Wzdęcia u maluszka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-10, 07:21   #1
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303

Wzdęcia u maluszka


Dziewczyny moja 4 tygodniowa Oliwka cierpi na wzdęcia , ma w brzuszku pełno gazow przez co jest ciagle marudna i niespokojna. Podawałam jej herbatke Plantex ale bez wiekszych efektów, masowanie brzuszka działa tylko chwilowo. Poradźcie - co robic? W sprzedaży są specyfiki na wzdecia u niemowląt - Espumisan w kroplach albo Infacol. Czy któras z Was je może stosowała? Działają?
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 07:36   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Wzdęcia u maluszka

Infacolu nie polecam, ma aromat pomarańczowy może wywołać alergie
Ale Kasiu u nas pomagały kropelki esputicon, 2 kr. do mleka, woda koperkowa, energiczny masaż brzuszka / najcześciej ręczny lub brałam taki woreczek z żelem do okładów, nagrzewałam w gorącej wodzie i przykładałam do brzuszka lub nim masowałam/.
W krytycznych momentach stosowałam czopki viburcol, działaja nie tyle wiatropędnie, co uspokajająco.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 07:52   #3
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Wzdęcia u maluszka

witaj Kasiulka-cos dawno Cię nie widziłam
mojej malej pomoglo kładzenie czeste na brzuszku i poklepywanie po pupce (nacisk działał odgazowujaco), oraz herbatka rumiankowa Hipp, próbowałam z kopru włoskiego ale dopiero z rumianku pomogło.
Buziaczki dla Ciebie i Twojej Oliwci
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 09:55   #4
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Wzdęcia u maluszka

Cytat:
Napisane przez kasiulka
Dziewczyny moja 4 tygodniowa Oliwka cierpi na wzdęcia , ma w brzuszku pełno gazow przez co jest ciagle marudna i niespokojna. Podawałam jej herbatke Plantex ale bez wiekszych efektów, masowanie brzuszka działa tylko chwilowo. Poradźcie - co robic? W sprzedaży są specyfiki na wzdecia u niemowląt - Espumisan w kroplach albo Infacol. Czy któras z Was je może stosowała? Działają?
z kropli tylko espumisan działał. ani infacol, ani espuicon.
poza tym ogrzewanie brzuszka - w kąpieli, gorącą pieluszką lub butelką z wodą i hicior u nas - pompowanie zgiętymi nóżkami. jeżeli to nie pomagało a bardzo cierpiał wkładałam termometr w pupkę.
a moja kumpela dmuchała ciepłym powietrzem z suszarki. i szum i ciepło - efekt był błyskawiczny. próbuj różnych sposobów a na pewno znajdziesz coś dla was. powodzenia
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 10:19   #5
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Wzdęcia u maluszka

Dziewczyny, czy dla 3tygodniowego malca mogę podać wodę koperkową?
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 10:27   #6
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Wzdęcia u maluszka

Płatku koperek można dawać praktycznie od początku.

Kasiulka mam ten sam problem. Moja Julka też przez to fiksuje. Używamy kropli Bobotic - troche pomaga, działają rozkurczowo. Pomaga też leżenie na brzuszku. Tak naprawde to chybe jednak trzeba sie przemęczyć i przeczekać ten stan (wiem, wiem łatwo się mówi naprawde wiem jakie to trudne).
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 11:48   #7
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Wzdęcia u maluszka

U nas też Bobotic sprawdza się lepiej niż Espumisan.
Kasiulka masowanie brzuszka, kładzenie na brzuszku i ciepłe okłady powinny trochę pomóc.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 15:33   #8
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Wzdęcia u maluszka

Regularnie przez jakiś czas (już nie pamiętam, było to 3 lata temu ) dawałam wodę koperkową i pomagało Jest dla dzieci powyżej 1 m-ca, a na opakowaniu jest dawkowanie - dawałam tak, jak zalecali U nas żadne plantexy i herbatki koperkowe nie działały.
Co do Boboticu, to tym różni się od Espumisanu, że ma większą dawkę simetikonu - Bobotic 66,66mg/ml, a Espumisan 40mg/ml, oba podaje sie powyżej 28 dnia życia.
Aha, Bobotic jest tańszy
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 14:42   #9
Lucynka1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 17
Dot.: Wzdęcia u maluszka

moj maly tez ma wzdecia praktycznie od poczatkuTeraz ma 3 mies i dalej nic nie pomaga do tego od dwoch mies dolaczyly problemy z kupka bo sie nie potrafi sam zalatwiacTez uzywalam prawie wszystkiego ale na dluzszy czas to nic nie pomaga U nas infacol byl fantastyczny ale tylko przez pierwszy dzien a potem znow to samo ukladanie na brzuszku troche pomagalo ale teraz to juz nic ęsputicon mam wrazenie nasila objawy wiec stanowczo odradzam Herbatki z kopru i inne leki nic nie skutkujaRada od doswiadczonych to przeczekac Ja juz czasami nie mam sil A i jak jest naprawde ciezko to daje czopki homeopatyczne vilurcol n sa naprade dobre ale boje sie za czesto
Lucynka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 06:44   #10
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: Wzdęcia u maluszka

u mnie bylo tak...
mala miala okropne kolki wzdecia i wogole masakra byla polozna powiedziala mi zebym ja sama pila herbatki z kopru i podawala tez malej, przykladala dla malej termofor cieply na brzusio albo nagrzana pieluszke lub tez kąpiel i przykladanie w trakcie kąpieli ciepla pieluszke , po kazdym karmieniu malutkiej trzymalam ja pionowo i lekko poklepywalam po pleckach zeby jej sie odbilo i tak ok. po godzinie kladlam na brzuszek powiem wam ze te sposoby pomagaly malutkiej no i oczywiscie jesli karmicie piersia nie wolno wam pod zadnym pozorem pic ani jest wzdymajacych pokarmow napoi ale to zapewne wiecie
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.