnie, poznawanie nowych ludzi...

Powinnaś też być trochę bardziej "otwarta na ludzi" - możesz poćwiczyc zagadywanie do ludzi i nawiązywanie nowych znajomości na początek na mieście - na przystanku, w parku, w sklepie. Ważne, żeby np codziennie zamienić parę zdań z nowa osobą, żeby weszło ci to w krew i żebyś nie była zbyt zmknięta w sobie.
Flower28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-15 13:32:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.