Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-14, 15:52   #391
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Melduję się po dłuższej nieobecności w wątku.
Nie bardzo miałam czas się ostatnio udzielać, ale olejomaniactwo mi nie przeszło Mam nadzieję, że Wam też nie Jakieś nowe odkrycia, rewelacje, rekomendacje? Ja polecam frakcję sojową Naturalisa - dzięki niej przetrwałam poprzednią falę upałów i wkraczam w kolejną bez specjalnych uszczerbków na urodzie To naprawdę cudo dla tłuścioszków.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 18:29   #392
kamilanna
Zadomowienie
 
Avatar kamilanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: USA/CT
Wiadomości: 1 441
GG do kamilanna
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam
Niezamienna powiadasz ,ze to cudo dla tluscioszkow ?
Juz wczesniej dziewczyny pisaly o soi na mineralkach, ale jakos nie dalam sie skusic jednak dzis zwatpilam w tamanu (chyba mnie zapycha) i trzeba szukac czegos innego. Co prawda mam cere mieszana ale chyba sie nada ?
Znow sie szykuje lista, bo przeciez samej soi nie bede brala, co jeszcze mozecie polecic z tej stronki dla mieszanca ?

Oczywiscie pozdrawiam wspoluzaleznione
kamilanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 18:51   #393
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kamilanno, witaj wśród Olejomaniaczek
Którą stronę masz na myśli? Bo soja jest teraz dostępna w Naturalisie i na Mazidłach. Z olejowego asortymentu Naturalisa mam jeszcze oleje owocowe: malinowy i truskawkowy oraz surowy tamanu. Ten ostatni uwielbiam, ale skoro Ciebie zapycha, to rozumiem, że nie masz ochoty.... Olejów owocowych jeszcze nie testowałam (choć surową truskawkę znam z ZSK) - wiem na razie tylko, że cudownie pachną....
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 18:58   #394
kamilanna
Zadomowienie
 
Avatar kamilanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: USA/CT
Wiadomości: 1 441
GG do kamilanna
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Kamilanno, witaj wśród Olejomaniaczek
Którą stronę masz na myśli? Bo soja jest teraz dostępna w Naturalisie i na Mazidłach. Z olejowego asortymentu Naturalisa mam jeszcze oleje owocowe: malinowy i truskawkowy oraz surowy tamanu. Ten ostatni uwielbiam, ale skoro Ciebie zapycha, to rozumiem, że nie masz ochoty.... Olejów owocowych jeszcze nie testowałam (choć surową truskawkę znam z ZSK) - wiem na razie tylko, że cudownie pachną....
Chodzilo mi o Naturalisa ,bo tam jeszcze nic nie zamawialam.
Na Mazidlach widzialam soje ,ale nie doczytalam jeszcze dokladnie i myslalam,ze to moze co innego?
Tamanu jednak odpada ,bo doszlam, ze te bolace guzki to jednak od niego . Na razie go nie skreslam, jednak na pewien czas go odstawie,a moze tamanu z innej stronki nie dawalby tego efektu Ta malina tez mnie kusi,tym bardziej, ze gdzies czytalam ,ze w polaczeniu z Q10 daje dobre efekty
kamilanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:48   #395
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Z nie-olejowych produktów z Naturalisa mam jeszcze owocowe hydrolaty (używam teraz jabłka, bardzo fajny) i peptydy, do których na początku się zraziłam, bo moja cera zareagowała źle na duże stężenie gliceryny, ale wrócę do nich na pewno, kiedy tylko zechce mi się kręcić serum beztłuszczowe... Zresztą kiedy nastanie jesień i zima, moja cera będzie miała lepszą wchłanialność i znowu polubi glicerynę, za którą nie przepada w czasie upałów...

