Ząbkowanie -wątek zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-24, 10:06   #91
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Ząbkowanie -wątek zbiorczy

:d
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 13:16   #92
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: ząbkowanie

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Mam pytanie... Ktory żel jest skuteczniejszy?
lidodent czy dentinox-gel n?
sprawdź, czy ktorys ma w sobie lidokaine. jesli tak to nie kupuj. ostatnio fda wydalo raport o skutkach ubocznych jakie wniosa za soba preparaty na zabkowanie ktore zawieraja lidokaine
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 20:33   #93
apis25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: ząbkowanie

ja się chyba zdecyduje jednak walczyć oldschoolowymi metodami, gryzaczki, mokre szmatki, masowanie dziąsełek palcami, odwracanie uwagi... oby nam się udało trzymajcie kciuki!
apis25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 13:59   #94
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: ząbkowanie

Cytat:
Napisane przez apis25 Pokaż wiadomość
ja się chyba zdecyduje jednak walczyć oldschoolowymi metodami, gryzaczki, mokre szmatki, masowanie dziąsełek palcami, odwracanie uwagi... oby nam się udało trzymajcie kciuki!
najlepiej się takie sprawdzają. moj maly lubi gryzc skorkę od chleba
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 10:57   #95
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mikika Pokaż wiadomość
mojej córci na szczęście Viburcol bardzo pomagał, po czopku spała 8 godzin bez pobudki. A jak się wyspała w nocy to i w dzień była inna, żeli nie stosowałam bo musiałabym co godzinę co najmniej a przecież tak nie można. Gryzaki dawałam co najwyżej. Czwórki i piątki najbardziej dały nam się we znaki, na szczęście to już za mną.
ja ostatnio trafilam na genialny preparat - camilia. i co najwazniejsze nie zawiera lidokainy i jest w 100% bezpieczny i skuteczny. wydawalo mi sie ze skora od chleba i chlodzace gryzaki pomoga, ale neistety do czasu :/
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:46   #96
apis25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

kate zgadzam się patrz ja też od niedawna camilię stosuje i jestem zachwycona naturalny preparat a taki skuteczny jednak nie trzeba dzieci faszerować ciężkimi lekami żeby skutecznie pomóc także walczymy camilią i gryzakami i jest super jeszcze żadnych zębów nie przechodziliśmy tak lekko jak teraz... trzonowców kto by pomyślał
apis25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 18:54   #97
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez apis25 Pokaż wiadomość
kate zgadzam się patrz ja też od niedawna camilię stosuje i jestem zachwycona naturalny preparat a taki skuteczny
Też podawałam mojej córeczce ten preparat, jak wychodziły jej ząbki. I naprawdę skutecznie pomagał. Nasłuchałam się od koleżanek jak to ich dzieci płaczą, nie spią w nocy, że gorączka przy ząbkowaniu, itd. a u mojego dziecka przebiegało to bardzo łagodnie, może to właśnie zasługa camili, aplikowałam jej ten preparat na bolące miejsca przez cały okres wyżynania ząbków i to pomagało
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 10:41   #98
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

czy ta camilia tak dobrze dziala? wlasnie jestem po nieprzespanej nocce przez zabkowanie i umieramida nam gorne dwojki, obie na raz i malemu przeszkadza to w zasnieciu, ze pomaga na chwile, bo zaraz jest zlizany i polkniety, gryzaki i inne tez chwilowo, ide chyba kupie te camilię i zobaczymy
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 13:28   #99
nowakips
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

camilia nam najpardziej pomagała
nowakips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 19:34   #100
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nowakips Pokaż wiadomość
camilia nam najpardziej pomagała

Nam nic nie pomogła.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 01:04   #101
oliwka34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 41
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Najlepiej samemu przetestować na dziecku, czy preparat pomaga, bo zawsze jest tak że nie wszystkie preparaty jednakowo działają na każde dziecko... U nas pomogły masaże dziąsełek, dawałam córeczce zimne gryzaki, którymi się zajmowała i jako,s przestawała marudzić...
oliwka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-31, 14:22   #102
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Ostatnio jestem na bieżąco z kolejnym maluchem w rodzinie, który właśnie wszedł w okres ząbkowania. Długo, długo nic i jak zaczeły wychodzić to jedne po drugich. Masakra. Rodzice stosują gryzaki i Dologel. Smarują nim kilka razy dziennie. Na razie tragedii nie ma, więc skuteczny sposób
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 14:52   #103
Gnieszka69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 13
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Mój syn wszystko wkłada do buzi, a maścią przeciwbólową sobie posmarować nie da.
Gnieszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 19:55   #104
dominique8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 26
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Drogie Mamy,
Dzisiaj podczas szczepienia córeczki ( prawie 6-miesięcznej) zapytałam pediatrę jaki środek poleca na bolesne ząbkowanie. Pani doktor odpowiedziała, że mam zapytać koleżanek... Podawałam córeczkę Bobodent, ale pomaga bardzo słabo, zresztą moja malutka raczej zjadłaby ten żel na deser 😂
Czy znacie może jakiś skuteczny środek na ból dziaselka?
dominique8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 17:00   #105
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