Jeśli masz ochotę porozmawiać o produktach z Naturalisa, zapraszam na wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=Naturalis
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 08:52   #396
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja ostatnio kupilam w ZSK oleje:
z zurawiny- ten juz znałam ( pachnie delikatnie)
oraz
olej z pachnotki organiczny- nie wiem dlaczego ale myślalam ze bedzie smierdziec a tu prawie bezwonny...
ale strasznie rozczarowalam sie zapachami olejow z nasion malin i czarnej porzeczki... myslam ze beda ladnie pachniały owocami a tu frytki...dodalam kropelke olejku eterycznego z pomaranczy ,ktory zabil ten zapach ale rano czułam na sobie juz tylko zapach oleju..
Mogłybyscie polecic jakis olej ( skora tłusta,mieszana) ktory ładnie pachnie owocami i zródło z ktorego mozna go czerpac....))
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2009-07-16 o 22:17 Powód: literówki
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 21:15   #397
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Mogłybyscie polecic jakis olej ( skora tłusta,mieszana) ktory ładnie pachnie owocami i zródło z ktorego mozna go czerpac....))
Tylko truskawka , ja miałam zyskową- ale zapach jest bardzo delikatny , myśle że powinnaś się cieszyć gdy olej nie śmierdzi - to już jest dobrze
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 11:42   #398
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a ja mam pytanie o wydajnosc.. na ile mniej-wiecej wystarcza 15ml oleju przy codziennym ciapraniu sie? mam ochote na kilka olejow...ale boje sie, ze mi sie zmarnuja tylko
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 11:54   #399
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie o wydajnosc.. na ile mniej-wiecej wystarcza 15ml oleju przy codziennym ciapraniu sie? mam ochote na kilka olejow...ale boje sie, ze mi sie zmarnuja tylko
Pewnie zależy, ile kto nakłada - ja jakieś 3 krople + HA 2x dziennie - około 10 ml na 2 tygodnie.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 13:27   #400
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
mam pytanie o wydajność oleju

Nakładam raz dziennie , b. dużo nic mi się nie wchlania , ale tak lubie ,

15ml wystarcza na miesiąc , półtora . Mam pełno olejków , więc nie używam codziennie tego samego. Weź kilka jak cię kusi . Jakby ci jakiś nie pasował , masz następny do wyprobowania , zazwyczaj olej jest tańszy niz kolejna przesyłka z olejem .

Moje nowe zauroczenie olejowe - olej z orzechów laskowych - ściąga pory i taką fajną warstwe zostawia . Dostałam probke i nie chciało mi się jej używać , bo taki tani , opis też mnie nie zachwycał , miałam inne cudowne oleje , teraz go zamówie , tylko szkoda że nie pachnie orzechami

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-07-17 o 13:40
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 18:15   #401
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A to się zdziwiłam... Wchodzę na KWC hydrolaty ZSK i czytam wypowiedzi dziewczyn na temat hydrolatu różanego, że alkoholu nie zawiera. Niestety zawiera (info w certyfikacie analizy), do 4% etanolu.

Przechodzę właśnie zwątpienie hydrolatowe w związku z tym. Różany bardzo mi służył na początku, a po paru miesiącach - burak i podrażnienie po użyciu toniku (bez kwasów, pH=5.5). Po geraniowym z Mazideł skóra też zaróżowiona (konserwanty?).

Żałuję, że nie ma migdałowego w ZSK, bo bardzo lubię jego łagodząco-nawilżające działanie. Hydrolaty ZSK są butelkowane przez producenta, więc znacznie trwalsze niż rozlewane, bez dodawanych konserwantów. Wygodnie mi się dozuje z tych butelek, jak mam zlewkę na wadze. Ale poza różanym nic nie widzę dla siebie. Chyba się przestawię na wodę.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 18:49   #402
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Cetaceum poszukiwane!

Witajcie. Jeśli niepotrzebnie zakładam wątek, to bardzo przepraszam. Nie znalazłam wątku pt. "gdzie szukać składnika x?", a wyszukiwarka wypluła piękne okrągłe 0 wyników po wpisaniu cetaceum, olbrot, spermacet.

Poszukuję pilnie cetaceum (chyba raczej w wersji: olbrot syntetyczny). Czy któraś z Was używa tego składnika, a jeśli tak, to gdzie się zaopatruje? Ja znalazłam tylko tu:
http://www.jaworek.net/kosmetyki/bazar.php
Strona była dość dawno aktualizowana, więc nie wiem, czy to jeszcze dostępne...

Cetaceum występuje też w niektórych recepturach aptecznych, ale skąd w takim razie biorą to apteki...? Może znacie jakieś zagraniczne sklepy, gdzie mogłabym to kupić?

A może są jeszcze inne synonimy cetaceum? Lub zamienniki.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Edit:
Ok, dowiedziałam się, że cetaceum składa się głównie z palmitynianu cetylu. Czy jedynym możliwym zamiennikiem jest olej jojoba?

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2009-07-17 o 19:55
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 18:58   #403
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A może miętowy? Używam od 3 tygodni, ma piękny zapach (świeży, słodkawy, w końcu to mięta pieprzowa) łagodzi swędzenie skóry i podrażnienie oczu.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 19:00   #404
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A to się zdziwiłam... Wchodzę na KWC hydrolaty ZSK i czytam wypowiedzi dziewczyn na temat hydrolatu różanego, że alkoholu nie zawiera. Niestety zawiera (info w certyfikacie analizy), do 4% etanolu.

Przechodzę właśnie zwątpienie hydrolatowe w związku z tym. Różany bardzo mi służył na początku, a po paru miesiącach - burak i podrażnienie po użyciu toniku (bez kwasów, pH=5.5)
Ano właśnie.
Dziwiłam się, czemu po użyciu hydrolatu paszcza czerwona. Przecież to niby tylko delikatny hydrolat różany, a tu kuku. Co prawda burak po jakimś czasie pieczenie i burak znikają, ale... dyskomfort jednak w stosowaniu jest.
I też się zastanawiam nas sensownością używania...
__________________


sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 19:01   #405
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Wink Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A to się zdziwiłam... Wchodzę na KWC hydrolaty ZSK i czytam wypowiedzi dziewczyn na temat hydrolatu różanego, że alkoholu nie zawiera. Niestety zawiera (info w certyfikacie analizy), do 4% etanolu.

Przechodzę właśnie zwątpienie hydrolatowe w związku z tym. Różany bardzo mi służył na początku, a po paru miesiącach - burak i podrażnienie po użyciu toniku (bez kwasów, pH=5.5). Po geraniowym z Mazideł skóra też zaróżowiona (konserwanty?).

Żałuję, że nie ma migdałowego w ZSK, bo bardzo lubię jego łagodząco-nawilżające działanie. Hydrolaty ZSK są butelkowane przez producenta, więc znacznie trwalsze niż rozlewane, bez dodawanych konserwantów. Wygodnie mi się dozuje z tych butelek, jak mam zlewkę na wadze. Ale poza różanym nic nie widzę dla siebie. Chyba się przestawię na wodę.
A ja myślałam, że tylko mi hydrolaty przestały służyć...
Mam hydroalty z ZSK i Mazideł i wszystkie zaczęły mnie podrażniać powodując buraczka (najmniej lipowy). W lodówce czekają jeszcze na wypróbowanie kocanka z BU i kiwi z Naturalisa, ale aż się boję efektów po ich użyciu...
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 19:03   #406
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1330223 8]A ja myślałam, że tylko mi hydrolaty przestały służyć...
Mam hydroalty z ZSK i Mazideł i wszystkie zaczęły mnie podrażniać powodując buraczka (najmniej lipowy). W lodówce czekają jeszcze na wypróbowanie kocanka z BU i kiwi z Naturalisa, ale aż się boję efektów po ich użyciu...[/QUOTE]
Kiwi? A czy pachnie jak kiwi?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 19:09   #407
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Kiwi? A czy pachnie jak kiwi?
Nie wiem. Hydrolat jest w butelce z atomizerem, a jeszcze go nie wypróbowałam.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 20:01   #408
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hosenko, on pachnie bardzo delikatnie, ale jak dla mnie - zdecydowanie kiwiowo
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 20:41   #409
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

moze moje pytanie wyda sie glupkowate... ale..
czytalam dzisiaj o malinie, ze to naturalny filtr (spf nawet 20-50) czy to wystarczy?
Dodam, ze cere mam bardzo normalna, mloda, bezproblemowa i nie zakwaszam sie niczym, czy taka ochorona z malinki mi wystarczy, czy dalej maziac sie filterkiem np. na ten olej z HA?
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 21:01   #410
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Hosenko, on pachnie bardzo delikatnie, ale jak dla mnie - zdecydowanie kiwiowo
Mmmm A jak działa na skórę?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 21:23   #411
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mmmm A jak działa na skórę?
Tego jeszcze nie zbadałam, ale kiwi ma dużo witaminy C.... brzmi obiecująco, prawda ?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 22:47   #412
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez sasia73 Pokaż wiadomość
Ano właśnie.
Dziwiłam się, czemu po użyciu hydrolatu paszcza czerwona. Przecież to niby tylko delikatny hydrolat różany, a tu kuku. Co prawda burak po jakimś czasie pieczenie i burak znikają, ale... dyskomfort jednak w stosowaniu jest.
I też się zastanawiam nas sensownością używania...
Mam to samo. Silny rumień (szczególnie na czole) i lekkie pieczenie, które zanikają po jakichś 30 min. Jednak jest to dość kłopotliwe, jak chcę się szybko umalować, to nie wiem, gdzie mam przebarwienia, a gdzie rumień i co mam tuszować i jak bardzo.

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1330223 8]A ja myślałam, że tylko mi hydrolaty przestały służyć...
Mam hydroalty z ZSK i Mazideł i wszystkie zaczęły mnie podrażniać powodując buraczka (najmniej lipowy). W lodówce czekają jeszcze na wypróbowanie kocanka z BU i kiwi z Naturalisa, ale aż się boję efektów po ich użyciu...[/QUOTE]

Ja już zaczełam złorzeczyć na niacynamid, ale to najwyraźniej nie jego wina. Coraz częściej czytam na forum o takich efektach pohydrolatowych. Coś jest na rzeczy. Migdałowy na razie jest dla mnie łaskawy, może zamówię go jednak w BU (mniej konserwantów niż w Mazidlanym). Albo zrobię sobie przerwę i wrócę do hydrolatów za jakiś czas.