To Ci powiedziała co prawda ząbkowanie już było jakiś czas temu ale na wyrzynające się u mojego syna zęby to był super dologel, przy okazji smarowania robiłam masaż i było widac ze to pomaga. Niedrogi i dobry
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 15:48   #106
amalltea
Raczkowanie
 
Avatar amalltea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 201
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dominique8891 Pokaż wiadomość
Drogie Mamy,
Dzisiaj podczas szczepienia córeczki ( prawie 6-miesięcznej) zapytałam pediatrę jaki środek poleca na bolesne ząbkowanie. Pani doktor odpowiedziała, że mam zapytać koleżanek... Podawałam córeczkę Bobodent, ale pomaga bardzo słabo, zresztą moja malutka raczej zjadłaby ten żel na deser 😂
Czy znacie może jakiś skuteczny środek na ból dziaselka?
U nas ząbkowanie również w trakcie. Podaje małej bobodent, ale słyszałam że dentinox jest mocniejszy. W najgorszym dniu podałam jej camillę, i polecam bo po tym córka się uspokoiła zaczęła bawić a nie marudziła. Pierwszy ząbek wyszedł boję się co będzie dalej...
__________________
Nigdy Nie Mów Nigdy Nigdy Nie Mów Zawsze

" Yes I Can , I Feel The Burn Rebecca"

Don't Wish For It Work For It"

Czytam, oglądam, ćwiczę,szukam, jestem.
amalltea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 09:33   #107
Neocleo
♡ + ♡ = ♡♡♡♡
 
Avatar Neocleo
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Domek ;-)
Wiadomości: 3 449
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez amalltea Pokaż wiadomość
U nas ząbkowanie również w trakcie. Podaje małej bobodent, ale słyszałam że dentinox jest mocniejszy. W najgorszym dniu podałam jej camillę, i polecam bo po tym córka się uspokoiła zaczęła bawić a nie marudziła. Pierwszy ząbek wyszedł boję się co będzie dalej...
I tu masz rację.. pierwszy ząbek to pikuś... U moich 2 córek "jedynki", "dwójki" wyszły niezauważalnie, dopiero przy "czwórkach" i "trójkach" (w takiej kolejności wychodziły) dowiedziałam się co to ząbkowanie... gorączka 40 st., biegunka, dziecko płaczliwe i marudne.... Tak więc dużo sił życzę Starsza córka ma prawie 3 latka i wszystkie ząbki mleczne (20 szt.). Dopóki jej "piątki" nie wyszły budziła się noc w noc 2x (o 2.00 oraz o 5.00). Teraz śpi ładnie do 6.00, wypija mleko i dosypia do 8-8.30.
Neocleo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 20:02   #108
Zarina81
Raczkowanie
 
Avatar Zarina81
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

U nas właśnie jedziemy z "jedynkami" i mimo, że to nasze 3 dziecko to widzę, że każde przechodziło to inaczej. Teraz nasza mała gwiazda - nasz mały gryzoń leży sobie spokojnie i się bawi a jeszcze przed chwilą była niespokojna z rączkami w buziaczku - posmarowałam takim żelem Dologel i on jej faktycznie pomaga
Zarina81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 21:14   #109
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

U nas Dologel już przy czwórce maluchów sie sprawdził i od siebie będę go wielbiła pod niebiosa Oczywiście czwórka nie cala moja, ale jednak ząbkowanie daje się odczuć nie tylko rodzicom
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-03, 20:31   #110
Tashia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 36
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Dajcie spokój, to po prostu trzeba przeżyć, przeczekać. Jasne, gryzaki (schłodzone) na chwilę dają radę, Dologel u nas też się sprawdzał przeciwbólowo (plus za dodatkowe działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne), ale tak jak mówię, trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo w końcu ząbki się pojawią i będzie spokój :P
Tashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 11:29   #111
dominique8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 26
Dot.: Ząbkowanie -wątek zbiorczy

Ooo super, dziękuję Wam bardzo, napewno wyprobujemy Dologel. Camilię w kółko reklamują, ale jakoś żelik bardziej mnie przekonuje. Ale skoro jedna z Mam poleca, to chyba zakupię oba preparaty, może jakąś ulgę to przyniesie mojej Klarusi. U nas żadnego ząbka nie widać, natomiast PODOBNO aż 4 na raz się szykują (i na górze i na dole). Tak powiedziała Pani doktor, która odeslala nas do koleżanek... 😂 Gryzaczki u nas średnio się sprawdzają, tzn. chwilowa ulga, ale jak mocniej boli to ratowalam się truskawkowym paracetamolem, bo dzidziuś nawet zasnąć nie potrafiła 😞 Napiszę jak przetestujęmy Dologel i ewentualnie Camilię, jeszcze raz dziękuję 💕
dominique8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-05 12:29:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.