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
A może miętowy? Używam od 3 tygodni, ma piękny zapach (świeży, słodkawy, w końcu to mięta pieprzowa) łagodzi swędzenie skóry i podrażnienie oczu.
Boję się, że za bardzo pobudzałby krążenie.

A zapach, wiadomo - co nos, to opinia...

Cytat:
Napisane przez biedronqa Pokaż wiadomość
hydrolat miętowy (mazidła) - obrzydliwy , na początku pachnie jak gazowana mięta (nie umiem tego inaczej nazwać), potem już tylko cuchnie
Może ten z ZSK pachnie nieco inaczej, bo to nieekologiczny.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-17 o 23:07
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 01:18   #413
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Boję się, że za bardzo pobudzałby krążenie.

A zapach, wiadomo - co nos, to opinia...
Moje naczynka na razie mają się dobrze, hydrolat ochładza, ale bardzo subtelnie, jakby ten zapach ochładzał (niczym przy paście do zębów, tylko jeszcze subtelniej). Jak coś się zmieni, zamelduję.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 07:56   #414
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hej dziewczyny mam zamiar zaczac moja przygode z hydrolatami i olejami. zamowienia pewnie bede robic w mazidlach i chcialam zapytac jak to jest z tymi darmowymi probkami? wiem ze sama wybieram interesujace mnie probki ale ile takich testowych buteleczek moge dostac? i czy musze zlozyc zamowienie na okreslona kwote zebym mogla dostac probki? na razie mam na oku hydrolat oczarowy z zielonej cherbaty, neroli i geraniowy. mam cere mieszana, sklonna do wypryskow i zaskurnikow oraz tluszczenia w strefie T wiec te chyba beda odpowiednie. nie wiem jednak jakie oleje wybrac. wiem ze sa schnace, polschnace i nieschnace ale skad mam wiedziec ktore sa ktore :| i ktore beda odpowiednie do mojej cery :| pomozecie?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 08:27   #415
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
moze moje pytanie wyda sie glupkowate... ale..
czytalam dzisiaj o malinie, ze to naturalny filtr (spf nawet 20-50) czy to wystarczy?
Dodam, ze cere mam bardzo normalna, mloda, bezproblemowa i nie zakwaszam sie niczym, czy taka ochorona z malinki mi wystarczy, czy dalej maziac sie filterkiem np. na ten olej z HA?
owszem, malina ma takie własciwości, ale to SPF to zdecydowana przesada, moim zdaniem jest gdzies na poziomie 8
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2009-07-18 o 08:38
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 08:46   #416
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przechodzę właśnie zwątpienie hydrolatowe w związku z tym. .
Po "różanym", "kocankowym", "migdałowym", "geraniowym" i jeszcze paru też dopadło mnie takie zwątpienie. Aż trafiłam ! Teraz używam hudrolatu z zielonej herbaty. Jak na moje "oko" i "czucie" - dobrze mi służy : naczynka i zaczerwienienia jakoś takie mniej widoczne się wydają.
Do mycia twarzy - jedynie olejek bezzapachowy. Wszystkie z zapachem drażniły moją twarz.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 09:09   #417
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Tego jeszcze nie zbadałam, ale kiwi ma dużo witaminy C.... brzmi obiecująco, prawda ?
Oj prawda
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 09:49   #418
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mnie hydrolaty wciąż służą, zwłaszcza przy tych upałach. Mam obecnie rozmarynowy, oczarowy i różany z BU. Widzę różnicę w porównaniu ze sklepowymi tonikami. Do olejów za to nie jestem zbytnio przekonana.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 09:49   #419
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
owszem, malina ma takie własciwości, ale to SPF to zdecydowana przesada, moim zdaniem jest gdzies na poziomie 8
A czy ta malinka byłaby bezpieczna dla skóry noworodka/niemowlęcia do 6 miesiąca? Wiem już, że na pewno olej migdałowy jest OK, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o pozostałych olejach
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 11:07   #420
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
A czy ta malinka byłaby bezpieczna dla skóry noworodka/niemowlęcia do 6 miesiąca? Wiem już, że na pewno olej migdałowy jest OK, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o pozostałych olejach
nawet dla dorosłych jest polecany w stężeniu do 20%
jeszcze niezły jest ryż, jojoba
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.